Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-28 11:06:49

LOGOUT.hu

Arch Linux topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3151) rii válasza BoB (#3145) üzenetére


rii
nagyúr

jajj'dehogy ugyanmár ... .-)

sőt ... hát ... én köszönöm a segítséget .-)

nekem is utam volt hétvégén brinyóval, utánfutóval, ki vidékre, ma hajnal 3kor értem haza :D 4kor fekükdtem ,-D 9.30kor riadtam fel ,-D

az install lemenent f.szányosan .-)
kiíírta, hogy lib32 installed .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3152) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Felraktam a Manjarot, de a Pendrájvokat egyáltalán nem érzékeli, az usb-egér, rádiós bill müködik rendesen, a DVD-Ramot felismeri, csak nem csatolja, ha jól értem az UDF fálj ismeretlen számára.

Error mounting /dev/sr0 at /run/media/apa/LinuxUDF: Command-line `mount -t "udf" -o "uhelper=udisks2,nodev,nosuid,uid=1000,gid=100,iocharset=utf8,umask=0077" "/dev/sr0" "/run/media/apa/LinuxUDF"' exited with non-zero exit status 32: mount: unknown filesystem type 'udf'

A Cserélhető meghajtók és adathordozók -nál kipipáltam az első hármat, de így sem müködik :W

[ Szerkesztve ]

(#3153) rii válasza BoB (#3145) üzenetére


rii
nagyúr

próbáltam indítani a linssid.-t de még mindig nem akar mukodni .-)

linssid: error while loading shared libraries:
libicui18n.so.54: cannot open shared object file: No such file or directory

de amit írtál, az felment .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3154) Istju válasza rii (#3153) üzenetére


Istju
senior tag

Szia.

Nekem nincs gondom a linssid -el.
yaourt -S linssid
-települ
-működik

Igaz nem Manjaro van fenn.

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#3155) #40553216


#40553216
törölt tag

Hali!
Néha kedvet kapok az Arch-hoz (bár most éppen leszármazotthoz, a Manjaro-hoz), aztán amikor rögtön a friss telepítés utáni első frissítésnél ilyenek jönnek fel:

hiba: pacman-mirrorlist: signature from "Rob McCathie <korrode@gmail.com>" is unknown trust
:: A /var/cache/pacman/pkg/pacman-mirrorlist-20150310-1-any.pkg.tar.xz fájl sérült (hibás vagy sérült csomag (PGP aláírás)).
Szeretné törölni? [I/n]
hiba: light-locker: signature from "Rob McCathie <korrode@gmail.com>" is unknown trust
:: A /var/cache/pacman/pkg/light-locker-1.6.0-1.1-i686.pkg.tar.xz fájl sérült (hibás vagy sérült csomag (PGP aláírás)).
Szeretné törölni? [I/n]
hiba: lightdm-gtk-greeter-settings: signature from "Rob McCathie <korrode@gmail.com>" is unknown trust
:: A /var/cache/pacman/pkg/lightdm-gtk-greeter-settings-1.1.0-1-any.pkg.tar.xz fájl sérült (hibás vagy sérült csomag (PGP aláírás)).
Szeretné törölni? [I/n]
hiba: nem sikerült végrehajtani a tranzakciót (hibás vagy sérült csomag)
Hibák léptek fel, nem frissült csomag.

akkor elmegy a kedv.

(#3156) miku84 válasza #40553216 (#3155) üzenetére


miku84
tag

ez egyből meg kell, h oldja:
https://forum.manjaro.org/index.php?topic=20905.msg187118#msg187118
https://forum.manjaro.org/index.php?topic=20152.msg181725#msg181725

ha regisztrálsz a fórumba, akkor enged keresni és egyből megtalálod :)

van még a mindenféle hibára a "fixit" nevű alias, amit érdemes ilyenkor lefuttatni.

[ Szerkesztve ]

(#3157) BoB válasza #40553216 (#3155) üzenetére


BoB
Topikgazda

Pedig ez nem fordul elő ha Arch-ot teszel fel. A kulcs Manjaro fejlesztőé.

Nem az első eset hogy elkevernek valamit, irónikus, de arch sokkal stabilabb, pedig a fordítottja kellene hogy legyen...

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3158) rii válasza BoB (#3157) üzenetére


rii
nagyúr

lehet én is áttérek akkor arch linux-ra ... mit tudnál ajánlani?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3159) BoB válasza rii (#3158) üzenetére


BoB
Topikgazda

Az Arch linux-ot ajánlom :DD

Azt ajánlom akkor térj át, ha van egy kis időd és beszélsz angolul.

Ha igen, csakis a hivatalos wiki-t követve rakd fel!

Abból tanulsz, abból látod mennyi lehetőség van, abban van magyarázat, vannak további linkek ha valamit nem értesz. Úgy tudni fogod, mit miért teszel fel, látni fogod hol tudsz keresgélni a későbbiekben ha valamit nem tudsz.

Beginners' guide
General recommendations
List of applications

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3160) #40553216 válasza miku84 (#3156) üzenetére


#40553216
törölt tag

Köszi. Ez működött:

sudo dirmngr </dev/null
sudo pacman-key --refresh-keys 5C0102A6

(#3157) bob.zxr
Há’ ja… A Manjaro lenne „csalogatónak”, kezdőknek, könnyű használatot ígérve.

(#3161) qisqaqas válasza #40553216 (#3160) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Azok után, amit csináltak...

Lejárt a tanusítványuk, erre asszondták hogy pls állíítsátok vissz a rendszerórát pár nappal. Az eszem megáll. Azóta nem javaslom senkinek, mert akik ilyet megengednek maguknak; ki tudja mitől nem riadnak vissza a jövőben?

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3162) #40553216 válasza qisqaqas (#3161) üzenetére


#40553216
törölt tag

:DDD

(#3163) rii válasza BoB (#3159) üzenetére


rii
nagyúr

és ha az angol nem igazán megy, akkor .... ?
.-(

az arch miben tér el a debinántól és annak dselect-es "álom"világtól?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3164) qisqaqas válasza rii (#3163) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Archban nincs ilyesmi. Az egész shellscript alapú, van egy két cifrább cucc de az is plaintext és könnyedén megérthető. Facsipesz bonyolultságú az egész.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3165) BoB válasza rii (#3163) üzenetére


BoB
Topikgazda

Akkor én nem javaslom.

Tulajdonképpen ez érdekes neked: [link]

És itt hasonlítják Arch-ot a többi disztróhoz: [link]

De hagy ne fordítsam le :D

Magyar nyelvű iromány nem nagyon van, semminek sem tudsz utánna olvasni mint ahogy ennek sem, és ez a gáz.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3166) qisqaqas válasza BoB (#3165) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Én valahol örvendetesnek tartom hogy komolyabb disztrók csak angolul érhetők el. Kevesebb barbárhack kerül howto-ba és társai. Szerintem az angol nyelvet legalább dokumentációolvasás szinten érdemes elsajátítani ha az ember nem épp beginner friendly disztóba vágja a fejszéjét. Ha valaki kevésnek érzi a bugyuntut akkor nyilván van neki szakmai érdeklődése, ha pedig van neki akkor legyen olyan kedves és tanulja meg az angolt egy minimális szinten. Ha valaki naprakész szeretne lenni ezekkel az infókkal akkor a nyelv legalább alapszintű ismerete megkerülhetetlen.

Gentoo régebben úgy döntött hogy kiszórja a fordításokat a rendszermagból. Ha hibát kapsz akkor rákeresel és konzisztensebb eredményeket kapsz. Ha a fordítást próbálod visszatenni angolra akkor már nem biztos hogy megkapod azokat a találatokat amik relevánsak számodra. Úgy gondolom több itt az előny mint a hátrány; pedig kétségkívül utóbbiból is van szép számmal.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3167) BoB válasza qisqaqas (#3166) üzenetére


BoB
Topikgazda

+ annyi minden más elérhető angolul, hogy manapság nem hátrány ha legalább alapszinten tud valaki...

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3168) rii válasza qisqaqas (#3166) üzenetére


rii
nagyúr

az OS-t mindenképp csak angolul... utálom, amikor magyarul akar gagyarászni ... telefonom is angol ... azt a 3 menüt amit használok ... hackitost is tolhattam volna maygarba' ... de neeeem .... nem is értem, egyesek miért erősködnek, hogy az OSX magyarítva legyen ...

havernak is kikönyörögtem, h ne magyarul, hanem angolul nézzük már a Linuxát.

azzal réveltem, hogyha gebasz van, és aki segít, az angolul fogja mondani ....

(#3167) bob.zxr:
2003 óta doglozom budapesten ... volt hogy havi 160 munkaóra mellett még 100 óra túlóra ... most, 36 évesen úgy értem, egy életre kidolgoztam magam :) .... sokszor este 10-11-12, hajnal 1kor mentem haza ... és 10-re bent kellett lenni ...

még a 3D-t, illustrator, PS-t se tudtam tanulni, ami érdkelne .-)
szóval nehéz téma ez a kva angol ...

lehet h azért megpróbálom az arch linux-t feltenni ...
végólis annó red hat-ot is pakoltam fel .... meg a debiant is sikerült többször is ... persze hogy segítéséggel ... de sikerült ... és ott semmmi nem volt automatizálva ... mindent be kellett lőni ...
.-/

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3169) spammer válasza rii (#3168) üzenetére


spammer
veterán

Telepítési videotutorial az Arch Linuxhoz: [link]

Lépésről lépésre. Ha ezzel nem megy, akkor felejtsd el. :D

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3170) BoB válasza spammer (#3169) üzenetére


BoB
Topikgazda

Tök mindegy mert akármit akarsz első állomás a wiki.

Mi van ha ő nem azt akarja feltenni ami a youtube videóban szerepel? mi van ha ő mittudomén i3-at akar felrakni? Mi van ha valami nem működik jól de le van írva ott vagy a fórumban megoldották?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3171) spammer válasza BoB (#3170) üzenetére


spammer
veterán

Ez csak egy telepítési tutorial. Az alap konzolos telepítésen segít átverekedni és ennyi. Nyilván egy videó(sorozat) nem mutathat meg minden lehetőséget. Az, hogy a végén milyen desktopot rak fel, az már a júzerre van bízva, ha nem tudja mit akar, akkor mehet olvasgatni. Nem mondtam azt, hogy kiváltja a wikit, csupán az alap rendszer telepítésében segít. De amúgy meg ott az EvoLution vagy az Antergos, nem muszáj mindent konzolból pötyögni, ha nem akar és/vagy nem ért hozzá.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3172) BoB válasza spammer (#3171) üzenetére


BoB
Topikgazda

Pont ezért írtam hogy felesleges nekikezdeni, ha nem tud olvasgatni.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3173) Istju válasza spammer (#3169) üzenetére


Istju
senior tag

Minimális angol kötelező.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#3174) Istju válasza BoB (#3172) üzenetére


Istju
senior tag

+1

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#3175) rii


rii
nagyúr

köszönöm!

akkor amint lementettem a laptopról mindent, nekiszaladok az arch-nak meg a debian-nak
amikor bob.zxr segített a manjaro-linssid-vel kapcsolatban, rájöttem h túl szép a Linux rendszer, megérdemli, hogy az ember megtanulja.

a másik gépen meg egyelőre marad a manjaro. addig is legyen valami, ami mukodik

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3176) ubyegon2 válasza rii (#3168) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazad van! Magyarországon magyar anyanyelvű népeknek? Ezt tényleg nem értem én sem. :U

Francos tescoba is angolul kéne mindent kiírni, nagymama úgyis csak három dolgot vesz, tejet, kenyeret, eztazt. Ha valamit nem talál, a dolgozók is csak angolul beszéljenek hozzá!

Vagy - Magyarországon, magyar anyanyelvűeknek legyenek elérhetők a dolgok akár magyarul is?
Merhogy' a ló túlsó oldaláról nézve újra lesz egy új túlsó oldala? Ami a régi? :)

(#3177) BoB válasza ubyegon2 (#3176) üzenetére


BoB
Topikgazda

Nem a Tesco-ról beszélt hanem operációs rendszerekről. Az meg mindenki szíve joga milyen nyelven használja.

Személy szerint én sem akarom látni az idiótánál idiótább fordításokat. :U

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3178) ubyegon2 válasza BoB (#3177) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én értettem, miről beszélt. Te nem értetted - én miről. Kár. Vagy csak a lót nem ismered? :P

(#3179) BoB válasza ubyegon2 (#3178) üzenetére


BoB
Topikgazda

Nem, ma korán keltem :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3180) rii válasza ubyegon2 (#3176) üzenetére


rii
nagyúr

szeirntem Te is tudod, hogy nem a nagymamákról beszéltem. .-)
de amúgy nekik is felesleges, hiszen kint van a firefox ikon, meg a skype ikon oszt mi kell még? ,-D

azt nem bírom, mikor 20 évesek nyavajognak lustaságból, -nem a magyar nyelv iránti tiszteletből, szeretetből - hogy mééé nem magyaaaa'a óesiksz?

ha segítséget akarsz kérni, aki komolyabb szinten használja, az angolt tol (legyen szó Linux-ról, vagy az összes 3D, DTP-s, grafikai (illu, PS) programokról)

és hozd szinkronba amit ő magyaráz, azzal amit Te látsz. nameg az írott irodalom is angol programokról szól ... előző munkahelyen a ügyvez ócsósága miatt a magyar Adobe Creatíve Suite csomagot vette meg, 4 dobozt ... dobhatta ki a kukába ... :D

meg szerintem a számítástechnika nyelve az angol - mondom ezt úgy, hogy egy épképzláb mondatot nem tudok elmondani ...

és amit bob.zxr mondott: Photoshop - multiply- "szendvicspozitiv" - fannnntasssztikusss ,-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3181) F34R válasza rii (#3163) üzenetére


F34R
nagyúr

nezd meg a kek mano irasat, o leirja hogy is tegy. [link] :DDD

En annak idejen amig megnem tanultam leirtam egy fuzetbe es onnan cseszegettem ;]

(#3182) ubyegon2 válasza rii (#3180) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:) Persze, értettem én pontosan és egyet is értek jó részt veled. :P

hozzáfűzés mégis van:
"ha segítséget akarsz kérni, aki komolyabb szinten használja, az angolt tol (legyen szó Linux-ról"

Ez így lehet, bár van itt pár Linuxos topik (Linux - abszolút kezdőknek! például cc. 36 ezer hsz.), ahol azért a kezdők elég jó magyar nyelvű segítséget kapnak, jelentős részben az itteni arcoktól is. :R Ráadásul a disztrók jelentős része magyar nyelven elérhető, OSX- ről nem tudok mit mondani, meg a mai y, z generációról sem. Talán jobb is. :)

Azt azért elismerem, hogy a gugli keresés 95 %- ban angol nyelvű találatot hoz, így aki nélkülözi eme nyelv ismeretét, teljesen az említett kezdők fórumaira van utalva.

(#3183) Brogyi válasza rii (#3175) üzenetére


Brogyi
senior tag

Háát. nem tudom mi a cél, de nekem, most kizárólag az Arch lenne a választásom. Rolling release nekem nagyon bejön. Tele volt a zsákom a 6 hónapos újratelepítéssel. A másik ami tetszik az a programok telepítése.
Mindent lefordít. Végül pedig egy kicsit hasonlít a Solaris-ra.
A Debiánról azt mondta valaki, stabil. Nem tudom, de nem érdekel ha nagyon régi programokat használ. Nekem mindig fordítani kellett ha valami frissességet akartam. Igazából Debian clone-kat használtam Debian pkg-kel. Még egy mondat. Nem igazán kezdőnek való distro az Arch. Inkább Chakra, vagy Mint a kezdő pálya. A Chakra egészen közeli rokon. :D Itt is van Chakra részleg. Segítőkészek. Ahhoz kevesebb tudás is elég, mert desktop, és népszerű verziónak látszik. Legalábbis így látom.

(#3184) ubyegon2 válasza Brogyi (#3183) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

LTS már 5 évig támogatott, miket használtál eddig, hogy fél évente újra kellett telepíteni?

"Nem igazán kezdőnek való distro az Arch. Inkább Chakra, vagy Mint a kezdő pálya."

Igaz, de a Chakra kezdőknek való ugyan, de frissítések- első telepítés esetén néha komoly haladó segítségre van szükség. l.a. topikját!
Abszolút kezdőknek Mint, Ubuntu való, főleg, ha nincs szükség itt se arra a fene nagy frissességre, kezdő home userek esetében általában nincs, ha nincs nyűgös hw a gépben.

(#3185) Brogyi válasza ubyegon2 (#3184) üzenetére


Brogyi
senior tag

Az Ubi 6 hónaponként jön ki. A Mint detto. Ettől függetlenül tovább is megy bármelyik mint 5 év, de a biztonságirés ott lesz benne. Ne kérdezd, hogy melyik, mert mindig lesz (bash/ntp...).
Én speciel utáltam 6 hónapot várni, és kiderült hogy a hőn szeretett/vágyott új progit még nem hagyták jóvá. Nem mardt más hátra mint a bazi nehéz fordítás. Ez azért az Arch-on más.
A Mint-ben azért közös a vélemény.

[ Szerkesztve ]

(#3186) F34R


F34R
nagyúr

Nem tudom engem nem idegesit ha epp valami nem a legujjabb :F

Ez fetish vagy mi a tokom, nekem is volt rolling distrom, amit akarok most is frissen tartok github-rol, meg majd eldontom akarom-e en ezt vagy majd kirizsazom ha raerek.

(#3187) Brogyi válasza F34R (#3186) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ha valami új szolgáltatás kell, és benne az újban, akkor csak az kell, de ha te magad megírod akkor értem a hozzáállásod. Egyébként nem.
mert mindig lesz (bash/ntp...).
Ezzel soha nem volt problémád? Nekem volt.

[ Szerkesztve ]

(#3188) spammer válasza Brogyi (#3185) üzenetére


spammer
veterán

A biztonsági frissítéseket megkapja az LTS is, kernelt is lehet rá feltenni, ha sürgős. Amúgy a legtöbb cuccból nem valószínű, hogy rá vagy szorulva mindig a legfrissebbre. És a frissebb nem minden esetben egyenlő a jobbal/megfelelőbbel, és nem utolsósorban a legstabilabbal.

szerk: mennyire gyakran/hány programnál fordult elő, hogy szükséged volt a legfrissebbre valami új szolgáltatás/fícsör miatt?

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3189) F34R válasza Brogyi (#3187) üzenetére


F34R
nagyúr

Ertem, ha benne van akkor arrol elobb tudomast szerzek, majd ha kell akkor azt hasznalom.
Pelda ra hogy kernelbol 3.14-set hasznalok meg mindig. mpv-t is mindaddig hasznaltam 0.3.10-en aming meggondoltam magas es kukaztam a libav-t es ffmpeg-el csak az ujjabb verzio fordult le.

(#3190) rii válasza ubyegon2 (#3182) üzenetére


rii
nagyúr

a post-om természetesen -és lehet hogy sajnos- elfogult volt az elektronikus eszközök magyar nyelven való kommunikációja terén ....
két régebbi nokia telefononom is (e51, e52) kikapcsoltam a magyar nyelvet azonnal ...

meg így szocializálódtam ... dos 5.0-tól kezdve ...
.-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3191) rii


rii
nagyúr

(#3181) F34R:
ez nagyon hasznos, köszönöm .-)

(#3183) Brogyi:
csak szeretnék egy olyan Linux-ot, amit fel tudok tenni :D … és ami nincs úgy megbuherélva, hogy hiába kapok itt segítésget, a Manjaro-ban valamit nagyon átműtöttek …. a LINSSID nem megy fel ...

(mert havernaál azonnal felszaladt a Kubuntu, csak aztán úgy belefagyott .. ) Nálam ugye a Manjaro library-je sz,rakszik valamit ... szüval hiába megy fel könnyen, ha utána meg ilyen ... akkor megpróbálok inkább jobban ráfeküdni az install-ra)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3192) BoB


BoB
Topikgazda

Egyáltalán nem kötelező mindenből a legújabbat használni: [link]

De Arch alapfilozófiája, amivel maximálisan egyetértek:

"Modernity
Arch Linux strives to maintain the latest stable release versions of its software[...]"

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3193) Brogyi válasza rii (#3191) üzenetére


Brogyi
senior tag

Az Arch-ot javaslom, de nem egyszerű elsőre. Hát nem egy facsipesz. :D
Esetleg nézz youtub-ot, vagy használj scriptet. Akkor a desktopig csak válaszolgatni kell, de itt azért nagyon lehurrognak, meg hát nem összeegyeztethető az Arch filozófiával. Ellenben könnyen lesz egy tuti linuxod, és nem veszi el a kedved a telepítés. Idővel megtanulod. Nagyon sok jó ötlet van benne, és működik. Ez fontos.
Később megérted.

(#3194) Istju válasza Brogyi (#3193) üzenetére


Istju
senior tag

Ha megy a srácnak az angol, akkor az archwikivel a telepítés igenis facsipesz. Még telepítés közben is böngészhető elinks -el a wiki.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#3195) rii válasza Brogyi (#3193) üzenetére


rii
nagyúr

amit F34R írt, azon megprószálok elindulni .-)

(#3194) Istju:
nekem kva-ra nem megy az angol ,-D
annó felszenvedtem 2003-ban egy debian-t, itt a PH!-n segítettek át mindenen.
sound, vga, net, xwindow, lilo

meg előtte is telepítettünk redhat-ot, debiant, ...
meg mégelőtte feltoltam egy sun solaris-t a MMX 200 MHz-s gépre 98-ban
meg a nagygépen hackintosh van ... egyszerűnek tűnik ... most már, de két hónap volt asszem ... ,-D és ott is végig persze a PH!-tól függtem ...

csak menni fog tán ez is .-((((

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3196) qisqaqas válasza Brogyi (#3193) üzenetére


qisqaqas
senior tag

A scriptekkel az a baj hogy többség bele sem néz, csak chmod +x és futtatja. Nem is érti mit csinál az a cucc a gépével, de ráereszti. Ha valakinek ez hiányzik, telepíthet Windowst is. Lényege ugyanez. :DD

A legfőbb problém a scriptelgetéssel az az, hogy az OS felépítése és működtetése nem lesz világos az user számára. Ha valami elqrodik, - ami ugye előfordul, egy kezdő esetében nagyobb eséllyel is - akkor meg kéne javítani. Javítás helyett meg rebootolgatás megy és ha az sem segít elő a telepítőlemez és friss install. (ez is ismerős, ugye? :DD )

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3197) _Dumber_ válasza rii (#3195) üzenetére


_Dumber_
őstag

Colomb2 blogja miért nem jó?
Magyarul van, egyszerű mint a már emlegetett facsipesz.

(#3198) rii válasza _Dumber_ (#3197) üzenetére


rii
nagyúr

igen ... azt nézegetem .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3199) Istju válasza rii (#3198) üzenetére


Istju
senior tag

Ne nézegesd:-) Csináld. Telepíts. Colomb leírását, én is olvastam. Személyes javaslatom az lenne, ha lehetőséged van rá, próbáld ki az összes arch telepítő scriptet, mindegyikből tanulni fogsz, és a végén a hivatalos arch telepítőddel zárd a sort. Mindenhol lehet hiba, a lényeg az, mire élesben telepítesz képben légy, és tudd mit csinálsz. Azért ajánlom a scriptek használatát, mert közben rájössz a hiányosságukra, a hiányosságok javítására, és mindeközben kipipálhatsz egy arch telepítő lépést, amit már megtanultál. Jelenleg a neten magyarul Colomb leírása a legjobb. Kalandra fel, ha lehet a vboxot kerüld, éles telepítésből gyorsabban és többet tanulhatsz. Archra fel:-)

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#3200) rii válasza Istju (#3199) üzenetére


rii
nagyúr

jogos .-) köszönöm!
hétvégére lepucolom a laptop-ot és nekilátok szombaton .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.