Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-28 11:06:49

LOGOUT.hu

Arch Linux topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2201) BoB válasza Fritz Teufel (#2200) üzenetére


BoB
Topikgazda

# ufw enable

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2202) Istju


Istju
senior tag

Eddig pekwm wm-el toltam. Nem is tudtam elképzelni jobbat. Most találtam egy kis kincset:-) A neve dwm. Iszonyat jó ablakkezelő C -ben írva. Egy picit szoknom kellett, persze újra fordítani. Most már az igényeimnek teljesen megfelel. Ennél Archosabbat nem nagyon találtok:-) Conky statusbar-al és dmenu - vel használom. Próbáljátok ki. Sirály:-)

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2203) Fritz Teufel válasza Istju (#2202) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Dobhatnál valami desktop mentést, amolyan kedvcsinálónak. :)

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2204) N0zer0 válasza Fritz Teufel (#2203) üzenetére


N0zer0
senior tag

Olyasmi, mint az awesome, tilingos, a képernyő osztódik négyzetekre, mozaikokra, nincsenek ablakok. Mazochista linuxos veteránoknak való, Windowsról jött, és kezdőbb felhasználóknak inkább azt ajánlom, hogy maradjanak a népszerűbb, ikonos, ablakos, tálcás, kattintgatós ablakkezelőknél.

(#2205) BoB válasza Istju (#2202) üzenetére


BoB
Topikgazda

Melyik más tiling wm-et próbáltad még?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2206) Istju válasza BoB (#2205) üzenetére


Istju
senior tag

Jelenleg az xsession mappám tartalma: [link]
Kicsit ki kellene gyomlálnom.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2207) Rimuru válasza N0zer0 (#2204) üzenetére


Rimuru
veterán

Még mindig megy itt a mazochista osztás... ;]

Vigyázat, csalok!

(#2208) Istju válasza Rimuru (#2207) üzenetére


Istju
senior tag

Nem vagyok mazoista :-) De már elegem van abból, hogy lyuk kopott a tapipadomba.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2209) BoB válasza Istju (#2208) üzenetére


BoB
Topikgazda

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2210) Rimuru válasza Istju (#2208) üzenetére


Rimuru
veterán

Én se, azért használok Awesome WM-et. ;) De N0zer0 mindig ezt mondja ha előjön egy tilling wm.

Vigyázat, csalok!

(#2211) Fritz Teufel válasza BoB (#2209) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ne idegesítsd őket efféle kőkorszaki megoldással! Tudod te, hogy mikor találták fel?! Nyilván nem használunk ilyen matuzsálemet modern eszközökhöz ;]

Megőrülnék, ha csak tapipadot használhatnék. Prezentáción még elmegy, de inkább a táskába gyömöszölöm a rágcsálót is, biztos ami biztos :DDD

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2212) BoB válasza Fritz Teufel (#2211) üzenetére


BoB
Topikgazda

Én is utálom a touchpadot. Csak utazáskor, busz, repülő stb.-n használom.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2213) Rimuru válasza Fritz Teufel (#2211) üzenetére


Rimuru
veterán

Ha az egérkurzort kell mozgatni akkor én a tapipadot használom, kivételes esetekben használok normális egeret (amikor tényleg egérrel kell dolgozni).

Azt viszont hozzáteszem hogy Windows alatt borzalmas az összes toucpad működése így megértem a felhasználók nagy részét.

Vigyázat, csalok!

(#2214) Fritz Teufel válasza Rimuru (#2213) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Valójában megértelek titeket, akik TWM-et használnak. Ha munkára használnám a Linuxot, ráadásul hálózati oldalról, akkor én sem használnék DE-t és a WM-ből is hasonlóan válogatnék. Az egérre sem nagyon van olyankor szükség, csak lassítaná a munkát. Mondjuk az más kérdés, hogy egyenlőre az OpenBox configolása is szürke massza számomra. Bár, igény lenne a megtanulására... A Windows valóban elkényelmesíti az embert, el is butítja. Annak idején a kernelt be tudtam forgatni (igaz, a beállításokkal vesződtem, az angol még akkoriban nagyon gyengén ment), de mindent elfelejtettem. Sokkal előrébb volnék, ha a kimaradt időben is Linuxot használtam volna :W

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2215) BoB válasza Fritz Teufel (#2214) üzenetére


BoB
Topikgazda

Ha valaki linux rendszeren dolgozik az akármi lehet. Nem csak rendszer adminisztráció terminálban.

Ugyanúgy megcsinálhatja valaki az office melót is linux-on (ha máshogy nem wine vagy virtuális gépen). Akkor ehez felesleges egér?

Ne általánosíts. Így olyan érzésem van, mintha azt mondanád én csak szórakozásra használom a gépet, ami nem igaz.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2216) Fritz Teufel válasza BoB (#2215) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

A TWM nem általános (user) használatra készült, ezért az általánosítás. Aki Linux rendszeren user gyanánt dolgozik, az KDE vagy Gnome felülettel találkozik, de mindenképpen DE-t tolnak az orra alá.

Jól szétoffoljuk már megint az Arch topikot :Y

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2217) Istju válasza BoB (#2209) üzenetére


Istju
senior tag

Utálom a rágcsálókat :D
@ colomb2: csak az első pár órában kell mazoistának lenni, utána már belejön az ember és előjönnek a kézzelfogható előnyök. Mindig is használtam a dmenu -t, a dwm ben ez az alapértelmezett menu. Szeretem. Az ember ahelyett, h az egeret húzkodná és az ikonokat keresgélné, leüt pár bill-t. Ráadásul sokat tanul közben a polgár. Pl nem felejti el a progi bináris nevét.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2218) BoB válasza Istju (#2217) üzenetére


BoB
Topikgazda

Én KDE alatt sem keresgélem az ikonokat. Super key lenyom, elkezded írni az alkalmazás nevét és jönnek a találatok, enterrel kiválaszt.

Ugyanez a helyzet GNOME alatt is.

Decepticon: imo az off itt annyira nem gond mert nem születik ugysem olyan sok hozzászólás.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2219) N0zer0 válasza Rimuru (#2207) üzenetére


N0zer0
senior tag

Látom megint a tiling WM-es hívők lelkivilágába gázoltam, szokásomhoz híven :DDD Engem a világból ki lehet kergetni vele, már ránézésre égnek áll tőke a hajam, egyszerűen eleve a látványa morbid egy ilyen WM-nek. Ennyi erővel lemehetnénk addig, csak konzolokat használunk. Vagy még azt sem, hanem a prociba abakuszszerűen visszük be az 1-esekkel és 0-kkal a gépi kódot.

(#2220) BoB válasza N0zer0 (#2219) üzenetére


BoB
Topikgazda

Ilyen gyorsan nem ítélkeznék. Attól függ az adott eszközt milyen célra használja az ember. Lehet hogy az a környezet jobban megfelel a feladatnak.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2221) N0zer0 válasza BoB (#2220) üzenetére


N0zer0
senior tag

Mondja ezt a dönörűen felszkénezett KDE-t használó gyurmafigura :D

Ha már ennyien mondjátok, lehet felteszek virtuális gépre egy awesome-ot.

(#2222) Istju válasza N0zer0 (#2221) üzenetére


Istju
senior tag

Nosza. Kalandra fel :-)

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2223) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Rendszer adminisztrátorként biztos, hogy tilinget használnék. Gyakorlatilag arra lett kitalálva, szakemberektől szakembereknek. Nem azért, mert mazochista vagyok én is (nem is tudnám jelenleg használni), hanem láttam működni. Probléma megoldásra és napi szintű karbantartásra, felügyeletre tökéletes. Egyszerűen nincs szükség többre egy bármilyen szerveren. Itthon már nem használnám, az is biztos. Az Openbox vagy az Enlightenment viszont piszkálja a fantáziámat. Azok valahogy ötvözik a két szélsőséget és azt mondanám, hogy ők az arany középút. Még ha most hegyeket hordtok is rám :P

Nah, jól feldobjuk egy kicsit az Arch topikot. Tényleg kihat volt mostanában. Lehet, hogy fel kellene tennem, azzal kreálnék itt némi forgalmat :)

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2224) BoB válasza Fritz Teufel (#2223) üzenetére


BoB
Topikgazda

arany középút :D

Valami régi gépre tényleg lehet így van. De modern gépen azért szarakodjak meg annak örüljek hogy a rendszer kihasználtság 45% helyett csak 35% ?

És cserébe az enlightenment elég szarul néz ki. Kb. win95-98 témázós korszakot idézi.

Ez a másik véglet, amikor azt látom hogy erős hardveren sportot űznek abból hogy minél kisebb erőforrásigényű felületet használjanak attól függetlenül, hogy egy KDE vagy GNOME is tökéletesen fut minimális kihasználtsággal.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2225) Fritz Teufel válasza BoB (#2224) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Valóban szörnyűűhűűűűhhűű :W ;]

E16 (kicsit elavult):

E18 (Debian):

E18 (Arch):

Egyébként ha jól tudom, az Enlightenmentet felvásárolta valami csoport és újra nekiálltak a fejlesztésének. Csak hajrá, annak idején ez volt a kedvencem! Van hozzá a Gnome exchange-hez hasonló oldal, ahol kattintással lehet hozzá feldobni a témákat és kiegészítőket. Még csak nem is kell hozzá fapadon írogatni a configot.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2226) BoB válasza Fritz Teufel (#2225) üzenetére


BoB
Topikgazda

Majd ha használtad, utánna nyilatkozz róla, ne random netes képek alapján.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2227) _Dumber_ válasza Fritz Teufel (#2225) üzenetére


_Dumber_
őstag

MI a szörnyű ebben?
Képeket nézve:
egy tálca - képek alapján betegre szkinezhető- szrintem tint2 - like openboxon nálam
van egy ablak keret - szintén skinezkető...
ennyit tud az openbox is.. többit meg az openboxnál is külön kell felrakni.

Ennyit a látványról.

Kérdés mi van a motorháztető alatt. Openboxnál kedvencem a pipe-menü és a logikus configfilok.
E18-at nem ismerem ... még ;]

[ Szerkesztve ]

(#2228) BoB válasza _Dumber_ (#2227) üzenetére


BoB
Topikgazda

Nézd meg ezt az itcafe-s bemutatót.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2229) _Dumber_ válasza BoB (#2228) üzenetére


_Dumber_
őstag

Nekem első bajom vele, hogy ... le sem tudom írni :D
Ezek a sok ght enme... betűk... ki sem lehet ejteni, anélkül hogy le ne harapnám a nyelvem...

[ Szerkesztve ]

(#2230) N0zer0 válasza _Dumber_ (#2229) üzenetére


N0zer0
senior tag

Pedig nem nehéz kiejteni az Enlightenment-et: magyarosan en lájt(ö)nmönt, esetleg: én/ön lájt(ö)nmönt (az é rövid), és azért írom két szóban, mert a hangsúly nem a szó legelején van. Az (ö) kihagyható, meg úgy általában ezek az ö-k olyanok, mint mikor nem tudjuk, hogy mit is akartunk mondani: öööö, hát, öööö, ilyenkor valójában nem igazi ö-t mondunk, hanem csak egy ö-szerű hangot (svá). Ha így sem menne, akkor fokozatosan kell próbálkozni: light - light+en - lighten+ment - en+lighten+ment.

A jelentése pedig szójátékon alapul, mert fordítható megkönnyebbítés-nek (alacsony hardverigény) és megvilágosodás-nak (mármint hogy ez egy milyen fasza felület és milyen jó használni a minimalista koncepciójának megfelelően) is egyszerre. Nem ördöngösség.

(#2231) _Dumber_ válasza N0zer0 (#2230) üzenetére


_Dumber_
őstag

Mennyivel egyszerűbb az hogy: Openbox :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2232) Rimuru válasza BoB (#2224) üzenetére


Rimuru
veterán

Már korábban is leírtam hogy lényegében van egy kész rendszer így nem kell vele szarakodni. Egyszer tényleg össze kell rakni (akár egy leírásból amiben már össze vannak válogatva utána még lehet cserélni) és kész. Nekem olyan 75%-ban megmaradt ugyan az amit már Openbox alatt is használtam 3-4 éve. Akkor több kedvem volt ilyenhez nem volt az szarakodás, most meg már csak használom a gépet. Jövőbeli hardverem is mindegy milyen lesz, úgyis ez fog futni rajta. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#2233) Istju válasza Fritz Teufel (#2223) üzenetére


Istju
senior tag

Esetleg a pekwm -et próbáld ki. Max testre szabható, jól szerkeszthető a menüje, témázható, gyorsbillentyű szerkesztés egyszerű, start scriptje van, és alig eszik többet, mint az openbox. Kb 8 évig haszáltam. Egy próbát megér. Nem tehetek arról, hogy 8giga memmel tillingezek. Nekem bejön.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2234) Istju


Istju
senior tag

Maximálisan elégedett vagyok a DWM -el. Telivágtam a megszokott gyorsbillentyűimmel. Villámgyorsan használható, gyors és egyszerű fókuszváltási lehetőség. Le van töltve a forráskód a ~dwm mappába. Belépek ide, szerkesztem a config.h fájlt /pl: új beállítás, gyorsbillenntyű, viselkedés, stb/, nyomok egy : $ makepkg -efi
utána egy shift+win+q -t /kilépés a dwm-ből/, bejelentkezek újra , és máris az újrafordított, új beállításaimmal felvértezett dwm fogad. Istenkirályság:-)

Mivel a dwm C -been van írva, az alap felhasználói szerkesztése a config.h -nak nem igényel mélyebb programozói ismereteket.

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2235) Rimuru válasza Istju (#2234) üzenetére


Rimuru
veterán

Csak annyira kell tudni programozni mint awesome esetében (csak ott lua nyelven)? :DDD :P

Vigyázat, csalok!

(#2236) Istju válasza Rimuru (#2235) üzenetére


Istju
senior tag

Sima logikával kikövetkeztethető a config.h tartalma alapján,hogy pl egy új gyorsbillentyűhöz 2 sor copy és átírás szükséges. Ráadásul a config.h kommentezve is van.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2237) Rimuru válasza Istju (#2236) üzenetére


Rimuru
veterán

Ilyen szintű szerkesztéshez tényleg nem kell a logikán kívül más.

Vigyázat, csalok!

(#2238) F34R válasza Istju (#2234) üzenetére


F34R
nagyúr

a dwm onmagaban verszegeny, kell hozza egy halom patch mire hasznalhato lesz.

ellenben ha van kedved probald ki a FrankenWM-t

csak egy kis izelito mivel tud tobbet, patcheles nelkul.

- more layouts (fibonacci, equal stack, dual stack)
- gaps (and borders) are adjustable on the fly (you can choose between global or independant gap sizes for different workspaces
- minimize/maximize single windows!
- hide/show all windows
- resizing master and stack individually
- invert stack is really handy

(#2239) Istju válasza F34R (#2238) üzenetére


Istju
senior tag

Köszi. Megnézem. Dwm nálam még patch nélküli, de így is tetszik. Igaz manuálidan már sokat mókoltam.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2240) Istju válasza F34R (#2238) üzenetére


Istju
senior tag

Menéztem a példa configot. Jól kommentezve van.https://github.com/sulami/dotfiles/blob/master/frankenwm.config.h

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2241) Istju


Istju
senior tag

A sors visszabeszél... Minap meghívtak az Ubuntu Hour találkozóra Győrbe. Most mit tegyek? Menjek, vigyem a lapost az Arcsival? Vagy csak küldjek egy üzit: ' sudo pacman -Syu Best Regards: Istju Kiss' :-,) ?
Mostanában egyedül maradtam. Megutáltatok Tilling miatt?

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2242) Rimuru válasza Istju (#2241) üzenetére


Rimuru
veterán

Simán elmennék a helyedben. :) Én majd Szabad szoftver konferenciára akarok menni. Tavaly pont olyan előadás marad el ami az egyik legjobban érdekelt volna. :(

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#2243) Istju válasza Rimuru (#2242) üzenetére


Istju
senior tag

Köszi a biztatást. Nem az ubi volt az első. De be kell ismernem, az ubi fórumon sokat kupálódtam. El kellett hagyjam Őket sajna, mert a szívem máshová húzott. Én mindig olyan helyet kerestem, ahol tanulhatok, és kėrdezhetek, ha kell. Itt otthon érzem magam végre:-) Köcce skacok.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2244) whbear válasza Istju (#2243) üzenetére


whbear
senior tag

Gyere a Fedora fórumba ☺

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2245) Fritz Teufel válasza whbear (#2244) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Nem elég, hogy áruló, még toboroz is! :DDD

Egyébként én is elmennék a helyedben. Kár, hogy Fehérváron még nincs ilyesmi :(

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2246) whbear válasza Fritz Teufel (#2245) üzenetére


whbear
senior tag

Haha ☺Igazából a Manjaro tetszene a legjobban és a yaourt mint csomagkezelő, de a sztereó Bluetooth sehogy sem jön össze. Ha ezt sikerülne stabilan működésre bírni akkor azonnal jönnék vissza Manjaro KDE - re, mert az új pre11 nagyon tetszik. Az a vicc, hogy még OpenMandriva alatt is megy a Bluetooth.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2247) Fritz Teufel válasza whbear (#2246) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Nálam minden probléma nélkül meg a bluetooth sztereó fülessel, tehát nálad is jónak kellene lennie :F Arra jöttem rá, hogy a fülest csak be kell kapcsolnom, mert a Linux akar csatlakozni. Ha a fülest is keresési módra teszem, akkor a kettő kiüti egymást. Nem is tudom úgy megoldani, hogy ne a Linux akarjon keresni.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2248) whbear válasza Fritz Teufel (#2247) üzenetére


whbear
senior tag

Ez egy Advance Acoustic Bluetooth adapter, semmit nem lehet állítani rajta, közvetlenül az erősítőbe kell dugni, power neki és kész. Füles ment nekem is de csak KDE és Gnome3 alól. Igazából rájöttem, hogy a KDE nagyon jó és nem értem miért utáltam eddig ennyire. Ha nincs telitömve akkor gyors és 0-4 %processzor terhelés ami ugyanannyi mint az Openbox és töredéke a Gnome 3-nak. Alig megy a ventilátor és nagyon jó az akku időm is.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2249) Fritz Teufel válasza whbear (#2248) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Nem lehet, hogy az adapter kezdeményezi a kapcsolatot? Nem hiszem el, hogy Linux alatt nem lehet passzív módba állítani a bt-t!

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2250) whbear válasza Fritz Teufel (#2249) üzenetére


whbear
senior tag

Már feladtam Manjaro alatt. Mindent kipróbáltam. Kapcsolódik aztán szétkapcsol azonnal.

Feltettem pár kérdést Fedorás fórumban, tudom járnak ide Fedorások is, légyszi nézzétek meg hátha lenne rá megoldás.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.