Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-28 11:06:49

LOGOUT.hu

Arch Linux topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Bici válasza Siriusb (#1000) üzenetére


Bici
félisten

Őőő, sajna nem tudom. Magától csatolta fel, amikor beraktam. :B
De ugyanezt csinálta, amikor samba-val másoltam át egy másik Windows-os gépről adatokat.
De mindkét esetben buktam már a file neveket, mert a másolás megtörtént ext4 partícióra, és az eredeti file-ok törölve lettek.

Telepítéskor kérdezett a chakra valami lacale-t is, aminél vagy utf8-at választottam, vagy nem... sajna nem emlékszem.
De a chakránál volt olyan gondom is, hogy ha a locale-t magyarra állítottam, akkor a konzol nyelve is magyar lett, amit nem akartam. Szóval állítgattam emiatt sokmindent.

Csak az a lényeg, hogy mit kell hova állítani, hogy véletlenül se bukjak több ékezetes file nevet a jövőben.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1002) BoB válasza Bici (#999) üzenetére


BoB
Topikgazda

A Chakra már teljesen különvált, önálló disztró lett.

Amúgy nekem elsőre locale poblémának tűnik. Ha normálisan beállítod telepítéskor nem lesz gond. (ahogy a wiki írja)

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1003) Siriusb válasza Bici (#1001) üzenetére


Siriusb
veterán

Az locale (ki is adhatod terminálban ezt a parancsot). Egyébként be tudod részletesen állítani a tulajdonságokat, papírméret stb. Ellenőrizd, hogy a /etc/locale.gen-ben engedélyezve van-e a magyar, ha nincs engedélyezd és generáld le a változást.
Próbáld meg manuálisan az ntfs-3g-vel csatolni (terminal, root jog)

(#1004) Bici válasza BoB (#1002) üzenetére


Bici
félisten

Kösz!

A wiki az UFT8-at preferálja, de nem tudom, hogy ezt milyen okból teszi. Linux-only környezetben ez a jobb, vagy esteleg Windows-zal való kompatibilitási igény esetén is ez a jobb?
Sajna, a wikiben eddig nem találtam erre részletesebb magyarázatot.

Siriusb: Okés, megnézem este a locale részletes beállítását.
kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1005) BoB válasza Bici (#1004) üzenetére


BoB
Topikgazda

Nem tudom, én locale.gen -ben ezt adtam meg:
en_US.UTF-8 UTF-8
hu_HU.UTF-8 UTF-8

loacle.conf pedig:
LANG=en_US.UTF-8
LC_NUMERIC=hu_HU.UTF-8
LC_TIME=hu_HU.UTF-8
LC_MONETARY=hu_HU.UTF-8
LC_MEASUREMENT=hu_HU.UTF-8
LC_PAPER=hu_HU.UTF-8

És működik jól.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1006) Siriusb válasza Bici (#1004) üzenetére


Siriusb
veterán

Mindenképpen utf8-at használj, el kell felejteni a MS hülyeségeit.

(#1007) Bici válasza BoB (#1005) üzenetére


Bici
félisten

bob.zxr: Köszi!

#1008: Okés, köszönöm! :R

Siriusb: Az UTF8 kompatibilis lesz a windows-os ékezetekkel?
Bocs, ha ez buta kérdés, de ilyesmivel sosem foglalkoztam még.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1008) BoB válasza Bici (#1007) üzenetére


BoB
Topikgazda

Ahogy írtam, ha nekem az, akkor neked is az lesz :)

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1009) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Megoldható-é az, hogy a rendszer bootoláskor bemásolja magát a memóriába, és onnan fusson? HTPC-t akarok futtatni pendriveról, ás szerintem ez lenne az egyetlen élhető megoldás - vagy az SSD.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1010) Siriusb válasza LógaGéza (#1009) üzenetére


Siriusb
veterán

Esetleg ezeket nézd át:
[link]
[link]
[link]
[link]

(#1011) Szanya


Szanya
tag

Próbáltam állítgatni a videó drivereket Mandjaroban, és egyszer csak arra gondoltam, hogy letörlöm mindet. Így aztán most elbuktam a számomra nélkülözhetetlen hrafikus felületet.
Hogyan hozható helyre ez a probléma?

''Szanya csak egy van.''

(#1012) BoB válasza Szanya (#1011) üzenetére


BoB
Topikgazda

Bejelentkezel ugyanúgy mint eddig. (csak ugye nincs grafikus felület) Majd felteszed a driver-t.

Nyílt forrású automata felismer és install: (zárt esetén nonfree kell a free helyére)
mhwd -a pci free 0300

Ha a jövőben előfordul ilyen először a wiki oldalukat nézd. Ez a rész pl. itt található.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1013) Szanya válasza BoB (#1012) üzenetére


Szanya
tag

Köszönöm.
Én ezt olvastam: http://wiki.manjaro.org/index.php?title=Videokártya_beáll%C3%ADtása
Csak nem értem, hogy honnan települ valami, ha egyszer eltávolítottam.
Meg nekem furcsa, hogy fekete háttéren zöld karakterekkel azt csinálok amit akarok. Parancsokat csak C64- en osztogattam meg később 286- on DOS alatt.

''Szanya csak egy van.''

(#1014) Szanya válasza BoB (#1012) üzenetére


Szanya
tag

Ja, a kiinduló probléma:
AMD APU. Ha jól értelmezem, akkor a zárt a Catalyst, a nyílt a közösség által megírt driver?
Egyértelműen a nyíltat érdemes használni?

[ Szerkesztve ]

''Szanya csak egy van.''

(#1015) BoB válasza Szanya (#1014) üzenetére


BoB
Topikgazda

Vannak a tárolók - angolul repository vagy repo - ahonnan feltelepülnek alapesetben az akármik csomagok formájában. Ilyen csomag maga a linux kernel is, programok, stb. Nem úgy mint windows-on ahol le kell töltened majd utánna kell felrakni. Ha van működő net, pofonegyszerű a telepítés.

Akkor válaszd a zárt drivert - ami igen, a catalyst - ha a nyílt 3d teljesítménye túl kevés neked. (pl játszol és kevés az fps). Egyéb esetben én mindenképp a nyíltat ajánlom (ami a közösségé, bárki fejleszthet bele). A 3.10-es kernel óta rengeteget fejlődött. És feltenném a 3.12-es vagy 3.13-as kernelt hozzá. (mert van amit csak x kernel verziótól kezdve tud használni)

Ha hosszabb távra tervezel "linuxon", akkor előbb vagy utóbb hozzá kell szoknod a terminálozáshoz. Itt így hívják a parancssort. Na meg persze tanulni kell kicsit.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1016) Szanya válasza BoB (#1015) üzenetére


Szanya
tag

Na, letettem az iPhonet, és ölembe vettem két notit. Az egyiken az van, hogy Manjaro Linux 3.10.28-1-MANJARO. Alatta az, hogy login:
Előtte meg azt kérte, hogy orvosoljam a problémát, és utána indítsam újra az MDM- et.

Gondolom, hogy a kernel verziója a 3.10.28
Én először azt szeretném letesztelni, hogy képes vagyok- e visszaállítani a grafikus felületet.

Aztán szívesen frissítem a kernelt is. Azt lehet egérrel, vagy terminálozni kell hozzá?

A drájverrel az volt a gondom, hogy videózásnál nagyon gyászos volt a felhasználói élmény. Nem todom, hogy a processzor alacsony órajele okozza- e, vagy szoftver. Elvileg az AMD APU- ban a grafikus mag nem gyenge. De ez egy E1-2100 (1GHz) 4giga rammal.
Tudtommal a videózáshoz nem kell 3d teljesítmény. Ellenben talán 2d- ből viszont sok.

A Linux mellett azért döntöttem, mert ezt javasolta egy barátom, aki már régi linuxos. Korábban sem határolódtam el a kihívásoktól. De alapvetően munkára használnám a gépet, és nem csak kísérletezgetésekre. Korábban ezért esett a választás egy Mac minire. (Kivette az ember a dobozból, és működött.) Most viszont anyagi megfontolásból nem fért bele drága gép és fizetős oprendszer.
Elvileg böngészőből a legtöbb dolgomat el tudom intézni. Aztán később számlát nyomtatnék. Mindenféle olyanra használnám, amihez az okosteló már kevés. Egyelőre telefonról intézem amit csak lehet. De egy edzésprogramot azon legépelni nem kényelmes. Bár nem lehetetlen.

''Szanya csak egy van.''

(#1017) BoB válasza Szanya (#1016) üzenetére


BoB
Topikgazda

"Alatta az, hogy login:"

Mi a gond? Jelentkezz be és írd be amit ír a wiki és én is ideírtam. A 3.12-es kernelt kell majd feltenned, azzal javulni fog.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1018) Szanya válasza BoB (#1017) üzenetére


Szanya
tag

Nincs gond, csak én jobban szeretek beszélgetni valamiről, mint megcsinálni. :-)

Kernel frissítésről ír a Wiki?

[ Szerkesztve ]

''Szanya csak egy van.''

(#1019) BoB válasza Szanya (#1018) üzenetére


BoB
Topikgazda

Mivel elég kezdőnek tűnsz, ezért megkerestem a wikiben helyetted: [link]

Angolul megy? Mert egyébként az Manjaro blabla csak a gép neve amire be akarsz jelentkezni. (mondjuk amúgy is frisebb kernel kellene neked)

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1020) Szanya válasza BoB (#1017) üzenetére


Szanya
tag

Na, most 3.10.30- ra változott a felirat.

Lefutott egy elég hosszú letöltési és telepítési folyamat. De még mindig nem megy az MDM. Arra gyanakszom, hogy 3.12 kernelt szeretne.

''Szanya csak egy van.''

(#1021) BoB válasza Szanya (#1020) üzenetére


BoB
Topikgazda

Hát nem is fog amíg nincs fent VGA driver.

(#1022) Szanya: általában nem olyan jó. Itt lehet hogy tök ugyanaz, dehát ha csak azt érted, akkor azt használd.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1022) Szanya válasza BoB (#1019) üzenetére


Szanya
tag

Igen. Kezdő vagyok teljesen. Az angol csak kicsit megy. A magyar Wiki nem olyan friss?
[link] Ezt találtam.

[ Szerkesztve ]

''Szanya csak egy van.''

(#1023) BoB válasza Szanya (#1022) üzenetére


BoB
Topikgazda

Ok. És megcsináltad már amit a 1012-es hozzászólásban írtam?

(#1025) Szanya: és most ezután nem megy? Vagy mi a helyzet most?

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1024) Szanya válasza BoB (#1021) üzenetére


Szanya
tag

Jobban tudok magyarul, mint angolul. Ennyi. Hamarabb elmegy a kedvem a szenvedéstől idegen nyelven, mint magyarul. Nem értek számítógépül, és még a magyarázat sem az anyanyelvem. Ettől kissé döcögős lehet. Ráadásul süt a nap, lehetne menni vitorlázni, meg ebédelni kell hamarosan. :-)

''Szanya csak egy van.''

(#1025) Szanya válasza BoB (#1023) üzenetére


Szanya
tag

Persze. Le is fényképeztem a telefonnal néhány részét. Olyan mátrixos volt tök sokáig. :-)

''Szanya csak egy van.''

(#1026) Szanya válasza Szanya (#1024) üzenetére


Szanya
tag

Ugyanakkor nagyon kíváncsi vagyok a végeredményre. Meg éhezem a sikert. Továbbá egyfajta kényszer is van rajtam, hogy használhatóvá váljon a gép. Nem lennék erre a másikra (ami nem az enyém) meg a mobilomra utalva.

''Szanya csak egy van.''

(#1027) Szanya válasza Szanya (#1025) üzenetére


Szanya
tag

''Szanya csak egy van.''

(#1028) Rimuru válasza Szanya (#1027) üzenetére


Rimuru
veterán

Ez eddig szép és jó, ha valami hibát dob inkább azt küld. ;) Lehetőleg próbáld meg egy hozzászólásba írni a dolgokat, van szerkesztés gomb is ami öt percig működik.

Vigyázat, csalok!

(#1029) Szanya válasza BoB (#1023) üzenetére


Szanya
tag

Igen ez után nem megy.

Ezek miatt gondoltam, hogy nem elég friss a kernel. Pedig 3.10.28- ról 3.10.30- ra változott. A képeken viszont a 3.12 szerepel.

[ Szerkesztve ]

''Szanya csak egy van.''

(#1030) Szanya


Szanya
tag

Eszembe jutott még valami.
Amikor a grafikus felületen partizánkodtam, akkor két videókártya ikon és két driver ikon után volt jelölő négyzet, és bennük pipák.
Én pedig mind a négy cuccot eltávolításra ítéltem mikor a pipálgatással nem jutottam előrébb.

''Szanya csak egy van.''

(#1031) LógaGéza válasza Siriusb (#1010) üzenetére


LógaGéza
addikt

Egyszerűen nem tudom pendrivera telepíteni... Sehogy se bootol róla... Kezd idegesíteni :(((

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1032) Siriusb válasza LógaGéza (#1031) üzenetére


Siriusb
veterán

Hol törik bele a bicskád?

(#1033) LógaGéza válasza Siriusb (#1032) üzenetére


LógaGéza
addikt

Felmegy minden, reboot, és csak egy villogó kurzort kapok... Még a Grub se tölt be. Próbáltam syslinuxal is, ugyanaz a eredmény.
Most arra gondoltam, hogy Pi-nél is van egy olyan probléma, ha pendriveról akarok HUBról bootolni, akkor elképzelhető, hogy nincs beleforgatva a kernelbe a HUB drivere, és ezért nem bootol. Elképzelhető, hogy az én alaplapom USB3-as drivere se lenne beleforgatva?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1034) Siriusb válasza LógaGéza (#1033) üzenetére


Siriusb
veterán

Ha a grub se tölt be, akkor nem tetted fel a grubot az MBR-be, vagy rossz helyre ment. Grub-install
Mindenképp ellenőrizd, hogy az USB pendrive milyen néven van felcsatolva, mielőtt kiadod a parancsot.

(#1035) LógaGéza válasza Siriusb (#1034) üzenetére


LógaGéza
addikt

Syslinux-al próbálkoztam az előbb (telepítőről chrootolt rendszer):

sh-4.2# syslinux-install_update -i -a -m
Syslinux BIOS install successful
FAILED to set attribute Legacy BIOS Bootable on /dev/sdb1


sh-4.2# fdisk -l /dev/sdb

Disk /dev/sdb: 15.5 GiB, 16584278016 bytes, 32391168 sectors
Units: sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disklabel type: dos
Disk identifier: 0x00000000

Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/sdb1 * 32 32391167 16195568 83 Linux


sh-4.2# blkid
...
/dev/sdb1: UUID="e3c15572-b7a8-4c00-85a5-82e9c94b356e" TYPE="ext2"
...


sh-4.2# nano /boot/syslinux/syslinux.cfg

...
LABEL arch
MENU LABEL Arch Linux
LINUX ../vmlinuz-linux
APPEND root=UUID=e3c15572-b7a8-4c00-85a5-82e9c94b356e ro
INITRD ../initramfs-linux.img
...

Eredmény: Reboot után nem talál bootolható eszközt (Replace system disk és társai Bt.)

Azonnal újrapróbálkozok GRUBal.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1036) LógaGéza válasza Siriusb (#1034) üzenetére


LógaGéza
addikt

sh-4.2# grub-install --target=i386-pc --recheck --debug /dev/sdb

...
grub-install: info: Partition 0 starts from 32.
grub-install: info: drive = 0.
grub-install: info: the size of hostdisk//dev/sdb is 32391168.
grub-install: info: guessed root_dev `hostdisk//dev/sdb' from dir `/boot/grub/i386-pc'.
grub-install: info: setting the root device to `hostdisk//dev/sdb,msdos1'.
grub-install: warning: your embedding area is unusually small. core.img won't fit in it..
grub-install: warning: Embedding is not possible. GRUB can only be installed in this setup by using blocklists. However, blocklists are UNRELIABLE and their use is discouraged..
grub-install: error: will not proceed with blocklists.

sh-4.2#

Ilyen problémával nem is találkoztam még :F

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1037) Siriusb válasza LógaGéza (#1036) üzenetére


Siriusb
veterán

Valószínűleg a pendrive MBR-jének más a mérete, mint egy normál meghajtó esetén. Csak annyit tudok mondani: gugli. :(

(#1038) LógaGéza válasza Siriusb (#1037) üzenetére


LógaGéza
addikt

Na végül csak sikerült józan paraszti ésszel megoldani. Formázáskor a cfdiskben úgy lőttem be, hogy hagyjon pár szektort pluszba, ne a legelején kezdje, és oda elfért a GRUB. Most megy szépen, alapokat felrakom, utánna nekiesek a RAMból futásnak.

Köszönöm a segítséget! :R

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1039) BoB válasza LógaGéza (#1038) üzenetére


BoB
Topikgazda

Nem voltam online, de a jövőre való tekintettel: a wiki tartalmazza a grub bejegyzésnél, hogy milyen esetben mekkora helyet kell hagyni neki.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#1040) Siriusb válasza LógaGéza (#1038) üzenetére


Siriusb
veterán

Gratulálok!

(#1041) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Már egy ideje elég nagy megelégedéssel használom a Manjaro-t.. A frissítések is rendben lementek, ezzel sosem volt probléma. Egyedül én szenvedtem a régi radeon vs xorg miatt, de ezt is sikerült megoldani, freedriver rúlz 3.13-as kernellel.
Viszont mintha már nem olyan lett volna a rendszer mint az elején. Így hát nyomtam egy clean installt próbaképp. Suse img writerrel írtam ki penre a rendszert, és arról telepítettem. Ha belevesszük azt az időt is amíg kiíródott a "lemez", az installal együtt 15 perc alatt készen várt telepített progikkal az asztallal a kulcsrakész rendszer :Y Mindezt egy 5400-es 2.5 vinyóval (ok 4K szektoros, de na). Amúgy a rendszer kicsit gyorsabban indul, és gyorsabban is áll le, úgy érezni jót tett neki a reinstall. Most vagy a rolling release a tökéletlen, vagy én nem tartottam karban elég jól a rendszert.

Frissítéseket mindig felraktam, rendesen újraindítottam, kikapcsoltam, sleepet meg hibernálást sosem használtam. Defragment ugye nem kell.. Már csak annyi kéne talán, hogy a /home-ot átpasszolom egy külön partícióra. Vagy ez sem számít?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1042) Siriusb válasza Apollyon (#1041) üzenetére


Siriusb
veterán

Esetleg elkezdted belakni a rendszert és több program indult automatikusan. Vagy valamilyen preload is el volt indítva. Vagy ki tudja, meg kellett volna nézni systemd-analyze-zal.

A /home külön partíció csatolása nem hinném, hogy észrevehetően számítana az indításkor. Viszont az a hatalmas előnye, hogy minden beállításod megmarad, ha pl. újratelepíted a rendszert.

Jó, én nem merem megmondani, hogy milyen lassan bootol a 10 éves asztali gépem - igaz minden partíció titkosítva van - amikor a 10 másodperc alatti idő számít normálisnak. :)

(#1043) Apollyon válasza Siriusb (#1042) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Amit én állítottam be hogy automatikusan induljon az egyedül a conky volt. Szemetet nem szoktam telepíteni, csak a fb messengert, meg a skypeot :D de lehet ezek okozták a rendszer lassulását.

Mindegy, ma akkor kipróbálom ezt a külön home-ot, ugyis pikk-pakk megvan a telepítés. Vagy azt meg lehet oldani hogy a /-ból levágok, és arra teszem át a home-ot új install nélkül? Szabad helyem van elég.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1044) MKLS válasza Apollyon (#1043) üzenetére


MKLS
aktív tag

Én nemrég azért telepítettem újra, mert 0.8.9-re frissítés után elszállt a grafikus felületem (érdekes az RC-knél még jó volt), de szerintem is gyorsabban bootol mint a 0.8.8 Nálam még conky sem volt, szinte csak egy natúr rendszer, második gép itthon többnyire csak netezésre használva.

(#1045) Siriusb válasza Apollyon (#1043) üzenetére


Siriusb
veterán

Remélem legalább karanténba zártad a skype-ot és nem engeded szabadjára a gépeden.

Persze, simán készíts egy új partíciót, másold át a /home tartalmát és az fstab-ot írd át.

(#1046) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Ide rakom fel a kérdést mert alapvetően Kubuntun működik, de "megint" az arch alappal gyűlt meg a bajom:

Manjaro - Openbox

Kettő monitor : VGA-1280-1024, LVDS1-1366x768
Elhelyezve is ilyen sorrenben.
egyszerű xrand indításkor: xrandr --output LVDS1 --auto --output VGA1 --left-of LVDS1 --auto
bonyolultabban :

#!/bin/bash

IN="LVDS1"
EXT="VGA1"

if (xrandr | grep "$EXT disconnected"); then
xrandr --output $IN --primary --auto --output $EXT --off
else
xrandr --output LVDS1 --primary --mode 1366x768 --pos 1280x0 --output VGA1 --mode 1280x1024 --rate 75 --pos 0x0
fi

------

Ha bármilyen wine alkalmazást indítok, akkor a VGA-n működik, de a LVDS-en csak egy csík látható.
Olyan mintha a VGA bal szélére rárakná a LVDS 1366-hosszát és csak ezen hajlandó működni.

Ha a LVDS van bal oldalon és a VGA jobbon, akkor tökéletesen működik.

Mit lehet még beállítani wine-ban, vagy mit lehet jobban az xrandr-ban, hogy működjöm.
(winecfg-ben a virtuális asztal emulálás működik ugyan, de az félmegoldás lenne)

Mint mondottam KDE alatt tökéletes, de ott van szuper GUI beállítás.

ui: Úgy egyébként ha a VGA-t balra rakom akkor egy csomó dologban szívok, de már megoldottam mindent, csak a wine a probléma. Miért ilyen természetellenes neki a jobb oldali LVDS amit primari-nek akarok?

(#1047) _Dumber_ válasza _Dumber_ (#1046) üzenetére


_Dumber_
őstag

Annyival jutottam előrébb, hogy ha a "--primary" opciót a VGA1-re rakom, akkor tökéletesen működik.

Magyarázat:
Amit szeretnék, hogy a LVDS a 1280x0 pontban kezdődjön és ezt szeretném én elsődlegesnek.
Tehát az elsődleges képernyőm a 1366x768-as méret. kezdete a 1280x0 pont.
A wine viszont az elsődleges képernyőt (ami továbbra is 1366x0) a 0x0 pontba rakjra.

Ha a VGA-t rakom elsődlegesnek, akkor minden a helyére kerül, viszont minden program a VGA-n nyílik meg :(

Namármost.. vagy ezen kell dolgoznom (ez a könnyebb), vagy a wine-t kell rávennem, hogy hogy az elsődleges képernyő , a valós pozícióba kerüljön.

Mondjuk ezt a wine-t kellene megerőszakolnom, mert nem szerencsés, hogy egy prezentáción a csatolt kivetítőt kezelné elsődlegesként.. (ugyanakkor ott tehetem akár jobbra is :) )

Ötlet valakinek?

(#1048) _Dumber_ válasza _Dumber_ (#1047) üzenetére


_Dumber_
őstag

Probléma megoldva !

Obconf-ot az alábbi módon kell beállítani a "fixed monitor : 2" -re

Ezt jól megbeszéltem magammal :)

Ha valaki akar még valamit hozzáfűzni, akkor ne tartsa vissza

[ Szerkesztve ]

(#1049) Apollyon válasza Siriusb (#1045) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nekiestem a minap, és sajnos gparted mókolása közben realizálódott, hogy 4-nél több elsődleges partíciót nem lehet létrehozni egy disken :D Extendedre nem akartam tenni home-ot (lehet egyáltalán és van értelme?) mert ezt a megoldást nem igazán ismerem. Mivel úgyis van rendszeres adatmentésem, így feláldoztam az egyik partíciót, úgyhogy most van 666GB a home-nak.

Az fstab-ot is nézegettem, de még előtte sosem foglalkoztam vele, hirtelen nem vágtam honnan kell kihalászni azt az UUID-t ami nekem kell. Gyors megoldás kellett, szóval inkább nyomtam egy újabb telepítést, így már külön home-mal.

A skypeot miért kellene karanténba zárni? A történtek után persze simán el tudom képzelni hogy kell, de miért, és hogyan?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1050) LógaGéza válasza Apollyon (#1049) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ez csak MBR-nél igaz, használj GPT-t, és akkor lehet több mint 4 :)

UUID-t a blkid parancsból megtudod.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.