Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-28 11:06:49

LOGOUT.hu

Arch Linux topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) Rimuru válasza _Dumber_ (#2900) üzenetére


Rimuru
veterán

Ennyi erővel nem egyszerűbb egy billentyűre bindelni a scriptet? :P

Vigyázat, csalok!

(#2902) korobi válasza _Dumber_ (#2900) üzenetére


korobi
aktív tag

jójó, tudom. :DDD de akkor már használhatnám az lxrand-ert is. az meg ott csücsül a jobb klikkes menüben....

colomb2: igen arra is gondoltam, hogy 2script és akkor kap 1-1 billentyű kombinációt. na de az se automata. ez az udev nekem még sok olvasást igényel... :)

[ Szerkesztve ]

(#2903) _Dumber_ válasza korobi (#2902) üzenetére


_Dumber_
őstag

Felcsigáztatok, ugyhogy kerestem egy kicsit.
Én innen indulnék el

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2904) korobi válasza _Dumber_ (#2903) üzenetére


korobi
aktív tag

igen ezt én is megtaláltam. és még egy ilyet is.
looking for an elegant dual monitor auto-configure solution

[ Szerkesztve ]

(#2905) korobi válasza korobi (#2904) üzenetére


korobi
aktív tag

szóval a linkem alapján össze ollóztam ezt
a kimenetele ez lett:

[korobi@arch_test ~]$ monitor2
Setting up watches.
Watches established.

de nem változik a monitor beállítás. :F

valamint beírtam ezt:

KERNEL=="card0", ACTION=="change" , RUN+="/usr/local/bin/monitor2t"

a "/etc/udev/rules.d/" -be egy "95-monitor-hotplug.rules" fájlba. de semmi változás.
mit hagytam ki vagy rontok el?

(#2906) korobi válasza korobi (#2905) üzenetére


korobi
aktív tag

ha kiveszem az inotify sort akkor lefut.
már csak az udev -et kellene valahogy működésre bírnom...

(#2907) BoB


BoB
Topikgazda

Egy kis statisztika a csomagokról: [link]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2908) Benex


Benex
senior tag

Sziasztok, olyan kérdésem lenne, hogy egy acer kis notebookon (2 mag 2gb ram 500) az antergos gnome3 desktop-pal mennyire lenne szép és sima? Jelenleg elemntary os van rajt5a , de 1-2 dologgal nem vagyok elégedett plusz van egy két dolog amit az istennek se tudok feltenni, itt meg AUR-ból minden könnyebb lenne.

Előre köszönöm a segítségeteket :R

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#2909) whbear válasza Benex (#2908) üzenetére


whbear
senior tag

Szerintem jó lesz. Nekem gyengébb gépen szépen ment. És még szép is a GNOME Antergoson.
Aurral vigyázni kell, nem minden megy egyből, van ami egyáltalán nem fog működni. Jól olvasd el telepítés előtt a leírást és javítsd a pkgbuildot.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2910) Benex válasza whbear (#2909) üzenetére


Benex
senior tag

Rendben köszönöm hétvégén fel is teszem :) javítsd a pkgbuildot. mit kell majd benne javítani? készen akarok állni mikor felteszem :)

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#2911) BoB


BoB
Topikgazda

KDE-seknek: Átkerült a stabil repóba a KDE plasma 5.2.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2912) whbear válasza BoB (#2911) üzenetére


whbear
senior tag

Hát ennek igazán örülök. Már egy hete tolják alá a csomagokat és megjött az egyik kedvencem is a baloo, mint a gwenview új függősége. Tekeri a procit fullon, a gép használhatatlan. Pedig vártam rá több órát hogy végezzen. Sehogyan sem tudom kiirtani, azon vagyok hogy a usr/bin -ből kitörlöm az összes baloo file-t. Szerinted? Hiába tettem be a /home könyvtárat a kivételek közé.

Benex: Mikor elindul a telepítő a pacmanXG, olvasod a hozzászólásokat, ott írjak ha valami baj van a csomaggal és akkor yest nyomsz az edit pkgbuild-ra és módosítod amit kell. Persze ha simán felmegy akkor semmit nem módosítasz.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2913) whbear válasza BoB (#2911) üzenetére


whbear
senior tag

Lejárt a szerk.
Az akonadi, krunner és minden ilyen szemét ki van kapcsolva, search pipa ki, baloofilerc start server=false és mégis teker. Órák óta egy szinte szűz rendszeren. Miért nem lehet ezeket a sz*rokat opcionálissá tenni. Komolyan gondolkodom hogy visszateszem a gnome-t.
Jó hogy szóltál mert így eszembe se jut ma frissíteni a munkára használt gépet.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2914) whbear


whbear
senior tag

Ha jól látom, nem frissül automatikusan Plasma 5.2-re, hanem le kell szedni előbb a kdebase-workspacet aztán telepíteni a plasma-meta csomagot?

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2915) BoB válasza whbear (#2912) üzenetére


BoB
Topikgazda

X indítása nélkül szedd le a kdebase-workspace, valamint azon csomagokat, amelyek függenek tőle. Utánna mehet az új plasma (plasma-meta vagy plasma).

Javaslom a breeze-kde4 csomagot is, ha a breeze témát akarod használni (mostmár ez a default).

Ha használtad a KDM-et, akkor azt tiltsd és engedélyezd az SDDM-et, az az új DM.

Baloo-t én használom, nekem hasznos. KDE4-el nekem is 0-1% volt a proci használat holtidőben, most 3-4%.

Az elején amíg nem véhez az indexelésekkel, van mit csinálnia, de miután megvan lenyugszik a rendszer.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2916) whbear válasza BoB (#2915) üzenetére


whbear
senior tag

Még várok vele, hátha magától frissít majd KDE 5-re.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2917) BoB válasza whbear (#2916) üzenetére


BoB
Topikgazda

Azt várhatod :D

Közben a laptopon is átmigráltam. CPU indítás után 0.5-3%- között mozog.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2918) whbear válasza BoB (#2917) üzenetére


whbear
senior tag

Ha van időd tudnál írni egy útmutatót lépésenként? Nem fogják frissíteni az egész KDE-t, csak így lehet majd?

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2919) whbear


whbear
senior tag

Plasma 5

#pacman -Sy sddm sddm-kcm
#systemctl disable kdm && systemctl enable sddm
#pacman -Rc kdebase-workspace
#pacman -Sy plasma-meta breeze-kde4

Így ez jó lehet?

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2920) BoB válasza whbear (#2919) üzenetére


BoB
Topikgazda

# pacman -R kdebase-workspace

Erre ki fogja írni hogy melyek azok a csomagok amik miatt nem lehet eltávolítani. Ezeket kell leszedned.

Nálam pl ezek e csomagok voltak:

kde-meta-kdebase kde-meta-kdeplasma-addons kdeplasma-addons kde-meta-kdeartwork kdeartwork kdebase-plasma kde-meta-kdenetwork kdenetwork-kget kdeplasma-addons-libs kdeplasma-applets-homerun kdeplasma-applets-plasma-nm kde-meta-kdeutils kdeutils-kremotecontrol kdeutils-print-manager kfaenza-icon-theme

-Rc -vel is lehet jó, de nem próbáltam, manuál megcsináltam.

Semmi extra ezen kívül.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2921) whbear válasza BoB (#2920) üzenetére


whbear
senior tag

Sikerült. A -Rc jól tette a dolgát. Csak a kmix-et kellett betenni az autorun - ba mert nem volt hang. Adtam neki egy -S kf5 kf5-aids de fent volt már az összes csomag. Minden működik. Egyenlőre nem tetszik :( RAM 280Mb-290Mb, Proc : 0-0.7% Talán még kevesebbet ugrik feljebb mint régen. Viszont nem találtam hol lehet kiherélni a krunner-t.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2922) BoB válasza whbear (#2921) üzenetére


BoB
Topikgazda

kmix bug egyelőre hogy nem indul külön be kell rakni, nekem is be kellett.

Nekem jobban tetszik. A breeze téma fasza, sokkkal jobb mint az oxygen (kinézetre).

Kezd úgy kinézni az alapértelmezett rendszer ahogy már rég ki kellene 201x-ben....

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2923) whbear válasza BoB (#2922) üzenetére


whbear
senior tag

Most húzom újra, már egyébként is érett a friss telepítés. Én nem jöttem rá, hogy kell az SDDM login screenen az avatart kicserélni. Használsz DM-et, vagy bele az Xinitrc-be és kész?

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2924) BoB válasza whbear (#2923) üzenetére


BoB
Topikgazda

Most használom az sddm-et, előtte addig használtam a kdm-et amíg megjelent a rootless x.

Avatart nem akartam még cserélni, passzolom hol kell lecserélni. De gondolom ha máshogy nem, az sddm config fájljában be lehet állítani.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2925) whbear


whbear
senior tag

Összefoglalom KDE Framework 5-re váltást, hátha valakinek segít.

#pacman -Sy sddm sddm-kcm
#systemctl disable kdm && systemctl enable sddm
#pacman -Rc kdebase-workspace
#pacman -S plasma-meta breeze-kde4
#pacman -S --needed kf5 kf5-aids

Kmix bug javítása:

/usr/share/autorun -ból a kmix_autostart.desktopot átmásolni /.config/autostart -ba, a többit backupolni mert úgy néz ki hogy nem kellenek már többé.

Friss telepítés esetén gtk-s appok is kinézzenek valahogy:

#pacman -S gtk2 gtk3

Az SDDM avatar cseréjét egyenlőre úgy sikerült megoldani, hogy az usr/share/sddm/faces/default.face.icon helyére betettem egy Arch logós png-t átnevezve.

Mindent összefoglalva szokni kell az új felületet, de aztán másik gépen a KDE4-et 2 percig bírtam elviselni.
Vigyázat, függőséget okoz!

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2926) B@ldrick válasza whbear (#2925) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

Köszi, működik, eddig nagyon bejön. Tearinget eltüntetni a v-sync-kel most hol lehet (vagy configtúrás)?

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#2927) Istju válasza whbear (#2925) üzenetére


Istju
senior tag

Köszi az összefoglalót. Telepítettem kíváncsiságból a full kde -et ezzel a plasmával.
Véleményeim:
- full, teljesen komplett DE
- átlátható, letisztult magyar felület
- kellemes áttűnések effektek
- méretéhez képest viszonylag gyors
- sddm -et én már régóta használom FrankenWM -hez is, mert kicsi gyors , áttekinthető
- kislányomnak bejön a Krumplibácsi:-)
- nálam tearing mentesen fut
- nekem hétköznapi munkára túl összetett, túl klikkelgetős alapból ( ezért maradok a tilingnél inkább)
- windowsról áttérőknek kifejezetten ajánlom.

Másodlagos DM -nek, meghagyom ezt a DE -t, ha asszony használja a gépem, neki jó lesz.
Sokat fejlődött a KDE gratula.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2928) whbear válasza B@ldrick (#2926) üzenetére


whbear
senior tag

System settings - Monitor - Compozitor Vsync

TLP telepítés és a teljes customization után előjött pár hiba. Nem akart leállni, sokáig bootolt. A megoldás az volt, hogy a komplett /home és a /root mappát kitöröltem, újraindítás után pár dolgot be kellett állítani de most tökéletes.

Istju: Hogy lehet az avatart kicserélni az SDDM login scrreenen?

Nem tervezel egy olyan Evolution Installert, ami alapból a KF5-öt teszi fel?

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2929) cubix


cubix
tag

Üdv!
a vlc-t hogy tudom rávenni arra, hogy zeneváltáskor ne popupot,hanem notify-t használjon?(libnotify telepítve)

「시작이 반이다」

(#2930) Istju válasza whbear (#2928) üzenetére


Istju
senior tag

Szia.

Arch linux témát használok az sddm -nél, ott nincsenek ikonok. De szerintem ha az /usr/share/sddm/faces/default.face.icon -fájlt lecseréled a saját avatarodra, akkor menni fog. Esetleg megpróbálhatod a felhasználóneved.face.icon file -lal is.
Sok mindent tervezek, de sajna időm jelenleg nincs semmire, most kéthetente Németországban dolizok, meg ott az asszony és a 2 gyerek is:-)

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2931) Istju válasza cubix (#2929) üzenetére


Istju
senior tag

Szia.
Vannak olyan tárolók, amik tartalmazzák a vlc-plugins-notify csomagot is. Ha jól tudom, ennek hiányában nem lehet beállítani. Például a Mint, Ubuntu, Debian tárolóiban ott van ez a csomag.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2932) ubyegon2 válasza whbear (#2925) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem rossz ez a plasma. Evoval feltettem Cinnamonnal, igy nem ment elsore, foleg az apt-get rutin miatt fejvakaros volt.
Abban szeretnek segitseget kerni, hogy a nyelvi beallitast hol tudom megoldani, mert amit talaltam, ott /etc/rc.conf/ ban kellene. A poen, hogy nincs ilyen, pedig kerestem erosen.
Kezdetben csak belepesnel szivatott, de most mar a Firefoxban is szopas van.

#pacman -Sy sddm sddm-kcm
ezt nem engedte eddig lecserelni

bocs az irasert

(#2933) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#2932) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Erdekes, hogy a Nemo megmaradt filekezelonek. Hang egyaltalan nincs, amit a kmix beallitasrol irtal, az se megy. kmix sincs. :U

(#2934) whbear válasza ubyegon2 (#2932) üzenetére


whbear
senior tag

Ebből most nem sokat értek. A Cinnamonra tetted a Palsmát? Mert az nem fog menni. EvoLutionnal felraksz egy full KDE asztali környezetet és utána ki tudod cserélni a Palsmát az ötösre. A KDE nyelv úgy működik, hogy fel kell tenni a kde10ln-hu csomagot és utána a system settingsben ki lehet választani a local-nál . Mondjuk én angolul használom de telepítés nélkül is ott van egy csomó nyelv, köztük a magyar is. Az SDDM a KDM helyett kell, mert nem támogatja a Plasma 5. Azzal a paranccsal letöltöd és telepíted. Kicserélni a systemctl disable /enable paranccsal lehet.
A Firefox - al mi a gond? Fent van hozzá a nyelvi csomag? Nálam teljesen jó.

Szerk : Szerintem ezt a Cinnamont meg az ilyen Minthez köthető kétes értékű dolgokat az Arch-nál célszerű elfelejteni, minek rontanád el a jó alaprendszert? BMW - be Trabant motor?

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2935) ubyegon2 válasza whbear (#2934) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mikor az Evoval telepítettem Cinnamont választottam DE- nek, 1 éve ezt használom, így logikus volt :)

. Érdekes, de addig kutyultam, hogy most tökéletesen fut a plasma5, csak az említett problémák vannak. Mintről írok most, nekem is meglepetés, hogy sikerült nulla hozzáértéssel! :D
Az is meglepő, hogy a Nemo fut a KDE alatt. :F
Jó kis rugalmas rendszer ez, nem teszi tönkre még a Mint szutyka sem, kár emiatt aggódnod. :D

Nem lenne gond az angol használattal sem, csak a bill nem magyar kiosztású és ettől idegbajt kapok, a Firefox átállításával nincs gond, legfeljebb a legfrissebbnél nem lehet a betűket állítani. Nem tudod Arch- nál hogyan kell használni a FF ESR változatot?

Az SDDM a KDM helyett kell, mert nem támogatja a Plasma 5. Azzal a paranccsal letöltöd és telepíted.

Épp ez nem megy, nem engedi leszedni a KDM- et, igaz azzal is be tudtam lépni. :U Így ez nem lenne gond.

Legjobb 5let az hirtelen, hogy újratelepítem, úgyis rendezgetnem kell a meghajtókon elburjánzott partíciókat, kezdek belefulladni a különböző disztrókba.

Köszi a segítséget addig is, majd jövök, ha újratelepítek!

[ Szerkesztve ]

(#2936) whbear válasza ubyegon2 (#2935) üzenetére


whbear
senior tag

A képlet egyszerű. A Plasma a KDE grafikus felülete. Ezért csak a KDE-vel működik tökéletesen.
A Firefox ESR fent van az AUR-ban.
Amiket nem tudsz beállítani azt a KDE Control Centerben egy kattintással el lehet intézni.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2937) ubyegon2 válasza whbear (#2936) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ezért csak a KDE-vel működik tökéletesen.
Szerintem még tökéletlenül is csak a KDE- vel működik. Bocs, de azt hitted, hogy én akkora barom vagyok, hogy a Cinnamonra akarom feltenni? :U :C :DD Attól még, hogy Te utálod a Mint- et, még nem kell azt gondolni, hogy aki azt használ, az csak idióta lehet!

A Firefox ESR fent van az AUR-ban.
Leszedni sok helyről le lehet, inkább arra gondoltam, hogy itt sem telepíthető úgy, mint a normal FF, hanem bin- ből kell futtatni mondjuk! Amúgy még AUR nincs fenn.

Amiket nem tudsz beállítani azt a KDE Control Centerben egy kattintással el lehet intézni.
Nem is b*szakodnék ezekkel, ha a CC- ben be lehetne ezeket állítani. ;)

[ Szerkesztve ]

(#2938) BoB válasza ubyegon2 (#2937) üzenetére


BoB
Topikgazda

rc.conf-ot aztán hiába is keresnéd, Arch már rég átállt systemd-re. Vagyis amit találtál a neten a google-al, az Debian vagy Ubuntu esetleg máshoz van.

Kmix azért nincs mert bem tetted fel.

AUR meg nem is lesz soha a gépeden, lévén az egy "repó".

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2939) ubyegon2 válasza BoB (#2938) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nagyszerű, köszi! Időközben láttam, hogy ez a arch.hu elég régi leírásokat dob, az archwikit meg nem értettem pontosan, mit ír az rc- ről, de így már tiszta, azt hittem ennyire hiányosra sikerült az Evo- s telepítés.
AUR az tiszta volt, csak említettem, hogy az nincs fenn, később akartam rá sort keríteni. Mint repo nincs, úgy értem!

Kmix- et próbáltam telepíteni pacmannal, de nem találta. :U

Most már újra kell telepítenem, mert szomorúságomban lepucoltam az összes HDD- n lévő oprendszert. :)

Azért nem hozzáértő kezdőként, aki csak Debian vonalat használt eddig, nem tűnik olyan egyszerűnek az Arch telepítés/konfigurálás még az Evolutionnal telepítve sem!

Kedves fórumtársunk szavaival gondolataival élve, mi a szart akarnak ezek a Mintesek Archozni itten! :D

[ Szerkesztve ]

(#2940) whbear válasza ubyegon2 (#2937) üzenetére


whbear
senior tag

Azért kérlek vegyél vissza magadból. Megpróbáltam segíteni, de te azt írtad, hogy Cinnamont telepítettél. Akkor mégis mit gondoljak? Amúgy meg tényleg ne telepíts Arch-ot ha nem vagy képes utánanézni mi az az AUR, főleg ha nem találod meg a KDE System Settings-ben az Input Device - Configure Layout szekciót. Ugyanazt csinálod, mikor azt mondtam hogy a /tmp az ramdisk, de szerinted nem mert te nem tudsz róla és akkor az biztos nem úgy van.
Szerk: AUR-ban fent a Firefox ESR és egy kattintással telepíthető yaourt vagy pacaur segítségével. Ami ugyebár egyébként is alap, de kérdem én, a legfrisseb rendszeren miért használna valaki egy régi Firefoxot mikor itt a legújabb. (Ismerem az ESR - t)

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2941) ubyegon2 válasza whbear (#2940) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

de te azt írtad, hogy Cinnamont telepítettél. Akkor mégis mit gondoljak? :DD
Nagyszerű! Ezek szerint tényleg azt gondoltad, hogy én Cinnamon alatt akarom használni a KDE plasma5- jét? :R
Pár disztróban használtam már KDE- t és hidd el, hogy harmadannyi opció volt a control centerben, engem nem lepett meg, mert mondtátok, hogy úgy kell felépíteni az Archot.
AUR-t ismerem, de itt nem volt elérhető, biztosan én csináltam rosszul az Evo- s telepítést, de csomó dolog egyszerűen nem volt! Biztosan nem könnyű ezt neked elkfogadni, mint azt sem, hogy a /tmp az nem ramdisk, legfeljebb qvázi ramdisk!
Újra említem, hogy attól még, hogy valaki nem archguru, csak egy home user, még nem totál idióta, csak bénázik egy számára ismeretlen rendszerrel. :) Neked az oviban már androidos cumihasználat optimalizáló app volt a telódon, gondolom! :DD

Ami ugyebár egyébként is alap, de kérdem én, a legfrisseb rendszeren miért használna valaki egy régi Firefoxot mikor itt a legújabb. (Ismerem az ESR - t :U :U

No, ezt nem kellett volna írnod, mert épp 2-3 hete frissült az ESR 31.4- re! Ezt hol hallottad, hogy az régi? Mint tudhatnád, az ESR nem kapja az újdonságokat tartalmazó frissítéseket, csak a biztonságiakat!

(#2942) whbear válasza ubyegon2 (#2941) üzenetére


whbear
senior tag

Szerintem ezzel a stílussal meg a sok kis cuki szmájliddal menj vissza a Mint/Ubuntu topicba. Ez itt egy szakmai fórum, itt ez nem divat. Az Archos és Fedorás fórumokban másfajta emberek vannak. Te kérsz segítséget aztán mikor segítek szanaszét savazol. Na ez itt nem divat még akkor sem ha felétek ezt csináljátok a szundibencékkel karöltve. Egyébként a leírás alapján többen sikeresen telepítették a Plasma 5-öt. Akkor a hiba mégsem az Arch-ban és bennünk van?
Mivel én sem akarom szétoffolni a topicot, a magam részéről véglegesen be van fejezve.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2943) ubyegon2 válasza whbear (#2942) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Minden segítséget meg is köszöntem, legfeljebb arra hívtam fel a figyelmed, hogy az ilyen felsőbbrendűség felesleges szerintem, de lehet, hogy nem bírom a nagyképűséget.

Az Archos és Fedorás fórumokban másfajta emberek vannak.

Ilyenekre gondoltam éppen. :) Inkább a smilék, mint a felsőbbrendűek, akik másfajták!
Remélem nem mindenki osztja itt ezt az érdekes szemléleted!

(#2944) Istju


Istju
senior tag

Nyugi skacok. Az előbb már írtam egy hsz-t , de elküldés előtt töröltem. Jó az , ha pörög a topik, de ne offoljunk annyit, ha lehet.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2945) whbear válasza ubyegon2 (#2943) üzenetére


whbear
senior tag

Nincs itt semmilyen felsőbbrendűség. Jó Archozást!

Istju: Respect! Van új kernel 3.18.5 és új tlp is. Az új tlp hoz egy power managert opcionális függőségként x86 cpu-hoz és ezzel közel 1W-al csökkent a fogyasztásom. Most 7.8W az előbbi 8.7W helyett.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2946) Istju válasza whbear (#2942) üzenetére


Istju
senior tag

Azzal egyetértek, hogy ez arcos topik, régebben én is kifogásoltam, h itt sok mindenről van szó az archon kívül. Azóta átgondoltam, és nem bánom személy szerint ezt. Csak a fórumtársunknak adjuk meg a kellő tiszteletet. --itt most nem rád, és nem másra céloztam , csak általánosságban írtam ezt.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2947) Istju válasza whbear (#2945) üzenetére


Istju
senior tag

:-)

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2948) Istju válasza ubyegon2 (#2943) üzenetére


Istju
senior tag

Egyébként az Archos, és a Gentoos fórumokban tényleg másfajta emberek vannak többségben a személyes észrevételeim szerint. És ez ide is igaz.

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2949) ubyegon2 válasza whbear (#2945) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

No, az most nehéz lesz, mert minden partíciót kukáztam a HDD- ről. Igazad lehet, nem az én szintem az Arch, most azért épp egy Arch alapún próbálgatom a plasma5- öt (természetesen KDE disztrót tettem fel).
Előbbiektől függetlenül épp a te hsz- eid alapján gondoltam úgy, hogy kipróbálom a plasma5- öt!
Ezt külön :R ! jajj, már megint a smile

(#2944) Istju OK! Vettem! Neked meg köszi az Evo magyarítást!

(#2948) Istju Tisztában vagyok én ezzel, a két említett disztrót ismerve!

elhúztam

[ Szerkesztve ]

(#2950) Istju válasza whbear (#2945) üzenetére


Istju
senior tag

Ok. Köcce az infót, ha lesz időm, ránézek.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.