Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-28 11:06:49

LOGOUT.hu

Arch Linux topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) spammer válasza BoB (#3499) üzenetére


spammer
veterán

Ja tényleg, KDE. Hát akkor fel kell rakni (kdesu-t, ha nincs).

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3502) korobi válasza whbear (#3500) üzenetére


korobi
aktív tag

(#3498) spammer: gksu-val megy....

nem nem rakta fel azt a csomagot alapból. de miért nem megy a sima sudo, mint openbox alatt?

miért jobb ha a ctrl+alt+fx -en frissítek meg telepítek, mintha az x-en nyitnék egy konzolt (guake)? Mi a különbség? az nem baj hogy nincs sallang amúgy is rühellem a kde-t de ezen legalább nincsenek csíkok a film lejátszása közben

(#3503) korobi válasza korobi (#3502) üzenetére


korobi
aktív tag

grrrr mondom én hogy nem szeretem a kde-t :DDD a viber kezdi a mókát, gondol egyet s kilép...

(#3504) korobi válasza korobi (#3503) üzenetére


korobi
aktív tag

elhasalt az usb-s hangkártyámmal is, harmadjára írta ki hogy nem működik grrrr, ez rövid kaland volt...

(#3505) _Dumber_: nem fogom, mert nem is indul el kde alatt. :DDD
openboxon megy

[ Szerkesztve ]

(#3505) _Dumber_ válasza korobi (#3502) üzenetére


_Dumber_
őstag

X-es alkalmazást sudoval soha ne indíts. Arra van a kdesu/gksu.
a nano az mehet sudo-val.

(#3506) whbear válasza korobi (#3504) üzenetére


whbear
senior tag

Pulseaudio? Mert alapból nincs fent. Érdekes nekem minden jól megy. Ez nem a KDE hibája az tuti. KDE alatt Konsole a terminál. Azt tedd fel. Meg a dolphint. Egyébként ilyen esetben javasolt a full KDE telepítése először.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#3507) korobi válasza whbear (#3506) üzenetére


korobi
aktív tag

a full KDE-től már sokkot kaptam párszor, nem fogom feltenni. pulseaudio, lehet bár szólt csak úgy hasrautés szerüen dobta az üzenetet és váltott az integráltra.
arch openbox alatt nincs hiba.

(#3508) BoB


BoB
Topikgazda

Legjobb terminál a yakuake. Ma már nem tudnám az életem elképzelni nélküle :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3509) F34R


F34R
nagyúr

F2FS-t ki hasznalt mar innen ? grub nem akarja a filesystemet felismerni. a boot szeparalva van ext3-ra.

a rootfs es a home f2fs.

(#3508) bob.zxr

Hogy lehet mar ilyet kijelenteni? :DDD

(#3510) Siriusb válasza BoB (#3508) üzenetére


Siriusb
veterán

Messziről jött KDE user azt mond, amit akar. No meg arról ne is beszéljünk, hogy KDE használó!!!! Brrrr. ;] :P

Ez a hőség kihozza az emberből a troll vért. :DD

(#3511) whbear válasza Siriusb (#3510) üzenetére


whbear
senior tag

Szerintem jó a KDE. Nagyon jó. Szerintem.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#3512) attilav2 válasza korobi (#3502) üzenetére


attilav2
őstag

konfigurálva van a sudo?
Az /etc/sudoers-ben megkeresed a User privilege specification részt
és beszúrod alá
a felhasználóneved ALL=(ALL) ALL sort.
Egyébként meg: [link]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3513) attilav2 válasza _Dumber_ (#3505) üzenetére


attilav2
őstag

Én már többször indítottam X-es alkalmazást sudoval, nem tapasztaltam hogy bármi gond lett volna.
Mi vele a probléma???

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3514) _Dumber_ válasza attilav2 (#3513) üzenetére


_Dumber_
őstag

Itt mondták az öregek, hogy valamit összezavar. Én azóta nem használom

(#3515) F34R válasza _Dumber_ (#3514) üzenetére


F34R
nagyúr

semmit, csak sok benne a vulnerabilities, de ennyi erovel akkor bash-t se hasznalj meg xorg-server-t se.

(#3516) Rimuru válasza F34R (#3515) üzenetére


Rimuru
veterán

Egyszer meg majd csak csodalkozik hogy nincs grafikus felulete, vagy valami nem mukodik normalisan.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#3517) spammer válasza attilav2 (#3512) üzenetére


spammer
veterán

sudoers közvetlen szerkesztése helyett: sudo visudo

Így a fájl mentése előtt a rendszer ellenőrzi, hogy megfelelő-e formátum/szintaxis és csak utána írja ki a változásokat. Ellenkező esetben ha valami hiba van a közvetlen szerkesztés/mentés után, akkor szívás lehet belőle.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3518) qisqaqas válasza spammer (#3517) üzenetére


qisqaqas
senior tag

de a sudoers nem egy xmonad konfig.. nehez szetkurni. :)) amugy meg igen, jobb a biztonsag

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3519) attilav2 válasza spammer (#3517) üzenetére


attilav2
őstag

De ez a vi-t hívja meg aminek a kezelése a nanoval szemben kissé szokatlan(de fogalmazhatok úgy is: macerás), én nem szeretem a vi-t de sokan mások sem.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3520) qisqaqas válasza attilav2 (#3519) üzenetére


qisqaqas
senior tag

sudo EDITOR=nano visudo

vim4life

[ Szerkesztve ]

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3521) attilav2 válasza qisqaqas (#3520) üzenetére


attilav2
őstag

Hogy a visudo parancs mindig a nano-t használja beállítható valahol?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3522) attilav2


attilav2
őstag

Felraktam a konqueror-frameworks-git csomagot, a yaourt megkérdezte hogy csak ezt vagy a többit is rakja e fel ami a PKGBUILD-ban van, először azt választottam hogy csak a konquerort tegye fel, lefordította, de aztán kiírta hogy a függőségeket nem tudja feloldalni mert hiányzik ez meg az a csomag, egyenként elkezdtem felrakosgatni a yaourttal, de ez eléggé hosszadalmas, aztán rájöttem hogy amikor a konqueror-frameworks-git-et rakom fel akkor a yaourt kérdésére azt kell válaszolni hogy minden a PKGBUILD-ban szereplő csomagot buildeljen és rakjon fel, így sikeresen felkúszott a kde5-ös konqueror. De úgy tűnik egy trágyadomb az egész, ugyanis ha egy youtube videót le akarok játszani akkor csontrafagy, akár a html5 akár a flashes lejátszót teszem alapértelmezetté, a youtube.com/html5 oldalon. A pepperflash-standalone fel van rakva, a chrome és firefox (freshplayerpluginnal) látják, de a konqueror nem. Valahogy láthatóvá lehet tenni a konqerornak a pepperflasht? Natívan vagy freshplayerpluginnal tudja kezelni? Gondoltam teszek egy próbát hogy a megfelelő libet szimlinkelem a konqueror megfelelő könyvtárába, csak azt nem tudom mit és hova kéne linkelni.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3523) spammer válasza attilav2 (#3521) üzenetére


spammer
veterán

Például exportálod, beírod .bashrc-be: export EDITOR=nano

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3524) attilav2 válasza spammer (#3523) üzenetére


attilav2
őstag

Csak a a root .bashrc-jébe beírva működik a dolog, de az csak akkor lenne aktív ha rootként jelentkeznék be.
Valami másik globális rendszerbeállító fájlba kellene írni ezt a változót csak nem tudom melyikbe.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3525) attilav2 válasza spammer (#3523) üzenetére


attilav2
őstag

Ezt kell beírni a sudoers-be és akkor mindig a nano-t hívja meg a visudo:
# Reset environment by default
Defaults env_reset
# Set default EDITOR to nano, and do not allow visudo to use EDITOR/VISUAL.
Defaults editor=/usr/bin/nano, !env_editor

Ha a felhasználó .bashrc-jébe akarod beállítani akkor ez kell:
export EDITOR=nano visudo

Innen vettem:
[https://wiki.archlinux.org/index.php/Sudo#Using_visudo]

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3526) Bucsi13


Bucsi13
tag

Sziasztok! Már egy ideje ismerkedem az Arch-csal, de ide csak most jutottam el :D
Egy ismerkedős kérdéssel kezdenék: ki milyen AUR helpert, vagy pacman wrappert használ? (yaourt, packer stb...)

„Everything ends and it's always sad. But everything begins again and it's always happy. Be happy .”

(#3527) BoB válasza Bucsi13 (#3526) üzenetére


BoB
Topikgazda

yaourt -ot használok. Régebben használtam pacaur-t is, de azzal belefutottam pár hibába. Előbbivel még nem volt gondom viszont.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3528) Bucsi13 válasza BoB (#3527) üzenetére


Bucsi13
tag

Én is. Pont ma néztem körbe, hogy mi más van, igazából nagy részük szimpatikusabb is, mint a yaourt, de egyik sem tud ilyet, -Syu(a)-nál:
==> Software upgrade (new version) :
extra/nvidia 352.09-1 -> 352.21-1
extra/nvidia-libgl 352.09-1 -> 352.21-1
extra/nvidia-utils 352.09-1 -> 352.21-1
multilib/lib32-nvidia-libgl 352.09-1 -> 352.21-1
multilib/lib32-nvidia-utils 352.09-1 -> 352.21-1

==> Continue upgrade ? [Y/n]

[ Szerkesztve ]

„Everything ends and it's always sad. But everything begins again and it's always happy. Be happy .”

(#3529) attilav2


attilav2
őstag

Ha ragaszkodik az sddm az angol billkiosztáshoz akkor ezt kell tenni:
Szerkeszteni az /usr/share/sddm/scripts/Xsetup fájlt, beleírni setxkbmap hu
forrás: [link]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3530) attilav2 válasza Bucsi13 (#3528) üzenetére


attilav2
őstag

Nagyon jó a yaourt csak sokat kérdez. Most hogy megemlítetted kipróbáltam az Syua paraméterrel, így az aur csomagokat is frissíti nemcsak a bináris tárólókat.
yaourt -Syua
:: A csomagadatbázisok szinkronizálása...
a(z) core naprakész
a(z) extra naprakész
a(z) community naprakész
a(z) multilib naprakész
a(z) infinality-bundle naprakész
Foreign packages: \ 23 / 23

==> Software upgrade (new version) :
aur/chromium-pepper-flash-standalone 17.0.0.188-1 -> 18.0.0.160-1
aur/google-chrome 43.0.2357.124-1 -> 43.0.2357.125-1
aur/package-query 1.6.1-1 -> 1.6.2-1

==> Continue upgrade ? [Y/n]
==> [V]iew package detail anually select packages

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3531) BoB válasza attilav2 (#3530) üzenetére


BoB
Topikgazda

A --noconfirm kapcsolóval semmit sem fog kérdezni.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3532) Bucsi13 válasza BoB (#3531) üzenetére


Bucsi13
tag

Akkor nem kérdezi a PKGBUILD editelését sem, az úgy foscsi :/
A reddit pedig megmondta, mivel tudom hihetetlen komoly problémámat megoldani:
"/etc/pacman.conf -> uncomment verbose package lists and total downloads. Voilá"

„Everything ends and it's always sad. But everything begins again and it's always happy. Be happy .”

(#3533) Bucsi13 válasza BoB (#3531) üzenetére


Bucsi13
tag

We are the Ultramarines, the sons of Guilliman. Whilst we draw breath, we stand. Whilst we stand, we fight. Whilst we fight, we prevail. Nothing shall stay our wrath. ;)

„Everything ends and it's always sad. But everything begins again and it's always happy. Be happy .”

(#3534) attilav2


attilav2
őstag

Kde5-ben nem tudok az asztalra parancsikonokat tenni, feltúrtam a google-t de semmit nem találtam ezzel kapcsolatban. Van egy /home/felhasználónév/Desktop mappa ide rakják az alkalmazások a parancsikonjaikat, már amelyik magától rakna az asztalra, pl steam és hl2. De az asztalon nem jelennek meg. Ez arch vagy kde bug? Próbáltam már a menüből és mappából ikonokat az asztalra húzni de ez sem működik :((

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3535) BoB válasza attilav2 (#3534) üzenetére


BoB
Topikgazda

Folder view-t kell beállítani az asztalnak ha ikonokat akarsz. Megvolt?

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3536) attilav2 válasza BoB (#3535) üzenetére


attilav2
őstag

Rájöttem hogy kell, eléggé logikátlan helyen van, most átkapcsoltam és megjelentek az ikonok.
Elég sok program az /usr/share/applications mappába dobálja a parancsikonjait, innen könnyen átmásolhatók filekezelőből az asztalra.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3537) BoB válasza attilav2 (#3536) üzenetére


BoB
Topikgazda

Akkor ez user bug volt ;]

Korábban nem használtál KDE-t?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3538) attilav2 válasza BoB (#3537) üzenetére


attilav2
őstag

Mindig is kde-t használtam, ha jól emlékszem a korábbi verziókban alapból kinn voltak az ikonok.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3539) BoB válasza attilav2 (#3538) üzenetére


BoB
Topikgazda

Korábban is ezt kellet választani, szerintem olyan disztrót használtál, ahol alapbeállításnak az volt meglépve.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3540) N0zer0 válasza BoB (#3539) üzenetére


N0zer0
senior tag

Ezt a Folder View-os b4×4kodást én is utálom, annak ellenére, hogy ez már régóta így van a KDE-ben. Valóban logikátlan. Mi mást akarna bárki is az Asztalra, mint ikonokat? Ha nem azokat teszünk rá, akkor minek van egyáltalán? Digitális képkeretnek, vagy mi a tök ász? Lehet ez beleillik a gyurmafigurák gyurmalogikájába, de a legtöbb embert a sírba viszik az ilyen húzások.

(#3541) qisqaqas válasza N0zer0 (#3540) üzenetére


qisqaqas
senior tag

nem hasznalok ikonokat. nem is hianyzik. billkombokkal nyitom a gyakran hasznalt szoftvereket.

fel percig neztem a kommentedet hogy hogy jon ide az osszkerek meghajtas

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3542) N0zer0 válasza qisqaqas (#3541) üzenetére


N0zer0
senior tag

Oké, lehet úgy is, billkombókkal, de akkor minek használsz Asztalt, meg úgy akkor általában KDE-t? Mert ha billkombózol, akkor tényleg feleslegesen eszi a KDE a gépeden az erőforrásokat, és használhatnál sokkal soványabb asztali környezetet / ablakkezelőt. Sima háttérképet nézegetni, meg billkombózni lehet azokon is, arra akár egy Openbox is bőven túl sok.

Azért örülök, hogy végül biztosan leesett :DDD

(#3543) F34R válasza qisqaqas (#3541) üzenetére


F34R
nagyúr

4x4 az a elonezeti kep pixelje :D

(#3542) N0zer0

Nem hasznal o azt szivinfarktust is kapna :D :DD :DDD

(#3544) jimmy399 válasza N0zer0 (#3542) üzenetére


jimmy399
senior tag

+1 :) OpenBox :)

--- N/A ---

(#3545) qisqaqas válasza F34R (#3543) üzenetére


qisqaqas
senior tag

A KDE féle integráltság az hiányzik néha. Amúgy meg felesleges a csilivili parasztvakítás. Nem mekem van hogy felvágni akarjak az OSsel hanem használni akarom. Használathoz meg a tiling a legjobb.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3546) Istju válasza qisqaqas (#3545) üzenetére


Istju
senior tag

+1 tiling

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#3547) whbear válasza Istju (#3546) üzenetére


whbear
senior tag

Most mit használsz?

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#3548) spammer válasza whbear (#3547) üzenetére


spammer
veterán

"monsterwm's bastard child" or "not the wm your desktop needs, but the one it deserves"

;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3549) Istju válasza whbear (#3547) üzenetére


Istju
senior tag

Még mindig FrankenWM :)

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#3550) Istju


Istju
senior tag

Most debianozok kicsit:-) Csináltam itx NAS-t, arra tettem OMV-t . Egyenlőre ezzel volt a legegyszerűbb a NAS. Később lehet Desktop Arch + virtualboxban Arch server NAS-ra váltok ott is. Egyenlőre élvezem a házi szerver adta lehetőségeket. Jó játék.-) + nagyon hasznos eszköz.

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.