Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-28 11:06:49

LOGOUT.hu

Arch Linux topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) whbear


whbear
senior tag

Ma este feldobom AUR -ból a frankenwm - git csomagot. SDDM alá beteszi magát? Jelenleg KDE van de rájöttem hogy egyáltalán nem használom ki a képességeit és valami egyszerűbb kellene megjelenésben és a gép is elég gyenge. Egyelőre nem elsődleges asztali környezetnek, csak ismerkedni vele és szükség esetén ott a KDE.
Ha beválna SDDM se kellene bőven elég védelem lenne ha startx a terminálban.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#3552) jimmy399 válasza whbear (#3551) üzenetére


jimmy399
senior tag

Ha fapadra vágysz openbox :D

--- N/A ---

(#3553) spammer válasza jimmy399 (#3552) üzenetére


spammer
veterán

Nem fapad az, ne bántsd mindig. :P :D

Amúgy a frankenwm-ben az azért hátráltató lehet, hogy minden módosítás után újra kell fordítani. Bár gondolom nem olyan vészes, hiszen nem egy kernelről van szó, de azért mégiscsak lassítja a konfigolást/próbálgatást/tesztelést.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3554) jimmy399 válasza spammer (#3553) üzenetére


jimmy399
senior tag

á, nem bántom az Openbox-ot :) Éppen én is azt használom.
Kajak ha átmegyek Eos alá tiszta csili-vili minden alatta, fura kicsit.

--- N/A ---

(#3555) qisqaqas válasza jimmy399 (#3554) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Az alá is lehet tenni openboxot :)

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3556) jimmy399 válasza qisqaqas (#3555) üzenetére


jimmy399
senior tag

+1 :D Persze, lehet alá is :)

--- N/A ---

(#3557) Istju válasza whbear (#3551) üzenetére


Istju
senior tag

Nem tudom sajna, hogy beteszi -e magát az SDDM asztali környezetei közé. Most nem használok DM-et, amikor használtam, akkor az usr/share/xsessions mappába létrehoztam egy frankenwm.desktop fájlt, ami a saját indító fájlomra mutatott.
Kb ez volt a tartalma:
[Desktop Entry]
Name=FrankenWM
Comment[hu]=Bejelentkezés a FrankenWM környezetbe
Exec=/usr/bin/FrankenWM-istju
Icon=
Type=Application
Keywords=launch;FrankenWM;desktop;session;

Ezzel a desktop fájllal már az összes DM látja az biztos.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#3558) wopi


wopi
aktív tag

Sziasztok!

Tiszta Arch telepítéskor van wifi, de az első boot után már nincs, wifi-menu parancsra azt kapom, hogy Please install 'dialog'.

Mi a teendőm? :) :B Google-ban keresgéltem, de... Új vagyok ebben a világban. :)

Köszönöm szépen!

(#3559) spammer válasza wopi (#3558) üzenetére


spammer
veterán

sudo pacman -S dialog

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3560) wopi válasza spammer (#3559) üzenetére


wopi
aktív tag

Ahh, megvan a hiba. Annyira sötét nem vagyok, hogy ez a parancs ne ment volna, bár ezt nem tudhattad. :) Az volt a gond, hogy az eth0, ami nem is eth0 néven szerepelt, nem akart magától DHCP-zni. Végül sikerült rájönnöm, megoldanom, és fel is ment az említett csomag.

Köszönöm!

Egyébként azért fejlődőképesnek érzem magamat, mivel az arch telepítése simán ment, bár a grub utána rescue módban indult csak. Végül ezt is sikerült megoldani. :)

(#3561) spammer válasza wopi (#3560) üzenetére


spammer
veterán

:DD

Amúgy ja igen, alapból nem eth0 néven szerepel. Illetve a wifi sem wlan0.

Örülök, hogy sikerrel jártál. :) Csak ne egy DE-t tegyél fel rá. ;] :P

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3562) wopi válasza spammer (#3561) üzenetére


wopi
aktív tag

;) :D

(#3563) whbear válasza Istju (#3557) üzenetére


whbear
senior tag

Köszönöm az információkat. Egyelőre küzdök vele...

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#3564) Bucsi13


Bucsi13
tag

Vendégfiókot használtok? Ha igen, milyen megoldással?
Tudom, a LightDM-be van beépítve, de azt nem sikerült olyan csili-vilire csiszolnom ahogy akartam. LXDM-ben nincs, a többi DM-mel meg nincs tapasztalatom :D
Vagy van rá esetleg DM-független megoldás?

„Everything ends and it's always sad. But everything begins again and it's always happy. Be happy .”

(#3565) spammer


spammer
veterán

Ma frissítettem (4.0.6-1-ARCH) és sokkal lassabban rakja el sleepbe a gépet a systemctl suspend. Eddig kb. 2 mp alatt teljesen lelőtte, most kb. 6-7 másodperc is eltelik. :U

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3566) spammer válasza spammer (#3565) üzenetére


spammer
veterán

Oké, systemd/logind/NetworkManager bug lesz:

Slow suspend with systemd 220
FS#45450 - [systemd] 5 second delay between pressing power button and suspend
logind: system sleep request always exhausts the full timeout #360

Remélem javítják és gyorsan jön az update.

szerk: kipróbáltam, ha stoppolom a NetworkManagert, akkor lelövi 2 mp alatt, szóval fasza kis bug.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3567) whbear válasza spammer (#3566) üzenetére


whbear
senior tag

Bootoláskor neked nem írja ezt : failed to get cgroup. Azután történt, hogy frissült a systemd és hogy a rendes 2.21 verziót írja ki nyomtam egy mkinitcpio - t. Találtam rá egy Arch bbs topicot de ha rákattintok az jön be hogy már eltávolították.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#3568) ztsoft


ztsoft
őstag

Sziasztok!

Van egy kis gondom, mégpedig az, hogy szét esett a kép (2mm csíkokból állt az egész). Eddig kétszer fordult elő, a logban ezt találtam róla:

jún 26 22:00:45 arch-acer kernel: drm/i915: Resetting chip after gpu hang
jún 26 22:00:45 arch-acer kernel: [drm] GPU crash dump saved to /sys/class/drm/card0/error
jún 26 22:00:45 arch-acer kernel: [drm] The gpu crash dump is required to analyze gpu hangs, so please always attach it.
jún 26 22:00:45 arch-acer kernel: [drm] drm/i915 developers can then reassign to the right component if it's not a kernel issue.
jún 26 22:00:45 arch-acer kernel: [drm] Please file a _new_ bug report on bugs.freedesktop.org against DRI -> DRM/Intel
jún 26 22:00:45 arch-acer kernel: [drm] GPU hangs can indicate a bug anywhere in the entire gfx stack, including userspace.
jún 26 22:00:45 arch-acer kernel: [drm] GPU HANG: ecode 3:0:0x2b4fffc5, in Xorg [336], reason: Ring hung, action: reset
jún 26 22:00:45 arch-acer kernel: [drm] stuck on render ring

Az említett /sys/class/drm/card0/error fájl üres. Az előző szét esésnél a logban volt még valami low memory is, de most nincs. A másik, ami feltűnt, hogy a log (#journalctl --system -r) tele van -- Reboot -- bejegyzéssel, noha újraindítás nem volt. Az idő is érdekes, részlet a logból:

jún 26 20:03:53 arch-acer systemd-timesyncd[344]: System clock time unset or jumped backwards, restoring from recorded timestamp: Fri 2015-06-26 21:27
-- Reboot --
jún 26 20:58:01 arch-acer udisks-daemon[5023]: **** EMITTING CHANGED for /sys/devices/pci0000:00/0000:00:1f.2/ata3/host2/target2:0:0/2:0:0:0/block/sda
jún 26 20:58:01 arch-acer udisks-daemon[5023]: helper(pid 9694): completed with exit code 0
jún 26 20:58:01 arch-acer udisks-daemon[5023]: helper(pid 9694): launched job udisks-helper-ata-smart-collect on /dev/sda
jún 26 20:58:01 arch-acer udisks-daemon[5023]: **** Refreshing ATA SMART data for /sys/devices/pci0000:00/0000:00:1f.2/ata3/host2/target2:0:0/2:0:0:0/
jún 26 20:28:01 arch-acer udisks-daemon[5023]: **** EMITTING CHANGED for /sys/devices/pci0000:00/0000:00:1f.2/ata3/host2/target2:0:0/2:0:0:0/block/sda
jún 26 20:28:01 arch-acer udisks-daemon[5023]: helper(pid 9439): completed with exit code 0
jún 26 20:28:01 arch-acer udisks-daemon[5023]: helper(pid 9439): launched job udisks-helper-ata-smart-collect on /dev/sda
jún 26 20:28:01 arch-acer udisks-daemon[5023]: **** Refreshing ATA SMART data for /sys/devices/pci0000:00/0000:00:1f.2/ata3/host2/target2:0:0/2:0:0:0/
-- Reboot --
jún 26 20:03:53 arch-acer systemd[1]: Started Update UTMP about System Boot/Shutdown.

A rendszer: Arch (4.0.6-1-ARCH), KDE4, 32bit.
A gépről: Acer Aspire 5310, Intel Core 2 (T7200) 2x2GHz, 3GB RAM, Intel GMA 950 (Intel Corporation Mobile 945GM/GMS/GME, 943/940GML Express Integrated Graphics Controller (rev 03)) videokártya.

Memória tesztet már futtattam, hibát nem talált.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#3569) spammer válasza ztsoft (#3568) üzenetére


spammer
veterán

Másik kernellel nem próbáltad?

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3570) ztsoft válasza spammer (#3569) üzenetére


ztsoft
őstag

Most fel tettem az LTS kernelt (3.14.45-1), itt is vannak érdekes dolgok

kernel: Notice: NX (Execute Disable) protection cannot be enabled: non-PAE kernel!
kernel: [Firmware Bug]: ACPI: BIOS _OSI(Linux) query ignored

jún 27 07:54:34 arch-acer kernel: MTRR variable ranges enabled:
jún 27 07:54:34 arch-acer kernel: E0000-FFFFF write-protect
jún 27 07:54:34 arch-acer kernel: D0000-DFFFF uncachable
jún 27 07:54:34 arch-acer kernel: C0000-CFFFF write-protect
jún 27 07:54:34 arch-acer kernel: A0000-BFFFF uncachable
jún 27 07:54:34 arch-acer kernel: 00000-9FFFF write-back
jún 27 07:54:34 arch-acer kernel: MTRR fixed ranges enabled:
jún 27 07:54:34 arch-acer kernel: MTRR default type: uncachable

jún 27 07:54:34 arch-acer kernel: mtrr: corrected configuration.
jún 27 07:54:34 arch-acer kernel: mtrr: probably your BIOS does not setup all CPUs.
jún 27 07:54:34 arch-acer kernel: mtrr: your CPUs had inconsistent variable MTRR settings

A BIOS-ban nem lehet semmit állítani a CPU-val kapcsolatban, nem sivalkodik érte, tökéletesen felismeri (leírás szerint is lehet használni).

Eddig nem volt újraindítás bejegyzés a logban, majd meglátjuk.

@whbear: ez (failed to get cgroup) nálam is szerepel boot-oláskor, mind két kernelnél.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#3571) ztsoft válasza ztsoft (#3570) üzenetére


ztsoft
őstag

Amit eddig észre vettem, hogy a 4-es kernelnél valószínű memória szivárgás van. Böngészés (Firefox) közben hiába zártam be egy lapot, nem csökkent a lefoglalt memória mérete, még akkor sem állt vissza teljesen, ha be zártam a böngészőt. Furcsa is volt, mivel induláskor 600 - 650MB volt a RAM fogyasztás. Pár oldal (Facebook, Youtube, stb) látogatás után már 1,5GB lett. Böngésző bezárás után alig ment 1GB alá. Az LTS kernellel viszont lehet látni a különbséget már lap bezáráskor is. :K Marad az LTS kernel.

Valószínű ez okozta a kép szétesést is, mivel a videokártya osztott memóriát használ, és össze vesztek rajta. :D

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#3572) whbear válasza ztsoft (#3571) üzenetére


whbear
senior tag

Nekem is volt pont ugyanilyen kép szétesés. 4.0.5 kernel Plasma 5. Egyszer csinálta mikor a Chrome elég rendesen megette a ramot. Alaplapi Intel vga.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#3573) whbear


whbear
senior tag

Csíkozódásos problémára csak az LTS kernel felrakása lett a megoldás.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#3574) spammer válasza whbear (#3573) üzenetére


spammer
veterán

A hétvégén egy Thinkpad R61-re (inteles) tettünk fel Arch-ot és a képek (mindenhol) összevissza csíkosak voltak, meg néhol a betűk is. Filóztunk, hogy kernel, intel driver vagy xorg hiba, aztán első próba az LTS kernel telepítése volt, amivel azonnal rendbe is jött a dolog. Nem tudom, miket variálnak az új kernelekkel, de jobban is tesztelhetnék őket. Vagy csak nem kellene kukázni belőle azokat a dolgokat, amik már eddig működtek.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3575) ztsoft válasza whbear (#3573) üzenetére


ztsoft
őstag

Az LTS kernel felrakása óta nem tapasztaltam a hibát, igaz előtte is hosszú ideig használtam a 4-es kernelt. Lehet valami sikerült el rontani benne.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#3576) whbear


whbear
senior tag

A 32 bites gépemen KDE 4 van és ott semmi gond. A 64 bitesen Plasma 5 amitől szabadulnék már rendesen.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#3577) vinibali


vinibali
őstag

valakinek van a git vagy git alapú aur csomagok létrehozásával kapcsolatban?

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#3578) spammer


spammer
veterán

kpcli (KeePass) jelenlegi fix, hátha valakinek kellene:

Validity check errort kapunk, mert nem stimmel a sha256sum, mégpedig a README fájlnál.

Megoldás: README fájl letölt, aztán generálunk hozzá egy sha-256 értéket ezen az oldalon (vagy egyéb eszközzel, mindegy).

Aztán yaourt közben "Edit PKBUILD" és a sha256sums résznél a második értéket cseréljük az generált, helyes értékre.

Jelenleg ez a helyes érték:

43878D755EA06A2FA2A5DF0EE77CB81F1A55B6BBA7C855B47F46E63BA9630E03

De nyilván változni fog a későbbiekben, ha a README fájl módosul és a Maintainer elfelejti frissíteni (ahogyan most is).

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3579) korobi


korobi
aktív tag

sziasztok

frissült ma a conky és azóta nem indul el. ezt a hibát kapom:

[korobi@arch ~]$ conky
conky: Syntax error (/home/korobi/.conkyrc:3: unexpected symbol near '#') while reading config file.
conky: Assuming it's in old syntax and attempting conversion.
conky: desktop window (106) is root window
conky: window type - normal
conky: drawing to created window (0x2200002)
conky: drawing to double buffer
X Error of failed request: BadMatch (invalid parameter attributes)
Major opcode of failed request: 62 (X_CopyArea)
Serial number of failed request: 303
Current serial number in output stream: 306
[korobi@arch ~]$

mi baja a #-tel? eddig ment probléma nélkül :F

(#3580) spammer válasza korobi (#3579) üzenetére


spammer
veterán

Változott a szintaxis, lásd: problem with conky after update

Át kell írnod a conkyrc-t vagy conky downgrade.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3581) korobi válasza spammer (#3580) üzenetére


korobi
aktív tag

köszi!

grrrr
miért nem volt az úgy jó ahogy volt.....

(#3582) korobi válasza korobi (#3581) üzenetére


korobi
aktív tag

ááá így el..........i valamit :W
tanuljon meg az ember programozni.... pffff

(#3583) jimmy399


jimmy399
senior tag

Hamarosan ismételt erővel vetem bele magam majd az Arch telepítésébe, mert sikeresen elszállt alóla a merevlemez... :S Persze a biztonsági lemezkép mentések is ezen voltak. Fura volt, mert a grub olvashatatlan hd2-t jelentett, belépett a rescue módban, de egy-egy restart után még ment. Aztán indítottam az Arch-ot, és nem egy helyen perosan jelölt be sorokat a logban... Feltételeztem, hogy lehet adatkábel vagy tápkábel lazult ki, szétszedtem a gépet és megigazgattam. Aztán bekapcsoltam a gépet és hallottam a legrosszabbat, amit lehet hallani amikor egy halálán van. Kattogás. Ez a 2. lemez, ami meghal a 15 év alatt mióta van gépem.
Eddig egy 1 Gb-os WD halt meg, most ez az 500-as Seagate... Poén, még csak most vettem észre, hogy ez a HDD már eleve javított volt. "Certified repaired HDD" ez van rajta a cimkén, bár tény, hogy ettől még vadiúj HDD-k is elhasalnak, ha úgy alakul...

Ajh, mire beállítottam az Archot úgy, hogy jó legyen... most kezdhetem elölről. Addig kellett volna mentést készíteni, amíg ment a lemezképekről, de már késő. Nem indul be a lemez. Kifagy az EFI tőle...

--- N/A ---

(#3584) vinibali válasza jimmy399 (#3583) üzenetére


vinibali
őstag

sokan panaszkodnak a Seagate által javított meghajtókra. Evo/lution isoról hallottál már? sokat lehet a telepítés idején faragni :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#3585) jimmy399 válasza vinibali (#3584) üzenetére


jimmy399
senior tag

nem hallottam még róla. Most nézem a linked.
A Samsungról se hallani jókat merevlemez tekintetben.

--- N/A ---

(#3586) spammer válasza jimmy399 (#3583) üzenetére


spammer
veterán

A fentebb említett R61-re mi is azért tettünk Arch-ot, mert megdöglött a HDD a notiban. :( Szerencsére az adatokról volt backup, a config fájlok mentésére/szinkronizációra pedig a github van használatban. Ajánlom neked is, főleg, ha szeretsz tweakelni, konfigolni, állítgatni: Using GNU Stow to manage your dotfiles. Ezt kombinálva egy github repóval, mindig meglesznek a konfigok lokálisan és git szerveren is, így ha beüt a baj, vagy másik gépre szeretnéd felrakni a konfigjaidat, csak egy git clone <repository> + stow <dir> parancs és minden a helyén van. ;)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3587) jimmy399 válasza spammer (#3586) üzenetére


jimmy399
senior tag

hú, ez elég bomyolultnak tűnik, de lehet majd rászánom magam. Nekem is volt backup a teljes rendszerről, sőt mind a három oprendszerről, de pont ezen a merevlemezen voltak rajta azok. Bár éppen beszerzés alatt van egy 1 TB-os verzió egy Western Digitalból, remélem tovább húzza, mint 1 év.
Már alíg várom, hogy ismét nekieshessek az Arch telepítésnek, bár kb 1 hónapja telepítettem, de már kb sokmindent el is felejtettem, hogy oldottam meg. Na mindegy. Amúgy mellesleg jó nehéz a lemez... így kézbe fogva 2 kg felé tendál a súlya, az SSD-hez képest kb nehézbombázó xD

Ja ugrott az a pár virtuális oprendszer is ami a virtualboxban volt... :S

[ Szerkesztve ]

--- N/A ---

(#3588) spammer válasza jimmy399 (#3587) üzenetére


spammer
veterán

Nem bonyolult, valójában faék, a githubhoz is elég pár parancsot tudni, és még azt is aliasolhatod. Majd lehet, hogy összedobok egy rövidke írást róla logoutra.

szerk: egyébként tegnap megvolt az első fagyásom Arch-on. Valami elkezdte darálni a hdd-t, akadt minden, ki akartam lépni konzolba, fehér képernyő, fagyi, kikapcsoltam. Szerencsére azóta megy *kopp-kopp*. :U

Ja és javították a systemd/NetworkManager bugot is, amiről a múltkor írtam, újra gyorsan működik a sleep. :C

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3589) jimmy399 válasza spammer (#3588) üzenetére


jimmy399
senior tag

Akkor nem fogok kétségbe esni.
Viszont kérdésem lenne. Az Arch-on az fstabban megadtam egy samba megosztást, amit a boot során a systemd nem csatol fel. Failed-del elbukik a kísérlet, csak terminálból megy a mount -a paranccsal, miután teljesen elindult a rendszer. Ja igen és a dhcpcd is elhasal ip kérése közben valamiért... Ez miért? A dhcpcd-vel kap dhcp segítségével routerrel vezetékes hálózatról ip-t...

--- N/A ---

(#3590) _Dumber_ válasza jimmy399 (#3589) üzenetére


_Dumber_
őstag

A samba azért nem csatolódik fel, mert még nem állt fel a netkapcsolatod. (pl még nincs is IP-d :) )
segyít ha váratod egy kicsit a rendszert:

systemctl enable NetworkManager-wait-online.service

Sajnos tapasztalat, hogy nem mindig jó ez sem, ellenben mocskosul növeli a bootidőt..

(#3591) spammer válasza jimmy399 (#3589) üzenetére


spammer
veterán

Na összedobtam egy "gyorstalpalót" a logoutra
Linux: konfig fájlok mentése a Githubra

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3592) ubyegon2 válasza jimmy399 (#3587) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Bízom benne, hogy 5 év garis WD Black- re esett a választásod, ha nem SSD, akkor ez a minimum. Feleslegesen nézegeted a kábeleket, egy megbízható táp kell, ha sok HDD kampózik!
Az ajánlott Evo/Lution tényleg egész használható.

(#3593) whbear


whbear
senior tag

Nekem az új Evolution 100%-on tekeri a procit. Kellet vadászni régebbi verziót.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#3594) vinibali válasza spammer (#3588) üzenetére


vinibali
őstag

ha már ennyire otthon vagy gitben, tudnál segíteni?
szóval szeretnék egy aur4-es repót csinálni, a leírás alapján minden okés, de amikor kiadom a git commit parancsot, bejelentkezést(azonosítást) kér, amikor a git --config-gal meg bejelentkeznék, akkor hibás kulcsot :F

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#3595) spammer válasza vinibali (#3594) üzenetére


spammer
veterán

Sajnos AUR4-gyel nincs tapasztalatom, nem tudom, hogy ott mennyiben más a folyamat. :( Wiki alapján csinálod? [link] Ez rendben megvolt?

"For write access to the AUR users need to have an SSH key. The contents of a public key .ssh/foo.pub need to be copied to the user profile in My Account. It is recommended that you create a new key, rather than use an existing SSH key so that you could selectively revoke the SSH key should something happen. "

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3596) vinibali válasza spammer (#3595) üzenetére


vinibali
őstag

igen, wiki alapján.
ssh-t csináltam, de ez a foo.pub nem csak példa? szóval a táróló neve is x.git és a kulcsé meg x.pub?

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#3597) spammer válasza vinibali (#3596) üzenetére


spammer
veterán

De a foo csak példa, de a valami.pub tartalmát, azaz a publikus kulcsod be kell másolnod a user profilodba (My Account). Ez gondolom az AUR4 webfelületén van valahol. :F Viszont az írja, hogy ajánlott új kulcsot generálni hozzá. SSH kulcs wiki. Ezzel kapcsolatban nincs tapasztalatom, nem volt szükségem kulcs generálásra, de hátha a többiek tudnak segíteni, ha esetleg a wiki alapján nem sikerül. Ha sikerül megoldani, azért azt is írd majd meg, hasznos infó lenne.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3598) vinibali válasza spammer (#3597) üzenetére


vinibali
őstag

ez így mind megvolt. az alapértelmezett gyári helyén hagytam az ssh kulcsokat, importáltam őket gitbe és aur-ba is. de valamiért mégsem enged :F

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#3599) whbear


whbear
senior tag

Valamit csináltak a Plasma 5-el mert olyan gyors lett 32 biten is hogy ismét megszerettem.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#3600) ztsoft válasza whbear (#3599) üzenetére


ztsoft
őstag

Ez nekem is feltűnt. Igaz, nálam csak teszt ként van fent.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.