Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-28 11:06:49

LOGOUT.hu

Arch Linux topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) Fritz Teufel válasza Sobriety (#2300) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Valóban, az ablak nem panel :R Mi vonta el a figyelmed az Arch-vonalról? :)

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2302) whbear válasza Fritz Teufel (#2301) üzenetére


whbear
senior tag

Biztosan a Fedora 😁

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2303) Istju válasza whbear (#2302) üzenetére


Istju
senior tag

Szerintem ubuntu.. Ezzel legyen vége az offnak légyszi.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2304) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Kezd elfutni a méreg a Manjaróval kapcsolatban. Mióta nincs támogatás a Gnome Community mögött, azóta egyre több az apró pici idegesítő bug. Minden második alkalommal nem sikerül elsőre bootolni a rendszert, valami memória probléma okán. Két frissítéssel ezelőtt jelentkezett. Eltűnik a Dash to Dock - kezelőben hibát jelez, csak logoff-login hozza helyre a következő alkalomig. A legutóbbi frissítés óta jelentkezik. Körülbelül 4-5 frissítés óta jelentkezik az a jelenség, hogy az a kijelölt ablak kicsinyítés után még vagy két példányban látható marad a desktopon. Ha fölé mozgatok egy ablakot, akkor eltörli... kezdek besokallni vele. Asszem eljön az Arch ideje... remélem, ott nem kell ilyesmi miatt bosszankodni.
Sajnálom, hogy a Gnome elvesztette a támogatást Manajro alatt. Igaz, a fő csapás, az XFCE meg tearingel mint az állat. :W

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2305) MKLS válasza Fritz Teufel (#2304) üzenetére


MKLS
aktív tag

Jaja, fura is, hogy Xfce-ben többek között még ezt sem javították, a másik rengeteget emlegetett power manager bug-al együtt. Eléggé népszerű DE és erre a tearing-re s csak olyan workaround van ami valakinél működik valakinél nem, pl. nálam nem. :U

(#2306) BoB válasza MKLS (#2305) üzenetére


BoB
Topikgazda

Ha megnézitek az xfce weboldalát, láthatjátok hogy a legutolsó, 4.10 verzió 2012 áprilisban jelent meg.

A roadmap szerint a 4.12-nek 2013 márciusban már stabil kiadásnak kellett volna lennie.

Nem hiába váltott a Debian csapat sem vissza GNOME-ra mint alapértelmezett asztali környezet.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2307) whbear válasza Istju (#2303) üzenetére


whbear
senior tag

Rendben. Egyébként te az életben is ilyen vagy? Biztos népszerű lehetsz... Ne vedd sértésnek, de itt rajtad kívül senki se osztja le a másikat. Itt ez addig amíg meg nem jelentél egy már már baráti társaság volt jó hangulattal. Hát ennek úgy látom vége van. Köszönöm szépen.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2308) whbear


whbear
senior tag

Csak azért bátorkodtam mindezt leírni, mert mikor segítségre volt szükségem akkor bob.zxr, colomb2, decepticon ft és még sokan mások segítettek, te nem, viszont már másodszorra oltasz le. Elnézést az offért, ezennel befejeztem.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2309) Sobriety válasza Fritz Teufel (#2304) üzenetére


Sobriety
tag

De minek Gnome? Pehelyesúlyú disztróhoz pehelysúlyú wm.
Nincs semmi vonzóbb a maga nemében a gyors és legózós linuxnál, mióta rávettem magam az ilyenirányú belemerülésre, már a Debian - ami mindigis egyet jelentett nálam a linux-szal - is egy túlkészült, lassú rendszernek tűnik, minthogy van, amikhez képest ténylegesen az is. A Fedorát nem nekem találták ki, lomha és idegen, az Ubuntu testesít meg mindent, amitől sikítok és mint nyilvánvalóan jószellemű fricska, vicc volt csak, értjük a tréfát. :K Szavamra, áldom a eget, hogy nem az átellen csoporthoz tartozom, ugyanez az érzés az Ubu userekben nincs meg. Valahogy sosem látom az őszinte sikerélményt arcukon, más világ, más célok, indíttatások.
...ahogy a magamén sem látom, mert
az Intel videókaris laptopgépen (polkit témája nyitott még, majd újból nekifutok) szíves segítségetek ellenére is, csakugyan nem megy, pedig körbejártam a témát. Ilyen azért ritkán van. Nem szabad nagyon nekifeszülni, pihentetési idő befigyel, többit meglátjuk. Manjarot nem akarok addig felrakni, míg az körítetlen rendszeren fel nem oldom a problémát , nem ugrunk át falakat, abból nem sok a tanulság, tanulás.

(#2310) BoB válasza Sobriety (#2309) üzenetére


BoB
Topikgazda

A felhasználó dönti el hogyan alakítja a rendszerét. Éppen azért hivatalosan támogatott DE-k:

Cinnamon, Enlightenment, GNOME, KDE, LXDE, MATE, Xfce.

Ha valaki pehelysúlyút akar - megteheti, ha valaki nem akar mert a gépén gyakorlatilag nem tapasztalható különbség közöttük hiszen 2014-ben van már x giga ez x giga az - megteheti.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2311) Sobriety válasza BoB (#2310) üzenetére


Sobriety
tag

Mi jár a hivatalos DE-támogatottsággal? Gyakorlati példaként az Arch vonalat véve. Miből marad ki, aki mást használ?

(#2312) BoB válasza Sobriety (#2311) üzenetére


BoB
Topikgazda

A csak WM-ek nem lettek felsorolva, így a kérdést úgy veszem hogy mi a különbség ha nem támogatott DE-t használsz (pl. unity)

A támogatottakat a disztró packager-jei csomagolják, hivatalos tárolóba kerülnek a csomagok. Azokat ellenőrzik. Hibák rövid időn belül javításra kerülnek. Ha valami probléma van, írhatsz a fórumra.

A nem hivatalosakat AUR -ból tudod felrakni, amit -valaki- előkészít. Itt ha van hiba nem kötelessége javítani, vagy válaszol, vagy nem. Itt előjön az alapvető AUR sajátosság, azaz nem mindegy ki a készítő. Ha újabb verziók lennének elérhetőek nem tudni azokat mikor teszi be. Alőfordul hogy soha, bár DE-k esetében nem hiszem hogy ilyen előfordul. Max csúszás. Fórumon nem biztos hogy kapsz, vagy rövid időn belül választ. Unity-t nézve pl. sokszor nem tudják megoldani hogy xy dolog működjön.

Szerk.: Ha puszta WM vs. DE-t nézünk, akkor az mondható el, hogy az utóbbi esetében rengeteg dolgot out-of-the-box megkapsz, míg előbbi esetén mindent neked kell megcsinálni. Tény, hogy ezeket ha nem akarsz változtatni csak egyszer kell beállítani, megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2313) Fritz Teufel válasza Sobriety (#2311) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Kénytelen vagyok használni. A notebookomon valami nem stimmel Linux alatt. CSAK az Ubuntu 13.10 működött rajta stabilan. Még Debian alatt is összeomlik a xorg, ha engedélyezem a dpm-et. Most ez nincs beállítva és kézzel állítom a ventilátor sebességét három fokozatban. Ezt csak a Gnome alatt tudom megtenni egy shell extension-nel. Olyan hangos a notebook mint egy hajszárító. Jövő héten elugrok vele szervizbe és kitisztíttatom, de nem számítok javulásra a problémát illetőleg. Ez volt az első/utolsó Sony notebookom és kész.

Amikor a low fokozatban van a sebesség, nincs semmi gond, halk a gép. Nézhetek videót a Youtube-ról vagy lejátszóban, csinálhatok bármit. Ha a Chrome vagy az FF került elő, akkor 6-7 komoly weblap már instabillá teszi a rendszert (ilyenkor már összeomolhat) ha többet megnyitok, akkor mindenképpen összeomlik. Nagy ritkán ki tudok menekülni tty-re, de nem tudom újraindítani az x-et semmilyen paranccsal, mint ahogyan kilőni sem. Mindig reboot lesz a vége.

Szóval Gnome és kész. Egyébként is nagyon kézre áll és szép, a gép bőven elbírja.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2314) Istju válasza whbear (#2308) üzenetére


Istju
senior tag

Bocsi. Nem akartalak megbántani. Sorry, máskor jobban figyelek.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2315) whbear válasza Istju (#2314) üzenetére


whbear
senior tag

Ok, köszi te se haragudj reggel morcos voltam. Igazad van maradjunk a témánál.

Feltettem az Archbang - ot, kibányásztam még régebben a Manjaro /lib/firmware mappából az Intel WiFi firmware-t, be másoltam az Archbangnak és működik. Nagyon gyors, előre konfigurált Openbox, szerintem Manjaro és eredeti Arch közé félúton kiváló.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2316) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Szeretnék egy kis segítséget kérni.

A console fontjaim nem stimmelnek. Nincs éáőú és az mc kerete is gyalázatos.

az /etc/vconsole.conf ban szerepel a FONT=lat2-16, de ennek ellenére nem jó.
Ha kézzel kiadom a setfont lat2-16 akkor egyből jó lesz....
Mi hiányzik???

(#2317) Sobriety válasza _Dumber_ (#2316) üzenetére


Sobriety
tag

ő-t, ű-t a latin2-től ne is várj, ha odajutok megondom melyikkel lett nekem jó. Fontcseréhez könnyűszerrel találsz leírást minimális guglizás után.

(#2318) _Dumber_ válasza Sobriety (#2317) üzenetére


_Dumber_
őstag

már miért ne?

setfont lat2-16 után egyból lesz áéőúöüóí

(#2319) BoB válasza _Dumber_ (#2316) üzenetére


BoB
Topikgazda

Próbáld meg előbb betölteni a VGA drivert: [link]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2320) Sobriety válasza _Dumber_ (#2318) üzenetére


Sobriety
tag

Nem tudom a történelmi okát vagy ha tudtam is, feledtem, mindesetre nekem Arch alatt latin2-vel nem voltak jók az említett két karakterek, egy másik fontkészlet adta, igaz összességében valamivel esetlenebb, rajzoltabb hatást keltő megoldással van mindegyik magyar és a keretek is rendben vannak.

(#2321) _Dumber_ válasza BoB (#2319) üzenetére


_Dumber_
őstag

Itt a pont..
Köszönöm.

Bár eddig soha nem írtam ezt bele.. Igaz eddig mindig telepítővel raktam fel :)...
colomb2 leírásában sincs benne..

Lenne még egy kérdésem. Mi a különbség a tömörítési formák között az mkinitcpio.conf-ban?
gzip, bzip2, lzma, xy, lzop

Miért az xy a preferált? (alapbeállítás a gzip)

[ Szerkesztve ]

(#2322) BoB válasza _Dumber_ (#2321) üzenetére


BoB
Topikgazda

Csomagolási sebesség, tömörítés mértéke eltérő, értelemszerűen ha tól soknak tartod a tömörített méretet mert kevés a hely akkor jobban csomagolót választasz, cserébe lassabb lesz. Ha van hely akkor gzip tökéletes, elég gyors.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2323) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Megnézte ezt a console font dolgot, ugyanis nekem van egy működő manjaro a gépemen és azon soha nem volt rossz a console-font. Azt igaz mindig is telepítő rakta fel.

Szóval:

az /etc/vconsole.conf a manjaro alatt csak ezt tartalmazza:
KEYMAP=hu

ezek nincsenek benne:
FONT=lat2-16
FONT_MAP=8859-2

ugyanakkor van egy /etc/keyboard.conf (ez az ARCH alatt nincs, de DEBIAN alatt szintén van !! )

XKBMODEL=pc105
XKBLAYOUT=hu
XKBVARIANT=

CHARMAP=guess

szóval hogy is van ez?

(#2324) Istju válasza _Dumber_ (#2323) üzenetére


Istju
senior tag

# localectl set-keymap hu
-próbáltad?

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2325) _Dumber_ válasza Istju (#2324) üzenetére


_Dumber_
őstag

Már minden rendben, csak a kicsi lelke érdekel, hogy mi miért van?

(#2326) whbear válasza Fritz Teufel (#2313) üzenetére


whbear
senior tag

Szia!

Ha jól emlékszem Te Krusadert használsz. Sikerült arra megoldást találnod, hogy mikor F7-tel új könyvtárat hozol létre akkor a szövegmezőbe automatikusan beírja az épp aktuálisan kijelölésen lévő könyvtár nevét mint ahogyan azt a Total Commander csinálja? Jó lenne mikor majdnem azonos nevű könyvtárakat kellene létrehozni csak pl. a végi sorszám változna.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2327) Fritz Teufel válasza whbear (#2326) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Nem, üres szövegmezőt hoz fel. Egyébként számomra tökéletesen helyettesíti a TC-t.

A TotalCommander tényleg beírta az aktuális könyvtár nevét? Nem emlékszem erre :F

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2328) whbear válasza Fritz Teufel (#2327) üzenetére


whbear
senior tag

Igen, beírja. Sajnos nem találtam meg hol lehetne ezt beállítani. Nálam is ugyanolyan jó mint Windowsos a Total Commander.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2329) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Próbálom a google earth-t feltenni az AUR-ból yaourt-tal.
Azt írja, hogy nem támogatott, veszélyes csomag.

Tényleg veszélyes, vagy csak óvatoskodik?
Van veszélytelen út az installhoz?

Kössz!

______________

yaourt google-earth
1 aur/google-earth 7.1.2.2041-2 (1093)
A 3D interface to view satellite images of Earth and other objects
2 aur/google-earth6 6.2.2.6613-2 (44)
A legacy 3D interface to view satellite images of Earth and other objects
==> Enter n° of packages to be installed (ex: 1 2 3 or 1-3)
==> -------------------------------------------------------
==> 1


==> Downloading google-earth PKGBUILD from AUR...
x .AURINFO
x google-earth.install
x google-earth-mimetypes.xml
x baifaao.cpp
x PKGBUILD
x googleearth
Comment by Gabe (2014-07-09 17:24)
Is there a reason that this package installs a 32-bit version of Earth on x86_64 when there is a 64-bit version available?

Comment by Det (2014-07-09 17:35)
Sure. The 64-bit version was so buggy on Linux ever since it was introduced in November 2012 (7.0.1.8244 beta: http://filehippo.com/download_google_earth/changelog/13615/) that I had to re-create the previous one (https://aur.archlinux.org/packages/google-earth6/) so people could actually have a working Google Earth.

I've since recentlish (24th April) moved the 64-bit build behind the _64=1 switch for those who insist, as can be seen from the comments and the PKGBUILD, respectively.

Comment by Det (2014-07-13 22:30)
And really, the link always pointed to the amd64 deb on 64-bit systems in the past. It just included 32-bit binaries.

Comment by bezerker (2014-08-05 14:06)
Hrm. Using an old 32bit system here. makepkg is set to i686, but it's trying to source in the dependencies for lib32-dependencygoeshere which obviously fails on a 32bit system.

:(


Comment by Det (2014-08-05 16:49)
You're probably using an AUR tool that can't handle the PKGBUILD or the system really is 64-bit.

google-earth 7.1.2.2041-2 (Tue Feb 19 08:36:22 CET 2008)
( Unsupported package: Potentially dangerous ! )
==> Edit PKGBUILD ? [Y/n] ("A" to abort)
==> ------------------------------------

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2330) whbear válasza Bici (#2329) üzenetére


whbear
senior tag

Jó lesz ez így, nyugodtan mehet. Azért írja mert ugye nem a hivatalos tárolóból telepíted. Ilyenkor mindig írja, nem a csomagtól függ. Szerkeszteni nem akarjuk a pgkbuild-ot, aztán mehet a telepítés.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2331) Bici válasza whbear (#2330) üzenetére


Bici
félisten

kössz, felraktam. :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2332) Csarlee


Csarlee
tag

Sziasztok!

Lenne egy jó kérdésem! :)
Friss Arch install, bootoláskor a csatolt képen lévő fázisnál megáll, semmire nem reagál csak restart. Először a Reached Network valaminél állt meg, bebootoltam systemrescue stickről, chroot-oltam majd sysctl disable Networmanager.service. Na, utána jött ez az állapot amit csatoltam. Annyi van még, hogy SSD-re van telepítve, az fstab-ban a mount options-nél a discard be van kapcsolva.

Valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#2333) whbear válasza Csarlee (#2332) üzenetére


whbear
senior tag

Sajnos nincs semmi ötletem. bob.zxr, colomb2, Istju fórumtárs merre jár?

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2334) BoB válasza Csarlee (#2332) üzenetére


BoB
Topikgazda

Ha LXDM-et tiltod kapsz login promptot?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2335) Csarlee válasza BoB (#2334) üzenetére


Csarlee
tag

Nem próbáltam, majd este ha otthon leszek...

(#2336) BoB válasza Csarlee (#2332) üzenetére


BoB
Topikgazda

Amúgy meg sysctl =/= systemctl

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2337) Csarlee válasza BoB (#2336) üzenetére


Csarlee
tag

Systemctl akart az lenni.. ;)

(#2338) ubyegon2 válasza Csarlee (#2332) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Discard opciót töröld az fstab- ból, ha periodikusan fut az fstrim, akkor egyébként sem kell!

(#2339) Csarlee válasza ubyegon2 (#2338) üzenetére


Csarlee
tag

Nos, ez érdekes az fstrim helyett a discard-ot javasolja az ArchWiki: Apply TRIM via cron rész után

Most már viszont van boot, grafikus felület meg nincs..
Adok neki még egy esélyt és kipróbálom az Archbang-et! :F

[ Szerkesztve ]

(#2340) BoB válasza Csarlee (#2339) üzenetére


BoB
Topikgazda

Ha van boot miért nem próbálod meg startx -el indítani az lxde-t? Szerintem egyszerűen csak nem konfigoltad be az lxdm-et megfelelően és azért nem ment (már ha startx megy a megfelelő konfiggal).

Az arch linux ilyen. Nem fogja megcsinálni más helyetted.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2341) Csarlee válasza BoB (#2340) üzenetére


Csarlee
tag

Próbáltam... Startx-re elhasalt, a gond az, hogy van egy integrált ATi Radeon 6310 videókártya amihez feltettem az AMD-s gyári drivert... aticonfig --initial -nál dobott egy hibát, aztán restart a gép de nem ment. Anno Debianon simán be tudtam lőni... Bepipultam, felhúztam egy Archbang-et (Arch+Openbox a Crunchbang alapán..) azzal most működik minden, dual-boot is pedig a Win7 másik SSD-n van....

(#2342) BoB válasza Csarlee (#2341) üzenetére


BoB
Topikgazda

Nem lett volna elég a nyílt driver? Azzal a kártyával úgysem hiszem hogy nagyon 3D teljesítmény igényes dolgokat használnál.

Dual -boot nem nagy kaland függetlenül attól hogy a másik rendszer másik meghajtón van.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2343) Bici válasza Csarlee (#2341) üzenetére


Bici
félisten

Ha a legújabb xorg van fent (1.16), azzal nem fog menni a gyári driver. Viszont a nyílt driver megy vele, és a 6000-es Radeon széria esetén kb. pont azt tudja sebességben és tudásban, mint a gyári.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2344) BoB válasza Bici (#2343) üzenetére


BoB
Topikgazda

Nekem is 6000-es széria van és ezt figyelemmel követem, a nyílt 3D téren még mindig le van maradva.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2345) Bici válasza BoB (#2344) üzenetére


Bici
félisten

Okés, de nem annyival, mint az újabb szériák esetén. Szerintem teljesen használható, ha nem akar valaki játszani. UVD, compiz, Flash gyorsítás, meg ilyenek is működnek.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2346) BoB válasza Bici (#2345) üzenetére


BoB
Topikgazda

Én pont meg vagyok lőve a 6950-el. Katasztrófa a nyílt 3D téren. A 6870 sokkal gyorsabb ami vicc.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2347) Bici válasza BoB (#2346) üzenetére


Bici
félisten

Mert a 6950 VLIW4-es felépítésű, a 6870 pedig még VLIW5. Ahogy a 6310 is még VLIW5 felépítésű.
A VLIW4 csak a 6900 szériában és a Trinity/Richland APU-kban van.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2348) BoB válasza Bici (#2347) üzenetére


BoB
Topikgazda

Gondoltam hogy csak úgy nem lehet ez :) , ettől még ugyanolyan marad.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2349) Bici válasza BoB (#2348) üzenetére


Bici
félisten

Igen, sajna ez igaz, de egy rolling release esetén elég nehéz a zárt driver megkötéseivel együtt élni. Sok odafigyelés igényel. (én meg sem próbáltam)
Viszont az AMD valami újfajta nyíltabb driver felépítésen gondolkodik: [link]
Hátha ez javít a helyzeten majd egyszer talán... :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2350) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Érdemes ATI/AMD kártyával próbálkozni Linux alatt? Már, ha új notebook beszerzésén gondolkodna az ember és előrelátó olyan 6-7 évre.
Nem kicsit vagyok rájuk pipa, nálam 3650-nél a xorg vagy az egész rendszer elhasal, csak az Ubuntu 13.10 tud vele megbirkózni, még a Debian Wheezy is elfekszik. Igaz, itt a rendszer nem omlik össze csak a xorg. Ezen okból nagyon óvatos vagyok a kártya kiválasztásánál.

A jó kis Matroxokkal nem volt ilyen probléma sosem... :W

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.