Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-28 11:06:49

LOGOUT.hu

Arch Linux topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) Siriusb válasza _Dumber_ (#2500) üzenetére


Siriusb
veterán

Nem kell vele foglalkozni. [link]

(#2502) _Dumber_ válasza Siriusb (#2501) üzenetére


_Dumber_
őstag

Ok akkor nem piszkálom.. de mire is jó?

(ugyanezt találtam én is megoldásnak, és alatta pár hsz-el (#5) ott van a mkinitcpio-s leírás)

(#2503) Siriusb válasza _Dumber_ (#2502) üzenetére


Siriusb
veterán

Arra nem vettem a fáradtságot, hogy utánanézzek, lévén a következő systemd verzióban visszakerül a helyére. Ahhoz már nagyon ráérős kellene legyek. :)

(#2504) stanazol


stanazol
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni: Most ismerkedem az "Arch" - al, nagyon tetszik de a munin-t nem tudom rendesen bekonfigolni. Előtte linuxmint+apache párosítással már sikerült.
Most arch+nginx páros megszívat rendesen. Azért nem apache, mert az el sem indul valamiért, plusz egy kicsit más a config rendszere mint a "mint"-en volt, ezért hagytam.
Úgy látom az rrd adatbázisok megvannak, csak a html oldalakat nem generál valamiért. Cron lefut rendesen. Esetleg néhány működő konfig jól jönne...Használ valaki munin-t?
Köszi...

Az örökkévalóság nagyon hosszú. Különösen a vége felé. Woody Allen

(#2505) BoB válasza stanazol (#2504) üzenetére


BoB
Topikgazda

Az ide vonatkozó wiki oldalakat nézted már?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2506) stanazol válasza BoB (#2505) üzenetére


stanazol
csendes tag

Néztem, nemis nagyon van más a wiki oldalon kívül.

Az örökkévalóság nagyon hosszú. Különösen a vége felé. Woody Allen

(#2507) DEGU83


DEGU83
tag

Sziasztok! Az új manjarot néztétek már: http://manjaro.org/2014/11/22/manjaro-xfce-0-8-11-second-release-candidate/

Érdekes, de tetszik, hogy nem csili-vili. Egész más mint a 0-8-10-es verzió, mintha kicsit lejebb adták volna a srácok:-),de stabilitásra egy szavam nem lehet. Tényleg le a kalappal ezzel az RC verzióval is. További sok sikert nekik! Akinek van egy kis ideje érdemes megnézni meg kipróbálni, esetleg a manjaro forumba véleményt írni... :DD

[ Szerkesztve ]

(#2508) Istju


Istju
senior tag

Ezt : EvolutionLinux próbáltam ki vboxba. KDE alappal telepítettem. Bugot annyit találtam, hogy a localizáció megfelelő beállításai mellett sem telepítette a magyar nyelvet.Persze ezt terminálból pillanatok alatt pótoltam. Nem rossz cucc.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2509) whbear válasza Istju (#2508) üzenetére


whbear
senior tag

Köszönöm a tippet, még úgy látom nincs 32 bites verzió. Ha kijön akkor kipróbálom. Gyakorlatilag ez egy tiszta Arch lesz igaz? Nagyon ígéretesnek néz ki!

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2510) whbear válasza Istju (#2508) üzenetére


whbear
senior tag

Ebben már alapból a CUPS2 van? Az Intel Microcode is rendben van? Archbangot cserélném le mert hiányzik a KDE de ami nincs széttúrva és telirakva buggal. Antergost próbáltam de nem tetszik talán csak a pacmanXG ami egész jó, de nagy szükség nincs rá. Teljesen szét van túrva.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2511) Istju válasza whbear (#2509) üzenetére


Istju
senior tag

Szia.
Igen ez tiszta Arcú Linux, csak a telepìtő média egy live rendszerre van integrálva, onnan futtatod tulajdonképpen az install scriptet. Elég logikus jól kezelhető. 32 bites verzió is van, én is azt teszteltem. Érdekesség, h live alól egy billentyű kombinációval elérhető az install script és az install howto is.

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2512) Istju válasza whbear (#2510) üzenetére


Istju
senior tag

Szerintem cups2 nincs telepítve, bár most nem tudok utána nézni. Telorol írok. Teljesen alap rendszer a választott wm -el network managerrel és grubbal. Se böngésző se filekezelo nem volt a KDE alap telepitesben. Ha lesz rá időm tesztelni, majd írok bovebben.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2513) whbear válasza Istju (#2512) üzenetére


whbear
senior tag

Köszi szépen, ha van időd be tudnád linkelni a 32 bites telepítőt? A legújabból nem találom.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2514) Fritz Teufel válasza whbear (#2513) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Íme a 32bit-es telepítő: Evo/Lution Linux 32bit 0.2 Beta.

Úgy nézem, hogy az erőforrásokat a 64bit-es verzióra csoportosították, mert a 32-es elmaradt.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2515) ubyegon2 válasza Fritz Teufel (#2514) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Evo-AIS-0.2a-32bit.iso

Ez egy hónappal frissebb. Jól látom, hogy ezt az EVO- t nem lehet telepíteni csak Live üzemmódja van?

(#2516) Fritz Teufel válasza ubyegon2 (#2515) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ímhol a telepítés menete: Evo / Lution AIS Installer for Arch Linux

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2517) whbear


whbear
senior tag

A legújabb csak 64 bites van sajnos. De a telepített rendszer akkor is a legújabb lesz nem?

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2518) Fritz Teufel válasza whbear (#2517) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Itt gyakorlatilag csak a Live-ot lehet csiszolgatni valamint a telepítőt. A feldobott rendszer nyilván mindig az aktuális lesz, az AUR-t használja.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2519) whbear válasza Fritz Teufel (#2518) üzenetére


whbear
senior tag

Az AUR-t? Biztos?

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2520) ubyegon2 válasza Fritz Teufel (#2516) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi, ezzel nem akadnék el a dsl miatt, mint az Arch- nál? Szerintem de, kéne egy router a telepítéshez. :U

(#2521) Fritz Teufel válasza whbear (#2519) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

"Packages are also downloaded and installed directly from the Arch repos during the installation process, so you always get the most up-to-date stuff. Absolutely no custom or AUR packages are installed. It's pure vanilla Arch"

Use The Arch User Repository Using Yaourt by CarlD

Mivel tiszta Arch, így az AUR is elérhető. Nem is túl macerás beállítani. Fentebb látható. Persze, valóban nem onnan telepít.

ubyegon2: igen, ez akkor ugyan az számodra. Itt is közvetlenül a repóból húz le mindent. Gyakorlatilag netinstall.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2522) whbear válasza Fritz Teufel (#2521) üzenetére


whbear
senior tag

Ez itt pont azt írja hogy nem telepít semmit az AUR-ból, meg semmi mást csak tiszta Arch-ot.
Szerk: A GNOME Manjarót nyomod még?

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2523) BoB válasza ubyegon2 (#2520) üzenetére


BoB
Topikgazda

Így megy?

# pppoe-setup
# systemctl start adsl

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2524) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Úgy nézem, hogy ez a verzió (nem is nevezném forknak) gyakorlatilag egy Live Arch és egy telepítő script. Hát, a hagyományos módon fogom akkor is feltenni. Az mégis csak egy belépő szint megugrása, amit azért a rendszer megkíván. Legfeljebb, most kövekkel dobáltok meg a véleményemért :DDD

whbear: igen. Az új munkahely nagyon kötött időben és millió új dolgot kell megtanulnom. A vegyipar teljesen új nekem. Körülbelül úgy vagyok mint Alice Csodaországban. Kiderült, hogy enyém a quality osztály, és februárban audit :W. Szóval, nem unatkozom és így maradt egyenlőre minden a régiben. Majd az ünnepek alatt lesz időm és megejtem a cserét.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2525) whbear válasza Fritz Teufel (#2524) üzenetére


whbear
senior tag

Kő kő kő

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2526) ubyegon2 válasza BoB (#2523) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem tudom, csak eszembe jutott, hogy amikor próbáltam az Arch- ot valami script segítségével telepíteni, az ezen a netbeállítás dolgon vérzett el. :U Szerinted kinek a scripje volt? ;]

Kösz a javallatot, lehet, hogy kipróbálom valamelyik nap az Arch- on!

(#2527) bob.zxr
Félreértettél! Az én próbálkozásom vérzett el amiatt, hogy nincs működő netkapcs!
Nem nagy baj, ha még fejlődök az Arch- hoz amúgy sem! ;)

[ Szerkesztve ]

(#2527) BoB válasza ubyegon2 (#2526) üzenetére


BoB
Topikgazda

Ha az enyém akkor nem vérzett el, mert ha elolvastad a hozzá mellékelt readme fájlt, láthattad hogy a script futtatásának előfeltétele a működő internet kapcsolat :K

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2528) whbear válasza Istju (#2508) üzenetére


whbear
senior tag

A 0.2a 32 bites tetted fel? Ma este neki ugrok. Kíváncsi vagyok milyen egy stock Arch.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2529) _Dumber_ válasza whbear (#2528) üzenetére


_Dumber_
őstag

Ha az eredeti arch repokat használja akkor teljesen mindegy mi a verziószáma.
A verziószám ebben az esetben csak azt takarja, hogy a telepítő mennyire "művelt", ugyanis az origin arch-ban nincs telepítő. Csinálnak hozzá scripteket, meg grafikus telepítőt (lást antergos).
Miután feltelepítetted, akkor onnantól egy friss (tehát nem alfa) ARCH lesz alattad.

(akkor is a legnagyobb élmény az, hogy pötyögéssel - ha még puskázással is - létrehozol (alkotsz) valamit... a semmiből :) )

(#2530) whbear válasza Istju (#2512) üzenetére


whbear
senior tag

Feltelepítettem az Archot KDE-vel az Istju ft. által ajánlott Evolution Installerrel. Az eredmény megdöbbentő! Sokkal gyorsabb mint az eddig próbált összes Arch alapú disztró, mint pl Antergos, Manjaro. Nem kicsit, vagy esetleg érzésre, hanem nagyságrendekkel. Ilyen gyors, azonnal ugró KDE-t még sohasem láttam.
Ami nem ment neki elsőre, de könnyen lehetett rajta segíteni:
- WiFi driver nem volt, de a /lib/firmware mappába bemásolva a ipw220-ibss.fw drivert már elindult. Érdekes, hogy a telepítő látta az adaptert, az Arch nem.
- WiFi jelszót nem jegyezte meg, de a beállításokba is beírva már megjegyzi.
- Bluetooth nem települt, Bluedevil telepítés és systemctl enable bluetooth után ez is ment.
- Yaourtot telepíteni kell
- Libreofficet telepíteni kell.
Kb. 10 perc és kifogástalanul működik.
Aki gondolkodik a tiszta Arch telepítésén, ne gondolkodjon tovább. Tegye fel ezzel az Installerrel és ezzel is tapasztalatot szerez a CLI telepítéshez.

Esetleg nem lehet Arch-ra is feltenni az Infinality-t, mint a Fedorára? A fontok nem valami szépek.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2531) whbear


whbear
senior tag

És a legfontosabb:
Eddig minden Linux disztróval valami kattogás volt hallható amikor be van dugva a töltő és megérintem a billentyűzetet. Több éve küzdök ezzel, valamit enyhít az alsamixerben az auto mute kikapcsolása, de teljesen nem szünteti meg a jelenséget. Itt most akár engedélyezem, akár nem, nincs semmiféle kattogás. :)

Valakinek ötlete a font megjelenítés javítására?

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2532) whbear


whbear
senior tag

Infinality key hozzáadása nem sikerül:

[root@vaio vaio]# pacman-key -r 962DDE58
gpg: connecting dirmngr at '/root/.gnupg/S.dirmngr' failed: IPC connect call failed
gpg: keyserver receive failed: No dirmngr
==> ERROR: Remote key not fetched correctly from keyserver.

/etc=pacman.conf repó hozzá van adva.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2533) BoB válasza whbear (#2532) üzenetére


BoB
Topikgazda

Valami nálad nem jó mert nálam sikerült.

# pacman-key -r 962DDE58
gpg: requesting key 962DDE58 from hkp server pool.sks-keyservers.net
gpg: key 962DDE58: public key "bohoomil (dev key) <bohoomil@zoho.com>" imported
gpg: Total number processed: 1
gpg: imported: 1 (RSA: 1)
==> Updating trust database...
gpg: next trustdb check due at 2015-03-31

# pacman-key -f 962DDE58
pub 2048R/962DDE58 2013-04-22
Key fingerprint = A924 4FB5 E93F 11F0 E975 337F AE68 66C7 962D DE58
uid [ unknown] bohoomil (dev key) <bohoomil@zoho.com>
sub 2048R/C83B4AD8 2013-04-22

# pacman-key --lsign-key 962DDE58
-> Locally signing key 962DDE58...
==> Updating trust database...
gpg: 3 marginal(s) needed, 1 complete(s) needed, PGP trust model
gpg: depth: 0 valid: 1 signed: 7 trust: 0-, 0q, 0n, 0m, 0f, 1u
gpg: depth: 1 valid: 7 signed: 60 trust: 1-, 0q, 0n, 6m, 0f, 0u
gpg: depth: 2 valid: 60 signed: 4 trust: 60-, 0q, 0n, 0m, 0f, 0u
gpg: next trustdb check due at 2015-03-31

# pacman -Sy
:: Synchronizing package databases...
core is up to date
extra is up to date
community is up to date
infinality-bundle is up to date

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2534) Istju válasza whbear (#2531) üzenetére


Istju
senior tag

Fontok, vagy pedig az amit már előbb írtam .

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2535) Istju válasza whbear (#2532) üzenetére


Istju
senior tag

Infinality key hozzáadása nálam is megy.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2536) Blum1866_2


Blum1866_2
tag

Szevasztok!

SLiM-ben hogy lehet beállítani, hogy már ott magyar legyen a billentyűzet kiosztása?

/etc/vconsole.conf-ban bennevan a "KEYMAP=hu" sor. Ha SLiM-ből visszaugrok consolra és onnan próbálok bejelntkezni akkor ott is van magyar billentyűzet, mindenhol működik csak SLiM-ben nem.

(#2537) whbear válasza Istju (#2535) üzenetére


whbear
senior tag

A telepítés végén azt írta a Full KDE-t telepítőknek nem kell telepíteni a kiegészítő csomagokat amik első ránézésre GTK-s dolgok voltak. Ezt kihagytam. Esetleg ez lehet a baj. Mindegy, ma este megy fel GNOME 3-mal, mert KDE alól nem megy a sztereó Bluetooth. Telepítettem a Bluedevilt, SBC kodeket de csatlakozik, bont és utána soha többet. Kipróbálom milyen ez Arch alatt.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2538) BoB válasza whbear (#2537) üzenetére


BoB
Topikgazda

GTK- nak biztosan semmi köze sincs egy gpg kulcs felvételéhez.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2539) whbear válasza BoB (#2538) üzenetére


whbear
senior tag

Nem tudom mi okozza. megy a net, dhcpcd újraindítva. Valami kapcsolódási hibát ír ki nem értem pontosan.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2540) Siriusb válasza Blum1866_2 (#2536) üzenetére


Siriusb
veterán

/etc/slim.conf:

sessionstart_cmd setxkbmap -layout "hu, us" -variant "102_qwertz_dot_dead"

(#2541) BoB válasza whbear (#2532) üzenetére


BoB
Topikgazda

Ez alapján próbáld meg ezt:

# dirmngr </dev/null

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2542) Blum1866_2 válasza Siriusb (#2540) üzenetére


Blum1866_2
tag

Nem jött be :'(

(#2543) whbear válasza BoB (#2541) üzenetére


whbear
senior tag

Sikerült, köszönöm szépen! Te mindent tudsz?

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2544) BoB válasza whbear (#2543) üzenetére


BoB
Topikgazda

Nem, csak sokat használom a guglit! :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2545) whbear válasza BoB (#2544) üzenetére


whbear
senior tag

Kár hogy nincs bob.xzr kereső motor :)
Már csak a Bluetooth problémát kell megoldani.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2546) Istju válasza Blum1866_2 (#2542) üzenetére


Istju
senior tag

valami rémlik:D Mintha vmikor olvastam volna, h a /etc/mkinitcpio.conf -ban , talán a hook-nál? a keymap -ot ki kell kommentezni, elmenteni, majd # mkinitcpio -p linux .
de azért mielőtt csinálnád erősítsen meg vki, please. Ez azért kell, h a grafikus betöltődés előtt már csekkolja a billentyű beállítást a kernel. Sajna most időm nincs, h utána nézzek, de egy tippnek jó lesz.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2547) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Az embernek a hócipője tele van Linux alatt azzal, hogy soha nem lehet tudni, mikor van vége egy fájl mozgatásának :W Nem igaz, hogy ezt nem lehetne rendesen megírni :o

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2548) BoB válasza Fritz Teufel (#2547) üzenetére


BoB
Topikgazda

Fogadjunk nem választottad le a pendrive-ot mielőtt kihúztad...

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2549) Fritz Teufel válasza BoB (#2548) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Nem nyert, leválasztottam.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2550) BoB válasza Fritz Teufel (#2549) üzenetére


BoB
Topikgazda

Ha ez volt akkor eléggé furcsállom mert addig nem választja le amíg használatban van (írás történik)

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.