Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-28 11:06:49

LOGOUT.hu

Arch Linux topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) whbear válasza Istju (#2947) üzenetére


whbear
senior tag

Igazad van. (Mint általában.) De az idetévedőknek sem ártana kicsit szerényebbnek lennie. És akkor kiérdemelnék a tiszteletet. Én sem szólok be keményen ubiéknál. Itt meg hadd ne dícsérgessem a Mintet.
Téma off.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2952) whbear válasza ubyegon2 (#2949) üzenetére


whbear
senior tag

Én kísérletezésre az Antergos KDE-t ajánlom. Telepítésnél ki lehet választani az AUR supportot, nem kell vele bajlódni. A natív Arch repókat használja, tehát majdnem ugyanaz mint az Arch. Egyre kell figyelni, hogy telepítés elótt: Alt+F2 -- cnchi-dev+enter. Ez letölti az új telepítőt, mert a 2015.01.11 iso-ban gondok vannak vele. Üdv!

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2953) ubyegon2 válasza whbear (#2952) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Egyébként pont az Antergost akartam kipróbálni, csak fél éve azzal voltak megjelenítési gondjaim, a Manjaroval meg még soha, bár most az új alaplap proc mem trióval már lehet, hogy Antergos is futna.

Egyre kell figyelni, hogy telepítés elótt: Alt+F2 -- cnchi-dev+enter.
Ezt külön köszönöm, mert pont a cnchi- vel is voltak gonjaim.

A hátrány ebben, hogy akkor újra csak itt tudok kérdéseket feltenni! Megpróbálok felnőni a feladathoz.
Üdv! egy idetévedő

ps.: itt is ugyanaz a fontbeállítási probléma van a legfrissebb Firefoxnál, vagy az oldal sajátját jeleníti meg vagy egy másikat, nem tudok váltani úgy, mint a 33- ig tudtam, ezért használom az ESR- t csak.

[ Szerkesztve ]

(#2954) whbear válasza ubyegon2 (#2953) üzenetére


whbear
senior tag

Nekem is voltak videó problémák de már nincsenek.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2955) ubyegon2 válasza whbear (#2954) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Úgy néz ki, javítva lett a cnchi, mert az antergos-2015.01.19-x86_64.iso- ban már 0.6.35-1 a verziószám.

(#2956) whbear válasza ubyegon2 (#2955) üzenetére


whbear
senior tag

Feltettem a munka gépemre is a Plasma 5-öt. 100%-on tekeri a procit a 2-es CUPS állandóan. Itt a megoldás:

to modify /etc/cups/client.conf
remove ServerName /run/cups/cups.sock and replace it with ServerName localhost:631

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2957) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Sziasztok!

Tudom, amatőr kérdés, de elakadtam. :B
Egy csomag fordításakor az alábbi hibaüzenetbe botlok:

checking for gtk+-2.0 >= 2.24.0... not found
*** The required package gtk+-2.0 was not found on your system.
*** Please install gtk+-2.0 (atleast version 2.24.0) or adjust
*** the PKG_CONFIG_PATH environment variable if you
*** installed the package in a nonstandard prefix so that
*** pkg-config is able to find it.
==> HIBA: Hiba történt a build()-ben.
Megszakítás...

Természetesen fent van a gtk2. Ha jól sejtem, a gtk2-develt hiányolja, ami arch-on alapból feltelepül a gtk2-vel?! Mindenesetre nem tudom, hol, és mire kéne a PKG_CONFIG_PATH-t változtatnom. :U

(#2958) ubyegon2 válasza whbear (#2956) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mi lehet a hiba akkor, ha a firmware- ben benne van a megfelelő rtl8168f, mégsem tudok kapcsolódni a nethez. Akárhányszor megadom az új kapcsolatoknál DSL résznél az adatokat, nem vált át, mindíg csak a Wired- en akar kapcsolódni, ha törlöm a Wired- et és úgy kattintok a DSL- nél megadott kapcsolatra, akkor újra megjelenik a Wired és ez így megy tovább.
Az Evo- val telepített Arch és a Manjaro esetén ez a beállítás egyből múködött.
Antergosnál volt ez régebben is gondom, mi lehet itt más, ami miatt nem lehet beállítani a DSL- t?
Archwikit olvasgatom egy ideje, de nem találok megoldást. Főleg a netctl részt, de semmi. PPPoE kapcsolat létrehozáshoz kéne valami tipp, ha jól értelmezem.

[ Szerkesztve ]

(#2959) _Dumber_ válasza ubyegon2 (#2958) üzenetére


_Dumber_
őstag

Lehet semmi köze hozzá és eretnek is amit mondok, de ha Arch alapnál ilyen különbségek vannak akkor nézd meg melyik milyen kernelt használ. egy próbát megér..
(Én ha mostanában telepítek a gépemre arch-ot tesztnek, akkor a 3.18 nem jó (ezt teszi fel alapból) visszaállok mindig a 3.14 LTS-re)

(#2960) ubyegon2 válasza _Dumber_ (#2959) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Antergos 3.18.2-2
Manjaro 3.18.4-1- re upgrade 3.18.5-1

Nem hiszem, hogy ez okozza a gondot, mivel itt megvannak a megfelelő firmware- ok, ugyanez az rtl8168f fw például Debianból hiányzott. Manjaroval meg simán működött a netbeállítás, több változat volt már kipróbálva.

[ Szerkesztve ]

(#2961) _Dumber_ válasza ubyegon2 (#2960) üzenetére


_Dumber_
őstag

Csak tipp volt, de akkor tényleg máshol lesz a hiba

(#2962) ubyegon2 válasza _Dumber_ (#2961) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azért köszi, de inkább bennem van a hiba, mert nokedli vagyok az Arch- hoz, igaz valahol el kell kezdeni! :)

(#2963) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#2962) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Antergos telepítés- kiegészítés az eddigiekhez. Most az örökölt wired kapcsolattal telepítés simán lefutott, de boot után fekete képernyőt dobott, majd fallback módban elindult.
Aggaszt, hogy ezt a mostani kapcsolatot dobni fogja és akkor újra előjön a DSL kapcsolat létesítésének problémája.
Normális egyébként, hogy AMD A8500k- val is csak fallback indulás van?

cnchi legalább már auto módban frissült live alatt, nem kellett manualban frissíteni, most 0.6.41.

[ Szerkesztve ]

(#2964) Ereshkigal válasza Ereshkigal (#2957) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Hiába tömtem tele a PKG_CONFIG_PATH-t, nem segített, de végül megoldódott: le kellett törölnöm a mesa-t, és a mesa-libgl-t feltenni helyette (az ötlet onnan jött, hogy más gtk alapú fordításnál meg a gl.pc-t hiányolta a pkg-config), ehhez viszont szintén le kellett törölnöm a video drivert, mert az meg a mesa-libgl-lel ütközik... Mindenesetre most fordulnak a csomagok... este meg mehet vissza minden + kipróbálás.

(#2965) N0zer0 válasza BoB (#2911) üzenetére


N0zer0
senior tag

Na, akkor beszámolót kérünk a tapasztalatokról. Gyurmafigura most a kísérleti nyúl, ha kiszárad, szétrepedezik az új KDE-től, akkor másnak már nem kell feltennie :DDD Bár egy vérbeli gyurmafigurától azt várná az ember, hogy már a KDE6 preanalfagammáját teszteli mostanra. A stable ág a gyengéknek való :P

(#2966) BoB válasza N0zer0 (#2965) üzenetére


BoB
Topikgazda

Nekem tetszik. Komoly problémába nem futottam még bele. Egy két grafikus glitch, de az semmi. :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2967) Siriusb válasza BoB (#2966) üzenetére


Siriusb
veterán

Egy KDE utálónak érdemes kipróbálnia? :D Nagyon más, mint a 4-es verzió?

(#2968) _Dumber_ válasza Siriusb (#2967) üzenetére


_Dumber_
őstag

Nagyon nem más. Szebb az biztos, de én a magam részéről maradok az openboxnál

[ Szerkesztve ]

(#2969) BoB válasza Siriusb (#2967) üzenetére


BoB
Topikgazda

Felesleges, nagyon olyan mint a 4-es.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2970) qisqaqas válasza Siriusb (#2967) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Attól függ mit nem szerettél benne. A felülete letisztultabb, szebb és átláthatóbb. Úgy képzeld el, mintha egy autót felújítanál: új fényezés, új motor, új üléshuzat de attól még autó marad. :)

Ha kicsit építő is akarok lenni:
Skype nem akart a systray-re mászni. (mint kiderült új specifikáció miatt) A probléma orvosolható a sni-qt és a lib32-sni-qt csomagok telepítésével.

Az új KDE tetszik, rövid távon kiváltja az i3-at sok tekintetben. Ha hosszútávon meg tud maradni akkor lesz valóban sikeres nálam. :))

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#2971) Siriusb válasza BoB (#2969) üzenetére


Siriusb
veterán

és _Dumber_,

Köszi, én is így gondoltam, csak igyekszem nyitottnak lenni. :)

@qisqaqas,
Az egésztől rosszul voltam, fél óra alatt kiidegelt. :D

(#2972) qisqaqas válasza Siriusb (#2971) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Nem meglepő, bár engem az ikon és színvilág volt ami örök nyomot hagyott a retinámban. :D Azontúl meg a floating WMek világa nem kötött le annyira, hogy széthegesszem úgy hogy nézzen is ki valahogy. Nem vagyon 100% elégedett de kárpótol hogy nem kell mélyretúrni egyszerű funkciókért.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#2973) whbear válasza BoB (#2966) üzenetére


whbear
senior tag

Tapasztalatok Plasma 5 part. 2:

Összekeverte a z és y-t, mert nem indult el a Keyboard daemon. Autostart beállítva, helyes kiosztás szintén. Megoldás : Én mindig átállítom, hogy kezdjen új munkamenetet. Ez volt a baj, hagyni kell alapon, azaz folytassa az előzőt. Ezután a keyboard daemon is indul szépen, valamint a kmix-et is ki lehetett venni az autostart - ból, mert kidobta magát az asztalra, tehát kétszer indult. Minden nagyon szép minden nagyon jó, meg vagyok elégedve! (a la Franz Josef)

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2974) BoB válasza whbear (#2973) üzenetére


BoB
Topikgazda

Nekem új munkamenet indul, és jó a billentyűzet. Kmix nekem benne van az egyéni autostartban, így jó, normálisan indul, bár ugye be kellett rakni.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2975) whbear válasza BoB (#2974) üzenetére


whbear
senior tag

Hát pont azért kellett berakni mert új munkamenet indul. Asztalin jó, csak notin keverte ahol gb a natív és hu 102 a magyar kiosztás. Este belinkelem a kde.org cikket. És csak 32 biten volt vele gond, 64 biten jó volt. Valamint nem lehetett beállítani a numlock on-t, a megoldás az SDDM configban kellett numlock=on. Nálad sem működött kde cc-ből a numlock ? Mondjuk így is azt csinálja, hogy pár perc után kialszik a led a billentyűzeten de marad a numlock.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2976) BoB válasza whbear (#2975) üzenetére


BoB
Topikgazda

Laptopon nem kell a numlock, asztalin meg bekapcsol (rendszerbeállításokban a turn on van), viszont ha lenyomom a super, alt vagy control gombokat, akkor kikapcsol :D

Viszont ha visszakapcsolom utánna már marad. (ja és kétszer kell megnyomni hozzá) Bug.

Viszont most észerevettem hogyha desktopon vagy (nincs aktív ablak), elég elkezdeni gépelni (nem kell alt+space vagy F2), és felül a keresőben már jönnek is a cuccok, ami tök király.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2977) BoB válasza BoB (#2976) üzenetére


BoB
Topikgazda

Hmm a kill feature tetszik benne. Ha valamit kényszeríteni akarok a bezárásra, elég írni hogy kill (át lehet állítani másik kulcsszóra is), majd a nevét elkezded és már hozza is fel a találatokat hogy mit zárjon be.

Meg az is jó hogy számológép is beépített, nem kell külön elindítani, elég elkezdeni írni a számokat és jeleket és már számol is.

A szótár nem működik egyelőre, majd kiderítem miért.

Szerk.: na megvan, a plasma 5-el még nem kompatibilis, ezért el lett távolítva ez a csomag.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2978) baltasar1990


baltasar1990
csendes tag

Sziasztok kezdő archlinuxos vagyok, és lenne egy probéémám.
feltelepítettem virtualis gépre egy arc alaprendszert.
aztán a kde-t a gond az hogy a startx parancs hibával kilép az exec startkde parancs pedig visszadob a konzolos login screen-re
a kdm elindul de nem működnek a beviteli eszközök.
a szükséges csomagok fent vannak (xf86-input-mouse keyboard synaptics
(hal nincs de az elméletileg nem is kell)
tud valaki esetleg megoldást?

(#2979) Rimuru válasza baltasar1990 (#2978) üzenetére


Rimuru
veterán

Kiemelném ezt a részt a logból, plusz olvass wiki-t. vmware, xinitrc, xorg
[ 186.376] Data incomplete in file /etc/X11/xorg.conf
Undefined InputDevice "Mouse1" referenced by ServerLayout "X.org Configured".
[ 186.376] (EE) Problem parsing the config file
[ 186.376] (EE) Error parsing the config file

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#2980) Aureal


Aureal
senior tag

Sziasztok!

Linux-tudásom 0. Windows mellé szeretnék kipróbálni valamit, hátha gyorsabb lenne rajta a netezés. Később pedig le is váltanám a wint.
Ahogy nézegettem, olvasgattam, Ubuntu, Mint és Arch distrokat ajánlják legtöbben első nekifutásra. Gyakorlatilag nem is kellene semmi extra, csak böngésző, médialejátszó, irodai programok, mindenféle csoda dolgoktól mentes rendszert szeretnék, de lagalább különösebb beavatkozás nélkül lejátszon már egy mp3 fájlt meg ilyesmi. Szerintetek melyiket érdemes választani a felsoroltakból? (A gép amire tenném, nem mai darab: Athlon XP 1800+, 1,5 giga rammal, Radeon 9200-es GPU)

Köszi!

(#2981) Ereshkigal válasza Aureal (#2980) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Arch kezdőnek nem való. Én a Mintet választanám.

(#2982) qisqaqas válasza Ereshkigal (#2981) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Volt egy linuxot épp tegnap kezdő juzer aki szidta az ubuntut mint a bokrot. Aztán mondtuk neki hogy Arch. Linkeltük neki a wikit és azóta boldog user. Ez még évekkel ezelőtt történt.

Ha valaki hülye hozzá akkor Ubuntu se lesz neki jó.

Archot én javaslom a kezdőknek is, de csak ha el akarnak benne merülni. Amúgy nem.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#2983) ubyegon2 válasza Aureal (#2980) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Arra a gépre a Linux Mint XFCE vagy Mate változat lenne jó.
Magyar kézikönyvek a telepítéshez és a kezdők topicja.
[link]
[link]

(#2982) qisqaqas Abszolút kezdőknek kizárt, hogy érdemes Arch telepítésével próbálkozni.

[ Szerkesztve ]

(#2984) _Dumber_ válasza qisqaqas (#2982) üzenetére


_Dumber_
őstag

Modjuk 0 tudással ne az archwiki alapján rakja fel ;)

Ezeket viszont kipróbálhatja:
Antergos (full arch)
Manjaro (arch +saját repoval)

A blogomban olvasható a különbség

[ Szerkesztve ]

(#2985) Istju válasza qisqaqas (#2982) üzenetére


Istju
senior tag

Szia. Az Arch azoknak való, akik hajlandóak megismerni a rendszer felépítését, működését. Van amikor egy kezdő sokkal bebefogadóképessebb, mint egy haladó. Az Arch linux filozófiája egy rendszerközeli adminisztrációt feltételez. Nem kell más hozzá, csak nyitott szellem. A kezdőknek épp a legendás arch wiki miatt ajánlanám a rendszert.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2986) Ereshkigal válasza qisqaqas (#2982) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Nálam hasonló volt a helyzet. Minimális linux tudással elhatároztam, hogy én akkor is Arch-ot teszek fel! :U Kinyomtattam 100+ oldalnyi Arch dokumentációt, aztán nekiestem, hegesztettem napokig, majd összeállt a rendszer. Viszont egy átlagos kezdő szerintem nem ilyen.
Egyébként egyetértek.

(#2987) qisqaqas válasza _Dumber_ (#2984) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Nyilván. :)) Akkor annak ilyen hecc volt a célja. Mondjuk jobban sült el mint gondoltuk. :K

A többiekkel részben egyetértek, részben nem. Kell hozzá nyitottság, de főképp akarás, hogy Linuxot akarok használni, és nem a kék-hátterű operációs rendszert. Illetve ahhoz hogy valaki Linuxot szeresse/ használja ahhoz inkább felejteni kell mintsem tanulni. El kell engedni azt a sok-sok, ősöreg beidegződést ami sokaknál gátolja a Linux megtanulását, mert addig a hibakeresés/hibaelhárítás a reboot/reinstall/rek'nyádat! szentháromság valamely permutációját tartalmazta az esetek 98%ában. :DD

Ha valaki ezen túljut akkor szinte biztos hogy jó linux user válik belőle.

[ Szerkesztve ]

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#2988) korobi


korobi
aktív tag

a teszt rendszeremen a tlp-t állítgatom. kérdésem hogy az ssd-t érdemes valahogyan kizárni az energia gazdálkodásból?

illetve hogyan tudom úgy beállítani hogy a merevlemezt állítsa le x idő után ha nem használom, de az ssd-t ne korlátozza még akkor sem ha aksiról ketyeg a noti?

(#2989) baltasar1990


baltasar1990
csendes tag

Köszöi az ötleteket vègülis hagytam a francba a virtuàlis mòkàt ès feltettem èlesben (telepìtőscript nèlkúl parancsròl parancsra ebből tanul az ember) nèmi mòkolàs után szèpen megy minden egy gondom van màr csak a vga nem szabàjozza a ventillàtort 50 szazalekon megy mint bootolaskor talàltam megoldàst a wikiben de amit szerkeszteni kène a sys könyvtàrban nem engedi ìrni gondolom valami szolgàltatàst ki kène lőni van ötletetek? (radeon 7970 xf86-video-ati meghajtòval)

(#2990) BoB válasza baltasar1990 (#2989) üzenetére


BoB
Topikgazda

Tettél már fel valamilyen felületet?

A kezdőknek arch-ot témához: szerintem akkor lehet ajánlani, ha elkötelezett, türelmes és kitartó az illető na meg tanulni akar. Valamint, ami eddig nem lett említve: kell tudni angolul.

Ha valaki a wikit és fórumokat nem tudja olvasni, az nem jó.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2991) baltasar1990 válasza BoB (#2990) üzenetére


baltasar1990
csendes tag

Igen kde van fenn kdm el működik minden 3d gyorsitas is van csak a venti szabajzas nem

(#2992) baltasar1990


baltasar1990
csendes tag

Amugy bocsi a làmasàgèrt 3 napja foglalkozom az arch tèmàval eddig ubuntus voltam (szo mi szo terminalt nem nagyon lattam) amugy èn is ugy csinàlom mint az egyik előttem szòlò csak èn nem nyomtattam ki hanem laptoprol puskàzok wiki linuxhogyanok blog bagoj ur blogja Es meg vagy 10 egyèb (nem egyszerű mert csont nèlkül egyik leìràs sem jò (nem túl újak) ràadàsul mindegyik a telepìtőscriptre hivatkozik nade segàz összehozom ha belegebedek is

(#2993) Rimuru válasza korobi (#2988) üzenetére


Rimuru
veterán

Első kérdésre nem tudom a választ (nem SSD-zek).

TLP configban felsorolásszerűen tudod az eszközöket kezelni, a példa configban azt hiszem alapból kettő meg is van adva, itt egy random példa. Az értékek úgy alakulnak hogy első az mindig az sda, a második meg sdb-t jelenti, ezt lehetne még tovább bővíteni sdc, stb alapján.
DISK_DEVICES="sda sdb"
DISK_APM_LEVEL_ON_AC="255 128"
DISK_APM_LEVEL_ON_BAT="255 128"
DISK_SPINDOWN_TIMEOUT_ON_AC="0 241"
DISK_SPINDOWN_TIMEOUT_ON_BAT="0 120"
DISK_IOSCHED="cfq deadline"

Ami nem működik SSD-n (pl.: SPINDOWN_TIMEOUT ugye ott nincs mozgó alkatrész) azt ignorálja.

baltasar1990: Ha komolyan gondolod akkor Arch Wiki a fő információforrás. Amúgy nézz be blogout oldalamra.

Vigyázat, csalok!

(#2994) BoB válasza baltasar1990 (#2992) üzenetére


BoB
Topikgazda

Ez a nyílt driver lesz szerintem. Megpróbálhatod a catalyst-ot, de dowgradelni kell a kernelt 3.17-re, vagy az lts kernelt kell feltenni. Xorg-ot meg nem lesz szabad 1.17 -re frissíteni amikor kijön (nemsokára)

Szerk.: a 3.19, vagy 3.20- as kernel fog javulást hozni majd ezen a téren: [link]

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2995) baltasar1990 válasza Rimuru (#2993) üzenetére


baltasar1990
csendes tag

Ìgyis hogy nem tökèletes (sose az semmi) màrvmost sokkal jobban tetszik mint az ubi annak idejèn mèg uhu 2.0 val kezdtem utàna jött a debian 4.0 kicsit arra az időre emlèkeztet az arch jobb időtöltès mint a tv vagy a jàtèkok. Belinkelnèd nekm a blogod?

(#2996) Aureal


Aureal
senior tag

Köszi mindenkinek!
Akkor az Archot kihagyom. 2006-ban a suliban próbáltunk felrakosgatni még Fedora, Ubuntu distrokat, de mivel az informatika tanárunknak is beletört a bicskája, végül külső segítséggel egy UHU Linuxot állítottunk be servernek. Természetesen azóta már semmire nem emlékszek az egészből, csak hogy egy hétig szopott az osztály a tanárral együtt az akkori Linuxokkal, ezért írtam hogy 0 a tudásom belőle. ;)
Amúgy érdekesek ezek a tanárok. Volt egy emelettel feljebb egy Unix ismereteket oktató, "őrült professzor" kinézetű tanár. Tőle is kértünk segítséget, de ő annyival elintézte, hogy: "a Linuxszal őt hagyjuk békén, mert az egy tákolt valami, nincs rendesen megírva". Itt ment el a kedvünk anno az egésztől. :)
Azért gondoltam, azóta hátha jobb már a helyzet e körül.
Amúgy kösz a biztatást, de valóban nem az a parancssor kedvelő kezdő vagyok, jobb szeretem ha gui-n kell kikattintgatni gyorsan ami kell és csak nagyon hard dolgok miatt kell a terminalhoz nyúlni. Emléxem az Ubuntunál akkor még a monitor képfelbontását sem lehetett kisakkozni, csak valami 80000 soros fájlban lehetett átírogatni dolgokat, hogy ne 640x480/50Hz-en pislogjon. Na ezután jött az UHU, csak azt már nem fejlesztik ha jól tudom.

(#2997) BoB válasza Aureal (#2996) üzenetére


BoB
Topikgazda

Fejleszt(get)ik, nemrég volt egy stabil kiadás, de személy szerint én nem ajánlom senkinek...

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2998) baltasar1990 válasza BoB (#2997) üzenetére


baltasar1990
csendes tag

Az uhut èn sem kèt dolog miatt kevès a csomag a màsik pont a fejlesztèsi ütem

(#2999) Rimuru válasza baltasar1990 (#2995) üzenetére


Rimuru
veterán

Nevem alatt LOGOUT blog. Mivel a telepítésen már túl vagy annyira sok új infót nem fog tartalmazni.

Vigyázat, csalok!

(#3000) baltasar1990 válasza BoB (#2997) üzenetére


baltasar1990
csendes tag

Bob igazad van nyilt drivert hasznalok a catalystnak nem futok neki ameddig van sansz ezzel belőni annyi a kerdes a tèmàban hogy
mit kell kilönöm hogy a sys könyvtàr megfelelő alkönyvtàràban lèvő file t szerkeszteni tudjam esetleg csak az xorgot vagy a dbust? Mert mikor az echo parancsal vagy nanoval szerkeszteni akarom azt irja nincs jogosultsàg (terminàlbòl rootkènt)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.