Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-28 11:06:49

LOGOUT.hu

Arch Linux topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) Istju válasza spammer (#3050) üzenetére


Istju
senior tag

Itt írnak róla. Próbáld ki.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#3052) spammer válasza Istju (#3051) üzenetére


spammer
veterán

Köszi, közben sikerült, lényegében ugyanígy:

Jobbra: "Download tarball" link
Extract
tint2-systray.patch fájl megnyitása szövegszerkesztővel
Az "l" változó kicserélése a GSList * résztől kezdve (+ -os sorokban) (én "V"-re cseréltem a változót, de tökmindegy)
Új md5sum generálása a tint2-systray.patch fájlhoz [link]
md5sum kicserélése PKGBUILD fájlban (md5sums, 7. sor jelen esetben)
majd könyvtárváltás oda, ahol a PKGBUILD van
makepkg
Elkészíti a csomagot (jelen esetben tint2-svn-724-1-x86_64.pkg.tar.xz)
sudo pacman -U tint2-svn-724-1-x86_64.pkg.tar.xz
Kész

Most viszont nincs battery kijelzése a tint2-nek, pedig be van állítva. :DDD

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3053) spammer válasza spammer (#3052) üzenetére


spammer
veterán

Lejárt a szerk. idő

Megvan, az svn változatban kell egy ilyen a tint2rc-be a battery részhez:

bat1_format = %p

További opciók: [link]

Az az érdekes, hogy Ubuntu alatt is svn volt, ott még nem kellett ez. Nem tudom, hogy a Arch hivatalos tárolóiba miért nem az svn-t teszik fel (akár a másik mellett)... :U

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3054) _Dumber_ válasza spammer (#3053) üzenetére


_Dumber_
őstag

Mire jo ez pontosan?
Mármint az svn

[ Szerkesztve ]

(#3055) spammer válasza _Dumber_ (#3054) üzenetére


spammer
veterán

Például lehet a tint2-re gyorsidindító ikonokat rakni (launcher), az alap verzióban nem lehet. Ezen kívül patcheltek még ezt azt, de annyira nem néztem utána részletesen, nekem a launcher funkció kellett.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3056) Rimuru válasza spammer (#3055) üzenetére


Rimuru
veterán

Openboxot használsz nem? Minek oda a panelra ilyen sok hülyeség? ;]

Vigyázat, csalok!

(#3057) spammer válasza Rimuru (#3056) üzenetére


spammer
veterán

Csak egy Arch ikont raktam ki, vagy menü gomb lesz, vagy show desktop, vagy valami más. Még kitalálom. :D

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3058) spammer


spammer
veterán

Na, raknám fel az Acer ES1-512 típusú lapoptra, install megvolt, X megy, Openbox megy, viszont:

Suspendbe belefagy, akár pm-suspend, akár systemctl suspend. Reboot nem működik, megáll. Poweroff néha működik, de töbnnyire nem, lekapcsolja a HDD-t, ventit, de a kijelző ott marad. Fényerőállítás nem működik az Fn gombokkal (a gép inteles, intel backlight). ACPI problémának tűnik.

Próbáltam már mindenféle acpi paramétert, backlight paramétert, semmi. eOS Freya (Ubuntu 14.04) alatti módszerrel se ment (xorg.conf.d-be config fájl [link])

Feltettem LTS kernelt 3.14, mert az előző rendszeren az volt, azzal ment a backlight, suspend, poweroff is. De itt azzal se megy. :W

Képernyőn nincs hibaüzenet. :( A rendszer friss. Próbálok felrakni valahogy még régebbi kernelt, hátha.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3059) spammer


spammer
veterán

Mások is szívnak vele: System doesn't reboot/shutdown (cgroup : option or name mismatch....)

Megvolt a kernel downgrade, próbáltam 5 féle verziót, eredménytelen
Megvolt a systemd downgrade, próbáltam 3 féle verziót, eredménytelen
Megvolt a fentebb linkelt topicban javasolt rmmod és blacklist az acer-wmi és acer_wmi -re is, eredménytelen

Éljen az inkompatibilis hardver. :W

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3060) F34R


F34R
nagyúr

Mar nem Archlinuxot hasznalok, de polkit fent van? az usered benne van a power group-ba?

(#3061) spammer válasza F34R (#3060) üzenetére


spammer
veterán

Igen és igen.

Holnap még lehet, hogy megpróbálkozok egy Manjaroval, csak az Arch alap miatt, hogy azzal is bajos-e, de sanszos, hogy ott sem fog működni. Gyanús, hogy a systemd-vel akad össze valahogy a hardver.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3062) F34R válasza spammer (#3061) üzenetére


F34R
nagyúr

Ha a pm-utils-al is osszeakad akkor nem hiszem. S3 state rendben van a biosban?
Nezz it szet, ha valami mukodik innen, esetleg meg az upower-es modszer is mehet.

(#3064) spammer válasza F34R (#3062) üzenetére


spammer
veterán

Nincs BIOS-ban semmi ilyen beállítási lehetőség. Egyébként rendben kell lennie, mert előző disztóval működött a poweroff és suspend is (reboot egy idő után ott sem akart menni).

Annyi kiderült, hogy nem Xorg gond lesz, mert tty-n is csontra fagy, akár pm-suspend, akár systemctl suspend. Illetve valószínűleg az előző hozzászólásomban linkelt hibaüzenetnek sincs köze hozzá, mert az egyik arch topikban azt írták, hogy nincs, továbbá raktam régebbi systemd-t, ott tovább mennek a shutdown üzenetek, minden OK, minden unmounted, minden detached, semmi hiba, a végén ki is írja, hogy power off state, HDD és venti kikapcsol, de a képernyő bekapcsolva marad és ottmaradnak az konzolos üzenetek is (szóval nem sötétül el). Reboot dettó. :W

Most teszek egy próbált a Manjaroval.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3065) F34R válasza spammer (#3064) üzenetére


F34R
nagyúr

Nekem is volt ilyen, amig a biosban nem turkaltam. A systemd-nek nem sok koze van hozza, max a kernelnek, de archon ezek elore be vannak allitva.

/usr/src/linux/.config-ot tudsz mutatni? (pastebin)

(#3066) spammer válasza F34R (#3065) üzenetére


spammer
veterán

Sajnos már lagyalultam. Manjaro sem megy, ugyanaz a hiba. Most próbálom az Ubuntu mini installt, kíváncsi leszek... :U

szerk: teszt gépen még Arch van, épp arról pötyögök most, de ezen üres a /usr/src mappa.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3067) _Dumber_ válasza spammer (#3066) üzenetére


_Dumber_
őstag

Pontosan milyen gépet gyúrsz?

(#3068) spammer válasza _Dumber_ (#3067) üzenetére


spammer
veterán

Acer ES1-512-C99N
Intel Celeron N2840
Intel HD Graphics
00:00.0 Host bridge: Intel Corporation ValleyView SSA-CUnit (rev 0e)
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation ValleyView Gen7 (rev 0e)
00:13.0 SATA controller: Intel Corporation ValleyView 6-Port SATA AHCI Controller (rev 0e)
02:00.0 Network controller: Qualcomm Atheros QCA9565 / AR9565 Wireless Network Adapter (rev 01)
03:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller (rev 0c)

Egy kis GRUB rescue szívás, partició helyreálltás és pár agyvérzés után felment az Ubuntu mini+Openbox, itt simán működik a suspend, reboot, poweroff. Szóval az Arch alapú disztrókat (vagy systemd alapúakat) nem szereti. Vagy nagyon válogatós a kernelekkel, nem tudom... Nagyon sajnálom, mert nagyon megtetszett az Arch. :(

De hogy ne unatkozzak, a fényerőálltás nem megy sehogy itt sem, már mindenféle backlight és acpi megoldást végigzongoráztam, de nem akarja az igazságot. Pedig a szintén 14.04 alapú elementary OS-sen működötött. Az a módszer most nem megy. :U De azért még küzdök vele. :)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3069) zulu_mester


zulu_mester
tag

Egy ősrégi, kb 10-11 éves Celeronos gépre szeretnék felhúzni Arch-ot. A gépet elsősorban ideiglenes FTP "szerverként" szeretném használni. Hogyan lehet a belőni az FTP szerver funkviót?

"Te is fiam Bluethooth!"

(#3070) BoB válasza zulu_mester (#3069) üzenetére


BoB
Topikgazda

Ha nem PAE képes, nem fogod felrakni ezért előbb nézd meg azt.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3071) zulu_mester válasza BoB (#3070) üzenetére


zulu_mester
tag

Megnézem. De ha nem PAE képes akkor mit ajánlasz helyette?

"Te is fiam Bluethooth!"

(#3072) Csarlee válasza zulu_mester (#3071) üzenetére


Csarlee
tag

Szerintem egy tisztán konzolos Debian-al jobban jársz. Abban egy vsftpd-t feltenni nem nagy ügy, enni nem eszik sokat, egy netinstall-os telepítés meg full minimal.

(#3073) Cs.I.T.


Cs.I.T.
csendes tag

Készítettem az archlinux telepítéshez ez puskát, és az alkalmazásáról csináltam videót.
A puska letölthető innen:

[http://ddrnyi.hu/puska]

A videó megtekinthető itt:

http://www.youtube.com/watch?v=jz4sD-IgzA

(#3074) qisqaqas válasza Cs.I.T. (#3073) üzenetére


qisqaqas
senior tag

A cucc hemzseg a hibáktól, felesleges komponensektől. Rengeteg olyan cucc kerül bele ami nem szükséges, egy alaptelepítésben.

Ha az Arch rolling, akkor kérlek előremutatásként tessen használni gpt-t. Esetleg UEFI-t :) DHCPhez meg teljesen felesleges a netctl. Systemd modulját berakod és annyi. 4 parancs helyett 1.

VérIstvánMode: Activated

Már a harmadik sornál elvérzik nálam. Mi az hogy loadkeys hu? Hogy fogok tudni én azon gépelni? Tudvalevő, hogy a colemak kiosztás sokkalta jobbabb.

VérIstvánMode: OFF

Ellenben, ha saját használatra akarod, akkor mondok jobbat mint a jelenlegi megoldás. Scriptesítheted a puskát:

Első sorban leírod a metódust: greppelsz a lépésszámra, kiseded a sor/blokk azonosítóját és egy for ciklussal végig lépkedsz a sorokon és végre is hajtod azokat. Ez még mindig egy sor! :)) Mutatok is példát:

#####NYELVI_BEALLITASOK
lepesNYELV echo "KEYMAP=hu" > /etc/vconsole.conf
lepesNYELV echo "FONT=lat2-16" >> /etc/vconsole.conf
lepesNYELV echo "FONT_MAP=8859-2" >> /etc/vconsole.conf
lepesNYELV vi /etc/locale.gen
lepesNYELV locale-gen
lepesNYELV locale
lepesNYELV echo Ellenorizd hogy jo-e!
lepesNYELV sleep 5
lepesNYELV locale > /etc/locale.conf
lepesNYELV echo nyelvbeallitas kesz
#####NYELVI_BEALLITASOK_VEGE

A lepesNYELV kiszeded es vegrehajtatod a parancsokat. Lehet még for ciklus sem kell. Persze ez egyszerűbben is megoldható sztori, de ehhez elegendő a legalapvetőbb sed grep ismeret, aminek úgyhiszem a birtokában vagy. Szóval itt a házi feladat. :)) Illetve ne felejts el normális shell-t adni annak a chroot-os munkamenetnek se. Anélkül sok cucc nem megy normálisan, ha scriptelgetsz.

Ami meg felesleges azt szedd ki. Gondolok itt legfőképpen a twm-re. Használtam már és nem akarom mégegyszer látni. Ott van neked az lxde felülete, amellé nem kell mégegy.

Ha igazán profi vagy, akkor nem kell majd puska; utólag fogod debuggolni, mert okádni fogja az errort és lehet majd találgatni mi okozza, mit hagytál ki az install során. :DD

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3075) mobal válasza qisqaqas (#3074) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Azért a font-map -pal vigyázzunk mert nekem érdekes karaktereket rakott be a funkció bill. helyére! :))

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#3076) qisqaqas válasza mobal (#3075) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Cs.I.T. scriptjebol kopiztam, nem elemeztem ki. :)

Egyebkent jogos, hanyag voltam. Amugy nem szoktam hasznalni ezt az opciot.

Szerk: franya szoismetles.

[ Szerkesztve ]

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3077) mobal válasza qisqaqas (#3076) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Pont a héten futottam bele vm-en. Egy bug - gondolom - de amíg így volt nem ment rendesen.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#3078) Rimuru válasza qisqaqas (#3074) üzenetére


Rimuru
veterán

A leírást nem néztem, nem akarok telepíteni. ;]

"Ha az Arch rolling, akkor kérlek előremutatásként tessen használni gpt-t. Esetleg UEFI-t" - ezzel nem értek egyet, nincs 2TB-nél nagyobb lemezem, bőven elférek 4 elsődleges partícióval (még örülök is neki), UEFI-t se használok (ez Windowsnál lenne érdekes). Utóbbi se hoz semmi olyan újdonságot ami egy átlagfelhasználót érint, max könnyebben el tudja cseszni azzal hogy már kattintani is tud az irtó ronda felületen. :DDD A lényeg hogy azért mert rolling szerintem még nem kell az újabb technikákat használni amíg nincs olyan tényező ami indokolná is azt.

Vigyázat, csalok!

(#3079) qisqaqas válasza Rimuru (#3078) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Nekem sincs 2terásnál nagyobb diszkem, de használom. UEFIhez kell is, ha nem akarsz szívni.
UEFIvel úgy vettem észre gyorsabb a boot, méghozzá a grub környékén. Hogy mennyivel, azt ne kérdezd, rég volt ez már.

IPv6-ot 1994 végén jelentették be hogy készen van, de nem használták mert nem indokolta azt semmi. Most meg elfogytak az IPv4 címek. :DD

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3080) Istju válasza qisqaqas (#3074) üzenetére


Istju
senior tag

Szia.

Nem egészen értem a következő véleményed:
"VérIstvánMode: Activated
Már a harmadik sornál elvérzik nálam. Mi az hogy loadkeys hu? Hogy fogok tudni én azon gépelni? Tudvalevő, hogy a colemak kiosztás sokkalta jobbabb.
VérIstvánMode: OFF"
Nálam a loadkeys hu minden esetben, minden gépen működik. Mi ez ellen a kifogásod?
Kifejthetnéd bővebben. Esetleg, ha tudsz egyszerűbb és jobban működő parancsot a telepítő média konzoljának magyar karakterekre való átkapcsolására, akkor kérlek oszd meg velem.
Biztosan hiányosak az ismereteim. Segíts rajtam.
Köszi

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#3081) qisqaqas válasza Istju (#3080) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Colemak kiosztást használok a magyar helyett. Szimplán ennyi. :) Ezen tanultam meg vakon írni, ahányszor magyar kiosztású gép elé kerülök keresnem kell a gombokat.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3082) BoB válasza qisqaqas (#3081) üzenetére


BoB
Topikgazda

Akkor kezdődjön a dvorak vs colemak flamewar :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3083) qisqaqas válasza BoB (#3082) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Miért lenne ebből flamewar? Mindenki tudja hogy az asetniop a menő. :D

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3084) Istju válasza qisqaqas (#3081) üzenetére


Istju
senior tag

Több kérdésem nincs:-)

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#3085) qisqaqas


qisqaqas
senior tag

Volt valakinek dolga cross-compile témával? Ha leírná az érintett a tapasztalatait, vagy tudna adni jó tanácsokat, felsorolná a buktatókat, hálás lennék. :R

Köszi!

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3086) Horvi


Horvi
őstag

Hi,

Valaki tudna segíteni arch linuxon (arm banana pi) beállítani a static ipt? Ezt próbáltam meg ezt is de valamiért nem akart működni a dolog. Köszi.

Hello darkness, my old friend...

(#3087) cubix válasza qisqaqas (#3085) üzenetére


cubix
tag

[link]

「시작이 반이다」

(#3088) Siriusb


Siriusb
veterán

Az LC_MEASUREMENT és PAPER nem magyar. Ötlet?

┌(root@arch)┌(857/pts/1)┌(05:17:03/12/15)┌-
└┌(#:/etc)┌- localectl status
System Locale: LANG=en_US.UTF-8
LC_NUMERIC=hu_HU.UTF-8
LC_TIME=en_DK.UTF-8
LC_MONETARY=hu_HU.UTF-8
LC_PAPER=hu_HU.UTF-8
LC_TELEPHONE=hu_HU.UTF-8
LC_MEASUREMENT=hu_HU.UTF-8
VC Keymap: hu101
X11 Layout: hu
X11 Variant: 102_qwertz_comma_dead
┌┌(root@arch)┌(858/pts/1)┌(05:18:03/12/15)┌-
└┌(#:/etc)┌- locale
LANG=en_US.utf8
LC_CTYPE="en_US.utf8"
LC_NUMERIC=hu_HU.UTF-8
LC_TIME=en_DK.UTF-8
LC_COLLATE="en_US.utf8"
LC_MONETARY=hu_HU.UTF-8
LC_MESSAGES="en_US.utf8"
LC_PAPER="en_US.utf8"
LC_NAME="en_US.utf8"
LC_ADDRESS="en_US.utf8"
LC_TELEPHONE="en_US.utf8"
LC_MEASUREMENT="en_US.utf8"
LC_IDENTIFICATION="en_US.utf8"
LC_ALL=
┌┌(root@arch)┌(859/pts/1)┌(05:18:03/12/15)┌-
└┌(#:/etc)┌- cat /etc/locale.conf
LANG="en_US.UTF-8"
LC_TIME="en_DK.UTF-8"
LC_NUMERIC="hu_HU.UTF-8"
#LC_COLLATE="hu_HU.UTF-8"
LC_MONETARY="hu_HU.UTF-8"
LC_PAPER="hu_HU.UTF-8"
LC_TELEPHONE="hu_HU.UTF-8"
LC_MEASUREMENT="hu_HU.UTF-8"
┌┌(root@arch)┌(860/pts/1)┌(05:19:03/12/15)┌-
└┌(#:/etc)┌-

(#3089) qisqaqas válasza Siriusb (#3088) üzenetére


qisqaqas
senior tag

localectl progival atirhato. Probaltad?

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3090) Siriusb válasza qisqaqas (#3089) üzenetére


Siriusb
veterán

Ha megnézed, az első, amit bemásoltam, a localectl kimenete.

(#3091) Gyick


Gyick
őstag

Tegnap letöltöttem a manjaro xfce-ből a legújabb 0.9.0 pre4 verziót és nagyon tetszik így külsőre.Egyenlőre csak vmware 11-ben probálgatom.Pont mikor végzett a letöltötéssel akkor került ki a kde verzióból is a friss pre4 plazma 5-ös az oldalra.Mondom kiprobálom ezt is akkor.Ennél vmware-ben csak egy fekete képernyő jön ki csak ha jobb egér gommbal kattintotok valahove akkor annak látszik menüje de más nem.találkozott vki ilyen problémával?Bocs hogy ide irom manjaro-s topikot nem találtam

[ Szerkesztve ]

(#3092) qisqaqas válasza Siriusb (#3090) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Ha értelmezed amit írtam akkor megérted, hogy a localectl nemcsak a locale beállítások kiírásáért hanem azok beállításáért is felel. Tehát: használd beállításra, valahogy így:

root@narancs ~ # localectl
System Locale: LANG=en_US
VC Keymap: n/a
X11 Layout: colemak
root@narancs ~ # localectl set-keymap colemak
root@narancs ~ # localectl
System Locale: LANG=en_US
VC Keymap: colemak
X11 Layout: colemak
root@narancs ~ #

Lehetőségek itt persze nem érnek véget. Elég sok dolgot fel tud konfolni ez a cucc. :))

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3093) qisqaqas válasza Gyick (#3091) üzenetére


qisqaqas
senior tag

KDE5 még nagyon új dolog. Az 5.2ben is vannak bugok, amik éles vason jönnek elő, hát még amik VMben. Próbálj meg egy tiszta arch telepítésre felpakolt kde5öt, azzal valószínű jobb lesz az élmény.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3094) miku84 válasza Gyick (#3091) üzenetére


miku84
tag

A Plasma 5 ISO leírásában van:
Notice: This release is not supported by VMWare Player nor VirtualBox. Test it only on real hardware!

Szóval inkább USB- s, v. live CD- s kipróbálás ajánlott. Ez már elég jó, közeleg a végleges 0.9 -es kiadás, azt érdemes megvárni éles rendszerhez.

(#3095) Gyick


Gyick
őstag

új manjaro xfce-ben a képenyő alján megjelent egy csik?az mitől lehet?win alatt nincs szal nem a monitor hibája

(#3096) BoB


BoB
Topikgazda

KDE használóknak:

Új, Breeze témával megegyező GTK téma: gtk-theme-orion

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3097) whbear válasza BoB (#3096) üzenetére


whbear
senior tag

Azt észrevetted, hogy eltűnt az oxygen-gtk3? 404. Kivették a repóból. Az oxygen-gtk2 megvan. Egyik gépen KDE 4-et használok és a yaourt írta foreign packages 1/1 pedig nem is tettem fel semmit kézzel ide. Erre pacman -Qm, csak a /local -ban létezik. Hmm. Szerinted ezt az orion témát feltegyem a KDE 4-re?

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#3098) BoB válasza whbear (#3097) üzenetére


BoB
Topikgazda

Nem vettem észre. Szerintem nyugodtan felteheted.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3099) Siriusb


Siriusb
veterán

A tinédzserkorú gépbe raktam egy SSD-t, s átköltöztem. Teljes rendszer titkosítva van, tehát a jelszó bevitele is benne van:

Előtte:
Startup finished in 17.471s (kernel) + 1min 25.549s (userspace) = 1min 43.021s

Utána:
Startup finished in 14.257s (kernel) + 18.552s (userspace) = 32.809s

Kíváncsi vagyok, milyen lesz a felhasználói élmény. :)

(#3100) qisqaqas válasza Siriusb (#3099) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Nálam sokat nem változott, de amikor egy GIMPet vagy Inkscape-et nyitok, az pikk pakk megy.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.