Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-28 11:06:49

LOGOUT.hu

Arch Linux topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) #16820480 válasza F34R (#3298) üzenetére


#16820480
törölt tag

Köszi, próbálkozom. A config törlés mintha nem lenne hatással rá, vagy csak én nem találom meg az összes konfigurációs fájlt? De a hiba változatlan. Most jött egy rendszerfrissítés, azt felteszem, bár sok reményem nincs vele, mert már 1-2 ilyen jött, amióta nem működik.

Gthumb-ot meg azért nem tudok használni helyette, mert az meg az előre-hátra léptetésnél mintha random sorrendben ugrálna a képek közt, nem név szerint, plusz valami újabb frissítés óta nagyon nem illenek szegény GTK programok a Qt felületbe.

Ha mást nem, akkor még megnézem a dwongrade-et, de az nem okoz függőségi gondokat?

(#3302) BoB válasza spammer (#3300) üzenetére


BoB
Topikgazda

Rakhatsz fel helyette mást. Mennyi helyed van?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3303) spammer válasza BoB (#3302) üzenetére


spammer
veterán

Nem a helyhiány a probléma, van hely. Az a probléma, hogy nem akarok felrakni olyat, ami nem kell, mert soha az életben nem fogom használni. Ha mégis kell valami, akkor majd felrakom, ha szükségem lesz rá. Uborkán simán fel lehetett rakni külön csak a calc és writer csomagokat. Ahogy látom, régebben Arch alatt is volt lehetőség rá. Ha már Arch meg K.I.S.S, akkor nem tudom, miért nincs már rá lehetőség. :))

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3304) Rimuru válasza #16820480 (#3301) üzenetére


Rimuru
veterán

Ha a pacman nem panaszkodik akkor nincs semmi baj vele, egyébként pont nem engedné a függőségek miatt.

spammer: Régen lehetett, ;] Gondolom a fresh/still váltásnál hozták be ezt is (félig még most is benne van a telepítős írásomban, mindjárt kiveszem :DDD).

Vigyázat, csalok!

(#3305) F34R válasza #16820480 (#3301) üzenetére


F34R
nagyúr

downgrade csomag neve amibol a regebbi verziot akarod. Emlekezz vissza meg mikor mukodott talan az segithet. De sanszos hogy valami imglib kinja is lehet.

(#3306) F34R válasza qisqaqas (#3296) üzenetére


F34R
nagyúr

Akkor en is leirom a hasznaltakat mint volt Archos :DDD

Disztro: Gentoo amd64 nomultilib
Kernel: 3.14.33-gentoo
Init: OpenRC
Device manager: mdev
shell: zsh
editor: vim
audio player: mpd + ncmpcpp frontend, cmus
video player: mpv + ffmpeg
window manager: herbstluftwm
terminal: urxvt
terminal multiplexer: tmux
imager viewer: sxiv
web browser: qutebrowser, firefox
file manager: ranger, mc

nagyjabol ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#3307) spammer válasza F34R (#3306) üzenetére


spammer
veterán

Én meg mint új/visszatérő árcsos :DDD

shell: zsh + oh-my-zsh
editor: vim
audio: spotify, mpv (nem sok lokális zeném van)
video: mpv + youtube-dl
wm: awesome
terminal: termite (xfce4-terminal volt előtte)
image view / wallpaper: feh
image edit: gimp, inkscape
browser: firefox + vimperator
torrent: rtorrent-color
pdf: zathura
file manager: thunar (előkészületben a ranger ;])
config management: git + stow
powersave: powertop
DM: nincs :DDD

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3308) F34R válasza spammer (#3307) üzenetére


F34R
nagyúr

Jah
torrent client: transmission-cli
pdf: zathura (mupdf)
version controling: subversion + git

Egyebkent mindent hasznaltam mar amit valaha lehetett :D

[ Szerkesztve ]

(#3309) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Megvan az első kérdés az arm-arch-ra: (bananapi-R1)

openwrt alatt volt egy switch beállítására való: swconfig. Ezt egy kernelmodullal tettem fel (kmod-swconfig).

Ezt arch alatt hol érem el? hogyan telepíthetek és mit, hogy legyen swconfig-om ?

[ Szerkesztve ]

(#3310) #16820480 válasza Rimuru (#3304) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem panaszkodott semi a gwenview csomagra, sem függőségeire, sem a kipi-plugins csomagra. De lehet, hogy tényleg valami backend probléma, csak azt nehezebb kideríteni (számomra).

F34R: Csak reggelre végzett a frissítés (nem valami gyorsak errefelé a szerverek), este kipróbálom, hogy változott-e a helyzet. Meg esetleg a libimg újrahúzását is. Nem baj, lassan fejből mennek már a pacman parancsok, eddig sehogy nem tudtam megjegyezni, hogy mi mit csinál, túlságosan hozzá voltam szokva az aptitude szószátyár paramétereihez.

(#3311) qisqaqas válasza _Dumber_ (#3309) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Sehogy. Kmod elvileg bent van, egy debianos imageből kell kioperálni a futtatható binárist. Mondtam hogy szar a szapport :))

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3312) Siriusb


Siriusb
veterán

2 kérdés:

1) Samsunc SCX3200 multi nyomtató, scanner behülyült. Ha először kiadom a scanimage -L parancsot, felismeri a scannert. 2 másodperc múlva már nem találja. :F Kínomban már kipróbáltam w7-tel, simán megy. Splix és samsung unified driverrel is ugyanez a helyzet. Ötlet?

2) Gtk 3 kezdeti korszakában volt ilyen problémám, de most megint visszajött (illetve most mentegetek evince-ből újra). A fájl ablakban az oszlopok piszok kicsik és nem jegyzi meg az ablakméretet, ha átállítom. Van másnál is ilyen probléma? Ja, Openbox.

(#3313) F34R válasza Siriusb (#3312) üzenetére


F34R
nagyúr

udev kezeli a nyomtatot? esetleg

udevadm control --reload
udevadm trigger

Masodik kerdesedre, nem tudom a valaszt, mert gtk-t is ritkan latok :D

Ezt atneznem, szerintem ott lesz a megoldas.

(#3314) Siriusb válasza F34R (#3313) üzenetére


Siriusb
veterán

Nyomtató: ha bekapcsoláskor felismeri, akkor másodszorra is fel kéne.

Gtk: már futottam 1-2 kört a settings fájlokkal, sikertelenül. :(

(#3315) Siriusb válasza Siriusb (#3314) üzenetére


Siriusb
veterán

Monitorozva az udevet az látszik, hogy hozzáadja a nyomtatót, de utána semmi nem történik, a scannert mégsem ismeri fel.
Gyorsan kipróbáltam, hogy letiltottam az usblp modult (régen ez megoldás volt), de most nem jártam sikerrel.

(#3316) F34R válasza Siriusb (#3315) üzenetére


F34R
nagyúr

lsusb sem latja?

(#3317) Siriusb válasza F34R (#3316) üzenetére


Siriusb
veterán

~/ lsusb | grep Sams
Bus 003 Device 006: ID 04e8:3441 Samsung Electronics Co., Ltd
█▓▒░siriusb@arch░▒▓██▓▒░ Wed May 20 05:03:18
~/ sane-find-scanner | grep Sams
found USB scanner (vendor=0x04e8 [Samsung Electronics Co., Ltd.], product=0x3441 [SCX-3200 Series]) at libusb:003:006
█▓▒░siriusb@arch░▒▓██▓▒░ Wed May 20 05:03:32
~/ scanimage -L
Na, ő már nem találja.

Nem értem...

(#3318) F34R


F34R
nagyúr

root-al sem megy?

(#3319) Siriusb válasza F34R (#3318) üzenetére


Siriusb
veterán

Nem hát.

(#3320) F34R válasza Siriusb (#3319) üzenetére


F34R
nagyúr

Hmmm az uj lap ota nem megy? En meg arra gondolok hogy lehet valami az usb vezerlokkel. melyik portba tetted? Marmint arra hogy Arch maskepp kezeli az usb3-t.

[ Szerkesztve ]

(#3321) Siriusb válasza F34R (#3320) üzenetére


Siriusb
veterán

Virtualbox w7 működik...

(#3322) F34R válasza Siriusb (#3321) üzenetére


F34R
nagyúr

Elozo valaszbol? Semmit nem mazsolaztal? :DDD

lsusb -v | grep -i bcdusb
lspci | grep USB

watch -n1 "dmesg|tail"

?

(#3323) qisqaqas válasza spammer (#3307) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Elsősorban: a termite VTE-t néztem régebben, de ennyire jó nem volt. Ez marad. :) (itt is xfce4 terminált váltott le.

ohmyzsh még erősen fekete folt nekem. Dolgozom rajta. Mindenesetre ígéretesnek tűnik.
rangerban még barátkoznom kell pár cuccal. Szintén szuper cucc.

Amin viszont hasraestem: mindegyikőtök használ valami féle tiling wm-et. Nem hittem volna hogy ennyire népszerű. Egyedül az awesomewm egérrel ablak cibálós művelete az amit hiányolok az i3-ból, meg tegnap óta az egérgombok bindjait, de ezt debuggolni fogom. Listát egyelőre nem fogok adni. Radikális átalakításon fog átesni a desktopom. :)

Köszi a tippeket mindenkinek! :R :R :R

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3324) BoB válasza qisqaqas (#3323) üzenetére


BoB
Topikgazda

A mindenki kicsit túlzás, mert pl. én nem használok tiling wm-et.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3325) F34R válasza qisqaqas (#3323) üzenetére


F34R
nagyúr

Nalam is volt termite. sot meg st is. Utolso abszolut nem jott be kb olyan lightweight mint a xterm kicsit tobb lehetossegel bir. Termite mondjuk nem tudom miert hivja be mukodeskor a at-spi2-atk es at-spi2-core-t, meg hat a font kezelese sem epp a legkielegitobb szamomra.

DE? Viccelsz, utoljara akkor hasznaltam mikor Socket A-s Athlon XP-m volt a Mint Gnome2-s distro szemelyeben. Azota semmit.

[ Szerkesztve ]

(#3326) spammer válasza F34R (#3325) üzenetére


spammer
veterán

Termite font kezelésével mi a baj? Eddig még nem volt gondom vele, igaz, csak nemrég kezdtem használni. Nem mellesleg egyszerűbb is konfigolni, mint a urxvt-t (és saját config fájlt használ).

Egyedüli problémám vele, hogy úgy vettem észre, hogy többet kajál, mint az xfce terminal, minden egyes ablak újabb process, és kajálgat pár MB memóriát, míg az xfce4 terminál nem, vagy legalábbis az xfce4-taskmanager és az lxtasks is azt mutatta, hogy nem... bár lehet, hogy tévesen. :U

Ami még előny a Termite-tal kapcsolatban számomra, hogy vimben működik a módok közötti kurzor típusváltás (normal=block, insert=i-beam), xfce terminálban ez sem ment, sőt, talán a legtöbb terminálban nem is működik, csak xterm és urxvt vagy hasonlókban. Továbbá modális, ami vim/tiling esetén jól jöhet. :)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3327) spammer válasza qisqaqas (#3323) üzenetére


spammer
veterán

i3-at kipróbálom majd, tetszik videók alapján az is (meg egy rövidke időre láttam egy másik gépen), csak úgy voltam vele, hogy ha újat használok (Openboxról tértem át), akkor minél jobban konfigolhatót akarok. :) Nem mellesleg jó gyakorlás/alapozás a luához is. Eddig elégedett vagyok vele. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3328) qisqaqas válasza spammer (#3327) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Konfigja facsipesz. Nyilván nem egy Lua szintet üt meg de lehet benne scriptelgetni ha jól rémlik.
Lua előny is lehetne ha a libek karban lennének tartva. Különben jópofa cuccokat lehet benne csinálni.

Stumpwm is említésre került, on the fly módosítható.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3329) spammer válasza qisqaqas (#3328) üzenetére


spammer
veterán

You will not find buttons, icons, title bars, tool bars, or any of the other conventional GUI widgets.

StumpWM is not

Minimalist
Narrow Scope
Configured by editing the source directly
A full blown desktop environment

[link]

Oké, hogy hackelhető, de hogy ez akkor mitől nem minimalista (mármint a GUI), azt nem tudom. :DDD

Majd egyszer erre is ránézünk, meg ott van még az xmonad meg a bspwm is, csak hát idő kellene mindhez. :))

Egyelőre jó ez az Ószom, de a wikijét jobban karbantarthatnák.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3330) BoB válasza spammer (#3329) üzenetére


BoB
Topikgazda

Írja miért nem: egyrészt mert a forráskód 15 ezer sor körül van, másrészt a lefordított kód nagyjából 60MB.

Van ennél kisebb is.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3331) spammer válasza BoB (#3330) üzenetére


spammer
veterán

Értem én, persze, csak ezek szerint nem ugyanúgy értelmezzük a minimalizmus fogalmát.

Én nem mosom össze a minimalizmus fogalmát a "fapadossal". Vannak minimalista felületek/wm-ek, amik jól konfigolhatók, bővíthetők (igény szerint), és vannak minimalista felületek, amik fapadosak, és nem, vagy csak kis mértékben testreszabhatók.

Ahol nincs se icon, se toolbar, se titlebar, se button, se widget, az nálam akkor is minimalista, ha 100 ezer sorból áll a kódja. :)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3332) BoB válasza spammer (#3331) üzenetére


BoB
Topikgazda

Ők nem értenek veled egyet és ez az ő programjuk.

Nemhiába van hatezer féle variácó egy problémára, mindenki másképp gondolja, illetve minden relatív. A minimalizmus is.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3333) N0zer0 válasza BoB (#3324) üzenetére


N0zer0
senior tag

Meg én sem használok tiling wm-et. Igaz beszerzés alatt vagy egy olcsó pótnotebook vagy régi netbook, és arra bizony Archhoz awesome-ot vagy hasonlót teszek, de csak kényszerűségből, mert valószínűleg elég gyenge hw-e lesz, talán az Openbox vagy az IceWM is túlzás lesz majd rá, nem hogy KDE vagy Gnome. Ebben az esetben az erőforrások döntenek, nem az ízlés.

(#3334) BoB válasza N0zer0 (#3333) üzenetére


BoB
Topikgazda

Én is csak akkor használnék ilyeneket KDE helyett ha gyenge lenne a gép, vagy csak és kizárólag olyan programokat használnék amik terminálban futnak.

Egyébként mi van veled, el voltál tűnve mostanában? :)

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3335) spammer válasza N0zer0 (#3333) üzenetére


spammer
veterán

Jelentéktelen a különbség az Awesome és az Openbox erőforrásigénye között. Nem emiatt választottam én sem.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3336) Siriusb válasza F34R (#3322) üzenetére


Siriusb
veterán

Ha ez mond neked valamit:
~/ lsusb -v | grep -i bcdusb
can't get debug descriptor: Resource temporarily unavailable
Couldn't open device, some information will be missing
bcdUSB 2.00
bcdUSB 2.00
bcdUSB 2.00
can't get debug descriptor: Resource temporarily unavailable
Couldn't open device, some information will be missing
Couldn't open device, some information will be missing
bcdUSB 2.00
bcdUSB 2.00
bcdUSB 2.00
bcdUSB 3.00
Couldn't open device, some information will be missing
bcdUSB 2.00
bcdUSB 2.00
can't get device qualifier: Resource temporarily unavailable
can't get debug descriptor: Resource temporarily unavailable
cannot read device status, Resource temporarily unavailable (11)
Couldn't open device, some information will be missing
bcdUSB 2.00
Couldn't open device, some information will be missing
bcdUSB 1.10
Couldn't open device, some information will be missing
bcdUSB 2.00
█▓▒░siriusb@arch░▒▓██▓▒░ Thu May 21 12:22:20
~/ lspci | grep USB
00:14.0 USB controller: Intel Corporation 8 Series/C220 Series Chipset Family USB xHCI (rev 05)
00:1a.0 USB controller: Intel Corporation 8 Series/C220 Series Chipset Family USB EHCI #2 (rev 05)
00:1d.0 USB controller: Intel Corporation 8 Series/C220 Series Chipset Family USB EHCI #1 (rev 05)

Every 1,0s: dmesg|tail Thu May 21 12:25:35 2015

[ 1027.188851] usb 3-4: ep 0x2 - rounding interval to 8 microframes, ep desc says 10 microframes
[ 1027.188855] usb 3-4: ep 0x81 - rounding interval to 8 microframes, ep desc says 10 microframes
[ 1027.189297] usblp 3-4:1.1: usblp2: USB Bidirectional printer dev 5 if 1 alt 0 proto 2 vid 0x04E8 pid 0x3441
[ 1027.189311] usbcore: registered new interface driver usblp
[ 1032.209568] usblp2: removed
[ 1032.210111] usb 3-4: ep 0x2 - rounding interval to 8 microframes, ep desc says 10 microframes
[ 1032.210114] usb 3-4: ep 0x81 - rounding interval to 8 microframes, ep desc says 10 microframes
[ 1032.210537] usblp 3-4:1.1: usblp2: USB Bidirectional printer dev 5 if 1 alt 0 proto 2 vid 0x04E8 pid 0x3441
[ 1098.251289] usb 3-4: usbfs: interface 1 claimed by usblp while 'scanimage' sets config #1
[ 1126.559393] usb 3-4: usbfs: interface 1 claimed by usblp while 'scanimage' sets config #1

Az utolsó sort írta, mikor másodszorra futott a scanimage -L. Hiba ugyanaz.

(#3337) F34R válasza spammer (#3326) üzenetére


F34R
nagyúr

Font rendering es az inner border helytelen megjelenitese. Meg talan az, hogy termite melle meg megnyit egy ket segedprocess-t ami nekem nem kell. urxvt raadasul daemon modba fut.

(#3338) F34R válasza Siriusb (#3336) üzenetére


F34R
nagyúr

Sajnos ebbol meg nem derul ki a hiba igazabol. Csak annyi hogy kernel oldalrol toltve van az xHCI ami ha jol emlekszem az usb3-hoz kell.

Amugy legacy bios van fent vagy uefi?

(#3329) spammer

Figyelj az Xmonadot epp nem neveznem minimalistanak. Ott van a bspwm az mar inkabb.
Az abszolut lightweight az a swm ehhez kell desktop manipulation tool [link]

De a FrankenWM sem piskota [link]

[ Szerkesztve ]

(#3339) spammer válasza F34R (#3338) üzenetére


spammer
veterán

Csak mellékesen, ha már xHCI: ez volt fő hibaforrás nálam, ami miatt anno nem ment az Arch (és a Manjaro sem), amiről régebben is írtam itt, és nem olyan régen a Debian topikban is. Érdekes módon az Ubuntu 14.04 ment rendesen, ezért is gondoltam akkor is és most is, talán a systemd-nek lehet gondja vele. Fene se tudja. A lényeg, hogy az xHCI supportot kikapcsolva már nincs probléma (*kopp-kopp*). Hozzátartozik az is, hogy legacy módban használom.

WM-ekről: majd egyszer talán kipróbálom azokat is, de az swm azért már elég fapad lehet. :D Igazából már az awm, i3, meg a többi népszerűbb wm is elég lightweight szerintem, nem ezekkel van a gond, hanem a többi szükséges cuccal és azok függőségeivel. Pl. a múltkor említett Libreoffice vagy Wine, amikor kénytelen az ember egy csomó vackot felrakni pluszban. Vagy lehetne mindent forrásból módosítani és fordítani, de arra kinek van ideje és ereje... :N

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3340) qisqaqas válasza F34R (#3338) üzenetére


qisqaqas
senior tag

A magyarok nyilaitol es az xmonadtol ovjon az isten. A haskell nyelv az tok jo meg szuper csak nem igazan jo semmire azon kivul hogy vaganykodj vele. Persze matekos dokik hasznaljak/szeretik, de ez meg nem jogositana fel senkit arra hogy WMet irjon vele. Configot meglattam es sikitva toroltem le. (szerencsere csak par honap utan neztem bele a konfigba, azon kivul kellemes volt) Ami nagyon szivenutott, kiterjesztesekhez mindenfele csudalatos lib kell. Haskell libek pedig nem apro meretuek :((

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3341) Rimuru válasza qisqaqas (#3328) üzenetére


Rimuru
veterán

"Stumpwm is említésre került, on the fly módosítható." - Ezzel nem vagyok megelégedve, legalábbis a beépített függvényekkel. loadrc, meg társai hajalmosak elfelejteni megcsinálni pár dolgot. Persze kézzel megy de nem kényelmes ha több dolgot akarok módosítani és azt alapból rögzíteném configban.

Amúgy tinywm az mindig kimarad a listákból, pedig jó cucc. ;]

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#3342) F34R válasza qisqaqas (#3340) üzenetére


F34R
nagyúr

Jah 800MB :DDD
Es ezt forrasbol nem volt epp elvezetes letudni :)

(#3343) N0zer0 válasza spammer (#3335) üzenetére


N0zer0
senior tag

Elméletben, leírások szerint. Vagy ha nem awesome, akkor i3wm. Valami hasonló, ami ultra keveset foglal. 128 és 256 MB RAM mellett nem lehet vitézkedni. Az is igaz, hogy sokszor nem is az ablakkezelő foglal sokat, hanem az alkalmazások, de azokból is lájtosat választok majd, egyedül böngészőnél és office csomagnál nem tudom, hogy melyik az, amelyik lájtos, de még használható, a többinél tudok lightweight alternatívát.

(#3344) spammer válasza N0zer0 (#3343) üzenetére


spammer
veterán

128-256 MB RAM, te jó Isten, egyáltalán kapni még olyan gépeket? :Y Azok konzolos/terminálos módon kívül szerintem használhatatlanok. Böngészés egy élmény lehet GUI-n. Ha egyáltalán megnyílik a böngésző. :DD

Openbox és Awm között én nem tapasztaltam sok különbséget. Az Awesome a nagyjából üres Arch-on olyan 105 MB körül indított a htop szerint (amiben benne van már egy megnyitott terminál amiben a htop fut). Ennyit kajált nagyjából egy Openbox is. Belakva is jelentéktelen a különbség, mind memória, mind CPU terén. Most nálam olyan 160 MB környékén indul, de már ezt is sokallom. ;] :DDD

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3345) Istju


Istju
senior tag

Nekem még mindig FrankenWM a nyerő) Még F34R ajànlotta anno, azota csak ezt hasznalom, teljes elégesettséggel.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#3346) whbear válasza Siriusb (#3321) üzenetére


whbear
senior tag

El kell távolítani a foomatic és gutenprint csomagokat és utána jó lesz. SCX-4200 esetén ez volt a megoldás.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#3347) Siriusb válasza whbear (#3346) üzenetére


Siriusb
veterán

Nincsenek fent :(

(#3348) F34R válasza Siriusb (#3347) üzenetére


F34R
nagyúr

Ilyenkor nem a legalkalmasabb a rolling release :DDD

kerdeztem mar, mikortol vetted eszre hogy nem mukodik? kernelfrissites, systemd valtozas, vagy szimplan az uj vas utan?

(#3349) korobi


korobi
aktív tag

sziasztok.

segítsetek nekem, arch+openbox. (vga: intel+ati) fenn van a compton is de nem megy a v-sync. melyik kapcsoló kell hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#3350) F34R válasza korobi (#3349) üzenetére


F34R
nagyúr

compton -b --backend xrender --vsync opengl

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.