Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-28 11:06:49

LOGOUT.hu

Arch Linux topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) _Dumber_ válasza Fritz Teufel (#2350) üzenetére


_Dumber_
őstag

Én már nem is gondolkodom abban.. Ezt részben Nektek köszönhetem.

Csak Intel, vagy esetleg KIKAPCSOLHATÓ Nvidia... (Ha gond lenne vele, kilövöm)

(#2352) BoB válasza Bici (#2349) üzenetére


BoB
Topikgazda

Ezt várom már nagyon én is, olvastam. De mire lesz belőle valami lehet egy - két év is eltelik... :(

Decepticon: én laptopot csak diszkrét VGA nélkül, Intel -el vennék. Bár ide tartozik hogy van asztali gépem is, ami teljesítmény igényes azt azon oldom meg (játék :D ).

Laptop nekem csak internet + office + multimédiára kell. Arra meg intel tökéletes.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2353) Fritz Teufel válasza BoB (#2352) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Az is egy új, de én nem szeretnék ezért fenntartani két eszközt. Egyébként is, ha valamihez hozzá lehet nyúlni, nem bírom megállni, hogy ne nyúljak hozzá. A gatyámat is ráköltöttem a korábbi számítógépemre, ezért váltottam notebookra. Itt nem tudok mihez piszkálni :) Szóval, valami kombó megoldás kell, mint amit _Dumber_ kolléga is elkövet. ATI/AMD szóba sem jöhet.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2354) _Dumber_ válasza BoB (#2352) üzenetére


_Dumber_
őstag

Én is laposról beszéltem, de az a gond, hogy egyre kevesebb a kizárólag inteles i5, i7-es gép.
Mindenbe belepakolják a + VGA-t.

(#2355) Istju válasza Fritz Teufel (#2353) üzenetére


Istju
senior tag

Szia. Nekem AMD -s laposom van ilyen: [link]Nem volt túl drága, talán 109ezer jó két éve. Még dobtam hozzá 4giga samsung ramot(ilyen volt benne 1db), és egy 128gigás samsung ssd -t. Tökéletes, villámgyors, megbízható. Szinte tökéletes a videó kari is, a ViOlo által karbantartott catalyst-total csomagot szoktam telepíteni. Egy a nyűg, hogy a xorg 1.16 -al még sajna nem megy ez a driver, de idő kérdése és menni fog. Addig maradnom kell sajna a xorg 1.15 -nél. Nekem ez a config teljesen jó, váltani, kb 1 év múlva szeretnék a dokkolós céges Dell-emre (i5), ha eladják nekem. Addig is AMD, de kb 15 éve csak AMD -s cuccom van:-) Nekem bejön.

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2356) Fritz Teufel válasza Istju (#2355) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Igen, én is a Delleket gondoltam, mint egyik lehetséges márka. Talán a Linuxszal szállított vasak csak hosszabb támogatásnak örvendhetnek majd mint a többi. A HP-től mint márkától félek mint a tűztől. Számomra a Toshiba - Asus - Dell hármas a garancia arra, hogy kisebb eséllyel hibásodik meg. Sajnos a Thinkpad-ek már régen nem azok amik voltak.

Mindenkinek: Hinnye, hogy ebből mekkora bunyó lesz! :DDD

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2357) Istju válasza Fritz Teufel (#2356) üzenetére


Istju
senior tag

Hp feltörekvő ágon van. Az elitebook széria nagyon jó darabokat tartalmaz, bár a dell még veri az lcd -ben őket. (nagyobb betekintési szög kontrasztosabb képernyő.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2358) BoB válasza _Dumber_ (#2354) üzenetére


BoB
Topikgazda

Persze én is laptopról beszéltem, csak hozzátettem hogy nekem van asztali is.

A helyedben inkább használt thinkpad-ot vennék. Még ha decepticon-nak nem tetszenek a mostaniak ;] Nekem x220 van, az még határeset, régifajta billentyűzet is van rajta. Vagy más, használt üzleti notebook.

istju: az a baj hogy mire kijön 1.16 -os xorg- al működő catalyst már megjelent az 1.17- es.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2359) Bici válasza BoB (#2352) üzenetére


Bici
félisten

Én íme egy kis előrelépés a témában: [link]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2360) Fritz Teufel válasza Bici (#2359) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Az a bajom ezzel, hogy ezek az asztali gépek meghajtóira vonatkoznak főkét. Szerintem viszont nagyrészt notebookokban gondolkodunk. Engem ez továbbra sem győz meg arról, hogy hosszútávon bátran fektethetnék ATI/AMD kártyás notebookba. Ha másért nem, az ultrabrutál rövid támogatási periódus miatt.

A notebookom 2,53GHz dulacore, full HD gyönyörű kijelző, (sajnos fényes de ez akkoriban űber divat volt - rohadt zavaró), blue-ray íróval, 4GB memória, ATI Mobility Radeon HD 3650 és már két évvel ezelőtt isösszeomlott volna rajta a Linux a driver miatt, ha már akkor telepítem. A gép 2008-as. Ellenben akár 10-12 éves asztali gépbe is lehet életet lehelni. Ehhh...

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2361) Istju válasza BoB (#2358) üzenetére


Istju
senior tag

Igazad van ebben, De még az is lehet, hogy ez nem feltétlen baj. Ugyanis zúz a videokari eszméletlen fps-t produkálva. Nekem ez így jó, például ilyen fps-em még csakis arch alatt volt.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2362) Bici válasza Fritz Teufel (#2360) üzenetére


Bici
félisten

A notikhoz nem értek, nekem csak asztali gépem van, és azzal nincs baj.
Bár, barátnőm Richland procis laptopján szuperul megy a nyílt driverrel az Arch és a zárt driverrel a Mint 17.
Megfelelően kell legozni a rendszer komponensekkel, és akkor nincs gond. :N Csakhát ez utánajárás, idő, stb.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2363) Fritz Teufel válasza Bici (#2362) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Igen. Gondolom, a Dell-lel nagyon nem nyúlnék mellé. A HP is jó választás lenne, ha szóba jöhetne. Minden más meg valóban válogatást igényel.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2364) Bici válasza Fritz Teufel (#2363) üzenetére


Bici
félisten

Ezt inkább az általános linux topikban kérdezd meg, valószínűleg ott tudnak segíteni a legtöbbet.
Én annyit tudok tanácsolni, hogy ha játékra kell, akkor kénytelen leszel a zárt drivernél maradni, ami mellé nem mindig jó választás az, ha a rendszer egyéb komponensei frissek (arch - rolling release). Ha nem érdekel a játék, akkor meg amúgy is jobb választás a nyílt driver, mert kevesebb megkötéssel jár, és több mozgástered van a rendszer többi komponenseit illetően.
Ez persze, nem komoly szakvélemény, csak az én kezdői tapasztalatom. Simán lehet, hogy nagyobb hozzáértéssel a zárt driver is jól műxik a legújabb komponensekkel (olvastam pl., hogy az AMD kiadott valami patch-et az 1.16-os xorg támogatásához), de sosem próbáltam, mert nem akartam annyira erőltetni a zárt drivert főleg a VCE hiánya miatt. Épp erre írok progit windows alatt, amit át akarok hozni linuxra is. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2365) Istju válasza Bici (#2364) üzenetére


Istju
senior tag

Nem patchelek. Megvárom inkább a catalyst-total frissítést. Xorg 1.15 -el semmilyen hátrányt nem éreztem.Játékra, csak teszteltem a vasat, mivel nem játszom. De 3D is jól hasít. Ezzel a driverrel a cpu-m normál hőfokon megy.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2366) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

A Dropbox mindenkinek hiba nélkül frissült mostanában? Az utóbbi frissítések nem nagyon vannak hiba nélkül Manjaro alatt :s

Mindegy, ez a probléma megoldva:
"Can't load image from file 'opt/dropbox/images/hicolor/16x16/status/dropbox status-busy 2.png': file does not exist."

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2367) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Van valakinek ötlete, hogy az online fiókoknál hogyan tudom újra felvenni a Facebook accountomat? Reggel kiírta, hogy lejárt az account és újra be kell lépnem. Nyilván nem tudok újra belépni, ha egyszer lejárt. Töröltem a fiókot, de újra már felvenni sem tudom, lefut egy kapcsolódás és ugyan az az üzenet:
"Hiba az alkalmazás elérésénél
Sajnos a használni próbált alkalmazás vagy nem létezik, vagy le van tiltva."

Hogy a büdös életben tudom ezt megoldani?! Mocskosul idegesítő :s Remélem, hogy majd Arch alatt is eljátssza ezt velem 3 havonta :W

Előre is köszönöm a segítséget!

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2368) _Dumber_ válasza Fritz Teufel (#2367) üzenetére


_Dumber_
őstag

1. Gratula az új avatarhoz..
2. Ha ide is beírod, akkor sem tudom ;]

[ Szerkesztve ]

(#2369) Fritz Teufel válasza _Dumber_ (#2368) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Köszönöm!

Egyszerűen megőrülök és úgy látom, a KDE-vel is előfordul. Az online account megpróbál csatlakozni a facebook.com-hoz, de nem sikerül. Innen meg vagyok lőve. Nem találok a Facebook-on sem beállítási lehetőséget és ha most feltenném az Arch-ot, pár hónap múlva ugyan úgy előállna ez a probléma :W Tegnap még probléma nélkül működött :s

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2370) _Dumber_ válasza Fritz Teufel (#2369) üzenetére


_Dumber_
őstag

Lehet már péntek van, de én nem értem a problémát...

Nekem Chromium-om van. Facebookra egyszer beléptem, megkérdezte, hogy lementse e a jelszót... ráböktem, hogy igen. Azóta nem nyaggat... (Kununtu sem nyaggatott, Manjaro sem.. - Arch sem. (július 4. én telepítettem)

(#2371) Fritz Teufel válasza _Dumber_ (#2370) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Felvettem a Beállítások/Online fiókok alatt a Facebook accountot. Ez működött is, az Empathy ezen keresztül csatlakozott a Facebook chat-hez. Tegnapig működött, ma már nem. Ez előfordult az Ubuntu-n is és korábban a Manjaro-n is, de akkoriban többször újratelepítettem, az természetesen mindig megoldotta a problémát. Töröltem a Facebook accountot az Online fiókokból, azt hittem, majd újra felveszem és jó lesz. Hát, nem lehet újra felvenni!

Tehát: amikor a Beállítások/Online fiókok-nál most megpróbálom felvenni a Facebookot, nem kapcsolódik a facebook.com-ra. Így még csak el sem jutok odáig, hogy user name/password-öt kérne.
Hiába tenném fel az Arch-ot, lehet, hogy fel tudnám venni a Facebook-ot, de pár hónap múlva ugyan itt tartanék. Nem tudom azt sem, hogy mi lehet a probléma és a neten sem találok épkézláb dolgot erről. Az Ubuntu alatt milliónyi bug report van erről, de az ugye itt nem út.
Most komolyan, pár havonta újra kell húznom a rendszert, hogy ez a szr működjön?

Nem csak én szívok vele és ez szerintem kernel szintű probléma, amit évek óta nem oldanak meg csak foltozgatnak.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2372) _Dumber_ válasza Fritz Teufel (#2371) üzenetére


_Dumber_
őstag

Kapd le az Empathy-t, majd tett fel újra. (.configból is ! )... vagy lehet, hogy elég ha a .configból kitörlöd az empathy könyvtárat, és újraindítot a rendszert.

(#2373) Fritz Teufel válasza _Dumber_ (#2372) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Szerintem nem az Empathy-val van a probléma, hanem magával a gnome-online-accounts-szal. Vagy az is lehet, hogy a Facebook felöl jön a probléma, nem tudom.

Online fiókok
facebook1
facebook2

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2374) Siriusb válasza Fritz Teufel (#2373) üzenetére


Siriusb
veterán

Esetleg valami más klienssel nem próbáltad, ami saját magának jegyzi meg a bejelentkezési adatokat? Javasolni sajnos nem tudok, mert olyan régen használtam ilyet, hogy már a nevét is elfelejtettem, de tudom, hogy volt több. Közben eszembe jutott, pl. Pidgin, ez jó kliens volt.

Más:
Ugye feltűnt azoknak, akik régi nvidia kártyát használnak, mint én (pl 9500), hogy nvidia csomag kettévált, s az nvidia-340xx-t kell felrakni, mert az új csomag már nem támogatja ezeket a régi kártyákat?

(#2375) Fritz Teufel válasza Siriusb (#2374) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Igen, a Pidgin működik, köszönöm! Egyre jobban meg vagyok arról győződve, hogy a Facebook állandó állítgatása fúrás-faragása lehet a háttérben. Olvastam, hogy aki ilyenbe belefutott, annál napokkal később helyreállt a dolog. Nem értem, hogy miért nem lehet ezt a kapcsolatot xmpp-n keresztül lekezelni kernel szinten, ha már beépítik az online fiókokat. Amit egyébként jó ötletnek tartanék. Szóval, Pidgin marad...

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2376) BoB válasza Fritz Teufel (#2375) üzenetére


BoB
Topikgazda

Nagyon szigorú! :DDD

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2377) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Sam már csak ilyen :)

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2378) BoB válasza Fritz Teufel (#2373) üzenetére


BoB
Topikgazda

A hiba jelezve lett már a megfelelő csatornán:

Gnome online accounts bug

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2379) Fritz Teufel válasza BoB (#2378) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Most már késő, a galambot röptetem. Tanulságnak jó volt. Az Arch-ra nem fogom egyben feldobni a Gnome csomagot, például az Empathy is ki fog maradni akárcsak az Evolution. Gyűlik a kihagyandó applikációk száma...

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2380) _Dumber_ válasza Fritz Teufel (#2379) üzenetére


_Dumber_
őstag

Hagyd ki a gnome -ot :DD.. előbb utóbb eljutsz oda ..

(Tudom.. a ventilátor ... ;] )

(Milyen galambot röptettél? Veled sem laknék egy háztartásban :) )

[ Szerkesztve ]

(#2381) Fritz Teufel válasza _Dumber_ (#2380) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ne tudd meg, hogy mennyire hangos tud lenni! :DDD A tornyom kutya füle volt hozzá, ráadásul a képembe nyomja a levegőt is. Már nyomon vagyok, valami állás most már csak alakul és akkor cserélek... aztán nem lesz Gnome.

Izé... Pidgin... a másik inkább sas... egyesek szerint :D

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2382) BoB


BoB
Topikgazda

(#2383) korobi


korobi
aktív tag

ismet neki futottam egy kulon vinyora feltenni az archbanget, miket kellene beallitanom a configuration menuben hogy ay ekezetekkel ne legyen gond?
ez alapjan jo lenne? [link]
illetve mekir legutobb fenn volt, nem tudtam hogyan allitsam be a wifit, mig ugye a live alatt van a menuben ra egy lehetoseg, ay a telepitett redszerben mar nincs. :F
(live alol irok azert nincs ekeyet...) :))

(#2384) korobi válasza korobi (#2383) üzenetére


korobi
aktív tag

feltettem, de a billentyűzet nem magyar kiosztású..
holl állítok és mit?

(#2385) korobi válasza korobi (#2383) üzenetére


korobi
aktív tag

wifi megoldva, wifi-menu ... :))

Billentyuzet kiosztas ctrl+alt+f2 alatt tokeletesen mukodik...

(#2386) _Dumber_ válasza korobi (#2384) üzenetére


_Dumber_
őstag

amit linkeltél az jó lesz..
Egy változtatás:
a /etc/X11/xorg.conf.d/10-evdev.conf helye megváltozott. Átkerült a /usr/share/X11/xorg.conf.d/10-evdev.conf helyre. (meg ebből a könyvtárból minden)

loadkeys hu -val tudod átállítani bekapcs után a billentyűt. (Ha a linketltet megcsinálod akkor már ez nem kell)

(#2387) korobi válasza _Dumber_ (#2386) üzenetére


korobi
aktív tag

a "loadkeys hu" ismerem.
mire olvastam a válaszod, már találtam egy megoldást.
itt: "sudo leafpad /etc/X11/xorg.conf.d/01-keyboard-layout.conf" módosítottam az "Option "XkbLayout" " rész utáni felsorolást. a "hu"-t előre vette az "us" maradt a többit töröltem.
most jó a billenytűzet kiosztás, de ő és ű betüm nincs csak terminálban. :(
erre tudál valamit mondani?

másik kérdésem, oké hogy ezzel indítom a beállított wifi profile-t, de hogyan végeztetem el autómatikusan?
"sudo netctl start wlp2s0-poison"
vagy milyen csomagot tegyek fel ami szépen beül a tint2 panelra és ott kattingatok, ami lehetőleg nem szed le magával egy fél másik DE-t? :))

[ Szerkesztve ]

(#2388) Istju válasza _Dumber_ (#2386) üzenetére


Istju
senior tag

loadkeys hu nálam telepített rendszernél nem műkszik.
setxkbmap hu annál inkább.

Egyébként szerkeszd :
sudo nano /usr/share/X11/xorg.conf.d/10-evdev.conf

a keyboard részhez szúrd be:
Option "XkbLayout" "hu"

Valahogy így nézzen ki a kérdéses rész:
Section "InputClass"
Identifier "evdev keyboard catchall"
MatchIsKeyboard "on"
MatchDevicePath "/dev/input/event*"
Driver "evdev"
Option "XkbLayout" "hu"

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2389) korobi válasza Istju (#2388) üzenetére


korobi
aktív tag

hozzáadtam, restart is megvolt az a két ékezetes betű helyén még mindíg kocka van.... :(

(#2390) Istju válasza korobi (#2389) üzenetére


Istju
senior tag

terminálba: setxkbmap hu
segít?
Ha igen tedd be a parancsot valahová, hogy induláskor lefusson. Milyen WM-et használsz?
localectl status parancs kimenete mit ad?

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2391) Istju válasza korobi (#2389) üzenetére


Istju
senior tag

Biztos a keyboard részhez adtad hozzá? Másold be a 10-evdev.conf azon fejezetét , amit módosítottál.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2392) korobi válasza Istju (#2390) üzenetére


korobi
aktív tag

archbang linux, openbox.
közben faltünt hogy csak bongészőben nem jelenik meg jól az a 2 betű. allapban opera van benne.
most meg még küldök a yaourttal, mert jó lenne egy octopi vagy pacmanxg...

localectl status kiment:

korobi@arch ~]$ localectl status
System Locale: LANG=hu_HU.UTF-8
VC Keymap: hu
X11 Layout: n/a

(#2393) Istju válasza korobi (#2392) üzenetére


Istju
senior tag

Próbáld ezt ki:
localectl set-x11-keymap hu

elméletileg ez beállítja az X11 layout -ot.

Ha ez sem jön be, akkor az opera karakter kódolásával lehet valami. Én nem használok operát.

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2394) korobi válasza Istju (#2393) üzenetére


korobi
aktív tag

mindjárt megnézem. én sem, csak még most tettem fel, és azért ez kicsit macerásabb mint egy manjaro volt sok számomra alapnak hitt dolog nem működik.
antergos cinnamon, meg ugye megint minden beállítva, csak hát szerettem az openboxot manjaro alatt... :) jobban kézreált, nem volt felesleges sallang

[ Szerkesztve ]

(#2395) _Dumber_ válasza korobi (#2394) üzenetére


_Dumber_
őstag

Én is manjaro openboxxal kezdtem.. Most Arch +openbos van az előzőekben általad linkelt leírás alapján. Hidd el nem egy ördöngőség felrakni... És minden működik.
Nekem az archbang nem igazán jött be ..:(

[ Szerkesztve ]

(#2396) korobi válasza _Dumber_ (#2395) üzenetére


korobi
aktív tag

volt fenn, de sok alap dolog nem működött, nem tudtam beállítani, mint például most az ő és ű betü gondját, ( bár szerintem ez betűtípis gond lesz ) automatikus eszközfelcsatolás, yaourt feltelepítését.
no meg mire felszenvedtem itteni segítséggel az openboxot sajna ennyi szabadidőm nem igazán van. igyekszem összeszedni a tudást hozzá...

hogyan változtatom meg a rendszer alapértelmezett betűtípust, és melyik az ami kezeli az ékezeteket rendesen?

(#2397) Istju válasza korobi (#2396) üzenetére


Istju
senior tag

Ha csak az opera alatt nem jó, akkor nem font probléma lesz.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2398) korobi válasza Istju (#2397) üzenetére


korobi
aktív tag

feltettem egy chromium-ot, abban meg semmi nem jelenik meg azon 2 betű helyén... :(

(#2399) Istju válasza korobi (#2398) üzenetére


Istju
senior tag

Ez a parancs mit ad?
$ setxkbmap -print -verbose 10

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2400) korobi válasza Istju (#2399) üzenetére


korobi
aktív tag

hálózat kezelésre, ami beül a tálcára tudsz mondani valamit?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.