Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-28 11:06:49

LOGOUT.hu

Arch Linux topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) N0zer0 válasza BoB (#2150) üzenetére


N0zer0
senior tag

Na, fene, gyurmafigura Vim súrolóporozik is? Én mostanában tanulgatom, akkor ha kérdésem lesz, tudom kit kell nyaggatni :D

(#2152) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Antergos telepítéshez kéne a segítségetek. :R
Próbáltam telepíteni grafikus telepítővel először KDE- vel, fut egy ideig, leszed 1 GB- ot közben és a végén telepítő hibával megáll. Cinnamonnan települt, de csak a live módban kapcsolódott nethez, újraindítás után nem. Ha net kikapcsolásával akarom telepíteni, akkor nem enged továbblépni a Chinci telepítő. Csak nettel lehet telepíteni ezek szerint? Pedig nem netinstall változatot szedtem le, ha van ilyen egyáltalán, 870 GB az ISO!
Live módban a többi disztróhoz képest nagyon gyors volt ezen a félöreg gépen, emiatt érdekelne, hogy próbálkozzam- e tovább KDE- vel, a Cinnamon kinézet tiszta rémálom a MINT Cin után!

(#2153) Istju válasza ubyegon2 (#2152) üzenetére


Istju
senior tag

Szia.

Ezt honnan szedted? :-) "Pedig nem netinstall változatot szedtem le, ha van ilyen egyáltalán, 870 GB az ISO!"
Ezt az iso-t 1 terrás pendrive-ra tetted?

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2154) BoB válasza ubyegon2 (#2152) üzenetére


BoB
Topikgazda

Virtuális vagy valós gép?

Arch telepítés alapvetően ilyen, minden egyből repóból települ.

(#2151) N0zer0: pár tanács:

- csináld végig a vimtutor-t.

- beillesztés előtt legyen insert mód, globális másoláshoz meg legegyszerűbb ha kijelölöd a szöveget egérrel majd shift gombot lenyomva tartva jobb klikk copy.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2155) ubyegon2 válasza Istju (#2153) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!
Köszi, HDD- k jártak a fejemben, természetesen 870 MB- os. Ugye nem komolyan kérdezted? :U

(#2154) bob.zxr
Nem szoktam virtuallal vacakolni, nem SSD- m van, Black bírja az írást! :DD

Az OK, hogy repoból települ, de net nélkül nem megy? Igazából ha nem futna a KDE azzel a friss kernellel, akkor nem akarom kivárni, amíg letölti az 1 gigát telepítés közben. :Y Az előző verzió nem szerette a vga- mat, blackscreennel indult, de ez live- ból meggyőző. Lehet, hogy a gépemnek nem OK ez az új kernel?

[ Szerkesztve ]

(#2156) BoB válasza ubyegon2 (#2155) üzenetére


BoB
Topikgazda

:D

Mennyi RAM van a gépben? Mekkora helyre akarod feltenni? Milyen videó? Nem megy net nélkül.

CLI installal próbáld meg a KDE-t. Ott látni lehet ha minden jól megy mi a hiba.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2157) Istju válasza ubyegon2 (#2155) üzenetére


Istju
senior tag

A vga miatt lehet telepítéskor be kell kapcsolni a nomodeset opciót. Memóriád biosból, vagy külső progival ellenőrizted?

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2158) ubyegon2 válasza BoB (#2156) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

4 GB, Egy 30 Gigás előző disztró helyére, ext4. CLI installt még nem csináltam, archos parancsokat se nagyon ismerem. Még egy adalék, lefagyott a telepítő, miután kiírta, hogy hiba miatt nem fut tovább. :U

(#2157) Istju
Nomodeset kellett volna az előző verziónál, de ez live- ban jól fut, böngésztem is és a telepített Cinnamon is működött. Memóriát nem ellenőrzöm, mert az utóbbi 30 disztró telepítésekor már kijött volna a hiba. :)

[ Szerkesztve ]

(#2159) BoB válasza ubyegon2 (#2158) üzenetére


BoB
Topikgazda

CLI telepítőt próbáld meg ahogy írtam. Figyeld végig.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2160) ubyegon2 válasza BoB (#2159) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Katasztrófa volt, kiírta, hogy telepítő leállt, rákatt az OK- ra, ekkor újrakezdte folytatni, újra leállt és ezt folyamatosan váltogatta. Kiléptem, hogy legalább a GRUB- ot visszarakjam live- ból, arra is mindenféle hibákat írt meg 386- os pc és azt írta, hogy nincs semmilyen telepített rendszer. Újraindítás után azért F12- re a HDD- ről bootolást választottam, erre előjött hárommal ezelőtti partíció állapot már cserélt disztrókkal, de a MINT ott volt az sda1- en és simán bootolt is.
Rejtély és a hozzá nem értésem, de legalább látom, hogy ezen a gépen nem túl egyszerű az Antergos telepítése. :)

(#2161) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#2160) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Említetted egyszer ezt is: Bluestar Linux Release - Desktop Edition - 08/05/2014. Kipróbálom, hátha...

(#2162) BoB válasza ubyegon2 (#2160) üzenetére


BoB
Topikgazda

Ok, de semmire sem megyünk ezzel az infóval mert nem tudjuk a telepítés melyik részénél van a hiba.

Szedd le az Arch telepítőt, és tedd fel a KDE-s rendszert a scriptemmel (logout blogomban megtalálod)

Ez teljes KDE rendszert tesz fel. Előre legyen megcsinálva a partíció root -nak, meg legyen net. Ennyi kell.

Vagy próbáld meg kézzel feltenni a wiki szerint. Telepítőm ekkor is jól jöhet, a packages fájl tartalmazza azokat a csomagokat amiket használok. Ez egy teljes rendszer lesz. Ha csak azt tennéd fel:

pacman -S $(< packages)

Ez már reboot után.

(#2161) ubyegon2: most magadban beszélsz? :DDD

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2163) ubyegon2 válasza BoB (#2162) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem lehetett megállapítani, hogy a telepítés mely részénél történt a hiba, a terminal ablakban nem jelent meg a kiírt sor vége és menteni se tudtam sehogy a kiírásokat. :U

Az Arch telepítéséhez én még nokedli vagyok, néztem régebben azt a scriptedet is meg más itteni Archos ft. leírását is, de annyit nem foglalkozom a Linux mélységeivel, hogy ne számítsak nagyon abszolút kezdőnek, ha Arch telepítésről van szó! :) Ez nem álszerénység, egyszerűen hétközben nem tudok foglalkozni vel annyit, amennyit szeretnék. Azért 7végén lehet, hogy teszek egy próbát, de ez itt a topicon úgyis észlelhető lesz, bár pozitív lenne a megjelenése. :Y

Ja, magamban beszélek. Nincs vita! :D

(#2164) Istju válasza ubyegon2 (#2163) üzenetére


Istju
senior tag

Hallgass Bobra.

Próbáltam a scriptjét, tuti jól műkszik:-)
Igaz, nekem is volt kérdésem hozzá a raw miatt szükséges speckó karakter miatt.
Sok sikert, ha elindul a script utána már minden egyszerű és logikus.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2165) BoB válasza Istju (#2164) üzenetére


BoB
Topikgazda

Mióta git -el megy ez a probléma is megszűnt.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2166) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Mi lehet a gond?

[barricade@Barricade ~]$ sudo pacman -Syy
:: A csomagadatbázisok szinkronizálása...
core 122,9 KiB 307K/s 00:00 [##########################] 100%
extra 1854,7 KiB 369K/s 00:05 [##########################] 100%
community 2,4 MiB 1370K/s 00:02 [##########################] 100%
multilib 125,4 KiB 1129K/s 00:00 [##########################] 100%
[barricade@Barricade ~]$ sudo pacman -S preload
hiba: cél nem található: preload
[barricade@Barricade ~]$

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2167) BoB válasza Fritz Teufel (#2166) üzenetére


BoB
Topikgazda

Nem létezik ilyen csomag.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2168) Fritz Teufel válasza BoB (#2167) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

A csomagkezelő szerint az AUR-ben van. Onnan is feltehetném, de inkább kézzel tenném és onnan konfigolnám.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2169) BoB válasza Fritz Teufel (#2168) üzenetére


BoB
Topikgazda

Ha AUR-ban van onnan pacman nem tud csomagot feltenni. Az AUR nem pacman repó. Használj yaourt -ot.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2170) Fritz Teufel válasza BoB (#2169) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Igen! Közben én is rájöttem de további problémába ütköztem: (valamit össze van kutyulva a rendszeremben???)

[barricade@Barricade ~]$ yaourt -S preload

==> Downloading preload PKGBUILD from AUR...
x preload.install
x service
x PKGBUILD
Comment by xyproto (2013-07-18 22:05)
Moved from [community]. It was an orphan that no other package depended on and of little interest. If a TU or Dev should feel like it, it can easily be moved back to one of the official repos in the future.

Comment by triplc (2014-01-25 11:40)
Why "preload" is moved out of [community]? In popularity statistics ( https://www.archlinux.de/?page=PackageStatistics ), "preload" popularity is 9.62%, ways higher than many other packages in [community]. Well, "preload" is old and not updated, but currently there is no other alternatives for that functionality.

Comment by xyproto (2014-01-25 12:36)
Because of the reasons in my previous comment. Note that while the statistics are interesting, packages are moved only because a TU/Dev wishes to maintain it, not because of popularity.

preload 0.6.4-6 (2013. júl. 19., péntek, 00.02.21 CEST)
( Unsupported package: Potentially dangerous ! )
==> Edit PKGBUILD ? [Y/n] ("A" to abort)
==> ------------------------------------
==> n

==> preload dependencies:
- glib2 (already installed)
- bash (already installed)
- help2man (already installed)


==> Edit preload.install ? [Y/n] ("A" to abort)
==> -------------------------------------------
==> n

==> Continue building preload ? [Y/n]
==> ---------------------------------
==>
==> Building and installing package
==> Csomag készítése: preload 0.6.4-6 (2014. aug. 22., péntek, 12.08.36 CEST)
==> Futtatási függőségek ellenőrzése...
==> Fordítási függőségek ellenőrzése...
==> Források letöltése...
-> preload-0.6.4.tar.gz letöltése...
% Total % Received % Xferd Average Speed Time Time Time Current
Dload Upload Total Spent Left Speed
0 0 0 0 0 0 0 0 --:--:-- --:--:-- --:--:-- 0
0 0 0 0 0 0 0 0 --:--:-- --:--:-- --:--:-- 0
100 137k 100 137k 0 0 18878 0 0:00:07 0:00:07 --:--:-- 41227
-> service helyi forrás
==> Forrásfájlok eredetiségének ellenőrzése md5sums ellenőrzőösszeggel...
preload-0.6.4.tar.gz ... Rendben
service ... Rendben
==> Források kibontása...
-> preload-0.6.4.tar.gz kibontása a(z) bsdtar programmal
==> build() indítása...
checking for a BSD-compatible install... /usr/bin/install -c
checking whether build environment is sane... yes
checking for a thread-safe mkdir -p... /usr/bin/mkdir -p
checking for gawk... gawk
checking whether make sets $(MAKE)... yes
checking for style of include used by make... GNU
checking for gcc... no
checking for cc... no
checking for cl.exe... no
configure: error: in `/tmp/yaourt-tmp-barricade/aur-preload/src/preload-0.6.4':
configure: error: no acceptable C compiler found in $PATH
See `config.log' for more details.
==> HIBA: Hiba történt a build()-ben.
Megszakítás...
==> ERROR: Makepkg was unable to build preload.
==> Restart building preload ? [y/N]
==> --------------------------------
==>
[barricade@Barricade ~]$

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2171) BoB válasza Fritz Teufel (#2170) üzenetére


BoB
Topikgazda

A base-devel csomagot tedd fel.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2172) Fritz Teufel válasza BoB (#2171) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Köszönöm, már készen is vagyok! Akkor, egy restart...

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2173) whbear válasza Fritz Teufel (#2172) üzenetére


whbear
senior tag

Mit csinál ez a preload?

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2174) Fritz Teufel válasza whbear (#2173) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

A Preload egy daemon, a cache-ben tárolja azokat az alkalmazásokat, amiket a leggyakrabban használok, így indításkor gyorsabban állnak fel. Maga a bootidő is rövidíthető általa. Szerkeszthető is a '/etc/preload.conf' fájlban. Logolásra is használható, ezt a '/var/log/preload.log' útvonalon teszi. Nem elég telepíteni, a daemont indítani is kell.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2175) whbear válasza Fritz Teufel (#2174) üzenetére


whbear
senior tag

Kíváncsi vagyok hogy válik be, majd írj róla. Ha pozitív a tapasztalat akkor én is megpróbálom, igaz már Fedorán vagyok.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2176) BoB válasza Fritz Teufel (#2174) üzenetére


BoB
Topikgazda

Hallod Fedora -s lett. Nehogy elmond neki a tapasztalataid! :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2177) Fritz Teufel válasza BoB (#2176) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Majd rájön magától ;-) Én biztos vagyok abban, hogy el nem fogok mozdulni az Arch vonalról belátható időn belül.

Egyébként a boot gyorsabb lett valamivel és az alkalmazásindítások is. Nem eget rengető módon, de érezhetően. Szóval, a daemon kevesebbet visz, mint amit hoz. A gép kikapcsolásában meg a Manjaro amúgy is világbajnok. Nálam a kattintás után, nem viccelek, 3 másodpercen belül leáll a laptop.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2178) whbear válasza Fritz Teufel (#2177) üzenetére


whbear
senior tag

Miért hagytad el a Fedorát? A Fedy-vel mindent egy kattintással be tudtam állítani, repok, Infinality, selinux, a yum pedig eddig nagyon bejön. Megy a sztereó Bluetooth alapból.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2179) Fritz Teufel válasza whbear (#2178) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Isten látja lelkemet, én megpróbáltam! Egy barátom is ezt használta, mivel a cégüknél a Red Hat-ot támogatja. Mikor mondtam neki, hogy újra visszatértem Linuxra és az Ubuntu lett a választás, akkor megkérdezte, hogy miért nem Fedora. Annak idején a Red Hat-ot használtam főként a SUSE és Mandrake mellett. Váltottam a hiba nélkül (barokkos túlzás ez egy Ubuntun, de ettől most vonatkoztassunk el. Nem omlott össze az automata dpm-től) működő 13.04-ről 14.10-re. Aztán kezdődött a kalamajka a dpm-mel. Ekkor kipróbáltam az összes elém kerülő disztrót és az egyik jó esélyes volt a Fedora. Nos, ez omlott össze a leggyorsabban. Körülbelül 30 percet volt feltelepítve, így nem is nagyon tudtam megismerni. Szóval, nálam kész csőd volt. Persze, ez nem azt jelenti, hogy akkor most mindenkinél, de valami infót mégis ad a dologról, hiszen mások is megfordultak nálam. A SUSE volt a másik ilyen remek disztró. Ott valami csomagot akartam telepíteni YaST-tal és összedőlt az egész rendszer. Miközben a Debian, Ubuntu, Manjaro, Antergos is simán működik (manuális dpm-mel vagy pdm nélkül).

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2180) whbear válasza Fritz Teufel (#2179) üzenetére


whbear
senior tag

Mi az a dpm?
Nekem az openSUSE omlott össze az első frissítés után. Fedorát kb 2 hete használok, ma is szinte egész nap ment. Web, zene sztereó Bluetooth - on, frissítettem is, hibernáltam kétszer, office - ból nyomtattam, stb. Mondjuk elég lassan bootol de utána atom stabil nálam. Ezek az én tapasztalataim, de megeshet az is, hogy visszatérek a Manjarohoz egyszer. Az tetszik még a Fedoraban, hogy wine alól megy az az alkatrész rendelő wines programom, ami se Ubi, se Debian, se Manjaro alatt nem ment, azaz 1.41 - el véletlenszerűen. Itt simán wine fel aztán működik ootb. Mint a sztereó Bluetooth is.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2181) Csarlee válasza whbear (#2180) üzenetére


Csarlee
tag

dpm=dynamic power management

(#2182) whbear válasza Csarlee (#2181) üzenetére


whbear
senior tag

Köszönöm a választ.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2183) Fritz Teufel válasza whbear (#2182) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ha ez nem működik, akkor a laptopban a ventilátorok maximumon működnek. Minden telepítés után kézzel kell beállítanom, hogy működjön. Sajnos, ha automatára állítom, akkor pár perc alatt a Linux úgy lefagy, ahogy a Windows szinte soha. Gyakorlatilag kék halál. Csak és kizárólag az Ubuntu 13.10 maradt nálam talpon automata dpm-mel. Úgy hidaltam át a problémát, hogy a Gnome 3-hoz van egy extension, amivel három fokozatban tudom állítani a dpm-et. Ha 'low'-ra állítom, szinte nincs hangja a laptopnak. Tökéletesen működik, addig, amíg el nem indítom a qBittorrentet. Pár perc alatt beáll a total freeze. A 'mid' pozícióban is kiüti a rendszert.
Kénytelen vagyok Gnome-ot használni (igazából tetszik, de talán érdekesebb lenne WM-re váltani) mert fogalmam nincs, hogy ezt hogyan tudnám mondjuk OpenBox alatt megvalósítani.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2184) Istju válasza Fritz Teufel (#2183) üzenetére


Istju
senior tag

Csak egy a baj, ti itt nem az Arch Linux -ról beszélgettek, viszont arch címszó alatt fikázzátok a linuxot. Talán elolvashatnátok az Arch filozófiáját.
@ Arch felhasználók : mi a véleményetek?

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2185) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Nah, megint kezdi... :DDD Valami fixa idea lesz, asszem...

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2186) Istju válasza Fritz Teufel (#2185) üzenetére


Istju
senior tag

OK. Nekem ennyi elég.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2187) whbear válasza Istju (#2184) üzenetére


whbear
senior tag

Szia!
Nem fikázzuk a Linuxot mert nagyon szeretjük. Igaz, nem Archon vagyok már, de a szívem ide húz. Végülis minden Linux alapjaiban ugyanaz és minden Linuxos segít egymásnak ha Archos, ha Fedorás, ha bármi más. Én így látom, lehet tévedek.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2188) whbear válasza Fritz Teufel (#2183) üzenetére


whbear
senior tag

Akkor nekem szerencsém van az Intel chipsetes lapommal.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2189) ubyegon2 válasza Istju (#2184) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Lehet, hogy többen több disztrót is használnak és néha nem ott beszélik meg a felmerülő problémákat, ahol épp kéne? Paradox helyzet is előállhat ebből, mivel többen több disztrót is használnak. :) Biztosan hallottál már róla, hogy bizonyos problémák ún. átívelő problémák, nem csak egy adott disztrót érintenek!
Ha ezeket a felmerülő problémákat megbeszélik az userek, az neked fikázás? :F
Be kéne állnod topicTEK- esnek! :)

(#2190) B@ldrick


B@ldrick
aktív tag

Sziasztok,
Mi lehet a gond ha az nvidia nyílt (de a zárt is netrunneren) drivere tearingel (ablakmozgatásnál) és ez sem segített?

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#2191) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Jelenleg egy AMD A75 chipsetes lapom van, amire kb. egy éve telepítettem fel az Arch-ot GNOME-mal.
Lapot fogok cserélni, mert a mostani ASRock-om kezd meghalni.
Van itthon egy ASUS A85X-es lap, és ezzel együtt procit is frissítenék 2 magosról 4 magosra.

Egyszer már cseréltem lapot Chakra linux alatt (E350 Brazos -> Trinity), és ott semmi probléma nem volt, vagy csak nem vettem észre. Viszont azt a rendszert csak átmenetinek szántam a mostani meg végleges.

Kérdésem, hogy lesz bármi gond, ha lapot és procit cserélek az OS alatt?
Kell-e bármit állítanom, hogy az új cuccból is kihozzam a maximumot?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2192) juhaszattee válasza Bici (#2191) üzenetére


juhaszattee
csendes tag

Én Abit lapról (socket 478, DDR1) cseréltem Gigabyte (LGA775, DDR2) lapra, proci P4HT-ról e7300-ra, és semmi baj nem volt, kérdés nélkül állt fel az "új" konfigon is, ugyanúgy sata-s winyón volt a rendszer, hálózat is volt egyből. Igaz, hogy az i686 rendszer volt, amit azóta már cseréltem x86_64-re, de csak a ram mennyisége miatt kellett váltanom, semmi probléma nem jött elő kb. 1 hónap alatt.

"... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis

(#2193) BoB válasza Bici (#2191) üzenetére


BoB
Topikgazda

Arra figyelj hogy az fstab bejegyzések UUID szerint legyenek.

Egyébként sima váltás lesz szerintem.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2194) Bici válasza juhaszattee (#2192) üzenetére


Bici
félisten

Okés, köszi!

Nálam csak a sata3, USB3 és a CPU magok számában lesz eltérés, bár nem tudom, hogy a két külön gyártó UEFI bios-ai beleszólhatnak-e valamibe. :U
Tényeg, ha UEFI boot-ra volt állítva a rendszer, akkor a másik lap is fel fogja ismerni?

bob.zxr: Hogy tudom elérni, hogy úgy legyenek? Jelenleg nem tudom hogy van, de arra emlékszem, hogy a bootolásnál voltak gondok. Ott is be kellett állítani valami uefi-s config file-ba az UUID-ket máshogy a gummiboot nem talált valamit.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2195) BoB válasza Bici (#2194) üzenetére


BoB
Topikgazda

/etc/fstab példa :

/dev/sda2 / ext4 rw

UUID -vel:
UUID=0a3407de-014b-458b-b5c1-848e92a327a3 / ext4 rw

Ahogy látod /dev helyett UUID=hosszú_karaktersorozat van.

UEFI -> UEFI lesz? Gummiboot -ot nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2196) Bici válasza BoB (#2195) üzenetére


Bici
félisten

Köszi!

Így már értem.

Igen, ASRock UEFI -> ASUS UEFI csere lesz.
Nem tudom, hogy a gyártók UEFI-jei közt van-e olyan különbség, ami befolyásolhatja a váltást. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2197) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Ez vajon miért nem fut le?

[barricade@Barricade ~]$ sudo pacman -Rns $(pacman -Qqdt)
[sudo] password for barricade:
hiba: nincs megadva egyetlen cél sem (használja a '-h'-t segítségért)

Eddig nem volt probléma vele.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2198) BoB válasza Fritz Teufel (#2197) üzenetére


BoB
Topikgazda

Lefut ez gond nélkül, de nincs egy ilyen csomag sem.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2199) Fritz Teufel válasza BoB (#2198) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Értem, köszönöm szépen a választ!

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2200) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Ilyen nincs! Most vettem észre, hogy egészen eddig tűzfal nélkül használtam a gépet! :W Fel van téve az ufw és a gwuf is.
A gufw be is van configolva:

sudo ufw allow 22
sudo ufw allow 22/tcp
sudo ufw allow ssh
sudo ufw reject out ssh

Azt hittem, hogy engedélyezem és jónapot! Most rájöttem, hogy van még ezzel feladat:

sudo systemctl enable ufw
sudo systemctl start ufw

Ezek lefutnak, de a tűzfal továbbra sem aktív. Kézzel kell bekapcsolnom és újraindítás után újra inaktív. Mit nem csinálok jól?

[root@Barricade barricade]# ufw status verbose
Status: active
Logging: on (low)
Default: deny (incoming), allow (outgoing)
New profiles: skip

To Action From
-- ------ ----
22 ALLOW IN Anywhere
22/tcp ALLOW IN Anywhere
22 ALLOW IN Anywhere (v6)
22/tcp ALLOW IN Anywhere (v6)

22 REJECT OUT Anywhere
22 REJECT OUT Anywhere (v6)

[root@Barricade barricade]#

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.