Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-28 11:06:49

LOGOUT.hu

Arch Linux topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) Fritz Teufel válasza ubyegon2 (#2448) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Igen, a -1-et. Az az automatic paraméter.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2452) ubyegon2 válasza Fritz Teufel (#2451) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én is beállítottam SSD optim miatt, de nem emlékszem hogyan lehet ellenőrizni, működik- e. :U
Nálad használ valamit?

(#2453) Fritz Teufel válasza ubyegon2 (#2452) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

hirtelen tettem egy próbát: megnyitottam vagy 30 zsúfolt weblapot és rányitottam 4 flash videókat futtató oldalt. Mindezt úgy, hogy a 'low' profil volt beállítva. Nem történt semmi, minden videó futott. Igaz, csak egy ablakban volt az egész herce-hurca. Majd holnap nyilatkozom, most nem szeretném elkiabálni.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2454) whbear válasza Fritz Teufel (#2442) üzenetére


whbear
senior tag

Nekem nem kell hogy kiírja a tartalmat ezért a /tmp be irányítom a Chrome cachet így :
--disk-cache-dir=/tmp/cache ugye a /tmp az eleve egy ramdisk.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2455) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Most megint megkeveredtem kicsit. Eredetileg a lemezre megy a cash nem? Ezt gubancoltam össze az előbb. Tehát, érdemes az SSD-nél a RAM-ba irányítani, kímélvén az SSD-t. A normál HDD-nél meg gyorsulást kell tapasztalni ezáltal.
Én most a RAM-ba irányítottam a cash-t azzal, hogy annyit használhat belőle, amennyi szükséges. Nem így van? :F

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2456) ubyegon2 válasza Fritz Teufel (#2455) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

DE. Az iméntiből a neked szóló részt figyelted?

(#2446) Decepticon
Browser.cache.disk.enable vagy Browser.cache.memory.enable

A disk és memory szavak nem linkeltek, csak a piros szín miatt látszik annak.

Az is igaz, hogy ezzel csak a Firefox cache megy a ramdiskbe. :P

(#2454) whbear
A /temp az nem ramdisk szerintem, ne legyél túl nyugodt ettől!

[ Szerkesztve ]

(#2457) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Otthagytam a gépet éjszakára, hogy jöjjön le az összes torrent. (Transmission)
Reggel azt vettem észre, hogy a Transmission szerint read-only a file rendszer, és nem tudja lementeni a "resume file"-okat.
Nem volt időm ezzel foglalkozni, újra indítottam a gépet, mert hátha ez segít.
Nem indult újra a gép, mert valami file rendszer hibát talált, és futtassam kézzel a fsck-t.
Itt jöttem rá, hogy eslyem sincs ezt megoldani ha be is akarok érni a munkába.
Este ránézek majd valami recovery live lemezzel, de addig is jó lenne pár tipp, hogy mi történhetett és miért.
Volt már valaha ilyesmi nálatok?

A rendszer egy WD laptop winyóról fut, Gnome3 van fent, és eddig semmi ilyen baja nem volt.

Kössz! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2458) BoB válasza _Dumber_ (#2450) üzenetére


BoB
Topikgazda

Én így csinálnám:

Indítsd el a normál rendszered, tedd be a penyót, mount /mnt -be.

# syslinux-install_update.sh -i -a -m -c /mnt/

Ezután /mnt/boot/syslinux/syslinux.cfg szerkesztés ez alapján.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2459) Siriusb válasza Bici (#2457) üzenetére


Siriusb
veterán

Ez így kevés információ. Külön partícióra dolgozik a Transmission? Annak a usernek, akivel futtatod, van jogosultsága írni ide? Jól van (volt) csatolva? Idáig működött, vagy ez volt az első próbálkozásod?
Persze amiatt, hogy nem indult újra a rendszer, lehet szektorhibás is a HDD.

Igazából majd akkor tudunk többet, ha futtattál egy fsck-t, ha van pontos hibaüzenet.

(#2460) Bici válasza Siriusb (#2459) üzenetére


Bici
félisten

A /home mappa külön partíción van, de azonos winyón.
Eddig hibátlanul működött, sőt, este még kész is lett 4-5 letöltés.
Otthagytam az egészet, és reggel már a hiba fogadott.

Elképzelhetőnek tartom, hogy a winyó elment aludni, és rosszul jött vissza. De ez csak tipp.
A sleep-wake szokott működni, és szabad hely is van bőven a lemezen.

Este futtatok fsck-t.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2461) BoB


BoB
Topikgazda

A cups systemd unit neve megváltozott. (nyomtató szerver)

Frissítés után:

# systemctl stop cups
# systemctl disable cups
# systemctl daemon-reload
# systemctl enable org.cups.cupsd
# systemctl start org.cups.cupsd

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2462) whbear válasza ubyegon2 (#2456) üzenetére


whbear
senior tag

Pedig Fedora alatt azaz. /tmp az ramdisk. Meg Arch alatt is. Nézd meg df-el.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2463) _Dumber_ válasza BoB (#2458) üzenetére


_Dumber_
őstag

Ennél tudok jobbat.
Felcsatolás után chroot, onnan adom ki a
syslinux-install_update.sh -i -a -m
Vagy még jobbat. Bebootolok az USB-ről és onnan.

Mindegyik esetben sda a vinyó, és sdb az pendrive.
Egyik esetben sem látom biztositottnak, hogy az sdb MBR-je lesz a cél, és nem az sda.
Grub-bal könnyű, mert ott megadom.
Ha valaki garantálja, hogy a / vagy a /boot particióhoz tartozó MBR-be rakja, akkor ok.

(#2464) _Dumber_ válasza _Dumber_ (#2463) üzenetére


_Dumber_
őstag

Tegnap azért a dd-s parancsal rátoltam, de nem lett ok. Szerintem a *.c32 fileok hiányoztak a /boot/syslinux könyvtárból. (ma még nem volt időm kipróbálni)

Az archwikit olvasgatva működhet a moutolás utáni is, de az extlinux parancs kell hozzá

[ Szerkesztve ]

(#2465) ubyegon2 válasza whbear (#2462) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha úgy érted, hogy a /temp- et mountolni lehet ramdiskként, akkor értem, de ettől még a /temp nem ramdisk. :)

(#2466) Bici válasza Siriusb (#2459) üzenetére


Bici
félisten

Noss, fsck futtatás után kiderült, hogy a root file rendszerrel volt gond, nem a /home-mal.
Lett 8db gyenge szektor a lemezen, és pár progi beállításai eltűntek - pl. Chromium.

Mi lehet az oka, és mit tegyek a helyreállítás, és jövő beli elkerülés érdekében?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2467) Siriusb válasza Bici (#2466) üzenetére


Siriusb
veterán

Gondolom kezd tönkremenni a merevlemez. Soha nem volt rá szükségem, szóval a mikéntjét nem tudom megmondani, de át kell olvasni az fsck leírását, szerintem megjelöli a hibás szektorokat és nem fog oda dolgozni az írás során. Ha rövid időn belül újabb hibás szektorok keletkeznek, akkor fejvesztve kellene új merevlemez után nézni, s már most elkezdeni a fontos adatok lementését.
Valószínűleg be kellene állítani, hogy induláskor teljes ellenőrzést hajtson végre (ha elfogadható az időveszteség számodra) vagy rendszeresen kézi vezérléssel ellenőrizni.

(#2468) Bici válasza Siriusb (#2467) üzenetére


Bici
félisten

Az nem lehetseges, hogy csak logikai a gyenge szektor?
Nyomok rá egy felület ellenőrzést. Meg a WD gyári tesztpeogijával is megnézem.
Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2469) Istju válasza Bici (#2468) üzenetére


Istju
senior tag

Szerintem ellenőrizd le hdsentinellel, elég jó infót szokott adni a hdd -kről.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2470) Csarlee


Csarlee
tag

Sziasztok!

Lehet egy kérdésem? :DD Conkywx-et vágja valaki? Ez már a 2.0-ás verzió, én valahol a 0.98 környékén használtam utoljára... Próbálom beállítgatni meg minden, de nem igazán megy. Archbang van a gépen, nem tudom, hogy én rontom el vagy tényleg sz@r.

Köszi,
Csarlee

(#2471) Istju válasza Csarlee (#2470) üzenetére


Istju
senior tag

[link]

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2472) whbear válasza ubyegon2 (#2465) üzenetére


whbear
senior tag

Nem /temp, hanem /tmp és a rendszer használja. Néha meg kell növelni virtuálisan. Ha újraindítod a gépet minden elveszik benne és tmpfs a típusa ha megnézem df-el.
https://wiki.archlinux.org/index.php/Tmpfs

Nem akarok vitatkozni és elnézést a linkért telefonról írok .

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2473) ubyegon2 válasza whbear (#2472) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igaz, elírtam a /tmp- t. Ettől függetlenül a Ramdisk- et létre kell hozni. példa
Nem értek hozzá, de ezt írják többnyire. :U

df szerint nincs ramdisk, ha létrehozom, akkor valószinűleg lesz ramdisk.

df -h /mnt/ramdisk
df: ”/mnt/ramdisk”: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár

[ Szerkesztve ]

(#2474) whbear válasza ubyegon2 (#2473) üzenetére


whbear
senior tag

Ne vitatkozzunk. Van olyan ramdisk amit te hozol létre és van olyan amit a rendszer hoz létre. Ezt a rendszer hozza létre a futás során ide kerülnek az ideiglenes fájlok. Ezt a rendszer hozza létre és tmpfs. Akkor ez nem egy ramdisk? Feltétlenül /ramdisknek kell hívni? Egyébként se az Arch, se a Fedora nem oda mountol, hanem a /run/media könyvtárba. Lehet hogy Ubuntut használsz, mert ott úgy van ahogy írod, de ez Arch topik...
Mindegy én abbahagyom az offot mert tudom hogy így van nálam, nálad lehet hogy nem így van.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2475) ubyegon2 válasza whbear (#2474) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

▬ Ha nem bírod az iróniát, ugorj át a hozzászólásomon. ▬

Rendben! :R Ettől még az ilyen kvázi megnevezések erősen megzavarhatják a hozzáértetleneket! :) Elég jó példa vagyok erre, nem?
Tényleg húzok innen, mert MINT- et használok most. Archosok néha barátságtalanabbaknak tűnnek a többi Linuxos topic- kal összehasonlítva. Érdekes, de logikus, ha a pszichés hátterét szemléljük. :U

▬ Ha nem bírod az iróniát, ugorj át a hozzászólásomon. ▬

Én is ilyen morcillává archillává válnék, ha Arch- os arcom lenne? :DD

[ Szerkesztve ]

(#2476) _Dumber_ válasza ubyegon2 (#2475) üzenetére


_Dumber_
őstag

Ne tessék általánosítani.. Ő Fedorás volt sokáig.. kell egy kis idő mire újra szocializálódik :DD

(#2477) whbear válasza _Dumber_ (#2476) üzenetére


whbear
senior tag

Most is Fedorás munkára. Otthoni gépen Archbang. Csak hogy ne legyen unalmas az élet:)

Uby: Nem vagyok barátságtalan, egyszer majd folytatjuk egy sör mellett, ok? :) Meggyőzlek hogy hagyd azt a ****** Mintet a francba, pl. egy Arc alapú Manjaróval teljesen más az élet, még a nap is szebben süt :) Én a Mint szürkeségét sohasem bírtam 2 napnál tovább. Gyere te is Archoskodni! Nem offolok mert Istju ft. eligazít teljesen jogosan!

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2478) ubyegon2 válasza whbear (#2477) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

(#2476) _Dumber_
OK! Meggyőztetek! Néha én is tévedhetek. :P

Manjarot használtam már, Chakrát is, lesznek is még, csak most SSD- vel vívok egy ideje, így lehet, hogy új alaplapot kéne venni, addig meg nem telepítek mást már MINT mellé, nem mit ha ez nem menne teljesen jól 3.16- os kernellel és 2.4- es Cinnamonnal. Inkább az a gond, hogy nehéz átszokni az apt-get terminal parancsai után. MINT szürkeségét simán kilőttem, bár Manjaro zöld se lett. :Y
off off

(#2479) BoB válasza ubyegon2 (#2478) üzenetére


BoB
Topikgazda

Mert azt az 5-6 kapcsolót amit használnál aztán nehéz megtanulni :))

Nem szeretem az apt rendszert. Lassú és nehézkes használni.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2480) ubyegon2 válasza BoB (#2479) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

5-6 kapcsolót? Észre se vettem, hogy kapcsolókkal múkodik a Manjaro! :D

Amit már ismersz, azzal nincs bajod, de ha neked nehézkes!? Minap a lépcsőn vánszorgó bácsi mondta, milyen nehézkes már neki felbattyogni. :Y Pedig nem is nehézkes felmenni, csak neki az!
Nekem meg úszni qrvára nehézkes. ;) Meg régebben UTM rendszerben összeállítani egy gyakorlat térképkészletét a Gauss-Krüger leváltása után.

Meló után este szerinted kb. hány apt-get parancsot használok, mert én Linux nokedli vagyok, nem guru!

(#2481) BoB válasza ubyegon2 (#2480) üzenetére


BoB
Topikgazda

Ha nem használsz terminálban apt -ot, hanem valami grafikus csomagkezelőt, akkor neked teljesen transzparens hogy mi fut alatta. Vagyis ez főleg nem lehet kifogás :)

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2482) ubyegon2 válasza BoB (#2481) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Használok terminalt, inkább arra utaltam, hogy ez mennyi időt elvesz már tényleg! Abból update/upgradelek általában meg telepíteni is onnan szoktam. Nokedlit mondtam, nem analfabétát!
Mostanában inkább synaptic- ot használok, mert lusta vagyok kikeresni, hogyan zárhatom ki terminalból a gambas3 napi frissítéseit. Ha elárulod, hogyan kell, erre sem használok más, mint terminalt.

Nincs kedved egy czikket írni a Linux felhasználói szintekről, hogy a guruk is értsék, mit mond a kezdő címmel? :D

A lényeg, hogy a felhasználó olyan ritkán használja az aptot, hogy az nem lehet kifogás, hogy lassú! Legfeljebb lassan tudod bepötyögni a betűket, de ezen egy jó optikus viszonylag olcsón segíthet! Köszvény se túl előnyös persze! :N

Szemüveg egyszeműeknek egész jó ajánlat, másik szemed legfeljebb leragasztod! :))

[ Szerkesztve ]

(#2483) whbear válasza BoB (#2479) üzenetére


whbear
senior tag

Egyébként az elején én is tartottam ettől. De később szívesen próbáltam ki mást is és valóban az apt a leggyengébb. A pacman már jobb, azt a pár kapcsolót könnyű megjegyezni mert logikus, de ott a pamac vagy octopi. Az rpm sem bonyolult, főleg mert van yum és yumex. Az urpmi már többet kíván viszont többet is ad, ott van az rpmdrake. Őt szeretem a legjobban, de most nem használok Mandriva forkot. A zypper sem ördögtől való, kb fél óra alatt meg lehet tanulni. Szóval a csomagkezeléstől nem kell tartani és szerintem is az apt/deb világ a leggyengébb a synapticcal együtt, az ilyen olyan szoftverközpontokról meg ne is beszéljünk...

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2484) _Dumber_ válasza whbear (#2483) üzenetére


_Dumber_
őstag

Nekem a debi világában az ilyen olyan szoftverközpont ami mindig viszakozásra késztet.
Arch repo egy van és nem több, ami meg a hivatalos repoban nincs az az AUR-ben van.
Hozzá nem értők gépére legszívesebben debiant telepítenék (pl anyámékéra) mert kevesebbszer kell frissítgetni, de én mivel nem használom (a fenti okok miatt) ezért nem is értek úgy hozzá... (tudom nem egetverően nagy a különbség, de akkor is guglizni kell bármit akarok beállítani) Az meg már milyen egy éppen áttérő user előtt :B

Ezért maradtam én az Arch mellett....

Egyébkénet lassan fél éves Arch tapasztalatom az, hogy nem sok miért van aggódnivaló a frissítéseknél. Egy aranyszabály van.
Frissítés előtt megnézni a híreket, és gondosan elolvasni a telepítés során kapott instrukciókat. Talán ez utóbbi miatt mondják hogy nem kezdőknek való. Én inkább azt mondanám, hogy nem sima usernek való. Annak való aki tud is és akar is foglalkozni a számítástechnikával, és nem ijed meg egy CUPS féle frissítéstől. Ugyanakkor úgy gondolom, hogy aki képes feltelepíteni egy Arch-ot parancssorból annak ez nem okoz gondot :)
(Telepíthető sima user gépére is, de nem szabad rábízni semmit :) SUDO-t fel sem telepíteni és root jelszót gondosan elzárni)

[ Szerkesztve ]

(#2485) ubyegon2 válasza _Dumber_ (#2484) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nagyon jól összefoglaltad a lényeget! Home usernek, aki azért szeretné rendszeresen frissíteni a rendszerét, annak a Debian/Ubuntu vonal.

Azt az említett szoftverközpontot abszolút feleslegesen csinálták, nem is nagyon használja senki. Synapticot Octopival összehasonlítani meg elég elvakultságra valló dolog, de végül is ez Arch topic. Volt már Chakra és Manjaro is, amit én marha, csak úgy frissítettem, mert nem tudtam, hogy előtte komolyabb tanulmányozásokba kell fogni. :U Elég csak megnézni, mi áll a Chakra mostani frissítéséről a hírekben! :W

A gáz viszont az, hogy a Chakrát és a Manjarót pont azért fejlesztették, hogy felhasználóbarát Arch alapú disztró legyen olyanoknak, akik nem képesek az Arch telepítésére! Rolling/halfrolling frissítéssel ez így nem jött össze sajna! :(
A lesajnált MINT frissítésénél nem kell magam mellé tenni az iso- t tartalmazó pendrive- ot! :N Ez is valami azért! :C

Fedora valamiért el se indult a gépemen, pedig kipróbáltam volna még az elején, mikor még mindegy volt, akkkoriban openSUSE- n indultam kezdőként, de kinyírtam disztrófrissítéssel. :(((

[ Szerkesztve ]

(#2486) MineFox54


MineFox54
őstag

Sziasztok. Van egy régi Thinkpad R30-am, archot akarok rakni rá (nem, nem desktopnak) és csak a pár legfrisebb archot találtam, amik nem mentek, meg a 0.7.1-est. Ez fel is ment kb 20 próbálkozás után.

1. kérdés: Ha bent van a DVD meghajtó, nem bootol, hanem megáll: ide0 at 0x1f0 stb. on irq 14 kiírással. Ezzel mit lehetne kezdeni?

2. kérdés: Az ethernetet nem ismeri fel(?) , és szerintem a DHCP client sem megy (2.4-es kernel.)

(#2487) whbear válasza MineFox54 (#2486) üzenetére


whbear
senior tag

Sajnos nem tudok segíteni.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2488) Rimuru


Rimuru
veterán

Meguntam Wicd hülyeségeit, most connman-t próbálgatom, elég meggyőző eddig.

Vigyázat, csalok!

(#2489) Csarlee válasza Rimuru (#2488) üzenetére


Csarlee
tag

Ez érdekel! Connman a neve?

(#2490) Rimuru válasza Csarlee (#2489) üzenetére


Rimuru
veterán

Igen, Connman wiki.

Vigyázat, csalok!

(#2491) Istju válasza Rimuru (#2488) üzenetére


Istju
senior tag

Köszi a tippet.Már le is cseréltem a wicd-t. A rendszerindulásom gyorsult. Feltettem hozzá a connman-ncurses konsolos UI-t. Príma. Egy kép a connman-ncurses működéséről: [connman-ncurses]

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2492) Csarlee válasza Rimuru (#2490) üzenetére


Csarlee
tag

Jó cucc! Köszi a tippet, feltettem én is...

(#2493) _Dumber_


_Dumber_
őstag

A 12.08 óta megjelent frissítéseket ma raktam fel és tönkrevágta a magyar billentyűmet a GUI alatt. Helyreállítás ez alapján:

/usr/share/X11/xorg.conf.d/10-evdev.conf

keyboard szekcióban adjuk hozzá ezt a sort:
Option "XkbLayout" "hu"

Példa ehhez a szekcióhoz:
Section "InputClass"
Identifier "evdev keyboard catchall"
MatchIsKeyboard "on"
MatchDevicePath "/dev/input/event*"
Option "XkbLayout" "hu"
Driver "evdev"
EndSection

Azért érdekelne, hogy miért szedte ki önhatalmúlag a "Option "XkbLayout" "hu"" sort :F

----

Kipróbáltam ezt a connman-t én is.. nem rossz de egyenlőre nem látom, hogy miért lenne jobb nekem a NetworkManagernél.
Utóbbinál nm-applet-en jobb gomb és már kapcsolom is be a VPN-t. A connman-nál ez kicsit bonyolultabb,

[ Szerkesztve ]

(#2494) B@ldrick válasza _Dumber_ (#2493) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

Ezért kell létrehozni az /etc/X11/xorg.conf.d/10-evdev.conf-ot.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#2495) _Dumber_ válasza B@ldrick (#2494) üzenetére


_Dumber_
őstag

Én úgy tudom, hogy kb 3 hónappal ezelőtti frissítésnél az /etc -ből ez hivatalosan is átkerült a /usr -be

vagy mégsem :B

[ Szerkesztve ]

(#2496) Rimuru válasza _Dumber_ (#2493) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem véletlen találták ki az etc-t. Amúgy úgy működik a configok beolvasása hogy elsőnek betölti azt amit /etc/X11/.. alatt talál, ha itt nincs akkor megy tovább /usr/share/X11/.. felé.

Vigyázat, csalok!

(#2497) _Dumber_ válasza Rimuru (#2496) üzenetére


_Dumber_
őstag

Akkor én legutóbb valamit nagyon félreértettem. Nekem is ott volt , de töröltem és áttettem a /usr be.

Egye fene. Visszarakom :) Hibákból tanul az ember.

[ Szerkesztve ]

(#2498) BoB válasza _Dumber_ (#2497) üzenetére


BoB
Topikgazda

Erre gondolsz: nem használunk globális konfigot etc-ben mert úristen mind meghalunk? ;]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2499) _Dumber_ válasza BoB (#2498) üzenetére


_Dumber_
őstag

Igen. Én már éreztem, hogy oszlásnak indultam 😷

(#2500) _Dumber_


_Dumber_
őstag

A gépem bootoláskor a hwdb.bin hiányára panaszkodik, meg hogy futtassam a
udevadm hwdb --update parancsot.
(Simán bootol e nélkül is.)
Arra már tátaláltam, hogy ez a file az /etc/udev/hwdb.bin helyen meg van, de az mkinitcpio.conf -ban nincs benne.
Mielőtt beírnám, és újrafuttatnám az mkinitcpio-t, azért megkérdem, hogy pontosan mi ez a file, és kell e nekem?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.