Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-28 11:06:49

LOGOUT.hu

Arch Linux topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) _Dumber_ válasza Fritz Teufel (#2549) üzenetére


_Dumber_
őstag

Leválasztást elindítottad, aztán reflexből kihúztad...

(#2552) Fritz Teufel válasza _Dumber_ (#2551) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Fenéket! Vissza az egész, mea culpa! Valami gond lehet a médiával. Ilyent még nem használtam: IMAX.Edition.720p.BluRay.DTS.x264
A notebookon gyönyörű, de képtelenség onnan áthelyezni.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2553) Siriusb válasza Blum1866_2 (#2542) üzenetére


Siriusb
veterán

Fel van telepítve a xorg-setxkbmap csomag?

(#2554) _Dumber_ válasza Fritz Teufel (#2552) üzenetére


_Dumber_
őstag

Ez valami jogszabály gyüjtemény, vagy valami híres költő összes műve?

[ Szerkesztve ]

(#2555) BoB válasza _Dumber_ (#2554) üzenetére


BoB
Topikgazda

LOL

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2556) Blum1866_2 válasza Siriusb (#2553) üzenetére


Blum1866_2
tag

Igen

(#2557) Siriusb válasza Blum1866_2 (#2556) üzenetére


Siriusb
veterán

Akkor a layout-nál csak a hu legyen benne. Én szeretem, ha mindkettő elérhető, de most menjünk biztosra. Már nem emlékszem a slim felületére, de nem volt lehetőség billentyűzet kiosztást váltani valahol ha többféle érhető el?

(#2558) Blum1866_2 válasza Siriusb (#2557) üzenetére


Blum1866_2
tag

Nem ez a gond, közben meglett a megoldás:

/etc/X11/xorg.conf.d/10-evdev.conf

Section "InputClass"
Identifier "evdev keyboard catchall"
MatchIsKeyboard "on"
MatchDevicePath "/dev/input/event*"
Driver "evdev"

# Keyboard layouts
Option "XkbLayout" "hu"

EndSection

(#2559) Siriusb válasza Blum1866_2 (#2558) üzenetére


Siriusb
veterán

Tényleg látszik, hogy mindenki magából indul ki, nekem xorg nem játszik, mert egy-két évvel ezelőtt raktak bele egy a fejlesztők - melyet azóta is nagy igyekezettel javítanak -, nem ismerei fel rendesen a billentyűzetemet, s kerülőutat kell használnom.
Persze a tied az egyértelmű megoldás, mégsem kattogott arrafelé az agyam, már mindenhol bug-ot látok :(

(#2560) miku84


miku84
tag

Nem találtam a topicban, de a netrunner OS- nek is van manjaro, tehát arch alapú verziója.
KDE- vel a sima install vagy 2000 csomagot tesz fel a manjaro ~1000 körüliéhez képest, mondjuk ez a teljesítményén nem nagyon látszik. Semmi extra, de jól néz ki amúgy, a fórum még elég sovány.
Egyéb tapasztalat?

(#2561) whbear válasza miku84 (#2560) üzenetére


whbear
senior tag

Én próbáltam. Netrunner Rolling = Manjaro KDE + kék téma + Firefox preloading + egy-két plusz bug. Érzésre kicsit lassabb volt nálam.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2562) whbear


whbear
senior tag

Újrahúztam az új Installerrel a rendszert. 32 bit KDE. Nagyon széttúrtam az előzőt és egyszerűbb volt így. Most az LTS kernelt választottam, nem mai gyerek a gép már. Sikerült az Infinality-t is feltenni. A fontok gyönyörűek lettek. QtCurve segítségével végre szép lett az egész KDE. A Sztereo Bluetooth működik a Pulseaudio felrakása után. Az idegesítő kattogás sincs jelen. A rendszer villámgyors. Jövő héten megy fel a 64 bites a munkára használt gépre is, de előtte kipróbálom, hogy a CUPS2.0 rendben működik-e.
Még egyszer köszönöm Istju és bob.zxr fórumtársaknak a segítséget!

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2563) whbear


whbear
senior tag

Találkozott már valaki azzal, hogy a KDE Event Sound mindig 100%-ra ugrik fel magától mikor megszólal, hiába állítom be alacsonyabbra.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2564) N0zer0 válasza whbear (#2562) üzenetére


N0zer0
senior tag

Na, gyurmafigura mit bujtogatott megint? Állítom, hogy még mindig nem KDE5-özik, majd jól ki lesz lapítva pislogó gyurmapalacsintává.

(#2565) whbear válasza Fritz Teufel (#2552) üzenetére


whbear
senior tag

Nekem a Krusader nem KDE környezetben nem másolt át könyvtárakat ha több szint volt alatta. Kézzel kijelölve sikerült neki. KDE alatt nincs vele gond. Nem lehet az, hogy nem túl jó GNOME alól használni? Eléggé KDE only alkalmazás.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2566) N0zer0 válasza whbear (#2565) üzenetére


N0zer0
senior tag

Meglehet, hogy tényleg kell neki a KDE. Bár én már minden OS alatt Double Commanderezek. Ezt találtam az összes Commander-klón között a legjobbnak, ráadásul van Qt-s és Gtk-s verziója is.

3 dolog hiányzik csak belőle nekem:
1) nem tudja alkönyvtárak fájljait ömlesztve megjeleníteni (Total Commander alatt Ctrl+B)
2) nem tud egy kattintásra átnevezni (csak kettőből lehet megoldani), nem nagy szám, apróság, de idegesítő
3) X másodpercnél hosszabb művelet után nem tud hangjelzést adni (hasznos, ha hosszabb művelet befejeződésére vár az ember, akkor csinálhat mást, és értesülni fog róla, ha elkészült a művelet).

Ezek azok, amiket a Total Commander tud. Esetleg a DC-nek még az FTP-zője primitívebb egy kicsit, de nekem elég. Még a Total Commander pluginjeit is megeszi, és ismeri az összes tömörített formátumot és többszörösen betömörített archívumokat is normálisan kezel. Soha semmi gondom nem volt vele egyik rendszer alatt sem. A Krusader és a GNOME Commander sose nyerte el a tetszésem. Még mc-t használok, ha csak akkor, ha gyorsan konzolban kell valami, vagy távoli konzolozni kell.

(#2567) whbear válasza N0zer0 (#2566) üzenetére


whbear
senior tag

Double Commanderrel nem sikerült smb kapcsolatot létesíteni a telefonommal. Mindig jelszót kér, holott nincs is jelszó beállítva.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2568) N0zer0 válasza whbear (#2567) üzenetére


N0zer0
senior tag

Nekem Windows és Linux alatt is sikerült SMB-hez kapcsolódnom Double Commanderrel. Igaz először a Windowsban vagy a KDE-ben állítottam be az SMB megosztást/elérést, utána a Double Commander nem fog jelszót kérni.

(#2569) whbear válasza N0zer0 (#2568) üzenetére


whbear
senior tag

Igen úgy megy de kényelmetlen.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2570) whbear


whbear
senior tag

Esetleg erre valami?

Találkozott már valaki azzal, hogy a KDE Event Sound mindig 100%-ra ugrik fel magától mikor megszólal, hiába állítom be alacsonyabbra.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2571) Istju válasza whbear (#2570) üzenetére


Istju
senior tag

Használd a google -t. "KDE Event Sound volume config" -- második találat Bug

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2572) whbear válasza Istju (#2571) üzenetére


whbear
senior tag

Ezt megtaláltam, de nem sokat segített...

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2573) whbear válasza whbear (#2572) üzenetére


whbear
senior tag

Megoldás KDE Notification Sound problémára:

1. Edit /etc/pulse/daemon.conf as root
2. Find
;flat-volumes = yes
3. Under it, type in the following (do not use a semi-colon) :
flat-volumes = no
4. Save the file.
5. In the terminal type in the following commands as your current user (not as root) :

$ pulseaudio -k
$ pulseaudio --start

Utána System Settings-Appl. and System Notifications- be lehet állítani a kívánt hangerőt.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2574) Siriusb


Siriusb
veterán

Kis változatosságra vágytam, gondoltam felteszek egy DE-t Openbox helyett. Azt tudtam, hogy csak ideiglenes lesz, na de hogy ennyire. :D
Gnome-shell volt az áldozat, de csak 1-2 órát bírtam. Túlságosan hozzászoktam már a jól bejáratott Openbox-hoz...

Még jó, hogy a pacman-nek lehet adni fájl bemenetet, gyorsan kivágtam a log-ból az újonnan telepített csomagokat (maga a log már 2,5 MB :Y ), úgyhogy pikk-pakk megvolt a tisztogatás. :)

Még gondolkozom a Deepin-en. A Pantheon-t nagyon régen próbáltam feltenni, sikertelenül, azt kihagyom, de lehet a MATE-re is rá kellene nézni, mit alkottak.

(#2575) _Dumber_ válasza Siriusb (#2574) üzenetére


_Dumber_
őstag

Nejem gépére gnome-ot raktam , anyámékén xfce-t próbáltam. (egyik sem használja :(, de nem a DE miatt )

Nem mondom, hogy nem lehetne megszokni részemről, de az openbox annyira be van állítva a kezemre, és olyannyira nem akarom változtatni, hogy egyszerúen nem találok indokot, hogy lecseréljem.

Igazából ezért gondolkodom folyamatosan az arch -> debian cserén, mert nem nagyon változik a gépem., akkor meg már ne érjen meglepi semmikor. De ez a fránya arch nem ad rá okot a cserére ;]

[ Szerkesztve ]

(#2576) Siriusb válasza _Dumber_ (#2575) üzenetére


Siriusb
veterán

Hát ez az, túl jó minden :D

Megpróbáltam megközelíteni más irányból, cairo-dock, docky stb..., brrrr. Marad a tint2, bár lehet a bmpanel-t még bepróbálom. Mondjuk a dockbarx sem olyan rossz.

(#2577) Siriusb válasza Siriusb (#2576) üzenetére


Siriusb
veterán

Na, csak megvalósítottam az újdonság iránti igényemet, átállítottam a tin2 háttérszínét.

(#2578) _Dumber_ válasza Siriusb (#2577) üzenetére


_Dumber_
őstag

Akkor most fél évre lenyugodtál :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#2579) Rimuru válasza Siriusb (#2577) üzenetére


Rimuru
veterán

Én lecseréltem a sakura-t, de még mindig unom a rendszert. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#2580) Siriusb válasza _Dumber_ (#2578) üzenetére


Siriusb
veterán

Bízom benne :D

(#2579) colomb2
:DD
Pedig az a legjobb terminál.

(#2581) miku84


miku84
tag

Tegnap felment a Manjaro 0.8.11- es frissítése :)
Először mondjuk Octopi nem talált semmit, csak a mirrorlist frissítése után találta meg őket.
800 mega körül volt.

(#2582) whbear


whbear
senior tag

Szépen belaktam a KDE-s Archomat, egy valamire nem találtam megoldást a neten. Az smb file másolás nagyon lassú. A könyvtár szerkezetet is percek alatt olvassa be. Már próbáltam az smb.conf módosítását de semmi eredmény. Valami ötlet?

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2583) BoB válasza whbear (#2582) üzenetére


BoB
Topikgazda

Passz, nekem csak néha kell távolról másolni, akkor sshfs - t használok.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2584) whbear válasza Rimuru (#2579) üzenetére


whbear
senior tag

Kedvem támadt kipróbálni egy WM-et. Ha jól emlékszem te ilyesmit használsz. Mivel érdemes kezdeni? Eddig Openboxig jutottam el csak. PekWM esetleg?

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2585) Istju válasza whbear (#2584) üzenetére


Istju
senior tag

Nagyon sokáig csak pekwm-et használtam, bmpanel2 -vel kombinálva. Abszolút lightweight, de teljesen testreszabható, imádom a mai napig. Háttérképnek segédprogi szükséges én feh -et használtam . A .pekwm mappában van többek között keyconfig, autostart és menuconfig lehetőség. Nem kellenek a config fájlok használatához guru ismeretek, egyszerűen testreszabható. Nekem régi nagy szerelmem, memória fogyasztása openbox szerű, talán 1-2 megával eszik csak többet, ellenben a tudása nagyságrendekkel nagyobb. Ha esetleg segítség kell hozzá, keress bátran.
Ez a wm a mai napig telepítve van nekem, annyira jól testreszabható, hogy panel nélkül is teljesen használható lenne. Tulajdonképpen a pekwmnek köszönhetem, hogy kedvet kaptam újabban tillingezni. Csak ajánlani tudom.

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2586) whbear válasza Istju (#2585) üzenetére


whbear
senior tag

Köszönöm szépen a részletes leírást, megpróbálok egy friss telepítést. Viszont az igazi tiling az awesome lenne?

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2587) BoB válasza Istju (#2585) üzenetére


BoB
Topikgazda

A pekwm stacking.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2588) Istju válasza BoB (#2587) üzenetére


Istju
senior tag

Így van.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2589) Blum1866_2


Blum1866_2
tag

Na, én meg lusta voltam mostanában, újra kellett volna húznom az Archot de hosszú idő után nekifutottam megint a Manjaronak. Csalódtam benne (megint), még mindig dugig van buggal. Stabilitási problémák már nincsenek, de a wifit rendszer eldobja (csak akkor működik a Wifi, ha a LAN kábel is bevan dugva (epic, nem?! :D), bluetooth az Istenért sem működik, CPU venti szinte folyamatosan pörög mint az állat és mintha melegebb is lenne a gép (laptop). A telepítés viszont iszonyat gyors (alig 4 perc alatt települt, USB 3.0 pendrive-ról).
Fejlődött a cucc de még messze nem tökéletes, holnap repül vissza az Arch.

Amúgy Antergossal mi a helyzet, fejlesztik rendesen? Használja itt valaki? Esetleg arra is ránéznék mielőtt visszatérek a gyökerekhez.

(#2590) Fritz Teufel válasza Blum1866_2 (#2589) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Nálam a Manjaro sokszor hibásan bootol. Valami memória probléma miatt. Újraindítás után az esetek túlnyomó részében rögtön képes továbblépni, de néha megint kell nyomni egy resetet. Semmilyen más redszeren ilyen problémám nem volt. Sebaj, együtt lehet vele élni. Kivéve, ha éppen gyorsan kellene egy rendszerindítás és akkor félre megy a boot. Kívácsi leszek az Arch-ra...

Egyébként a Manjaro fejlesztői gárdája elég szűkös, én nem várok tőle sokkal többet. A "gyári" telepítők variációit is visszavették: Xfce, KDE és Minimal Net. Az Openbox kikerült, úgy látom.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2591) whbear


whbear
senior tag

Antergos az tkp egy pre konfigurált Arch. Teljesen jó és még van benne a pacmanXG ami elég jó. Összehasonlítva a vanilla Arch-al, nem kell annyit állítgatni és ugyanaz, valamint szép is.
A bootolás Fedoránál is elakadt random a 3.16-os kernelekkel, most már nem csinálja. Mandriva nrj és nrjQL kernelekkel soha nem akadt el még. Nálam az Arch néha eldobja a WiFit és nagyon lassú a samba. Viszont Antergoson minden jó, tehát csak valamit be kellene állítani.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2592) whbear válasza Fritz Teufel (#2590) üzenetére


whbear
senior tag

Szerintem nem is lesz már Arch mire feltelepíted :) Pattintsd fel EvoLution installerrel megvan 1 óra alatt az egész. Persze utána jöhet a móka.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2593) Blum1866_2 válasza whbear (#2592) üzenetére


Blum1866_2
tag

Ez az Evo installer (vagy Lution) tényleg korrekt, bár igazán engedélyezhették volna a multilibet alapból. Na meg a yaourt is települhetne.

(#2594) Rimuru válasza whbear (#2584) üzenetére


Rimuru
veterán

Én awesome wm-et használok, de ez nem jelent semmit, Számomra (még) ez a legjobb, első tilling ablakkezelő amit el is kezdtem használni azóta is ez van. Más max próba szintjéig jutott, túlságosan belaktam már ezt így nehéz lenne váltanom (ha kéne). Van egy csomó, nézz meg őket aztán ami tetszik azt próbáld ki. [link] (awesome, dwm, i3, monsterwm, xmonad talán ezek elterjedtebbek amikhez több infót találhatsz neten)

(#2580) Siriusb: Nem mondtam hogy rossz, kezdetektől azt használtam. :) Váltottam még háttérképet is a nagy változtatások közepette. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#2595) Istju válasza whbear (#2586) üzenetére


Istju
senior tag

Én most , kb már 3 hónapja
FrankenWm -et használok, erről bővebben itt olvashatsz. A DWM próbálgatása során ajánlotta egy fórumtársunk itt . Ezeket az WM -eket dynamic window manager -nek hívják. Tulajdonképpen ezek tilling ablakkezelők, de a tilling alapfunkcióit kibővítve, rengeted megjelenítési mód kiválasztható.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2596) Fritz Teufel válasza whbear (#2591) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

A két ünnep között lesz időm, de a hagyományos telepítési módot választom. Kékluficet kolléga munkája nagyon korrekt, az alapján menni fog a dolog... (ezúton is ezer hála érte!!!) ha nem, akkor meg van tablet és kérdezek ;]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2597) _Dumber_ válasza Fritz Teufel (#2596) üzenetére


_Dumber_
őstag

Melyik két ünnep között?
Karácsony és újév, vagy újév és karácsony?

(#2598) Fritz Teufel válasza _Dumber_ (#2597) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Kinyíííírsz! :DDD Valahol Karácsony és Újév között gondoltam megejteni a műtéti beavatkozást...

Ez a 3.14-es Gnome egészen tetszetős lett, de remélem, hogy nem rohannak a KDE után...

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2599) Siriusb válasza Fritz Teufel (#2598) üzenetére


Siriusb
veterán

Karácsony és a Kínai Újév? :D :P

(#2600) Fritz Teufel válasza Siriusb (#2599) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Most már csak azért is Arch lesz a gépemen még az idén :(((

:DDD

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.