Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-28 11:06:49

LOGOUT.hu

Arch Linux topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8801) Lenry válasza Lenry (#8800) üzenetére


Lenry
félisten

az, hogy Lenry nem ért az OPNSense-hez.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8802) Archttila válasza Lenry (#8801) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Akkor vegul megoldodott :) mondjuk nem semmi, hogy ebbol a halom hunglish-bol debugolsz... :D de hat gondolom szeretsz veszelyesen elni :D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#8803) BoB


BoB
Topikgazda

[Making dbus-broker our default D-Bus daemon]

We are making dbus-broker our default implementation of D-Bus, for improved performance, reliability and integration with systemd.

For the foreseeable future we will still support the use of dbus-daemon, the previous implementation. Pacman will ask you whether to install dbus-broker-units or dbus-daemon-units. We recommend picking the default.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#8804) whbear


whbear
senior tag

Sziasztok! Arch KDE-ről van szó. Pár héttel ezelőtt egy frissítés után az óra a taskbaron eltűnt. Ott van, de nem jelenik meg rajta semmi. Évek óta semmi baja nem volt. Megpróbáltam az időzónát állítani, kompozitor ki be, xf86-video-intel fel le, konfig, minden. Semmi eredmény. Minden más jól jelenik meg. Azt vettem észre, ha hozzáadom az óra widgetet a taskbarhoz újra akkor az első újra indításig vannak rajta számok. Újraindítás után csak a helye van meg üres mezővel. Annyit vettem még észre, hogy az SDDM bejelentkezéskor a jelszó beírásakor nem jeleníti meg a fekete pöttyöket. Csak egy karakterrel tovább lép a kurzor és háttérszínű marad mint ahogyan az óra is a tálcán. Esetleg valami ötlet?

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#8805) whbear válasza whbear (#8804) üzenetére


whbear
senior tag

Problem solved. Átváltottam egy másik témára, majd vissza a Breeze-re és megjavult.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#8806) baloo79


baloo79
tag

Akit érdekel, megjelent a tényleg legutolsó, 2024.02-es MagyArch ISO!
Letölthető Google Drive-ról, illetve MEGA-ról is.

(#8807) májkimiki válasza baloo79 (#8806) üzenetére


májkimiki
őstag

Mi történt velük?

(#8808) baloo79 válasza májkimiki (#8807) üzenetére


baloo79
tag

Szia!

A MagyArch fejlesztője átnyargalt NixOS-re, azzal foglalkozik manapság.

(#8809) attilav2


attilav2
őstag

Firmware problémám támadt a másodlagos gépem, Giga B85M-HD3-R4 integrált realtek gigabit lanjával Arch alatt a legutóbbi frissítés óta. IPV4 nem működik, dmesg kábelhibákra panaszkodik(linksebesség visszavétele). Más rendszerekbe bootolva(MacOS Windows) megy rendesen a net, linksebesség marad 1Gbit-en. Illetve, ha újraindítással bootolok más rendszerbe akkor a nem működő IPV4 és a linksebesség csökkentése ugyanúgy előjön. De ha az Arch-on leállítom a gépet, és újra bekapcsolva más rendszerbe bootolok akkor normálisan működik az integrált lan. Ebből gondolom hogy firmware probléma lesz. Próbálkoztam lts és zen kernelekkel, a hiba megmarad sajnos. Valamit nagy elkúrtak a realtek firmware-ban Arch alatt. Hogyan tudnám megoldani a problémát ? Esetleg elérhető valahonnan, megbízható forrásból, gyári realtek firmware, illetve annak különböző verziói ? Firmware cserélgetéssel próbáélkoznék, hátha.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#8810) sztpega válasza attilav2 (#8809) üzenetére


sztpega
tag

Lehet ez a gondod?
[link]
Nekem nincs gondom Manajron, de ezt írták megoldásnak:
Edit /etc/NetworkManager/NetworkManager.conf to add:
[connection-dad-default] ipv4.dad-timeout=0

That disables Duplicate Address Detection (DAD)
Restart: $ sudo systemctl restart networkmanager

[ Szerkesztve ]

(#8811) attilav2 válasza sztpega (#8810) üzenetére


attilav2
őstag

DHCPCD-t használok, de ha ezt ott nem lehet beállítani akkor teszek egy próbát network mangerrel. Szerintem firmware probléma lesz ez, nem beállítási(Hiszen más rendszereken is előjött a probléma ha betöltve maradt a hibás lan firmware), de hátha megjavul ettől.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#8812) attilav2 válasza sztpega (#8810) üzenetére


attilav2
őstag

Nem jött be, de sejtettem hogy nem működik ez a megoldás. Egy másik, pl.ubuntu linuxból kiszedek egy jól működő realtek lan firmware-t. Ubuntu unity-t bootolva jól működött a lan.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#8813) vargalex válasza attilav2 (#8812) üzenetére


vargalex
félisten

Van a wikin egy pár Realtek (konkrétan Gigabyte integrált NIC-es is) specifikus troubleshooting is. Ezeket nézted már?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#8814) attilav2 válasza vargalex (#8813) üzenetére


attilav2
őstag

Azthiszem feladom, próbálkoztam a hivatalos (realtek) oldalról letölthető driverrel(r8168-8.052.01.tar.bz2, az arch féle r8169-et blacklistre tettem), ipv4 továbbra sem megy, pl prohardvert az ip begépelésével sem érem el, megpingetni sem tudom(hálózat elérhetetlen). Az 1Gbit-es linksebességet viszont úgy tűnik stabilan tartja. Csak ipv6-os oldalak jönnek be. MacOS, Windows alatt normálisan megy az integrált nic. Van axagon ade-src usb-s nic-em, de azzal is hasonló tapasztalatom van arch alatt, mivel az is realtek chipes... Lehet rendelni kéne valahonnan egy asix chipes usb-s nic-et, de magyarországon ilyet nem forgalmaznak tudomásom szerint, max aliról lehetne rendelni, de külföldről nem merek, macera a vámeljárás, angolul sem tudok annyira jól, ha valami gond lenne a rendeléssel/szállítással h reklamáljak. Rakok debiant arch helyett.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#8815) vargalex válasza attilav2 (#8814) üzenetére


vargalex
félisten

Nekem a fiam gépében és egy régi gépben is Realtek integrált NIC van (az egyik Gigabyte alaplap). Semmi gond nincs velük Arch alatt.
Illetve az ASRock J3455-ITX-ben is Realtek NIC van, ott sincs gondom.
Merre vagy helyileg? Szívesen kipróbálnám azt az USB-s NIC-et...

Nekem 3 db TP-Link UE300 USB-s NIC-em van, azok is mennek. Szintén Realtek chip-es.

Alex

(#8816) attilav2 válasza vargalex (#8815) üzenetére


attilav2
őstag

Akkor nem marad más mint az arch újratelepítése 0-ról, vagy debian. Szegedi vagyok, te meg a fővárosi vagy ha jól tudom.
Valamelyik csomag elk*rta a hálózati beállításokat, fogalamam nincs merre keressem a hibát. Valószínűleg valami a nic firmware-t fekteti meg arch alatt(mert ha újraindítással megyek más rendszerre akkor hasonló hibák jönnek, kikapcs/bekapcs-os reboot-kor teljesen jó más rendszerek alatt a nic), tippem sincs mi lehet.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#8817) attilav2 válasza vargalex (#8815) üzenetére


attilav2
őstag

Merre vagy helyileg? Szívesen kipróbálnám azt az USB-s NIC-et...
Ha már a felajánlásoknál tartunk szívesen kipróbálnám a Dynalink-DLWRX36-ot, mivel autista vagyok, nem merek külföldről rendelni(pláne ilyen nagy értékben), angolul alig tudok, a vámeljárástól is félek. A Dynalinkre viszont kíváncsi vagyok abból a szempontból hogy anyám Unisoc Tiger T618-as Galaxy Tab A8-asával szakadozna e a wifi, mert az AC57U-val szakadozott, és AX3200-al is szakadozik(mindkettő mediatek-es). Hátha qualcomm-os ap-val nem kapcsolódna le a wifiről. Megmutattam neki hogy kapcsolódhat újra, de akkoris macera. Meg arra is kíváncsi vagyok hogy a torrentet hány megabájt/s-al töltené a dynalink, az AC57U(amit ap módban seedelni használok hogy ne kelljen járatni egy pc-t) 5-10megabájt/s-al tölt le.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#8818) attilav2 válasza vargalex (#8815) üzenetére


attilav2
őstag

Érdekes, a dhpcd.conf volt statikusra(192.168.0.66-ra azthiszem) állítva mert az archer c7v5-öt flasheltem át openwrt-re tftp-n. Most működik az ipv4 h visszaálítottam dhcp-re. Próbálkoztam networkmanagerrel, leállítottam és kikapcsoltam a dhcpcd-t, de továbbra is fennált az ipv4 probléma mialatt a networkmanager ment. Érdekes hogy a dhcpcd-ben beállított statikus ip okozhat linksebesség anomáliát, meg check cabling üzenetet a dmesg-ben.
Ez a zárt r8168 driver stabilabbnak tűnik ami a linksebességet, link stabilitást illeti. A r8169-el gyakran volt link up/down, a gyári r8168 stabilan tartja a link-et.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#8819) vargalex válasza attilav2 (#8818) üzenetére


vargalex
félisten

Nem lehet, hogy a statikus IP miatt valami szolgáltatás dobálta a linket, ami a net elérést check-elte? Mert így nyilván az nem volt a gépen.

Alex

(#8820) attilav2 válasza vargalex (#8819) üzenetére


attilav2
őstag

Lehetséges.
Egyébként a viszonylag gyakori link up/down az a mediatek switch hülyesége miatt is lehet, ezt már az AC57U-nál is megfigyeltem(normál üzemben mindig 1gb/s-re áll vissza a link), mert amikor az archer c7v5(atheros SoC, atheros switch) volt itthon egy rövid ideig használva(a gyenge wifi és gyenge SoC miatt nem vált be), akkor nem volt tele vezetékes háló fel/le csatlakozással az openwrt log.
Ezért is érdekelne a qualcomm-os dynalink, jó lenne ha 2 hétig tesztelhetném :) Persze csak úgy add kölcsön hogy már openwrt-sítve van. Ha kölcsön akarod adni, akkor ne futárral küldd le, nehogy elvesszen(ahhoz drága), ha pesten járunk valamikor lehet át tudom venni, vagy öcsém lehozza nekem(ha gyál-ig el tudod vinni).

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#8821) vargalex válasza attilav2 (#8820) üzenetére


vargalex
félisten

Nekem egy Xiaomi AX3200, egy Cudy WR3000 és egy D-Link DIR-860L is aktív használatban van. Egyiknél sem tapasztaltam sem vezetékes, sem wifi problémát. Sőt, ismerősök között többnél van több éve Asus RT-AC65P szintén OpenWrt-vel (én is használtam ezt több évig, most a szekrényben van), náluk sincs semmi hasonló. Mindegyik Mediatek SoC-al szerelt.

A Dynalink is aktív használatban van már, így sajna nem tudom nélkülözni.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#8822) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ti mikent ertelmezitek a Exclude audio sort? enabled beallitassal kizarom vagy pont forditva, engedem neki, hogy az audio (jelen esetben DAC) felfuggesztesre keruljon? Vagy ha komplett tiltom az egeszet (autosuspend = disabled) akkor felesleges konfiguralni az exclude audio-t?
Az lenne a celom, hogy teljesen kikapcsoljam az USB felfuggesztest

[alucard@desktop ~]$ tlp-stat -u
--- TLP 1.6.1 --------------------------------------------
+++ USB
Autosuspend       = disabled
Device allowlist  = (not configured)
Device denylist   = (not configured)
Exclude audio     = enabled
Exclude bluetooth = disabled
Exclude phones    = disabled
Exclude printers  = enabled
Exclude WWAN      = disabled
Bus 001 Device 001 ID 1d6b:0002 control = auto, autosuspend_delay_ms =    0 -- Linux Foundation 2.0 root hub (hub)
Bus 002 Device 001 ID 1d6b:0003 control = auto, autosuspend_delay_ms =    0 -- Linux Foundation 3.0 root hub (hub)
Bus 003 Device 001 ID 1d6b:0002 control = auto, autosuspend_delay_ms =    0 -- Linux Foundation 2.0 root hub (hub)
Bus 003 Device 002 ID 05e3:0610 control = auto, autosuspend_delay_ms =    0 -- Genesys Logic, Inc. Hub (hub)
Bus 003 Device 003 ID 05e3:0608 control = auto, autosuspend_delay_ms =    0 -- Genesys Logic, Inc. Hub (hub)
Bus 003 Device 004 ID 05ac:0256 control = on,   autosuspend_delay_ms = 2000 -- Apple, Inc. 2.4G Wireless Receiver (usbhid)
Bus 003 Device 005 ID 20b1:3008 control = on,   autosuspend_delay_ms = 2000 -- XMOS Ltd iFi (by AMR) HD USB Audio (snd-usb-audio, usbhid)
Bus 003 Device 006 ID 214b:7250 control = auto, autosuspend_delay_ms =    0 -- Huasheng Electronics USB2.0 HUB (hub)
Bus 003 Device 007 ID 0bda:8771 control = on,   autosuspend_delay_ms = 2000 -- Realtek Semiconductor Corp. Bluetooth Radio (btusb)
Bus 003 Device 008 ID 214b:7250 control = auto, autosuspend_delay_ms =    0 -- Huasheng Electronics USB2.0 HUB (hub)
Bus 003 Device 009 ID 25a7:fa7c control = on,   autosuspend_delay_ms = 2000 -- Areson Technology Corp Pulsar Xlite Wireless (usbhid)
Bus 004 Device 001 ID 1d6b:0003 control = auto, autosuspend_delay_ms =    0 -- Linux Foundation 3.0 root hub (hub)
Bus 004 Device 002 ID 05e3:0626 control = auto, autosuspend_delay_ms =    0 -- Genesys Logic, Inc. Hub (hub)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#8823) BoB válasza Archttila (#8822) üzenetére


BoB
Topikgazda

Az én értelmezésemben ami exclude-nál enabled, azokat nem veti alá az energiatakarékos megoldásoknak (gyak. ezeket nem kapcsolja ki).

Mondjuk soha nem használtam tlp-t.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#8824) Archttila válasza BoB (#8823) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Korabban meg en sem de most muszaj vagyok, mert kulonben elnemul a DAC ha kulso tapot dugok ra. :)
Autosuspend = disabled eleg volt neki :))

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#8825) Archttila válasza Archttila (#8824) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ugy nez ki megsem jo :) lsusb parancsra tovabbra is listazza a DAC-ot, de pulsemixer-be mar nem latom. Mindegy letoroltem, megprobaltam kernel parameterezessel tiltani az osszes USB-n az autosuspend-et de ez sem segit, eldobja az eszkozt. udev rule szinten...
Hetfon visszakuldom a tapot :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#8826) Archttila válasza Archttila (#8825) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ugy fest megiscsak sikerult TLP-vel a muvelet :) denylist-re raktam a device-t es a hub-ot is!

[alucard@desktop ~]$ tlp-stat -u  
--- TLP 1.6.1 --------------------------------------------
+++ USB
Autosuspend       = disabled
Device allowlist  = (not configured)
Device denylist   = 20b1:3008 1d6b:0002
Exclude audio     = enabled
Exclude bluetooth = disabled
Exclude phones    = disabled
Exclude printers  = enabled
Exclude WWAN      = disabled

Bus 003 Device 001 ID 1d6b:0002 control = auto, autosuspend_delay_ms =    0 -- Linux Foundation 2.0 root hub (hub)
Bus 003 Device 002 ID 20b1:3008 control = on,   autosuspend_delay_ms = 2000 -- XMOS Ltd iFi (by AMR) HD USB Audio (snd-usb-audio, usbhid)

Mondjuk azt nem igazan ertem, hogy a control on az pontosan mit takar, mert logikusan off kellene legyen, bar ez inkabb csak tipp a reszemrol, a lenyeg hogy nem kell visszakuldenem a tapot :) legalabbis eddig ugy nez ki :D kopp kopp kopp

Kar hogy csak tlp-vel sikerult osszehozni.. udev rule-al valamiert nem mukodott (mondjuk lehet eleg lett volna csak a hub-ot belerakni)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#8827) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

mkinitcpio hook migration and early microcode

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#8828) Lenry


Lenry
félisten

úgy látom átállunk 6-os KDE-re

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8829) Siriusb válasza Lenry (#8828) üzenetére


Siriusb
veterán

Grrrrr, amire mindent megint beállítok... Semmi kedvem most ezzel foglalkozni.

(#8830) Archttila válasza Siriusb (#8829) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Jo kis DE-k... mindig mindent előröl... :D ;]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#8831) Siriusb válasza Archttila (#8830) üzenetére


Siriusb
veterán

Ilyenkor visszasírom az openbox-ot.

(#8832) BoB válasza Siriusb (#8831) üzenetére


BoB
Topikgazda

Még mindig felrakhatod, nem kell visszasírni.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#8833) attilav2 válasza Siriusb (#8831) üzenetére


attilav2
őstag

Én már pár éve a rimuru által leírt openbox+tint2 desktop környezet használom, azóta az arch alapvetően probléma mentes nálam. Amíg KDE-t használtam voltak problémák jócskán.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#8834) Lenry válasza attilav2 (#8833) üzenetére


Lenry
félisten

milyen problémáid voltak?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8835) Lenry


Lenry
félisten

nekem lett is egy problémám :D
ugye Wayland lett a default, de azzal egész egyszerűen nem tudok bejelentkezni, login után újraindul a DE és visszadob a login képernyőre.
X11-re visszatéve minden hibátlan

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8836) attilav2 válasza Lenry (#8834) üzenetére


attilav2
őstag

X akták szerű problémák, amilyen most neked is lett :DDD
Minél egyszerűbb egy desktop környezet annál stabilabb, ezért álltam át "pálcika" vm-re.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#8837) Archttila válasza Lenry (#8835) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nalam a 3.5 ev alatt egyszer sem fordult elo olyan, hogy ne tudtam volna bejelentkezni wayland alatt. Mit szolsz ehhez? :D Mondjuk nincs is semmifele login manager a gepen... tty1 login utan .zshrc-bol automatan bepattan a sway
Legtisztabb method evööör
## Sway at login
[ "$(tty)" = "/dev/tty1" ] && exec sway

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#8838) Siriusb válasza BoB (#8832) üzenetére


Siriusb
veterán

Már untam, kellett valami más. De azóta jó pár év eltelt, ha nem sajnálnám rá az időt, lehet visszaváltanák. KDE-be is váltogatom időnként a kinézetet itt-ott, hogy ne legyen mindig ugyanolyan.

#8833 attilav2
Épp ezt a kombinációt használtam én is, gtk csomagokkal, egy qt cucc volt fent, a k3b, mert az túl jó volt ahhoz, hogy ne használjam. Aztán meglepő módon jónak találtam a KDE-t is egy próba után.

(#8839) Siriusb válasza Lenry (#8835) üzenetére


Siriusb
veterán

Valamikor kipróbáltam a wayland-et, de maradtam az X-nél, sajnos arra nem emlékszem, mi nem működött. Gondolom most már kiforrottabb, de a tapasztalatod alapján most sem váltok. :D

(#8840) vargalex válasza Archttila (#8837) üzenetére


vargalex
félisten

Én GNOME-ot használok (kb. 10 éve), semmi problémám vele. Amióta csak lehet, wayland-on. Eleinte volt olyan probléma, hogy wayland alatt nem ment a window sharing a különböző böngészőben futó alkalmazásokban (Teams, GoTo Meeting, stb.), de ez wayland esetén minden környezetben így viselkedett, azaz nem a GNOME hibája volt.

Alex

(#8841) urandom0 válasza vargalex (#8840) üzenetére


urandom0
aktív tag

Én is évekig használtam Gnome-ot Waylanddel, egyetlen egy problémám volt vele, hogy csak a gyári képernyőrögzítő tudott videót felvenni, semmi más. Egyébként észrevehetően simábbak voltak az ablakanimációk Wayland alatt, mint X alatt.

(#8842) vargalex válasza urandom0 (#8841) üzenetére


vargalex
félisten

Talán 2-3 alkalommal használtam a képernyő rögzítést, a gyári pont megfelelt a célnak... :)

Alex

(#8843) growler


growler
őstag

Csak megemlitem.
Kiadasra kerult az Arcolinuxb-plasma-V24.04.01 [link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#8844) Siriusb


Siriusb
veterán

No, csak váltottam wayland-re, hát azért van nyűgje. Pl. KeePassX-ben nem működik az autotype, de elvileg egy plugin telepítéssel orvosolható.
Nem tudom, wayland-nak vagy a 6-os KDE-nek köszönhető, de gyorsabbnak érzem a működését mindennek.

(#8845) PMoon válasza Siriusb (#8844) üzenetére


PMoon
junior tag

Az a Wayland miatt van. Gyorsabb.

Viszont ...
- nekem még sehogyan nem sikerült gamma értéket állítanom Wayland alatt
(a laptopomon 1.1, 1.2, 1.2 érték van beállítva xorg alatt)

- a Kodi újabb verzióját sem sikerült Wayland kompatibilisre tákolni, bárhogy ígérgették.
A 3840x2160 kijelzőt 2x skálázásnál 1920x1080 kijelzőnek látja, tehát 4K tartalmak ugrottak. Kizárólag a beállított 60Hz-en képes lejátszani, tehát egy 24fps film nem az igazi.
Mindezek tökéletesen rendben vannak xorg alatt.

Sajnos nekem továbbra sem pálya a Wayland.

(#8846) Lenry válasza Siriusb (#8844) üzenetére


Lenry
félisten

ezen felbuzdulva kisakkoztam, hogy miért nem tudok belépni Waylanddal, egy mode setting hiányzott csak.
cserébe az első loginnél rá kellett jöjjek, hogy a kedvenc KVM szoftverem nem támogatja a Waylandet, ahogy a forkja sem, és az a szoftver sem, amiből ezt forkolták

szóval: ismer-e valaki ezekhez hasonló, aktívan fejlesztett programot, ami támogatja a Waylandet?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8847) Siriusb válasza Lenry (#8846) üzenetére


Siriusb
veterán

Legalább nem csak én szúrom el az időmet! :DD

(#8848) Siriusb


Siriusb
veterán

Egy fél napra váltottam X11-re, de visszamenekültem wayland-re. Kár volt ezt a plasma 6-ot így kiadni: kikapcsolt a képernyő, megmozdítottam az egeret, erre nagy feketeség meg az egérkurzor fogad. Egyszer bejött a lockscreen, miután nyomkorásztam mindent, de nem reagált semmire, végül kikapcsolt (!) a gép magától. Felvásárolta a KDE-t a MS, vagy mi a fene?!

(#8849) Siriusb


Siriusb
veterán

Valaki kocka segítene? ;] :D

https://aur.archlinux.org/cgit/aur.git/tree/PKGBUILD?h=path-of-building-community-git
Nagyon nem értek ehhez, a 'PathOfBuilding-force-disable-devmode.patch' file honnan jön?

(#8850) Siriusb válasza Siriusb (#8849) üzenetére


Siriusb
veterán

Nem kell segíteni, rájöttem magamtól is, hogy hülye vagyok...

(#8851) Siriusb


Siriusb
veterán

The xz package has been backdoored

Tanácsos frissíteni.

(#8852) Archttila válasza Siriusb (#8851) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Vagy ha ez nem lehetseges akkor 5.4.6-ra downgradelni.
Pont most olvastam el a teljes sztorit Telegramon. Nem semmi...
[link]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#8853) BoB válasza Siriusb (#8851) üzenetére


BoB
Topikgazda

Jó kis reggeli hír :DDD

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#8854) Siriusb válasza BoB (#8853) üzenetére


Siriusb
veterán

Most olvastam el én is mélyebben, amit a kolléga belinkelt.
Nekem amúgy már a friss verzió volt fent, de a kutya úgysem engedne be senki idegent. :))

(#8855) Archttila válasza Siriusb (#8854) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Desktop gepen nekem is, viszont a szerveren ment a downgrade. :D
Van egyebkent ellenorzo script (valahol) ;]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#8856) Lenry válasza Siriusb (#8851) üzenetére


Lenry
félisten

:Y

Amúgy ez szép példája annak, hogy miért fasza dolog az openszósz

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8857) PMoon válasza Siriusb (#8851) üzenetére


PMoon
junior tag

Gepen levo ssh kulcs kompromitalodhatott valahogyan?
Szerver vagy kliens oldalon akar?

(#8858) PMoon válasza PMoon (#8857) üzenetére


PMoon
junior tag

Közben ránéztem, a szerveren 5.4.6-1 van még, a klienseken 5.6.1-2.
Szóval a fenti kérdés csak elméleti úgy remélem.

(#8859) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Sziasztok,

endeavour-t próbálgatok budgie-val daily driver-ként és elég gyakran nem lehet felébreszteni suspendből, csak power cycle segít. Ha kézzel rakom suspendbe akkor általában felébred. Bugdie control center-ben az automatic suspend 30 percre van rakva, ha úgy megy suspendbe utána viszonylag gyakran úgy is marad. journalctl nem segített, az utolsó log hogy suspendbe ment, utána a következő a power cycle utáni indulás. Van valakinek tippje merre keressem a megoldást?

(#8860) BoB válasza Ranger^41 (#8859) üzenetére


BoB
Topikgazda

Hello,

Én soha nem használok sleep-et vagy suspend-et úgyhogy passz, de lehet másnak van ötlete.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#8861) BoB


BoB
Topikgazda

https://archlinux.org/news/increasing-the-default-vmmax_map_count-value/

The vm.max_map_count paramater will be increased from the default 65530 value to 1048576.

This change should help address performance, crash or start-up issues for a number of memory intensive applications, particularly for (but not limited to) some Windows games played through Wine/Steam Proton. Overall, end users should have a smoother experience out of the box with no expressed concerns about potential downsides in the related proposal on arch-dev-public mailing list.

This vm.max_map_count increase is introduced in the 2024.04.07-1 release of the filesystem package and will be effective right after the upgrade.

Before upgrading, in case you are already setting your own value for that parameter in a sysctl.d configuration file, either remove it (to switch to the new default value) or make sure your configuration file will be read with a higher priority than the /usr/lib/sysctl.d/10-arch.conf file (to supersede the new default value).

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#8862) growler


growler
őstag

Szevasztok!
Mielőtt belekezdek a telepítésbe, kérdezek!
Arch alapú kiadáson van valakinek tapasztalata a "systemback" (AUR-ból) [link]
telepíthetőségéről / használhatóságáról?
Elsősorban az érdekelne, hogy a belakott rendszerről a saját .iso készites
működik-e? Indítható-e pl. Ventoy pen.-re másolva?

(#8863) BoB válasza growler (#8862) üzenetére


BoB
Topikgazda

Fork forkja... egyébként nem használtam.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#8864) growler válasza BoB (#8863) üzenetére


growler
őstag

Ez olyan forknak a forkja, amely állítólag képes 4GB-nal
nagyobb .iso képfájlt is készíteni.
A másik lényeges kérdés lenne, hogy a pen.-rol indított systemback beépített telepítője Arch (alapú) kiadásokon vajon működik?

(#8865) vargalex


vargalex
félisten

Sziasztok!

Használ esetleg valaki Gnome-ot? Egy ideje a Viber-nek az ALT+TAB-ra egy default kék rombusz alakú ikonja van, benne fogaskerekekkel:

Ugyanakkor a desktop icon teljesen rendben van. Használom a window list extensiont is, ott is ez a rombusz ikon látszik. Azóta egy újabb frissítésnél az SQL Developer is ugyan ilyen lett, ráadásul ott az ALT+TAB-ra még felirat sem látszik alatta. Igaz, a Viber-nek is com.viber.Viber a caption-ja.
Honnan veszi a Window list, illetve az ALT+TAB task switcher az ikonokat? Hogyan lehetne ezt rendbetenni? A Gnome alkalmazás listában is vannak ilyenek, ott szerintemca a Desktop file-ban nem jó, vagy nincs definiálva az ikon.
Természetesen ezek a csomagok AUR-ból vannak telepítve.

Alex

(#8866) Lenry válasza vargalex (#8865) üzenetére


Lenry
félisten

nem használok gnome-ot, de nekem ez ilyen placeholder ikonnak tűnik, amit akkor ad be, ha nincs más.
gondolom valamiért eldobja a viber saját ikonját és nem tudja újra betölteni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8867) vargalex válasza Lenry (#8866) üzenetére


vargalex
félisten

Igen, én is azt gondolom, hogy placeholder. Csak az a fura, hogy már az SQL Developer is ilyen, ráadásul mindkét esetben (Viber és SQL Developer) a Desktop Entry ikonja helyesen megjelenik. És ahogy írtam, az ALT+TAB-ra a Viber neve is egy osztály név valójában, az SQL Developernek pedig nem is jelenik meg a neve.

Alex

(#8868) BoB


BoB
Topikgazda

Gratulálunk!

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#8869) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

libsystemd-core-255.4-2.so 10/63 security vendors and no sandboxes flagged this file as malicious [link]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#8870) Archttila válasza Archttila (#8869) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Mondjuk en most direkt letoltottem a teljes systemd csomagot, feltoltam belole a fenti ...core.so -t es bumm, arra is rinyal a VT, szoval szerintem nem mas ez mint egy budos nagy falseP :) a tobbit inkabb meg sem nezem. (ezt is csak azert osztottam meg mert az egyik forumon valaki most ezzel szorakozik :D )

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#8871) Archttila válasza Archttila (#8870) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

XZ backdoor detector (by jfrog) [link]
Értelemszerűen a script csak a jelenleg ismert mukodesi mehanizmust vizsgalja
Nalam:
Desktop | Server

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.