Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-28 11:06:49

LOGOUT.hu

Arch Linux topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) spammer válasza qisqaqas (#3400) üzenetére


spammer
veterán

Én böngészőben megoldom ennyivel: gg , Shift+g :D

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3402) qisqaqas válasza spammer (#3401) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Az csak böngésző. Nekem olyan kell(ett) ami mindenhol műxik. Na, ez ilyen.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3403) spammer


spammer
veterán

Az utókornak egy kis urxvt+ranger+w3mimgdisplay+compton infó:

Transzparens urxvt esetén nem használható a rangerben a w3mimgdisplay, azaz a kép előnézet. Ha szeretnénk előnézetet, akkor .Xresources-ban nem szabad True transparency-t beállítani (URxvt.depth: 32).

Van a urxvt-nek Native transparency beállítása, de az tré sajnos, mondjuk inkább úgy, hogy "Fake transparency".

No de én szerettem volna egy kis átlátszóságot a terminálnak, szóval ebben az esetben a comptonhoz kellett nyúlni.

90%-os opacity-hez a compton.conf-ba:

opacity-rule = ["90:class_g = 'URxvt'"];

Rendben, van átlátszóság, van kép előnézet, de a rangernek nem áll jól annyira az átlátszóság bizonyos színek/színsémát esetén. Ilyenkor meg kell oldani, hogy maradjon átlátszó a terminál, de ha elindul a ranger, ott már ne legyen átlátszóság (viszont ha kilépünk a rangerből, akkor pedig újra legyen átlátszóság).

Állítsuk be, hogy a ranger ne írja át a taskbar/titlebar címét (azaz maradjon "ranger")

~/.config/ranger/rc.conf

set update_title false

Majd a compton konfigjában állítsuk be az új szabályt:

compton.conf

opacity-rule = ["90:class_g = 'URxvt' && !name = 'ranger'"];

compton restart és kész is.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3404) F34R válasza spammer (#3403) üzenetére


F34R
nagyúr

Most mondjam, azt hogy sosem hasznaltam transparency-t mert nekem nem tetszett? Compton-t valami hiba folytan fuggesztettem fel. Meg most mar minek is volna fent mikor meg statusbar sincs :DDD

(#3405) spammer válasza F34R (#3404) üzenetére


spammer
veterán

Monnyad. ;] Egyedül a terminálnál használok egy kicsit, mert ott tetszik. Amúgy sehol máshol, se árnyék (tilingnál hol is lenne :DDD), meg semmi effekt, lényegében a böngésző és a filmek miatt kell kompozit, anélkül töredezik a kép, ami elég ronda.

szerk: csak azért írtam le, mert hátha valakinek még jól jön egyszer, ugyanis én nem találtam róla így egyben infót.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3406) F34R válasza spammer (#3405) üzenetére


F34R
nagyúr

Toredezik? Nekem nem. Jah megvan tudom meg mikor hasznaltam compton-t mikor AMD kartyam volt :P

(#3407) spammer válasza F34R (#3406) üzenetére


spammer
veterán

Igen, pl.: Firefox scrollozáskor is töredezik a kép. Comptonnal nem. Inteles vagyok amúgy. :P

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3408) korobi válasza spammer (#3407) üzenetére


korobi
aktív tag

megkérdezhetem hogy milyen paraméterekkel használod a comptont? én már rég szenvedek vele, párnap kaptam itt egy kis segítséget, de a filmekben ugyan úgy benn vannak a csíkok... :W

(#3409) zsambek


zsambek
aktív tag

Sziasztok,

Életem első Arch telepítése előtt állok + életem első UEFI-s telepítése előtt.
Egy HP 450 G1-es gépem van, i3-as, dedikált AMD VGA-val. SSD-vel + HDD-vel.

A kérdés:

Amikor Rufus-szal csinálom az USB-t, akkor MBR-es vagy GPT-s partíció sémával dolgozzak?

A GPT-nek így utána olvastam, hogy akkor korlátlan partíciót hozhatok létre, etc, etc... ez a jövő, stb.
Jó lesz ez akkor nekem?

(#3410) F34R válasza korobi (#3408) üzenetére


F34R
nagyúr

Example-t beloadolod?

Gitbol leszeded a comptont. majd cd compton

cp compton.sample.conf ~/.compton.conf

vim ~/.compton.conf

Other resznel vsync " Ide johetnek ezek valamelyike: drm, opengl, opengl-oml "

majd xinitrc-be

compton --config ~/.compton.conf

(#3411) spammer válasza korobi (#3408) üzenetére


spammer
veterán

Nem igazán konfigoltam/optimalizáltam még, anno mikor elkezdtem használni, kipróbáltam pár paramétert, és ami bevált, azt használtam:

compton --backend glx --paint-on-overlay --vsync opengl-swc

így hát a compton.conf-ban most lényegében csak ezek vannak:

backend = "glx";
paint-on-overlay = true;
vsync = "opengl-swc";
opacity-rule = ["90:class_g = 'URxvt' && !name = 'ranger'"];

inteles laptop és mpv-vel játszok le mindent. Ezt használtam Ubuntu+Openbox alatt és most Arch+AwesomeWM alatt is.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3412) qisqaqas válasza zsambek (#3409) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Mi a túró az a rufus? Nem először hallom. A hagyományos dd-s megoldás nem jó? :)

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3413) korobi válasza F34R (#3410) üzenetére


korobi
aktív tag

eddig nem volt az betöltve, csak ez volt az openbox autóstartjában

compton -b --backend glx --vsync opengl

most betöltöttem és abba írtam bele amit kell de még mindig vannak csíkok. korábban volt antergos-cinnamonom azalatt nem volt gondom.

már kicsit idegesítő ennyiért visszamászni winre...

.compton.conf

(#3411) spammer: szintúgy inteles noti + ati vga, de azok a driverek nincsenek fenn, mert ugyse megy fel rendesen a catalyst sajnos, vagyis eddig nem sikerült működésre bírnom.
ez a dolog hogy a rendszer majd eldönti mikor melyik kártyát használja, linux alatt nem megy sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#3414) zsambek válasza qisqaqas (#3412) üzenetére


zsambek
aktív tag

Szia!

Windows-ról költözök, és a Rufus az egyik legegyszerűbb bootUSB készítő.

(#3415) korobi válasza zsambek (#3414) üzenetére


korobi
aktív tag

próbáld a win32diskimagert...
á csak futva olvastam, nem ez volt a kérdés... :))

[ Szerkesztve ]

(#3416) F34R válasza korobi (#3413) üzenetére


F34R
nagyúr

Szerintem ez okozhatja a legnagyobb promblemat. Szerintem hasznalj csak egy meghajtot.
Catalyst nem megy fel? En ezt hasznaltam egy melos AMD Apu-n Pl: [link] majd

sudo vim /etc/mkinitcpio.conf

MODULES reszhez tedd be az fglrx-t majd

sudo mkinitcpio -p linux
Majd sudo grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg

reboot es ha minden igaz akkor megy a Catalyst.

(#3417) korobi válasza F34R (#3416) üzenetére


korobi
aktív tag

na ezt majd a tesztrendszeremen, nincs kedvem mostanában újratelepíteni a rendszert :DDD

annyi hogy ez nem apu, és ennél a típusnál valahogy a win dönti el hogy mikor melyik kártya legyen aktív , na ez fog menni itt szerinted?

(#3418) F34R válasza korobi (#3417) üzenetére


F34R
nagyúr

Nem, de amit linkeltem csomagot felteszed, ott van a PowerXpress es ott lehet valasztani milyen modban hasznalja a gpu-t.

(#3419) spammer válasza zsambek (#3409) üzenetére


spammer
veterán

Kell neked a "korlátlan" partíció, lesz-e dual-boot, vagy csak simán fel egy Arch és kész? Mert ha utóbbi, akkor nem muszáj UEFI. Nekem UEFI-s a gépem, de simán legacy-ban használom, más rendszer nincs fent, nem is kell.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3420) zsambek válasza spammer (#3419) üzenetére


zsambek
aktív tag

Nem lesz dual-boot, viszont azért gondoltam elindulni ezen a vonalon, mivel valamelyik kolléga pont írta, hogy neki gyorsabb lett a gépe ismeretlen okok miatt a GPT, és a UEFI-től.

(Esetleg ha át tudnál jönni segíteni a Linux kezdőknek topikba, akkor megköszönném :D )

[ Szerkesztve ]

(#3421) korobi válasza F34R (#3418) üzenetére


korobi
aktív tag

na látom a xorg-ból is régebbi kell hozz... :))

(#3422) qisqaqas válasza zsambek (#3420) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Az pont én vó'tam. :D

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3423) zsambek válasza qisqaqas (#3422) üzenetére


zsambek
aktív tag

Tudom, tudom, tisztán emlékeztem a profil képedre, meg, hogy q betűvel kezdődik, de eléggé esélytelennek éreztem volna, hogy a qisqaqas jött volna ki belőle. Inkább valami qasqisusq szerűség! :D

(#3424) qisqaqas válasza zsambek (#3423) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Komolyra forditva a szot: UEFI-s GPT-s sztorival a boot ido csokkent, nem kell sokra gondolni, de azert eszreveheto volt a kulonbseg. SSDvel tokmindegy mit csinalsz pikkpakk menni fog a rendszer.

Az UEFI pedig egy furcsa allat. Elso alkalommal legyen a cel az hogy mukodik a kesz rendszer, aztan majd ha emlekezetbol felpakolsz egy Archot, akkor majd melazhatsz hogy legyen gyorsabb.

Most koncentralj arra hogy minden SSD-s opciot tolj bele az fstab-ba. A tobbi megvar :)

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3425) ubyegon2 válasza zsambek (#3420) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Kezdő Debianosként is javaslom, hogy pillants rá itt a boot időre MBR- ben, szerinted GPT mennyit gyorsítana ezen? Emiatt nem sok értelme lenne GPT- t használni, látom a kezdő topikban, le is mondtál erről, fentieket csak azért írom, hogy eloszlassam kicsit ezt a hiedelmet!

Ami lényegesebb: vagy itt vidd végig az Arch telepítést vagy a kezdő topikban, mert ennek így nincs értelme, hogy hol itt teszed fel a kérdést, hol ott! Egy topikban a segítő végigolvassa a thread- et, de nem fog ugrálni két topik között, hogy esetleg a másikban már kaptál választ az adott kérdésre.

Ha Arch- ot telepítesz, javaslom maradj ezen a topikon, ha kezdőknek való disztrót választasz (Arch nagyon nem az) esetleg mégis, akkor azt meg vidd a kezdő topikba! :R

[ Szerkesztve ]

(#3426) qisqaqas válasza ubyegon2 (#3425) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Egyetértek.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3427) zsambek


zsambek
aktív tag

Hát, akkor maradok itt.
Most újra kezdem az egészet az elejéről, és akkor a HDD-t, majd csak linkelni fogom a /home-ba.
Kérdéseim:

1, Mit rontottam el, hogy a tty1-ben miután újraindítottam a rendszert, a backspace helyett ?, lett (nem tudtam törölni)
2, Ha az a cél, hogy a rendszerem angol legyen, viszont tudjam használni a magyar betűket, ahhoz mit kell tennem? ($ localectl set-keymap --no-convert hu) ?
3, Az fstab-nak mi a megfelelő beállítása?
Az Ubuntu-soknál ilyet találtam: noatime.
Meg, hogy a TRIM is fontos, és talán?! igaz, hogy lassítja a boot időt, de összességében megéri?
Mik kellenének az enyémbe? (/, /home, /boot, swap?)
A HDD-nél is kell valamit editelnem az fstabben, vagy az jó úgy, ahogy van?
4, Amikor pacmannel elkezdem telepíteni a xorg-nak a cuccait, és beírom, hogy "all", akkor miért nem telepíti fel, miért írja ki ugyanazt?
5, Van a laptopomban egy dedikált(AMD) és egy integrált VGA(i3). Az integrált VGA-t szeretném használni, mivel nekem az bőven elég. Akkor először felrakom simán az intel drivert. Viszont utána a dedikált VGA-t valamire fel tudnám használni a gépemben? Olvastam, hogy esetleg SWAP-ként funkcionálhatna.

(#3428) spammer válasza zsambek (#3427) üzenetére


spammer
veterán

A blogomban van egy link gyűjtemény, abban van egy link egy Arch tutorial videósorozathoz. Ha a wiki nem elég, nézd végig, és mindjárt tisztább lesz a kép.

1-2-4-re válaszoltam a másik topikban, de ha itt maradsz, akkor oda már ne írj, tényleg ne szakadjon szét a beszélgetés.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3429) zsambek válasza spammer (#3428) üzenetére


zsambek
aktív tag

Miért van az, hogy ahogy a videóban kéri, (sudo systemcl enable NetworkManager) megcsinálom, viszont utána nem csatlakozik fel alapból a Wireless hálózatomra, sőt. Miután kiadom a wifi-menu parancsot, nem hajlandó felcsatlakozni semelyik hálózatra se, mivel a Job for netctl... failed hibát dobja.

(#3430) spammer válasza zsambek (#3429) üzenetére


spammer
veterán

enable után volt start is (vagy reboot)? Wifire csak akkor csatlakozik, ha be lett állítva neki a router/jelszó (értelemszerűen).

Én így lőttem be:
sudo pacman -S wpa_supplicant dialog
nmtui

Az nmtui a NetworkManager terminálos felülete. Ha valamiért nem menne ezzel, akkor próbálj úgy csatlakozni, hogy:

nmcli dev wifi connect <routerSSID> password <WifiJelszó>

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3431) zsambek válasza spammer (#3430) üzenetére


zsambek
aktív tag

Ha minden igaz meg tudtam csinálni network CLI-vel.

A következő kérdésem az lenne, hogy milyen DE-t használjak? :D Illetve, hogy tudom beállítani azt, hogy rögtön a DE-be jelentkezzen be, ne kelljen azzal szórakoznom, hogy először belépek a userembe, és mondjuk xfce-nél startx-vel tudjam elindítani a DE-t

(#3432) spammer válasza zsambek (#3431) üzenetére


spammer
veterán

Ha ezek a kérdések felmerülnek, akkor lehet, hogy korai volt az Arch-ot választani. ;] Azt rakd fel, ami tetszik. Tök mindegy, Xfce, Gnome, KDE, akármi... ami tetszik és amit elbír a géped.

Én pl. nem használok DE-t, inkább a manuális csomagválasztást preferálom egy WM-mel (Window Manager). Ezelőtt Openboxot használtam, most meg AwesomeWM-et, de ott van pl. az i3 is. De ezekkel többet kell tökölni, konfigolni stb. Ha nincs ellenedre, tanulni akarsz, meg valami "könnyebb" felületet, akkor valamilyen WM + add meg neki, milyen csomagokat (programokat) akarsz telepíteni. Ebben az esetben vagy felraksz egy Display Managert (pl. SLIM), vagy xinitrc/startx kombóval indítod a GUI-t. Auto login, auto startx megoldható mindegyikkel.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3433) zsambek válasza spammer (#3432) üzenetére


zsambek
aktív tag

Végül abban maradtam magammal, hogy el tudok odáig jutni, hogy van egy Xfce-s Arch-om, de tovább már nem akarok menni. Tényleg valami kezdőbb disztróval kell kezdenem. Most felrakok egy Mint-et, aztán meglátjuk mikorra érek el odáig, hogy be merjek vállalni egy Archot.

Köszönöm azért a segítségeiteket :R,

(#3434) spammer válasza zsambek (#3433) üzenetére


spammer
veterán

Ha szeretnél az Arch-nál maradni, akkor ott az Antergos, ami grafikus telepítővel rendelkezik, és ki is választható, milyen DE-t akarsz felrakni, a többit elintézi neked. Vagy ott a Manjaro, amivel kész rendszert kapsz. Az Arch alapokkal ismerkedni jók, a Wikit is ugyanúgy tudod használni velük. Arch-ot meg lehet gyakorolni addig virtuális gépen vagy másik gépen/hdd-n is. ;)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3435) BoB válasza spammer (#3432) üzenetére


BoB
Topikgazda

Én is a manuális csomagválasztást preferálom. KDE-t használok ami moduláris, csak azt rakod fel ami kell :)

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3436) _Dumber_ válasza zsambek (#3433) üzenetére


_Dumber_
őstag

Olvasd el a blogom. Abban benne van a különbség

(#3437) spammer válasza BoB (#3435) üzenetére


spammer
veterán

Akkor szeressük a KDE-t. ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3438) BoB válasza spammer (#3437) üzenetére


BoB
Topikgazda

Na, fejlődőképes vagy ;]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3439) F34R válasza BoB (#3435) üzenetére


F34R
nagyúr

Akkor en kerem a hatterkepeket :P

(#3440) Rimuru válasza F34R (#3439) üzenetére


Rimuru
veterán

Tessek :U

;]

Vigyázat, csalok!

(#3441) korobi válasza korobi (#3421) üzenetére


korobi
aktív tag

na most van ismét időm foglalkozni a catalyst driverrel...

látom és szól is hogy az AUR-ban ott a régebbi xorg, de hogyan magyarázom el a rendszernek hogy azt tegye fel és az újabbat szedje le?

találtam a downgrade progit is, de a régi csomagok között az 1.17.0 nincs fenn

vagy hogyan töltöm le csak a csomagot az AUR-ból, azt aztán majd megadom a downgrade paracsnak

[ Szerkesztve ]

(#3442) spammer válasza korobi (#3441) üzenetére


spammer
veterán

AUR, jobb oldalon: "download tarball"

Downgrade progit nem használtam, de ha megeszi a tarballt, akkor ennyi. Ha nem, akkor csomagot a makepkg paranccsal tudsz készíteni, aztán sudo pacman -U <elkészültcsomagneve> és akkor a pacman felrakja.

Yaourt amúgy nem tudja downgrade-elni, ha ott van AUR-ban? :U

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3443) korobi válasza spammer (#3442) üzenetére


korobi
aktív tag

nem sikerült a yaournak, volt egy fura függőségi probléma, ütközött egy csomaggal mondom szedle, erre a végén bedobja hogy az a csomag függősége neki... mondom ez hogy? :F

na végül visszatettem egy 1.16 felment a catalyst-total, beírtam a modulhoz amit kellet, stbstb, és többé nincs grafikus felületem :)

kezd a p..... tele lenni a 2 kártyás notebookokkal, meg a vsync-el... :W
kénytelen leszek valami DE visszatérni openbox helyett, bár az ati kártyát még semmi alatt nem sikerült berugnom...

(#3444) BoB


BoB
Topikgazda

Downgrade-re ez a hivatalos megoldás. Egyáltalán nem durva beavatkozás. A csomag tartalmazza függőségeit, ha valami gondja van úgyis szól.
Amikor repóból nyomsz fel csomagot, akkort sem történik más. Letölti a csomagot majd felteszi automatizálva.

A durva megoldás ha ütközés vagy függőségi probléma van, de erőltetve mégis felteszed a force kapcsolóval.

Vi0L0 meg azért csinált xorg-hoz repót, mert ahogy jönnek ki újabb catalystok, újabb xorg-ot támogatnak. Így nem kell neked nézni, és manuálisan frissíteni a megfelelő verzióra.

Egyébként lehet azért nem tudod felrakni a régebbi xorg-ot Vi0L0 repójából, mert a pacman.conf fájlban nem a hivatalos tárolók elé tetted.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3445) attilav2 válasza BoB (#3444) üzenetére


attilav2
őstag

Megpróbálom még azt hogy az xorg 116 tárolót a hivatalos tárolók elé helyezem a pacman.conf-ban.
De ha ez mégsem jönne be, akkor kellene egy shell script ami lekérdezi a telepített xorg csomagokat és készít egy listát, utána a lista alapján pacman -U val feltelepíteném a letöltött xorg116 csomagokat, így biztos hogy minden xorg csomag downgradelődne, és nem maradnának ki csomagok amiből gond lehet.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3446) korobi


korobi
aktív tag

fog menni, csak azt a tárolót a többi elé tedd!

nekem sikerült a xorgot lecserélni, felment a catalyst-total is, de grafikus felületem nincs...
gondolom még valamit kellenem valahol állítanom, de nem tudom mit és hol....
ahogy látom a xorg.conf nál vérzik el a dolog

(#3447) szundybence


szundybence
aktív tag

Szevasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy egy friss telepítőlemezről mennyi szakértelem kell (mondjuk az Ubuntuhoz képest) a telepítés és rendes beállításhoz? (Ha lehet kéretik nem cikizni!)

(#3448) Rimuru válasza attilav2 (#3445) üzenetére


Rimuru
veterán

Ugy tunik nem olvastok eleg figyelmesen, minden ott van a wikiben.

(#3447) szundybence: Sok, elsonek olvasd el ezt ha nem tantorit el akkor sok sikert. :D

Vigyázat, csalok!

(#3449) attilav2 válasza korobi (#3446) üzenetére


attilav2
őstag

Lehet hogy nem a catalyst-totalt kellett volna feltenned.
Én ezeket tettem fel: pacman -S catalyst-hook catalyst-utils catalyst-libgl opencl-catalyst lib32-catalyst-utils lib32-catalyst-libgl lib32-opencl-catalyst
és működik az X 1.17-es xorggal.
aticonfig --initial megvolt?
KMS ki van kapcsolva?

Egyébként itt írta le violo a telepítési utasításokat: The AMD/ATI Bar & Grill #6976 post.

Még érdemes megnézni van e ilyen fájlod:
/etc/X11/xorg.conf.d/20-radeon.conf
és a Driver "radeon" -t Driver "fglrx" -re cserélned, a többi opciót kommentezd ki, az Identifier "Radeon" maradhat.
Valahogy így nézzen ki:
Section "Device"
Identifier "Radeon"
Driver "fglrx"
EndSection

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3450) korobi válasza attilav2 (#3449) üzenetére


korobi
aktív tag

na csináltam egy acronis mentést az éles rendszeremről, mert a teszt az kifeküdt,, és megpróbálom a te leírásod alapján

a KMS kikapcsolása az az hogy a /etc/default/grub beleírom ebbe a sorba a nomodeset et ugye?

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.