Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-28 11:06:49

LOGOUT.hu

Arch Linux topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) korobi válasza F34R (#3350) üzenetére


korobi
aktív tag

még mindig ott vannak a csíkok a filmben :(

(#3352) _Dumber_ válasza Istju (#3345) üzenetére


_Dumber_
őstag

ki szeretném ezt a frankenwm-et próbálni.
Virtuálon egy evora feltettem AUR-ból
elméletileg el is indul, (fekete képernyő meg van :) ) de semmi menüt nem tudok kicsikarni belőle, lévén a config.h-t nem találom.
Segítetek, hogyan tudok életet lehelni bele?

(#3353) Istju válasza _Dumber_ (#3352) üzenetére


Istju
senior tag

Szia.

Én a git tárolóból szoktam feltenni. Belépsz a FrankenWM mappába és:
$ cp config.def.h config.h
$ $EDITOR config.h
$ make
# make clean install

a config.def.h tartalmazza az alap beállításokat, ne azt szerkeszd, hanem a létrhozott config.h fájlt.

Alapértelmezett parancsoknak neked is kell, hogy működjenek, ezeket a config.def.h ban megtalálod.
pl: terminál nyitása -- windows+shift+enter ez alapból az xterm -et nyitja meg, ha nincs fenn telepítsd.
pl1:_dmenu_run megnyitása -- windows+r , ha nincs fenn telepítsd.

a config.h fájl módosításával mindent megváltoztathatsz, de fontos , hogy utána újra kell telepítened. a fentebb írt módszerrel.
Én létrehoztam egy FrankenWm.desktop fájlt az usr/share/xsession mappába, a login manager ezt látja. Ez a fájl az usr/bin -ben létrehozott frankenwmvalami fájlra mutat amit start fájlnak használok.
Nálam ennek a fájlnak a tartalma:
#!/bin/sh

setxkbmap hu
export NO_AT_BRIDGE=1

#xbindkeys indítása
xbindkeys

#Háttérkép betöltése
feh --bg-fill /home/istju/Háttér/arch_linux_1366x768_25627.jpg

#Set chrome as default browser
if [ -n "$DISPLAY" ]; then
BROWSER=google-chrome-beta
fi

conky &

#FrankenWm elindítása
exec /usr/local/bin/frankenwm

#echo Menu; echo -e "lxterminal\ngoogle-chrome-beta\ngsimplecal\npcmanfm" | dzen$

ha további kérdésed lenne, szívesen segítek.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#3354) _Dumber_ válasza Istju (#3353) üzenetére


_Dumber_
őstag

Amit leírtál azt már olvastam a neten, de nem jutottam vele semmire .. tuti, hogy bennem van a hiba.

Win+Shift+enter működik, tehát a wm fut. :C (neten ez win+enter volt, ezért nem tudtam mit kezdeni vele...

a githubos dolognál akadtam el, mert :
-hol a frankewm mappa?... én nem találom.. vagy hová hozzam létre, hogy a rendszer meg is találja?

sajna elég kevés leírás van hozzá a hálón.. archwiki is szűkszavú.. vagy ennyire egyszerű? :D

(#3355) Rimuru válasza _Dumber_ (#3354) üzenetére


Rimuru
veterán

Oszenten en nem ilyennel probalkoznek elsonek. A jobban elterjedt megoldasokhoz sokkal tobb segiteseget talalsz a neten is, altalaban egyszerubben is configuralhato, nem kell mindig ujrafoditani stb.
+Istju, nem tetszik ez a szemlelet hogy tedd fel amit alapbol kinal, ha van mas amit szeret mert ne hasznalja? Csak be kell allitani.

Vigyázat, csalok!

(#3356) F34R válasza _Dumber_ (#3354) üzenetére


F34R
nagyúr

Fuckkkkk shittt. Ujra kell irnom :(((

[ Szerkesztve ]

(#3357) spammer válasza F34R (#3356) üzenetére


spammer
veterán

Mit?

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3358) F34R válasza spammer (#3357) üzenetére


F34R
nagyúr

Egy hosszu hsz-t Dumber-nek :DDD

(#3359) _Dumber_ válasza Rimuru (#3355) üzenetére


_Dumber_
őstag

elsőnek ???
több mint 1 éves arch + openbox fut a gépen.. és már kezdek unatkozni :DDD

ki akarom próbálni..
awesome már megvolt.. az nekem nem áll kézre.
(mielőtt féreértenétek: nem a beállítás a gond.. az openboxot is egyszer állítottam be.. azóta hozzá sem nyúltam ;) )
i3 még próbálva lesz, de a frankenwm izgatja a fantáziám ;]

most is szenvedek a debian + lamobo R1 (bananian) comboval - arhcot dobtam egyenlőre
sok a szabadidőm, bár a párom nem ezt gondolja :W

F34R

várom .. türemnesen.. de azért ne nagyon ekézz ;]

(#3355) colomb2

jó az, hogy először az alapot felteszem.. aztán majd átírom :P én a példákból tanulok

[ Szerkesztve ]

(#3360) F34R válasza _Dumber_ (#3359) üzenetére


F34R
nagyúr

Volt csak a fasz ph kiignoralta szerkesztes kozben, mert meg egy nyomorult preview nezet sincs ;]

Hol akadtal el?

Mert, ha megcsinaltad akkor nem kormolok feleslegesen.

(#3361) _Dumber_ válasza F34R (#3360) üzenetére


_Dumber_
őstag

lentebb leírtam.
nem tudom hová kell másolni a config.h-t
egy nyomorult frankenwm könyvtárat sem találok

párhuzamosan csinálom a lamobo routert. (ott már kész a bridge, wlan, wan, ssh, csak a firewall-t és a NAT-ot kell beállítani, mert besőről a külsőt még nem érem el)

[ Szerkesztve ]

(#3362) F34R válasza _Dumber_ (#3361) üzenetére


F34R
nagyúr

Akkor meg is csak kell az a hosszu hsz :DDD

(#3363) Rimuru válasza _Dumber_ (#3359) üzenetére


Rimuru
veterán

Akkor nem szoltam. Amugy nem az Archra gondoltam hanem tilling wm-re, bar latom sok mindent kiprobaltal mar. ;]

Vigyázat, csalok!

(#3364) _Dumber_ válasza Rimuru (#3363) üzenetére


_Dumber_
őstag

igen.. bár 1 éve már nem kísérleteztem.. de az evolúció engem is magával ragadott.. és ha már sokan szeretik itt a tilinget, akkor miért ne.. hátha nekem is bejön :)

(#3365) F34R válasza _Dumber_ (#3361) üzenetére


F34R
nagyúr

Szoval a FrankenWM-t letoltod git-rol

En a konnyed atlathatosag kedveert csinaltam a /home/userneved ala egy konyvtarat, ahova teheted a gitrol szedett dolgokat.

Tehat valahogy igy:

mkdir /home/dumber/git-repos

majd cd git-repos es ide behuzod a FrankenWM-t

git clone https://github.com/sulami/FrankenWM.git

ezutan cd FrankenWM
cp cofig.def.h config.h
szerkeszted pl: vim config.h

Atirogatod azokat a sorokat amikre neked szukseged van majd elmented szepen.
Es jojjenek a kovetkezo parancsok:

make
sudo make install

Netalantan valamit elhibazol a konfiguralas kozben akkor, hibat fog kiirni a forgatas kozben.

Bar-t a felso sorban a kepernyon nem fogsz talalni mint Awesome,Xmonad, dwm eseteben, hanem azt is sajat magadnak kell csinalnod.

Ezt is leirom ha netalantan van ra ingerenciad.

Szoval kell hozza a dzen csomag es a bar.

Elobbit AUR-bol le tudod szedni, a masodikat en git-rol hasznaltam

megint belepsz a git-repos mappadba majd:

git clone https://github.com/LemonBoy/bar.git

cd bar
make
sudo make install

Es kellenek neked a pelda scriptek amikkel szep statusbart varazsolhatsz magadnak.

A lepes, ahogy en csinaltam.

mkdir ~/bin

Ide lemented az oldalrol szarmazo scriptet es ezt/ezeket kell futtathatova varazsolnod.

Szoval ellatogatsz ide:

https://gist.github.com/sulami/d6a53179d6d7479e0709

Majd kivalasztod amelyik neked szimpatikus, vagy majd mukodik :D es a Raw-ra kattintva, jobb menu, save page as.

Johet a kovetkezo lepes.

chmod +x valasztottscripted.sh

Mivel en nem hasznalok loginmanagert ezert siman a xinitrc-ben nekem igy nezett ki:

/home/userneved/bin/valasztottscripted.sh &
exec frankenwm

egyelore ennyi, meg igenyed volna az openbox szeru rigth-click extension-re akkor azt egy masik posztban megirom.

[ Szerkesztve ]

(#3366) _Dumber_ válasza F34R (#3365) üzenetére


_Dumber_
őstag

Köszömöm... müxik :)

A menüre még kiváncsi vagyok, de már vannak ablakaim chromium.. stb., már tudom variálni ... alakul ez ... :)

(#3367) F34R válasza _Dumber_ (#3366) üzenetére


F34R
nagyúr

Ketto van, abbol egyre emlekszem. :DDD

klicknmenu

ugyanigy

git clone https://github.com/seokbeomKim/klicknmenu.git
cp .klicknmenu.example /home/userneved/.klicknmenu
make
sudo make install

majd a FrankenWM repodba amit leszedtel.

vim config.h

es ott a EDIT THIS: commands szekcioba szurj be egy uj sort

static const char *klickcmd[] = { "klicknmenu", NULL };

Majd az EDIT THIS: mouse-based shortcutshoz egy ujabb sort pl:

{ CONTROL,Button3, spawn, {.com = klickcmd}},

ujraforgatod a FrankenWM-t

make
sudo make install

Nah ennek is eszembe jutott a neve. :DDD

mygtkmenu. ezt AUR-bol is fel tudod rakni, ugyanigy bindelheted az fentebb irt modszerrel, csak ertelemszeruen a klicknmenu helyere mygtkmenu, es klickcmd helyett tetszolegesen mygtkcmd legyen.

[ Szerkesztve ]

(#3368) F34R válasza F34R (#3367) üzenetére


F34R
nagyúr

mygtkmenu-hoz letre kell hoznod egy

touch ~/.menu

vim .menu

beilleszted ezt ahogy van [link]

(#3369) _Dumber_ válasza F34R (#3368) üzenetére


_Dumber_
őstag

Kösz..
ki fogom próbálni, de ezt már nem ma. (állítólag vár rám a kert...-- párom szerint :DDD )

Közben bekonfigoltam egy BananaPi-R1 routert. Most ezt valahová felrakom és közkincsé teszem, mert ilyet az elmúlt 3 hétben egyet sem találtam.. csak féligkonfigoltakat. Ráadásul ez jobban megy mint egy openwrt. Nem mondom, hogy nincs még dolog vele, de alapfunkciókat már tudja.

(#3370) Istju válasza F34R (#3368) üzenetére


Istju
senior tag

Köszi a kisegítést:-) Csak most jutottam nethez.
@Colomb : Azért írtam csak, h tegye fel, mert az van benn az alapconfigban. Mivel Ő nem szerkesztette, és működésre akarta bírni, ez volt a legegyszeűbb út a használathoz. Persze én se ezt használom, de nem hátrányos egy új WMnél, ha valamit el is tud indítani a polgát:-)

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#3371) Rimuru válasza Istju (#3370) üzenetére


Rimuru
veterán

Ilyenkor "veszmegoldas" lehet meg az is hogy elindit egy terminalt a wm-el egyutt.

Vigyázat, csalok!

(#3372) BoB válasza Rimuru (#3371) üzenetére


BoB
Topikgazda

Talán az is működne, hogy átvált egy másik terminálra ctlr+alt+F? -el, majd azon:
DISPLAY=:0 programnev
És vissza lehet váltani, ott a program.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3373) Rimuru válasza BoB (#3372) üzenetére


Rimuru
veterán

Es tenyleg megy, azt hittem ilyenhez mar kell szorakozni xhost(vagy hasonlo)-val. Bar nem tudom ilyen szempontbol mennyire lehet beallitani x servert sokat eddig nem foglalkoztam vele.

Vigyázat, csalok!

(#3374) N0zer0 válasza spammer (#3344) üzenetére


N0zer0
senior tag

Elhiszem neked. Viszont Arch+awesome kombóhoz nagyon sok az a 105MB, max. 9 MB-nak kéne lennie az awesome-nak a tesztek szerint, plusz amit az alap Arch eszik, de annak is 100 alatt kéne lennie nagyon durván.

Még nincs meg a gép, de ha összejön, akkor ilyesmi lesz, ingyen vagy nagyon jelképes összegért ilyen hordozható gépet tudok csak szerezni. Nyilván, ilyen kevés RAM-mal csak úgy lehet gépet használni, ha mindenből ultra lightweight spéci programokat használsz, meg konzolnál alig combosabb ablakkezelőt. Nem is lehet tőle így rendes, desktopos, kattintgatós felhasználói élményt és sztenderd, kompromisszumok nélküli böngészést várni. Viszont egy ilyen gép mégis kenterbe veri a mostani alsó kategóriás mobilokat és táblagépeket.

(#3375) spammer válasza N0zer0 (#3374) üzenetére


spammer
veterán

9 MB-ot nem tudom milyen teszten mértek, de az durva. Én kicsit konfigoltam rajta, kapott 1-2 (moduláris) plugint, de semmi heavy cucc, most jelenleg pár ablakot futtatva 35 MB az awesome process a htop szerint. Másik gépre majd valamikor lesz még Arch telepítve, ha lesz időm rá, akkor az elején leméregetem majd ezeket a dolgokat.

Majd számolj be mindenképpen, ha sikerült beszerezned egy ilyen régi masinát, kíváncsi leszek, hogyan muzsikál. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3376) F34R válasza N0zer0 (#3374) üzenetére


F34R
nagyúr

frankenwm + dwb browsernek. :DDD csak ne bongessz sok fullel.

(#3375) spammer

regi awesome szerintem ehetett annyit, dbus-t meg el kell felejteni egy wm-nel.

[ Szerkesztve ]

(#3377) spammer válasza spammer (#3375) üzenetére


spammer
veterán

Oké, nyomtam egy friss startx-et, most 18 MB-tal indult az awesome egy terminát és htopot nyitva. Szóval oké: egy teljesen friss, nagyjából üres rendszeren, konfigolás nélkül lehet, hogy megvan az 9 MB. :D De ezt a fogyasztást nyilván nem tudja megtartani.

(#3376) F34R: a Spotify-t (is) Dbus-on keresztül irányítom. :DDD De ha lesz időm rá, akkor jobban rá fogok feküdni az optimalizációra, meg a felesleges cuccok kipucolására.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3378) F34R válasza spammer (#3377) üzenetére


F34R
nagyúr

Az mi ? :DDD

(#3379) N0zer0 válasza spammer (#3377) üzenetére


N0zer0
senior tag

Kösz, hogy megnézted. Akkor ezek szerint c0pni fogok, semmiképp nem lesz 9 mega, vagy akörül.

@F34R: meg fogom próbálni a Frankenwm-et is. Screenshotokról nézve végül is szimpatikus, egy próbát akkor is megér, ha az erőforrásigénye nem ismert. A böngésző egy külön téma lesz, mivel az lesz a legnagyobb érvágás. Ilyen hulladék gépen a sok füles böngészés, meg a mainstream asztali böngészők alapból felejtősek.

(#3380) F34R válasza N0zer0 (#3379) üzenetére


F34R
nagyúr

450KB statusbar nelkul. Ettol tobbre ne szamits.

(#3381) spammer válasza F34R (#3378) üzenetére


spammer
veterán

Mi mi? A Spotify? Streamelős zenelejátszó [link]

Kár, hogy nincs CLI player, mert ez a GUI-s elég erőforrás zabáló tákolmány. :( Mondjuk 3rd party CLI kliens van, de azt írták, hogy csak prémium előfizetéssel működik.

szerk:
(#3380) F34R
: 450 KB a FrankenWM elindítva? :Y Az komoly. :D

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3382) F34R válasza spammer (#3381) üzenetére


F34R
nagyúr

[link] ?

Nekem az nem jo, semmifelekepp. Nem epp kozismert szamokat hasznalok.

jah annyi, simple C-ben irott kis wm. statusbar nelkul annyi, es mivel nem epp modularis ez mindig is ennyi marad.

(#3383) spammer válasza F34R (#3382) üzenetére


spammer
veterán

:N

mopidy-spotify

Dependencies
A Spotify Premium subscription. Mopidy-Spotify will not work with Spotify Free, just Spotify Premium.

__

Egyszer ránézünk arra a Frankenre is akkor. :D

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3384) F34R válasza spammer (#3381) üzenetére


F34R
nagyúr

Miert? Nalam is hasonlo a hlwm.

(#3385) N0zer0 válasza F34R (#3384) üzenetére


N0zer0
senior tag

Kösz szépen az infót, akkor a frankenwm lesz az első, amit kipróbálok. Ez az 1MB alatti foglalás hihetetlenül jól hangzik.

(#3386) Rimuru


Rimuru
veterán

Nalam tobb het hasznalat alatt awesome is (boven) felkuszott 100mb fole, attol fuggetlenul hogy indulasnal bereri 10-20mb-tal is. ;] Amugy kevesebb memoriaval nem is hiznak fel annyira.

Vigyázat, csalok!

(#3387) whbear


whbear
senior tag

Csak úgy kiadtam ezt a parancsot : userdel kdm. Nem kellett volna. Viszont feltettem a KDE 4-re az SDDM - et és sokkal jobb!

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#3388) spammer


spammer
veterán

urxvt vagy urxvt+ranger probléma:

Cseszik használni a 15 feletti színeket, amik .Xresources-ban lettek definiálva. Például a rangerben sötétkék meg sötétzöld meg ilyesmi színeket mutat, amik nem 0-15-ig terjedő színek.

Például:
URxvt*color18: írhatok ide akármilyen színt, akár black, akár red, akár hex, akár rgb formátumban, mert sötétkék lesz belőle. Próbáltam * helyett ponttal ( . ) is, de tökmindegy, nem eszi meg. Mintha valami fallback lenne.

xrdb -query listázza a definíciókat, tehát elvileg működnie kellene.
xrdb -load ~/.Xresources minden módosítás/mentés után ki van adva, és a terminál újra meg van nyitva.

echo $TERM
rxvt-unicode-256-color

Hivatalos tárolóból telepítve.

Tehát nem 16 színű, mégsem eszi meg a 15 feletti színeket (0-15-ig működik).

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3389) qisqaqas válasza spammer (#3388) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Ranger lehet nem ismeri meg az $TERM változót. Állítsd át xterm-re. Azzal tán jó lösz.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3390) spammer válasza qisqaqas (#3389) üzenetére


spammer
veterán

:(

Hiába adok neki bármilyen más nevet: xterm, xterm-256color, xterm-termite, semmivel nem működik.

Termite alatt tökéletesen működik, de annak ugye saját konfigja van, nem .Xresources-ból szedi a dolgait. Csak abban meg nem működik a w3m image display a rangerben, míg urxvt-ben igen. Továbbá nincs daemon módja, míg a urxvt-nek igen.

Viszont urxvt-ben meg nem mennek ezek a színek, továbbá van egy fasza underscore bug is 14-es betűméretnél: nem mutatja az underscore karaktert. A 13-as méret meg túl pici, a 15-ös meg túl nagy. Csak hogy nehogy még véletlenül is legyen egy olyan terminál, amiben minden működik normálisan. :DDD

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3391) Rimuru válasza spammer (#3390) üzenetére


Rimuru
veterán

Viszont urxvt-ben meg nem mennek ezek a színek, továbbá van egy fasza underscore bug is 14-es betűméretnél: nem mutatja az underscore karaktert. - Nezd at a fontconfigot, valami ott cseszi el (mar nem emlekszek hogy mi).

Vigyázat, csalok!

(#3392) spammer válasza Rimuru (#3391) üzenetére


spammer
veterán

Ennyi a font configom [link] :) Underscore bugról olvastam, hogy okozhatja, de az nem is annyira fontos, másik betűtípussal nincs gond (Droid jó, DejaVu rossz). A színeket nem eszi meg, ez a nagyobb problémám.

Már csak ez kellene, és a Termite-ot le is válthatná. Bár valószínűleg így is le fogja váltani, mert a daemon mód + w3m image display fasza. :K

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3393) viskund


viskund
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, egy korosodó laptop nem ismeri fel egy PCMCIA kártyát.

Antergos disztro van feltelepítve. A kártyának csak erre van szüksége? pcmciautils

A kártya típusa: X-Micro WLAN 11g

Köszönet

aggregátor dunadzsem 2011 TARÉJA!!! - Duna Taréja 2012 - Tareeja 2013-2014-2015-2016-2017-2018-2019

(#3394) qisqaqas


qisqaqas
senior tag

Olyat próbálok csinálni hogy húha: egérgörgő pöpec, de néha visszatekerni a böngészőben/terminálban/stb helyeken igen megterhelő. Arra gondoltam, hogy mod+egérguriga kombóval az tekerő hatását megtízszerezem(mondjuk). Ez valami ilyesmiként nézne ki.

bindsym --whole-window $mod+button4 exec xdotool click --repeat 10 --delay 1 4

Csakhogy a mod nyomvatartásakor újra elnyeli a WM a görgöt és újabb 10 gördítést ad ki és azt megint elkapja és így tovább. bindsym --release opciója nem játszós mert a görgő kapcsolásakor a press mögött rögtön ott lesz egy release is. Az xdotool --clearmodifiers opciója sem megy, pedig ez megoldás lehetne a bajokra.

Ötlet? (ha úgy érzed hülység, nem baj írd le hátha megihlet hajamat tépem már ettől) :W

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3395) spammer válasza qisqaqas (#3394) üzenetére


spammer
veterán

Csak tipp, mert nem tudom kipróbálni, i3-at sem használtam még: sleep vagy valami hasonló megoldással nem lehet megakadályozni, hogy újra elkapja és lefuttassa? Ha más nem, akkor berakni egy .sh fájlba az xdotool commandot és azt meghívni a bill kombóval, aztán a script végén valahol megszakítani mondjuk 1 másodpercre.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3396) F34R válasza qisqaqas (#3394) üzenetére


F34R
nagyúr

Es ha ennek a scriptnek a modositott valtozatat bindeled egy modifier-re?
[link]

(#3397) qisqaqas válasza qisqaqas (#3394) üzenetére


qisqaqas
senior tag

sleepelés nem megoldás, sem a for ciklus, az sh kiszervezés felesleges.

Sleep lassít rajta és kiszámíthatatlanságot növeli, for ciklussal nő a hibalehetőség, és bonyolultságot okoz, a kiszervezéssel sokat nem érek el mert két " közé téve a kommandot teljesen jól megvan a konfigban is.

Ezzel nagyjából jó a cucc:

bindsym --whole-window $mod+button4 exec "xdotool click --clearmodifiers --repeat 10 --delay 1 4 mouseup --clearmodifiers 4"

Még mindig van olyan amikor a 10 helyett 2x-3x annyit ugrik(gördítéssebességtől függetlenül) de legalább nem ragad be.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3398) qisqaqas válasza qisqaqas (#3397) üzenetére


qisqaqas
senior tag

--delay 0 és máris kezd használható lenni. :D

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3399) F34R válasza qisqaqas (#3397) üzenetére


F34R
nagyúr

Ezt az i3 configjaba tetted? Nem ellenorzitem hogy a script mukodik-e, egyebkent mire akarod hasznalni?

(#3400) qisqaqas válasza F34R (#3399) üzenetére


qisqaqas
senior tag

i3 configba biza! Egérguriga sebességének növelése a cél, ha hatalmas mennyiséget kell visszagördíteni terminálban vagy ilyesmi. Akkor csak lenyomom a mod-ot és mehet a móka. Nem tökéletes de a célt kiszolgálja. Sima gördítés viszont érintetlen maradt, precíziósabb tekerésre marad az.

Szerintem zseniális a dolog. Jobb mint a Logitech egerem hipiszupi görgetőkereke.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.