Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-28 11:06:49

LOGOUT.hu

Arch Linux topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2751) Fritz Teufel válasza N0zer0 (#2746) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

A helyesírás a kommunikáció szabványa azért, hogy mindannyian egyet értsünk és nem egyetértsünk. A helyesírás nekem is a szívügyem, még, ha nem is maradéktalan.

Legalábbis ez az én meglátásom. Azt gondolom, abban mindannyian megegyezhetünk, hogy a szabványosítás az emberiség kollektív intelligencia fejlődésének egyik komoly mérföldköve.

Egyébként korábban és is utána néztem a fordításnak itt a Linux családon belül és nem olyan egyszerű az. Miután az ember átment a teszteken, kap egy sztenderd kézikönyvet a szakszavakhoz. Éppen azért, hogy a fordítások ne legyenek össze-vissza. Minden alkalmazásban ugyan azok a szavak legyenek használva ugyan azon kifejezésekre függetlenül a fordítótól. Bizony, még ez is szabványosítva van (szerencsére).

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2752) whbear


whbear
senior tag

Mindenkinek Boldog Új Évet Kívánok!

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2753) joecontra válasza whbear (#2752) üzenetére


joecontra
addikt

Legyen jobb mint az idei.

Üdv,
J

(#2754) N0zer0 válasza Penty (#2750) üzenetére


N0zer0
senior tag

Így van, ez a helyesség, helytelenség maradi szemlélet, ami még sok száz évvel ezelőtti nacionalizmusban gyökerezik. A mai modern nyelvészet ezt a kategóriát elvetette (mint előíró kategóriát), a helyesség helyett arra koncentrál, hogy az anyanyelvűek hogyan használják tömegesen a nyelvet (leíró szemlélet). Sőt, egyes modern nézetek szerint az írás nem is része a nyelvnek, mert egyes országokban, egyes nyelveknél régen és most is sok ember írástudatlan (volt), illetve egyes nyelveknek helyesírásuk sincs (nem csak ilyen törzsi nyelvek, de pl. az angol nyelvnek sincs ilyenje). A nyelvet ugyanolyan jól tudják használni, mint a helyesírók. Tudom, ez elég meghökkentő szemlélet ahhoz képest, mint amit ilyen magyartanárnénik belénk vertek alsó tagozattól kezdve. A magyartanárnéniket, nyelvvédőket a nyelvészek ma már komolytalannak és károsnak tartják.

Az akór nem helytelen, de idegen, mert egyik magyar sem ejti ilyen hosszúsággal (viszont van nyelvjárás, amelyik az így-et igynek mondja, az irók is pedig lehet az írók megfelelője ugyanebben a nyelvjárásban). De a mög, jelenniök, mondhatnók, méndég, mindíg, pósta, ijen, muszály, vóna, licensz/liszensz, eggy, asztán, kálcium mind legalább olyan helyes, mint a helyesírás szerinti meg, jelenniük, mondhatnánk, mindig, posta, ilyen, muszáj, volna, licenc, egy, aztán, kalcium.

Ha valaki nem ír „helyesen”, azt csak azt jelenti, hogy egy technikai szabvány ellen vét, egy közmegegyezéses illemszabályzat, szokás ellen, és ezért tanulatlannak, primitívnek, hülyének bélyeghetik bizonyos körökben, de ez nem nyelvi kérdés, hanem társadalmi értékítélet és presztízskérdés.

Sőt, ha annyira rugózunk a /boot -ba kérdéskörén, akkor a helyesírási szabályzat szerint /bootba formában kéne írni, kötőjel nélkül.

Ha kellene is kötőjel ilyenkor, az előtte lévő szóközt a helyesírás nem érinti, a helyesírás csak az szóképeket (betűk, kisbetűs, nagybetűs) és írásjeleket (egybe/különírás, kötőjeles írás, pont, vessző stb. kitétele vagy elhagyása) szabályozza. Amit te kifogásoltál, azzal a tipográfia, nyomdászat foglalkozik, de egyrészt ennek a szakmának nincs hivatalos szabályzata, inkább csak egyes nyomdáknak vannak szokásai, meg kialakult egyfajta hagyomány, másrészt a tipográfiai szabályok inkább a köz számára történő publikálásnál fontosak, de magánhasználatkor kicsit durva lenne kötelezővé tenni. A helyesírás követése sem kötelező egyébként.

Egyik ilyen tipográfiai hagyomány pl. hogy a magyar nyomdászatban nem "..." formátumú idézőjeleket használnak, hanem „…”-jelet, azaz alul 99, felül 99 formájú jeleket, és ezt a legtöbb felhasználó nem tartja be, sem szövegszerkesztéskor (bár a Word és a Writer ki tudja cserélni), sem itt a fórumon, meg úgy általában a neten. Sokan elvétik azt is, hogy a vessző és a pont után nem tesznek szóközt.Így ni,pedig nem lenne szabad. Van egy csomó ilyen tipográfiai szokás, csak ezeket gáz lenne mind a fórumozók és magánemberek orra alá dörgölni, mert a többségét iskolában sem tanítják és a szabályzata sem elérhető, sem nem egységes.

@whbear: neked is viszont!

[ Szerkesztve ]

(#2755) N0zer0


N0zer0
senior tag

Korrigálnom kell magam, a *muszály nem anyanyelvi, azaz idegen, mert még a palócok sem ejtik ly-os fonémával/hanggal, azaz [ʎ]-val. Az *ijen viszont anyanyelvi, és ennél fogja nem helytelen, tényleg ejtik [j]-vel.

(#2756) ubyegon2 válasza Istju (#2748) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szép nyugisan feltelepedett minden, kíváncsiságból Cinnamont választottam és a legvégén lightDM- et. Ez rossz ötlet volt, mert boot után kiírja, hogy nem indul a ldm. Hogyan bootoljak most?

(#2757) _Dumber_ válasza ubyegon2 (#2756) üzenetére


_Dumber_
őstag

Terminálba startx, és nézd meg mi történik.

Vagyis tty-n

[ Szerkesztve ]

(#2758) ubyegon2 válasza _Dumber_ (#2757) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azt próbáltam egyből, de azt írja:

-bash a parancs nem található

Második alkalommal tovább futott ez a systemd vagy mi a neve kiírási lista.
Szerintem minden más jól települhetett, a GRUB főleg, mert MINT- re simán tudok ugrani.

[ Szerkesztve ]

(#2759) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#2758) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Látni itt hibákat, de nem tudok velük mit kezdeni! :U

[+0.00s] DEBUG: Logging to /var/log/lightdm/lightdm.log
[+0.00s] DEBUG: Starting Light Display Manager 1.12.2, UID=0 PID=287
[+0.00s] DEBUG: Loading configuration dirs from /usr/share/lightdm/lightdm.conf.d
[+0.00s] DEBUG: Loading configuration dirs from /usr/local/share/lightdm/lightdm.conf.d
[+0.00s] DEBUG: Loading configuration dirs from /etc/xdg/lightdm/lightdm.conf.d
[+0.00s] DEBUG: Loading configuration from /etc/lightdm/lightdm.conf
[+0.00s] DEBUG: Using D-Bus name org.freedesktop.DisplayManager
[+0.00s] DEBUG: Registered seat module xlocal
[+0.00s] DEBUG: Registered seat module xremote
[+0.00s] DEBUG: Registered seat module unity
[+0.01s] DEBUG: Monitoring logind for seats
[+0.01s] DEBUG: New seat added from logind: seat0
[+0.01s] DEBUG: Seat seat0: Starting
[+0.01s] DEBUG: Seat seat0: Creating greeter session
[+0.01s] DEBUG: Seat seat0: Creating display server of type x
[+0.01s] DEBUG: Could not run plymouth --ping: Failed to execute child process "plymouth" (No such file or directory)
[+0.01s] DEBUG: Using VT 1
[+0.01s] DEBUG: Seat seat0: Starting local X display on VT 1
[+0.01s] DEBUG: DisplayServer x-0: Logging to /var/log/lightdm/x-0.log
[+0.01s] DEBUG: DisplayServer x-0: Can't launch X server X, not found in path
[+0.01s] DEBUG: DisplayServer x-0: X server stopped
[+0.01s] DEBUG: Releasing VT 1
[+0.01s] DEBUG: Seat seat0: Display server stopped
[+0.01s] DEBUG: Seat seat0: Can't create display server for greeter
[+0.01s] DEBUG: Seat seat0: Session stopped
[+0.01s] DEBUG: Seat seat0: Stopping display server, no sessions require it
[+0.01s] DEBUG: Seat seat0: Stopping
[+0.01s] DEBUG: Seat seat0: Stopped
[+0.01s] DEBUG: Failed to start seat: seat0

pacman logban is van egy sor:
[2015-01-01 12:38] [ALPM-SCRIPTLET] Autolaunch error: X11 initialization failed.

[ Szerkesztve ]

(#2760) joecontra válasza ubyegon2 (#2756) üzenetére


joecontra
addikt

VGA driver is került fel?

Üdv,
J

(#2761) _Dumber_ válasza ubyegon2 (#2759) üzenetére


_Dumber_
őstag

Ebből, meg abból, hogy nincs is startx parancsod, én azért megkérdem, hogy az xorg fel lett telepítve?
pacman -S xorg-server xorg-apps xorg-xinit xorg-server-utils

+ a vga drivert nézd meg

[ Szerkesztve ]

(#2762) ubyegon2 válasza _Dumber_ (#2761) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

és
(#2760) joecontra

Ravasz kérdéseket tesztek fel, úgy nézett ki, mindent felrakott, pont a xorgot nem? :U

Megnézem valahogy.

valami van a pacman logban:
[2015-01-01 12:38] [PACMAN] installed xorg-xauth (1.0.9-1)
[2015-01-01 12:38] [PACMAN] installed gksu (2.0.2-5)
[2015-01-01 12:38] [PACMAN] installed gcr (3.14.0-1)
[2015-01-01 12:38] [PACMAN] installed libcap-ng (0.7.4-1)
[2015-01-01 12:38] [PACMAN] installed gnome-keyring (3.14.0-1)
[2015-01-01 12:38] [PACMAN] reinstalled polkit (0.112-2)
[2015-01-01 12:38] [PACMAN] installed xdg-user-dirs (0.15-1)
[2015-01-01 12:38] [PACMAN] installed xorg-xset (1.2.3-1)
[2015-01-01 12:38] [PACMAN] installed xdg-utils (1.1.0.git20141009-1)

ezt próbáljam kiadni ezek szerint:
pacman -S xorg-server xorg-apps xorg-xinit xorg-server-utils

[ Szerkesztve ]

(#2763) _Dumber_ válasza ubyegon2 (#2762) üzenetére


_Dumber_
őstag

Ezt mindenképp.. ha nem lenne fent akkor felrakja. Megpróbálható a -- purge kapcsolóval is.
(Nem szabad minden esetben a --purge, de nekem múltkor jól jött)

Jól látom, hogy logokat nézegetsz... nem hiába.. új évet írunk na !

[ Szerkesztve ]

(#2764) ubyegon2 válasza _Dumber_ (#2763) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nagy nehezen felrakta, bár előbb db-upgrade- t javasolt, aztán települt sok minden, de valami nem jó még mindíg.

bocs, de csak mobillal készült képet tudok berakni:

persze, hogy logokat olvasok, mert most még tudok, amúgy sem SSD- re tettem most! :)

Ahogy nézem, írkál valami új kernel buildot is, én meg lts kernellel telepítettem. :U

[ Szerkesztve ]

(#2765) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#2764) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

pastebin lemaradt [link]

A Chakra is szivatott a driverekkel, úgy látszik ez az Arch vonal már ilyen nálam. :(

[ Szerkesztve ]

(#2766) _Dumber_ válasza ubyegon2 (#2764) üzenetére


_Dumber_
őstag

pastebin-re tedd fel a Xorg.0.log-ot. látom már :)

Milyen videokártyát használsz? Ezt is látom

Szerintem nincs videodrivered.
pacman -S xf86-video-ati

Az lts kernel csak akkor lényeges ha a mkinitcpio-t újrafuttatod. Mert ez esetben nem elég a :
mkinitcpio -p linux, hanem a linux-lts kell a végére (meg minden más helyre ahol meg kell adnod a kernel-t)

[ Szerkesztve ]

(#2767) ubyegon2 válasza _Dumber_ (#2766) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

AMD A-10 5800K

mkinitcpio
Ilyent biztosan nem futtattam sehová!

pacman -S xf86-video-ati
megpróbáljuk akkor ezt is

Kösz a fáradozást, csak összejön egyszer! :)

(#2768) _Dumber_ Nekem minden Arch alapú próbálkozás extrém eset.

[ Szerkesztve ]

(#2768) _Dumber_ válasza ubyegon2 (#2767) üzenetére


_Dumber_
őstag

"mkinitcpio
Ilyent biztosan nem futtattam sehová!
"

Azt a telepítő megtette helyetted. meg a kernelcsere is megfogja mindig.. neked nem kell futtatnod, csak extrém esetben..

[ Szerkesztve ]

(#2769) Istju válasza ubyegon2 (#2764) üzenetére


Istju
senior tag

Szerintem , vagy a video drivered holos, vagy nincs, vagy nem megfelelő a xorg.conf -od. Milyen video karit használsz?
Ha biztosan tudod, milyen driver kell neki, akkor telepítsd újra. Utána , pedig generálj egy új xorg.conf -ot.
Ha a driver telepítés megvan, akkor:
$ su
# Xorg :0 -configure
# cp /root/xorg.conf.new /etc/X11/xorg.conf
# exit
$ systemctl reboot
Mennie kéne. Különben nem tudom mit ronthattál el.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2770) Istju válasza ubyegon2 (#2765) üzenetére


Istju
senior tag

Bocsi. lemaradtam egykét hozzászólásról.
-Szerintem nomodeset kernel opcióval tégy egy próbálkozást, szerintem akkor indulni fog, de attól még fel kell tenned a video drivert, és ajánlom a xorg újragenerálását is.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2771) Istju válasza ubyegon2 (#2767) üzenetére


Istju
senior tag

mkinitcpio -t a script futtatta helyetted, ha jól emlékszem, ilyenkor azt írja ki, hogy: korai rendszerindítási környezet generálása.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2772) Istju válasza ubyegon2 (#2767) üzenetére


Istju
senior tag

Remélem a telepítés során a nyílt forráskódú drivert választottad, mert a zárt driver, az csak xorg 1.15 -re való downgrade -delésével megy.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2773) joecontra válasza _Dumber_ (#2766) üzenetére


joecontra
addikt

+1 a VGA drivernek. Bár már nem először javasoljuk.
Ezért jár jobban az ember ha Arch szellemben telepít Arch-t. ;]

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#2774) ubyegon2 válasza Istju (#2769) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az volt a baj, a video driver, _Dumber_ javallata segített! :R

Még most is érdekes, mert már bootolt, net is van, böngészőt felraktam, de teljesen összekavarta a nyelvi beállításokat, sudo rebootnál nem akarta elfogadni a jelszót a nulla meg az Y miatt, de arra rájöttem, de a PH bejelentkezéskor már nem jutott eszembe a @ előhozatala.

Gyüjtenem kell erő, aztán holnap elszórakozok vele! Azt gondoltam, valamivel egyszerűbb lesz.
Köszi az eddigieket :R , holnap jövök majd a többi problémával, ha lesznek, ezeket a karakteres meg nyelvi dolgokat már csak be tudom majd állítani!

Nem rontottam el amúgy semmit, ez ilyen nálam, az volt a hiba, hogy az Arch szellem még nem járt át eléggé, amire joecontra ft. utalt! :D

Most kikapcsolódásként telepítek Manjarot, az 6-8 perc alatt megvolt a múltkor. :)

(#2775) Istju Tényleg az, 45 percig tartott, de ma már nem annyira vagyok fogékony a tegnapi nap elég fárasztó volt! ;]

[ Szerkesztve ]

(#2775) Istju válasza ubyegon2 (#2774) üzenetére


Istju
senior tag

Jó kis szórakozás ez, ha először csinálod;-)

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2776) _Dumber_ válasza ubyegon2 (#2774) üzenetére


_Dumber_
őstag

Gratula, bár a videodrivert nem én javasoltam először.

A nyelvi beállításra nézd át kéklufi telepitési segédjét. (ez alapján akár már mezítlábasan is gelteheted volna.)

[ Szerkesztve ]

(#2777) ubyegon2 válasza _Dumber_ (#2776) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Thnx!
Tudom, azért is köszöntem mindőtöknek, de a pontos szöveget mégis tőleg tudom!

MINT felhasználótól ne várjatok túl sokat Arch telepítés ügyében! :N Azért a MINT vagy egy Manjaro telepítés még öreganyámnak is menne!
Az is igaz, hogy kicsit elő kellett volna olvasni ezeket a kapcsolódó írásokat!

Az még mindíg fura, hogy volt netkapcsolatom, pedig nem állítottam be semmit, dsl kapcsolat van amúgy. Ilyent már vettem észre más telepítéskor is, lehet, hogy észleli az előző ethernetes beállításokat? :U

Fog ez menni szerintem, innen üzenem Decepticon ft- nak, hogy ne tervezgessen még egy évig! :P Nem piszkálni akarnám, de nulla informatikai tudással is sikerült. :D

kéklufi telepitési segéd- je azért nekem igencsak bonyolultan hangzik. :F

Amúgy elég rossz választás volt a Cinnamon, mert az tényleg csak MINT alatt néz ki jól!

[ Szerkesztve ]

(#2778) _Dumber_ válasza ubyegon2 (#2777) üzenetére


_Dumber_
őstag

Mitől lenne bonyolult.
Particionálásra és formázásra kell figyelni. Utánna majdnem csak copy-paste.
Annyi tudásod meg van, hogy syslinux helyett grub legyen, meghogy a networkmanagert érdemes az elején felvarázsolni (lehetőleg az első újraindítás előtt)
De ezekre elég gyorsan rájön az ember :)

[ Szerkesztve ]

(#2779) _Dumber_ válasza ubyegon2 (#2777) üzenetére


_Dumber_
őstag

Decepticon remélem levágatta a bajcát, mert csak akkor nem cincáljuk :)

[ Szerkesztve ]

(#2780) ubyegon2 válasza _Dumber_ (#2778) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Attól bonyolult, hogy pen bootolás után nem volt netem meg amúgy is megállt már a telepítés elején valamivel és net nélkül semmilyen supportom nem volt. Mondjuk a mostani konfiggal még nem próbáltam. Ha routeres netem meg egy másik netképes eszközöm lenne kéznél, úgy könnyű lenne, de így? Egyébként akár script- tel is megcsináltam volna már, az is van egész jó, az itteniek végül is tényleg jó supportot biztosítanak, abban nincs hiba! :)

Most már tényleg bevárom azzal a tipusú telepítéssel Decepticont, mert már tiszta ciki lenne neki, ha egy félanalfabéla Linuxos is megelőzné! :))

(#2781) Istju válasza ubyegon2 (#2780) üzenetére


Istju
senior tag

Hajrá ;-)

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2782) cubix válasza ubyegon2 (#2780) üzenetére


cubix
tag

Egyébként ha elakadsz, a telepítőn ott van egy install.txt(az arch wikin is ugyan ez van fenn) ami hasznos tud lenni, ha elakadsz.

[ Szerkesztve ]

「시작이 반이다」

(#2783) N0zer0 válasza ubyegon2 (#2777) üzenetére


N0zer0
senior tag

Nem baj, így fejlődsz. Mindig kell újjal próbálkozni, új célkitűzéseket teljesíteni, egyre nagyobb szakmai tudást igénylő problémákat megoldani és egyre próbb szoftvereket használni. Részben ez is oka volt, hogy elkezdtem linuxozni, a Windowst nem csak a kinézete és a hülyeségei miatt untam, hanem azért mert éveken át ugyanazokat a programokat használtam, ugyanúgy beállítottam, és az egész semmi kihívást nem jelentett már, szakmailag vegetáltam és stagnáltam. Na meg az ember látókörét is tágítja, mert a Windowson túl is van élet, nem is akármilyen, sőt, én pont a windowsos világra mondom, hogy kívül van a valódi IT világán, konzumidiótáknak van, akik nem akarnak tanulni. Igaz, hogy a PC-k 99%-án fut, de ott van a sok hálózati és embedded eszköz, célhardver (pl. médiabox), okostelefon, táblagép, és akkor még a szervereket nem is említettük (ezen a területen a Win. Server nagyon kis százalékban van jelen), ezek többségén vagy Linux vagy más unix-like rendszer fut. A másik előnye, hogy a linuxos programok általában platformfüggetlenek, és javarészt minden OS alatt használhatók, még Windows alatt is. Így elég csak egy valamit megszokni, és az mindenhol rendelkezésre áll.

Szerintem ha nem áll bele az életem a földbe, még lett volna hová fejlődni. Ezért próbáltam ki mindig új dolgokat, és nem csak a linuxozást, de pl. tipográfia tanulásába, a LaTeX-be, majd a TeX-be is ezért fogtam bele, hogy ne legyek átlag ECDL-es Word-birka, és bizony nagyon megérte. Be volt még tervezve a vim megtanulása, Archra és BSD-re, tiling wm-re való átállás, de ezekből végül úgy néz ki, hogy semmi nem lesz, vagy legalábbis jó hosszú időre jegelnem kell ezeket a projekteket, pedig némelyikből le is futott már egy rész (vim, Arch terén félúton vagyok majdnem). Az embernek mindig fejlődnie kell, tágítania a látókörét. Olyan nincs, hogy valaki mindent tud, mindig lehet fejlődni, újat tanulni egy területen belül is. Pl. az archosok is tovább léphetnek Gentoora vagy LFS-re, a vimesek Emacsre, az emacsesek bináris kódszerkesztésre :DDD, a tiling wm-esek a kizárólagos konzolhasználatra.

[ Szerkesztve ]

(#2784) whbear válasza N0zer0 (#2783) üzenetére


whbear
senior tag

Ezt hogy érted? Elnézést a személyeskedésért, de érdekel.

"Szerintem ha nem áll bele az életem a földbe, még lett volna hová fejlődni."

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2785) Istju


Istju
senior tag

2015 van. Új projektet találtam ki. Azt sajnos még nem tudom előre, milyen nehézségekbe fogok ütközni. A cél az lenne, hogy legyen egy saját telepítőm a gépemre optimalizálva, ami kérdés nélkül, - persze a particionálás és a csatolások után- telepíti a legfrissebb arch linux -ot, az összes progimmal, és az összes személyes configommal együtt a gépemre. Tudom, hogy egy csomó configot fel kell töltenem ehhez. A cél az lenne, hogy a telepítés után egyből a belakott rendszerem fogadna. Ezt a scriptet jó lenne kombinálni egy live rendszerrel is, ami szintén a használt rendszerem lenne. Már az alapoknak nekiláttam, de még nem tudom mi lesz belőle.
Tudom, hogy túl sok előnyöm nem származna ebből hosszú távon, és viszonylag sok munkával, és karbantartással járna ez a cucc. A cél igazából a tanulás lesz.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2786) cubix


cubix
tag

Mi a véleményetek az Awesome WM-ről?

「시작이 반이다」

(#2787) Rimuru válasza N0zer0 (#2783) üzenetére


Rimuru
veterán

Mintha a tiling wm olyan nagy dolog lenne. Nem nehezebb használni mint bármi mást.

Istju: Ilyet én is terveztem de nem magamnak mert úgyse kell újrarakni a rendszert. :DDD Kezdésnek ajánlom ezt.

cubix: Kezdésnek tökéletes választás.

Vigyázat, csalok!

(#2788) N0zer0 válasza Rimuru (#2787) üzenetére


N0zer0
senior tag

Nekem szokni kellene, mert az én világomtól teljesen más, világ életemben Windowshoz (3.0 volt az első amit megismertem), KDE-hez és klasszikus GNOME-hoz voltam szokva (jó, a DOS-t, C64-et, 16-ot és C+4-et ne számítsuk ide), épp ezért még a Unity és a Mac is túl meredek nekem. Megy a vakon gépírás is, de a gépelésnél az egérre sokkal jobban rááll a kezem.

Szerintem igenis tanulni és szokni kell, hogy ráálljon az ember keze a tilingozásra, és arra, hogy ne egerezzen. Így is csak azért akartam esélyt adni neki, mert a leghaladóbb linuxerek legtöbbje ilyen wm-et használ, és az erőforrásigénye is ennek a legalacsonyabb, még az Openboxhoz képest is töredéke. Ezért éreztem úgy, hogy ez is egy fejlődési és továbblépési lehetőség, amibe akkor is érdemes belevágni, ha elsőre nem tűnik kecsegtetőnek.

(#2789) Istju válasza Rimuru (#2787) üzenetére


Istju
senior tag

Köszönöm a tippet, de épp ez alapján álltam neki:-)

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2790) Istju válasza cubix (#2786) üzenetére


Istju
senior tag

Én már próbáltam, de valahogy nem tudtam kibékülni vele. Pedig jelenleg is dinamikus tiling a FrankenWM van fenn, ami már kb. egy éve az abszolút kedvenc:-)

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2791) joecontra


joecontra
addikt

Miért lehet az hogy Virtualbox-ban kb. 60 MB, valódi gépen pedig 200-300 MB a memóriahasználata az LXDE felületnek?

Üdv,
J

(#2792) Rimuru válasza joecontra (#2791) üzenetére


Rimuru
veterán

Adj neki RAM-ot bőven és ott is több lesz. :DDD Van különbség 32/64bit között is

Vigyázat, csalok!

(#2793) joecontra válasza Rimuru (#2792) üzenetére


joecontra
addikt

Az hozzátartozik hogy a virtuális masina 768M RAM-ból gazdálkodik, a valódi gép pedig 2G RAM-ból. Mindkét esetben 32bit-es telepítésről van szó.

Nem mintha álmatlan éjszakáim lennének tőle csak furcsa.

Üdv,
J

(#2794) whbear


whbear
senior tag

HTPC-t raknék össze újévi projekt gyanánt. Mit gondoltok, Arch + Kodi, vagy OpenELEC menjen rá? Csinált már valaki ilyet?

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2795) Istju válasza whbear (#2794) üzenetére


Istju
senior tag

Milyen hardvered van?

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2796) Istju válasza joecontra (#2793) üzenetére


Istju
senior tag

Szia A virtualbox virtuális hardverekkel dolgozik, amikhez több esetben nem kell drivert felhúzni. Ebből simán lehet a különbség. Ne feledd, az alap rendszered működteti a hardvereszközeidet, az azokhoz szükséges drivereket és a hozzá tartozó memóriát szintén az biztosítja. A vbox virtuális harvereszközei jóval kevesebb memóriát esznek, mint a valóságos hardver elemeid.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2797) joecontra válasza Istju (#2796) üzenetére


joecontra
addikt

Igazad lehet. De kíváncsiságból kipróbáltam és egy Debian LXDE alapjáraton 90M memóriából megállt a valódi gépen.
Azt furcsállottam, hogy többet eszik mint egy XFCE ami nálam 160-170M fogyasztásról indul (Xubuntu).

Üdv,
J

(#2798) whbear válasza Istju (#2795) üzenetére


whbear
senior tag

Most fogom megvenni. Mini itx alaplap valami Atom procival, 2 Gb RAM lesz.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2799) Istju válasza whbear (#2798) üzenetére


Istju
senior tag

Az biztos jó lesz:-) Nálam egy 512 Mb-os málna van HT -feledatokra a TV-re dugva, ezen rasbmc fut tökéletesen végezve a dolgát. A torrentezést és a samba megosztást a HT részére egy Tplink Wr842ND csinálja, amire egy 2,5 colos kiszolgált laptop vinyó van dugva külső házban külső (régipctáp) betáppal. Ez így tökéletes, de az RPi-t , ha lesz pénzem egy ilyenre , akkor lecserélem, és ezután a routerem csak router lesz.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#2800) sigidi


sigidi
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Próbálkoztam párszor win7+ arch dual bootot összehozni, eddig sikertelenül, GRUB win7-et nem találta, az arch meg a "cannot display video" üzenettel jött talán, sajnos másik gép nem volt nálam, a böngésző pedig emiatt nem indult, nem tudtam utána nézni.

Most viszont nekiállnék megint, de syslinux-al. A leírások alapján a manual install az ennyi lenne:

# mkdir /boot/syslinux
# cp -r /usr/lib/syslinux/bios/*.c32 /boot/syslinux/
# extlinux --install /boot/syslinux
# fdisk -l /dev/sda
# dd bs=440 count=1 conv=notrunc if=/usr/lib/syslinux/bios/mbr.bin of=/dev/sda

Utána kéne még valamit csinálnom? :F
A gép egy ThinkPad x200s 1 SSD-vel, jelenleg Debian + win7.

Köszi

szerk: Kimaradt, hogy i3-mal használnám csak és első telepítéskor is csak azt tettem fel, mint WM.

[ Szerkesztve ]

Expect the unexpected.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.