Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-28 11:06:49

LOGOUT.hu

Arch Linux topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) spammer válasza Siriusb (#3650) üzenetére


spammer
veterán

Vagy felraksz egy tiling WM-et. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3652) Siriusb válasza spammer (#3651) üzenetére


Siriusb
veterán

Ennyire elfajzott nem vagyok. :) Meg nem is lenne célszerű, táblázatok megnyitva stb, kényelmesebb ez.

(#3653) qisqaqas válasza Siriusb (#3652) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Nem is sejted mennyire jó tud lenni egy tiling WM... :)

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3654) Siriusb válasza qisqaqas (#3653) üzenetére


Siriusb
veterán

Biztos vagyok benne, hogy megvan az a terület, ahol kiválóan használható. Sajnos azonban nem egyezik az én felhasználási területemmel. :( Így is néha kicsi a monitor felbontása...

(#3655) qisqaqas válasza Siriusb (#3654) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Tilinget pont az alacsony felbontás miatt kezdtem el.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3656) spammer válasza qisqaqas (#3655) üzenetére


spammer
veterán

1366x768-on használom én is. :K Eleve nincs ablakdekoráció, vékony a panel (ha van egyáltalán panel), ezáltal több a hasznos munkaterület. Igaz, ezeket meg lehet oldani Openboxon is (ami egyébként tud tilingot is, scriptelve).

Számomra kényelmes, hogy ha szükség van több ablak egymás mellé/alá/fölé helyezésére, akkor nem kell baszkurálni az egérrel, hogy átméretezzem, vonszoljam őket. A tiling nem azt jelenti, hogy kötelező bélyegkép méretűre osztani a munkaterületet. Hátránya (már akinek az): relatíve ritkán látod a háttérképed :DDD De kb. ennyi.

De nyilván rábeszélni senkit nem akarok, fasza az az Openbox, arról váltottam én is (csak ott meg az xml formátumú konfig egy ocsmányság). :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3657) qisqaqas válasza spammer (#3656) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Openbox configgal kapcsolatban egyet kell értsek.

Van i3-gaps is amikor néha láthatod a háttérképed egyes részleteit. :D Designoltam egy szép hátteret i3hoz és nem látom sűrűn. :( Jelenleg fHD-n tolom, de régebben 1024x600 volt a szükségállapot. Azóta nem tudtam elengedni az egy gombbal minden a helyére takarodik dolgot. :3

Clusterssh tilingon pedig egy álom. Berakom őket egy konténerbe és egyszerre látom hol tart 20-40 szerver frissítése.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3658) Rimuru válasza spammer (#3656) üzenetére


Rimuru
veterán

Most en is, de 1024x768 volt kezdesnek (nem sokat nott :DDD). Awesome, akkor meg zenburn temaval.

Vigyázat, csalok!

(#3659) spammer


spammer
veterán

Mostanában valamiért segfaultolgat néhány program:

mpv/youtube dl - ha beletekerek a videóba egy hosszabbat, elszáll
mutt (terminálos email):, ha accountot váltok indítás után, elszáll (de van hogy hiába várok, elszáll)
vim: néha random elszáll

Nyomoztattam, intel microcode fel lett tolva, grub frissítve, nincs microcode update a cpu-hoz, nem is oldott meg semmit. Van ahol még intel driver, van, ahol mesa hibáról írnak. Mindkettőt downgrade-eltem, külön-külön, mindkettő után volt reboot is, nem oldotta meg. Próbáltam a muttot TTY-ról futtatni, ott is segfaultol. :U Próbáltam más terminált klienst, azzal sem jó.

gdb mutt teszt volt, ez lehet releváns rész:

#3 0x00007ffff6620790 in __libc_start_main () from /usr/lib/libc.so.6

De megnéztem a pacman confot, ott HoldPkg alapból a glibc, pacman logban megnéztem, nem is frissült a glibc. Tudom, hogy a Holdpkg != IgnorePkg, de ignore listán nincs is glibc.

Szóval nem tudom, mi a franc lehet a nyűgje.

Van valakinek inteles laposa (nálam Celeron N2840 cpu)? Nálatok nincs ilyen hiba? :F

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3660) Rimuru válasza spammer (#3659) üzenetére


Rimuru
veterán

mpv/youtube-dl rendben mukodik, a tobbit nem hasznalom, viszont tiltva van az integralt videokartya.

Vigyázat, csalok!

(#3661) ux1 válasza spammer (#3659) üzenetére


ux1
addikt

Nálam akkor hülyült meg, amikor felkerült a kernel-firmware upgrade. Gőzöm sincs miért, dowmgrade, tiltás, és azóta ok. Kopp-kopp

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#3662) spammer válasza ux1 (#3661) üzenetére


spammer
veterán

Köszi, úgy néz ki, hogy (talán részben) ez a hibás, linux-firmware downgrade után az mpv/youtube-dl jónak tűnik, még nem dobta el pár próba után. Vim majd kiderül. A mutt viszont account váltásnál ugyanúgy segfaultol, na de mindegy, ott lehet, hogy más is be kavar, úgyhogy ott megoldottam másképp az accountok kezelését, szóval nem életbevágó.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3663) Brogyi


Brogyi
senior tag

Következő service fut a rendszeremen, és szerintem valami hiányzik a service script-ből, mert ha leállítom majd újraindítom akkor a top nem mutatja a service PID-jét. A program az működik.

[Unit]
Description=qbittorrent-nox Service
After=network.target

[Service]
Type=forking
User=joe
ExecStart=/usr/bin/screen -dmS qbittorrent-nox qbittorrent-nox
ExecStop=/usr/bin/screen -S qbittorrent-nox -X quit

[Install]
WantedBy=multi-user.target

A terminál itt mutatja mi történik:

[brogyi@antergos ~]$ sudo systemctl status qbittorrent.service
● qbittorrent.service - qbittorent-nox Service
Loaded: loaded (/usr/lib/systemd/system/qbittorrent.service; enabled; vendor preset: disabled)
Active: active (running) since Sat 2015-08-08 11:49:42 CEST; 2min 48s ago
Process: 352 ExecStart=/usr/bin/screen -dmS qbittorrent-nox qbittorrent-nox (code=exited, status=0/SUCCESS)
Main PID: 362 (screen)
CGroup: /system.slice/qbittorrent.service
├─362 /usr/bin/SCREEN -dmS qbittorrent-nox qbittorrent-nox
└─363 qbittorrent-nox

Aug 08 11:49:42 antergos systemd[1]: Starting qbittorent-nox Service...
Aug 08 11:49:42 antergos systemd[1]: Started qbittorent-nox Service.
[brogyi@antergos ~]$ top | grep 363
363 brogyi 20 0 415.4m 19.6m 0.0 0.2 0:00.24 S `- qbittorrent-nox

[brogyi@antergos ~]$ sudo systemctl stop qbittorrent.service
[brogyi@antergos ~]$ sudo systemctl status qbittorrent.service
● qbittorrent.service - qbittorent-nox Service
Loaded: loaded (/usr/lib/systemd/system/qbittorrent.service; enabled; vendor preset: disabled)
Active: inactive (dead) since Sat 2015-08-08 11:53:32 CEST; 5s ago
Process: 2930 ExecStop=/usr/bin/screen -S qbittorrent-nox -X quit (code=exited, status=0/SUCCESS)
Process: 352 ExecStart=/usr/bin/screen -dmS qbittorrent-nox qbittorrent-nox (code=exited, status=0/SUCCESS)
Main PID: 362 (code=exited, status=0/SUCCESS)
CGroup: /system.slice/qbittorrent.service

Aug 08 11:49:42 antergos systemd[1]: Starting qbittorent-nox Service...
Aug 08 11:49:42 antergos systemd[1]: Started qbittorent-nox Service.
Aug 08 11:53:32 antergos systemd[1]: Stopping qbittorent-nox Service...
Aug 08 11:53:32 antergos systemd[1]: Stopped qbittorent-nox Service.
[brogyi@antergos ~]$ sudo systemctl start qbittorrent.service
[brogyi@antergos ~]$ sudo systemctl status qbittorrent.service
● qbittorrent.service - qbittorent-nox Service
Loaded: loaded (/usr/lib/systemd/system/qbittorrent.service; enabled; vendor preset: disabled)
Active: active (running) since Sat 2015-08-08 11:54:03 CEST; 4s ago
Process: 2930 ExecStop=/usr/bin/screen -S qbittorrent-nox -X quit (code=exited, status=0/SUCCESS)
Process: 2943 ExecStart=/usr/bin/screen -dmS qbittorrent-nox qbittorrent-nox (code=exited, status=0/SUCCESS)
Main PID: 2944 (screen)
CGroup: /system.slice/qbittorrent.service
├─2944 /usr/bin/SCREEN -dmS qbittorrent-nox qbittorrent-nox
└─2945 qbittorrent-nox

Aug 08 11:54:03 antergos systemd[1]: Starting qbittorent-nox Service...
Aug 08 11:54:03 antergos systemd[1]: Started qbittorent-nox Service.
[brogyi@antergos ~]$ top | grep 2945

(#3664) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Sziasztok!

kicsit kalandoztam Arch vonalon:
Lecseréltem a kde-workspace-t plasma 5.x-re és javaslatra a lighdm-et is sddm-re. Felraktam az sddm-kce-t is és beállítottam auto-ra a bejelentkezést, mégis konzollal indul, startx-re nem indul, sudo sddm-re viszont megcsinálja az auto bejelentkezést!

Mit kéne írnom az sddm.conf-ba, hogy normál auto módban induljon?
:R

Érdemes egyáltalán lecserélni a lightdm-et?

[ Szerkesztve ]

(#3665) ux1 válasza ubyegon2 (#3664) üzenetére


ux1
addikt

Systemctl enable sddm és systemctl start sddm megvolt?

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#3666) ubyegon2 válasza ux1 (#3665) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A leírásban ez is volt, valószinüleg megcsináltam, de most újra kiadtam a két parancsot, a másodiknál szétesett a kép. Azt nem értem, miért nem indul a startx parancsra konzolból.
Bár most már sehogyan se indul. :U [link]

Debian után elég lehetetlen küldetés ez, kerestem hirtelen a dmesg és kernel.logokat.

[ Szerkesztve ]

(#3667) ux1 válasza ubyegon2 (#3666) üzenetére


ux1
addikt

Elvileg ez még OK is lehetne. Nem volt gondod a VGA driverrrel ?

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#3668) ubyegon2 válasza ux1 (#3667) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem vettem észre gondot, talán nagyon minimális függőleges tearing-szerü volt, ha nagyon gyorsan pörgettem lefelé a fórumon, más nem volt.

Amíg működött az Antergos, valamelyik logban mint ha olvastam volna nvidia problémáról, de AMD APU-m van, így az nem zavart. lehet, hogy keverem valamivel

[ Szerkesztve ]

(#3669) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#3668) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Most működik újra auto bejelentkezés nélkül. nem lehet, hogy itt az ssdm.conf-ban nem jól van valami :

[Autologin]
User=ubyegon
Session=plasma.desktop

[General]
HaltCommand=/usr/bin/systemctl poweroff
Numlock=none
RebootCommand=/usr/bin/systemctl reboot

[Theme]
Current=maui
CursorTheme=Adwaita
FacesDir=/usr/share/sddm/faces
ThemeDir=/usr/share/sddm/themes

[Users]
DefaultPath=/bin:/usr/bin:/usr/local/bin
HideShells=
HideUsers=
MaximumUid=65000
MinimumUid=1000
RememberLastSession=true
RememberLastUser=true

[XDisplay]
DisplayCommand=/usr/share/sddm/scripts/Xsetup
MinimumVT=1
ServerPath=/usr/bin/X
SessionCommand=/usr/share/sddm/scripts/Xsession
SessionDir=/usr/share/xsessions
XauthPath=/usr/bin/xauth

Téma váltása után hozzáírt az autologin sorhoz:
Relogin=false
Session=plasma.desktop
User=ubyegon

Aműgy eddig minden jól működik a plasma 5-re váltás után is.

[ Szerkesztve ]

(#3670) whbear válasza ubyegon2 (#3664) üzenetére


whbear
senior tag

Lapozz vissza jó sokat, kb fél éve leírtam step by step a Plasma 5 telepítést. Plasma 5-höz SDDM kell. Nem kell vele semmi mást csinálni mint (nem a linux): # systemctl disable kdm && systemctl enable sddm

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#3671) whbear válasza ubyegon2 (#3669) üzenetére


whbear
senior tag

Összefoglalom KDE Framework 5-re váltást, hátha valakinek segít.
#pacman -Sy sddm sddm-kcm
#systemctl disable kdm && systemctl enable sddm
#pacman -Rc kdebase-workspace
#pacman -S plasma-meta breeze-kde4
#pacman -S --needed kf5 kf5-aids

Egyébként már xfce van fent az egyik gépen, mert sokkal gyorsabb, kisebb memória igényű és ugyanolyanra meg lehet csinálni az xfce-look.org témáival.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#3672) whbear


whbear
senior tag

Összefoglalom az xfce telepítésem tapasztalatait.
A gnome-keyring csomag gondot okoz chromium állandóan kéri a jelszót, kipróbáltam az összes megoldást amit találtam de semmi nem segített. Valamint állandóan dolgozott a háttérben. Megoldás: # pacman -Rns gnome-keyring. Infinality-bundle nem kell mert beakaszt a Double Commandernek és a Libre Office-nek és megjelenítési problémákat okoz a chromiumban. Spammer ft. leírása fentebb tökéletes megoldás a font problémára + ttf-dejavu. Szintén köszönet a tearing témában Spammer ft. - nek, érdemes a 20-intel.conf file létrehozása amit fentebb részletesen leirt. Témák vannak nagyon
szépek az xfce-look.org -on, egyszerűen be kell másolni a /user/share/icon és theme könyvtárba.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#3673) #16820480 válasza whbear (#3671) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szuper, ki is próbáltam, teljesen jól működik :K néha mondjuk átméretezéskor összeomlik a panel, de annyira nem nagy probléma, rendes használattól nem volt még nagy baja.

(#3674) #16820480 válasza #16820480 (#3673) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hopp, most nézem, hogy nincs hangerőszabályzó, és nem is találok sem a tárolókban ilyen mixer, vagy volume csomagot, és a plasmoidok közt sincs. Upgrade előtt Veromix volt fent, az is eltűnt, gondolom függőség miatt. Hogy lehet hangerő szabályzót szerezni Plasma 5 alá? :B

(#3675) whbear válasza #16820480 (#3674) üzenetére


whbear
senior tag

# pacman -S kmix

Reboot aztán lesz ikon, mixer, boldogság :)

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#3676) #16820480 válasza whbear (#3675) üzenetére


#16820480
törölt tag

Köszi! Közben rájöttem, hogy csak nem indult el valamiért a kmix magától, betettem a startup alá, és most megy rendesen. Fel volt téve amúgy, nem tudom miért nem indult el. Csak nem akartam már triplázni a topikban. :)

Amúgy az miért lehet, hogy az alapértelmezett egérmutató téma csak az alkalmazásokban jelenik meg? Ha a desktop fölé viszem az egeret, akkor a régi, egyszerűbb mutató van, ha bármilyen alkalmazás, vagy a panel fölé húzom az egeret, akkor meg az új Breeze téma.

(#3677) whbear válasza #16820480 (#3676) üzenetére


whbear
senior tag

Át kell állítani valami másra, alkalmaz, majd breeze ismét kiválaszt. Ezt csinálta nálam is de megjavult.
Kmix nem kell az autostart alá mert démont indít. Régen kellett de már javították.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#3678) #16820480 válasza whbear (#3677) üzenetére


#16820480
törölt tag

Köszi, kipróbálom majd. :R

Megnézem, hogy ha kiszedem a startup alól kmix-et, akkor is elindul-e mostantól, de első 1-2 indításnál tényleg nem ment magától.

(#3679) whbear válasza #16820480 (#3678) üzenetére


whbear
senior tag

A sima kmix, nem a kdemultimedia-kmix.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#3680) #16820480 válasza whbear (#3679) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez utóbbi szerintem nincs is fent. De amikor láttam, hogy nem fut, akkor Alt+F2 -> kmix futtatással egyből megjelent a system trayben, addig nem ment a hangerőszabályzás sem.

Amúgy érdekes, hogy ha az összes applet megújult (nm, BT, értesítésközpont, stb), akkor a kmix miért nem. Pont az a régi kinézete és felépítése van, mint eddig. Pedig nem ártana egy kényelmesebb mód az audió profil/eszköz váltáshoz (ezért tettem fel annó a veromix-et).

(#3681) ubyegon2 válasza whbear (#3671) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi, újra megcsináltam ezeket, de ahogy nézem nem hagytam ki semmit az összefoglaltakból. Az indulás ugyanaz, nincs auto sddm. :(

(#3682) attilav2 válasza ubyegon2 (#3592) üzenetére


attilav2
őstag

A kábel azért nem mindegy milyen! Sata3 kábel kell kampós rögzítésű. A régi fillérekért dobált sata1 kábelekre nem érdemes rábízni sem hdd-t sem ssd-t, ezeken rögzítőkampó sincs így akár egy gépházat ért ütéstől kicsúszhatnak. Ha valakinek nincs megfelelő sata kábele akkor érdemes megnézni az ED-ben az equip sata3 kábeleket, még derékszögű verziója is van, viszonylag olcsók.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#3683) ubyegon2 válasza attilav2 (#3682) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jogos, nem mindegy a kábel minősége sem, bár amit fórumtársunk írt, azok alapján gondoltam, hogy kattogást nem a kábel okozza az inkább adatátviteli hibákért lehet felelős, hanem a rossz táp, de így teljes a kép, ahogyan kiegészítetted! :)

(#3684) #16820480 válasza whbear (#3679) üzenetére


#16820480
törölt tag

No, ha nem teszem be kézzel a startup alá a kmix-et, akkor nem indul el magától :(

Másik gond, hogy valamiért nem igazán tudok váltani az audioeszközök közt, hiába van csatlakoztatva például egy BT headset, nem küldi rá a hanot, pedig a Audio setup alatt betettem preferáltnak a beépített hangeszköz elé. Ezért szerettem a Veromix-et, annál sokkal egyszerűbb volt az audioprofilok közti váltás...

(#3685) whbear válasza #16820480 (#3684) üzenetére


whbear
senior tag

Mindenhol előre kell sorolni a BT eszközt, nekem úgy működik. Újra kell indítani utána. Sokat kellett állítgatni aztán végül egyszer csak jó lett.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#3686) #16820480 válasza whbear (#3685) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, csak én nem azt szeretném, ha mindig előrébb lenne, hanem ha tudnék váltani köztük, amikor akarok. Ebben péládul nagyon jó volt a veromix :U

Amúgy közben a kmix indulási probléma megoldódott: a csoagkezelő szerint nem volt telepítve a csomag, pedig elindult, amikor kézzel indítottam. Feltettem, logout, login, most megy.

(#3687) whbear válasza #16820480 (#3686) üzenetére


whbear
senior tag

Ez core Arch? Nálam úgy megy ha nincs csatlakoztatva a BT füles akkor a speaker szól ha csatlakozott akkor átadja a hangot a BT-re. Nekem így jó, mert nem kell állítani semmit. Pacmannel tetted fel a kmix - et? Nem a kdemultimedia-kmix van mégis fent? Az a KDE 4-re való és tényleg nem indul Plasma 5-ön magától.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#3688) #16820480 válasza whbear (#3687) üzenetére


#16820480
törölt tag

Manjaro, de elvileg azonos repókat használ ez is.

Igen, eredetileg a kdemultimedia-kmix volt fent, nem tudom ezt miért nem cserélte le magától a frissítéskor, de mostmár az a része jó.

Igazából nekem a BT arra kell, hogy azon küldöm át a hangot a nappaliban levő hangfalakra, ezért az mindig be van kapcsolva, és login után jellemzően meg is találja magától, de nem mindig oda szeretném küldeni a hangot, mert van, amikor más használja őket (és a tévét).

(#3689) whbear válasza #16820480 (#3688) üzenetére


whbear
senior tag

Én használtam Manjarot és már egy ideje Archot de az a véleményem hogy teljesen másként tudnak viselkedni. Pl a Manjaro Xfce és az Arch Xfce ég és föld. Az Arch javára. Valahogy Manjaro alatt semmi sem úgy megy mint ahogy kellene. Ezért is váltottam.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#3690) #16820480 válasza whbear (#3689) üzenetére


#16820480
törölt tag

Lehet, hogy én is rászánom magam és felteszem az Arch-ot, csak valahogy a CLI nem annyira volt eddig szimpatikus. Nem vagyok ellene, csak nem értek annyira hozzá, hogy én kézzel válasszam ki a csomagokat úgy, hogy ne maradjon ki semmi.
Plusz át kéne húzni egy kábelt a routerből, mert CLI-nél nincs ugye wifi.

(#3691) whbear válasza #16820480 (#3690) üzenetére


whbear
senior tag

Van számodra megoldás. Van WiFi is. Először én sem CLI telepítettem. Nézd meg ezt : www.evolutionlinux.com (thx Istju ft. - nek)

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#3692) #16820480 válasza whbear (#3691) üzenetére


#16820480
törölt tag

Köszi, kipróbálom majd mindenképp! :) Múltkor az ArchBang-et néztem, de az openbox nem az én világom.

(#3693) whbear válasza #16820480 (#3692) üzenetére


whbear
senior tag

Archbang nagyon bugos. Én is szenvedtem vele egy ideig. KDE után nehéz másik DE. Nekem gyenge gépen xfce van, a 4.12 nagyon jó, stabil és olyanra meg lehet csinálni mint a KDE az xfce-look.org oldalról. Viszont a memória használata kevesebb mint a fele. Persze nincs Krusader és a KDE alkalmazások minősége is hiányzik néha de lehet találni alternatívát.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#3694) #16820480 válasza whbear (#3693) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, amióta az Ubuntu elment Unity felé, a Gnome project meg a 3.x-nél tart, azóta KDE-zek, és nagyon megszoktam már az egészet. Mondjuk pont a Crusadert nem használom, de a többi KDE appot megszoktam már nagyon. Memória elég szerintem, igaz "csak" 3GB van, de eddig nem panaszkodott a rendszer.

(#3695) spammer válasza #16820480 (#3690) üzenetére


spammer
veterán

Ha DE-t használsz, akkor nem kell válogatnod csomagokat.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3696) whbear válasza spammer (#3695) üzenetére


whbear
senior tag

Az mitől lehet, ha kijelölök egy szöveget a double commander nézőkéjében, mindegy milyen kódolással, nem jelennek meg helyesen az ékezetes betűk beillesztve a chromiumba. Játszottam utf8, ISO kódolással de hiába. Ha ugyanezt a szöveget a geanyben jelölöm ki akkor jó. Csak az a megoldás hogy a geany az editor és viewer? A system locale utf8 en us. Találkozott már valaki ezzel?

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#3697) spammer válasza whbear (#3696) üzenetére


spammer
veterán

Nem használtam sose a Double Commandert. Locale-ban a hu_HU.UTF-8 is engedélyezve van és le van generálva? És ha LANG=hu_HU.UTF-8 doublecmd paranccsal indítod? (Feltéve ha ez a parancs indítja, a lényeg, hogy a LANG magyarra legyen állítva előtte). Ha nem működik, akkor sajnos passz.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3698) whbear válasza spammer (#3697) üzenetére


whbear
senior tag

Köszönöm szépen, ismét nálad van a megoldás.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#3699) BoB válasza spammer (#3695) üzenetére


BoB
Topikgazda

De, kell válogatni csak nem annyit.

Egy asztali környezet nem egy disztró. Nem elég kiválasztani a plasma meta csomagot 'oszt jónapot.

Nekem alaptelepítéshez 88 csomag van megadva, ebből 1, azaz egy a KDE: plasma-meta.
(és nincs benne olyan csomag, amit másik behúzna függőségként)

Ha meg nem kell a teljes KDE, pontosan ugyanott vagy mintha nem használnál egy teljes DE-t.

sheratan: javaslom indulj el az arch wiki alapján, úgyis jön majd megától amikor fel kell rakni valamit. Azt meg feljegyzeteled egy fájlba, később egy parancsal fel tudod rakni az összes csomagot ha kell.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3700) spammer válasza BoB (#3699) üzenetére


spammer
veterán

Oké, annyira valóban nincs összelőve minden, mint egy kész disztrón, de azért nem kell beleszakadni a válogatásba, mert mondjuk egy full Gnome vagy Xfce behúzza a legtöbb cuccot. Nyilván az extrákat/egyebeket meg így is úgy is fel kell rakni. Egyébként sem értem, mi olyan nehéz a válogatásban, ha már az ember tudja miket szokott használni, fel kell rakni ugyanazt, azt' kész. A konfigok meg a legtöbb esetben át is vihetőek, be sem kell újra állítgatni a megszokott programokat.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.