Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 19:21:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4501) Multibit válasza Rick4 (#4500) üzenetére


Multibit
veterán

OPNsense

(#4502) trance89 válasza pszihopata85 (#4499) üzenetére


trance89
Topikgazda

Nem téglásítottál semmit, az amit te írsz az csak a crash unlock, a crash törlés a legutolsó lépés. Enélkül wifi anomáliák lép(het)nek fel mint nálad.
Bejelentkezel SSH-n és kiadod a 2 hiányzó parancsot, ennyi:
mtd erase crash
reboot
Nem kell elölről mindent
További félreértéseket elkerülendő, kicseréltem tlala bdata átírós leírását az összefoglalóban FingR86 kolléga frissebb leírására amiben szerepel a crash törlés is, ugyan ez fel volt tüntetve külön az ÖF-ban de kevesen olvasták el.

[ Szerkesztve ]

(#4503) Rick4 válasza Multibit (#4501) üzenetére


Rick4
félisten

Jaaa, hét tényleg, mindenki, aki még egy ddns- szolgáltatással kapcsolatban is fórumkérdést tesz fel, otthon opnsense routereket hekkel szabadidejében! :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4504) tlala válasza trance89 (#4502) üzenetére


tlala
addikt

Köszönjük!
(Bár így tűnik, hogy FingR86 kolléga leírása sem tartalmazza az új kötelező --model AX3600 kiegészítést a header.py parancs sorában.)

[ Szerkesztve ]

(#4505) trance89 válasza tlala (#4504) üzenetére


trance89
Topikgazda

Ez a leírás a régebbi script verzióhoz íródott és pontosan az is van linkelve, így nem kell a parancs kiegészítés sem.

(#4506) tlala válasza trance89 (#4505) üzenetére


tlala
addikt

Ah... bocs és köszi!

(#4507) Multibit válasza Rick4 (#4503) üzenetére


Multibit
veterán

Ahogy visszaolvasok ebben a topikban, inkább itt megy a hekkelés :D

(#4508) Rick4 válasza Multibit (#4507) üzenetére


Rick4
félisten

Persze, de láttál olyat ddns-ről kérdezni, aki amúgy meg tud nyitni egy cmd vagy putty ablakot? :D

Nyiván ezzel arra gondoltam, hogy a pfsense és opnsense nem feltétlenül kezdő számítógéphasználók kezébe valók, akinek gond egy ddns reg és a routerben annak beállítása, az nem fog elbírni egy komolyabb tűzfal opciókat tartalmazó eszköz beállításával.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4509) Multibit válasza Rick4 (#4508) üzenetére


Multibit
veterán

aki amúgy meg tud nyitni egy cmd vagy putty ablakot?
Nem is kell megnyitnia! Az OPNsense/pfSense pont azért (is) jó, mert nem kell parancssorozni. Úgy lehet használni, mint egy Windowst: grafikus felületről telepíthetsz szoftvereket rá. Persze nincs akadálya a CLI-s használatnak, de nem kötelező. Ez nem Vyatta ;)
De ha már itt tartunk, az openwrt elsődleges felülete is a CLI. Beta verziók nem is tartalmazzák a LuCI-t ;]

(#4510) Rick4 válasza Multibit (#4509) üzenetére


Rick4
félisten

Persze, tudom, de nem erre gondoltam, hanem úgy általában véve akartam csak rámutatni, hogy a többség számítógépes felkészültség alapesetben kimerül egy tenda- tp-link router beállításában, ami viszonylag egyszerű, 5-6 menüpontból áll, viszont az openwrt-t azért lehet szeretni, mert nagyjából mindent tud, minden azonos helyen van a sokadik router csere esetén is, ennek ellenére mégis mindig a gyakorlottabbak routerére van telepítve.
És pont ez van a pfsense esetén is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4511) pszihopata85 válasza trance89 (#4502) üzenetére


pszihopata85
tag

Na igen, de nem tudok belépni ssh-val sem. Miután webes felületéig nem jutok el, vissza sem tudom tenni azt a firmware-t amivel lehet ssh-zni...

"Annyiszor van igazam, ahányszor csak akarom. Nem? De! NÉÉÉGY!!" Laár András

(#4512) trance89 válasza pszihopata85 (#4511) üzenetére


trance89
Topikgazda

Akkor mehet minden elölről, kezdve egy reset-el

(#4513) pszihopata85 válasza trance89 (#4512) üzenetére


pszihopata85
tag

A reset után jutottam ide, újabb reset sem segít rajta.

"Annyiszor van igazam, ahányszor csak akarom. Nem? De! NÉÉÉGY!!" Laár András

(#4514) pszihopata85 válasza pszihopata85 (#4513) üzenetére


pszihopata85
tag

10 sec-ig nyomom a reset gombot bekapcsolt állapotban. Vagy van ennél "komolyabb" reset is?

"Annyiszor van igazam, ahányszor csak akarom. Nem? De! NÉÉÉGY!!" Laár András

(#4515) artru60


artru60
csendes tag

Sziasztok!

Mesh hálózatot alakítanék ki 2db AX1800 vagy Xiaomi Mesh System AX3000 2pack
routerekből. Kábellel kötném össze őket. Jelenleg ConnectBox + TpLink 841N van. Ezt a párost cserélném le. Az AX3000 kb 14000Ft-al drágább.
4-5 vezetékes eszközt és 15-20 Wifis eszközt kell kiszolgálnia.

Megéri a + 14K az Ax3000?

(#4516) Rick4 válasza artru60 (#4515) üzenetére


Rick4
félisten

Ha percenként keresel ennyit, akkor nem fog számítani, ha meg évente keresel ennyit, sokallani fogod. Ha más prefereciáid vannak, akkor vagy megéri, vagy nem, mindezt neked kell tudni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4517) artru60 válasza Rick4 (#4516) üzenetére


artru60
csendes tag

Lehet rosszul fogalmaztam ..
Nem igazán értek a routerek hardvereihez.

Az AX1800 128MB Ram IPQ6000 proci 4 mag,
Az AX3000 256MB Ram IPQ5000 proci 2 mag

A 2x ram ellensúlyozza-e a 2 mag hiányát?
Hosszútávon ha növekednek az eszközök melyik fogja jobban bírni?

(#4518) qqzs


qqzs
őstag

Sziasztok. Mi a kulonbseg a ax1800 stb routerek kozt? A 3600 legnagyobbnak legnagyobb a hatosugara? Nekem csak az szamitana. Most egy kicsi Xiaomi 3G router megy es olyan ereje van hogy maradnek a markanal ha jobbak amikrol kerdezek. 180m2 csaladi haz ket emeletet elvisz a kicsi xiaomi de doglodik mert naponta ujra kell inditani

Eladó: GTS450

(#4519) Rick4 válasza qqzs (#4518) üzenetére


Rick4
félisten

Ha visszaolvasol, illetve kulcsszavakra keresel, marad még kérdés?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4520) csubuka válasza qqzs (#4518) üzenetére


csubuka
addikt

Van CPU meg RAM különbség stb.

Lefedettségben szerintem óriási nem lesz (érzésre azért ilyen erősnek tűnők ezek, mert az összes szomszéd routert elijesztik a használt sávról a brutál felcsavart teljesítménnyel... *feltéve, hogy a kínai/kínaiosított verzióval van szó* innentől kezdve a gyenge adós kliensek is jól el tudnak lenni az interferenciamentes sávon), de itt a topikban ax1800 meg ax3600 volt, ax3000 (ez a háromszög alapú dizájner gúla) nem nagyon...

Sebességre és kezelhető max kliens számra lesz különbség, az már egyéni preferencia és adatlap összehasonlítás

[ Szerkesztve ]

(#4521) qqzs válasza csubuka (#4520) üzenetére


qqzs
őstag

Akkor a leggyorsabb a legnagyobb gondolom. Mennyi a max kliens ezeknel ap modban? Eleg sok cuccom van

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#4522) csubuka válasza qqzs (#4521) üzenetére


csubuka
addikt

Az ax utáni érték a sávszélesség szóval igen.

Nem tudom a max kliens mennyiséget, nálam ez nem lényegi, csak pár van, semmi extra.

(#4523) qqzs


qqzs
őstag

Meg annyit mondjatok legyszi hoyg egy AX3200 vagy 3600 miben jobb rosszabb egy AX3000 dupla pakktol?

Eladó: GTS450

(#4524) pszihopata85 válasza pszihopata85 (#4497) üzenetére


pszihopata85
tag

Van valakinek ötlete hogyan tudok életet lehelni bele?
Jelenleg a reset (10 sec nyomás) nem segít rajta. wifit nem ad, etherneten bekötve van IP címe, de azon se ssh-zni se böngészőben nem lehet megynitni. A system ledje világít fehéren vagy kéken (nem tudom eldönteni)

"Annyiszor van igazam, ahányszor csak akarom. Nem? De! NÉÉÉGY!!" Laár András

(#4525) qqzs


qqzs
őstag

Gondoltam kiprobalom ha nem jön be majd elalok tole. Most itt az AX3000 es kabelen csatlakozik a bejovo Huawei routerre de menuig nem jutok el hogy AP modba kapcsoljam mert broadban usernevet es jelszot ker. Mi a megoldas? Gondoltam ap mod a egyszerubb elobb igy probalnam.

Eladó: GTS450

(#4526) trance89 válasza qqzs (#4525) üzenetére


trance89
Topikgazda

A xiaomi wan portját szúrtad a huawei lan portjára?

#4524 pszihopata85
Fix ip címen sem éred el? (192.168.31.xxx)
Érdekes, a crash törlés elmaradása általában csak wifi problémákat szokott okozni.

#4523 qqzs
Az AX3000(álló fekete) sokkal gyengébb hardverileg mint az AX3600. Az AX3200 (Redmi AX6S) dualcore realtek procis ami kb az AX3000 szintjén van ha csak a nyers erőt nézzük. Vagy qualcomm vagy realtek routerekből építsd fel a hálót, ne keverd őket. QCA routereknél (AX1800/AX3000/AX3600/AX6000) nagyon jó az összhang.

[ Szerkesztve ]

(#4527) qqzs válasza trance89 (#4526) üzenetére


qqzs
őstag

Igen igy dugtam. De mindenaron telekomos usernevet es jelszot kert aztan mar kinombanna xiaomi lanjara dugtam at a kabeltnes ekkor a miwifi azt mondta hogy nincs kabel ellenerozzem de alatta aprobetovel higy tovább es vegre megkerdezte hogy milyen modban akarom hasznalni. Vezetekes ap modba kapcsoltam es csoda tortent. Ezutan visszadugatta velem a wan portba es elkezdett mukodni. A masodikat vsak radugtam a huaweire es a wanra majd magatol felalt mesh. De hogy ezt a kezdo permutacios dugdosast nyomkodast hogy kellett volna elkerulnom? Ezzel a ket AX3000-el is kanaán van. Osszes kamera, kutyu sokkal gyorsabban reagal. Sebesseg is jo. Mondjuk a telefon kicsit lassan kapcsol at mikor jovok megyek egesz kozel kell menni a masikhoz hogy raugorjon a telefon. De ez lehet a telefon beallitas problemaja.

Eladó: GTS450

(#4528) Tonyk válasza trance89 (#4526) üzenetére


Tonyk
veterán

"A xiaomi wan portját szúrtad a huawei lan portjára?"

De a dupla nat miért jó? :F

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#4529) qqzs válasza Tonyk (#4528) üzenetére


qqzs
őstag

nem ertek hozza de csak igy mukodik, AP modban is

Eladó: GTS450

(#4530) trance89 válasza Tonyk (#4528) üzenetére


trance89
Topikgazda

Ha saját routert használunk a szolgáltatóit át kell rakatni bridge módba, telekomnál ez szerencsére csak egy telefonhívásba kerül.

(#4531) Tonyk válasza trance89 (#4530) üzenetére


Tonyk
veterán

Ha bridege mód és wan , úgy ok. De mivel ap módot szeretne, itt erős a gyanú, hogy van egy fő router is. Márpedig ha van és a kliens router wan-ba kötődik, akkor ott biza dupla natolás esete forog fenn és a velejáró járulékos kellemetlenségek.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#4532) qqzs


qqzs
őstag

Mar par bapja hasznalom az AX3000 parost. A bejovo huawein van ap modban mindketto kabellel. Azert vettem mert egy haldok allandoan ujrainditos ap-t akarzam lecserelni. De nemcsak e miatt volt ertelme. Az osszes okosotthon kutyum kameram sokkal gyorsabban reagal, szinte nulla lag van, vagy pl sose kell kamerakat ujrainditani.

Eladó: GTS450

(#4533) zelikocc válasza artru60 (#4517) üzenetére


zelikocc
senior tag

Az AX1800 128MB Ram IPQ6000 proci 4 mag,
Az AX3000 256MB Ram IPQ5000 proci 2 mag

Én úgy tudom az AX1800-nak is 256 MB RAM-ja van. Legalábbis a hivatalos leírásaiban ez szerepel.

(#4534) qqzs


qqzs
őstag

Az AX3000 es 2db mesh routerre kapcsolt Xiaomi Repeater Pro roaming , azaz olyan modan ahol a ssid es a jelszo is megegyzik az eredetivel az miben kulonbozik a meshtol?
Most a haz mindket iranyaban a kertben es plusz a pinceben is egy ilyen repeater van hatotav kiterjesztonek. Most mindenutt egy SSID van es szuper terero. Ezek a repeaterek nem kavarnak ossze valamit?

Eladó: GTS450

(#4535) trance89 válasza qqzs (#4534) üzenetére


trance89
Topikgazda

Xiaomi repeater-ek nagyon stabilan tudnak működni ”családon belül", ugyanígy használok én is egy AX1800-AX1800 mesh rendszerhez egy MI-NANO routert repeater-nek, 1 éve amióta így megy csak áramszünetkor indult újra, sosem kellett hozzányúlni. Szintén azonos SSID-vel

#4533 zelikocc
Igen, az AX1800 128MB ROM, 256MB RAM

[ Szerkesztve ]

(#4536) st6969


st6969
őstag

Srácok, segítsetek kérlek.
Nekem az AX1800 router van, ami be van állítva AP módba. Vodafone Connect box-ról kapja a netet. Kicsit több, mint fél éve van meg, és kb. havonta egyszer a következőt produkálja:
Mindenféle előjel nélkül egyszer csak lecsatlakozik minden eszköz a wifiről. Amit tulajdonképpen észre sem veszek, mert a CB-n korábban visszakapcsoltam a 2,4GHz-es sávot "vendéghálózatnak", és arra automatikusan felcsatlakozik a telefon. Onnan tudom, hogy megint szarakodik, hogy az egyik okosdugalj küld egy push üzenetet, hogy levált a hálózatról..
A telefon wifi menüjében látszólag minden rendben van (látszik a 2,4 és az 5GHz-es hálózat is), de csatlakozni nem lehet: vagy homokórázik az IP cím lekérésénél, vagy kidobja, hogy IP cím kiosztási probléma (vagy valami ilyesmi). A routeren is világít a kék led, mintha minden rendben menne. Csak akkor áll helyre minden, ha újraindítom a routert (de így is csak akkor, ha várok pár percet). Aztán kb. ~1 hónapig megint minden rendben.
Van ötletetek, hogy mégis mi a jó franc lehet ez?
Köszi :R

(#4537) trance89 válasza st6969 (#4536) üzenetére


trance89
Topikgazda

Router módban szerintem nem csinálna ilyeneket. Én szolgáltatói eszközre biztos nem bíznám az IP kiosztást. A szolgáltatódnál nem lehet átrakatni modem módba a connectbox-ot?
Ha nem lehetséges akkor egy másik primitív megoldás: a connectbox lan portját amin a xiaomi csatlakozik DMZ-be tenni, a xiaomit pedig kapcsold át router módba

[ Szerkesztve ]

(#4538) st6969 válasza trance89 (#4537) üzenetére


st6969
őstag

Sajnos nem vagyok hozzáértő, de leírások alapján úgy csináltam meg, hogy a Connect box-on csináltam egy egy DHCP tartományon kívüli (?) fix IP-t, és azon csatlakozik a Xiaomi. Annyi frissítés a tegnapi leállás után, hogy azóta sem megy, hiába indítottam vagy 3x újra. Látszanak a wifi hálózatok, de felcsatlakozni nem lehet rájuk. Szóval valami nagyobb gebasz van itt :( Talán nem kap ip-t :F

Ha átállítom modem módba a connect boxot, akkor jól gondolom, hogy az arra kötött switch, ami 2db ip kamerát szolgál ki, nem fog működni?

"DMZ-be tenni" - ezt nem értem mi, de majd rákeresek.

(#4539) Albert.Tamas


Albert.Tamas
tag

Sziasztok !

kb 15 méterre mért eredmény wifin

(#4540) Rick4 válasza Albert.Tamas (#4539) üzenetére


Rick4
félisten

Aztán hogy mindez milyen eszközzel készült, hány fal volt közben, azok milyen anyagúak, vastagságúak voltak, plusz hogy a környéken milyen sűrűn, milyen erősen és melyik csatornán hány másik router sugárzott, az mind mind lényegtelen! :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4541) qqzs


qqzs
őstag

A multkor aradoztam 2db AX3000 meshrol hogy minden okoskutyb, printer, kamera poccre megy nincs lag nincs ujrainditas. Na azota eltelt par nap es eszrevehetoen lassultak a dolgok. Kamerak lassabban jelennek meg sot ketto offline is kerult csak kamera ujrainditas segitett. De az lehetett kamera miatt mondjuk kulonbozo tupusok voltak de ugyanabban a konnektorban. Na mindegy a lag novekedes miatt irok hogy ez normalis jelenseg e es ujra kene a routert inditgatnom? Van is erre a menujeben lehetoseg hogy pl naponta ujrainduljon.

Eladó: GTS450

(#4542) trance89 válasza qqzs (#4541) üzenetére


trance89
Topikgazda

AX1800/3600-akkal semmi hasonlót nem tapasztaltam több hónapos uptime mellett sem.
Amúgy MiWifi app-ban tudsz beállítani automatikus újraindítást vagy marad a manuális megoldás, webes felületen jobboldali lenyíló menüben "reboot" (utolsó előtti gomb)
DNS szervert a szolgáltatóit használod? Azt sem ártana belőni pl 1.1.1.1 (cloudflare) vagy 8.8.8.8-ra (google)

[ Szerkesztve ]

(#4543) qqzs válasza trance89 (#4542) üzenetére


qqzs
őstag

Huawei telekom routeren vannak ap modban kabellel

Eladó: GTS450

(#4544) trance89 válasza qqzs (#4543) üzenetére


trance89
Topikgazda

Kapcsold át router módba a fő AX3000-et próbaképpen, sztem megoldja. Tegnapelőtt st6969-nek is ugyanezt tanácsoltam

(#4545) qqzs válasza trance89 (#4544) üzenetére


qqzs
őstag

Nem vagy szaki de azt hallottam hoyg routeren router nem lesz jo, a huaweit meg nem tudom atkapcsolni esetleg csak ha elrontom a bejelntkezo adatokat

Eladó: GTS450

(#4546) trance89 válasza qqzs (#4545) üzenetére


trance89
Topikgazda

Több mint 1 évig ment így nálam de fél éve átrakattam bridge-be mert a port nyitogatás kész rémálom volt a dupla nat miatt.

(#4547) PpenoO


PpenoO
őstag

Sziasztok, lehet egy AX3600 + AX3000 lesz a befutó nálam, viszont van egy vízválasztó szempont amire láttam mástól kérdést de választ nem.

Wake on Lan (pontosabban Wan) funkció érdekelne, milyen támogatással működik.
MiWifiben van ilyen feature? Amennyiben nincs, hogyan oldható meg hogy interneten keresztül/külső hálózatról ébresszem fel az adott eszközt?

Asusnál ez egy feature volt a mobile appban és miután feltérképezte a hálózatot, bárhonnan fel tudtam ébreszteni a WoL eszközeimet dedikált ddns címmel.

[ Szerkesztve ]

(#4548) Alex91 válasza trance89 (#4546) üzenetére


Alex91
félisten

Ha DMZ-be tetted volna a szolgaltatoi eszkozon a sajat routered, akkor eleg lettvolna csak a sajaton portokat nyitogatni… Persze, ha a szolgaltatoi eszkozon nincs DMZ, akkor nem szoltam! :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4549) trance89 válasza Alex91 (#4548) üzenetére


trance89
Topikgazda

Ezzel tisztában is vagyok, így ment jó darabig (DMZ-be téve a xiaominak kiosztott IP) viszont ahányszor restartolva volt annyiszor másik IP-ot osztott ki mivel nem lehetett statikusan MAC címhez rendelni a kiosztott IP-ket. 1 szó mint 100, ha saját routert használ az illető mindig jobb megoldás modem módban használni a szolgáltatói eszközt (már ha van rá lehetőség)

(#4550) Alex91 válasza trance89 (#4549) üzenetére


Alex91
félisten

Es ha statikus wan ip-t adtal volna a xiaominak?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.