Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 19:21:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5601) xabolcs válasza netcore (#5595) üzenetére


xabolcs
őstag

Jo lesz az pedig! :K

Az latszik a kepeden, hogy: nehany helyen sikerult atirni http-re a protokollt, nehany masik helyen pedig teljesen elrontodtad a fajl tartalmat.

Itt az enyem, tedd be ugy ahogy van:

src/gz openwrt_core http://downloads.openwrt.org/snapshots/targets/ipq807x/generic/packages
src/gz openwrt_base http://downloads.openwrt.org/snapshots/packages/aarch64_cortex-a53/base
src/gz openwrt_kmods http://downloads.openwrt.org/snapshots/targets/ipq807x/generic/kmods/5.15.90-1-0fa92db7c38bee0774cabc5f0be2cda5
src/gz openwrt_luci http://downloads.openwrt.org/snapshots/packages/aarch64_cortex-a53/luci
src/gz openwrt_packages http://downloads.openwrt.org/snapshots/packages/aarch64_cortex-a53/packages
src/gz openwrt_routing http://downloads.openwrt.org/snapshots/packages/aarch64_cortex-a53/routing
src/gz openwrt_telephony http://downloads.openwrt.org/snapshots/packages/aarch64_cortex-a53/telephony

A 5.15.90-1-0fa92db7c38bee0774cabc5f0be2cda5 helyere pedig a "opkg list-installed|grep kernel" kimeneteben szereplo verzioszamot tedd! Igy nez ki nalam:

root@AX3600-835 ~ # opkg list-installed|grep kernel
kernel - 5.15.90-1-0fa92db7c38bee0774cabc5f0be2cda5

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#5602) netcore válasza xabolcs (#5601) üzenetére


netcore
tag

Köszi, igy már csak 1 csomagra ir hibát de már ahogy látom minden megvan amit edig telepítettem

Üdv Laci

(#5603) tlala válasza Mr.Csizmás (#5589) üzenetére


tlala
addikt

Már nem is emlékszem a kínai fw beállításaira, de anno elmentettem néhány menübeállítást, és emlékeim szerint az internet kapcsolatnál lehetett a google DNS-t beállítani, ha azt automatáról átállította az ember manualra.

(#5604) rennew válasza netcore (#5602) üzenetére


rennew
csendes tag

én meg félreértettem amit írtál. Bocsi a félre informálásért :D

[ Szerkesztve ]

(#5605) Mr.Csizmás válasza tlala (#5603) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:R működött

+
Davebowman WPA2-re állítás is volt.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5606) tlala


tlala
addikt

A legfrissebb Openwrt-ben (r22020-1c31ca5da9) javítva a teljesítményállítás, ismét a teljes dB skála használható mindkét rádiónál, elmentés után is.
Az a hiba még sajnos fennáll, hogy az 5GHz-es rádiót 160 MHz-re állítva nincs wifi.

(#5607) Tonyk válasza tlala (#5606) üzenetére


Tonyk
veterán

" javítva a teljesítményállítás"
tegnap néztem én is, sysupgrade-es frissítés után nálam továbbra sem jó. Amit viszont érdekes volt, az az , hogy nem állítottam le (elfelejtettem) a wpad-et és sikerült a frissítés.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5608) tlala válasza Tonyk (#5607) üzenetére


tlala
addikt

Ez mai/tegnapi frissítés - biztos ez a verzió van már fent nálad is?

(#5609) Tonyk válasza tlala (#5608) üzenetére


Tonyk
veterán

:) Aranyos vagy... :

Annyi, hogy én a firmware selector oldalon, belerakom és ezt a pár csomagot:
luci ddns-scripts-noip luci-app-ddns simple-adblock luci-app-simple-adblock
Majd innen töltöm a sysupgrade-et.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5610) domedee


domedee
senior tag

Félig off-topic kérdésem lenne. Adott egy panel lakásban egy mesh hálózat két AX1800 routerrel. Egy router nem bírta lekezelni a panel beton falait, hogy mindenhol elégséges legyen a sebesség wifin.
Ezt a mesh hálót szeretném kiegészíteni. Viszont a hálózatnak a másik fele a 2 emelettel feljebb levő lakásban lenne. AX3000 vagy AX3600 segítségével. A kérdésem az lenne, hogy a Xiaomi féle mesh minden esetben ugyanaz-e, kompatibilis egymással teljesen a különböző AX... routerek között?

Az AX3600+AX1800-ról találtam 1-2 videót, ahol mennek meshben. Esetleg ez működne AX3000-rel is? Az AX3000 oldalán csak az AX9000 van említve, mint kompatibilis. Ami akár csak marketing is lehet, de lehet akár valóság is.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#5611) tlala válasza Tonyk (#5609) üzenetére


tlala
addikt

Valahol el kell kezdeni az ellenőrzést... :)

Érdekes, most ismét megpróbáltam, mindkét wifi teljesítményét átállítottam, de megmaradt a teljes legördülő dB lista. Pedig frissítés előtt az egyik wifinél nálam is az volt, mint a te képeden.
Ráadásul én is használok adblock-ot a luci-app telepítéssel - szóval fogalmam sincs, mi lehet nálad a gebasz oka.
Esetleg próbáld meg újra telepíteni (úgyis van ismét új fw) wpad leállítással, hátha a leállítás hiánya nem engedte felülírni a teljesítmény-beállításos részt.

[ Szerkesztve ]

(#5612) Tonyk válasza tlala (#5611) üzenetére


Tonyk
veterán

Egyelőre annyira nem zavar, nem állítgatom oda-vissza a teljesítményt (vagy ha ingerenciát éreznék rá majd kézzel átallítom). :) Akkor szoktam frissíteni, amikor nem figyelek és egy softwer update után read-only -ba szaladok (snapshot miatt) vagy olyan változás történik, ami miatt érdemes lehet frissíteni. A napokban nem láttam ilyet. A fix typo meg fix whitespace javítások annyira nem hergelnek fel. ;) Marad a szombat/vasárnap reggelenti frssítés (ha nagyon unatkoznék), akkor még alszanak a nagyfogyasztók és nem hallom rögtön: "Deeeeemiiiiééééninnncsneeeeet????!!! (mert ez a rohadás digi nem enged vissza 5 percen belül, ha nem volt rendes disconnect.)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5613) dchard válasza Tonyk (#5612) üzenetére


dchard
veterán

A megoldás: wpad stop előtt nyomsz egy Stop-ot az interfészen. Vagy kivárod :) Nálam is ugyanez van, az érdekesség az, hogy ha nyomsz egy reboot-ot, akkor elbontja a kapcsolatot rendesen, és rögtön visszaenged. Valahol a sysupgrade-ben lehet a probléma és ez mindenkit (értsd: minden openwrt felhasználót) érinthet...

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5614) xabolcs válasza dchard (#5613) üzenetére


xabolcs
őstag

Sziasztok dchard es Tonyk!

Pont ezt feszegetem en is a nemzetkozi forumon: eloszor az mediatek/mt7622-es AX3200-al reprodukaltam, de azota sikerult AX3600-al es az ugyanebbe a csaladba tartozo Dynalink DL-WRX36-al is. :)

Es nekem is ez esett le, hogy a "service wpad stop" mellett kell egy "ifdown wan"-t is kiadni. :))

Hibajegyet egyelore lusta voltam irni, meg soros port hozzaferesem sincs meg sajat PPPoE halozatot se epitettem, de en is csak most jutottam oda, hogy ezek a gyors routerek hoztak felszinre ezt a sysupgrade-es + DIGI-s problemat ... eddig egyik routerem se csinalt ilyet, de azok mind NOR-osak voltak.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#5615) Tonyk válasza xabolcs (#5614) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem routerfüggő. Mindennel így viselkedik ha kirugod alóla szabálytalanul a PPPoE-t. A digi szervere nem értesül arról, hogy te le akartál jönni róla. 5 percig agyal azon, hogy hová lettél, aztán rájön, hogy elszálltál mint a győzelmi zászló és utána beenged. Sok éve így van ez már. Az ifdown vagy a dchard által említett stop-olás nekem sem jutott el a tudatomig... Mint ahogy az sem, hogy szabályos rebootok után mindig volt net.
Örgeszem na...
(ma meg akartam szivatni egy kilencedikes osztályt egy "bonyolultabb" feladattal, erre kiderült, hogy magamat sikerült, mert a kis büdösök egy pillanat alatt találtak -bár nem teljesen tökéletes- megoldást, :) ami nekem eszembe sem jutott...Úgy csináltam mintha evidens lett volna számomra. Persze belül jót röhögtem magamon, hogy miért kell mindig mindent bonyolítani.)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5616) xabolcs válasza Tonyk (#5615) üzenetére


xabolcs
őstag

Pont az a vicc, hogy eddig nekem a szabalyos sysupgrade eseteben se tunt fel, hogy nem enged be ujraindulas utan a DIGI.
Persze, mert addig szoszolt a router a frissitessel es az ujraindulassal, hogy boven letelt a timeout. :B

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#5617) eboostr


eboostr
aktív tag

Hamár Digi, ha az ONT-t szeretném átállítani router módból modembe, bekapcsolva kell tartani az ax3600-at vagy inkább húzzam ki addig míg az ONT átáll?

(#5618) Tonyk válasza tlala (#5611) üzenetére


Tonyk
veterán

wpad leállítva (és a pppoe is :) ), a mai verzióval így már nálam is elérhető az üzemszerű teljesítményállítás.
szerk: Channel analysis is jónak tűnik most radio1 és radio2 alatt.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5619) Benny21 válasza rennew (#5543) üzenetére


Benny21
csendes tag


Így állítottam be. Stabilan működik. Eszköz IP címek statikusak. Mobil teló szivatott az elején kicsit. 5 és 2.4 wifi is belőve telefonra. Mivel mesh-ben van a 3600 egy 3200-al így ahogy jöttem mentem a házban udvaron van miből válogatnia a telónak. És az elején míg rá nem jöttem mi a gondja nem is működött megfelelően. Hol blokkolt hol nem... Aztán a telóban wifi mac címet "fixre állítottam" (Véletlen mac használat helyett, Mac eszköz használata) wifi-adatvédelem menüben. Azóta jól működik a blokkolás a telón is.

[ Szerkesztve ]

(#5620) Benny21


Benny21
csendes tag

Viszont lenne egy dolog.... Mobil eszközön a wifi sebesség 192Mbps 5G hálón. Hogyan lehet több ez? Esetleg érdemes lenne sysupgrade frissítés? Mostani verzióm r21917-cfb296b79a. Mesh-hez wpad-mesh-openssl-t használom. Mai verzió (r22040-eeba2a67ca) jobb lenne?

(#5621) Davebowman válasza Benny21 (#5619) üzenetére


Davebowman
senior tag

Nekem ennek a fordítottja megy, a raspberry pi-hole a DNS szerver és a routerben a pi-hole-t adom meg dns-ként, és a DHCP-t is a pi-hole szolgáltatja... (Nekem minden eszközöm fix IP-t kap mac alapján évek óta és a pi-hole-ban tárolom). Ha lenne usb a routeren, biztosan kivenném a képletből a rasberryt

[ Szerkesztve ]

Vargalex 1.1.7

(#5622) Tonyk válasza Davebowman (#5621) üzenetére


Tonyk
veterán

"eszközöm fix IP-t kap mac alapján"

Ha DHCP, akkor nem fix (kézzel az eszközön beállítot ip). Hanem static DHCP ( alias IP-MAC binding vagy dhcp reservation). ;)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5623) Laza... válasza Davebowman (#5621) üzenetére


Laza...
addikt

Nekem is így müxik :C

Never give up!

(#5624) domedee


domedee
senior tag

Azt javasolták itt érdeklődjek: mostanában csinálja azt a netem, hogy nem akar menni.

Digi 1000FTTH, két Xiaomi AX1800 mesh-ben, kábeles backhaullal, gyári global FW 3.0.34.

A következőt dobja ki néha-néha a böngésző (mintha egyre többször lenne):


Ha Test network-öt nyomok, akkor meg minden ok.

Minden ok szerinte, csak nem megy. Ha újraindítom a böngészőt, akár többször is, egyszercsak meg megint megy. Ezt hajlamos több gépen is megcsinálni itthon (W10/W11). Mobilon nem jellemző. A céges gépen meg VPN-en sosem nyírvákol, hogy gond lenne elérnem a céges hálót.

Bármi ötlet?

[ Szerkesztve ]

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#5625) rennew


rennew
csendes tag

Srácok segítsetek please mert kezdek megőrülni.
Adott egy openwrt-s ax3600 és a synology nas amin dockerben fut az AdGuard.
Router ip: 192.168.31.1
NAS ip:192.168.31.24

mit kell még átírnom hogy működjön rendesen a NAS-on lévő Adguard?
Amiket eddig beállítottam:
- Network->Interfaces->Lan->Advanced Settings->Use custom DNS servers: 192.168.31.24
- Network->Interfaces->Lan->DHCP server->Advanced Settings->DHCP-Options: 6,192.168.31.24
- Network->DHCP and DNS->DNS forwardings: 192.168.31.24

ennek ellenére egy rakat query az OpenWrt.lan-ról jön, nem pedig az adott eszközről.

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#5626) Laza... válasza rennew (#5625) üzenetére


Laza...
addikt

Ha jól sejtem, a portot nem adtad meg, amit az adguard ad/állítottál be.
Routeren a dns-nek:
192.168.31.24#5353 - az 5353 példa, ha ezen a porton fut az adguard dns-e

Azaz a # kelk a portot írni

Never give up!

(#5627) rennew válasza Laza... (#5626) üzenetére


rennew
csendes tag

Köszi a helpet. A te tanácsod és még több olvasás után a jó megoldás:
- Network->Interfaces->Lan->DHCP server->Advanced Settings->DHCP-Options: 6,192.168.31.24
- Network->DHCP and DNS->DNS forwardings: 192.168.31.24#53

valamint mindent is újraindítottam :D

(#5628) rennew


rennew
csendes tag

Másik kérdés. Ma ilyen napon van :D

Valaki rakott-e már fel tailscale-t. Elképzelésem az lenne hogy elérjem a routert és a mögötte lévő eszközöket ha beállítom exit node-nak.

(#5629) xabolcs válasza rennew (#5628) üzenetére


xabolcs
őstag

Semmi AX3600 specialitas nincs benne!

opkg update; opkg install tailscale; tailscale up;

A tobbit meg elintezed a Tailscale holnapon.

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#5630) rennew


rennew
csendes tag

ezt meg is csinálom, az adminban benne van, de ha beírom az ip-t nem elérhető

(#5631) rennew válasza rennew (#5630) üzenetére


rennew
csendes tag

működik

(#5632) bodrede válasza domedee (#5624) üzenetére


bodrede
csendes tag

Hi, ...nekem is pont ezt csinálja DIGI-n rendszeresen egy idő óta.
Egyenlőre nem tudtam rájönni, hogy pontosan mi lehet az oka.
Ennyit tudtam meg eddig (csak wifi-n kapcsolódva, vezetékes kapcsolaton még nem jött elő, de ez nem jelent semmit sem):
- több gépen is elő tud fordulni ez a jelenség
- ugyanazon a gépen másik böngészővel simán megy (Chorme-on nem megy, Brave-en megy, ...vagy fordítva)
- ha a "nem menős" böngészőn kitörlöm a böngészési adatokat, akkor megjavul (nem kell semmit sem újra indítani)
- router reboot-ra megjavul
- további (egy Tenda) wifi repeater-t rákötve és azon keresztül kapcsolódó laptop-on is előjön ez a hiba
...most egy másik routert (TP-Link ddwrt) tettem be helyette, és az ax3600-at áttettem vezetékes repeater üzemmódba ehhez routerhez drótozva: most sem a TP-link, sem az ax3600, sem a Tenda wifijére kapcsolódva látszólag nincs semmilyen probléma.
Még azon gondolkozom, hogy Openwrt-t pattintok rá, és úgy tesztelem.

(#5633) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Openwrt alatt hol tudom azt beállítani, hogy két eszköz (1db PC és 1db mobiltelefon, tehát 1db vezetékes és 1db wifi eszköz) bizonyos időintervallum alatt ne tudjon netet elérni?
Gondolom IP alapján, így nem számít, hogy vezetékes, vagy wifi eszköz (természetesen az eszközök fix IP-t kapnak)...

[ Szerkesztve ]

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#5634) mano42


mano42
aktív tag

Kissé offtopic, de nem kapok rá megoldást. Sok router firmware, például Asus és akár a gyári Xiaomi router fw is, és rengeteg app, például az angry ip scanner a Mac cím szerint tudja azonosítani a kapcsolódott eszközök típusát, gyártóját. Tehát alapból tudod melyik a Sony tévé melyik a porszívó, melyik a desktop PC, és melyik a Huawei telefon. Ilyen funkciót nem találtam openwrt alá, de szerintem kell legyen. Valami ötlet?

(#5635) xabolcs válasza mano42 (#5634) üzenetére


xabolcs
őstag

arp-scan van, es hozza adatbazis:

# opkg find '*arp-scan*'
arp-scan - 1.9.8-1 - ARP scanner
arp-scan-database - 1.9.8-1 - MAC database for ARP scanner

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#5636) mano42 válasza xabolcs (#5635) üzenetére


mano42
aktív tag

Igen, közben megtaláltam én is az arp-t. Viszont sajnos nincs luci interfésze. Terminálban nem ugyanaz egy mezei usernek.

(#5637) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Luci-ban ki lehet kapcsolni valahogy azt, hogy ne osszon ki LAN-on IPV6 címet?

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#5638) Tonyk válasza Norbi.Sz (#5637) üzenetére


Tonyk
veterán

LAN interface-en DHCP server fülön - IPv6 settings - DHCPv6-Service : disabled nem segít?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5639) dchard válasza mano42 (#5636) üzenetére


dchard
veterán

Akkor javasoljuk a gyári firmware-t. ;)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5640) xabolcs válasza mano42 (#5636) üzenetére


xabolcs
őstag

Ha pedig szeretnel aldozni az OpenWrt oltaran, akkor csinalsz neki egy LuCI interfeszt!
Es akkor mindenki halas lesz neked! :R

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#5641) bodrede válasza domedee (#5624) üzenetére


bodrede
csendes tag

kis update!

Az ax3600-ra rátettem egy mókolt kínai FW-t, hogy "ne üzengessen haza", és az adóteljesítményt is 30dBm-re lehessen állítani.
Működik minden, mindent elsöprő térerő. De sajna a böngészős nem konnektálós jelenség ugyanúgy előjött. Valami https-es trükkre gyanakszom: ...következő lépés már az OpenWrt lesz.

(#5642) tlala válasza xabolcs (#5640) üzenetére


tlala
addikt

Az openwrt topikban olvastam, hogy "pppoe-vel nem megy a software flow offloading, bugos".

Lehet, hogy ennek köszönhető az az észrevételem, hogy kb. amióta "hivatalos" a Robimarko fw, azóta van a weboldalak betöltésének a legelején egy fagyós "várakozós késleltetés", mielőtt görgethető, stb. használatható lesz a weboldal?

[ Szerkesztve ]

(#5643) xabolcs válasza tlala (#5642) üzenetére


xabolcs
őstag

Probald ki! :K
Kikapcsolod a soft offload-ot (, ujrainditod a routert) es megnezed az oldalbetolteseidet.
Aztan bekapcsolod es megint megnezed.

Elvileg mindegyik router erintett, de en nem tapasztaltam ipq807x alatt. :B

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#5644) kocfej


kocfej
csendes tag

Sziasztok,
egy kis segítség kellene,
adott két AX3600, mindekettő 1,19 kínaival, meshben.
A szolgáltató Vodafone router--> switch módban, s egy kábellel összekötve az AX3600 fő router-be. Egy idő óta állandóan "elmegy" az internet, DNS problémát dob ki. A szolgáltató routerére kapcsolódva van net, tehát nem "ő" a ludas.
Mi lehet a probléma?

Köszönöm előre is a segítséget! :R

(#5645) Tonyk válasza tlala (#5642) üzenetére


Tonyk
veterán

PPPoE van nálam, sw offload bekapcsolva, de nincs ilyen gond.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5646) tlala válasza xabolcs (#5643) üzenetére


tlala
addikt

Köszi (és neked is a visszajelzést Tonyk).
Kipróbáltam, nem változik semmi.
Azért is az openwrt-re/routerre gyanakszom, mert a korábbiakhoz képest a Luciban is túl sokáig látom a "Loading view" feliratot (kb. 4 mp), amikor váltok az egyes menüpontok között.
Szóval mintha a router okozná a lagot.

[ Szerkesztve ]

(#5647) dchard válasza tlala (#5642) üzenetére


dchard
veterán

Ezeket hol olvasod? Nálam PPPoE+SW offload és tökéletesen működik minden. Nem érzékelem, hogy bármi is lassú lenne: ha rányomok egy URL-re, rögtön ott a tartalom.

Ami valóban vacak, azok az Európán kívüli taralmak, de hát az sajnos a Digi nemzetközi iránya... Akár YT-nél is látszik, hogy ha olyan tartalmat akarsz nézni, ami mondjuk Új zélandi, vagy Ausztrál (értsd: nincs becache-elve valamelyik EU-s szerveren) az gyatra szar, főleg ha mondjuk 2x-es lejátszási sebességgel néznéd.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5648) tlala válasza tlala (#5646) üzenetére


tlala
addikt

Eh... bocsánat mindenkitől, hamis riasztás volt.
Egy nyomorult Chrome bővítmény volt a ludas - de még a Luci felületet is belassította.

(#5649) bodrede válasza domedee (#5624) üzenetére


bodrede
csendes tag

update2
...nos, rápattintottam az OpenWrt-t. 2 napja megy, és nem jött elő még az ominózus csatlakozási hiba. Plusz ki tudom használni az eredetileg Xiaomi okos eszközöknek könnyebb csatlakozásra fenntartott középső antennás 3. wifi adapterét, ami tud 2.4Ghz-t és 5Ghz-t is (802.11ac/b/g/n).

(#5650) Rick4 válasza tlala (#5642) üzenetére


Rick4
félisten

AX3600-asom van nekem is, igaz, sosem volt fent a robimarko féle openwrt rajta, de már egy ideje fent van a hivatalos, és a software flow offload mindig be volt kapcsolva. Az általad írt nyűgről én még nem hallottam, és nem is tapasztaltam sosem, hibátlanul, gyorsan megy minden, pedig volt rajta adblock is, amit néha úgy megtömtem listával, hogy OOM hiba lett, de akkor sem volt semmi.
Melyik volt az a bővítmény, legalább más ne fusson bele...

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.