Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 19:21:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) akidur


akidur
csendes tag

Sziasztok,
1. AX 3600 mellé szeretnék egy másik eszközt mesh-re. jó lehet a AX3000(első körben 1db.) kábelen összekötve? Működni fognak gond nélkül vagy van ajánlottabb eszköz mellé(ami költséghatékony is)?
2. az AX 3600-on 1.1.19 kínai firmware van, mesh esetén jó lesz ez vagy inkább az openWRT az ajánlott?

Ezer hála a válaszért!

(#6002) morpheus133 válasza akidur (#6001) üzenetére


morpheus133
tag

Ez engem is érdekelne.
Viszont én úgy kérdezném meg, hogy milyen olcsó OpenWRTs eszköz ajánlott amivel érdemes lenne meshbe kötni.
Gondolom az AX3600 vezérelné a mesht igy a másik eszköznek nem kéne combosnak lennie.

OpenWrt nélkül csak Xiaomi eszköz jöhet szóba, és az később bővithetőség lecserélhetőség szempontjából macerás. (Mi van ha nem tudsz venni, vagy ha a xiaomi változatat valamit, és az újak nem kombatibilesek stb.)

(#6003) trance89 válasza morpheus133 (#6002) üzenetére


trance89
Topikgazda

Ez a kérdés már az openwrt topicba való.

"OpenWrt nélkül csak Xiaomi eszköz jöhet szóba, és az később bővithetőség lecserélhetőség szempontjából macerás. (Mi van ha nem tudsz venni, vagy ha a xiaomi változatat valamit, és az újak nem kombatibilesek stb.)"

Valószínűleg nem sok xiaomi routered volt eddig, még a legöregebb típusaik is tökéletesen összedolgoznak az új AX szériával. Csak hogy egy példát említsek: 2db mesh-ben dolgozó AX1800(fehér+fekete álló) mellett egy 13 éve a piacon levő MI-NANO teljesít nálam szolgálatot reapeater-ként, tökéletesen működik az összefésült wifi háló. Azonnal vált a kinti 2.4GHz-es wifire amint kilépek a házból, szakadás nélkül. Openwrt-vel mindig szopás volt ilyen téren és több helyen olvasom hogy ez még mindig nem sokat változott. Az AX-es széria minden egyes típusa mesh-be kapcsolható, ami nagyon lényeges az a régió. Kínai/kínai és global/global verziós modellek látják egymást, keverve nem.

[ Szerkesztve ]

(#6004) Tonyk válasza akidur (#6001) üzenetére


Tonyk
veterán

De ha kábelen van összekötve, akkor minek a mesh?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6005) xabolcs válasza Tonyk (#6004) üzenetére


xabolcs
őstag

Mert az AX3600 sajat topikjaban vagyunk, ahol - kulon jelzes hianya eseten - ugy kell erteni a fogalmakat, ahogy a gyari szoftver hasznalja. 🤷

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#6006) mano42 válasza kocfej (#6000) üzenetére


mano42
aktív tag

Egy ideje nekem is hülyéskedik a wifi, talán amióta a wpad frissült.

(#6007) akidur válasza Tonyk (#6004) üzenetére


akidur
csendes tag

Simán lehet, hogy fogalomzavarom van, de azt 'hittem' a mesh az a kiterjesztett azonos SSID-jű eszközök hálózata ahol az AP-k közötti kapcsolat lehet vezetékes és vezeték nélküli. Vezetékes kapcsolatra meg azért gondoltam, mert csak stabilabb/gyorsabb ha 1-2 fal a két AP között van.

(#6008) akidur válasza trance89 (#6003) üzenetére


akidur
csendes tag

Köszi a tanácsot. Megpróbálok egy AX-es eszközt, csak keresnem kell olyat amire egyszerűen lehet kínai FW-t tenni mert az AX3600-am is "kínaisított".

(#6009) szente


szente
addikt

Sziasztok!

Van egy Xiaomi AX1800-as routerem, és pár napja azt vettem észre, hogy nem tudok bejelnetkezni a Disney+-ba. Ma elkezdtem kísérletezgetni és arra jutottam, hogy a Disney+ log in felülete elérhetetlen bármilyen eszközön, ha a Xiaomi routeren keresztül próbálom elérni. Ha kiiktatom a routert, és csak a Vodafone HGW marad, akkor minden szuper.
Továbbá talán ide tartozik, hogy ugyan csak pár napja Google kereséseknél igen gyakran jön a teszt, hogy nem vagyok e robot. Természetesen a gyári beállítások visszaállításán már túl vagyok.

Mi mehetett félre ennyire?

[ Szerkesztve ]

(#6010) ambushka


ambushka
aktív tag

Sziasztok!

Egy igen fura problemaba utkoztem, remelem jo helyen jarok ezzel....

Honapok ota egyszeruen nem tudok fizetni interneten, mert nem tolt be az OTP-s felulet, ahol kidobja, hogy hagyjam jova vagy a telefonos alkalmazasban, vagy a 3 jegyu kodommal a fizetest.

A mai nap veletlenul a wifirol lecsatlakozva ultem itthon es raprobaltam egy fizetesre, es csodak csodajara vegig ment az egesz. Utana megosztottam a telefonom netjet a laptoppal, es azon is azonnal mukodott.

ha a Xiaomi AX3600as routerunk WiFijere csatlakozik az eszkoz, akkor egyszeruen nem tolt be ez a felulet...

Talalkozott mar valaki hasonloval???

A router a MiWiFi Release 3.0.22-s verzion fut, semmi beallitast erre vonatkozoan nem talaltam, a jelszon kivul szinte semmit nem valtoztattam a setupnal...

PSN ambushka8989

(#6011) mano42 válasza ambushka (#6010) üzenetére


mano42
aktív tag

Próbáltad kikapcsolni a tűzfalat?

(#6012) kocfej válasza mano42 (#6006) üzenetére


kocfej
csendes tag

Szia
Köszi,
Ötlet hogy mit csináljak?
Köszönöm

(#6014) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!

Ezt a kínai firmware-t szeretném rátenni Xiaomi AX1800-ra:

https://cdn.cnbj1.fds.api.mi-img.com/xiaoqiang/rom/ra71/miwifi_ra71_firmware_f91f7_1.0.93.bin

Tudja valaki, hogy a kínaisítás miért nem sikerül?:

(#6015) trance89 válasza neo81 (#6014) üzenetére


trance89
Topikgazda

AX1800 ra71 verzió? (fehér fekvő)
A tiédre ez kell szerintem: [link]

[ Szerkesztve ]

(#6016) neo81 válasza trance89 (#6015) üzenetére


neo81
senior tag

Igen, nekem a fehér, fekvő AX1800-asom van.

(#6017) neo81 válasza trance89 (#6015) üzenetére


neo81
senior tag

Hát ez érdekes!
Most néztem meg az routerem alját, ahova pontosan ez van írva: Xiaomi Mi Router AX1800 Model: RA67

Akkor szerinted melyik kínai firmware való rá?

[ Szerkesztve ]

(#6018) neo81 válasza trance89 (#6015) üzenetére


neo81
senior tag

Nekem úgy tűnik, mintha erről a firmware letöltő oldalról:

https://www.miwifi.com/wap_download.html

, ehhez a fajtához való lenne jó hozzá:

Redmi路由器AX5

, és ez a firmware:

https://cdn.cnbj1.fds.api.mi-img.com/xiaoqiang/rom/ra67/miwifi_ra67_firmware_59980_1.0.105.bin

De még eddig ezt nem mertem rátenni.

Szerinted?

[ Szerkesztve ]

(#6019) trance89 válasza neo81 (#6017) üzenetére


trance89
Topikgazda

Xiaomi routerek esetén mindig a "model" a mérvadó, AX1800 néven legalább 3 különböző típus fut náluk
Neked ez kell: [link]

[ Szerkesztve ]

(#6020) neo81 válasza trance89 (#6019) üzenetére


neo81
senior tag

Megcsináltam, így már frankó!
Köszi!

(#6021) neo81 válasza trance89 (#6019) üzenetére


neo81
senior tag

Tudod esetleg, hogy AX1800 esetén pl. 5ghz-es wifin melyik csatornán sugározza 1W-tal a jelet?

Vagy, ha rá van rakva a legújabb kínai firmware, akkor mindenféle állítgatás nélkül automatikusan 1W-on működnek az antennái?

(#6022) wocsok17


wocsok17
tag

1.0.227+SSH+MI+txpwr.zip
Ezt tettem fel. melyik kell ahhoz, hogy kínára álljon a lokalizáció? Kínai verziós cuccaim vannak, de így még mindig németország...

(#6023) Hoze61


Hoze61
csendes tag

Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni
ax3600-ra szeretnék openwrt-t feltenni, a https://openwrt.org/toh/xiaomi/ax3600 leírás alapján csináltam és a sysugrade-ig minden jól is ment, de a sysupgrade nem ment fel.
A router menübe nem lehet belépni.
Ezt kaptam a putty-ban

Esetleg ha lehetne részletes magyar leírás
Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#6024) neo81 válasza Hoze61 (#6023) üzenetére


neo81
senior tag

Én a helyedben ez ügyben az OpenWRT topic-ba érdeklődnék: [link]

(#6025) Tim82 válasza Hoze61 (#6023) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha jól értem a problémát, hogy magát a routert eléred SSH-n, csak az admin felület hiányzik, akkor az itt írt parancsokat add ki SSH-n belépve. Gondolom, a sysupgrade lement, csak mivel ilyenkor bontja az SSH sessiont, meg lehet, hogy friss telepítésnél nincs meg alapból az OpenWRT-s "grafikus" admin felület, a LuCI (ez utóbbi oldható meg a linkelt parancsokkal).

neo81: szerintem teljesen jó helye van itt a kérdésnek, elég sokan vagyunk jelen, akik az AX3600-at OpenWRT-vel használják és tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6026) Hoze61 válasza Tim82 (#6025) üzenetére


Hoze61
csendes tag

Ezeket a parancsokat próbáltam, de nincs internet a routeren nem tudtam hozzáférni beállítani a PPPOE-t

(#6027) csabi10 válasza Hoze61 (#6026) üzenetére


csabi10
senior tag

Talán ez segít.
Utána mehet a:
opkg update
opkg install luci

Utána üdvözöl Luci a 192.168.1.1-en

(#6028) Tim82 válasza csabi10 (#6027) üzenetére


Tim82
nagyúr

+ hasznos infó, hogy így tudod szerkeszteni:

vi /etc/network/config

Beírod a linkelt hsz.-ből a szöveget:

config interface 'tetszőleges_név'
option proto 'pppoe'
option username 'felhasználó_név'
option password 'jelszó'
option delegate '0'
option ipv6 '0'
option device 'wan'

Majd a vi esetében úgy mentesz és lépsz ki, hogy nyomsz egy Esc-et, majd beírod, hogy :wq és Enter (ez a "write" és a "quit" egyszerre kiadva, tehát mentés-kilépés).

Ezután újra a sima SSH felületen vagy, kiadod a következő parancsot:

/etc/init.d/network restart

Valószínűleg várnod kell pár percet (Digi esetében 5-10 perc volt nálam), utána lesz net és akkor tudod az

opkg update
opkg install luci

parancsokat kiadni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#6029) Hoze61 válasza Tim82 (#6028) üzenetére


Hoze61
csendes tag

Köszönöm a segítséget, megcsináltam amit írtatok, de hálózat ezek után sem volt.
Sajnos hülyeséget csináltam mert vissza akartam állítani kinaira a miwifirepairtools-al,
de nem sikerült és már SSH-n azt írja nincs nvram.

(#6030) csabi10 válasza Hoze61 (#6029) üzenetére


csabi10
senior tag

Sajnos ebben nem tudok segíteni, de hátha van itt valaki aki tud.

(#6031) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!
Van 2 Xiaomi AX3600-as routerem, amelyeken miwifi_r3600_firmware_aba17_1.1.19+SSH+txpwr.bin kínai firmware van.
Próbáltam a topik összefoglalójából az 1. Legegyszerűbb módszer szerint megcsinálni, de sajna nem sikerült.

Tudja valaki, hogy hogyan lehet ez a kínai firmware alatt mesh-be állítani ezeket?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#6032) neo81 válasza neo81 (#6031) üzenetére


neo81
senior tag

Úgy tűnik, hogy sikerült.

Ez normális dolog, hogy mesh-ben nem lehet WiFi csatornát és sávszélességet állítani?

[ Szerkesztve ]

(#6033) trance89 válasza neo81 (#6032) üzenetére


trance89
Topikgazda

Minden egyes mesh node átveszi a fő router wifi beállításait így igen, teljesen normális

(#6034) neo81 válasza trance89 (#6033) üzenetére


neo81
senior tag

Aha!
De, ha már a mesh kapcsolat létrejött a két router között, akkor utána nálam már a főrouteren sem lehet változtatni a WiFi csatornát és sávszélességet. :F

[ Szerkesztve ]

(#6035) wjoe


wjoe
tag

Sziasztok! Hol lehet kapni még ilyen routert?

(#6036) trance89 válasza wjoe (#6035) üzenetére


trance89
Topikgazda

Pl hardverapró

(#6037) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!

Két Xiaomi AX3600-asom van 1.1.19-es kínai firmware-rel mesh-ben.

AX3600-as mesh főrouter fix IP címe:

AX3600-as mesh főrouterhez csatlakoztatott AX3600-as jelenlegi IP címe:

Tudja valaki, hogy hogyan lehet a főrouterhez csatlakoztatott routernek is fix IP címet adni, hogy annak pl. ne 192.168.0.14 legyen az IP címe, hanem mindig 192.168.0.18?

Mert, ha valamikor újraindul a mesh, akkor néha a főrouterre csatlakoztatott router másik IP-t kap és a meshre csatlakozott WiFi-s eszközeim között valamelyik IP-je ütközni szokott annak az IP-jével.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#6038) Tonyk válasza neo81 (#6037) üzenetére


Tonyk
veterán

szerencsére már nagyon régen használtam gyári fw-t, de a dhcp/lan beállításoknál vedd fel a mac címét a static dhcp címek közé.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6039) neo81 válasza Tonyk (#6038) üzenetére


neo81
senior tag

Beállítottam úgy, ahogy írtad, de sajna így is maradt a 192.168.0.14-es IP címe.

:F

[ Szerkesztve ]

(#6040) Tonyk válasza neo81 (#6039) üzenetére


Tonyk
veterán

De ezt a fő routerben kéne beálítani. Tehát a fő routerben a kliens router mac addresséhez rendelsz ip-t. Namármost, ha a 192.168.0.17 a fő routered, akkor miért van kikapcsolva a dhcp? Ha másik eszköz (szolgáltatói) oszt dhcp-n címet, akkor viszont abban kéne beállítani a mac címhez rendelést.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6041) neo81 válasza Tonyk (#6040) üzenetére


neo81
senior tag

Így már sikerült.
Köszönöm az infókat! :)

(#6042) Tiédetis


Tiédetis
senior tag

Sziasztok
Mivel kaptunk új routert telekomtól, ami földszinten jól nyomja az 5Ghz-t, lekapcsoltam az ax1800-ast. Azonban az emeleten már vannak problémák. Ha felviszem a Xiaomit, megoldható hogy az kvázi erősítőként működjön? (vagy ez nagy hülyeség?)
Ha működhet, kérlek úgy mondjátok, ahogy egy teljesen laikus is megtudja oldani
köszönöm

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#6043) Tonyk válasza Tiédetis (#6042) üzenetére


Tonyk
veterán

Amennyiben ott, ahová vinnéd "már vannak problémák", akkor ott kábeles megoldás jöhet csak érdemlegesen szóba. Mint egy switch, ami tud wifi-t is. Ax1800-on a LAN portba (nem WAN!!) dugva a kábel és némi lan konfig még rajta. (Merthogy jelen állapot szerint egy hulladék minőségű wifi linkre akarnál rákötni további eszközöket. A fenti jel jó lesz, csak a fent és lent között marad sz@r a kapcsolat.)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6044) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!
AX1800-ra létezik olyan firmware, ami nem küld adatokat Kínába?

(#6045) eboostr válasza neo81 (#6044) üzenetére


eboostr
aktív tag

Szia, esetleg openWrt-vel tehetsz egy próbát.

(#6046) dchard válasza eboostr (#6045) üzenetére


dchard
veterán

Az AX1800 IPQ6000 alapú, nincs hozzá Openwrt.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#6047) neo81 válasza dchard (#6046) üzenetére


neo81
senior tag

https://github.com/Lvellios/OpenWrt-IPQ60xx/releases

?

(#6048) dchard válasza neo81 (#6047) üzenetére


dchard
veterán

Valakinek a házi gányolása nem lesz Openwrt. Mivel Robin kívül senki nem dolgozik az IPQ6000-en, ezért megkockáztatom, hogy amit belinkeltél, a gyári QSDK alapú firmware tákolása, attól hogy úgy tűnik ez Openwrt, még nem lesz az csak azért mert valaki odaírta. Újabb jó példa arra, hogy kizárólag a hivatalos forrásból érdemes tájékozódni, ami az openwrt.org

MOD:

És nézzenek oda: elég volt csak belenézni a feeds-be hogy kiderüljön, pontosan úgy van, ahogy gondoltam...

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#6049) mauimagic


mauimagic
aktív tag

Sziasztok, az Alin kapható AX6000 az Ax3600 utódja lenne?
Van vele tapasztalatotok?
A Xiaomi routereknél tapasztalható "adatküldés Kínába" mekkora biztonsági kockázatot jelent?

(#6050) Rick4 válasza mauimagic (#6049) üzenetére


Rick4
félisten

Jobb felső sarok, kereső, kulcsszavakra keresve minden kérdésedre megtalálod a választ!

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.