Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 19:21:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Úgy nézem, hogy a mesh nem megy openwrt alatt...
Mindkét AX3600 ugyanazon openwrt verzióval, fő router LAN port-> második router WAN port, második router resetelve.

Esetleg kell valamit állítani, hogy működjön???

Ha nem műxik mesh, melyik megoldással használnátok a második routert, hogy minél jobb legyen a hálózat???
Fő router felső szint (mivel itt van a net bekötési pontja), alsó szinten nem minden szobába van normális wifi térerő. A második router lefedi a teljes alsó szintet (eddig mesh-ben jó volt a wifi térerő mindenhol), a két routert van lehetőség kábelen csatlakoztatni.

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#5202) Doky1988 válasza Tonyk (#5199) üzenetére


Doky1988
senior tag

Oksa, rendben, köszönöm mégegyszer.Valamit nem értek sikítok :)

DokY | www.zsolti.hu

(#5203) Tonyk válasza Rick4 (#5200) üzenetére


Tonyk
veterán

Egyétalán nem szántam viccesnek a hozzászólást. Okoska....
Egyszerűen rosszul emlékeztem, hogy ezt is állítja. A linkben ott van, mit is szabályoz a CC. De szerencsére van itt nálam jóval kompetensebb, aki meg tudja magyarázni.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5204) Rick4 válasza Tonyk (#5203) üzenetére


Rick4
félisten

Pedig pont úgy tűnt, okoska! Sebaj, tőled többé nem kérdezek, aztán meg van oldva!

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5205) Tonyk válasza Norbi.Sz (#5201) üzenetére


Tonyk
veterán

Nálam is két router van, nem mesh-ben. Három külön (2,4 , 5GHz ezen, 2.4 a másik routeren) SSID-vel. Második router simán AP-ként konfigolva, madzagon összekötve a 3600-al. Wifi kliens (remélhetőleg) úgyis átáll az erősebb jelűre, hacsak nincs az openwrtben a "Disassociate On Low Acknowledgement" elől kivéve a pipa.

Rick4
Ezt az okoskázást te kezdted. Nehogy már megsértődj rajta! :U

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5206) pisti222 válasza Norbi.Sz (#5201) üzenetére


pisti222
csendes tag

Open wrt-ben a mesh az külön pluginnal megy, telepíteni kell. Videók vannak fenn a set up-ról, de én még nem próbáltam ki.

(#5207) Doky1988 válasza Tonyk (#5167) üzenetére


Doky1988
senior tag

Hali.

Találtam az OpemWRT oldalán a fórumban egy leírást, erre gondoltál gyári visszaállításra?

[link]

DokY | www.zsolti.hu

(#5208) DonJoee


DonJoee
tag

Nna, úgy néz ki, nálam most vált értelmetlenné a wifi adóteljesítmény-növelés-hajhászás-srófolás.
Egy mesh rendszer szükségtelenné tette, sőt...

Eddig egy darab AX3600-am volt CN-nel a bdata partícióban. Erre ment vissza a global fw. Ment is szépen low/mid/high power kínai módra. De így sem volt mindenhol kielégítő térerő, a teljesítmény meg már 1 watton mikrózta a maradék agysejtjeimet.

Aztán felütötte a fejét a cégnél egy külön vendég wifi gondolata, amire nem szándékoztam nagytudású (és pláne árú) Netgear, Ubiquiti vagy akár csak TP-Link Deco AP-kat rendszeresíteni.
Úgyhogy képbe került a Xiaomi AX3000 Mesh. Ez bár csak két rádiós, a backhault megoldja a már meglevő ethernet hálózat.

Ami megvan itthon is, úgyhogy az AX3600 alatti és feletti szintre ment egy-egy AX3000 a kábel végére és így már le is vagyok fedve rendesen.

Persze nem ment minden egyből, kicsit masszírozni kellett a dobozokat. Például az AX3600-on levő 3.0.22-es globál fw a kínai országkóddal nem igazán akart párosodni a full EU-s AX3000-ekkel. Meg itt-ott olvasgatva az is lejött, hogy ennek a globál fw-nek amúgy sem erőssége a mesh, úgyhogy az AX3600-ra felment a kínai 1.1.19 fw (SSH+Mi+txpwr). Aztán a biztonság kedvéért az AX3000-ekben is CN-t írtam a bdata partíciókba az 1.4.21-es globál fw megtartása mellett.

Így első blikkre párosodtak etherneten keresztül a dobozok, aztán mentek a helyükre és immáron switchen keresztül is megtalálják egymást.

Az elején azért írtam azt, hogy "sőt...", mert mostmár vissza kell vennem az AX3600 teljesítményét, hogy ne dominálja le a két másik boxot és menjen a roaming rendesen. (Ja, amúgy az AX3000-ek gyárilag 17dBm-el, úgy 50 mW-tal mennek 2.4 GHz-en és 21 dBm-el, azaz 125 mW-tal 5 gigán.)

De még így is keresem a megoldást, hogy a dobozok hamarabb ledobják magukról a klienst és az át tudjon váltani az erősebb wifire. Talán valami uci -paraméter állítása lesz a megoldás, mintha láttam volna roaming treshold meg difference értékeket valahol...

Szóval ennyi, az AX3600 megint 20 dBm-mel megy minden sávon, de még lehet, hogy ebből is visszább veszek...

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#5209) Tonyk válasza Doky1988 (#5207) üzenetére


Tonyk
veterán

Én nem ezzel csináltam, hanem:

Szükséges:
MIWIFIRepairTool.x86 [link] (jelszó a kicsomagoláshoz: AX3600) , vagy innen [link]
- Futtatásához a Tűzfalat és Vírusirtót kikapcsolni a gépen!
- Indítás után első sávba betölteni a gyári firmware-t (?? jelekkel)
- Jobb alsó sarokban ??? gomb megnyomása
- Következő oldalon kiválasztani a gép fizikai hálókártyáját
- Jobb alsó sarokban a jobb oldali ??? gomb megnyomása
Vizuálisabbaknak így: [link] ,nyilván csak a képek jók itt a fájlok NEM!

Gépet a LAN portok valamelyikén összekötni a routerrel.
Router áramtalanítása után a RESET gombot nyomvatartani és power kábelt bedugni.
A Power led (narancs) villogni kezd majd világít, tovább nyomni a reset gombot. Ismét villog a power led (narancs) majd ismét világít. El lehet engedni a reset gombot.
A fw. automatikusan feltöltődik (folyamatjelzó felugrik, elindul a feltöltés), a router újraindul. Kék powerled folyamatosan villog. Pár perc várakozás után áramtalanítás és újra áram alá helyezése után indul a gyári fw. a 192.168.31.1 ip-n.

(Ha valami nem menne, ki lehet próbálni úgy, hogy fix ip-t (pl 192.168.31.200) adsz a gépnek.)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5210) Tonyk


Tonyk
veterán

Dchardtól szeretném kérdezni, akkor most mi a helyzet a tegnapi frissítéstől (2023-01-05-2313) kezdődően (single/enlarged rootfs ) ?

Ott ahol már megy, mondjuk az ezt megelőző verzió , ez az út? 1-9-ig : [link]

A későbbiekben pedig a sysupgrade-hez a ...squashfs-sysupgrade.bin kell?

Engem ez kavar meg: 2023-01-05-i verzió leírásában ez van:
"If you are running one of the recent builds, you can flash the *-initramfs-factory.ubi image in the non-used rootfs and set env variables to boot from it and sysupgrade from that initramfs image"

A Changelogban a 9. pontban meg ez:
sysupgrade -n /tmp/openwrt-ipq807x-generic-xiaomi_ax3600-squashfs-sysupgrade.bin

"and sysupgrade from that initramfs image"

Vagy ezt úgy érti, hogy bootoljam be a korábban felírt initramfs-t, majd az alól nyomjam a sysupgrade-el frissítsem a openwrt-ipq807x-generic-xiaomi_ax9000-squashfs-sysupgrade.bin verziót?
Gondolom ez a helyes, de inkább rákérdezek.

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5211) dchard válasza Tonyk (#5210) üzenetére


dchard
veterán

Tehát. Az utolsó változatba bekerült a két rootfs partíció "összevonása", így több hely lesz a routeren további alkalmazások telepítésére. Ezt csak úgy lehet elvégezni, hogy a meglévő beállításokat elveszítjük.

Az 5. lépésben ráformázod az új initramfs image-et a passzív partícióra, majd bebootolsz rá.

Majd a 9-es lépésen ráfrissítesz arra a változatra, amit az előbbiben felraktál, a normál (nem initramfs) változattal. NIics elírás: az 5-ös lépésben az "initramfs" nevű fájlt írod fel, a 9-esben a "sysupgrade" nevűt.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5212) Tonyk válasza dchard (#5211) üzenetére


Tonyk
veterán

Ok, köszönöm! Konfig backup gondolom gond nélkül visszatölthető.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5213) Tonyk válasza Tonyk (#5212) üzenetére


Tonyk
veterán

Ezzel kapcsoltban annyit még kérdeznék, és nem baj az ha itt is megmarad az utókornak, hogy a partíció összevonása után van még visszaút a gyári felé (pl MiWIFIRepairTool)? Én spec nem akarnék visszamenni, de ha bárki másnak eszébe jutna.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5214) dchard válasza Tonyk (#5212) üzenetére


dchard
veterán

Azt gondolnám, hogy igen, mivel a konfiguációban (/etc) nincs semmi ami a partíció méretével összeveszhetne. De ha mégsem így lenne, azon se lepődj meg :)

Igen, van visszaút gyárira, ugyanaz a módszer, mint eddig.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5215) Tonyk válasza dchard (#5214) üzenetére


Tonyk
veterán

Köszönjöm/jük! :R

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5216) Doky1988 válasza dchard (#5214) üzenetére


Doky1988
senior tag

Szia!

És ez az a módszer amit #5209 -be leírt Tonyk?

DokY | www.zsolti.hu

(#5217) mano42


mano42
aktív tag

nalam Generic 802.11acaxnDevice is not active, es alatta meg a Wireless is not associated. Ezt hogy lehet orvosolni?

(#5218) mano42 válasza mano42 (#5217) üzenetére


mano42
aktív tag

Mar nem tudom szerkeszteni, de megoldodott torlessel es ujra configgal.

(#5219) csabi10


csabi10
senior tag

Valaki tud nekem segíteni adblock beállításban, illetve telepítésben? Adblock-ot, luci adblock-ot, tcpdump mini-t telepítettem a libustream-mbedtls telepítésnél hibát dob.

Collected errors: * check_data_file_clashes: Package libustream-mbedtls20201210 wants to install file /lib/libustream-ssl.so But that file is already provided by package * libustream-wolfssl20201210 * opkg_install_cmd: Cannot install package libustream-mbedtls20201210.

Ezt nem igazán értem, hogyan kéne megoldanom.

Adblock elindul enélkül is.

Melyik blocklist-et kell, érdemes bepipálni?

[ Szerkesztve ]

(#5220) dchard válasza Doky1988 (#5216) üzenetére


dchard
veterán

Több jó megoldás is van, ez az egyik. Én személy szerint Tftpd64 + reset gommbal szoktam visszarakni a gyári image-et, amire most szükség volt, de amit Tonyk írt, az mezei usereknek talán egyszerűbb.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5221) mano42 válasza dchard (#5220) üzenetére


mano42
aktív tag

A Lucibol a sysupgrade mukodik vagy kezileg kell ezentul az uj bint beetetni? Nalam ezt irja ki: Error connecting to upgrade server
Could not reach API at "https://sysupgrade.openwrt.org/api/v1/revision/SNAPSHOT/ipq807x/generic?1673074431182". Please try again later.

(#5222) Tonyk


Tonyk
veterán

Aki a "régebbi" két partíciós rootfs-es verzióról menne át az új, egypartíciós verzióra:

0. lépés:
Csinálsz egy backup-ot a jelenlegi konfigodról. (System -> Backup/Flash Firmware : Backup : Generate Archive)

1. lépés
Letöltöd és felrakod a /tmp-be a legfrissebb initramfs-es fájlt:

2. lépés:
fw_printenv flag_boot_rootfs

0 esetében.:
ubiformat /dev/mtd13 -y -f /tmp/openwrt-ipq807x-generic-xiaomi_ax3600-initramfs-factory.ubi -s 2048 -O 2048 && nvram set flag_boot_rootfs=1 && nvram set flag_last_success=1 && nvram commit

1 esetében:
ubiformat /dev/mtd12 -y -f /tmp/openwrt-ipq807x-generic-xiaomi_ax3600-initramfs-factory.ubi -s 2048 -O 2048 && nvram set flag_boot_rootfs=0 && nvram set flag_last_success=0 && nvram commit

3. lépés:
reboot
majd reboot után mindenféle jelszó állítgatása nélkül belépsz ssh-n.

4. lépés:
Felmásolod winscp-vel a legfrissebb sysupgrade verziót a /tmp-be és ssh-n:
sysupgrade -n /tmp/openwrt-ipq807x-generic-xiaomi_ax3600-squashfs-sysupgrade.bin

5. lépés:
Ha csináltál backupot a 0. lépésben, visszatöltöd. (System -> Backup/Flash Firmware : Restore : Upload archive)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5223) dchard válasza Tonyk (#5222) üzenetére


dchard
veterán

Ha valaki esetleg saját maga fordítja, akkor ügyeljen rá, hogy az initramfs.ubi fájl sose legyen nagyobb mint 16MB, különben nem fog működni. Én tegnap ezzel szívtam meg.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5224) Tonyk válasza Tonyk (#5222) üzenetére


Tonyk
veterán

Természetesen elrontottam... Bocsi! :W
A 2. lépésben a nvram set flag_boot_rootfs=1 && nvram set flag_last_success=1 parancsok helyett, fw_setenv flag_boot_rootfs 1 && fw_setenv flag_last_success 1
vagy
nvram set flag_boot_rootfs=0 && nvram set flag_last_success=0 helyett
fw_setenv flag_boot_rootfs 0 && fw_setenv flag_last_success 0

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5225) xabolcs válasza Tonyk (#5224) üzenetére


xabolcs
őstag

A fejlesztok nem szeretik hasznalni, en viszont igen: flag_ota_reboot atallitasa 0-rol 1-re es mehet a reboot. Nem kell szamolgatni, hogy egyik flag vagy epp masik.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#5226) dchard válasza xabolcs (#5225) üzenetére


dchard
veterán

A fejlesztők azért nem szeretik, mert nem mindig és nem minden variánson működik megbízhatóan ;)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5227) Tonyk válasza xabolcs (#5225) üzenetére


Tonyk
veterán

Ezek után meg gondolom értelmét is veszti, az "1 rootfs partíció maradt" verziókon.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5228) xabolcs válasza Tonyk (#5227) üzenetére


xabolcs
őstag

:K
Nyuszi is voltam kiprobalni, hogy mit okoz az ilyen A/B particiovaltasos at-flageles ezeknel a nagyparticios valtozatoknal. :DDD

dchard: ezt irta Ansuel is, de nem voltam megelegedve a valaszaval. :B
De persze leginkabb egy upstream u-boot-nak orulnek, ahogy a mediatek/mt7622 subtargetben van nehany.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#5229) rennew válasza Tonyk (#5161) üzenetére


rennew
csendes tag

Kérlek segíts. A te leírásod alapján raknám fel az openwrt-t, de miután újraindítom a routert nem bootol be, csak sárgán világít és rakhatom vissza repairtool-al az 1.0.17-es FW-t.

A legújabb openwrt-ipq807x-generic-xiaomi_ax3600-squashfs-factory.ubi-t raknám fel.

[ Szerkesztve ]

(#5230) dchard válasza xabolcs (#5228) üzenetére


dchard
veterán

Miért hiányzik annyira az upstream u-boot? Én inkább egy rendes ethernet meghajtót szeretnék ezekre a routerekre, mert ami most van az egy trágyadomb... DSA-zni is kéne, de azt ami van, nincs sok értelme... Szóval van még itt tennivaló, de ahogy kinéz, ez a partíció migrálós dolog volt az utolsó a PR előtt, a következő LTS kernelt már nem várja meg Robi, szóval lassan lehet majd lesni a végső változatot. Tegnap beszéltem vele egy maratonit, lenyűgöző a kitartása és a türelme.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5231) rennew válasza rennew (#5229) üzenetére


rennew
csendes tag

megoldódott. csak régebbi verziót kellett feltennem

(#5232) xabolcs válasza dchard (#5230) üzenetére


xabolcs
őstag

Az u-boot-ot csak a telepites kapcsan irtam.

Igen, nagyjabol kovetem Robiek munkajat es nagyon kiabrandito, hogy ez a jo hardver a gyartoi tamogatas hianyaban csak vert izzadva tud bejutni a foagba.

Abszolut egyetertek Robi jellemzesevel, nem csak a hardverhez van turelme es kitartasa, de a forumozokhoz is. :R
Tiszta szivas, ami tortent a szavazasnal. :(

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#5233) dchard válasza xabolcs (#5232) üzenetére


dchard
veterán

Erről teljesen lemaradtam... Ez nem szívás, hanem elképesztően kiábrándító... Soha nem tudtam elképzelni, hogy az Openwrt szervezeti szinten működhet olyan szarul, hogy egy szavazásnál 16 igen, 1 tartózkodás és egy nem ellenében a nem győz... Ez a demokrácia szégyene, nem tudok erre mást mondani...

Persze ez nem akadályozza a PR-t, legfeljebb majd Ansuel segít az adminisztratív részben, de akkor is elképestő... És mindezek után folyamatosan megy a sírás, hogy nincs elég dev... Komolyan mondom az eszem megáll... És persze most is egy magyar csávó szavazott nemmel, de meg nem indokolta, pedig rá is kérdeztek...

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5234) rennew


rennew
csendes tag

Srácok!

Sikerült felrakni az Openwrt-t. Esetleg van valakinek tippje miért nem tudom csatlakoztatni a Xiaomi Ac1200-as range extendert az 5Ghz-es wifihez?

(#5235) Tonyk válasza dchard (#5233) üzenetére


Tonyk
veterán

Véletlenül ránéztem a https://openwrt.org/inbox/toh/xiaomi/xiaomi_ax3600 oldalra. A wiki tegap frissült.
Az install experimental firmware részben az 2. és 5-ös a,b pontban "....-squashfs-factory.ubi"-ra hivatkozik a költő, a 7. pontban meg azt írja, hogy az előzőkeben azt initramfs-t írta fel. Az 2. és 5. pontban nem az intiramfs-es fájlnak kellene lennie (mint ahogyan itt is írva vagyon)?
Már csak ezért mert ha valaki onnan akarna végigmenni a telepítésen.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5236) csabi10


csabi10
senior tag

Az adguardhome-ot fel lehet tenni erre a routerre?

(#5237) Tonyk válasza csabi10 (#5236) üzenetére


Tonyk
veterán

A szoftverlistában nem látok (max fordítasz eget), azonban van adblock, simple-adblock.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5238) rennew válasza rennew (#5234) üzenetére


rennew
csendes tag

2.4Ghz-hez engedi csalatkozni 5Ghz-hez nem. Érdekes

(#5239) csabi10 válasza Tonyk (#5237) üzenetére


csabi10
senior tag

Nekem ott van. "adguardhome 0.107.21-1 10.63 MiB Free and open source, powerful network-wide ads and trackers blocking DNS server"

[ Szerkesztve ]

(#5240) dchard válasza Tonyk (#5235) üzenetére


dchard
veterán

Természetesen nem jó a wiki, már megint olyan nyúlkál bele, akinek nem kéne... A 2 és 5-ös pontokban is az initramfs.ubi-t kell felírni, kizárólag az utolsó 10-es pontban megy a sysupgrade nevű fájl.

Ha van hozzá kedved, regisztrálj és javítsd ki, én a magam részéről meguntam hogy állandóan javítgatom mások hülyeségeit. Ugyanúgy szűrni kéne itt is a felhasználókat, mint a Dev topikokba való posztolásnál, vagy legalább a topik nyitásnál.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5241) Tonyk válasza csabi10 (#5239) üzenetére


Tonyk
veterán

nekem nincs
(esetleg + repo?)

De ha egyébként ott van, akkor miért kérdezed? :F :)

dchard: Ok, köszi. Akkor tényleg csak nem stimmelt így első olvasatra, meg n-edikre.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5242) csabi10 válasza Tonyk (#5241) üzenetére


csabi10
senior tag

Bocsánat csak azért mert nem tudom, hogy jó vagy sem, illetve hogy milyen rendszer követelmény kell neki. Majd ha lesz időm kipróbálom.

(#5243) Tonyk válasza csabi10 (#5242) üzenetére


Tonyk
veterán

Adguardhome 10MB feletti csomagméret beszúrásod alapján, az adblock ~33KB, a simpleblock 21KB.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5244) xabolcs


xabolcs
őstag

Ahogy az OpenWrt failsafe-nel kiderult, hogy en vagyok a bena, ugy lehet, hogy a Mesh-nel is kiderul, hogy valamit nagyon elnezek. Legyszives segitsetek!

Most, hogy celegyenesben van az OpenWrt-be valo bejutashoz a router, tettem egy ujabb probat Mesh-sel 5GHz-n.
A link felepul, de az atjaras akadozik: a mobilos Speedtest alig tudja befejezni a (sot, neha meg elkezdeni is) a merest, a telefon jo par masodpercig azt hiszi, hogy nem ad internetet a halozat, az oldalak alig jonnek be ...

Valaki hasznalja az egyszeru, wpad-mesh + mesh11sd alapu Mesh-t OpenWrt-vel? Egy DIR-860L-lel (22.03-SNAPSHOT) es egy Xiaomi AX3200-zal (SNAPSHOT) kellene egyutt dolgoznia, es mint irtam a mesh link jol kiepul, az athalado forgalom nagyon megvan tepazva.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#5245) rennew válasza xabolcs (#5244) üzenetére


rennew
csendes tag

hali, nekem 2db ax3600-al szépen megy wpad-mesh-openssl-el

(#5246) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Milyen leírás alapján raktad fel a csomagot a mesh-hez?
Próbáltam már, de nekem nem működött a dolog... (2db AX3600-al openwrt alatt, gyári firmel jó volt)

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#5247) xabolcs válasza Norbi.Sz (#5246) üzenetére


xabolcs
őstag

Amit linkeltem is: 802.11s Based Wireless Mesh Networking

Annyi, hogy en a wolfssl-es valtozatot hasznaltam.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#5248) rennew


rennew
csendes tag

én ez alapján raktam fel link

[ Szerkesztve ]

(#5249) rennew


rennew
csendes tag

valaki tud nekem segíteni sqm feltelepítésében?
azt olvastam hogy a robimarko féle buildben nincs benne és nekem kellene lefordítanom úgy hogy alapból benne van, na már most ehhez nem értek :D

(#5250) dchard válasza rennew (#5249) üzenetére


dchard
veterán

Kellemetlen, hosszadalmas és szükség lesz hozzá egy linux virtuális gépre. Még mindig akarod? Akkor: [link] Nyilván Robi megfelelő repoját kell klónozni az elején, kiválasztani a megfleelő branch-et, a többi már ugyanaz. Legalább 20GB szabad hely legyen a virtuális gépen szabadon.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.