Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 19:21:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5751) dchard válasza tlala (#5746) üzenetére


dchard
veterán

Úgy lesz. Egyelőre a 160MHz-et szarták el a tudtunkon kívül, Robi küzd Kalle-val hogy a Qualcomm reszelje meg (ha már ők szarták el), vagy álljanak vissza.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5752) Rick4 válasza somnia (#5750) üzenetére


Rick4
félisten

A szolgáltató neve csak EGY PLUSZ lehetőség a keresőszóra, mert ugye senki se mondta, hogy egy ozzászólásban max egy értelmes kifejezés legyen, amennyiben valaki nem akarja használni, vagy szimplán csak képtelen felfogni a keresőszavak jelentőségét, annak kár fórumoznia!

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5753) somnia válasza Rick4 (#5752) üzenetére


somnia
őstag

Miért érzem azt, hogy gizdulsz?...s nem csak most.
Apropos...a hozzászólásodban mutass egyetlen értelmes kifejezést amire érdemes lesz rákeresni!

[ Szerkesztve ]

(#5754) mano42 válasza dchard (#5751) üzenetére


mano42
aktív tag

Azt hiszem talaltam egy bugot a buildben amit sajnos csak a reset old meg. Ha a Firewall - Zone - Wan Input es Forward beallitasat atteszem Rejectrol Forward-ra, a Luci menthetetlenul kihal, a leszedes, ujratelepites sem segit csak gyari reset. Utana hiaba allitom vissza Forwardrol Rejectre. Meg a backup visszaallitasa sem hozza vissza a Lucit.

[ Szerkesztve ]

(#5755) mano42 válasza mano42 (#5754) üzenetére


mano42
aktív tag

... Marmint Rejectrol Drop-ra...

(#5756) dchard válasza mano42 (#5754) üzenetére


dchard
veterán

Most így hírtelen nem is vagyok benne biztos, hogy ez egyáltalán bug-e, de ha az is akkor Luci vagy Ubus hibának tűnik inkább. Felix foglalkozik ezzel a résszel, ha elég biztos vagy benne, akkor nyitni kell egy issue-t github-on.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5757) tlala válasza dchard (#5751) üzenetére


tlala
addikt

Köszi!

(#5758) classic B


classic B
aktív tag

Sziasztok!
November óta kínlódok ezzel a problémával. :O Remélem tudtok segíteni, mert borzasztóan idegesít, hogy nem találok megoldást.
AX1800-am van.

(#5759) domedee válasza classic B (#5758) üzenetére


domedee
senior tag

Szerintem itt a megoldás: [link] és [link] Februárban írtam róla.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#5760) somnia válasza domedee (#5759) üzenetére


somnia
őstag

Légyszi írd meg, hogy pontosan hová és mit?
Köszönöm.

(#5761) classic B válasza domedee (#5759) üzenetére


classic B
aktív tag

Nagyon köszi! Egyelőre tesztelem böngészőben google dns-sel.

(#5762) domedee válasza somnia (#5760) üzenetére


domedee
senior tag

Az adott router vagy böngészőben, a DNS-szerver beállításoknál be kell írni egy public DNS szerver IP-címét. Google-val találsz sokfélét. A DNS beállítások meg böngésző vagy router felület függő, hogy hol van. Google segít: Chromenál [link].

Javaslom valamelyik nagyobbat, pl:
DNS / Provider / Primary Address / Secondary Address
1. Google Public DNS / 8.8.8.8 / 8.8.4.4
2. Cloudflare / 1.1.1.1 / 1.0.0.1
3. OpenDNS / 208.67.222.222 / 208.67.220.220

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#5763) somnia válasza domedee (#5762) üzenetére


somnia
őstag

Köszi, így már menni fog.

(#5764) dchard válasza tlala (#5757) üzenetére


dchard
veterán

Némi jó hírt tudok mondani: korábbi problémák miatt lassan bő egy éve viszonylag régi (persze a gyártói verzióhoz képest még így is sokkal frissebb) WIFI firmware verzión ragadtunk. Az egyik probléma a regdb hiánya volt, a másik hogy például az AX6-on minden korábbi főverzió (2.6, 2.7 és 2.8) egyszerűen a betöltés során összeomlott.

Pár napja a Qualcomm kiadta az első publikus tesztelésre szánt változatot a legfrissebb 2.9-es verzióból, amiben végre megoldották a regdb nélküli töltést (visszafelé kompatibilis), és úgy tűnik minden eddig tesztelt eszközön (AX6, AX3600, AX9000, QNAP 301w, és DynaLink) jól működik. Nyilván most pár hét tesztelés következik, de minden jel arra mutat, hogy végre tudunk majd frissíteni belátható időn belül.

A 160MHz-es problémát is sikerült egyelőre kezelni azzal, hogy QCA által kiadott hibás commit-ot Robi visszaállította.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5765) gaben88


gaben88
őstag

Sziasztok,

Regota megvan az AX3600, de panelban nekem minden ok volt a gyari EU-s megoldassal is. Viszont lassan koltozunk es szerintem kellene majd a kakao. Ti mit csinalnatok egy egyszintes csaladihaz eseten? Vennetek ez melle valami Mesh routert vagy ennek a hatosugarat tornaznatok fel? Ha elobbi, akkor mit vennetek melle? Ha utobbi, akkor mi most a legegyszerubb megoldas a hatotav novelesre, gyari szolgaltatasok megtartasa mellett (pl telefonos iOS app)?

Koszonom!

Udv:
Gabor

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#5766) trance89 válasza gaben88 (#5765) üzenetére


trance89
Topikgazda

Szia
Családiház esetén ha csak nem tudod középen elhelyezni az AX3600-at akkor szerezz be mellé egy AX1800-at vagy egy másik 3600-ast és mehetnek meshbe. 1800-ból tökmindegy melyiket veszed, az álló fekete és a fehér fekvő 4 antennás is jó. Nagyon olcsón betakarható a dolog, elég gyakran bukkannak fel aprón (konkrétan most is van fent 1)

(#5767) gaben88 válasza trance89 (#5766) üzenetére


gaben88
őstag

Köszönöm, megnézem, akkor költözés után (remélem májusban), mi a szitu, aztán döntök. Bár ez a 8k-s AX1800 elég jó vételnek tűnik! :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#5768) mano42


mano42
aktív tag

Feltelepitettem a Collectd statisztikai appot, és a Thermál részen 12 zóna jelenik meg, eltérő de közel 50 fokos hőmérsékletekkel, úgy hogy a magok nincsenek megterhelve, a system load alacsony. Szerintetek ez ez mennyire valós, és ha valós, mennyire magas érték? Érdemes lenne egy aktív ventilátort beszerelni a routerbe?

(#5769) Tonyk


Tonyk
veterán

Frissíteni akartam bő egy hónap után, de épp pár perccel ezelőtt került be Robi által egy ath11 firmware update. Akkor ezt lehet megvárom míg elérhető lesz a firmware selector alatt (forgatni most nincs kedvem...bár nagyon ráérek :) )

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5770) dchard válasza Tonyk (#5769) üzenetére


dchard
veterán

Hamarabb berakta mint gondoltam. Ez a váltás 2.5-ről 2.9-re ezres naygságrendben javít kisebb-nagyobb bugokat, tehát mindenképpen érdemes lesz a frissítés.

Különösen érdekes lenne hallani a frissítés után olyanoktól, akiknek valamilyen mesh konfigban működik a routerük, hogy változott-e valami.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5771) Tonyk válasza dchard (#5770) üzenetére


Tonyk
veterán

Ez vajon javíthat-e bizonyos intel-es wifi kártyák telejsítményén. Nekem nagyon visszaesett a up-om pár hónapja egy Intel Dual Band Wireless-AC 3165 -el. Lefelé 200Mbit, fel csak 30Mbit. (Más laptop más típusú kártyával dönget rendesen. De olvastam is valahol, hogy vannak gondok az intel kártyák kapcsolódásával)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5772) dchard válasza Tonyk (#5771) üzenetére


dchard
veterán

Tekintve, hogy az Intel 2-3 havonta ad ki javított firmware-t az újabb (elmúlt 1-2-3 éves kártyáihoz), ez simán lehet Intel oldali hiba. Nekem is van egy Intel AX201-es kártyám, de nem 30 megabitet mérek felfelé. :)

De természetesen igen, van rá esély hogy megjavul ha az AP oldal is megkapja az új FW-t. Én használom már pár napja, nem tapasztaltam vele semmi fúrcsaságot.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5773) Tonyk


Tonyk
veterán

Kinn az új fw-t tartalmazó snapshoot, akit érdekel. Firmware selector alatt még nincs (04.07-i az utolsó, az még nem ez).

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5774) Tonyk válasza Tonyk (#5773) üzenetére


Tonyk
veterán

Leforgattam, felraktam.
Lényegesen jobb lett az #5771-ben leírt feltöltési sebesség probléma: 30-40Mbit helyett 170-180Mbit.
Szerk: Az lefelé irány is jobb lett.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5775) lzolka


lzolka
csendes tag

Előre is elnézést kérek mivel amatőr vagyok a hálózati dolgokhoz, az itt olvasott dolgok többsége nekem kínai (snapshoot, ssh, etc.)

Adott egy UPC Connect box 192.18.1.1 IP címen, router üzemmódban, IPv6 és saját wifik letiltva, DHCP be és sok eszköz statikus IP címre állítva.
Utána a ház közepén egy kínai AX3600 kínai fw-vel, relay üzemmódban, (sok smart eszköz miatt) 192.168.1.2 fix IP címen.

Eddig ez az összeállítás elfogadhatóan működött, nem volt zavaró hogy az eszközök egy része nem kapott static IP címet a routertől, hiába volt beállítva.
Most viszont Home Assistantban probléma hogy egy eszköz már másik ip címen van mint múlt héten. Ezért gondoltam hogy az UPC csak modem lesz, és ezt a kínai csodát fogom routerként használni, hátha ez jobban kezeli a static ip címeket.
A variálás előtt még rátöltöttem a legutóbbi hivatalos 1.1.21 fw-t és lementettem a Connect Box Admin-Információ oldaláról a WAN IP beállításokat, majd átállítottam modem módba, a kínait pedig router módba és beírtam az előző adatokat és a kínai kapta meg az 1.1 végű ip címet.
Na eddig tartott a boldogság, innentől megszűnt a házban az internet, a Connect Box elérhetetlen lett, semmilyen ip címen nem találtam meg.
A kínaiba hiába tudtam belépni, a kínai kezelő felületen már nem ment az automatikus fordítás, totózhattam a csirkelábak jelentését, de nem jött össze sehogy sem.
Néhány óra szenvedés után eldöntöttem hogy vissza az egész, a kínai vissza lett relay módba állítva, a Connect Box pedig néhány reset után gyári állapotba állt és vissza tudtam tölteni a beállításokat a biztonsági mentésből.
Mikor már azt hittem hogy rendben van a hálózat, észleltem hogy van egy *hidden* nyílt wifi hálózat, amit gondolom a frissítés okozott. Néhány eszköz (tv, HA szerver) eltűnt a hálózatból, tök fals ip címeken találta az Advanced IP Scanner, pl. 176.xx.xx.xx, de ezek előbb-utóbb visszajöttek a jelenlegi tartományba csak másik ip címre.

Viszont az eddig jól működő smart sensorok hol láthatóak hol nem, leszakadnak majd megjelennek, tök bizonytalan lett, ez vajon a frissítés miatt lehet vagy elcsesztem még valamit?

Már annak is örülnék ha a variálás előtti állapot visszaállna. Nagyon jó lenne ha a nyílt wifit is meg tudnám szüntetni, de sajnos nem írtam fel hogy milyen fw volt a kínain, ha egyáltalán lehet korábbi verzióra frissíteni.

Hálás lennék ha valaki tudna dobni egy linket ahol laikus számára is érthetően le van írva hogy ilyen modem-router-AP mód váltáskor milyen beállításokat kell megadni hogy működjön, én nem találtam.

Bocs hogy ilyen hosszúra sikerült, de már azon vagyok hogy kukázom az AX-et és keresek valami könnyebben kezelhetőt...

(#5776) rennew válasza Norbi.Sz (#5729) üzenetére


rennew
csendes tag

nálam synology-n dockerben fut az adguard. Így állítottam be hogy külön lássa az eszközöket és ne csak a router ipje legyen benne.
Network -> DHCP and DNS -> DNS forwardings -> Adguard ip cím#portszám
Network -> Interface -> Lan -> DHCP Server -> Advanced Settings -> DHCP-Options -> 6,Adgurad ip cím

(#5777) somnia


somnia
őstag

Sziasztok!
Szereztem egy kínai példányt.
Szeretném használni úgy, hogy a teljesítménye megmaradjon 1000mW de közben ne telefonálgasson haza.
A felület maradhat kínai. A MiWifi sem kell.
Tud segíteni valaki hogy kell megoldani?
Lehetőleg úgy, hogy egy magamfajta kezdő is meg tudja csinálni.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#5778) tlala válasza somnia (#5777) üzenetére


tlala
addikt

Lásd összefoglaló 2. pont - Gyári patchelt firmware.
A leírásodnak pedig a 2-es pontban szereplő legutolsó fw felel meg.

(#5779) somnia válasza tlala (#5778) üzenetére


somnia
őstag

Köszi, nekem ez így kínai.

(#5780) tlala válasza somnia (#5779) üzenetére


tlala
addikt

Akkor a legnagyobb tisztelettel azt javaslom, hogy ne kezdj hozzá.

(#5781) somnia válasza tlala (#5780) üzenetére


somnia
őstag

Nem kezdek bele, hátha jön valaki aki megszán és leírja lépésről lépésre.
Pl: töltsd le ezt a fw-t, töltsd le ezt a programot, nyisd meg ezt a programot, tallózd be a fw-t!...stb.
Gondolom senki nem úgy született, hogy mindehhez ért.
Én is szeretném megtanulni.

(#5782) dchard válasza tlala (#5780) üzenetére


dchard
veterán

Egyetértek...

Egyébként nálad milyen az új verzió? Felraktad már?

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5783) tlala válasza somnia (#5781) üzenetére


tlala
addikt

Pontosan így van leírva.
Rákattintottál a 2. pontban a piros "Gyári patchelt firmware" linkre egyáltalán? Mert akkor nyílik meg a szájbarágós leírás - pont ahogy írod (mit tölts le, mit tallózz be hova, stb.).

(#5784) Disque válasza somnia (#5781) üzenetére


Disque
aktív tag

Lépésről lépésre van leírva, pont úgy ahogy írtad, az összefoglalóban.
2. Gyári patchelt firmware feliratra kell rákattintani és ott a részletes leírás, de azért jól gondold át, hogy belekezdesz-e.

Pont megelőztek 😀

[ Szerkesztve ]

(#5785) tlala válasza dchard (#5782) üzenetére


tlala
addikt

Még nem tettem fel, mert húsvét előtt a meló lezárása volt a téma, aztán meg a sonkafőzés és a családi összejövetelek/kajálások. :K
De majd ma jön!

(#5786) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Openwrt alatt meg tudom csinálni azt az AX3600-al, hogy ha elmegy a net (elég gyakran előfordul mostanában), csatlakozzak a routerrel a mobilról megosztott wifi hálózathoz???

Tehát megy a mobilnetem, indítok egy wifi hotspotot, és ahhoz csatlakozzak az ax3600-al???
Ez azért lenne jó, mert a 2 asztali gépről továbbra is el tudnám érni a netet, ha az otthoni vezetékes szolgáltatóm épp lehal...

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#5787) tlala válasza dchard (#5782) üzenetére


tlala
addikt

Minden szuperül működik, kivéve az 5GHz/160MHz-et.
Fürge a wifi is.

(#5788) dchard válasza tlala (#5787) üzenetére


dchard
veterán

Nálam működik a 160MHz is frankón. Nálad csak 80MHz-en működik?

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5789) xabolcs válasza Norbi.Sz (#5786) üzenetére


xabolcs
őstag

Ha en csinalnam, akkor osszeraknek egy szkriptet, ami akkor fut le, amikor elmegy a fo internet (pingcheck): elinditja (ifup) a mar bekonfiguralt wiki-kliens interfeszt.
Aztan csinalnek egy masik szkriptet is, ami pedig akkor fut le, amikor visszajon a fo internet: lekapcsolja (ifdown) ezt a wifi-klienst interfeszt.

Azt viszont nem tudom, hogy az OpenWrt hogyan viseli az ilyen tobb internetes helyzetet, foleg amikor jonnek mennek az alapertelmezett utvonalak. Talan egy "service network restart" -hoz hasonlo is kell bele. Amikor mobilnetet teszteltem vezetekes internet mellett, akkor automatan atallt a mobilnetre, de utana vissza mar nem tetszett neki.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#5790) dchard válasza xabolcs (#5789) üzenetére


dchard
veterán

MWAN3-mal szépen meg lehet ezt csinálni, nem kell hozzá script :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5791) xabolcs válasza dchard (#5790) üzenetére


xabolcs
őstag

Arrol nem is beszelve! :K

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#5792) tlala válasza dchard (#5788) üzenetére


tlala
addikt

Nem, nem látja semmi, csak 80MHz-re állítva - r22528.

[ Szerkesztve ]

(#5793) dchard válasza tlala (#5792) üzenetére


dchard
veterán

Én r22500-on vagyok (de már 2.9-en), és itt látja is a telefon, meg ki is tudja tekerni.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5794) tlala válasza dchard (#5793) üzenetére


tlala
addikt

Ahogy jó sok szórakozás után láttam, a 160MHz és a WPA3-SAE titkosítás nem akart együtt menni. Aztán több titkosítás variálás/reboot után egyszer csak az is működni kezdett...
A wifi down sebesség csúcsa 940Mbps lett a speedtest szerint.
Nem tudom, hogy nálam mi lehetett beragadva.

(#5795) Rick4 válasza tlala (#5794) üzenetére


Rick4
félisten

A 940-et hogy mérted? A routeren ülve egy faraday kalitkában vagy tőle 20 méterre, 4 vastag fal mögött egy panelben, ahol 200 másik router kiabál a tieddel egyszerre?
Az 5GHz-es sáv melyik országkóddal, milyen jelszinttel, és milyen cell coverage density állásban megy?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5796) tlala válasza Rick4 (#5795) üzenetére


tlala
addikt

Akkor csak neked, csipetnyi iróniával:
A fejemen egy alufólia sapkával. :))
Bejegyzésem semmilyen hiteles mérésnek nem bizonyul, és ha bárki magára ismer, illetve bármilyen egyéb egyezés az csak és kizárólag a véletlen műve. :)
Mindig ugyanott ülve a kanapén mérem, és a router is ugyanott van - néhány méterre, fizikai rálátással.
Ez nem hivatalos, nem értékelő mérés, önmagam korábbi eredményeihez mérem ugyanazzal a telefonnal, csak a fw-t cserélgetve.
Ez az én történetemben a telefonommal a legnagyobb mért sebesség - mindössze ennyit akartam visszajelezni Dchard kolléga kérdésére, miszerint: "Egyébként nálad milyen az új verzió? Felraktad már?"
Amúgy egy viszonylag nyugis lakáskörnyezetben, 24dBm (251mW), HU országkóddal, a Coverage cell density "Disabled" állásban.
(Semmilyen szempontból nem hiteles Speedtest.net appal, valamelyik magyar szolgáltató épp kiválasztott szerverével - van amelyikkel nem mér ennyit természetesen, és van amelyiknél meg épp a feltöltés volt 600 Mbps.)

[ Szerkesztve ]

(#5797) Rick4 válasza tlala (#5796) üzenetére


Rick4
félisten

Tényleg, a sapka lemaradt! :D
amúgy egy ilyen mérés körülményeinek tisztázására azért is van szükség, mert nincs két egyforma körülmény, sokan nem tulajdonítannak ezeknek jeletőséget, pedig igen sok múlik rajta!
Mint ahogy azt már számtalanszor felvetettem, sokan a gyári fw-rel is küzdenek, mások meg gbit alatt nem sokkal mérnek rendszeresen a wifin... Aztán jön a kommentáradat, hogy hogy lehet, mikor neki a harmada se megy, és mi a beállítás, amivel menni fog.
Aztán utólag kiderül, hogy minden szempontból hátrányos környezetben, ismeretlen telítettségű csatornán próbálkozik, és csodálkozik, ha nem lesz meg a várt eredmény.
Csak ezt akartam tisztázni, mert nekem virágcserepek mögött jön a 600mbit, én inkább a megszokott helyről mérem, de ott is lényegesen jobb, mint az előző kb 1 hónapos fw-rel volt.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5798) bzolika10 válasza tlala (#5792) üzenetére


bzolika10
aktív tag

Nekem se látja 160MHz-en semmi sem. r22549, amit ma délután raktam fel. Hiába szórakozok a titkosításokkal, még openen sem működik.

(#5799) tlala válasza bzolika10 (#5798) üzenetére


tlala
addikt

Ha jól emlékszem, 2 órai szórakozás után az jött be, hogy a titkosítást átváltottam WPA2-PSK-ra, majd nyomtam egy rebootot. Így már ment a 160MHz-es beállítással is minden, és egyszerűen visszaállítottam a titkosítást WPA3-SAE-re. Lehet, hogy a végén is volt egy reboot (annyit variáltam, hogy már nem is emlékszem mindenre.)

(#5800) Rick4 válasza tlala (#5799) üzenetére


Rick4
félisten

Azt tegyük hozzá, hogy a 160MHz-ről valami olyan infóm van, hogy csak akkor megy, ha másik eszköz nem sugároz "bele" abba a sávba, azaz hiába állítja az ember be magának, ha van a közelben 5GHz-en sugárzó router, esélyes lesz, hogy nem fog átváltani 160MHz-re a kapcsolat.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.