Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 19:21:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4951) Rick4 válasza qqzs (#4949) üzenetére


Rick4
félisten

Egy mesh szerintem max 3 eszközből állhat, tehát a negyedik router bekavar. Mivel ugyanaz a flehasználónév és az ssid, lehet a negyediken nincs is net, de ettől még fel lehet kapcsolódni a wifijére.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4952) woodworm válasza Rick4 (#4951) üzenetére


woodworm
veterán

A xiaomi honlapja ugyan az ax3600-ast nem említi kompatibilis eszköznek, csak az ax3000-est és az ax9000-est, de a lehetséges eszközök számát 10-nek írja.

(#4953) Rick4 válasza woodworm (#4952) üzenetére


Rick4
félisten

Én elég régóta követem a dolgokat, és még most is 3-ról tudok, itt is azt írják: [link]
három Xiaomi router is képes lesz mesh hálózatban működni
Ráadásul nagyjából technikailag is értem, hogy működik, és szerintem nincs annyi szabad wifi sáv, amennyi 10 eszköznek kellene.

Kerestem, de ennél többet sehol sem találok.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4954) woodworm válasza Rick4 (#4953) üzenetére


woodworm
veterán

A xiaomi honlapján, mint írtam ennyi van:
"Xiaomi Mesh System AX3000 (2-Pack) combines into a mesh network that provides Wi-Fi 6 coverage throughout the home, covering up to 4,000 square feet of space. Xiaomi Mesh System AX3000 supports mesh networking with the same model and/or Mi Router AX9000 for up to 10 total devices. The signal roams between different routers automatically and seamlessly, allowing you to play as you go."

A két rádiós eszközök wifi sávszélesség feleződésén kívül nem látom mi akadálya lenne a felfűzésnek. Kábel esetén pl. ez sincs.

(#4955) Rick4 válasza woodworm (#4954) üzenetére


Rick4
félisten

Pont ez a furcsa, én csak az AX3600-zal foglalkozom, abból van itthon, és max 3-ról tudok. A másik kettő esetén rágyúrtak volna a dologra? A 3600-as amúgyis csak utólag kapta meg a mesh funkciót, lehet ez az első fecske volt, a többinél már változtattak valamit?
Nem tudjuk biztosra, de mindegy is, vezetékkel egész biztosan megy, de szerintem a két router közötti váltáshoz mindenképp kell valamiféle wifis kapcsolat, hiszen vezeték nélkül nem tudják egymás távolságát, jelszintjét, éppen használt frekvenciáját, és ugyan nem ismerem a wifi sávok lelkivilágát, de gondolom maga a mesh is arra alapoz, hogy a routerek a wifin belül nem egymás ellen kiabálnak, hanem összedolgoznak.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4956) csabi10 válasza csabi10 (#4948) üzenetére


csabi10
senior tag

Illetve még annyi lenne, hogy itt 3 wifi rádió van. Az első nekem egy qualcomm, utána van 2. Ha qualcomm atheros állítom be akkor 40 mbit a sebesség. Ezért a másik kettőt állítottam be. Remélem jól csináltam.

[ Szerkesztve ]

(#4957) qqzs


qqzs
őstag

Az AX3000 siman megtalalta a harmadik node-ot es nehyen szepen mukodnek egyutt ez mar trszteltem. A wifi beallitasokra ránéznétek légyszi. Hogy az időjárás állomás miért nem veszi észre a wifi.

Eladó: GTS450

(#4958) woodworm válasza Rick4 (#4955) üzenetére


woodworm
veterán

Az ax3600 mimesh_init.sh scriptből:

add wireless wifi-iface
set wireless.@wifi-iface[$ii].device="$device_5g"
set wireless.@wifi-iface[$ii].ifname="$bh_ifname"
set wireless.@wifi-iface[$ii].network='lan'
set wireless.@wifi-iface[$ii].mode='ap'
set wireless.@wifi-iface[$ii].channel_block_list='52,56,60,64,149,153,157,161,165'
set wireless.@wifi-iface[$ii].ssid="$bh_ssid"
set wireless.@wifi-iface[$ii].encryption="$bh_mgmt"
set wireless.@wifi-iface[$ii].key="$bh_pswd"
set wireless.@wifi-iface[$ii].hidden='1'
set wireless.@wifi-iface[$ii].backhaul='1'
set wireless.@wifi-iface[$ii].backhaul_ap='1'
set wireless.@wifi-iface[$ii].wds='1'
set wireless.@wifi-iface[$ii].wps_pbc='1'
set wireless.@wifi-iface[$ii].wps_pbc_enable='0'
set wireless.@wifi-iface[$ii].wps_pbc_start_time='0'
set wireless.@wifi-iface[$ii].wps_pbc_duration='120'
set wireless.@wifi-iface[$ii].group='0'
set wireless.@wifi-iface[$ii].athnewind='1'
set wireless.@wifi-iface[$ii].mesh_ver='2'
set wireless.@wifi-iface[$ii].mesh_apmac="$lanmac"
set wireless.@wifi-iface[$ii].mesh_aplimit='9'

Szerintem ez egyértelmű.

(#4959) Rick4 válasza woodworm (#4958) üzenetére


Rick4
félisten

Így igen, viszont az egész interneten az égvilágon semmit se lehet erről találni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4960) pisti222 válasza Rick4 (#4951) üzenetére


pisti222
csendes tag

Megcáfolnám a számot. Nálam 4 fut mesh-ben, kábeles összeköttetéssel, minden probléma nélkül.

(#4961) Rick4 válasza pisti222 (#4960) üzenetére


Rick4
félisten

Nincs mit cáfolni, ugyanis nem volt állítás, csak vélemény- sejtés hangzott el.
Amúgy a wifis megoldás lehet érdekes a növekvő routerek számával, mert sejtésem szerint wifin kommunikálva kevesebb szabad csati van, mint esetleg router.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4962) csabi10


csabi10
senior tag

Most teszteltem megint és sajnos nincs csak 530 mbit. Nem tudom mit kéne állítani még.

(#4963) Rick4 válasza csabi10 (#4962) üzenetére


Rick4
félisten

Nálad vagy a hálóval van gond, vagy az openwrt-vel amit feltettél, itt ennyi.
[link]
És ráadásul csúcsidő is van.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4964) Rick4 válasza Rick4 (#4963) üzenetére


Rick4
félisten

Még telefonra is átjön kb ugyanennyi.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4965) csabi10 válasza Rick4 (#4964) üzenetére


csabi10
senior tag

Nekem nem megy. 5Ghz-n ha elállítom a csatornát és átrakom 80-ról 160-ra akkor nem indul el. Nem tudom mi lehet a baja. Esetleg küldhetnél fotókat privátban a beállításaidról hátha én rontok el valamit.

[ Szerkesztve ]

(#4966) Rick4 válasza csabi10 (#4965) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem nem az itt promótált verzió van fent, hanem a dimfish - féle 175MB tárhelyes változat, ami persze a robimarko- féle változaton alapul, szóval nincs nagy eltérés, de ki tudja, lehet hogy a beállítások sem passzolnának. De a wifi sebesség a másik oldalon az eszköztől is függ, a környezetedben jelen lévő szomszédos routerek által használt freki, jelszint, és sok más tényezőtől is függ, nekem a két gépben két ax210-es wifi kártya van, azokkal 2400 a linksebesség, Oneplus 8 pro telefonnal 1200, de kertes házban élek, kevés szomszéd eszköz zavar be. Mostmár jóval több, mint 2 hete hiba nélkül megy minden.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4967) csabi10 válasza Rick4 (#4966) üzenetére


csabi10
senior tag

Én is próbáltam ezt a beállítást de nekem nem indul el a wifi, tudom, hogy 10 perc kb de akkor sem. Délután próbálgatom még, hátha.

Wan kapcsolatnál neked is csinált ipv6-ot?

(#4968) Rick4 válasza csabi10 (#4967) üzenetére


Rick4
félisten

Hogyhogy 10 perc? Mi a 10 perc? Nálam azonnal ment minden. WAN esetén természetesen van IPV6 is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4969) qqzs válasza qqzs (#4949) üzenetére


qqzs
őstag

Akkor nincs senkinek otlete hogy miert nem latja egy eszkoz a wifit vagy csak eppen hogy par meterre mesh-tol ugy hogy ketszer olyan tavoli huawei routeret latja? a mesh wifi igy van beallitva: a bandwithet autora allitva esetleg a csatornat masikra segithet vagy ronhat a tobbi cucc eleresen?

Eladó: GTS450

(#4970) tlala


tlala
addikt

Feltenném a robimarko féle openwrt-t az AX3600-asra.
Nem vagyok otthon a témában, ezért kérdeznék azoktól, akik már feltették, hogy tényleg így megy-e (windows alatt)?
A gépemre Dchard kolléga tanácsa szerint lementettem az ART (mtd8) partíció tartalmát.
A partíciós tábla nálam vélhetőleg változatlan, hiszen az eredeti kínai fw-re csak az Összefoglalóban lévő orosz moddolt 1.19-es fw-t tettem fel.

Szóval így kezdenék neki:
A.) Először innen letöltöm a openwrt-ipq807x-generic-xiaomi_ax3600-squashfs-nand-factory.ubi nevű fájlt.
https://github.com/robimarko/openwrt/releases/tag/ipq807x-2022-11-14-1222

B.) Ezt követően az itt olvasható leírás szerint felteszem a rendszert (Az SSH megszerzést átugrom, a "Flashing OpenWrt" résztől indulok, mert azt korábban megcsináltam, amikor a moddolt orosz 1.19-es fw-t feltettem).
https://openwrt.org/inbox/toh/xiaomi/xiaomi_ax3600?s%5B%5D=ax3600#flashing_openwrt

C.) Itt csupán az utolsó, a 7. pont nem egészen világos nekem: "After the router boots it should be running the OpenWrt image, but now you need to flash the other partition..."
A kérdésem: reboot után ennél a parancsnál: ubiformat /dev/mtd13 -f /tmp/openwrt-ipq807x-generic-xiaomi_ax3600-squashfs-nand-factory.ubi -s 2048 -O 2048 a vastaggal szedett részt az ellenkezőre kell állítanom, mint amit az 4-es pontban használtam (ez a tippem), vagy marad mtd13?
Illetve megváltozik a 6-os pont reboot után a router IP címe? Vagyis a 7-es pontban végrehajtandó parancshoz át kell állítanom a winSCP-ben az IP címet?

D.) Illetve kell-e a folyamat legvégén resetelni a routert?

Köszi minden súgást.

(#4971) csabi10 válasza Rick4 (#4968) üzenetére


csabi10
senior tag

Dchard kolléga 4855 hozzászólásában említette ezt a 10 percet, de mindegy mert egyszerűen nem indult el. Majd délután próbálok egy resetet, ill. akkor lesz több időm foglalkozni vele.

Más: A sysupgrade-t hogyan kell csinálni? Arra nem találtam semmi leírást.

[ Szerkesztve ]

(#4972) Rick4 válasza csabi10 (#4971) üzenetére


Rick4
félisten

Jaja, látom, nincs meg, hogy kellett-e a 10 perc, mert kábellel csináltam.. Mire mindent belőttem, és a helyére került, bőven eltelt a 10 perc.
Nálam ez a második router a 3-ból, szóval van még érintetlen, gyári rendszerű, minden belső ip-vel portforwarddal beálított darab, ha ez összezuhanna, de nem akar.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4973) csabi10 válasza csabi10 (#4971) üzenetére


csabi10
senior tag

Router nélül 900 körül mérek. Kicseréletem a kébelt cat6-ra a modem és a router között, meg volt a reset, nem változott a sebesség. Valakinek valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#4974) Rick4 válasza csabi10 (#4973) üzenetére


Rick4
félisten

Próbáld visszarakni a gyárit, aztán megírom, én mit és hogy tettem fel. 10 perc, pár katt, és menni fog a max.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4975) csabi10 válasza Rick4 (#4974) üzenetére


csabi10
senior tag

a gyári vissza rakás ugyan úgy megy mit ez fw másolás tmp-be majd majd putyban kell

(#4976) csabi10 válasza csabi10 (#4975) üzenetére


csabi10
senior tag

Dchard 3725 hozzászólásában ír a gyári vissza rakásáról. Viszont azt írja, hogy:
“Ha valakinek nem jön be a dolog, akkor pontosan ugyanígy tud visszaállni is gyárira. Csupán arra van szükség, hogy a gyári firmware fájlból a rootfs-t ki kell szedni, tehát nem a gyári binárist kell beégetni egy az egyben.”

Hogyan tudom kiszedni a gyári fw-ből rootfs-t?

(#4977) Rick4 válasza csabi10 (#4976) üzenetére


Rick4
félisten

megy egy privát.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4978) csabi10


csabi10
senior tag

A hozzáértőktől szeretném kérdezni, hogy az OpenWRT FW-ben van értelme telepíteni az Irqbalance nevű plugint?

(#4979) dchard válasza csabi10 (#4978) üzenetére


dchard
veterán

Nincs.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#4980) tlala


tlala
addikt

Na, feltettem én is az openwrt-t (aminek a Luci felületét most látom életemben először - meg is izzadtam a PPOE meg a wifi beállításokkal).
Tapasztalom én is, amit mások is megjegyeztek emlékeim szerint, hogy a kínai fw-rel elérhető 950 Mbps körüli sebesség helyett (Telekom 1000/1000 optikai net, ONT PPOE passthrough módban, AX3600-as csinálja a PPOE kapcsolatot), nekem is olyan 640 Mbps körüli a le/fel.
A Firewall menüben a Enable SYN-flood protection és a Software flow offloading bepipálva.
Mit kellene még beállítanom, hogy a letöltési sebesség növekedjen?

(#4981) csabi10 válasza tlala (#4980) üzenetére


csabi10
senior tag

Network-Interfaces-Global Network Options fül alatt a Packet Steering-et pipáld be, majd indítsd újra a routert. Nekem ez segített.

(#4982) dchard válasza csabi10 (#4981) üzenetére


dchard
veterán

A "Software flow offloading " bepipa után sem árt az újraindítás.

Nálam most ez a mért eredmény Openwrt alatt, tehát akinek nem jön ki hasonló az valamit rosszul csinál:

Niylván dróton mérve.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#4983) tlala válasza csabi10 (#4981) üzenetére


tlala
addikt

Igen, ismét 900Mbps felett, köszönöm nektek.

(#4984) tlala válasza dchard (#4982) üzenetére


tlala
addikt

Nekem telefonon is ezt nyomja. :)

(#4985) dchard válasza tlala (#4984) üzenetére


dchard
veterán

Na az király. Nekem laptoppal sikerül kitekerni gigabites sebességet (2x2, 160MHz), telefonnal 80MHz-en is stabilan kijön 7-800Mbit, de az enyém AX6, amiben gyengébb a FEM mint az AX3600-ban.

A 2.7-es wifi FW is lassan éledezik, attól is várható némi javulás, a changelog két A4-es oldal a jelenlegi 2.5-öshöz képest, ami két évvel újabb a gyárinál... Szóval el tudod képzelni.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#4986) nimmrody


nimmrody
tag

Sziasztok!

Ax 3200 ra le tudná nekem valaki írni érthetően hogyan tudnám feltenni az openwrt-t?
Működik a telnet benne azt látom de nem egyértelmű nekem hogyan tudom kinyerni a telnethez a jelszavat. Privi is akár nem akarom szennyezni a topikot.

Köszi szépen.

(#4987) d00mbr1ng3r


d00mbr1ng3r
újonc

Sziasztok!

Végigolvastam az egész fórumot, több külföldi bejegyzésben is találkoztam hasonló kérdéssel, de sajnos nem találtam megoldást a problémámra, amiben kérem a hozzáértők segítségét.

Elöljáróban annyit, hogy van két, eredetileg EU-s ax3600 routerem, amelyekben a bdata-t nem piszkáltam, de - hála a fórumon található részletes leírásoknak (köszönet minden közreműködőnek) és a halált megvető bátorságomnak :D – a firmware-t a 3.0.22_INT+SSH+MI+txpwr-re frissítettem.

A két router jelenleg wifis meshben működik kb. 8-10 hónapja (a mesh node adder scripttel sikerült összehozni), próbáltam a vezetékes backhault is ami szintén rendben van, de a födémáttöréshez még nem szedtem össze magam :) .

A problémám az, hogy a vendéghálózat csak a master routeren érhető el, tehát a mesh node azt sem wifis, sem vezetékes backhaul konfigban nem terjeszti ki.

Van-e valakinek tapasztalata a kérdésben, használ-e valamelyikőtök vendéghálózatot meshben. Esetleg kínai firmware megoldás lehet-e. Ha minden kötél szakad esetleg openwrt, bár attól egy kicsit tartanék, nem vagyok egy hálózati guru.

Köszönettel veszek minden segítséget!

Attól, hogy paranoiás vagy, még nem biztos, hogy nem üldöznek.

(#4988) DJ Diablo


DJ Diablo
tag

Sziasztok!

Nem találtam megfelelő topicot a típushoz, így itt kérdeznék, ha lehet.
Van egy Xiaomi AX1800 kínai verziós routerem, de valami elhalálozott benne.
Nem lehet hozzá csatlakozni egy áramszünet után.
Nézegettem mi legyen helyette és egy Xiaomi AX3000-est néztem ki (az AX1800 upgradelt verziója), viszont itthon olcsóbb mint kintről, de itt global verziókat lehet kapni, amin ugyebár korlátozva van a jelerősség. A kérdésem az lenne, hogy ennél a modellnél is igaz az, hogy hardveresen megegyeznek és simán rá lehet tölteni a kínai firmware-t a globalra?

Köszi!

(#4989) trance89 válasza DJ Diablo (#4988) üzenetére


trance89
Topikgazda

Kicsit utánaolvasva ennél a modellnél már nincs olyan egyszerű dolgod (sőt semilyen) mint a régi AX1800 esetén ahol csak simán feldobtad a kínai fw-t és kész.
AX3000-nál sehol sem írnak kínaisításról szóval ha teheted vegyél inkább egy fehér 1800-ast (global/kínai tökmindegy) vagy ha találsz akkor használtan egy 3600-ast.

#4987 d00mbr1ng3r
Szerintem érdemes lenne kipróbálni a kínai fw-el is, a global ahhoz képest egy bugtenger. Ha az sem jönne be akkor viszont ott az openwrt amiről már egyre jobbakat olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#4990) d00mbr1ng3r válasza trance89 (#4989) üzenetére


d00mbr1ng3r
újonc

Köszi, ezekre én is gondoltam, de a kínai fw-hez a bdata-t is át kell írnom mindkét routeren CN-re, különben nem megy a Miwifi, ami nélkül nem tudom bekapcsolni a vendéghálózatot.
Ezt azért megspórolnám, ha nem orvosolja a problémát.
Várok még a kísérletezéssel, hátha valakinek van konkrét tapasztalata.
Az openwrt-t nem ismerem, csak akkor próbálkoznék vele, ha garantáltan megoldaná a kérdést.

Kedves fórumtársak! Van valaki, aki meshben használja Miwifi kompatibilis kínai fw-es ax3600 routereit? Ha van ilyen, megtenné, hogy kipróbálja működik-e a vendéghálózat kiterjesztése a mesh node-ra?

Attól, hogy paranoiás vagy, még nem biztos, hogy nem üldöznek.

(#4991) Rick4 válasza d00mbr1ng3r (#4990) üzenetére


Rick4
félisten

Miről szólna ez a vendég hálózat? hogy net legyen, de ne lásson rá a helyi eszközökre?
Openwrt-n pl meg lehet csinálni, hogy bepipál az ember a 2.4-es sávon e3gy kis checkboxot, aminél azt írja:
Ügyfelek elszigetelése Megakadályozza az ügyfél-ügyfél közti kommunikációt
Nem próbáltam, de gondolom működik, de lehet külön vendéghálót is létrehozni: [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4992) d00mbr1ng3r válasza Rick4 (#4991) üzenetére


d00mbr1ng3r
újonc

Remélem, hogy pontosan fogalmazok:
Egy alhálózatot hoz létre a router, külön SSID-vel és külön jelszóval, külön ip-cím tartományban osztja az ip-ket az eszközöknek, amelyeket elszeparál egymástól és a helyi „magán” hálózattól is.

Engem elsősorban az érdekelne, hogy a vendéghálózat működik-e meshben, tehát az alárendelt routerre is kiterjeszti-e a vendéghálózatot, mert egy elég nagy, több szintes házban kellene megoldanom a teljes lefedettséget.

Attól, hogy paranoiás vagy, még nem biztos, hogy nem üldöznek.

(#4993) netcore


netcore
tag

Arra van lehetőség Openwrt alatt hogy ne külön hálózat legyen a 2,4 és az 5ghz?( egy wifi legyen mint a gyári fw alatt)

Üdv Laci

(#4994) Rick4 válasza d00mbr1ng3r (#4992) üzenetére


Rick4
félisten

Értem, így ugyan bonyolultabbnak tűnik, viszont a logika szerint át kellene vigyen a mesh mindent, de mivel jelenleg egy routeren megy az openwrt, ezt nem tudom tapasztalati alapon megmondani, cserébe jó hír, hogy ma vagyok túl az első hónapon, mindenféle hiba, probléma nélkül megy a cucc, szóval aki fel tud egy openwrt-t 5 perc alatt pattintani, az ne várjon vele.

netcore: Természetesen a 2.4 és az 5GHz egyben megy, én is így használom, hogy most az azonos SSID okozza, vagy ez már tudatosan így van megírva, nem tudom.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4995) d00mbr1ng3r válasza Rick4 (#4994) üzenetére


d00mbr1ng3r
újonc

A gyári fw-rel baromi egyszerű a vendéghálózat beüzemelése: engedélyezni kell a Miwifiben, aztán megadni az SSID-t/jelszót és már lehet is csatlakozni. Úgy néztem az általad linkelt openwrt wiki oldalon, hogy az openwrt-ben kicsit összetettebb beállítani, de talán meg tudnám csinálni.
Az viszont még mindig megfontolandó, hogy érdemes-e belefognom, hiszen a vendégháló kiterjesztése még mindig kérdéses.
Bár - ahogy mondod -, a logika szerint valóban át kéne vinnie, viszont a gyakorlat ennél a router/fw kombónál mást mutat. Ax3000-ről is olvastam, hogy ugyanígy (nem)működik, bár arról nem volt infó, hogy kínai vagy eu változatról volt-e szó.

Attól, hogy paranoiás vagy, még nem biztos, hogy nem üldöznek.

(#4996) Rick4 válasza d00mbr1ng3r (#4995) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem ha ezt a témát átbeszéled az openwrt topicban, biztosan hamarabb kapsz választ a kérésre, a rendszer maga nem router függő, szóval ami másoknak működik, az minden bizonnyal itt is fog, nem hinném, hogy bármi is limitálná ezt a dolgot, pláne hogy a routereinken a gyárból kijövet is is openwrt fut.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4997) d00mbr1ng3r válasza Rick4 (#4996) üzenetére


d00mbr1ng3r
újonc

Ez bíztatóan hangzik, ha lesz rá időm, lehet beleásom magam egy kicsit az openwrt-be.

[ Szerkesztve ]

Attól, hogy paranoiás vagy, még nem biztos, hogy nem üldöznek.

(#4998) Tonyk


Tonyk
veterán

Gshopper-en most A3FEAB536656 kuponkóddal 25.700Ft: [link] .

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#4999) PpenoO válasza Tonyk (#4998) üzenetére


PpenoO
őstag

Ship from UK.

(#5000) Tonyk válasza PpenoO (#4999) üzenetére


Tonyk
veterán

Igen. És?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.