Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 19:21:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4601) Laca0 válasza Alex91 (#4600) üzenetére


Laca0
addikt

Még nem vettem meg. Vásárlás előtt érdeklődöm (2db), hogy alkalmas-e arra, amire én akarom.
Van egy dual-wan router-em, amit nem akarok lecserélni (nem is lenne egyszerű).
Kellene 2 erős wifi AP és pont kapóra jön, hogy ezeken LAN port is van 3db. Nem utolsó sorban jól is nézne ki a tévé mellett.
Kábellel csatlakoznának a meglévő routerre, ezért érdekel a bridge és az AP mód.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4602) Alex91 válasza Laca0 (#4601) üzenetére


Alex91
félisten

Csak azt nem ertettem, hogy miert irtad azt a kulon alhalozatot…

LAN-LAN osszekotve, dhcp az AP-nak konfigolton kikapcsolva. Mar, ha nem lenne rajta AP mod.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4603) trance89 válasza zetecR (#4596) üzenetére


trance89
Topikgazda

Itt megtalálod a legfrissebbet az összes modellre: [link]

(#4604) zetecR válasza Alex91 (#4600) üzenetére


zetecR
addikt

Nekem az a problémám, hogy a két AX3000 vezetékkel összekötve is WiFi-n alakítja ki a mesh-t, de lehet, hogy rosszul értelmezem.
A DEVICES -> Mesh Networking Devices, ott a MiWiFi-RA82, viszont etherneten nem látom csatlakozva, csak 2.4G eszközként.

Mondjuk a sávszél nem rossz az emeleten sem, csak szeretnék stabil, erős kapcsolatot, ezért eröltetném a vezetékes összeköttetést.
Ezt hogy tudom csekkolni? :B

(#4605) Laca0 válasza Alex91 (#4602) üzenetére


Laca0
addikt

Mivel az ábra szerint kábellel úgy kell összekötni, hogy az egyik AX LAN portját a másik AX WAN portjába kell csatlakoztatni.
Ekkor a második AX is router-ként működik, tehát más alhálózatba fognak tartozni az arra csatlakozó eszközök, mint az első AX-re.
Ha tudná a bridge módot, akkor azonos alhálóra lehetne kialakítani az egészet, a DHCP kiszolgáló az első AX lenne.
Vagy a másik megoldás, ha tudja az AP módot, akkor a WAN portot kihagyjuk és sima switch-ként és sima wifiAP-ként működne mindkettő azonos alhálózatban.
De jelen ismereteim szerint és zetecR topictársunk tapasztalatai alapján csak wireless módon képes mesh-t alkotni 2 ilyen eszköz.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4606) zelikocc válasza Laca0 (#4605) üzenetére


zelikocc
senior tag

Hogy mi?
Vezetékes Mesh-el külön alhálózatokat csinál?
Ez így van az összes Xiaomi AX routerrel?
Én ezt eddig nem így tudtam, de ha ez tényleg így van, az elég gáz

(#4607) Alex91 válasza Laca0 (#4605) üzenetére


Alex91
félisten

Asus AiMesh eseten vezetekes backhaulnal is ugyanigy kell bekotni, es értelemszerűen mivel Mesh halorol van szo ugyanaz a halozat lesz... Ha itt is Mesh halorol van szo, akkor a satelit router nem router, hanem node uzemmodban lesz.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4608) Laca0 válasza Alex91 (#4607) üzenetére


Laca0
addikt

Mivel én nem ismerem ezt a rendszert én is csak kérdező voltam. Ha 2 routert ilyen módon kötnek össze, az lesz, amit leírtam. Persze lehet, hogy ez a típus ezt lekezeli, ahogy te írod.
Nem találtam normális kézikönyvet hozzá, azért érdeklődtem itt.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#4609) trance89 válasza Laca0 (#4605) üzenetére


trance89
Topikgazda

Kínai fw-el mindegyik xiaomi router vezetékes mesh node-ba kapcsolja magát amint rászúrod egy másik xiaomi (AX) routerre a nemrég linkelt ábra szerint bekötve. Global fw alatt nincs vezetékes mesh

(#4610) zetecR válasza trance89 (#4609) üzenetére


zetecR
addikt

A kínai és a global fw szabadon cserélhető, vagy (ha jól sejtem) nem?

(#4611) trance89 válasza zetecR (#4610) üzenetére


trance89
Topikgazda

Szabadon cserélhető, max csak a miwifi app kezeléssel adódhat gond, lásd összefoglaló.
Hülyeség global fw-t használni mint azt már többször is hangsúlyoztam. Lényegesen gyengébb teljesítményt nyújt wifi-n mint a folyamatosan frissülő kínai, emellett pl a global AX3600-on bugos a port forward is.

(#4612) PpenoO válasza trance89 (#4611) üzenetére


PpenoO
őstag

A folyamatosan frissülő alatt mit kell érteni?

Ha jól tájékozódtam az 1.1.19es az utolsó verzió ami 2021es változat.

1.1.19 ROM
Release date
2021-07-14

(#4613) trance89 válasza PpenoO (#4612) üzenetére


trance89
Topikgazda

Itt írtam róla részletesebben: [link]

(#4614) Doky1988 válasza PpenoO (#4612) üzenetére


Doky1988
senior tag

Igen, én is eredeti kínai romot használom, de nem nagyon volt mostanság szoftverfrissítés :)
Mondjuk kb 1 éve van meg az AX3600-am, az volt az első, hogy flasheltem az itteni leírás alapján kínaira.Azóta nem igazán volt nyaggatva, amolyan "jön, megy, teszi a dolgát" :)

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#4615) dchard válasza trance89 (#4613) üzenetére


dchard
veterán

Csak hogy tisztázzuk ezt a kérdést. Mind a kettő baromi öreg, az ipq807x 2.0-ás főverzióján alapul. És rengeteg bug van bennük. És a Xiaomi-ról tudható, hogy soha az életben nem lesz főverzió frissítés: amelyik SDK-ra felépítették a modellt, az lesz amíg van support.

Persze értem én, hogy a két szar közül a kínai a kisebbik szar, de a kínai sem kapott érdemi frissítést meglehetősen régóta, és nem is fog.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#4616) netcore


netcore
tag

A global fw-ről mentett beállításokat vissza lehet tölteni a kínai fw-be?

Üdv Laci

(#4617) trance89 válasza netcore (#4616) üzenetére


trance89
Topikgazda

Én inkább nem tenném, 2 esetben is amikor váltottam kínaira beállítások megtartásával, utána a webui-n szét voltak csúszva az elemek vagy legördülő menüben hiányoztak az opciók, már nem emlékszem pontosan. Szóval erősen ajánlott a reset fw csere után.

dchard
"És rengeteg bug van bennük. És a Xiaomi-ról tudható, hogy soha az életben nem lesz főverzió frissítés: amelyik SDK-ra felépítették a modellt, az lesz amíg van support."

Amikből az átlag user semmit nem tapasztal. Cserébe viszont betonstabil nagyon hosszú uptime mellett is. Openwrt nem mindenkinek való, majd ha lesz végleges stabil verzió akkor megint eljátszok vele a rezerva AX3600-on. Viszont kétlem, hogy belátható időn belül eléri a gyári fw stabilitását de legfőképpen a wifi teljesítményét.
Valamikor április végén dobtam fel az akkori legfrissebb verziót, a wifi-t bekapcsolva egyetlen eszközzel sem tudtam csatlakozni rá akármilyen csatornát állítottam be. Ekkor félre is raktam, majd talán 1-2 év múlva újra próba.

[ Szerkesztve ]

(#4618) dchard válasza trance89 (#4617) üzenetére


dchard
veterán

"Openwrt nem mindenkinek való"

Ez így van.

"kétlem, hogy belátható időn belül eléri a gyári fw stabilitását de legfőképpen a wifi teljesítményét."

Régen elérte, és a szigniffikánsan újabb wifi FW + driver miatt régen meg is haladta azt... Ha teljesítmény alatt a 30dBm kimenő teljesítményre gondolsz, ugyanazzal a hekkelős módszerrel lehet elérni, mint ahogy kínaisítasz. Pont ugyanannyira illegális is. Gyárilag sosem fogsz olyan OWRT-t kapni, ami ezt támogatja, de ugyanúgy a BDF_ben van a trükk, mint a kínai vagy global esetében, ebből a szempontból semmi különbség nincs. Már csak azért sem, mert ehhez a Xiaomi-nak vagy az OWRT-nek nincsen köze, a QCA így tervezte a rendszert.

"a wifi-t bekapcsolva egyetlen eszközzel sem tudtam csatlakozni rá akármilyen csatornát állítottam be"

Akkor neked tényleg nem való, ilyen hibák bő egy éve nincsenek, nem is láttunk hasonló panaszt pedig elég sokan használjuk napi szinten.

Nem meggyőzni akarlak, mint ahogyan senki mást sem, de a félreinformálásnak jó lenne véget vetni.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#4619) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Sziasztok,

2 szintes ház alsó szintjére kellene egy plussz routert beraknom, mert a felső részen van egy AX3600, de az alsó szinten nem túl jó a jelerősség...
A kábelezés sajnos nem jól lett megoldva, igazából lényegtelen.

Most azon gondolkodtam, hogy vennék MESH-hez egy AX1800-at az alsó szintre. 1 db UTP kábel megy lentre... Jó lenne az AX3600-hoz így az AX1800?
Esetleg más ajánlott típus???

THX

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#4620) trance89 válasza dchard (#4618) üzenetére


trance89
Topikgazda

"Régen elérte, és a szigniffikánsan újabb wifi FW + driver miatt régen meg is haladta azt... Ha teljesítmény alatt a 30dBm kimenő teljesítményre gondolsz, ugyanazzal a hekkelős módszerrel lehet elérni, mint ahogy kínaisítasz..."

Wifi teljesítményről beszéltem nem jelerősségről. Kíváncsi lennék milyen teljesítményt nyújt (és legfőképpen milyen stabilitás mellett) a wifi openwrt alatt pl nagy fájlok (20-25GB) mozgatásakor. Ez gyári alatt telóra (OP8T, X-Plore fájlkezelő) stabil 63-67MB/s, telóról nas-ra 45-50MB/s. PC esetén AX-es kártyával ezek még magasabb értékek de nem fossa össze magát mint ahogyan azt már nem 1 QCA SoC-os Tp-Link/D-Link tette régebben amik híresen jó openwrt támogatással bírnak. Olyan szintű stabilitást mint a gyári miwifi fw az openwrt talán soha nem fog elérni ezen a hardveren. Hiába jóval butább, kevésbé biztonságos, öreg wifi drivereket használ, egyszerűen csak teszi a dolgát mindenféle hiba nélkül nagyon hosszú uptime mellett. Pont emiatt nyergeltem át 2017-ben Xiaomi routerekre és azon belül Padavan fw-re, 4 évig boldogság volt és igazi felüdülés az openwrt-s szopások után, később pedig jöttek az AX3600-ak. Openwrt-s eszközök hajlamosak pár hetente összefosni magukat a semmiből és ezzel a tapasztalattal nem vagyok egyedül...

"Akkor neked tényleg nem való, ilyen hibák bő egy éve nincsenek, nem is láttunk hasonló panaszt pedig elég sokan használjuk napi szinten.
Nem meggyőzni akarlak, mint ahogyan senki mást sem, de a félreinformálásnak jó lenne véget vetni."

Tudtommal az, hogy leírtam a tapasztalataimat az openwrt-vel kapcsolatban ezen a hardveren pár hónappal ezelőttről, nem számít félreinformálásnak. Mondjuk nekem aztán édesmindegy, hogy elhiszed vagy sem, megtörtént és nem user error volt, esküdözni azért nem fogok. Szerinted az openwrt egy tökéletes fw, szerintem pedig egy félkész tákolmány. Ez az én véleményem, mindenki azt használ amit akar a saját routerén.

#4619 Norbi.Sz
Nagyon sokan használunk itt AX3600 mellé AX1800-at, fehér fekvő(global) és fekete álló(kínai) verziót is. Tökéletesen összedolgoznak mind vezetéknélküli mind vezetékes mesh összeállításban.

[ Szerkesztve ]

(#4621) dchard válasza trance89 (#4620) üzenetére


dchard
veterán

"Szerinted az openwrt egy tökéletes fw, szerintem pedig egy félkész tákolmány."

Senki nem hiszi, hogy az OpenWRT tökéletes. Ez az állítás pont ugyanakkora tévedés, mint hogy félkész tákolmány. A több évvel ezelőtti rossz tapasztalatod kivetülése látszik a leginkább ezeken a szélsőséges kijelentéseken.

Ha a Wifi teljestmény érdekel, akkor azt tudom neked mondani, hogy egy Xiaomi Mi11Lite 5G-NE-vel (AX, 1x1), és egy Intel AX210 kártyával (AX, 2x2) szoktam tesztelni, a telefonon stabilan 6-700Mbit jön ki lefelé, felfelé 4-500Mbit, az AX210 esetén a gigabit ethernet a szűk keresztmetszet, de ha a teszt a router és a kártya között zajlik, akkor lehet mérni 1.3-1.4gigabitet is stabilan (160MHz-en). Ettől függetlenül nincs NSS offload OWRT alatt, ami azért néha jó lenne. Én crash-t lassan egy éve nem láttam, és biztos lehetsz benne, hogy ha heti újraindulásokat látnék, én sem használnám, az egész háztartásomat ez a router szolgálja ki, nem hobbiból van. Mesh témában én nem tudok nyilatkozni. PPPoE mellett is kijön belőle a gigabit stabilan, ez alapvetően az erős ARM magoknak köszönhető, szerencsére a kernel rengeteget fejlődött itt is. Az ethernet driver butácska, de ebből az átlag user nem igen lát semmit. Itt tart a történet most. Hamarosan elkészül a PR, és hivatalosan is platform szintű támogatás lesz OWRT-ben az IPQ807x-re, ami nem csak az AX3600-at és AX6-ot, de egyéb routereket is jelent. De ha belenézel a hivatalos topikba ott is láthatod, hogy 1-2 szélsőséges konfigot leszámítva (amik a gyári verzióval nem is lehetségesek) stabil a technika.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#4622) csabi10 válasza dchard (#4621) üzenetére


csabi10
senior tag

Hali! Engem érdekelne az OpenWRT, csak fogalmam nincs mit kell letölteni és hogyan kell feltenni. Megköszönném ha valaki csinálna egy olyan szájbarágós leírást mint a kínai fw felrakásáról. Köszönöm! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#4623) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Xiaomi Mi AloT Router AX3600 24k, ennyit megér.........

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#4624) pisti222 válasza tupacamaru (#4623) üzenetére


pisti222
csendes tag

Köszi, én már rendeltem is....jó ár

(#4625) draco31


draco31
veterán

Hello!
Épp nézegettem ezt a routert, most meg akciós is.
De ahogy látom nagyon nem árt ha fw cserével van kezdve a dolog. Ez valóban ennyire szükséges neki? Most egy kis 4 antennás Xiaomi wifi teljesít szolgálatos, még nem tudja a gigabitet, egyenlőre csak 100-as netem van, de lassan érkezik elvileg normális kábeles net.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#4626) spiky03 válasza tupacamaru (#4623) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi, rendeltem egyet.
Jókat olvastam róla, meg havernak is ilyen van, ő is dicsérte.

Meglátjuk milyen lesz majd az Asus Rt18 után :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#4627) bzolika10 válasza dchard (#4621) üzenetére


bzolika10
aktív tag

Lehet hogy már kérdezték előttem, de azért megkérdezem. Tud link aggregationt OpenWRT-alatt? Így ki lehetne hajtani a majdani 2000/1000-es netet wifin, ha eljutnak hozzám az üveggel.

(#4628) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Van 2db AX3600-am (második routernek, alsó szintre is AX3600 lett).

MESH vagy inkább UTP-vel kössem össze őket? Direkt van egy ilyenre UTP berakva gipszkarton alá...

Másik kérdés: cseréltem a firmware-t a patchelt kínaira. Előtte csináltam mentést a régebbi routeren. Mehet fel az a mentés az új routerre (a régebbin még a global firmware volt). A DHCP címek miatt gondoltam, hogy feltöltöm rá a mentést, mert fix IP-k voltak megadva az itthoni cuccoknak.

THX

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#4629) BullZeye


BullZeye
veterán

Béta OpenWRT-vel mennyire működik rajta az IOT antenna?

(#4630) dchard válasza bzolika10 (#4627) üzenetére


dchard
veterán

Tudtommal egyelőre nem. Egyébként nem csak a gigabit feletti net miatt lehet érdekes, de a wifi is tud gigabit feletti sebességet. A QSDK-ban (amire a gyári firmware is épül többek között) ha jól emlékszem van bonding modul de hogy pont a 8075-ös switch chip ezt tudja-e, az jó kérdés. Emlékeim szerint nem próbálta még senki, de OWRT-ben is van már bonding modul, tehát akinek kedve van, próbálja ki.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#4631) bzolika10 válasza dchard (#4630) üzenetére


bzolika10
aktív tag

Igen, wifin keresztüli kihajtásra gondoltam, mivel csak AP-nek használom. Jelenleg még koaxon jön a net a padlásra, onnan van levíve a földszintre egy cat5e kábelen a gigabit, de szerencsére van mellette még egy behúzott cat5e kábel, tehát, ha ideér a T akkor az ont 2.5ös portja megy a home serverbe, két darab gigabites kábel jön majd le az AX3600-hoz a maradék meg megy a switchekbe. Szerinted érdemes már most felrakni az openwrt-t vagy várjak még a PR elkészültéig?

(#4632) zelikocc válasza bzolika10 (#4631) üzenetére


zelikocc
senior tag

Ilyen szintű felhasználáshoz vétek a szolgáltatói ONT-t használni fő routernek, főleg ha ott van hozzá a jobb vas is.
Olyan mintha lenne egy Ferrarid Trabant motorral.
Persze ez csak saját vélemény.

Amúgy úgy emlékszem, hogy van a Xiaominak 2,5G ethernet képes routere.

[ Szerkesztve ]

(#4633) bzolika10 válasza zelikocc (#4632) üzenetére


bzolika10
aktív tag

Volt tapasztalatom az 5670-es onttal, elég fasza volt, az AX wifi elég ritka tulajdonság szolgáltatói ezsközben. DDNS-t úgyis a szerver vagy valamelyik másik openwrt-s router végzi. Ami fontos, hogy tudjon jól natolni, amivel nem volt probléma. Egyedül a DNS beállítás az ami hiányzik nekem, de azt úgyis be lehet állítani eszközönként.

(#4634) trance89 válasza Norbi.Sz (#4628) üzenetére


trance89
Topikgazda

Ha ott a kábel akkor egyértelmű, hogy azzal. A vezetékmentes kapcsolat sosincs olyan biztos mint a vezetékes.
A mentés visszaállításhoz: #4617 - itt írtam róla.

(#4635) dchard válasza bzolika10 (#4631) üzenetére


dchard
veterán

Bond témábana vonatkozó OWRT topikot tudom ajánlani: [link]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#4636) Idiofil


Idiofil
aktív tag

Sziasztok,

nem 100%ig ide tartozó, de ide irányítottak, hátha itt hamarabb kapok választ

Vettem 2 Xiaomi Mi AX1800as routert, hogy mesh hálózatot hozzak létre.

Az alábbi soros rendszert csináltam. Szolgáltatói router --> 1. es router (LAN) --> 2es router (WAN).

Amikor belépek a xiaomi routeres felületre, látom a full hálózatot, nincs semmi gond. Viszont az a gondom, hogy hogy érem el, hogy 1 wifi hálózatként tudjam használni mind a 2 router hatáskörét?
Amikor belépek a 2es router felületére nincs semmiféle "copy main wifi settings" vagy valami, hanem teljesen normál módon, adjam meg az SSID-t, meg a jelszót, stb.
Sajnos users manualban csak a quick start van benne, egyéb infót nem találtam.

Routerek lokációja és firmware száma megegyező.
Előre is köszönöm és elnézést, ha a kérdés balgaság...

"Those who want respect, give respect"

(#4637) zelikocc válasza Idiofil (#4636) üzenetére


zelikocc
senior tag

Először is, milyen szolgáltató és milyen technológia?
A szolgáltatói routerből is a Xiaomi WAN portjába kellene menjen az UTP és akkor a szolgáltatói routert csak modem módba kell kapcsolni.

Utóbbit a DIGI esetében pl. DIGI ügyfélkapu weboldalán a szolgáltatások - eszközkezelés menüpont alatt elvégezhető, Telekom esetében pedig a szolgáltatói router webes felületében a PPPoE Passthrough engedélyezéssel kapcsolható be, kivéve a Koaxos Telekomos modemen, azt most hirtelen nem tudom hogy ott hogyan kell.
Ebben az esetben a Fő Xiaomi routered fogja elvégezni a PPPoE bejelentkezést, tehát bele kell írnod a felhasználónevet és jelszót ami a szolgáltatói routerben van.
Ezután pedig a szolgáltatói routeren érdemes kikapcsolni a wifit, hogy ne menjen feleslegesen és ne interferáljon.

(#4638) Benhill


Benhill
senior tag

Sziasztok.

Mesh létrehozásához van valahol rövid leirás? Most próbálnám először.
Vettem AX3600-at, volt már egy AX1800-am. Mindkettőn chinese rom van a legfrissebb.
Mesh funkcióra kattintva, egyik router sem találja meg a másikat.

Modembe van dugva mindkettő router, DHCP off, egyik emeleten van másik földszinten, de a kábeles csatlakozást is meg tudom oldani ha szükséges.
(jelenleg a modem ossza ki mindennek az IP-t, (3 router 3 switch))

Valamint ez a leirás (moddolt fw) szükséges mindenképpen feltenni?
[https://itcafe.hu/tema/xiaomi_ax3600_wifi_6_aiot_router/hsz_3157-3157.html]

[ Szerkesztve ]

(#4639) trance89 válasza Benhill (#4638) üzenetére


trance89
Topikgazda

Összefoglaló

(#4640) Benhill válasza trance89 (#4639) üzenetére


Benhill
senior tag

köszi, pedig direkt átnéztem összefoglalót és nem láttam, most meg jobban megnéztem és tényleg ott van :DDD

(#4641) erzol


erzol
őstag

Sziasztok!
Adott egy Digi gigabites előfizetés ami egy bridge módba állított modembe érkezik.
Az eddigi felállás az volt, hogy egy xiaomi mi 3g router padavan fw. - el létesített pppoe kapcsolatot. Ehhez csatlakozott kábellel egy Asus ax53u router ap módban. Wifi 6 képes mobilom az asus által eddig simán ment 5-600 Mbps tempóban.
Lecseréltem a xiaomi routert egy 3600-ra és elvileg mindent ugyanúgy állítottam be.
Viszont azóta 80-90 Mbps fölé nem ment a mért sebességem az Asus routeren keresztül.
Van erre megoldás szerintetek?

(#4642) Idiofil válasza zelikocc (#4637) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Koszonom, bar megkockaztatom hogy hulyenek neztek;
jelenleg 90%ban okes a helyzet. Amit nem ertek, hogy van szolgaltatoi wifi (rendben, kikapcsolhatom), meg ha ugy allitom be, xiaomirouter1 nevu wifi es xiaomirouter2 nevu wifi is tud lenni. Ahhoz, hogy a ket router uazt a wifihalozatot adja, eleg azonos nevure rakni a 2 xiaomis router wifijet?

tehat a haz egyik sarkaban is csatlakozzak a “sajatnet” wifihez amit xiaomi1 ad, illetve a haz masik sarkaban is csatlakozhatok a “sajatnet” wifihez, amit pedig a kozelebbi xiaomi2 ad.
Es neadjisten az egyik sarokbol elindulok a masik sarokba, ugy valtson router kapcsolatot pl a laptop, hogy kozben folyamatosan a “sajatnet” wifin marad.

Remelem igy mar egyertelmu. :R

"Those who want respect, give respect"

(#4643) erzol válasza erzol (#4641) üzenetére


erzol
őstag

Mire leírtam és újra mértem egyet megint a megszokott értékek lettek valamilyen csoda folytán.
Így már csak a hatótáv ami szembetűnően kisebb, mint az előd kis xiaominál.
Gondolom itt a rom csere jön képbe.
Erre létezik padavan fw.?
Az évek alatt jól megbarátkoztam vele. :)

(#4644) Moki2 válasza erzol (#4643) üzenetére


Moki2
aktív tag

Ha kínai fw van sokkal erősebben szórja a jelet . Minek asus router ?

(#4645) erzol válasza Moki2 (#4644) üzenetére


erzol
őstag

A két szint között a vasbeton födém elég masszívan leárnyékol.

(#4646) tlala válasza Idiofil (#4642) üzenetére


tlala
addikt

Amit szeretnél, azt úgy hívják, hogy több router egyetlen mesh hálózatba kapcsolva. Ennek megvalósítását jelen ontopic routerrel lásd az összefoglalóban.

(#4647) Golyo69


Golyo69
senior tag

Vasárnap megjött nekem is a "kicsike".
Be is üzemeltem, egy Xiaomi AC2100 -et váltott ( amivel egyébként teljesen megvoltam elégedve )
Csak mondom ha már jó áron van akkor legyen egy újjabb ( Alza GVH-kuponnal 21 K )

Eddigi tapasztalat : Teljesen jól lefedi a házunkat , kb 100 nm2-es családi ház. A kert végében és a pincében is van megfelelő sebesség ahol eddig gyenge volt. Féltem tőle mert többen írták hogy gyenge a hatótáv. Még nem raktam rá a kínai fw-t de egyelőre jó így :) A kültéri kamerák is tökéletesen kapcsolódnak, mintha kicsit gyorsabban is de ez lehet csak placebó.
Van több xiaomi okos cuccom, kb mindent azonnal felismert, külön keresés nélkül.
Eddig úgy néz ki marad :D

Telón 8-900 Mbps-t mérek , ami eddig 550-600 tól nem volt sosem magasabb.
:R Ennyi pénzért szerintem jó vétel

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#4648) Benhill


Benhill
senior tag

[https://miuirom.org/miwifi/xiaomi-aiot-router-ax3600]

Ezen a linken található China 1.1.19 rom, az a bizonyos kinai firm amitől erősebb a wifi jel?

(#4649) zelikocc válasza Idiofil (#4642) üzenetére


zelikocc
senior tag

Amit akarsz az a Mesh.
A Mesh-hez pedig a szolgáltatói routert csak modem módba kell tenni és az egyik Xiaominak kell lenni a fő routernek ami a PPPoE bejelentkezést végzi.
Ez kell a Mesh-hez.

Ha ez megvan akkor pedig az összefoglalóban le van írva hogyan kell Mesh hálózatot létrehozni két Xiaomi routerrel (Mesh = mindkettő ugyanazt a wifi nevet adja és a routerek irányítják a klienseket hogy melyik wifihez csatlakozzanak, így te észre sem veszed a váltást a két wifi között - ez volt a kérdésed)

(#4650) trance89 válasza Benhill (#4648) üzenetére


trance89
Topikgazda

Még mindig összefoglaló

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.