Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 19:21:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5701) domedee válasza domedee (#5624) üzenetére


domedee
senior tag

Közben megoldás is lett: nem szabad automatán hagyni a DNS szervert, mást kell beírni (google, cloudfare,... bármi) a router admin felületén és/vagy a böngészőben. Valamiért valami rendszeridők nem egyeznek vagy mi, és emiatt valami certifikációt lejártnak vesz és összeakad. Nem jegyeztem meg :B, de ahol a DNS átállítást találtam mint megoldást, szépen részletezték miért, bár annyira nem érdekelt így, hogy működött a dolog.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#5702) Doky1988 válasza mano42 (#5689) üzenetére


Doky1988
senior tag

Plussz nálam pl ilyenkor a Diginél beragad a felhasználóm, azaz újraindul a router, és kb 10 percig nincs net.. szal én plusszban kiszoktam lőni a pppoe kapcsolatot miután az fwt letöltöttem, leállítom a pppoe interfészt.Így ha végzett újraindul és van net.Én wpadot nem szoktam kilőni, simán lefrissül.

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#5703) tachikoma


tachikoma
aktív tag

Üdv,

Adott egy AX3600 router, cserélt kínai firmware-el (MiWiFi Stabilized. 1.1.19)
Itteni leírás alapján csináltam de érteni nem nagyok értek hozzá.
Azt szeretném csak megtudakolni, hogy le szabad cserélni a root jelszót, vagy hagynom kell azon, ami a jelszó generátor adott?

(#5704) trance89 válasza tachikoma (#5703) üzenetére


trance89
Topikgazda

A gyári root jelszót mindig ajánlott lecserélni, passwd parancs

(#5705) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Adguard Home-ot AX3600-on, vagy inkább a Synology NAS-on érdemes futtatni?
Nem fogja meg a routert (Openwrt fut rajta)?

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#5706) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Felraktam a Synology NAS-ra az Adguardot. Műxik is, de mindenféle DNS kérés a router IP-jével jelenik meg, így pl. hiába akarok egy hálózati eszközön mondjuk Youtube-ot tiltani, nem lehet, mert a router IP-jével jön a DNS kérés...

A routeren csak a DNS továbbítást állítottam be, kellene még valamit???

[ Szerkesztve ]

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#5707) Rick4 válasza Norbi.Sz (#5706) üzenetére


Rick4
félisten

Syno nasra tedd fel a pihole-t, teljesen más kategória, elküldtem mindent, ami ehhez kell, 10 perc az egész.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5708) csabi10 válasza Rick4 (#5707) üzenetére


csabi10
senior tag

Pihole vagy az adguard jobb? Dockerben telepítetted?

(#5709) trance89 válasza Rick4 (#5707) üzenetére


trance89
Topikgazda

Ez engem is érdekelne, legfőképpen ha nem dockeres megoldásról van szó. A mariushosting-os leírás szerint raktad fel?

[ Szerkesztve ]

(#5710) xabolcs válasza Norbi.Sz (#5706) üzenetére


xabolcs
őstag

A DHCP szervereden a Synology NAS-ra telepitett AdGuard-ot kellene reklamoznod, mint DNS szerver.

Ezen felul en az eddigi DNS szervert ki is kapcsolnam a tovabbitas helyett es akkor csak akkor erkezik a routertol keres, amikor a router kivancsi valamire.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#5711) Davebowman válasza Laza... (#5584) üzenetére


Davebowman
senior tag

Elküldenéd a Te 5Ghz-s rádiod /etc/config/wireless adatait? Minden kütyüm csak a 2,4Ghz-s rádion lóg! Azt lehet szabályozni, hogy előbb az 5Ghz-t válasszák, ha az mesze van/gyenge, akkor a 2,4-et? Mindegyiknek ugyan az az ssid/jelszó/biztonság...

Vargalex 1.1.7

(#5712) Norbi.Sz válasza xabolcs (#5710) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Luciban ez megoldható? Sajnos Linuxban nem annyira vagyok otthon...

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#5713) FIRE PRINCE


FIRE PRINCE
csendes tag

Sziasztok!

Nem láttam itt, hogy lett volna már szó róla, de még januárban megjelent egy új verzió az 3600-hoz.
MiWiFi – 下载 az 1.1.21verzió.

Most egy itt lévő verzió van fent. (miwifi_r3600_firmware_aba17_1.1.19+SSH+MI+txpwr.zip van fent bdata átírással) A végén leírt módszerrel frissíthetem a routert a hivatalossal vagy inkább ne? Lesz ebből is módosított?

[ Szerkesztve ]

(#5714) trance89 válasza FIRE PRINCE (#5713) üzenetére


trance89
Topikgazda

Nocsak, ez remek hír. És nem csak ez hanem az AX5 és AX1800 fw is frissült!
Patchelt fw még nincs, ha lesz úgyis bekerül az összefoglalóba. A leírás végén olvasható frissítési módszer (xqflash) csak patchelt fw esetén működik, ha gyárit akarsz feltenni akkor azt a webui-n feltöltheted

(#5715) Rick4 válasza trance89 (#5709) üzenetére


Rick4
félisten

Ja, megvolt 5 perc alatt, és 20x jobb, mint az ax3600-on futó adblock volt. Az alapok azonosak, de a nason korlátlan a cpu és a ram, a routeren volt hogy betelt.
DNS szervert állítottam csak rá, a dchp szerver maradt a router.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5716) Norbi.Sz válasza Rick4 (#5715) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

A routeren hol állítottad át a DNS szervert (AX3600 - Openwrt fut rajta)? LAN/WAN, vagy DHCP/DNS?
Bárhogy csinálom, ugyancsak azt mutatja, hogy minden query a router IP-ről érkezik... :W

[ Szerkesztve ]

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#5717) FIRE PRINCE válasza trance89 (#5714) üzenetére


FIRE PRINCE
csendes tag

Köszi.

Mi a különbség a patchelt és a gyári között ha a mi home funkciók is a megmaradt?

Ha felteszem webui-n az eredetit és jön egy módosított akkor azt gondolom a bemásolós kódos módszerrel lehet feltenni. A bdata nálam át írt mert global eredetileg akkor nem lesz probléma MI Home és társa működésében + a bdatának ha felteszem az eredetit?

(#5718) xabolcs válasza Norbi.Sz (#5712) üzenetére


xabolcs
őstag

Bocsanat a kesoi valaszert. Egyebkent nem nagy kaland paranccsorbol sem: belepsz ssh-n, es beilleszted a parancsokat - az IP cimeket atirva.

Meg kell keresni azt az interfeszt, ahol a DHCP szervered fut (altalaban: "lan"), s ott kell beadni az alternativ DNS cimeket a 6-os opcio segitsegevel. Ott van a help szovegben a pelda is, pont az alternativ DNS-sel peldalozva!
Legy figyelmes, nincs szokoz benne! A kepemen pedig csak a pelda kedveert szerepel a "a.synology.nas.ip.cime" szoveg, oda tenyleg IP cimet kell irnod! ;)

Tovabbi reszletek az OpenWrt topikban.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#5719) tha_answer


tha_answer
őstag

Legujabb firmware, hidden wifi 2.4ghzen, mindossze ket karakterben kulonbozo mac.
Wtf?
Fekete hasab ax1800
Thx

[ Szerkesztve ]

(#5720) Norbi.Sz válasza xabolcs (#5718) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Ugyanaz a helyzet... Valami mást is kell még állítani, vagy nálam alapból nem jól van valami... Ez szívás :(

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#5721) tha_answer válasza Norbi.Sz (#5720) üzenetére


tha_answer
őstag

Az official openwrt dns tutorial nem feltetlen oldja meg igy van.
Par hete allitottam be en is pontosan egy openwrt adguardhome dns parost, kis tulzassal semmire se mentem a tutoriallal.

(#5722) tha_answer válasza Norbi.Sz (#5720) üzenetére


tha_answer
őstag

Nem engedi szerkeszteni az elozot.
Amre neked szukseged van az a wan interface , advanced, vedd ki a pipat a use DNS servers advertised by peer, es oda ird be az ipcimet. minden mast amit eddig allitottal dns ugyben, undo, legyen default.

[ Szerkesztve ]

(#5723) tha_answer válasza tha_answer (#5719) üzenetére


tha_answer
őstag

Legujabb*
Bocs 1.0.394-es.
gondolta a fene h frissul, vmi nagy gebasz lett vhol?
De mindegy, mert mar a 390es is letrehoz egy hidden wifit 2.4ghzen, mikor semmi sem lett konfigolva, 336rol 390re valo frissitesnel is.

(#5724) Rick4 válasza Norbi.Sz (#5716) üzenetére


Rick4
félisten

Természetesen ax3600, és persze, hogy openwrt fut rajta, gyárilag is azzal jön ki, menne azzal is, hiszen ott is tudsz külső dns-t megadni, csak az egy kicsit butítottabb változat, de itt a jelenleg is futó telepíthető verzió van fent.

A csatolók- dhcp és dns menüpontnál találod, de amúgy ez nyilván a wan oldalnál történik meg, pont úgy, ahogy pl a google, cloudfare, stb dns-t állítanád. Amúgy ha a névfeloldásért felelős dns szerver funkciót tolod a pihole-ra, és nem a belső ip címek kiosztásárért felelős dhcp szervert funkciót, akkor ne csodálkozz, hogy a dhcp szerver marad a routeren, és ő maga küld mindent a pihole-nak, ami a fekete vagy fehérlisták alapján dönti el, megkapod-e az éppen beírt oldalt, vagy blokkolja. tehát ha a pihole szól, hogy esetleg elérted a limitet az egy helyről érkező kérésekkel, ne lepődj meg.

Ugyan nem vagyok hozzáértő, de meg tudtam csinálni, a dns szerver részt azért nem bántottam, mert egyrészt a belső háló menjen akkor is, ha kiveszem, frissítem a nast, másrészt semmi hátrányát nem látom a külön eszközönkénti szabályozhatóságon kívül...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5725) trance89 válasza FIRE PRINCE (#5717) üzenetére


trance89
Topikgazda

Az ilyen kérdések megválaszolására lett megírva az összefoglaló.

"Ha felteszem webui-n az eredetit és jön egy módosított akkor azt gondolom a bemásolós kódos módszerrel lehet feltenni."

Nem, ha visszaflashelted a gyárit akkor gyári lesz rajta amiben nincs xqflash script azaz csak webes felületen tudod frissíteni és csakis gyári, módosítatlan fw-re.

"A bdata nálam át írt mert global eredetileg akkor nem lesz probléma MI Home és társa működésében + a bdatának ha felteszem az eredetit?"

Mivel a bdata már át lett írva így gyári(módosítatlan) fw-re frissítés után sima kínai verzióként fog funkcionálni a router. Azt viszont vedd figyelembe, hogy patcheltről gyárira frissítéskor (vagy fordítva) erősen ajánlott resetelni és újra beállítania routert mert gyakran okoz anomáliákat az ilyen frissítés. A Mi Home / MiWifi működni fog

[ Szerkesztve ]

(#5726) FIRE PRINCE válasza trance89 (#5725) üzenetére


FIRE PRINCE
csendes tag

Köszi.

Értem. A resetet nem szeretem de meg csinálom.
Személy szerint szeretem ha friss a rendszer igy meg csinálom webesen keresztül az eredetivel.

(#5727) FingR86


FingR86
őstag

azt tudjuk egyébként, hogy mit tartalmaz a frissítés? Van valami akkora nagy hozománya, hogy érdemes legyen elmókolni a jól bejáratott és működő módosított 1.1.19-et?

(#5728) Tonyk válasza FingR86 (#5727) üzenetére


Tonyk
veterán

Semmi lényeges:

Update tartalma:

1. Javítottuk bizonyos böngészőverziókkal kapcsolatos kompatibilitási problémákat speciális esetekben.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5729) Norbi.Sz válasza Rick4 (#5724) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Akkor igazából tárgytalan a dolog.
Úgy megy, hogy minden query a router IP-val megy az Adguard-ra, de azt hittem, van valami lehetőség arra, hogy a LAN IP-ket is küldje/továbbítsa a router a DNS felé úgy, hogy a DHCP szerver a router... Mert úgy tudnám az eszközönkénti blokkolást megoldani (pl. egyik eszközön ne lehessen Facebookot használni).

[ Szerkesztve ]

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#5730) FingR86 válasza Tonyk (#5728) üzenetére


FingR86
őstag

hát ha valóban csak ennyi, akkor sok értelmét nem látom a dolognak... :U

(#5731) dchard válasza Tonyk (#5728) üzenetére


dchard
veterán

Megnéztem a poén kedvéért az AX3600 és AX6 új binársokat is, és pontosan ugyanaz az ezer éves WIFI FW van mindkettőben, mint a két évvel ezelőtti (jelenleg utolsó előtti) verziókban. Tehát semmilyen érdemi változtatás nem történt.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5732) tha_answer válasza dchard (#5731) üzenetére


tha_answer
őstag

Rm1800-asnal h lehet megnezni?

Erdemi valtozast csak wifi perfben kell erteni vagy biztonsagi frissitesen is?

(#5733) dchard válasza tha_answer (#5732) üzenetére


dchard
veterán

Én biztos nem tenném fel egyiket sem, mert tartalmi változás biztosan nincs egyikben sem, viszont esetleg azokat a "hibákat" javíthatták, amitől lehetséges a root. Még valamit mókolnak a bootloader-en aztán a downgrade se játszik majd, az lesz az igazi szopó... Ezt pont kinézem a gyártóból.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5734) tha_answer válasza dchard (#5733) üzenetére


tha_answer
őstag

El van mentve a 336os ^^
Akkor ok.
Arra gondoltam h stabilabb wifi, meg fragattack felesegek foltozasa...

(#5735) mano42


mano42
aktív tag

Az utolso ket frissitesben mindket esetben frissitettek az AX3600 wifi driveren, vagyis a ipq-wifi-xiaomi_ax3600 modulon. Azt honnan lehet tudni, hogy pontosan mi a kulonbseg az elobbi verziokhoz kepest? 2023-03-16-2dae6183-1 » 2023-03-18-86180c4c-1

.... es meg egy eszrevetel, aminden ujraindulas utan a Simple Adblock nem tud elindulni - fail. Ha varok egy cseppet, oszt a Stratupnal nyomok egy restartot, gond nelkul elindul es aktiv. Gondolom tul hamar elindul es akkor meg valami mas amitol fugg az Adblock meg nem aktiv. Ezt valahogy lehet orvosolni?

[ Szerkesztve ]

(#5736) dchard válasza mano42 (#5735) üzenetére


dchard
veterán

Biztos korán van még, de én nem látok semmiféle frissítést Február 22 óta ami az ath11k-t illeti. Némi generikus frissítés volt mac80211 és hostapd fronton.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5737) mano42


mano42
aktív tag

En ugy latom, hogy az attended sysupgrade jelzi, hogy van egy ujabb snapshot, nem frissitek, hanem atmegyek a Software reszre, ott nyomok egy update-t, es az installed packagasnel megjelenik a kovetkezo sor: ipq-wifi-xiaomi_ax3600 - 2023-03-16-2dae6183-1 » 2023-03-18-86180c4c-1

(#5738) mano42 válasza dchard (#5736) üzenetére


mano42
aktív tag

A mai update megint ezeket frissíti. Bár ha jól látom ezek csak kalibracios adatok frissítése?

(#5739) xabolcs válasza mano42 (#5735) üzenetére


xabolcs
őstag

Es #5737, #5738

A szoban forgo ipq-wifi-xiaomi_ax3600 modul leginkabb azert frissul, mert az ot tartalmazo gyujto repository (firmware_qca-wireless) frissul, s nem azert mert az AX3600 boardfile-ja frissult: bekerult egy uj eszkoz, atirtak a README-t, barmi.

Lathatod, hogy a hivatkozott verzio epp melyik kommitra utal: a kepeden lathato "86180c4c" verzio a 2 nappal ezelotti kommitbol keszult.

Azt honnan lehet tudni, hogy pontosan mi a kulonbseg az elobbi verziokhoz kepest?
Nezd meg a kommit tortenetet! Semmi erdekesseg nem tortent az AX3600 szempontjabol.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#5740) Tonyk válasza mano42 (#5738) üzenetére


Tonyk
veterán

Vagy nézegesd itt: [link] . Ömlesztve, egyszerűen látod, hogy mik kerülnek be. Akár el is olvashatod, hogy ténylegesen mi változott. De ahogy mondják síri csönd és hullaszag mifelénk.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5741) dchard válasza mano42 (#5738) üzenetére


dchard
veterán

Az a baj, hogy nem érted, ezek a csomagok mit is tartalmaznak pontosan, a nevéből pedig téves következtetést vonsz le.

Sem a firmware, sem a BDF, sem a driver nem frissült az elmúlt 2-3 hétben. A BDF nem is fog, az ath11k-t Robi 2-4 hetente behúzza de ott sem volt semmi számottevő. FW-ből majd a 2.7-es fog látványos eredményt hozni, de egyelőre a Qualcomm nem publikálta az új regdb-t, addig pedig nem tudjuk használni értelmesen a 2.7-es verziókat.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5742) mano42


mano42
aktív tag

Kösz mindenkinek a válaszokat.

(#5743) Davebowman


Davebowman
senior tag

Arra gondoltam, meg lehet oldani, hogy az egyik radiora csatlakozva legyenek reklámok (DNS általános, pi-hole-t kerülje ki) a másikon meg pi-hole+DNS szűrés. Ugye jelenleg a wan-on van beállítva a DNS átirányítás...

Vargalex 1.1.7

(#5744) Boom21


Boom21
tag

Sziasztok! Bocs hogy az AX3600 topikba írok, de a 9000-nek nem találtam semmit… van esetleg aki az ax9000 használja?

(#5745) somnia


somnia
őstag

Sziasztok!
Mi a teendő ha nem akar kékre váltani a felső rendszer lámpa? Reset volt, kábelcsere volt /megjegyzem ezzel a kábellel a Dlink router simán csatlakozik/, az internetbeállításoknál megjelenik mindkét csatorna, az országot be tudom állítani, a felhasználónevet jelszót beírom és utána semmi. Vagyis annyi, hogy kiírja, hogy húzzam ki, dugjam vissza a kábelt és indítsam újra a modemet. Itt aztán vége.

(#5746) tlala válasza dchard (#5741) üzenetére


tlala
addikt

Légyszi írogasd majd meg nekünk, ha van érdemi frissülés az opnwrt csomagok összetevőiben.

(#5747) Rick4 válasza somnia (#5745) üzenetére


Rick4
félisten

Milyen internetszolgáltató, milyen kapcsolódási típus?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5748) somnia válasza Rick4 (#5747) üzenetére


somnia
őstag

Köszönöm, közben sikerült.
Kikapcsoltam este a modemet...éjjel elfelejtette a szolgáltató a régi routert és reggel simán tudtam telepíteni az újat.

(#5749) Rick4 válasza somnia (#5748) üzenetére


Rick4
félisten

Szuper, így legalább más nem tudja meg, hogy melyik szolgáltató volt, és újra felteheti a kérdést, mi meg próbálkozhatunk nála is kitalálni a részleteket!

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5750) somnia válasza Rick4 (#5749) üzenetére


somnia
őstag

ÓÓÓ Istenem!
A keresővel találtam meg a választ, ott sem volt szolgáltató, mégis megtaláltam.
#1537
Egyébiránt nálam Digi..hogy másnál mi?...passz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.