Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 19:21:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) Rick4 válasza woodworm (#4850) üzenetére


Rick4
félisten

Nem zavar, le is jött, köszönöm szépen, viszont kipróbálni még nem tudtam, érdekes, a kínai 1.1.19-re nem tudok semmiféle másik fw-t feltolni webes felületen. Lehet nekem van késő, de ezek szerint ma már ez nem lesz meg.
Valami file verification failed üzenet jön...

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4852) Rick4 válasza Rick4 (#4851) üzenetére


Rick4
félisten

Na ki tudja, miért, restart után ment minden, openwrt fent, a másik szobában egy kínaiasított ax3600 1200 Mbps linksebesség, az openwrt-s itt van mellettem az asztalon, 286-433Mbit, és ennyi...
Vezetéken 700/600, a gyárival 940/940.. Érdekes.
Még hergelem majd, de néha előjön a 160Mhz, Ausztráliától Kínáig már minden volt, 149-es csati, miegymás... Nem tudom, mitől. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4853) Rick4 válasza Rick4 (#4852) üzenetére


Rick4
félisten

tűzfalnál a packet akármi után a vezetéken oké, azt kimaxoltam, de wifi gyalázatos. Bármit is csinálok, 433MHz max a kapcsolati sebesség, 340-350Mbit/s körül a mérhető.
Van valakinek tapasztalata, mire érdemes állítani a sávokat, országot?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4854) Rick4 válasza Rick4 (#4853) üzenetére


Rick4
félisten

Nem igazán vágom ezeket a rádiókat, van a routerben 3 is, most már megvan telefonnal az 1200-as linksebesség, és megy is 800Mbit fölött a méricske. Eddig jó.
Tudok ezzel minden sávon egy SSID-vel sugározni?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4855) dchard válasza Rick4 (#4854) üzenetére


dchard
veterán

Az IoT rádiót felejtsd el, a maradék kettőn tudsz. Tőzfalnál csak a SW flow offload legyen kiválasztva, más ne. Nálam a LAN-LAN 940/940, WAN-LAN pppoe-n 920/320 (Digi), de a terhelés alapján bőven bírnia kell a gigabites feltöltést is, ha monjduk Telekom optikád van. Wiifnél azt az országot kell kiválasztani ahol használod :-) A CAC timout 600 másodperc, tehát 5gigán 10 percig kell várni adott DFS csatronán, hogy a rádió elinduljon, türelem rózsát terem (nem, nem az OpenWRT szar, ez az EU-s előírás minden DFS csatornára ami radar közelben van).

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#4856) Doky1988


Doky1988
senior tag

Sziasztok!

1.1.19-es gyári kínai fwnél nincs még újabb?
Annó téma volt, hogy a globálhoz nem igazán van frissítés, de úgylátom a kínai verzióhoz sincs már :)

DokY | www.zsolti.hu

(#4857) kinghaxor


kinghaxor
aktív tag

Sziasztok. Valaki be tudná linkelni a legfrissebb kínai firmware-t AX1800-hoz? Nem találom. Bdata módosított AX3600 mellé menne meshben, ezért szeretném az 1800-ast is kínaiasítani. Előre is köszönöm a segítséget!

(#4858) trance89 válasza kinghaxor (#4857) üzenetére


trance89
Topikgazda

Innen tölthető az utolsó elérhető verzió: [link]
Vagy pedig a GDrive mappámban is megtalálható az AX3600 és AX1800(fehér fekvő) verziókhoz a legújabb gyári fw

(#4859) Rick4 válasza dchard (#4855) üzenetére


Rick4
félisten

Oké, csak nem tudom, a háromból melyik az IOT rádió, 2.4-en működik pár okos hosszabbító, wifi, kamera, mosógép, a többinek nem kell okosság, itthon használom, úgyhogy még reggel át is állítottam ide, így is minden oké, telefonnal 2m-re megy a 900 mbit, megvan az 1200-as linksebesség, gépen ax210-es wifi kártyával megvan a 2400-as linksebesség, 1 szobával arrébb, a helyére téve a routert még ott van az 1780/960 (vagy valami ilyesmi szám), szóval jó ez, minden ugyanolyan ami kellett, és iszonyat mennyiségű beállítási lehetőség van, amit a másikból hiányoltam, úgy tűnik, helyreállt a rend.
Mindenkinek ajánlom, akinek egy picit is több kell a gyárinál, de egy marad a gyári rendszeren a meglévő jó beállításokkal, ezzel bármi lenne, visszadugom, és megy.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4860) dchard válasza Rick4 (#4859) üzenetére


dchard
veterán

Na ennek örülök. És hamarosan jön az új wifi FW is , ott még várjuk hogy a Qualcomm az új regdb formátumot publikálja, ez hamarosan megtörténik, ígéret is van rá. Egyelőre az ütemező "schedutil"-ra van állítva, nekem az a tapasztalatom, hogy "ondemand" módban kicsit jobb a helyzet, különösen ha PPPoE-n van hajtva a technika és valakinek kell minden bit sávszélesség.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#4861) Rick4 válasza dchard (#4860) üzenetére


Rick4
félisten

Itt ezeknek a sebességeknek elvi jelentősége van, meló közben nem nagyon veszem észre, hogy 650-nel vagy 940-nel megyünk, telefonon meg végképp lényegtelen, csak abból a szempontból fontos, hogy menjen rendesen, és az megvan. Ha csak a régi jó kis tp-link wdr-3600-as uptime-okat hozza, amik ilyen- olyan kézi újraindítás, pillanatnyi áramszünet miatt max 200-250 napok voltak, (de lehetett volna szerintem 600 nap is) akkor már hozza a gyári fw szintjét ebben a kérdésben, és ad sokminden mást is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4862) pisti222 válasza Rick4 (#4859) üzenetére


pisti222
csendes tag

Esetleg nincs pár screenshootod? Lehet nekem is megjönne a kedvem :)

(#4863) Rick4 válasza dchard (#4860) üzenetére


Rick4
félisten

Na talán megtaláltam az egyetlen dolgot, amiben a gyári fw jobb, nasról gépre másolásnál alsó vége 45MB/s, a nagyja 65-75MB/s, a teteje 85MB/s, a gyárival elment 110 fölé is, és kb egy vízszintes csík volt az egész. Direkt a nagy fájlok másolása érdekelt, hogy mennyi a max adatátviteli sebesség, ebben a tekintetben kevesebb.
Mutatok screenshotot, de miről? Ugyanaz, mint bármelyik openwrt kb az elmúlt 10 évből, nem is bonyolult felrakni, és sokminden van, ami gyárilag nincs.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4864) dchard válasza Rick4 (#4863) üzenetére


dchard
veterán

Nálam mindkét irány fullos (LAN-LAN, PC - NAS). Effektív másolást nem néztem, mert ott a merevlemez a szűk keresztmetszet, ráadásul az SMB-nek borzalmas overhead-je van linuxon. Ki kéne próbálnom az új kernel drivert, de időm nem volt még rá...

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#4865) Rick4 válasza dchard (#4864) üzenetére


Rick4
félisten

Érdekes, nálam nincs ennyi...
Ami érdekes, hogy a Software flow offloading pipát elvéve is ugyanennyi, szerintem nálam nem működik...

Bezzeg a routerről saját magára:

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4866) Rick4 válasza pisti222 (#4862) üzenetére


Rick4
félisten

A másik szöveghez írtam, lehet nem láttad:

Mutatok screenshotot, de miről? Ugyanaz, mint bármelyik openwrt kb az elmúlt 10 évből, nem is bonyolult felrakni, és sokminden van, ami gyárilag nincs.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4867) dchard válasza Rick4 (#4865) üzenetére


dchard
veterán

Az Iperf3 szerver nem a routeren futott, remélem. A router a DUT (device under test), az nem vehet részt a forgalom generálásban. Láthattad, hogy nálam is egy NAS és egy PC között ment az Iperf3, a routeren csak áthaladt a forgalom. A flow offload alap kernel fícsör, olyan nincs hogy nem működik. Gondolom azért a flow offload bekapcsolás után újraindítottad a routert.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#4868) Rick4 válasza dchard (#4867) üzenetére


Rick4
félisten

De, a routeren ment. :D
Se linux guru, se cmd betyár nem vagyok, a gui-s megoldásokat jobban szeretem, szóval eddig igyekeztem elkerülni az ilyen dolgokat, megcsinálni meg tudom, de kevés infóm van róluk... :K

Ráadásul a router az egyik szobában, onnan átjön ide egy kábel, az megy egy switch-be, onnan kapja a két gép és a nas is a netet, belső hálót, szóval nem ismerem a hálózatok lelkivilágát, hogy azon az egyszem kábelen elmegy-e a routerig az adat a gépről, majd vissza a nasra? Nasról ugyanannyit mérek amúgy.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4869) dchard válasza Rick4 (#4868) üzenetére


dchard
veterán

Ha a PC és a NAS is a switch-re kapcsolódik, ami a routerhez, akkor nem megy át a routeren semmi. Ha a NAS és a PC között is lassú vagy lassabb sebességet mérsz ebben a felállásban, ahhoz a routernek semmi köze ;)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#4870) pisti222 válasza Rick4 (#4866) üzenetére


pisti222
csendes tag

Elnézést..... nem állt szándékomban felbosszantani...

(#4871) PpenoO válasza pisti222 (#4870) üzenetére


PpenoO
őstag

Én azért piszkálnám a parazsat. Biztos fent van az éterben, de bin hiányában jó lenne az összefoglalóba egy openwrt felrakási illetve visszaállítás globálra/kínaira folyamatleírás. Nálam még mindig üzemel egy tplink 1043nd v1es router amire elérhető sima openwrt bin installer és természetesen minden tiszteletem vargalex munkássága iránt amit az ős router firmware fejlesztésében tett de az openwrt legfrissebb változata tudott újat mutatni, megelégedéssel használom mind a mai napig.

(#4872) trance89 válasza PpenoO (#4871) üzenetére


trance89
Topikgazda

Az openwrt telepítés menetét betettem az összefoglalóba, ha valaki elkészíti a leírást, szívesen hozzádobom azt is. Én gyárin fw-en vagyok, openwrt-vel ezen a routeren nincs tapasztalatom.

(#4873) Rick4 válasza pisti222 (#4870) üzenetére


Rick4
félisten

Ne kérj elnézést, nem bosszantottál fel, épp ellenkezőleg én szabadkoztam, hogy eggyel előtte nem illesztettem be nevet, az alap hozzászólás meg másnak szólt, és lehet nem láttad.
Amúgy tényleg nincs mitől képet bedobni, az összes routeren ugyanúgy fut, és ugyanott van minden, pont ez a lényeg... ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4874) qqzs


qqzs
őstag

Kerdezhetek AX 3000-el kapcsolatban vagy van ra jobb topik? Bejovo optikai huawei modemre ket kabellel kapcsolodnak a lakás ket vegeben foldszinten vannak ap módban. 100m alapterulet, pince,fsz, tetoter, elokert es hatso udvart kell ellátni
1. Ez igy tud rendesen meshben működni? Segitene az ha a ket ax3000-et kotnem ossze kabellel?
2. A csatolt kepek a mi home appbol vannak. Van ennek dedikalt appja?
3. Mindig csak a lentin mutat csatlakozott dolgokat, de ha rakkatintok a nullasra reszletek kozt nullat mutat de ha a nullara kattintok 3 at hoz fel. Ha lentire kattintok 24-et mutat de reszletekben negyet hoz fel. Egyebkent kb 60-70 wifis eszkozom van.
4. Rendberakna ezt ha a huaweit áteresztő modba kapcsolnam ezeket meg router modban hasznalnam?
5. Jelerosseget tudom novelni valahogy?
6. Keszulok venni meg kettot ezekbol a jel erosseg miatt. Esetleg valami mas tipusbol ketto jobban megoldana vagy ebbol ossz negy a tuti?

Eladó: GTS450

(#4875) Rick4 válasza qqzs (#4874) üzenetére


Rick4
félisten

Helló, a legjobb, ha az ont bridge módba kerül (valójában nem bridge mód, hanem pppoe passthrough), az első routert rádugod, és betárcsáz, tehát át kell az elsőt álíltanod pppoe módba, és be kell írnod a felhasználó/ jelszó párost, a másik pedig az elsőhöz kapcsolódik.
Mivel itt kevesen ismerik a 3000-es modellt, többek között én sem, onnantól nem tudom, tudnak-e mesh-ben párosodni, az megy-e nekik vezeték nélkül, nálam az ax3600-asok így voltak addig, amíg az elsőre pár napja fel nem került egy openwrt a gyári szoft helyett.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4876) Ezemiez


Ezemiez
újonc

Sziasztok.
Kérném egy kicsit a segítségeteket, mert átolvasva itt a hsz. okat nem találtam.
Adott egy szolgáltató ZTE router/modeme. Ez működik is rendesen, oszt dhcp-t, net is van normálisan.
Felépítettem egy AX3200-as router, +2db AX3000-as router mesh rendszert. Rákötve a modemre, működik jól, netet is szolgáltat.
DE: Ez a kis sz.házi 31-es szegmensben hajlandó csak dolgozni. Ha át akarom rakni 0-ba, azt mondja nem lehet ugyan abban a tartományban, mint a wan.
Áttenni nem tudom másik üzemmódba, mert azt mondja a mesh rendszer nem lesz így elérhető.
Így az eszközöeim fele 0-ás, másik fele pedig 31-es tartományban van, nem tudnak egymással kommunikálni.
Szerintetek mit kellene csinálnom?
A segítséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#4877) Rick4 válasza Ezemiez (#4876) üzenetére


Rick4
félisten

A ZTE tud dhcp-t osztani? Akkor csinálja ő.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4878) tlala válasza Ezemiez (#4876) üzenetére


tlala
addikt

És a "0-ás" eszközeidnek mi adja az IP címet? A ZTE-in is megy a wifi?
Amúgy sem jó, ha egy ilyen közös rendszerben két eszközön engedélyezed a DHCP kiszolgálót.
A megoldás, hogy a ZTE-t pppoe passthrough vagy bridge módba teszed, a routerek meg menjenek router módban, és kész - egyetlen tartomány lesz.

(#4879) Ezemiez


Ezemiez
újonc

Köszi az eddigi válaszokat.
Jelen pillanatban reseteltem minden AX eszközt, és újból kezdve kiválasztottam az AP módot.
Így is párosodtak mesh rendszerré, eltűnt a rendszerből a 31-es tartomány, és minden működik normálisan.
De: ez a router AP módban csak dhcp-zni tud? Nem találok olyan beállítást, ahol fix IP-t adok neki? Nem szeretném ezt a routerben beállítani.

Ha valaki tudja, hol lehet átállítani, az ossza meg velem légyszi.

(#4880) zetecR válasza Rick4 (#4875) üzenetére


zetecR
addikt

Szia,

én mindenképpen vezetékkel szeretném összekapcsolni a két 3000-est; akkor továbbra is csak a kínai fw a megoldás erre, ugye?

(#4881) qqzs válasza qqzs (#4874) üzenetére


qqzs
őstag

Latom vannak itt meg 3000-es tulajok. Nem tudnatok segiteni a multkorira?
Foleg hogy masnal is van e ez az anomalia?
Jelerosseg noveles esetleg masik fw-vel.( Ezt itthon vettem)

Eladó: GTS450

(#4882) Ezemiez


Ezemiez
újonc

Erről én is először olvasok itt.
Már az is fura (és most finoman fogalmaztam) ezeknél az eszközöknél, hogy ha AP módban fut, nem tudom kiválasztani hogy én adhassak neki IP címet.

(#4883) Rick4 válasza qqzs (#4881) üzenetére


Rick4
félisten

Tudtunk, csak ehhez el kellene olvasnod a hozzászólásokat.

zetecR: szerintem vezetékes megoldással teljesen mindegy, milyen routerekről van szó, működni fog, nálam már 10 éve is ment sima tp-link routerekkel lan- lan kapcsolattal is, a maiak, pláne a xiaomik meg még inkább megoldják ezt.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4884) zetecR válasza Rick4 (#4883) üzenetére


zetecR
addikt

Most is vezetékkel vannak összekötve, de bömgészőből a Connected devices listában nem látom Ethernet kábellel kapcsolt eszközként.
Vagy nem is kellene? :F
Illetve mobilról ezt látom:

(#4885) Rick4 válasza zetecR (#4884) üzenetére


Rick4
félisten

A vezetékes kapcsolatot minden router tudja minden más routerrel, az nem a xiaomi- féle mesh, tehát nem is feltétlenül kell látnod.
A kérdés inkább az, úgy lőtted- e össze őket vezetékkel, hogy minden összedug, második- harmadik routeren reset, és hagytad őket párosodni, vagy pedig te álligattál rajtuk bármit is.

Nekem nem vezetékkel volt összekötve, resettel összedugtam, az első megmutogatott a másik kettőnek mindent, és a beállítások egy része is átvándorolt, az első felületén láttam mindhármat, ha valamit, pl wifi nevét elállítottam, az a beállítás átvándorolt a többi routerre is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4886) zetecR válasza Rick4 (#4885) üzenetére


zetecR
addikt

Összedug-reset volt a metódus.

(#4887) Rick4 válasza zetecR (#4886) üzenetére


Rick4
félisten

És a második eszköz ip-jére belépve minden beállítási lehetőség ott van, vagy csak pár apróságot tudsz állítani?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4888) qqzs válasza Rick4 (#4883) üzenetére


qqzs
őstag

Olvastam. Arrol kerdeztem amire meg nem tudom a valaszt

Eladó: GTS450

(#4889) zetecR válasza Rick4 (#4887) üzenetére


zetecR
addikt

webes felületen kevesebb opcióm van, mint a fő routernél (192.168.31.1)

(#4890) Rick4 válasza zetecR (#4889) üzenetére


Rick4
félisten

Akkor megy a mesh, nincs vele további teendő, amit a fő routeren állítasz, az a másodikon is átállítódik.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4891) qqzs


qqzs
őstag

Jol emlekszem. Hogy a kínai fw nagyobb jel erősséget ad? AX 3000-el is?

Eladó: GTS450

(#4892) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Kínai gyári 1.1.19 van a kínai AX3600-n.
Radbery Pi 4 re feltettem egy Adguardot.
12 óra alatt 27000 küldést blokkolt.
Lekéne cserélnem..
Most minden jól müködik és nincs kedvem mindent újra beállítani.
A mentés - csere - visszaállítás müködik?

Vigyorka

(#4893) Vigyorka válasza Vigyorka (#4892) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Nem blokkolt, de ennyi kérést kapott.

Vigyorka

(#4894) PpenoO válasza Vigyorka (#4893) üzenetére


PpenoO
őstag

bdata updatet csináltál? Illetve a korábbi firmwarel tesztelted mennyi kérés érkezik? ax3600 elött nekem ax55 asus router + pihole + adguard dns volt és ott is rengeteg incoming matatást logoltam.

[ Szerkesztve ]

(#4895) Rick4 válasza Vigyorka (#4892) üzenetére


Rick4
félisten

Rakj a routerre openwrt-t, és akkor egy csomó más dolog mellett a routeren is futhat az adguard.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4896) Rick4 válasza PpenoO (#4894) üzenetére


Rick4
félisten

Nem a kérések száma a lényeg, hanem hogy beengedi-e vagy megfogja.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4897) Vigyorka válasza PpenoO (#4894) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Gyárilag Kínai. Most gondolkozom a lecserélését.

Vigyorka

(#4898) qqzs


qqzs
őstag

AX3000-en hogy lehet beallitani fix ip kiosztast? Se az appban se böngészőből nem találok még hasonlót se

Eladó: GTS450

(#4899) Ezemiez


Ezemiez
újonc

Ezt én sem találtam meg. Hihetetlen, hogy egy ilyen alap dolgot nem lehet beállítani rajtuk.

(#4900) qqzs


qqzs
őstag

AX 3200 vay 3600 kel akkor meg hogy ezeket beallithassam? Ezek meshben kompatiblisek 3000-el?

Eladó: GTS450

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.