Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 19:21:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) petipetya


petipetya
nagyúr

AX3600 (banggood) - HK
kupon: BGN111YB
EU Priority Line

csekkolva:
Order Subtotal: Ft 49,234
Coupon: -Ft 12,925
Shipping Fee: Ft 295
Shipping insurance: Ft 985
Grand Total: Ft 37,589

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#1002) cikasz válasza elbundy01 (#998) üzenetére


cikasz
őstag

Akkor az amit Rick4 linkelt nem is jó? Mintha más lenne a mérete.

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#1003) vottokar válasza petipetya (#1001) üzenetére


vottokar
senior tag

Ez kínai verzió lehet? Már nagyon csábulok, de... Azon vagyok, hogy lehet hogy így házfelújítás közben, elég lenne egy Redmi AX6. Arra esetleg nincs valami kupon most?
Ui. Eu priority line az vámmentes?

[ Szerkesztve ]

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#1004) gazsiazasz


gazsiazasz
csendes tag

Használja valaki DIGI neten a routert úgy hogy az ONT bridge módban van? Tapasztalatok?

(#1005) Rick4 válasza cikasz (#1002) üzenetére


Rick4
félisten

Csak rászántam magam, augusztus közepe óta be volt dugva a router, hiba nélkül ment. Most húztam ki a routerből a tápegység dugóját, ennek ahogy mérem, 3.5X1.35-ös a mérete (azért várnék megerősítést) azaz kell egy ilyen: [link], és akkor végleges megoldás, 5.5-ös méretről átalakítva a tápegységek 80%-a azonnal használható.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1006) pn4hvq


pn4hvq
senior tag

Banggood: [link]
Kupon ($99.99): BGN11HW
Végösszeg szállítással+biztosítással: 104.15$

(#1007) Norby-007 válasza gazsiazasz (#1004) üzenetére


Norby-007
tag

Még nem, de lassan kipróbálom, majd beszámolok róla. Miért hallottál valami rossz tapasztalatot? Nekem egy ax1800-al párban fekszenek lassan két hete a szekrényben, nem visz rá a lélek hogy átköltözzek rá, mert 40 fix IP címet kéne atvinnem rá, stb, stb... Félek ettől, de a mostani routert már szinte naponta kell újraindítanom, mert a WiFi jeleket eldobalja.

(#1008) dethroner válasza gazsiazasz (#1004) üzenetére


dethroner
veterán

Igen, minden ok.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1009) elbundy01 válasza cikasz (#1002) üzenetére


elbundy01
csendes tag

Nem.Nekem az a fajta adapter van amit írtam.

(#1010) Goose-T válasza gazsiazasz (#1004) üzenetére


Goose-T
veterán

Úgy használom, semmi gond nincs vele.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#1011) vottokar válasza pn4hvq (#1006) üzenetére


vottokar
senior tag

Átrágtam, egyszer élünk, megrendeltem...
Aktuális árfolyamon eddig fizettem cca. 31,5K-t érte. Kíváncsi vagyok, hogy milyen jön, mikor, és vámolják-e é?

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#1012) pn4hvq válasza vottokar (#1011) üzenetére


pn4hvq
senior tag

"vámolják-e é"
Okosposta, nem lesz vám, áfa ;).

(#1013) #76519680 válasza vottokar (#1011) üzenetére


#76519680
törölt tag

33-ért eladtam volna neked az enyém !!! :K
Tutti vám nélküli...... :D :D

[ Szerkesztve ]

(#1014) vottokar válasza pn4hvq (#1012) üzenetére


vottokar
senior tag

Tudom, hogy elméletileg nem lesz, de amilyen az én formám...
Most "meggyőztem" magam arról, hogy remélhetőleg jövőre, mikor költözünk, ez megoldja a három szintes ház valószínű wifi gondjait (már, ha chinese verzió jön), Ha nem jön a mesh...
Igazmondo: most már késő....

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#1015) Norby-007 válasza #76519680 (#1013) üzenetére


Norby-007
tag

Miért adod el?

(#1016) #76519680 válasza Norby-007 (#1015) üzenetére


#76519680
törölt tag

Kinéztem egy másik routert....sajnos ilyen vagyok....mobiltelefon csere is 1 évnél hamarabb van nálam.... :K
Ha valakit érdekel jelezze !!! :D

(#1017) PieroPiero válasza #76519680 (#1013) üzenetére


PieroPiero
csendes tag

Írtam privát üzit! :)

(#1018) gazsiazasz válasza Norby-007 (#1007) üzenetére


gazsiazasz
csendes tag

Nem hallottam. De kiváncsi voltam, hogy viszi-e a PPPoE-n a gigabitet, mert a mostani routeremben van hozzá hardveres gyorsítás. Amikor utoljára néztem routereket akkor ennek a hiánya soknál fájó pont volt..

(#1019) djelf válasza gazsiazasz (#1018) üzenetére


djelf
tag

Nekem is bridge-ben van a DIGI-s kütyü és kihajtja a gigás netet rendesen az ax3600. :))

[ Szerkesztve ]

"- Elvehetitek a mobilunkat, elvehetitek a kocsinkat, de az álmainkat soha. - Igen, mert amikor alszunk, akkor látjuk őket."

(#1020) Norby-007


Norby-007
tag

Sziasztok, igaz nekem még csak dobozokban csücsülnek a routerek (AX1800 és AX3600) de még azon gondolkodom, hogy lehet venni kéne hozzájuk egy redmi ax6-öt is hogy biztosan kiérjen a kertbe is net.
Van valakinek itt olyan, vagy találkozott már ezzel az ax6-al, gondolom ez is jó lehet és akkor azt is meshbe kötném velük.

(#1021) Rick4 válasza #76519680 (#1016) üzenetére


Rick4
félisten

Állítólag nincs termék hirdetgetés szakmai topicban, de pár hónapja 15-ért vettem ugyanitt, ugyanígy egy pár hetest, ennyit most is adok érte.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1022) petipetya válasza Norby-007 (#1020) üzenetére


petipetya
nagyúr

Mondok jobbat, vegyünk annyit, amennyi a csövön kifér és vigyük el a netet Makótól Jeruzsálemig :D

"nincs rá lezsóidő"

(#1023) Dluinet válasza Norby-007 (#1020) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mi a kérdés az AX6-tal kapcsolatban?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1024) Norby-007 válasza Dluinet (#1023) üzenetére


Norby-007
tag

Igazából azt nem tudom, hogy az ax3600 lesz a földszinten és az ax1800 az emeleten a háztól kB 10 méterre a routerttől kB 15 méterre elég erős lesz a 2.4-es wifi jele. Tartok tőle nem, mert 3 fal is van közte. Ezért gondoltam mielőtt meshbe kötöm a két meglevőt veszek még egy ax6-ot és elhelyezem a kérdéses hely közelében az épületben. Csak annyi lenne, hogy elég lesz-e vajon az ax3600 és ha nem, akkor ez ax6-os is hozza a kötelezőt?

(#1025) Dluinet válasza Norby-007 (#1024) üzenetére


Dluinet
nagyúr

90% hogy a két router az ax3600 és ax1800 elég lesz.
Ezt senki nem tudja előre megmondani neked, annyira helyfüggő.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1026) Norby-007 válasza Dluinet (#1025) üzenetére


Norby-007
tag

Köszi, tudom én is. Nem is akarok esztelenül vásárolni, és végül is ha nem elég később még ha veszek egy ax6-ot esetleg azt is meshbe tudom velük tenni.

(#1027) Dluinet válasza Norby-007 (#1026) üzenetére


Dluinet
nagyúr

100%, hogy azt is meshbe tudod tenni velük.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1028) Rick4


Rick4
félisten

Kérdeztem már, de akkor nem érkezett rá válasz, így újra megkérdem. Akinek van mesh, az próbálgatta, akár a3. routerre kapcsolódva mérve, akár belső hálón milyen sebességértékeket produkál így a rendszer?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1029) dethroner válasza petipetya (#1022) üzenetére


dethroner
veterán

Miért, ki lakik Makón? Merjünk nagyobbat álmodni, vigyünk netet Teheránból Jeruzsálembe ;]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1030) mailman


mailman
tag

Srácok én ma megkaptam a kb 2 hete rendelt AX3600-ast a bangood HK raktárból. Igaz még egy kicsit drágábban vettem, mint a legutolsó akció de nem bánom, ez szemre is egy bestia. GLS hozta tökéletes levegőlamellás csomagolás, global verzió magyar táppal, amit nem bánok mert úgyis EU-sítottam volna a sugárzási szabványok miatt. Felmelegszik és beüzemelés :)

(#1031) DonJoee


DonJoee
tag

Üdv!

Úgy néz ki, hogy a(z anno) csúcs Asus RT-AC87u routerem egyszerre lett Alzheimeres és Parkinsonos: először elfelejtette, hogy vannak USB-portjai, aztán ma valami ropogósra sült benne, mert keményen amperszag jött belőle... ...miközben újraindult és teszi a dolgát, mint azelőtt (mínusz USB, ugye).

Szóval az Asusba vetett bizalmam megrendült (bár még mindig azon keresztül írogatok ide, tehát küzd a végsőkig, bátran, keményen, vérző torokkal, égett elektrolitok szagát ontva megfáradt testéből), és kinéztem én egy ilyen X3600-at.
Én az idő rövidsége okán nem merek külföldről rendelni, mert ez itt bármikor kigyulladhat a hátam mögött és leégeti a házat, de ami még nagyobb gond: nem lesz netünk... :DDD

Tehát kinéztem egy magyar oldalt, ahol ezt árulják:
"Xiaomi DVB4251GL Mi AIoT Wireless AX3600 Dual-Band Gigabit Router"

Ez a GL a modellszám mögött azt jelentené, hogy globális verzió?
Ennek előnyei, hátrányai ismertek? (annyit sejtek, hogy tán lesz rajta EU dugó, cserébe lejjebb lesz véve a power a wifi-részben, ha igaz)

Az eddig olvasottak alapján lefedettségben minimum kell, hogy hozza az ASUS-om szintjét, de inkább jobb lesz. Egy háromszintes, szinteltolásos lakásba kellene, valahová középre betéve (minden födém "ferdén" lesz átlőve, növelve így az akadályok leküzdendő vastagságát, mert mi már csak így élünk, na!)

Remélem, jól döntöttem... :D

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1032) Rick4 válasza DonJoee (#1031) üzenetére


Rick4
félisten

Az asus-szal több okból is megtámogatható módon állítom, hogy komolyan ne számolj, elég rossz mutatóik vannak. Nem hittem az informatikai céget és nagykert irányító barátomnak, hogy ők okkal nem foglalkoznak semmiféle asus termékkel, én bepróbálkoztam, bárcsak ne tettem volna. Az elmúlt 20 évben egyetlen routerem volt, ami meghalt, az egy Asus WG500Gp, utána sok sok TP link jött, eltelt 10-12 év mindenféle gond nélkül, mentek a routerek 180-200 napokat, aztán fejlesztés gyanánt ismét Asus lett, a tavaszi AC65P a vétel után 2 hónap után már garis csere lett, mert 7-12 nap között elment a net, miközben minden led villogott rendben, csak a restart oldotta meg.
Amíg ezt intézték, vettem egy másik AC65P-t, amúgy elég lett volna, mellette ülve 650Mbit átjött telefonon, nekem helyben elég erős volt, de csak a maga 25 ezer forintos kategóriájában voltak ezek jó értékek, meg amíg az ax3600-ast meg nem ismertem. :D
A második AC65P router szintén hülyéskedett, így amikor szembejött velem az AX3600, azonnal vettem egyet, gigabit átjön wifin, minden flottul megy, és a vicc, augusztus közepén dugtam be, akkor még gyomoideggel keltem minden reggel, hogy megy-e, de megy azóta is, pár napja húztam ki a tápcsatit, hogy megmérjem, mekkora, ehhez nem kell hozzányúlni, és pl ahhoz képest klasszisokkal jobb.

Ez a cikkszám valami kreált dolog lehet, elvileg nem EU-s verziót elég nehéz hivatalos forgalomba hozni, nincs CE logó a dobozon és a készüléken, de amúgy gearbest, banggod is tud pár nap alatt szállítani, és akár még 25-30%-kal olcsóbban is kaphatod ugyanazt.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1033) DonJoee válasza Rick4 (#1032) üzenetére


DonJoee
tag

Nem tudom, azért hirtelen körbenéztem, Gearbest, Banggood, Aliexpress, mind 42-44-47ezerért árulja. Ez a magyar meg 39999-ért. Mindegy, most ez jön.

Nekem eddig jó volt ez az Asus. Merlin firmware ment rajta, médiaszerver, torrentszerver, webszerver ment vele kerek 5 évig gond nélkül. Eddig tartott. Illetve még tart valameddig. :D

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1034) baani59 válasza DonJoee (#1033) üzenetére


baani59
aktív tag

Nálam is egy Asus RT-AC68U szolgál kb. 5 éve eddig probléma nélkül szintén Merlin firmware-el. A Xiaomit megvettem a "haladás" jegyében. (Friss hardware, Wifi6, stb.) A Merlinhez képest szörnyen fapados szoftver, google fordítós webes felület, a hiányzó funkciók miatt még nem tudtam rászánni magam, hogy lecseréljem az Asust.

Samsung Galaxy S23 (Android 14) - Pocketbook Inkpad 4 - Samsung Galaxy Watch 4

(#1035) DonJoee válasza baani59 (#1034) üzenetére


DonJoee
tag

Nekem is fáj, hogy így döglődik a jó kis routerem, de végül is a szerverkedést átraktam egy 4 GB-os Raspberry Pi 4-re, úgyhogy a többi része meg kb. ugyanaz, ha nem jobb lesz (sebesség, wifi stabilitás). Aztán majd jövőre lesz erre az ax3600-ra is kinyitott OpenWrt, csak nem állnak le vele.
Az Asust meg ágyúszó és félárbocra eresztett zászló mellett eltemetem a kert végébe, egy Purple Heart medállal a koporsóján. Béke poraira. :(

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1036) Lala6


Lala6
őstag

Sziasztok!

Megjött nekem is a router, de EU szabványút küldtek sajnos (EU dugó, angol felület), nekem kínai kellett volna az AIoT miatt, így sajnos a Mi Home nem látja (nem tudok hozzá csatlakozni vele).
Van erre esetleg megoldás, vagy rendeljek egy újat inkább és reménykedjek, hogy kínait küldenek?

(#1037) Rick4 válasza Lala6 (#1036) üzenetére


Rick4
félisten

Állítsd ár a régiót, és menni fog.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1038) Lala6 válasza Rick4 (#1037) üzenetére


Lala6
őstag

Sajna nincs benne Kína (mainland China kellene).

(#1039) Rick4 válasza Lala6 (#1038) üzenetére


Rick4
félisten

Ha lereseteled, akkor indítás után első alkalommal tudod állítani.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1040) Lala6 válasza Rick4 (#1039) üzenetére


Lala6
őstag

Próbáltam, de nincs benne sajnos Kína, ezeket lehet választani:

(#1041) Lala6


Lala6
őstag

Annyit találtam, hogy a kínai routerre rálehet tenni a global firmware-t, vajon fordítva is menne? Most keresem a hivatalos kínai firmware-t hozzá, de nem nagyon találok semmit.

(#1042) Norby-007


Norby-007
tag

Én is lehet úgy járok ezzel az AX3600 AX1800 kombóval, hogy addig maradnak a dobozban, amíg végleg letérdel a jó kis Tenda AC18 Ac1900-as routerem, mert annál soha rosszabat nem szeretnék. Bízom ebben a xiaomiban, de nagyon félek lecserélni, mert nagyon sok minden be van lőve nálam a neten. Szerintem szabadságot fogok kivenni és teljes napot igényel az átállás, de tartok tőle, hogy nem lesz elég egy nap. Hétvége meg nem jöhet szóba, mert a család megölne net nélkül :-)

(#1043) DonJoee válasza Lala6 (#1041) üzenetére


DonJoee
tag

Ezeket találtam:

-Kínai firmware:
http://cdn.cnbj1.fds.api.mi-img.com/xiaoqiang/rom/r3600/miwifi_r3600_firmware_71e96_1.0.227.bin

-International firmware:
http://cdn.awsde0-fusion.fds.api.mi-img.com/xiaoqiang/rom/r3600/miwifi_r3600_all_6510e_3.0.22_INT.bin

Forrás:
https://irq5.io/2020/08/10/custom-firmware-for-the-xiaomi-ax3600-wireless-router/

Ez csak infó, nem parancs vagy utasítás. Szóval mindenki csak józan belátása szerint... :)

[ Szerkesztve ]

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1044) nagyra válasza DonJoee (#1043) üzenetére


nagyra
tag

Illetve a külföldi kollégák megtalálták a China Unicom-os kínai firmware-t is:
http://cdn.cnbj1.fds.api.mi-img.com/xiaoqiang/rom/r3600/miwifi_r3600_all_f1e60_1.0.424.bin

Ami persze nem biztos, hogy jobb, mint a többi (más a firmware számozása is, szóval a magasabb verzió nem feltétlen jelöl újabb verziót vagy több fícsört), de legalább megvan ez is :D

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#1045) DonJoee válasza nagyra (#1044) üzenetére


DonJoee
tag

Lehet bármilyen verzió, csak rávaló legyen. Aztán be kell állítani, amit akarunk (NVRAM megőrzi) és lehet firmware-t frissíteni. Persze factory resetkor törlődik minden, lehet elölről kezdeni.

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1046) ALFI70


ALFI70
csendes tag

Adott egy Xiaomi AX3600 . Adott egy Asus Vivobook AX -s Wifi - vel .
Sebesség mérés Wifi-n nagyon gyatra . Lehetséges csak beállítási hiba !
Már végig böngésztem az egész beállítási lehetőséget , de már lövésem sincs mi lehet a baj

Ez volt 1hete
Viszont utána rá 2 napra beállítgattam a neten a Xiaomi-t . Újra indítottam és ezeket mértem AX -s protokollal

Viszont 3 napja próbálkozok megint mérésekkel és semmit sem változtattam a beállításokon , és megint nem tudok csak 300 körül mérni letöltést .
Digi-s optikai net .Dhcp be van összekötve . Kabelen jön a giga közeli mérés / 960 MBps /
Azt vettem észre , hogy amikor elkezdek mérni akkor fel ugrik 500 - 900 mbps re utána gyorsan esik vissza felé és akkor beáll olyan 250 - 300 mbps re .Nem tudja tartani a magass szinten /900 MBps/ a wifi . 5g - s hálózat .
Segítségeket előre is köszönöm !

[ Szerkesztve ]

(#1047) Lala6 válasza DonJoee (#1043) üzenetére


Lala6
őstag

Nagyon szépen köszönöm a firmware-ket mindenkinek!
Nem lett jó így sem, a router kínai lesz, de a régiót a Mi WiFi app-ban németnek mondja, az admin felületen pedig Szingapúrt ír. A Mi Home megtalálta a router-t, fel is vettem, de a kínai régiós szenzorokat nem tudja hozzáadni. Érzékeli őket, de azt mondja, hogy nem tudja hozzáadni.
Szóval más nagyon örülne neki, hogy tök jó Global routere van, én viszont most bosszankodom miatta. Azért vettem, hogy hátha kitudom iktatni a gateway-t a rendszerből és egy eszköz megold nekem mindent, de úgy tűnik, hogy most nem fog összejönni.

(#1048) DonJoee válasza Lala6 (#1047) üzenetére


DonJoee
tag

Ez annyiban rossz hír nekem is, hogy az új routerem birtokában elkezdtem volna fejlesztgetni én is a kis házikómat mindenféle IoT kütyüvel. De ha globált kapok, akkor ezek szerint probléma lesz, amíg egy nyitott firmware-rel nem lehet elérni a router mélységeit is (NVRAM szerkesztés stb.)... :(
Gondolom többek között az, hogy mit enged a router, illetve őt minek látja a többi eszköz, az az NVRAM-ban van eltárolva (remélhetőleg, és nem pedig hardveresen "beelégetve").

[ Szerkesztve ]

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1049) Norby-007


Norby-007
tag

Honnan derül ki, hogy global vagy sem amit kaptunk bekapcsolás nélkül?

(#1050) nagyra válasza Lala6 (#1047) üzenetére


nagyra
tag

Ha ápdételed a firmware-t globál -> kínai vagy kínai -> globálra, egy factory reset kell neki, hogy a régióbeállításokat resetelje.

Én is pont most álltam át az unicom-os 1.0424 FW-ről a globál 3.0.22-re, és csodálkoztam, hogy maradt mainland china a régió... De a factory reset után már már országokat is ki lehetett választani. Mondjuk németet (nálam ez megszokás :D )

Tapasztalatok: jelszint ugyanolyan 2.4 és 5GHz-n is (teszteltem 1 és 2 emelettel a router alatt is), de az 5GHz csatornalista megváltozott az EU-s engedélyezettekre.

Edit: viszont egy fícsör hiányzik a 424-hez képest, nem lehet beállításokat lementeni és visszatölteni... :(

[ Szerkesztve ]

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.