Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 19:21:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) xabolcs válasza dchard (#5647) üzenetére


xabolcs
őstag

pppoe-vel nem megy a software flow offloading, bugos
[link]

Az egesz problema eleg erdekes: "22.03.0 IPv4 PPPoE software flow offload not working (#10224)" - eppen csak egy kicsit, vagy egyaltalan nem gyorsit a soft offload bekapcsolasa.

Szerencsere en nem tapasztaltam. :B

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#5652) dmad


dmad
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy Mesh hálózat (wifin) 2 db Xiaomi routerrel, egy AX3600 a fő, egy AX1800-al kibővítve.
Szerintetek menne Meshben egy másik márka (Tp-Link AX10) routerrel vagy felejtős, csak Xiaomival tudnám bőviteni?
Köszönöm!

Élj úgy, hogy.......

(#5653) dchard válasza xabolcs (#5651) üzenetére


dchard
veterán

Először is a gond az, hogy össze-vissza beszélnek és teljesen különböző platformokról van szó.

A magas CPU terhelés és az ebből következő lassulás számos okból áll össze, ha nem haragszol akkor koncentrálnék a 807x-re, mert a többi ezer éves szar itt pont off topik :) Arról nem beszélve, hogy van aki szerint a VLAN+PPPoE szar (nekünk nem releváns), van aki szerint a sima sem működik. SZokás szerint panaszkodnak, kevés konkértummal...

Tehát, vannak a hagyományo soffload technológiák mint GRO, GSO vagy a checksum , ezeket az ethernet driver csinálja, és jellemzően az adott chip dolgozik. Egyelőre ez is szarul működik, mert az ethernet driver kaka. Robi dolgozik rajta.

Ez után jön az SW offload, de mivel a PPPoE már önmagában szopat, így nehéz megállapítani, hogy az SW offload nem működik, vagy csak a GSO/GRO/checksum offload nem működése miatt tűnik kevésnek a nyereség.

És erre jönne rá a HW offload, ami a mi platformunkon PPE/NSS lenne.

Tehát szokás szerint nem olyan egyszerű ez sem, és nagyon sok a platform specifikus rész.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5654) mano42


mano42
aktív tag

legujabb snapshotban a Luciban eltunt a Sysupgrade, legalabbis nalam. Ez valami bug vagy szandekos? OpenWrt SNAPSHOT r22129-b4ae914037

[ Szerkesztve ]

(#5655) tachikoma


tachikoma
aktív tag

Megpróbálom mégegyszer, mert az előző próbálkozást elmosta az openwrt áradat, de annak a megértése, a millió csomag megismerése, stb meg nem fehér embernek való feladat...
Szóval 2 db igényt kellene kielégíteni (lehetőleg egyszerre):
- mesh hálózat vezetékes összeköttetéssel (egy ax3600 és egy ax3000-essel)
- wifi router megtalálása (wps-sel mondjuk)

Megoldható ez valahogy akár kínai mókolt fw-el (de azzal, ami nem küldözget haza mindent), vagy akár openwrt-el?

[ Szerkesztve ]

(#5656) tlala válasza Rick4 (#5650) üzenetére


tlala
addikt

Bocs, jogos, illett volna megemlítenem.
Sajnos egyből letöröltem még akkor, és most nem találom a Chrome bővítmény áruházban. Valami aliexpress árkereső/összehasonlító bővítmény volt.

[ Szerkesztve ]

(#5657) kocfej


kocfej
csendes tag

Hello, találkozott valaki már olyannal, hogy 1.19 kínai vissza, alapra, a leírás szerint, utána végigcsinálva az openwrt installt, a LUCI nem elérhető,
ad IPt- SSH is megy, de a weboldal nem jön be (LAN kapcsolat)
Tud vki segíteni?
Köszönöm

(#5658) xabolcs válasza kocfej (#5657) üzenetére


xabolcs
őstag

Azert nincs, mert hivatalossa valt az AX3600 tamogatottsaga, igy keszul belole SNAPSHOT verzio.
Ellenben azota nem jelent meg stabil kiadas (22.03, 21.02, ...), igy magadnak kell telepitened a LUCI-t.

Az egyik lehetoseg, hogy hasznalod a firmware-selector-t es a "Customize installed packages" resznel kiegeszited a listat a luci-app-attendedsysupgrade es az auc csomagokkal, majd kersz magadnak egy build-et, es azt telepited.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#5659) Tonyk válasza mano42 (#5654) üzenetére


Tonyk
veterán

Megerősítve! Alapból nincs Sysupgrade menu a legújabban sem ( r22135-530f5c2fda ). Felrakva ezt: luci-app-attendedsysupgrade, utána nyilván van.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5660) kocfej válasza xabolcs (#5658) üzenetére


kocfej
csendes tag

Hála és köszönet!!! :C :C :C

(#5661) mano42 válasza Tonyk (#5659) üzenetére


mano42
aktív tag

Kosz, nem is gondoltam volna, hogy ez egy kulon comag, azt hittem, hogy a Luci resze.

(#5662) xabolcs válasza mano42 (#5661) üzenetére


xabolcs
őstag

Tavaly osz ota az volt, de pont a napokban kerult ki belole.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#5663) Davebowman válasza xabolcs (#5662) üzenetére


Davebowman
senior tag

Most nézem a Firmware-selectort, és az normális, hogy csomó minden hiányzik a SNAPSHOT verzióból, a stabil buildek meg nincsenek fent? 22.03 volt az utolsó? Például nem vehető ki a wolfssl...
Ami miatt kérdezem, hogy frissítettem volna a kmod-okat de hibába ütközik: A(z) kernel csomag telepített verziója nem megfelelő. 5.15.94-1-2236b4bd........

[ Szerkesztve ]

Vargalex 1.1.7

(#5664) xabolcs válasza Davebowman (#5663) üzenetére


xabolcs
őstag

Mar tervezik a 23.xx kiadast, de mivel a 22.03 (igen, ez az utolso) utan kerult be az AX3600 tamogatas, ezert erre a routerre egyelore csak a SNAPSHOT van.

A csomagok szama szerintem rendben van, es szabadon cserelhetoek: kivenni ugy lehet, hogy egy "-" jelet teszel a csomag ele, pl. "-wpad-basic-mbedtls"

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#5665) Davebowman válasza xabolcs (#5664) üzenetére


Davebowman
senior tag

Pont ez a bajom, hogy a listában nincs benne semmi *ssl, amit kivehetnék - jellel.

Vargalex 1.1.7

(#5666) xabolcs válasza Davebowman (#5665) üzenetére


xabolcs
őstag

Igen, mert lecsereltek a wolfSSL implementaciot mbedTLS-re.

Harom implementacio van most az OpenWrt-ben, amik kozul valaszthatsz OpenSSL, wolfSSL es mbedTLS.

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#5667) kocfej


kocfej
csendes tag

ötletl, hogy a radio1 miért nem aktív?

(#5668) Laza... válasza kocfej (#5667) üzenetére


Laza...
addikt

:F

Never give up!

(#5669) kocfej válasza Laza... (#5668) üzenetére


kocfej
csendes tag

Ha valaki már kikiserletezte hogy az openwrt alatt mi a legjobb beallitas melyik antenna milyen erősség wifi stb..
megoszthatna :-) :DD

(#5670) Tonyk válasza kocfej (#5669) üzenetére


Tonyk
veterán

Nálad hányan laknak innen a tpoicból közölünk? :DDD

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5671) kocfej válasza Tonyk (#5670) üzenetére


kocfej
csendes tag

:DD :DD
ahogy nézem a sebességet sokan :-) s torrenteztek is, ezért lassú nekem ;]

(#5672) PpenoO


PpenoO
őstag

Bridge modeban használom a routert Kínai firmwarel.

Hülye kérdések következnek. :))

Amennyiben a DNS címeket a PPPOE résznél adom meg akkor a szolgáltató routere fogja használni?

Ha pedig a DHCPnél akkor pedig az AX3600 fogja használni azokat az alap gatewayen keresztül?

Most mind a két helyre beírtam, ilyenkor a PPPOEt látom érvényesülni, a DHCP ilyenkor feleslegesen dolgozik?

Hol érdemes megadnom az általam preferált DNS szervereket?

Köszi előre is.

(#5673) dmad


dmad
aktív tag

Sziasztok.
Erre valaki??

Élj úgy, hogy.......

(#5674) pisti222 válasza dmad (#5652) üzenetére


pisti222
csendes tag

Szite 100% hogy nem megy a mesh különböző márkák között. Ez alól csak az a kivétel, ha pl mindegyikre pl OPENWRT kerülne, mert akkor meg lehet csinálni.

(#5675) dmad válasza pisti222 (#5674) üzenetére


dmad
aktív tag

Köszönöm! :R
Akkor maradunk a márkánál. :)

Élj úgy, hogy.......

(#5676) tlala válasza xabolcs (#5658) üzenetére


tlala
addikt

Köszi az infót.
A firmware selector oldalon, a "Testreszabás"-ra kattintás után a megnyíló mezőben a telepítendő csomagok listájának a végére pontosan mit is kell hozzáírni, ha azt szeretném, hogy legyen a friss csomagban alapból Luci, illetve sysupgrade is? :F
A mostani fw-emben még van sysupgrade (r22084-c0683ec458).

(#5677) Tonyk válasza tlala (#5676) üzenetére


Tonyk
veterán

luci luci-app-attendedsysupgrade

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5678) tlala válasza Tonyk (#5677) üzenetére


tlala
addikt

Köszi - rendben felment, a helyén van minden.

[ Szerkesztve ]

(#5679) dchard


dchard
veterán

Az elmúlt 2-3 napban volt bőven Wifi-t (főleg Mesh-t) érintő változás, ha valakinek van Mesh-ben futó routere, az figyelje, hogy változik-e valami. Az utolsó módoítások 8 órája történtek, abból talán még nem készült el a build.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5680) Rick4


Rick4
félisten

Srácok, megvan a legfrissebb snapshot, beletéve a luci és az auc, egy "OpenWrt SNAPSHOT r21861-5dee596501 / LuCI Master git-23.013.73089-9634086" nevű első hivatalosok közé tartozó szoft van fent, ezt cseréném. A sysupgrade hogy megy pontosan? Attended sysupgrade feismeri az új firmware-t, r22176-tal kezdődőt hoz, de akkor már a lucival megspékelt verziót tenném fel.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5681) tlala válasza Rick4 (#5680) üzenetére


tlala
addikt

Lásd 3-mal lejjebb a kérdésemet és Tonyk rá adott válaszát.
Az említett firmware selector oldalon a legfrissebb snapshotot a kívánt dolgokkal (minimum luci és sysupgrade) kiegészíteni a telepítendő összetevőket, aztán úgy letölteni a sysupgrade fájlt.
Ezután leállítani a wpad szolgáltatást, és sysupgrade a Firmware menüpontból.

[ Szerkesztve ]

(#5682) Davebowman válasza tlala (#5681) üzenetére


Davebowman
senior tag

És van valami lényeges változás? Tapasztaltatok valamit, ami miatt érdemes upgradelni? Ja és ez a "sysupgrade" után minden érdemes fullra előről beállítani, vagy nem kell?
Jelenleg: SNAPSHOT r22131-218f425b61 van fent.

Vargalex 1.1.7

(#5683) szjoci válasza Davebowman (#5682) üzenetére


szjoci
őstag

Az engem is érdekelne hogy a beállításaim megmaradnak, vagy minden visszaáll alapra? Mivel AP-ként üzemel így az IP címe az érdekesebb, mert ha visszaáll alapra akkor ütközik a router IP-jével

[ Szerkesztve ]

(#5684) Tonyk válasza szjoci (#5683) üzenetére


Tonyk
veterán

Minden beállítás megmarad a sysupgrade alatt. Extra csomagokat persze telepíteni kell, ha volt fenn ilyen.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5685) Rick4 válasza tlala (#5681) üzenetére


Rick4
félisten

A elsőrész tiszta, itt van a gépen már. A második még nem, tökéletesen megy, nem akartam bántani. A többi is ismerős volt 6-8 éves távlatból, csak az ax3600-ason ez eddig nem ment ilyen egyszerűen..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5686) tlala válasza Tonyk (#5684) üzenetére


tlala
addikt

De az extra csomagokat is bele lehet csomagoltatni a firmware selector oldalon a sysupgrade fájlba, és aztán úgy telepíteni a frissítést, nem?

[ Szerkesztve ]

(#5687) tlala válasza Davebowman (#5682) üzenetére


tlala
addikt

Dchard nagymester írt a lényegi újdonságokról hárommal alattad.

(#5688) Tonyk válasza tlala (#5686) üzenetére


Tonyk
veterán

Igen, ha ott van a hivatalos csomagok között. Nekem pl van olyan csomagom, ami nincs benne, így azt kézzel lehet csak újra hozzáadni .

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5689) mano42


mano42
aktív tag

Velemenyem szerint jelenleg ez a leg kenyelmesebb modja Lucibol frissiteni. (legalabbis ameddig snapshot van)
1. Az Attended Sysupgrade menuben nyomok egy Requestet.
2. Miutan megtortent a Build, nem frissitem, hanem letoltom (download firmware image)
3. Atvaltok a Backup/Flash firmware-re es ott az Flash firmware opcional kivalasztom az elobb letoltott buildet.
4. Kipipalom a Keep settings es az Include a Backup opciokat.
5. Flash, reboot, es igy minden feltelepitett csomag megmarad, a beallitasokkal egyutt. 30 mp az egesz.
(termeszetesen a wpadet kilovom, lenyegtelen melyik pontnal)
(ha nem tevedek, pont Dchard magyarazta el ugyanezt, csak nem ilyen szajbaragosan. )

(#5690) rennew


rennew
csendes tag

Segítsetek kérlek.
Adott 2db ax3600 wifi mesh-el összekötve.
Megfrissítettem a fő routert, az gond nélkül sikerült. Viszont a dumb AP frissítés után nem elérhető. Se luci se ssh, de működik. Kapcsolódik a fő routerhez.

Valakinek valami ötlet hogy hogyan érhetném el?

(#5691) Rick4


Rick4
félisten

Sziasztok!

Gyári fw-re openwrt felrakás még mindig változatlan? Ha visszaállítottam miwifi repair toollal, akkor sincs semmi eltérő módszer?

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5692) Rick4 válasza Rick4 (#5691) üzenetére


Rick4
félisten

Fú, de megszívtam!! :D
Felment minden, majd keresem, se luci, se ssh, de villog. Mi a bánat? Visszapakolta szépen magát a 192.168.31.1-ről az 1.1-re... :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5693) Tim82 válasza Rick4 (#5692) üzenetére


Tim82
nagyúr

Pedig ez elvárt "viselkedés", az OpenWRT default IP-je a 192.168.1.1.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5694) Rick4 válasza Tim82 (#5693) üzenetére


Rick4
félisten

Már a WL500gP-men is az volt kb 14-15 éve, nem itt volt a gond, csak mióta az ax3600-at használtam, az eredeti 31-es mezőben volt minden eszköz, aztán mikor végül lett openwrt, mindent hagytam inkább a megszokott 31-esen... Most meg feledésbe merült, hogy ha babrálom, utána ne ugyanott keressem..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5695) tlala válasza mano42 (#5689) üzenetére


tlala
addikt

Ah, ez tényleg elegánsan egyszerű.
Köszi a megosztást!

(#5696) mano42 válasza tlala (#5695) üzenetére


mano42
aktív tag

Kosz a visszajelzest. :)

(#5697) mano42


mano42
aktív tag

nektek is ugy tunik, hogy a simple adblock nem muxik az uj snapshottal?

(#5698) binor91


binor91
csendes tag

Segítséég :B Feltelepítettem az openwrt-t a hivatalos leírás szerint egy frissen beüzemelt AX3600-ra. Elméletileg sikerült is, viszont a 192.168.1.1-re nem hozza be az openwrt felületét semelyik böngészőben sem. WinSCP-n keresztül bent vagyok a routerben (root@192.168.1.1) és internet is van. Van valakinek ötlete, hogy mit nézhettem be? Most először használnék openwrt-t, így simán lehet, hogy triviális hiba.

binor91 felhasználónak 403 pozitív és 0 negatív értékelése van az oldalon! Regisztráció dátuma: 2010-10-24 15:28

(#5699) Tim82 válasza binor91 (#5698) üzenetére


Tim82
nagyúr

SSH-n lépj be és add ki az itt írt parancsokat. [link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5700) binor91 válasza Tim82 (#5699) üzenetére


binor91
csendes tag

Siker! Köszönöm. :R

binor91 felhasználónak 403 pozitív és 0 negatív értékelése van az oldalon! Regisztráció dátuma: 2010-10-24 15:28

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.