Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 19:21:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) xabolcs válasza dchard (#5233) üzenetére


xabolcs
őstag

Volt utana szo errol a kovetkezo developer meetingen.
Nem ismerem Imret, meg hogy milyen a kapcsolata Robival, esetleg ismerik-e egymast korabbrol (Gaborral pl. egyutt dolgozik Robi).
Imre legalabb szavazott es hozzajarult az ervenyesseghez, nem ugy, mint a tobbi. :N

Ellenben sose lattam meg ennyi "Tested-by:" beirast se PR-en, se levlistan egy fejlesztesnel sem. Vicces lenne mindet belerakni a kommitokhoz. ;]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#5252) dchard válasza xabolcs (#5251) üzenetére


dchard
veterán

"Ellenben sose lattam meg ennyi "Tested-by:" beirast se PR-en"

Jah, kb annyit ér mint amikor a QCA-s csávók odaírják a commit alá, hogy "Tested -on" az ath11k listán, aztán kiderül, hogy le se fordul... De az vitathatatlan, hogy nagy az érdeklődés.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5253) xabolcs válasza dchard (#5252) üzenetére


xabolcs
őstag

... mint amikor a QCA-s csávók odaírják a commit alá, hogy "Tested -on" az ath11k listán, aztán kiderül, hogy le se fordul...

Az komoly sztori volt! :))

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#5254) ambushka


ambushka
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kerdesem lenne a routerrel kapcsolatban, hogy esetleg van olyan FW, ami tud valami night modehoz hasonlot?

4 honapos babank van es ejszakankent ha felkel neha muszaj vele setalni, viszont a routernek olyan brutal fenye van a sotet nappaliban hajnalban, hogy a gyerek le nem veszi rola a szemet :D

Volt egy Huawei routerunk, aminel be tudtam allitani, hogy bizonyos idointervallumban kapcsolja ki a LED fenyeket, valami hasonlo megoldast keresek.

Vagy marad a szigszalag/tablafilc? :D

PSN ambushka8989

(#5255) dchard válasza xabolcs (#5253) üzenetére


dchard
veterán

Én is álomvilágban éltem, aztán kiderült, hogy mindegyik gyártó rakás szar kódot ír. Nem véletlenül tákolják a saját kernelüket/SDK-jukat: mert a szar kódjukat sose tudnák upstream-elni ;)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5256) tlala válasza ambushka (#5254) üzenetére


tlala
addikt

Kikapcsolni ki lehet fixen a ledet openwrt firmware-ben (és emlékeim szerint gyáriban is a MiWifi appban).
Szóval a szigszalag szoftveresen is imitálható. :)

(#5257) Tonyk válasza ambushka (#5254) üzenetére


Tonyk
veterán

" gyerek le nem veszi rola a szemet"

:D cuki, de ezek a gyerekek már csak ilyenek.

Openwrt alatt ki tudod kapcsolni a ledeket külön-külön egyesével. Bépített időzítő ezekre ugyan Luci alatt, de gondolom crontab-ba felvehető:

uci del system.led_wan.dev
uci del system.led_wan.mode
uci set system.led_wan.trigger='none'
uci set system.led_wan.default='0'

meg a tobbire is.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5258) Tonyk válasza Tonyk (#5257) üzenetére


Tonyk
veterán

helyesen: Bépített időzítő ezekre ugyan Luci alatt nincs de gondolom crontab-ba felvehető vagy System - Sceduled task alá biztosan.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5259) ambushka válasza tlala (#5256) üzenetére


ambushka
aktív tag

Aaaaaah koszonom, a MiWifi appban le lehet loni a ledeket a Panel Indicator menuben!

Koszi, pont jo, nappal sincs ra sok szukseg :D

PSN ambushka8989

(#5260) tlala válasza ambushka (#5259) üzenetére


tlala
addikt

Ugye?? :)

(#5261) Doky1988 válasza Tonyk (#5161) üzenetére


Doky1988
senior tag

Sysupgradelni hol kell?
System -> Backup/Flash Firmware és azon belül: Flash new firmware image ?

Ott ezt kaptam:

Illetve SSH alatt hogy kell pontosan kiadni a parancsot?

SSH alatt ezt kaptam:

root@AX3600:~# sysupgrade -v /tmp/openwrt.bin
Thu Jan 12 11:48:18 CET 2023 upgrade: The device is supported, but this image is incompatible for sysupgrade based on the image version (1.1->2.0).
Thu Jan 12 11:48:18 CET 2023 upgrade: *** Partition layout has changed from earlier versions. You need to reinstall the firmware from UART or a migration initramfs image. Settings will be lost. ***
Image check failed.

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#5262) Doky1988 válasza Tonyk (#5161) üzenetére


Doky1988
senior tag

Természetesen az "openwrt.bin" az azért az mert én neveztem át ne legyen olyan hosszú neve.Mindezek előtt amit előző poszotmban írtam, a wpad -et stoppoltam természetesen.

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#5263) Tonyk válasza Doky1988 (#5261) üzenetére


Tonyk
veterán

Amennyiben még a két rootfs-es verziód van jelenleg (a 2023-01-03-1333 verzió az utolsó ilyen) cat /proc/mtd -re van mtd12 és mtd13 is!:

0. lépés:
Csinálsz egy backup-ot a jelenlegi konfigodról. (System -> Backup/Flash Firmware : Backup : Generate Archive)

1. lépés:
Letöltöd a gépedre legfrissebb initramfs-es fájlt majd, a legfrissebb sysupgrade fájlt is.

2. lépés
Kábelen csatlakozol a routerhez a lan portok valamelyikén.
Felmásolod a gépedről a /tmp-be az előbb letöltött legfrissebb initramfs-es fájlt.

3. lépés:
Leállítod a wifit:service wpad stop

majd

fw_printenv flag_boot_rootfs

0 válasz esetében.:
ubiformat /dev/mtd13 -y -f /tmp/openwrt-ipq807x-generic-xiaomi_ax3600-initramfs-factory.ubi -s 2048 -O 2048 && fw_setenv flag_boot_rootfs 1 && fw_setenv flag_last_success 1

1 válasz esetében:
ubiformat /dev/mtd12 -y -f /tmp/openwrt-ipq807x-generic-xiaomi_ax3600-initramfs-factory.ubi -s 2048 -O 2048 && fw_setenv flag_boot_rootfs 0 && fw_setenv flag_last_success 0

4. lépés:
reboot
majd reboot után mindenféle jelszó állítgatása nélkül belépsz ssh-n (nincs jelszó!).

5. lépés:
Felmásolod winscp-vel a legfrissebb sysupgrade verziót a /tmp-be és ssh-n kiadod:
sysupgrade -n /tmp/openwrt-ipq807x-generic-xiaomi_ax3600-squashfs-sysupgrade.bin

6. lépés:
Ha csináltál backupot a 0. lépésben, visszatöltöd. (System -> Backup/Flash Firmware : Restore : Upload archive)

A későbbiekben (az egy rootfs partíciós verziókon) már elegendő a 5. lépés frissítéskor (+ konfig backup és visszatöltés ha akarod).

Off:
Az, hogy a fájlnév milyen hosszú lényegtelen, mert mikor írod a TAB-ot nyomva kiegészíti a hiányzó részt

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5264) Doky1988 válasza Tonyk (#5263) üzenetére


Doky1988
senior tag

Ez a verzió van fenn, kommentjeim alapján 5-én csináltam.

DokY | www.zsolti.hu

(#5265) Tonyk válasza Doky1988 (#5264) üzenetére


Tonyk
veterán

A képed alapján 928dceb a build száma, erre keress rá itt. Ez alapján vagy amit írtam cat /proc/mtd látod, hogy milyen verziód van. => Tehát úgy kell csinálnod, ahogy írtam.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5266) mano42


mano42
aktív tag

Az utolsó elérhető (Jan 12) sysupgrade van fent és mégis azt mondja, hogy elérhető frissítés, viszont nem r0 hanem r1 el kezdődik. Ez miért van?

[ Szerkesztve ]

(#5267) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Ha a System/Software menüpontban az [Actions] - Update lists... menüpontra kattintok, miért kapom ezt a hibát?

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#5268) xabolcs válasza Norbi.Sz (#5267) üzenetére


xabolcs
őstag

Azert mert a router hivatalosan nem tamogatott az OpenWrt-ben.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#5269) Norbi.Sz válasza xabolcs (#5268) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Most ezt írja:

Akkor a wpad-wolfssl-t is törölni kell? Csak mert leírásban sehol sem találtam ilyet...

Bocsi, ez meg lett, leszedtem a a wpad-wolfssl-t is, és így jó lett.
Viszont itt mesh-nél AC, vagy AX a wifi-nél??? (802.11s)

[ Szerkesztve ]

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#5270) xabolcs válasza Norbi.Sz (#5269) üzenetére


xabolcs
őstag

A hivatalos leiras azzal kezdi, hogy a mini es basic felszereltsegu csomagokat torold! ;)

Az AC vagy AX reszletkerdes! Probald ki mindkettot es amelyikkel jobban mukodik legyen az! :K
De persze amikor a modernebbet valasztod, akkor mindegyiknel ki legyen valasztva!

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#5271) tlala válasza Tonyk (#5265) üzenetére


tlala
addikt

Január 9-i a38982e verzión vagyok.
Sem az Openwrt "Flash new firmware image"-n keresztül, sem a leírás "5-ös pontját" próbálva nem sikerül frissítenem az aktuális január 12-i verzióra.

Openwrt frissítő menün keresztül próbálva ezt kapom:
"Fri Jan 13 19:23:22 CET 2023 upgrade: The device is supported, but this image is incompatible for sysupgrade based on the image version (1.1->2.0). Fri Jan 13 19:23:22 CET 2023 upgrade: *** Partition layout has changed from earlier versions. You need to reinstall the firmware from UART or a migration initramfs image. Settings will be lost. *** Image check failed.
The uploaded image file does not contain a supported format. Make sure that you choose the generic image format for your platform."

Az "5-ös pont" szerinti frissítési kísérlet esetében pedig az a válasz SSH-n, hogy:
"root@OpenWrt:~# Fri Jan 13 17:15:37 CET 2023 upgrade: The device is supported, but this image is incompatible for sysupgrade based on the image version (1.1->2. 0).
-ash: syntax error: unexpected "("
root@OpenWrt:~# Fri Jan 13 17:15:37 CET 2023 upgrade: *** Partition layout has changed from earlier versions. You need to reinstall the firmware from UART or a migration initramfs image. Settings will be lost. ***
-ash: Fri: not found
root@OpenWrt:~# Image check failed.
-ash: Image: not found

Hogyan tovább?

[ Szerkesztve ]

(#5272) dchard válasza tlala (#5271) üzenetére


dchard
veterán

Ha a jan. 9-ei verzión vagy és ezt írja: this image is incompatible for sysupgrade based on the image version (1.1->2.0), az csak egy féleképpen lehetséges: az egy partíciós upgrade után visszaírtál egy korábbi mentést.

Ha a jelenlegi verziód már összevont partíciós (de csak akkor!), akkor:

uci set system.@system[0].compat_version="2.0"
uci commit system

És újrapróbálod.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5273) tlala válasza dchard (#5272) üzenetére


tlala
addikt

A Luci Backup/Flash menüjéből (legfelső opció: Backup - Click "Generate archive" to download a tar archive of the current configuration files) készített konfigurációs mentést toltam csak vissza.
Az is okozhat gondot?

A cat /proc/mtd -t kiadva ezt kapom vissza:
dev: size erasesize name
mtd0: 00100000 00020000 "0:sbl1"
mtd1: 00100000 00020000 "0:mibib"
mtd2: 00300000 00020000 "0:qsee"
mtd3: 00080000 00020000 "0:devcfg"
mtd4: 00080000 00020000 "0:rpm"
mtd5: 00080000 00020000 "0:cdt"
mtd6: 00080000 00020000 "0:appsblenv"
mtd7: 00100000 00020000 "0:appsbl"
mtd8: 00080000 00020000 "0:art"
mtd9: 00080000 00020000 "bdata"
mtd10: 00100000 00020000 "pstore"
mtd11: 023c0000 00020000 "ubi_kernel"
mtd12: 0d240000 00020000 "rootfs"

(#5274) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Openwrt mesh-nél mindkét routeren be kell állítani a 2.4 és 5GHz-es wifit ugyanarra az SSID-re, jelszóra, stb.? Nem veszi át a fő router beállításait a második router???

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#5275) xabolcs válasza Norbi.Sz (#5274) üzenetére


xabolcs
őstag

Az OpenWrt nem csinal ilyesmit. :N

Arra azert ugyelj, hogy a mesh node-ok csak egy "vezetek nelkuli kabellel" legyenek osszekotve! Azaz, ha tudjak a 2.4 es 5 GHz-t is, akkor csak az egyik savon menjen a mesh halozat, ne mindketton!

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#5276) Norbi.Sz válasza xabolcs (#5275) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Azt sikerült beállítani, látja, csatlakozott egymáshoz a két router. Azért kérdeztem, hogy be kell-e állítani mindkét routert, mert nem volt wifi jel ott, ahol mesh-el jó volt...

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#5277) dchard válasza tlala (#5273) üzenetére


dchard
veterán

Naná. Simán csak betömöríti /etc mappa nagyobbik részét.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5278) tlala válasza dchard (#5277) üzenetére


tlala
addikt

Akkor most hogy másszak ki ebből a stádiumból? :F

(#5279) dchard válasza tlala (#5278) üzenetére


dchard
veterán

Már leírtam:

uci set system.@system[0].compat_version="2.0"
uci commit system

Utána frissítés ahogy szoktál. És ne tölts utána vissza semmit, mert a régi mentésedben a régi compat_version lesz, amit ha visszatöltesz, ugyanígy rossz lesz.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5280) Doky1988 válasza Tonyk (#5263) üzenetére


Doky1988
senior tag

Szia, az 5. pontig jutottam el, ott benyomom azt a parancsot amit leírtál, és megszakad a kapcsolat a routerrel kb 1 percig el se érem, net sincs.

DokY | www.zsolti.hu

(#5281) Doky1988 válasza Tonyk (#5263) üzenetére


Doky1988
senior tag

Ok, szerintem megvan, csak gondolom sysupgrade esetén a router bontja addig a kapcsolatot ssh -n meg mindenhol.. Köszi, elvileg legújabb verzió van fenn :)

DokY | www.zsolti.hu

(#5282) Tonyk válasza Doky1988 (#5281) üzenetére


Tonyk
veterán

reboot van sysupgrade után, addig nem éred el, de ezt írja is, ha jól emlékszem.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5283) Doky1988 válasza Tonyk (#5282) üzenetére


Doky1988
senior tag

Szuper, köszönöm, sikerült ;) :R

DokY | www.zsolti.hu

(#5284) Norbi.Sz válasza xabolcs (#5275) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Egyébként akkor a fix IP beállításokat sem veszi át a második router??? Csak látja egymást wifin a két router, és egy hálózatként tudnak működni (vagy nem tudom, hogy írjam)?

Ki kell kapcsolni a DHCP-t egyáltalán a második routeren??? A mesh hálózatnak épp az lenne a lényege, hogy csak a fő routeren kell beállítani bármit is, vagy nem jól gondolom?

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#5285) tlala válasza dchard (#5279) üzenetére


tlala
addikt

Értem köszi - csak azt akartam, hogy ránézz a partícióim listájára, mielőtt kiadom ezt a parancsot.
Köszönöm!
Így minden a helyére került, "Flash firmware" menün keresztül zokszó nélkül felment a frissítés, még a beállításaim is megmaradtak.

(#5286) xabolcs válasza Norbi.Sz (#5284) üzenetére


xabolcs
őstag

A hivatalos OpenWrt berkein belul a mesh halozatnak az a lenyege, hogy kabel nelkul is ossze tudd kotni a routerjeidet, pont ugy, mintha kabellel lennenek osszekotve. Az, hogy a Xiaomi milyen egyeb szolgaltatast tett a firmware-be, az ettol teljesen fuggetlen.

En ugy tekintek a mesh node-jaimra, mint dumb AP-kra: csak epp nem UTP-vel hanem wifi-vel vannak osszekotve.
Ugyanugy statikus ip-zem oket meg kikapcsolom a DHCP-t rajtuk, mintha be lenne kabelezve a lakas.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#5287) csabi10


csabi10
senior tag

Segítsetek, mert nem tudom, hogy csak nálam jelent problémát vagy sem?
Nem működik a portforward. OpenWRT fw-nél adot ip címre nyitok portot, de a tesztelő oldalak zártnak mutatják.

[ Szerkesztve ]

(#5288) Rick4 válasza csabi10 (#5287) üzenetére


Rick4
félisten

Nem nyitsz, csak úgy csinálsz.
Nyomd meg az oldal alján is az apply gombot.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#5289) csabi10 válasza Rick4 (#5288) üzenetére


csabi10
senior tag

Bocsánat azt elfelejtettem írni, hogy OpenWRT

(#5290) Tonyk válasza csabi10 (#5289) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem felejtetted el odaírni, mert odírtad, de ahogy Rick4 mondja, nyomd meg a Save&Apply gombot, mert nem elegendő a Save gombra kattintani. Vagy a SAVE gomra kattintás után az oldal tetején a jobb sarokban kattins a UNSAVED CHANGES linkre és Save & Apply -ra.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5291) csabi10 válasza Tonyk (#5290) üzenetére


csabi10
senior tag

Utólag szerkesztettem.

Amit írsz at úgy csinálom végig. Alul Save & Apply, majd fent UNSAVED CHANGES

(#5292) Tonyk válasza csabi10 (#5291) üzenetére


Tonyk
veterán

pl így állítod be?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5293) csabi10 válasza Tonyk (#5292) üzenetére


csabi10
senior tag

Igen annyi különbséggel, hogy tcp/udp van beállítva.Most úgytűnik működik.

(#5294) mano42 válasza mano42 (#5266) üzenetére


mano42
aktív tag

Hali. Erre valaki tud valaszt? "Az utolsó elérhető (Jan 12) sysupgrade van fent és mégis azt mondja, hogy elérhető frissítés, viszont nem r0 hanem r1 el kezdődik. Ez miért van?"

[ Szerkesztve ]

(#5295) dchard válasza mano42 (#5294) üzenetére


dchard
veterán

Már elnézést, de ez mi a fene akar lenni? Honnan van ez a képkivágás? Mert az biztos, hogy a valódi Openwrt ilyet nem csinál. Honnan volt a file amit telepítettél?

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5296) Laza... válasza dchard (#5295) üzenetére


Laza...
addikt

Én meg itt kerestem vagy fél óráig hogy hol lehet ezt a képet "elővarázsolni", de akkor megnyugodtam :DDD

Never give up!

(#5297) xabolcs válasza mano42 (#5294) üzenetére


xabolcs
őstag

Az "auc"-ot es a hozza tartozo Luci-s feluletet felejtsd el egy kis idore!
Majd ha bemegy a PR es megjelennek az elso hivatalos SNAPSHOT verziok, majd akkor hasznald!
Akkor lesznek rendes verzioszamok, addig nem.

Addig nem is kellene mukodnie! :))
Marad a kezi frissites: letoltod robi oldalarol a legfrissebb forditast es telepited. :K

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#5298) dchard válasza Laza... (#5296) üzenetére


dchard
veterán

Nagyot néztem volna, hogyha működik Robi build-jein, és hát a vártnak megfelelően nem is működik :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5299) csabi10


csabi10
senior tag

Tegnap frisítettem a 1709-es verzióra azóta világít az AIOT antenna ledje.
Működik is vajon, vagy csak a led kelt életre?

(#5300) rennew


rennew
csendes tag

Egy rövid kérdésem lenne. Tudja valaki miért nem fejezi be a frissítést?
Jelenleg a 8d1fb7d builden vagyok.

Winscp-vel felmásololom a legújabb 3a2144f buildet, parancs kiad:
sysupgrade -n /tmp/openwrt-ipq807x-generic-xiaomi_ax3600-squashfs-sysupgrade.bin

de nem történik semmi marad a korábbi verzió.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.