Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 19:21:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) Jona00 válasza enginev3.0 (#4399) üzenetére


Jona00
csendes tag

Végre működik. A bin állományt eggyel beljebb tmp\tmp raktam, valamint a firmware nevét kézzel beírtam így már flashelte. Kösz a türelmet.
Illetve van még 1 kérdésem, a router elején a led kijelző a System mellett kéken ég, de az Internet mellett pedig sehogy, pedig van internet. Ez a firmware miatt van?!

(#4402) Jona00 válasza trance89 (#4400) üzenetére


Jona00
csendes tag

Igazad van, nem esett le, hogy r600.bin -re neveztem az r3600.bin helyett. Na mindegy kézzel beírva az r600 -at lefutott a parancs.

[ Szerkesztve ]

(#4403) trance89 válasza Jona00 (#4401) üzenetére


trance89
Topikgazda

Igen, patchelt fw esetén az internet és aiot led (középső antenna vége) kikapcsolva marad

[ Szerkesztve ]

(#4404) Rick4 válasza trance89 (#4403) üzenetére


Rick4
félisten

Azt hogy tudom kideríteni, hogy nekem mi került fel? ssh van, középső led és az az antenna végén a másik is ég. :D
Úgy tudom, ez van fent. miwifi_r3600_firmware_aba17_1.1.19+SSH+MI+txpwr

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4405) trance89 válasza Rick4 (#4404) üzenetére


trance89
Topikgazda

A webui alján láthatod: xrepack 1.1.19-et kell írnia
Ha a "MI" verziót tetted fel akkor nem csoda hogy világít az aiot led :)

(#4406) Rick4 válasza trance89 (#4405) üzenetére


Rick4
félisten

System version: 1.1.19 xqrepack-mi stable version MAC address: XX:XX:XX:XX
Ledek égnek. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4407) enginev3.0 válasza Rick4 (#4406) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nálam is simán mentek a ledek

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4408) kareszkaresz


kareszkaresz
tag

sziasztok egy gyors kerdest engedjetek meg, router vasarlas elott vagyok, es lassan kezd kialakulni a kep bennem mára mindennek ellenere 2 verzional maradtam az ax3200 es az ax3600nal.
sok 2.4ghz-es okos eszkozom van de tapasztalatom e téren ezekkel a modemekkel nemsok, van itt nehany dolog amit figyelembe véve jol összezavartak, szeretnem ha segitenetek dontésemben :)

ax3200 nincs aiot antenna, nincs wifi 6 2.4 ghzen, 2 magos a proci csak, DE mimo 4:4 2.4 ghz-en
ax3600 van aiot antenna, van wifi 6 2.4Ghz-en is(nem mintha bármi használná), 4 magos proci van benne, DE mimo 2:2 csak 2.4ghzen

szamit a 4 magos proci, a dupla ram eszkozkezelese szempontjabol ugy igazabol vagy parasztvakitas?
illetve hogy csak 2:2es mimo jelet tud egyszerre elinditani 4 helyett sok eszkoznel ez mit jelent?

ax3600 fele hajlok amugy , de a sok 2.4ghz eszkoz miatta a 2:2-es mimo kicsit megrenditett h jo lesz-e :) nem -e elég a 3200 is.

koszonom szepen a segitseget!!

Forum hozzaszolasokat nem biztos, de a privat uzeneteket meg aznap elolvasom ...

(#4410) trance89 válasza kareszkaresz (#4408) üzenetére


trance89
Topikgazda

Ha hasonló áron jutsz hozzá mind2 eszközhöz akkor egyértelműen az AX3600, sokkal erősebb hardverileg, valszeg jóval több klienst elbír. A 4x4 MI-MO-t hogy ki tudd használni a kliens oldalnak is támogatnia kell csakhogy a legtöbb wifis eszköz 1x1 vagy 2x2 módban megy csak beleértve a telefonokat és laptopokat is. AX3200-al amúgysincs itt sok tapasztalat, mediatek soc és még talán senkinek nincs itt ilyen routere. Egyetlen előnye jelenleg hogy van már rá hivatalos openwrt.

(#4411) Laza... válasza kareszkaresz (#4408) üzenetére


Laza...
addikt

(#4412) kareszkaresz válasza Laza... (#4411) üzenetére


kareszkaresz
tag

Nem hasznalok se tasmotat se epeasyt.
Alapvetoen mindennek a sajaz appját. Ami a mostani routeremnel zavar az a ledobalasok 1x mukodik 1x nem remelem azberosebb tobb antennas iot eszkozben tobb lesz erosebb es igy jobban birja majd.

Forum hozzaszolasokat nem biztos, de a privat uzeneteket meg aznap elolvasom ...

(#4413) trance89 válasza kareszkaresz (#4412) üzenetére


trance89
Topikgazda

Akkor maradj ennél. Mellesleg ha itthoni webshopból veszed úgyis van 14 napod visszaküldeni, szóval nem járhatsz rosszul

(#4414) kareszkaresz válasza trance89 (#4413) üzenetére


kareszkaresz
tag

Nem bizom a webshopokban jobb szeretem elhozni eloben :)
Bar ott nincs 14 nap de mindenkeppen jo erzesem van es hat meshneknse utolso :)
Rendben koszonom szepen a segitseget remelem jol dontottunk :)
Kezdetben megnezem mit tud alapbol global version lesz aztan meglatom akarom e varialni a kutyut szoftveresen :) bar ahogy olvasgattam a topicot még az alap beallitason felul is sokat tud dobni ami alapbol sem tunik rossznak.

[ Szerkesztve ]

Forum hozzaszolasokat nem biztos, de a privat uzeneteket meg aznap elolvasom ...

(#4415) kareszkaresz


kareszkaresz
tag

Udv!

Beszereztem vegul ezt a routert :) Olvasgattam a forumot de 4000 hozzaszolast nehez vegignyálazni :) Latom elejen van egy fasza leiras a how to rol kinaira.

Lenne egy hirtelen kerdesem amit fontos lenne tudnom. Nekem perpill a mi home alkalmazas magyar regios szal nem kinai es az eszkozeim sem kinabol lettek rendelve hanem magyarorszagon eu regiosnak.
Ha szeretnem h a router erosebb legyen mindenkeppen kell a kinai azt ertem.
Mi a helyzet ilyenkor a mi home alkalmazassal es a cuccokkal benne? Minden megy a szemétbe meg kell probalnom kinaira valtani? (nem tudom magyarnal engedi e egyaltalan)
Vagy tegyem szingapurira elozoek tapasztalata alapjan? (leirasban az van kinai fw kinai bdata kinai mi home kell gondolom hozza nem szingapuri?
Illetve annyi, hogy ha sikerul is kinai mi homeot krealnom az eu globalos cuccaim mukodni fognak hozzáadodnak a kinai mi home alkalmazashoz? Ugy tudom forditva nem mukodott. (ilyenkor a ping válaszido is megnovekszik a regiovaltas miatt? )

Bocs ha hirtelen sokat kérdeztem de mielott elkezdenem szétmokolni a rutert jo lenne tudnom ezeket hogy mivel állok szemben :)

köszi a helpet srácok!

Forum hozzaszolasokat nem biztos, de a privat uzeneteket meg aznap elolvasom ...

(#4416) kareszkaresz


kareszkaresz
tag

kozben olvastam olyan hozzaszolast , merthogy elvegzem a hazifeladatot 2000tol nekialltam XD
hogy cn bdata eu regios firmware mukodik egyutt. ezesetben lehetseges hogy mi home alkalmazasom sem kell torolni cuccokat benne? ( azok mind eu regiosak perpill)

hogy erosebb legyen a jelado jo ez igy vagy kell a cn firmware is? egyaltalan ajanlott hozza vagy csak a bdata maradjon cn mik az ujabb tapasztalatok firmware mukodes terén?

Forum hozzaszolasokat nem biztos, de a privat uzeneteket meg aznap elolvasom ...

(#4417) FingR86 válasza kareszkaresz (#4416) üzenetére


FingR86
őstag

maradhat a global bdata
és arra rakhatsz fel módosított global firm-et amiben van emelt jelerősség és működni fog az összes eus cuccod.

(#4418) kareszkaresz válasza FingR86 (#4417) üzenetére


kareszkaresz
tag

Kozben nekialltam az elmult 2000 hozzaszolast olvasasanak. egyreszt mert erdekel ha mar ilyen hardwareem van, masreszt mert nagyon sok okossagot tenyleg megosztottatok itt rászántam azt a 8-10 ora olvasast :D szerkeszteni nem tudtam a regi hozzaszolasokat, de igy mar latom mennyi hulyeseget kerdeztem :D

szoval kalappal a turelmetekhez :) es koszonom szepen a segitseget.
akkor bekapcsolom es hagyom rajta az eu bdatat global modositott firmwareel. ez aaz arany kozeput nekem is igy tunik. :D koszi még1x :)

pythonnal mi ujsag amugy? olvastam volt kulonbseg 3.6 es 3.7 kozott utobbi sok helyen nem ment a regi szripttel, most hol tartunk melyik scriptet kell es melyik pythont futtatni hogy jo legyen?

Forum hozzaszolasokat nem biztos, de a privat uzeneteket meg aznap elolvasom ...

(#4419) trance89 válasza kareszkaresz (#4418) üzenetére


trance89
Topikgazda

Ha bdata-t módosítasz kövesd az összefoglalóban leírtakat, a drive mappámban megtalálod a 3.6-os python telepítőt amivel a script biztosan működik, érdemes azt használni.
Viszont ha minden (már amire szükséged van) működik alap global bdata-val is akkor nem érdemes mókolnod, global patchelt fw fel és kész :)
Mondjuk a global fw alatt a port forward bugzik szóval már csak emiatt érdemes átállni kínai fw-re

[ Szerkesztve ]

(#4420) kareszkaresz válasza dchard (#4296) üzenetére


kareszkaresz
tag

"
Az openwrt AX3600 wikije teljesen jó, de csak akkor, ha gyári szoftverről mész OWRT-re (a valódira és nem valami egyébre ami annak nevezi magát). Ha valami mókolt akármit már felraktál, akkor good luck, bár ha az eredeti BDF-edről csináltál mentést és azt visszaírod, és ezt leszámítva nem változtattál meg semmit (különösen a partíciós táblát), akkor menni fog. Ennyit tudok mondani.
"

Mielott nekiall az ember barmiféle mokolásnak ezt a procedurat hogyan lehet kivitelezni?
Es amennyiben ez nagyon hasznos talan erdemes lenne evvel kezdeni?
Akkor is ha nem openwrt-t tesz fel jo otletnek tunik.

[ Szerkesztve ]

Forum hozzaszolasokat nem biztos, de a privat uzeneteket meg aznap elolvasom ...

(#4421) trance89 válasza kareszkaresz (#4420) üzenetére


trance89
Topikgazda

Hacsak nem szórakoztál QSDK fw-el akkor felesleges

(#4422) kareszkaresz válasza trance89 (#4419) üzenetére


kareszkaresz
tag

nem, nem szorakoztam vele. nem is all szandekomban.

koszi szepen a gyors valaszt. Olvastam itt nehany oldallal elobb hogy a global 3022es modositott globalon port forwarding hibák sorai vannak. Nalam van port forward nem is kevés, mondhatni létszukseglet.
Tudsz errol nehany szot mondani esetleg? ennek fenyeben mit javasolsz vagy nem is mindenkinel van ez a hibajelenseg.etc..

[ Szerkesztve ]

Forum hozzaszolasokat nem biztos, de a privat uzeneteket meg aznap elolvasom ...

(#4423) trance89 válasza kareszkaresz (#4422) üzenetére


trance89
Topikgazda

Pár órát használtam global fw-t mind a 3 routeremen, már jó ideje kínain vagyok szóval nincs vele sok tapasztalatom.
Kínai fw(eredeti/patchelt mindegy) + bdata módosítás és így használhatod az alkalmazást is. App nélkül elég a patchelt fw is.

(#4424) kareszkaresz válasza trance89 (#4423) üzenetére


kareszkaresz
tag

sok eszkozom van xiaomi is reszben amihez kell a mi home app ,amik raadasul cuccosok. valaki itt azt irta hogy lehet kinai a router attol hogy a cuccaim globalosok ebben perpillanat tapasztalatom még nincs, mert az ellenkezojet is irta már valaki hogy bdata es app region egyeznie kell hogy menjen az app, de ugye ez globalos cuccoknal kinai firmwareel viszont kizárt :)

valahol irta valaki hogy a patchelt fw-en nincs aiot antenna csak a gyárin, csupan ki-be kapcsolhato weben h vilagit-e vagy sem. ez mennyiben allja meg a helyet?

[ Szerkesztve ]

Forum hozzaszolasokat nem biztos, de a privat uzeneteket meg aznap elolvasom ...

(#4425) Tiédetis


Tiédetis
senior tag

sziasztok

hogyan tudom összehozni az ax1800-t egy huawei ont-vel, hogy az iptv is menjen?

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#4426) Rick4 válasza Tiédetis (#4425) üzenetére


Rick4
félisten

A telekom csoportban le lett írva! ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4427) Jozsó


Jozsó
tag

Nekem egyre gyanúsabb, hogy vhogy ennek a routeremnek nem tökéletes a wifije. Vagy AP módban nem jön ki belőle a maximum. Most vettem vadiúj laptop, leülök a router alá, kapcsolat sebessége 1,2 Gbs, speedtest mérése szerint 150 megabit. Vezetékesen ugyanez a laptop 940 megabitet tud. És ez már a harmadik wifi6-os cucc otthon és egyiken sem megy át több. Még a 300 megabit volt a maximum, de akkor a 36-os csatornán volt. Az viszont nálunk full zsúfolt. Így átraktam a 149-es-re. Ott csak 80 Mhz-et tud, amitől a wifi 6-os eszközök lelassultak (akkor lett a 300-ból 150) viszont az ac-s eszközök felgyorsultak (120-ról 250-re). Szóval vagy van vmi titokzatos beállítás, vagy rossz az eszköz.

(#4428) trance89 válasza Jozsó (#4427) üzenetére


trance89
Topikgazda

Ha kábelen sem megy át a gbit akkor vmi nagy gond van.
Reset volt?

[ Szerkesztve ]

(#4429) Rick4 válasza trance89 (#4428) üzenetére


Rick4
félisten

Azt írta, hogy "Vezetékesen ugyanez a laptop 940 megabitet tud", szóval "elvileg" azt írta, hogy erre a routerre dugva kábelen a router áttolja a gigabitet.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4430) pisti222 válasza Jozsó (#4427) üzenetére


pisti222
csendes tag

Érdemes megvizsgálni milyen eszközök vannak a rutteren egyidőben és milyen kommunikáció zajlik. Egy eszköz nem megfeleleő működése is okozhat ilyen jellegű lassulást. Szerintem ilyen problémád lehet, és nem a routerben keresném a hibát, ha az FW frissítés után volt rendes reset. A csatorna zsúfoltság is okozhat ilyet, de 5ghz esetén ez kevésbé jellemző, mert a távolság jelentősen rövidebb, mint 2,4-nél. Esetleg egy analiser app segíthet ha felteszed telóra.

(#4431) trance89 válasza Rick4 (#4429) üzenetére


trance89
Topikgazda

Ja igen, félreolvastam. pisti leírta a lehetséges okokat

(#4432) CortezX


CortezX
aktív tag

Üdv! Lehet hülye kérdés, de ha az AX3600 mellé vennék egy másikat mesh-be, akkor a 2. router LAN portjai ugyanúgy használhatóak mint a "fő" router portjai? Összesen 5 LAN-ra lenne szükségem és így nem kéne plusz switchet vennem :)

(#4433) trance89 válasza CortezX (#4432) üzenetére


trance89
Topikgazda

Üdv. Igen :)

[ Szerkesztve ]

(#4434) Tiédetis


Tiédetis
senior tag

Nálam egyenlőre hg8245H mögött van az AX1800-as.
Mi 10T Pro-val mérve
Telekom 1Gbit/s

[link]

[ Szerkesztve ]

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#4435) Bali1974


Bali1974
csendes tag

Sziasztok,
Vásároltam egy AX3600 router mert okosotthon rendszerem van és tehát sok az eszközöm és viszonylag nagy lefedetség kell.
A bdata átirása nélkül próbáékoztam több firmwerrel de mindeggyiknél elakadtam ott hogy ugyebár nekem sok eszközöm van ami fix IP cimes és ebben a routerben nem lehet cimet változtatni csak 192.168.31.X tartományban nekem mindenem 192.168.1.X van.
Nincs vagy nem tudtok olyan firmwert aminek ebbe a tartományba is lehet IP cimet oszta?

(#4436) enginev3.0 válasza Bali1974 (#4435) üzenetére


enginev3.0
félisten

Át lehet írni 1.1-re is a tartományt

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4437) Bali1974 válasza enginev3.0 (#4436) üzenetére


Bali1974
csendes tag

Jelenleg most az 1.0.227 xqrepack-mi stabil verzió van fenn de itt sem engedi. elotte a 3.0.22 volt az sem engedte.
Melyik verzioban van benne?

(#4438) Bali1974 válasza Bali1974 (#4437) üzenetére


Bali1974
csendes tag

Bocsi, kozben megvan. én voltam a hülye

(#4439) Bali1974


Bali1974
csendes tag

Próbálgatom ezt a bdata filt atirogatni de nem sikerül: itt akadok el
header.py modify --country CN bdata_mtd9.img bdata_mtd9.img.modified
Piton felvan telepitve, parancssporba beirom a fenti sort, de nem történik semmi.
Mit csionálok rosszul?

[ Szerkesztve ]

(#4440) FingR86 válasza Bali1974 (#4439) üzenetére


FingR86
őstag

lehet nem jó verziós pitonod van feltéve
ha jól rémlik két külön verziós pitonhoz volt vmi módosítás vhol a parancsban.
ez alapján könnyen végig tudsz menni
[link]

[ Szerkesztve ]

(#4441) Bali1974 válasza FingR86 (#4440) üzenetére


Bali1974
csendes tag

ez alapján csináltam .
mikor beillesztem :header.py modify --country CN bdata_mtd9.img bdata_mtd9.img.modified
utanna enter felvillan a képernyő de nem ir ki semmit a modositott file sincs meg

(#4442) kareszkaresz válasza Bali1974 (#4441) üzenetére


kareszkaresz
tag

adott konyvtarban voltal parancssor kiadasakor?
a file neve megegyezett a parancsban leirtakkal?

Forum hozzaszolasokat nem biztos, de a privat uzeneteket meg aznap elolvasom ...

(#4443) Bali1974


Bali1974
csendes tag

megeggyezik minden, a piton ujratelepitettem path-al, de igy sem.
a sripts mappában létrehoz egy filt crc32.ccpithon-36 névvel

(#4444) tlala válasza Bali1974 (#4441) üzenetére


tlala
addikt

Már kell a header.py parancsba a -- model AX3600 is.
Indoklást lásd itt.

[ Szerkesztve ]

(#4445) kareszkaresz


kareszkaresz
tag

remote management opciot talalok az original softwareben valahol, vagy a patchelt firmwarees opciok kozott?
nem talalom a normal firmwarenel se appban se webes oldalán és nem mindegy h ez on vagy off.
mutatnátok egy kepet hogy merre van? simaban vagy patcheltben .

koszi

Forum hozzaszolasokat nem biztos, de a privat uzeneteket meg aznap elolvasom ...

(#4446) Bali1974 válasza tlala (#4444) üzenetére


Bali1974
csendes tag

sajnos igy sem megy, már kezdem feladni.
ha valakinek elküldöm a bdata filet megtudná csinálni valaki?
Vagy teamViewerrel ránézni?

(#4447) trance89 válasza Bali1974 (#4446) üzenetére


trance89
Topikgazda

Azzal a python verzióval és scripttel csinálod amit a gdrive mappámból szedtél le?
Az ott található 1-el régebbi script python 3.6.0-val tökéletesen működik, újabb script/python esetén voltak problémák, tlala leírta előttem a megoldást.
Küldd el pm-ben és estére megcsinálom, előbb nemnagyon lesz időm.

[ Szerkesztve ]

(#4448) Bali1974 válasza trance89 (#4447) üzenetére


Bali1974
csendes tag

Igen azzal csinálom.de próbáltam klala megoldását is , de az sem sikerült, próbáltam 3.7.0 pitonna is de azzal sem.
pm ben küldöm a filt.
Köszönöm

(#4449) Nagymelák válasza Bali1974 (#4448) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Nézd meg az itteni bejegyzéseimet és az azokra kapott válaszokat, én is bénáztam vele, hátha abban lesz a megoldás számodra is.

(#4450) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Legolcsóbb mesh megoldásnak két darab AX1800 kínai FW-vel tudna működni nem? Most 12k-ért kapható...

Illetve mennyire jó a 2.4GHZ wifi szórása? Erős egymagában is akár?

Vagy inkább 20k-ért egy ax3000-et célszerű venni?

*Ha jól olvasom a nagy trükkje az a kínai FW-nek, hogy gond nélkül elérhetővé válik a nagyobb adóteljesítmény, amire ezeket gyárilag is tervezték (hiszen Kínában az engedélyezett), míg a szokásos Asus meg egyéb eszközöknél nem igazán lehet hatékonan növelni ezt a teljesítményt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.