Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 19:21:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) Tim82 válasza dynax (#5850) üzenetére


Tim82
nagyúr

Gondolom, ugyanaz a probléma és ugyanaz a megoldás, mint itt is volt: [link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5852) dynax válasza Tim82 (#5851) üzenetére


dynax
tag

köszönöm ! közben ide eljutottam , nem volt luci ahogy ezt irta is telepítésnél, fel akartam rakni de nem ment az update , ping volt ssh-n a 8.8.8.8-ra de a nslookup nem ment , eddig kerestem hol tudom megadni a wan dns-t ssh-ból :D de meglett , szoval van luci , most épp arra probálok rájönni hogy melyik rádio melyik mert hármat látok és azt hittem csak kettő van :D

(#5853) Tim82 válasza dynax (#5852) üzenetére


Tim82
nagyúr

Van egy dedikált AIoT rádió az AX3600-ban, azért látsz 3 rádiót. Az 2,4 GHz-es, ha jól emlékszem, nekem nem kellett anno, így kikapcsoltam.

Szerk.: az OpenWRT wiki szerint ez a "QCA9889 1×1 ac/n" jelölésű eifi interfész.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5854) dynax válasza Tim82 (#5853) üzenetére


dynax
tag

bevallom nekem is ez ugrott be csak probáltam kibogarászni hogy melyik rádio melyik :D már nagyon késő volt este és örültem hogy megy de reggel láttam hogy az ax-es wifik mennek de az ac nem szoval valamit még elrontottam , de legalább maradt mára is program :D

(#5855) tlala válasza dynax (#5854) üzenetére


tlala
addikt

A 0-s radio az nem kell, az a Xiaomi Miot - de az úgysem megy OpenWrt-n keresztül (meg értelme sincs sok, inkább gyártói érdekeket szolgál).
Az 1-es és 2-es Generic kell, és abból is az egyik láthatóan csak a 5 GHz-es csatornákra állítható be, szóval az az 5 GHz. A másik radio meg csak a 2.4 GHz csatornákra állítható.
Ezután a "Wireless Security" fülön be kell állítani az SSID-t és a titkosítást, hogy ne maradjon nyitott a wifi, és alapvetően kész.

(#5856) Rick4 válasza tlala (#5855) üzenetére


Rick4
félisten

Biztos vagy abban, hogy a 0-s nem kell?

Nálam meg pont az működik, és a 2-es nem kell, AX hiányában nem is lenne annak értelme.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5857) Tim82 válasza Rick4 (#5856) üzenetére


Tim82
nagyúr

Függetlenül attól, hogy nálad épp melyik sorszámmal van, nálad is ugyanúgy az AiOT rádió az, ami ki van kapcsolva.

Azt nem tudom, hogy az OpenWRT milyen alapon és mennyire következetesen osztja ki az elérhető rádióknak a 0, 1, 2 sorszámokat (az én AX3600-amhoz csütörtök estig nem jutok, hogy megnézzem), erre dchard vagy xabolcs biztosan tud valamit írni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5858) Rick4 válasza Tim82 (#5857) üzenetére


Rick4
félisten

Mitől lehet keveredés? Egyáltalán hogy lehet, hogy nem ugyanaz a sorrend?
Nincs gond, ha keveredik, csak akkor nem a sorszám lesz az ismertetőjegy, melyiket kell kikapcsolni, hanem amelyik nem ismeri az AX-es sugárzást.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5859) tlala válasza Rick4 (#5858) üzenetére


tlala
addikt

Szerintem amikor az OpenWrt indult az AX3600-asra, akkor még a fw-ben az AiOT volt a radio0 - erre emlékeztem én is.

(#5860) tlala válasza tlala (#5859) üzenetére


tlala
addikt

(#5861) Rick4 válasza tlala (#5860) üzenetére


Rick4
félisten

Hmm, nem tudom, miért van ez a kavarodás, én még valamikor múlt évben frissítettem, akkor még a dimfish verzióra, és emlékeim szerint itt mindvégig a 3-as volt az AIOT.

De mindegy, a lényeg, hogy amelyik nem tud AX-et, de 5GHz, az lesz az aiot rádió.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5862) Tonyk válasza tlala (#5859) üzenetére


Tonyk
veterán

Olyannyira, hogy két nappal ezelőtt felpakoltban is így van:

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5863) Doky1988


Doky1988
senior tag

Sziasztok!

5Ghz-es WIFIt milyen beállításokkal érdemes használni?
Ilyen, hogy pl titkosítás WPA2-PSK/WPA3-SAE mixed mode vagy simán WPA3-SAE? Melyik a jobb, ideálisabb?

Telefonom tudja a WIFI6ot.
WIFI szélességet érdemes 160mhz-en használni?
OpenWRT van rajta.

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#5864) Tim82 válasza Rick4 (#5858) üzenetére


Tim82
nagyúr

Inkább az lesz az egyértelmű ismertetőjel szerintem, hogy az AiOT rádiónál ezt olvasod: "QCA9889", a másik kettőnél: "IPQ8074".

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5865) Rick4 válasza Tim82 (#5864) üzenetére


Rick4
félisten

Oké, ezzel szerintem ezt tisztába is tettük, nade nálam miért van másik sorrendben? Az lehet, hogy a dimfish- féle openwrt miatt, sőt, volt egy időszak, amikor egy AX6- os router fw volt fent, ami beülről ugyanez az eszköz, csak a burkolat más, majd végül a hivatalos openwrt, de abból már az AX3600-as lett feltéve? ?

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5866) Tim82 válasza Rick4 (#5865) üzenetére


Tim82
nagyúr

Erre, ahogy az #5857-ben is írtam, én nem fogok tudni válaszolni. :N

Az ismertetőjel maga azon alapszik, gondolom, hogy külön chipset felel az AiOT rádióért, ez lenne a QCA9889.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5867) Rick4 válasza Tim82 (#5866) üzenetére


Rick4
félisten

Oké, értem, csak továbbgondoltam, és feltettem még egyszer ugyanazt a kérdést! :R

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5868) dynax válasza Tim82 (#5866) üzenetére


dynax
tag

én ugy derítettem ki hogy a qca az max 200mW , míg a másik kettő 1000mW-ot tud :) nekem eddig a kinai fw-vel volt egy ax és egy n-es csatornám de most az ax-es csatorna nem tud ac-t csak ax-et :( ebben még tudnátok segíteni ? :) ha ax-re állítom olyan mintha visszafelé nem lenne kompatibilis csak ax-et ad

(#5869) Tim82 válasza dynax (#5868) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha úgy érted, hogy AC-s kliens nem tud rá kapcsolódni, akkor gondolom, a választott titkosítási mód nem jó, nem támogatja a kliens.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5870) mano42 válasza dchard (#5731) üzenetére


mano42
aktív tag

Helló, segítséget szeretnék kérni. Az a gondom, hogy vettem egy tuya kompatibilis konnektort és amikor hozzá akarom adni, kihal a WiFi és vissza sem jön ameddig újra nem inditom a routert. Mindegyik rádió, mindegyik ssid. Milyen logot és hova kell elküldeni? Openwrt

(#5871) mano42 válasza mano42 (#5870) üzenetére


mano42
aktív tag

Végül úgy adtam hozzá, hogy kihúztam a routert, létrehoztam egy hotspotot a telefonon ugyanazzal az ssidvel és jelszóval mint amire a smart cuccokat pakolom és hozzáadtam a konnektort a tuyahoz. Utána simán ráállt a routerre. Viszont aggasztó, hogy egy Smart kütyü párosításkor ennyire ki tudja akasztani a routert.

[ Szerkesztve ]

(#5872) xabolcs válasza mano42 (#5871) üzenetére


xabolcs
őstag

Erdekes dolgok ezek. Es miutan igy ravetted oket, hogy kapcsolodjanak a routerhez, nem olik le azonnal?

Csak mert greem-nek is pont ugyanilyen problemai voltak/vannak a nemzetkozi forumon (a Dynalink DL-WRX36 testvermodellel). Neki is Tuya eszkozei vannak. ;]

Egyebkent, ha mar Tuya: probaltad mar Tasmota-sitani oket?

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#5873) mano42 válasza xabolcs (#5872) üzenetére


mano42
aktív tag

Azután nincs gond. Érdekes, hogy például a Xiaomi eszközök nem okoznak galibát. És ez már a második tuya cucc ami ezt csinálja, de az elsőnél azt hittem, hogy a build még nem stabil. De azóta n frissítés jelent meg. Még nincs tasmota, viszont a tuya cloud apival már integrálva van a HA-ba.

[ Szerkesztve ]

(#5874) n1nja


n1nja
tag

Sziasztok.
Adott 2 AX1800 Meshben. Feltenném a kínai fw-t. Jól gondolom, hogy letöltöm a gyártó oldaláról majd router oldalán feltolom és modolt miWifi appal bekonfigolom?
Kell figyelnem valami egyébre?
Köszi!

(#5875) dchard válasza mano42 (#5870) üzenetére


dchard
veterán

system log és kernel log amiben maga a crash benne van. Becsomagolod, feltolod westransfer-re és belinkeled ide.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5876) mano42 válasza dchard (#5875) üzenetére


mano42
aktív tag

A mostani esetrol nem mentettem logot, de itt az elobbi. https://we.tl/t-BeCpp1qxOa

(#5877) dchard válasza mano42 (#5876) üzenetére


dchard
veterán

Ez nem crash, és régi firmware-el volt. Meg kéne nézni a legújabbal (2.9.0.1) és úgy hogy az IoT rádió tiltva van. A syslog pedig hiányos. Nem kell belőle kivágni semmit, az a jó ha a boot-tól benne van minden.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5878) mano42 válasza dchard (#5877) üzenetére


mano42
aktív tag

(#5879) mano42 válasza dchard (#5877) üzenetére


mano42
aktív tag

Amúgy iot rádió mindig tiltva.

(#5880) dchard válasza mano42 (#5878) üzenetére


dchard
veterán

Itt viszont a firmware dől össze, értelemszerűen mivel a firmware a Qualcomm zárt forrású terméke, ezzel megint nem tudunk mit kezdeni. Az azért érdekes, hogy több ezer féle Wifi klienssel nem jön elő ilyesmi, csak pont ezzel a Tuya nevű akrámivel...

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5881) mano42 válasza dchard (#5880) üzenetére


mano42
aktív tag

Végülis ez már a harmadik. Az első egy Earu biztosíték volt, a második egy Hoff márkájú okos konnektor (aminek a reléje megment időközben, de ez egy külön történet), és ez a mostani pedig egy Pni okos konnektor. Mindharommal megjártam, ugyanaz a crash. Érdekesség képpen a Xiaomi, aqara, Broad link, tplink kütyükiel nem volt ilyen gondom.

(#5882) dchard válasza mano42 (#5881) üzenetére


dchard
veterán

Ha elég perverz lennél azt mondanám: meg kell próbálni egy olyan AP-n ami nem dől össze és megnézni hogy ugyan mi a tökömet küld ami nem tetszik, de van egy olyan sanda gyanúm, hogy valamit alacsony réetegen (WLAN MAC) szar el az eszköz, különben nem a wifi fw dőlne össze, hanem a driver vagy a mac80211 rész.

Amit tudok még ajánlani: adok debug kódot, azzal elindítod a routert wifi részét debug módban, minden más létező eszközt kikapcsolsz a közeledben, és megpróbálsz egy debug logot generálni miközben a szar eszköz (és csak az) megpróbál konnektálni és összedől a cucc. Azt még kiagyalom hogy a FW debug dumpot valahogy ki tudnád-e nyerni. Mi nem megyünk vele semmire, de a Qualcomm-tól talán ránéz valaki.

Ha visszaemlékszel, az AX6 vs. wifi FW témában 4 hónapig baszogattam őket, 3 hónapig nem válaszoltak, majd a 2.9.0.1-ben megoldották a gondot. Tehát ehhez abszolút kitartás kell. Ha rá tudunk mutatni arra, hogy több különböző eszköz is érintett (tudni kéne hogy nem ugyanaz a kommunikációs modul/chip van mindben ami szar), akkor talán hamarabb reagálnak. Akárhogy is: nem két pillanat egy ilyen javítás.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5883) mano42 válasza dchard (#5882) üzenetére


mano42
aktív tag

Amint lesz egy kis időm felrakom az openwrt egy rPi -re, és azzal próbálkozom, hátha ki tudom nyerni a kommunikációt. Amúgy elég aggasztó, hogy tegyük fel valakit rá engedek a guest hálózatra és az illető ha akarja, rosszhiszeműen ki tudja ütni a routert csupán azzal, hogy rápakol egy tuyás kütyüt.

(#5884) Anász


Anász
tag

Sziasztok!

Anno majd pont egy éve vettem hapróról egy AX3600at, amire az eladó feltette a 1.1.19+SSH+MI+txpwr-t. Én ezzel használtam, különösebb piszkálás nélkül, viszont most szeretném fetenni rá az openwrtt.

Ezen lépések alapján haladnék, viszont már a gyári visszaállításnál elakadok, itt:
Routert áramtalanítod. Nyomod a reset gombot folyamatosan, bedugod a tápot a routerbe, nyomod tovább a reset gombot, power led kis idő után elkezd villogni majd abbamarad, nyomod tovább a reset gombot, power led ismét elkezd villogni. Amikor abbamarad második körös villogás, a reset gombot elengedheted.

Hiába nyomom több percig is a reset gombot, a második körös villogás nem akar elkezdődni. A MIWIFIRepairTool tftp.logba ezek íródnak:

Complex DNS request : ignored [21/05 11:49:02.649]
Message truncated (length was 8) [21/05 11:49:02.657]
Complex DNS request : ignored [21/05 11:52:11.733]
Message truncated (length was 8) [21/05 11:52:11.742]
Complex DNS request : ignored [21/05 11:54:50.841]
Message truncated (length was 8) [21/05 11:54:50.849]
Complex DNS request : ignored [21/05 11:58:11.475]
Message truncated (length was 8) [21/05 11:58:11.482]
Complex DNS request : ignored [21/05 12:09:30.172]
Message truncated (length was 8) [21/05 12:09:30.179]
Complex DNS request : ignored [21/05 12:09:55.827]
Message truncated (length was 8) [21/05 12:09:55.833]

Mit csinálok rosszul?

“There's nothing more permanent than a temporary fix.“

(#5885) mano42 válasza Anász (#5884) üzenetére


mano42
aktív tag

Kövesd ezt. Az ssh opciót. https://openwrt.org/toh/xiaomi/ax3600

[ Szerkesztve ]

(#5886) nagyra


nagyra
tag

Sziasztok! Tavaly januárban vásároltam egy második AX3600-at, abból a célból, hogy kirakom a garázsba (zárt épület) és kialakítok egy vezeték nélküli mash hálózatot. Ugyan kicsit necces volt (elég távol van a main router), de volt egy pont, ahol még 2.4GHz-en is 100Mbit/s felett jött a net, és stabilan. Kb. fél éve újramértem a netsebességet, már csak nagyjából 20Mbit/s volt (le- és feltöltés is), viszont még mindig stabil volt, gondoltam, hogy a két router közé bekerült vmi fémtárgy, biztosan romlott a jelerősség, de nekem még ez a 20Mbit/s is bőven elég a kertbe, szóval nem foglalkoztam vele. Pár napja szólt a párom, hogy gond van, a kertben nem tölt be egyetlen weboldal sem...
Ma megnéztem, a letöltési sebesség 9Mbit/s körül volt, a feltöltés pedig 1Mbit/s körül, és instabilan. Mindkét router újraindítása megvolt, nem lett jobb. Megpróbáltam pár nagyobb fém dolgot arrébb rakni a lakásban, de nem javult a helyzet.
MiWifi app írta, hogy a mash jelerősség Excellent, de gondoltam, hogy kipróbálom vezeték nélküli extender módban, hogy mit produkál. Applikációból "kipárosítottam" a kerti eszközt, írta is, hogy akkor csinál rajta egy factory reset-et.
Kimentem a garázsba, keresem mobiltelefonról az "alapnevű" routert, de semmi :Y Wifi figyelő alkalmazásból látom, hogy még csatorna szinten sincs meg az eszköz... Kivittem laptop-ot, ethernet kábel bedug. Beállítási varázsló végignyomkod, wireless repeater módban keresi az elérhető vezeték nélküli hálózatokat, de egy sincs :Y Átállítottam másik módba, varázsló helyett megnyitottam az admin felületet, a Wi-Fi settings fülön látom, hogy a 2.4G Wi-Fi és 5G Wi-Fi rész beállításai is hiányoznak, teljesen üres:
[kép]
Próbáltam ezután is újraindítani, illetve factory reset-elni is, de ugyan ez maradt...
Valaki találkozott már ilyennel? 3.0.22 ROM, kínaihatótávnövelve...

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#5887) mano42 válasza nagyra (#5886) üzenetére


mano42
aktív tag

Az első ax 3600 routeremet ugyanebből az okból cserélték garisan.

(#5888) Anász válasza mano42 (#5885) üzenetére


Anász
tag

Köszi, meglett! :R

“There's nothing more permanent than a temporary fix.“

(#5889) nagyra válasza nagyra (#5886) üzenetére


nagyra
tag

Update: hátha más is beleszaladna ebba a fa... hibába. Röviden, a mesh "kipárosításakor" + resetkor sikerült valahogy letiltania magán a wifi hálózatokat, a logban ez a részlet volt a gyanús:
========== wlanconfig wl0 list >> /tmp/xiaoqiang.log
Error received: -19 

Az interneten nem találtam erről semmit, szóval újracsináltam a kínaisítást folyamatát, a végén feltoltam a 3.0.22 ROM teljesítmény moddolt verzióját. Így sikerült felélesztenem a wifi hálózatokat is. Beállítottam wireless repeater üzemmódra, a főrouterem 2.4GHz csatornájára. Létre is jött szépen a "plus" nevű hálózat mindkét frekin. Így a garázsban most 60Mbit/s körül van az internyet, viszonylag stabilan, nem sokkal rosszabb így extender-ként, mint legelőször volt mesh-ben használva.

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#5890) mano42 válasza nagyra (#5889) üzenetére


mano42
aktív tag

Jo tudni. En azt hittem az enyemnek meghalt a wifije fizikailag. Szerencsere csereltek garisan.

(#5891) atibuc


atibuc
tag

Ez a típus a meglévő UPS hálózatot tudja kibővíteni? Ha jól gondolom. AP módban SWITCH-ként működjön?
Előre is köszönöm a választ.

Minden annyit ér, amennyit fizetnek érte!!

(#5892) Rick4


Rick4
félisten

Sziasztok!
A gyári szoftverrel működött a wifi két sávjának használata egy SSID-vel, nem is volt gond, OpenWRT-vel nálam ez annyira nem akart jó lenni, így külön nevet kaptak, és a telefonok az 5GHz-es sávon vannak fixen.
Nem tudom, hogy ennek az azonos SSID-nek volt-e bármi háttér trükkje, ami a neveken kívül mást is csinált, de a gyári rendszerrel jól működött.
Most kapcsoltam be a klímát, ami wifin vezérelhető, de mivel az a 2.4-es sávon megy, a telefonok meg az 5GHz-en, és most eltér a két SSID, nem is tudom összekapcsolni a két eszközt, szóval vagy visszatérek a telefonnal is a 2.4-re, vagy nem álligatom telefonról a wifit, vagy azonos néven fut a routeren a két wifi sáv, és az eszközök arra állnak, amelyik nekik jobb.
Ezekből az utolsó lenne logikus, de bárhogy nézem az OpenWRT menüt, nem találom azt a kapcsolót, hogy két sáv egy név nem lehet, hogy ez nem tetszik a telefonnak?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5893) Mate válasza Rick4 (#5892) üzenetére


Mate
nagyúr

Párosítás után, ha visszamész telefonnal 5GHz-re nem látja a klímát? Nekem azért kellett kikapcsolnom a gyári 1 ssid-t, mert nem tudtam párosítani pár eszközt, mert telefon 5, míg az eszköz 2,4GHz-re csatlakozott.

(#5894) Rick4 válasza Mate (#5893) üzenetére


Rick4
félisten

Gondolom menne, hiszen ha megvan a kapcsolat, onnan már mobilnetről is megy, inkább csak azt a lehetőséget kutattam volna, hogy visszamennék az azonos ssid-re, és van-e beállítás, ami összefűzi a két sávot, mert hogy most 5GHz-en is csak 288 mbit a sebesség, pedig két fal válasz el a routertől.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5895) mano42


mano42
aktív tag

A legujabb snapshot ilyen hibat dob: Valakinek van otlete?

"url": "https://sysupgrade.openwrt.org",
"revision": "r23238-abcb30d36c",
"advanced_mode": "0",
"sha256_unsigned": "",
"branch": "SNAPSHOT",
"efi": null,
"profile": "xiaomi,ax3600",
"target": "ipq807x/generic",
"version": "SNAPSHOT",
"packages": [
"UDPspeeder",
"ath10k-firmware-qca9887-ct",
"ath11k-firmware-ipq8074",
"base-files",
"busybox",
"ca-bundle",
"dnsmasq",
"dropbear",
"firewall4",
"fstools",
"fwtool",
"getrandom",
"hostapd-common",
"ipq-wifi-xiaomi_ax3600",
"iw",
"iwinfo",
"jansson",
"jshn",
"jsonfilter",
"kernel",
"kmod-ath",
"kmod-ath10k-ct-smallbuffers",
"kmod-ath11k",
"kmod-ath11k-ahb",
"kmod-cfg80211",
"kmod-crypto-acompress",
"kmod-crypto-aead",
"kmod-crypto-ccm",
"kmod-crypto-cmac",
"kmod-crypto-crc32c",
"kmod-crypto-ctr",
"kmod-crypto-gcm",
"kmod-crypto-gf128",
"kmod-crypto-ghash",
"kmod-crypto-hash",
"kmod-crypto-hmac",
"kmod-crypto-manager",
"kmod-crypto-michael-mic",
"kmod-crypto-null",
"kmod-crypto-rng",
"kmod-crypto-seqiv",
"kmod-crypto-sha512",
"kmod-gpio-button-hotplug",
"kmod-hwmon-core",
"kmod-leds-gpio",
"kmod-lib-crc-ccitt",
"kmod-lib-crc32c",
"kmod-lib-lzo",
"kmod-libphy",
"kmod-mac80211",
"kmod-nf-conntrack",
"kmod-nf-conntrack6",
"kmod-nf-flow",
"kmod-nf-log",
"kmod-nf-log6",
"kmod-nf-nat",
"kmod-nf-reject",
"kmod-nf-reject6",
"kmod-nfnetlink",
"kmod-nft-core",
"kmod-nft-fib",
"kmod-nft-nat",
"kmod-nft-offload",
"kmod-nls-base",
"kmod-phy-aquantia",
"kmod-ppp",
"kmod-pppoe",
"kmod-pppox",
"kmod-qca-nss-dp",
"kmod-qca-ssdk",
"kmod-qrtr",
"kmod-qrtr-smd",
"kmod-slhc",
"kmod-thermal",
"kmod-usb-core",
"kmod-usb-dwc3",
"kmod-usb-dwc3-qcom",
"kmod-usb-xhci-hcd",
"kmod-usb3",
"libblobmsg-json",
"libc",
"libiwinfo",
"libiwinfo-data",
"libjson-c",
"libjson-script",
"libmbedtls",
"libmnl",
"libnftnl",
"libnl-tiny",
"libubox",
"libubus",
"libuci",
"libuclient",
"libucode",
"libustream-mbedtls",
"logd",
"luci",
"luci-app-attendedsysupgrade",
"luci-app-nlbwmon",
"luci-app-simple-adblock",
"luci-theme-material",
"mc",
"mtd",
"netifd",
"nftables-json",
"odhcp6c",
"odhcpd-ipv6only",
"openwrt-keyring",
"opkg",
"ppp",
"ppp-mod-pppoe",
"procd",
"procd-seccomp",
"procd-ujail",
"ubi-utils",
"uboot-envtools",
"ubox",
"ubus",
"ubusd",
"uci",
"uclient-fetch",
"ucode",
"ucode-mod-fs",
"ucode-mod-ubus",
"ucode-mod-uci",
"urandom-seed",
"urngd",
"usign",
"wireless-regdb",
"wpad-basic-mbedtls"
],
"diff_packages": true,
"filesystem": "squashfs",
"client": "luci/git-23.132.65998-fa9fb2f"
}
STDERR:
Package list missing or not up-to-date, generating it.

Building package index...
Downloading https://downloads.openwrt.org/snapshots/targets/ipq807x/generic/packages/Packages.gz
Updated list of available packages in /home/aparcar/asu/worker1/cache/SNAPSHOT/ipq807x/generic/build_dir/target-aarch64_cortex-a53_musl/root-ipq807x/../../../../../../../../../../../home/aparcar/asu/worker1/cache/SNAPSHOT/ipq807x/generic/dl/openwrt_core
Downloading https://downloads.openwrt.org/snapshots/targets/ipq807x/generic/packages/Packages.sig
Signature check passed.
Downloading https://downloads.openwrt.org/snapshots/packages/aarch64_cortex-a53/base/Packages.gz
Updated list of available packages in /home/aparcar/asu/worker1/cache/SNAPSHOT/ipq807x/generic/build_dir/target-aarch64_cortex-a53_musl/root-ipq807x/../../../../../../../../../../../home/aparcar/asu/worker1/cache/SNAPSHOT/ipq807x/generic/dl/openwrt_base
Downloading https://downloads.openwrt.org/snapshots/packages/aarch64_cortex-a53/base/Packages.sig
Signature check passed.
Downloading https://downloads.openwrt.org/snapshots/targets/ipq807x/generic/kmods/6.1.31-1-60f86a80e0a69b692f8cccde5fa6019e/Packages.gz
Updated list of available packages in /home/aparcar/asu/worker1/cache/SNAPSHOT/ipq807x/generic/build_dir/target-aarch64_cortex-a53_musl/root-ipq807x/../../../../../../../../../../../home/aparcar/asu/worker1/cache/SNAPSHOT/ipq807x/generic/dl/openwrt_kmods
Downloading https://downloads.openwrt.org/snapshots/targets/ipq807x/generic/kmods/6.1.31-1-60f86a80e0a69b692f8cccde5fa6019e/Packages.sig
Signature check passed.
Downloading https://downloads.openwrt.org/snapshots/packages/aarch64_cortex-a53/luci/Packages.gz
Updated list of available packages in /home/aparcar/asu/worker1/cache/SNAPSHOT/ipq807x/generic/build_dir/target-aarch64_cortex-a53_musl/root-ipq807x/../../../../../../../../../../../home/aparcar/asu/worker1/cache/SNAPSHOT/ipq807x/generic/dl/openwrt_luci
Downloading https://downloads.openwrt.org/snapshots/packages/aarch64_cortex-a53/luci/Packages.sig
Signature check passed.
Downloading https://downloads.openwrt.org/snapshots/packages/aarch64_cortex-a53/packages/Packages.gz
Updated list of available packages in /home/aparcar/asu/worker1/cache/SNAPSHOT/ipq807x/generic/build_dir/target-aarch64_cortex-a53_musl/root-ipq807x/../../../../../../../../../../../home/aparcar/asu/worker1/cache/SNAPSHOT/ipq807x/generic/dl/openwrt_packages
Downloading https://downloads.openwrt.org/snapshots/packages/aarch64_cortex-a53/packages/Packages.sig
Signature check passed.
Downloading https://downloads.openwrt.org/snapshots/packages/aarch64_cortex-a53/routing/Packages.gz
Updated list of available packages in /home/aparcar/asu/worker1/cache/SNAPSHOT/ipq807x/generic/build_dir/target-aarch64_cortex-a53_musl/root-ipq807x/../../../../../../../../../../../home/aparcar/asu/worker1/cache/SNAPSHOT/ipq807x/generic/dl/openwrt_routing
Downloading https://downloads.openwrt.org/snapshots/packages/aarch64_cortex-a53/routing/Packages.sig
Signature check passed.
Downloading https://downloads.openwrt.org/snapshots/packages/aarch64_cortex-a53/telephony/Packages.gz
Updated list of available packages in /home/aparcar/asu/worker1/cache/SNAPSHOT/ipq807x/generic/build_dir/target-aarch64_cortex-a53_musl/root-ipq807x/../../../../../../../../../../../home/aparcar/asu/worker1/cache/SNAPSHOT/ipq807x/generic/dl/openwrt_telephony
Downloading https://downloads.openwrt.org/snapshots/packages/aarch64_cortex-a53/telephony/Packages.sig
Signature check passed.
Downloading file:packages/Packages
Updated list of available packages in /home/aparcar/asu/worker1/cache/SNAPSHOT/ipq807x/generic/build_dir/target-aarch64_cortex-a53_musl/root-ipq807x/../../../../../../../../../../../home/aparcar/asu/worker1/cache/SNAPSHOT/ipq807x/generic/dl/imagebuilder
Downloading file:packages/Packages.sig
Signature check failed.
Remove wrong Signature file.
Collected errors:
* pkg_hash_check_unresolved: cannot find dependency libubox20230523 for mtd
* pkg_hash_fetch_best_installation_candidate: Packages for mtd found, but incompatible with the architectures configured
* opkg_install_cmd: Cannot install package mtd.
* satisfy_dependencies_for: Cannot satisfy the following dependencies for mtd:
* libubox20230523
* opkg_install_cmd: Cannot install package mtd.
make[2]: *** [Makefile:186: package_install] Error 255
make[1]: *** [Makefile:151: _call_manifest] Error 2
make: *** [Makefile:271: manifest] Error 2

(#5896) xabolcs válasza mano42 (#5895) üzenetére


xabolcs
őstag

Tegnap frissult a libubox (libubox: update to the latest version), talan azt nem veszi be a gyomra.

Ha kiveszed az mtd csomagot, akkor rendben lefordul:
r23262-b6e0a24c49 / 2023-06-04T16:38:03.000000Z

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#5897) mano42 válasza xabolcs (#5896) üzenetére


mano42
aktív tag

Kivettem, feltettem a legújabbat, soft brick. Recovery tftp-vel, utána megint felnyomtam a legújabbat, nem megy a WiFi. Downgradeltem egy verzióval regebbire, most minden oké.

(#5898) xabolcs válasza mano42 (#5897) üzenetére


xabolcs
őstag

Igen, a nem megy a Wifi-t (#12815: Xiaomi AX3600 IPQ8074 problem with WiFi - exception and radio is down) 2 oraja javitottak:
Revert "ath11k-firmware: update to WLAN.HK.2.9.0.1-01713-QCAHKSWPL_SILICONZ-1

Egyebkent ha a regi fw-vel felulirod az uj build fw-jet, akkor menni fog.

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#5899) mano42 válasza xabolcs (#5898) üzenetére


mano42
aktív tag

Azt csináltam de soft brick után. Apropó, én visszatértem a gyári kínai firmwaret, és újra végig csináltam a lépéseket az openwrt telepítésére. Vajon ment volna egyből az openwrt? A miwifi recoveryvel csináltam.

(#5900) xabolcs válasza mano42 (#5895) üzenetére


xabolcs
őstag

A nemzetkozi forumon hnyman adott normalis valaszt is a libubox problemara:

libubox was upgraded yesterday. Due to the 2-phased build strategy it may take 1-2 days before the buildbot again has a coherent package set (to be used by auc/attendedsysupgrade).
If you compile from sources, you can compile it right now.

Tehat nehany nap mulva lesz csak hasznalhato az auc. 🤷

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.