Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 19:21:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4051) st6969 válasza zelikocc (#4049) üzenetére


st6969
őstag

A MiWifi alkalmazást hogy kell használni? Feltettem, 3 lehetőséget kínál:
1. Sign in,
2. Sign up
3. Setup as new router.
Az elsőnél bejelentkeztet a Mi fiókba, és azonnal automatikusan elkezd routert keresni --> nem talál
Ha az utolsóra nyomok (setup as new router), ugyanezt a keresést indítja el --> szintén nem talál routert.
Mindeközben a router által működtetett wifi hálózatra vagyok kapcsolódva.
MIt nem csinálok jól?

(#4052) st6969 válasza st6969 (#4051) üzenetére


st6969
őstag

Aha... AP módban hiába görcsöl az ember. Router módban már működik. :W

Használ valaki vendéghálózatot AP módban? Router módban a MiWifi appal tudtam engedélyezni (böngészőből ugye nem elérhető ez a beállítás :(((), de visszatérve AP módba nem megy. Megjelenik a wifi hálózatok között, lehet is csatlakozni, de netet nem ad :O

(#4053) GuruZone


GuruZone
őstag

Sziasztok, bocsánat a visszatérő kérdésért:
Jelen állapot szerint mekkora művelet (azaz hány percig tart) egy itthon vásárolt AX3600 kínaisítása? Parancssori droidos fastboot dolgokban otthon vagyok már tizenéve, de a linux/unix nem az én asztalom.
Csak a térerő növelés a cél, meg hogy működjön a MiWifi.

Köszi!

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#4054) FingR86 válasza GuruZone (#4053) üzenetére


FingR86
őstag

Max 15 perc

(#4055) Fall-N válasza st6969 (#4052) üzenetére


Fall-N
veterán

Valószínűleg a Mesh hálózatra van felkészítve az eszköz, így az AP mód amolyan szükség megoldás lehet.

(#4056) GuruZone válasza FingR86 (#4054) üzenetére


GuruZone
őstag

Köszi!

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#4057) F.T.B


F.T.B
friss újonc

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy 2 db Xiaomi AX3600 routert szeretnék mash házózatba rakni, de valahogy nem megy... Mind a kettőn a legújabb frissítés van, elméletileg támogatnia kellene, tudnia kellene a mesht, de valahogy nem...
A szitu:
Digi a szolgáltató. A szolgáltató routere "bridge" módban van. Abból megy egy UTP kábel abba a AX3600-ba, ami a fő routernek szeretnék. A "fő" róuterből a másik AX3600-ba a LAN1 portból UTP kábel megy a második AX3600-ba, ott a WAN portba.
Külön-külön mind a kettő tökéletesen működik, de ugye mashbe nem tudom rakni.
Tudnátok segíteni, hogy mit kellene beállítani...
Azt javasolták, hogy a kettes szűmó routeren a DHCP szerver opciót ki kell kapcsolani...
Ebben tudna valaki segíteni, hogy hogyan tudnám ezeket működésre bírni, hogy mash hálózatként működjönek?
A segítségeteket előre is köszönöm!

(#4058) FingR86 válasza F.T.B (#4057) üzenetére


FingR86
őstag

Összefoglaló / Mesh hálózat beállítása:

(#4059) F.T.B válasza FingR86 (#4058) üzenetére


F.T.B
friss újonc

hát ezzel sajnos nem vagyok előrébb...

(#4060) FingR86 válasza F.T.B (#4059) üzenetére


FingR86
őstag

igazából azt sem írtad le milyen routered van (globan CN), milyen rendszer van rajta.
ha global EU dugós és a gyári rendszer van rajta, akkor ez le van írva az összefoglalóban:

" Ez a mesh autoconfig AX1800/3000/3600/6000 szériákon ugyanúgy működik a legfrissebb kínai fw-el, a régebbi kínai vagy global fw-ekkel külön bohóckodni kell (lásd összefoglaló)"

gondolom ekkor kell a script. [link]

[ Szerkesztve ]

(#4061) csabi10


csabi10
senior tag

Sziasztok!
Adott az AX3600 router kinai fw-vel digi 1000/300-as net laptopban wifi6 ax201. A csatorna jelenleg auto (40), a sáv 160/80/40/20 Mhz, a power 30 dBm.
Ezzel "csak" 500Mbps-t mérek közvelten a router mellett.
Van valami beállítás amivel feljebb lehetne tornázni a sebességet? Nem mintha nem lenne elég, de nem hiszem, hogy csak ennyit tud.

Mit lehet állítani, hogy jobb legyen?

[ Szerkesztve ]

(#4062) F.T.B válasza FingR86 (#4060) üzenetére


F.T.B
friss újonc

Gondolom akkor ez így jó lesz....
Azért mert valaki nem annyira penge ezekbe a dolgokba, GONDOLOM, nem kellene leznézni...
Segítséget szerettem volna kérni, nem kioktatást.... Azt hittem, hogy segítséget fogok kapni... Amúgy bocsánat, hogy a kb. 4000 hozzászólást nem tudtam egyesével végigolvasni...

(#4063) dchard válasza xabolcs (#4046) üzenetére


dchard
veterán

Az 5.15 alatt be fog menni az ipq807x platform upstream-be, az már elég biztosnak tűnik. Az NSS kódbázist egy régi-új dev megreszelte az új LTS kernelhez, holnap teszteljük, szóval a HW offload is újra menni fog. Pár hét és megindul az 5.15 migra OWRT alatt.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#4064) tlala válasza dchard (#4063) üzenetére


tlala
addikt

Szuper hírek, hajrá és gratula!

(#4065) xabolcs válasza dchard (#4063) üzenetére


xabolcs
őstag

K5.15 alatt "error: redefinition of 'struct in6_addr'" es baratait kapok, ha a pingcheck csomagot be szeretnem forditani. :U

Ha nem valasztom ki a csomagot, akkor rendben lefordul.

Erre most hozod a jo hireket! :R
Igy forditson az ember, fol se telepiti! :DDD

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#4066) FingR86 válasza F.T.B (#4062) üzenetére


FingR86
őstag

szerintem értékelned kellene, hogy egyáltalán kaptál bármiféle útbaigazítást azok után, hogy leírtam hol találod meg a megoldást. A "gondolom" rész pedig azért volt, mert még én sem csináltam soha, mert nem volt rá szükségem eddig... és próbáltam helyetted kitalálni a dolgot. Szívesen :U

(#4067) gabikiraly2


gabikiraly2
aktív tag

Sziasztok.

Vásárolnék egy ilyen routert. Az összefoglaló és néhány havi hozzászólás visszaolvasása után tisztában vagyok nagyjából mindennel. Egy kérdésem lenne: a wifi adó teljesítményét több lépcsőben is lehet változtatni? Csak addig emelném míg a konyhában is elfogadható lenne a sávszélesség. Természetesen kínai rendszerben gondolkozok.
Előre is köszönöm

Csend a lelke mindennek!

(#4068) tlala válasza gabikiraly2 (#4067) üzenetére


tlala
addikt

(#4069) gabikiraly2 válasza tlala (#4068) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Szuper, köszönöm szépen a gyors választ.

Csend a lelke mindennek!

(#4070) FingR86 válasza csabi10 (#4061) üzenetére


FingR86
őstag

Akkor valószínűleg vagy ennyit tud a laptop vagy túl zsúfolt a környezet. Nálam telo ennyit tud szobán belül.

(#4071) tlala válasza csabi10 (#4061) üzenetére


tlala
addikt

Nem biztos, hogy kell a 30dB, lehet, hogy épp amiatt lassú a sebesség, mert túl sok visszaverődés keletkezik a lakásban.
Illetve próbáld meg a fix 48-as csatornán.

(#4072) Zsadi válasza tlala (#4068) üzenetére


Zsadi
őstag

Ha átállítod a teljesítményt, mondjuk 1000mW-ra, utána a miwifi app mit mutat nálad a wifi beállításokban?
Ilyenkor nálam az app, energiatakarékos-t mutat. Ez így jó, vagy van valami hiba nálam?

(#4073) trance89 válasza Zsadi (#4072) üzenetére


trance89
Topikgazda

Azért mert a miwifi app nem ismeri az 1-30dbm opciókat, az a lényeges amit a webes felületen mutat
A legtöbb embernél bőven elég az alacsony/közepes beállítás (600/800mW), ezek is már sokkal magasabb értékek mint a gyári global esetén a max 100mW

[ Szerkesztve ]

(#4074) Zsadi válasza trance89 (#4073) üzenetére


Zsadi
őstag

Köszönöm! :R

(#4075) n1nja válasza F.T.B (#4057) üzenetére


n1nja
tag

Szia.
Mesh esetén LAN - LAN kösd össze a routereket.

(#4076) Mokele


Mokele
csendes tag

Némiképp gondban vagyok. Van egy laptop a családban, egy HP EliteBook, amelyik nem látja a wifit. Belőttem két másik routert, azokat simán látja (meg még párat a szomszédból), csak ezt az egyet nem, amit az AX3600 tol. Ezt a wifit viszont minden más eszköz tudja használni, (telefonok, másik laptopok, 10 éves tablet, klíma, porszívó... minden) a laptopot kivéve. A vicc, hogy a Windows 10 újratelepítése után egy darabig látta, működött, aztán már nem, valószínűleg az első körös frissítések valamelyike verte le.
Van valakinek tippje, mi halódhatott meg és mi lehet a teendő?

[ Szerkesztve ]

Jobbára ártalmatlan

(#4077) Mokele


Mokele
csendes tag

Ja még annyi, hogy egyelőre a global FW van rajta, gari miatt nem annyira vagyok lelkes a csere iránt

Jobbára ártalmatlan

(#4078) n1nja válasza Mokele (#4076) üzenetére


n1nja
tag

Szia.
Próbáld meg a routeren a wifi-t compatibility mode-ba tenni első körben.

(#4079) zelikocc válasza Mokele (#4076) üzenetére


zelikocc
senior tag

Ellenőrizd hogy milyen csatornán megy a WiFi és próbáld átállítani, lehet az a laptop nem támogatja azt a csatornát valamilyen más régió miatt.

Nekem egy Xiaomi TV box pl nem támogatja a 12-13 csatornákat 2,4 GHz-en

[ Szerkesztve ]

(#4080) Mokele válasza n1nja (#4078) üzenetére


Mokele
csendes tag

Igen, az működik, de továbbra is rejtély, hova tűnik el a wifi enélkül, amikor a nyers, mittomén-hány-éves win 10-et felrakva még megy, csak valamelyik frissítés barmolja szét

Jobbára ártalmatlan

(#4081) n1nja válasza Mokele (#4080) üzenetére


n1nja
tag

Wifi adapter driver is frissül olyankor? Nem az lesz a baj?
Próbáld meg lecserélni/visszaállítani.

[ Szerkesztve ]

(#4082) GuruZone


GuruZone
őstag

Megcsináltam egy kínaiasítást a napokban. Köszönöm az útbaigazítást és a korrekt leírást az összefoglalóban. (Chris Kiki, tlala, trance89 :R )

Lehetséges, hogy a kínaiasított globalnak nagyobb hatótávja lett az 1000 mW-tal, mint az én kínai belpiacos modellemnek "through the wall" állásban?

;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#4083) Rick4 válasza GuruZone (#4082) üzenetére


Rick4
félisten

Én jövő héten szeretnék egy ilyet megcsinálni, mert lepakolok egy panelházas, sokrouteres környéken egy jobban működő eszközt a régesrégi tp link wrd36000-as helyett, de valami nem egyértelmű. Oké, bemásolom a scriptet, az F12 megnyomása után az ablakba. Nade hova? És mit csinálok a többi szöveggel, ami előtte már ott volt? Mert ez valahogy minden leírásból kimaradt.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4084) tlala válasza Rick4 (#4083) üzenetére


tlala
addikt

"Ezután nyomsz egy F12-t, ott a Console fülre kell kattintani (Chrome), majd be kell másolni a konzol ablakba ezt a scriptet (mezei Ctrl-C/Ctrl-V) és ENTER.".

(#4085) GuruZone válasza Rick4 (#4083) üzenetére


GuruZone
őstag

Jaja a console-ra kattintás kimaradt nálad :)

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#4086) Rick4


Rick4
félisten

Stimmel, látom már, köszi srácok, jövő héten megyek, megcsinálom!
Van amúgy abszoút minden szempontból tuti fw, ha jelenleg nem feltétlen frissítgetni, hanem használni akarom, telített környéken erősebb jelet szeretnék, és semmiféle telefonos mókoló app, meg ilyenek nem fontosak?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4087) trance89 válasza Rick4 (#4086) üzenetére


trance89
Topikgazda

1.1.19+SSH+txpwr
Betonstabil, nincs ettől jobb

(#4088) Rick4 válasza trance89 (#4087) üzenetére


Rick4
félisten

Köszönöm, akkor ez fog felmenni. :R

Igaz mláam egy kínai global fw-rel, meg egy sima global mesh-ben ugyanilyen, rá se kell nézni, az egyik másfél éve van bedugva, a másik lassan egy éve, és egyszer nem volt velük gond.
De már csak a log küldés kilövése miatt is meg kellene csinálnom a fw cserét rajtuk, mert itt 40/5-ös net van csak, szóval a kérdés az, hogy a mesh megy-e ezzel a fw-rel?

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4089) dchard válasza xabolcs (#4046) üzenetére


dchard
veterán

Robi tegnap betolta a NAPI patch-eket, szóval a wifi sebesség tovább javult. Érdekes módon úgy tűnik, hogy mellékhatásként a memória fogyasztás is érzékelhetően javult. Most még megy a várakozás a 2.6-os wifi és a 11.5-ös NSS firmware-ek megjelenésére, állítólag hamarosan kiadja a QCA. Az NSS egyébként újra visszakerül 5.15 alá, persze upstream nem fog bemenni, mert gyakorlatilag lehetetlen upstreamelni. Az NSS támogatást. De legalább visszakapjuk a gyorsítást, nem mintha nagy szükség lenne rá a jelnelegi teljesítmény mellett :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#4090) GabaF11985


GabaF11985
újonc

Sziasztok! Nemsokára nekem is megérkezis az AX3600. Az lenne a kérésem hogy akinek sikerült a kinai rom felrakása és van rendes leírása linkelje nekem be legyen szíves mert nem tudom sajnos végigolvasni az össszes bejegyzést. Nekem csak a nagyobb hatótáv lenne a lényeg, ennek csak ez a módja van ugye? Előre is köszönöm!!!

(#4091) trance89 válasza GabaF11985 (#4090) üzenetére


trance89
Topikgazda

Összefoglaló

(#4092) ktommy91 válasza dchard (#4089) üzenetére


ktommy91
addikt

Frankó, várom már az új verziót HW gyorsítással. Most tudok mókolni mert van másik. Aztán megversenyeztetem a Tplink AX73-at az AX3600-zal az én környezetemben és döntök hogy melyik marad.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#4093) xabolcs válasza dchard (#4089) üzenetére


xabolcs
őstag

:K
Pont most olvastam, hogy paniczmax sikeresen tesztelte a 160MHz-es mukodest!:C
edit: I set the channel 64 and it works, the speed reaches 112mb/s, this is probably the final work, thank you for your work

Orulok, hogy OpenWrt-vel is el lehet erni a gigabites wifi sebesseget!

Egyebkent mi lesz az NSS tamogatassal? robimarko megtartja az nss-packages repository-t az idok vegezeteig? Vagy upstream-eli az openwrt/packages-be? ;]
Azert egy-egy kernelfrissiteshez utanahuzni eleg komoly feladat.

Pl. az ajtoban levo 22.xx utan kovetkezo OpenWrt release mar k5.15-os lesz. Oda mar be fog menni az ipq807x target az AX3600-zal egyutt.
Ha az megjelenik, akkor le kell majd tolteni a 23.xx-es OpenWrt SDK-t hogy forditsunk NSS-t a routerhez, ami anelkul csak felkaru orias?

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#4094) Rick4


Rick4
félisten

Na felpakoltam ezt a herélt fw-t gyorsan 3 eszközre, köszi tlalának, hogy flottul összeszedte, miket és hova kell bemásolni, tényleg csak copy-paste.
A háromból kettő kertes házas környéken mesh-ben megy, ami itt még vezeték nélkül is simán összepárosodott, igaz 6-7x rá kellett nyomnom a keresésre, de megoldotta, viszont a harmadik egy panelben van, a wifi a through the wall állásban közelről acélos, nagyobb méricskélés nélkül is hozza wifin a gbit-et (Oneplus 8 pro-val), viszont 2 falon túl már csak 40mbit-est tudok mérni a gbit-ből, majd jövő héten lesz időm, és megnézem, melyik sávok szabadabbak, mint az épp használt, itt ennek igen sok jelentősége lesz, hogy van-e ilyen lehetőség, mert panaszkodókat sokat olvastam már, hogy megoldotta volna valaki egy szabad sávra átállításal, olyat még nem.
De a lényeg nálam a mesh volt, cakk pakk 3 perc az egész, egyedül az nem akart menni, hogy net nélkül be tudjak a routerre lépni, addig nem igazán akart semmit, amíg netkábel nem volt rádugva.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4095) xabolcs válasza Rick4 (#4094) üzenetére


xabolcs
őstag

egyedül az nem akart menni, hogy net nélkül be tudjak a routerre lépni, addig nem igazán akart semmit, amíg netkábel nem volt rádugva.

Nalam az eredeti (stok-kal nyithato) FW-nel ha vezetekesen csatlakozok (LAN) a beallito oldalon DHCP-t valasztva siman tovabb enged.

TFTP recovery utan sose adok neki netet arra a rovid idore. ;]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#4096) Rick4 válasza xabolcs (#4095) üzenetére


Rick4
félisten

Mindkét ingatlanban is pppoe net van, de nem okozott gondot az az 5-6 plusz kattintás, a kínai fw után mér kínai szöveggel is lehetet tértelmezni, mit kér a szövegdobozba..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4097) csabi10 válasza Rick4 (#4094) üzenetére


csabi10
senior tag

Ezt a wifi a through the wall-t hol lehet bekapcsolni? Mert én nem találom a kínai fw-ben.

(#4098) Rick4 válasza csabi10 (#4097) üzenetére


Rick4
félisten

Nézelődj egy kicsit a wifi beállítások között.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4099) csabi10 válasza Rick4 (#4098) üzenetére


csabi10
senior tag

Nézelődtem nem találom. :))

(#4100) trance89 válasza csabi10 (#4099) üzenetére


trance89
Topikgazda

Legerősebb wifi beállítás = through the wall

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.