Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 19:21:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4251) dethroner válasza kentucky (#4250) üzenetére


dethroner
veterán

Csak 1db router működik, akkor hogy mesh?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#4252) kentucky válasza dethroner (#4251) üzenetére


kentucky
őstag

SSH terminalba írd be ezt a parancsot, hogy cat /etc/config/wireless utána megbírod lesni melyik hálózat lesz az, MAC cím alapján lesz a legkönnyebb beazonosítani.

[ Szerkesztve ]

(#4253) dethroner válasza kentucky (#4252) üzenetére


dethroner
veterán

Mac címet kiírja a wifi analyzer. Egy karakter eltéréssel ugyanaz, mint a router hivatalos mac címe.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#4254) Songoman válasza sztomi1981 (#4244) üzenetére


Songoman
aktív tag

Bocsánat, azt hittem, hogy ez a 3600-as topicja.

(#4255) trance89 válasza tachikoma (#4249) üzenetére


trance89
Topikgazda

Igen szabad, nem rontasz el vele semmit

(#4256) sztomi1981 válasza Songoman (#4254) üzenetére


sztomi1981
tag

mivel nincs olyan pörgő topic hogy 'Xiaomi routerek' ezért a hozzá legközelebbállóba írtam, de amúgy szerintem kapcsolódik is a dolog, de legközelebb nyitok egy új topicot majd akkor...

(#4257) winbox válasza nagyra (#3971) üzenetére


winbox
senior tag

Na közben nekem is megérkezett banggood-ról a global verzió, így már teszem is át kínaira, délután pedig ki is próbálom otthon, a helyén.

Köszi, hogy írtad, módosítom a bdata-t és az összefoglalóban a leírás linkjén lévő parancs hiányolta a model-t, de a javított parancsoddal már ment :) Keresőt használva szerencsére kidobta a kommented
Ez a jó parancs:
header.py modify --country CN --model AX3600 bdata_mtd9.img bdata_mtd9.img.modified

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#4258) winbox válasza winbox (#4257) üzenetére


winbox
senior tag

Van egy kis gondom. bdata módosítva, majd pedig feltettem a kínai patchelt verziót: 1.1.19+SSH+MI+txpwr. Minden sikeresen lefutott, sehol nem volt hiba. Kireseteltem a routert, mikor végeztem. És mikor állítanám be, ez fogad: [kép]
Alapból ez van benne wifi névnél. Itt már sejthető, hogy valami nem jó. Beírom a wifi nevet, jelszót, amit akarok. Cache-t töröltem a böngészőből, de másik böngészőnél is ez van. Telefon nem lát semmit wifit (Nem tudom, hogy kell-e lennie alap wifinek rajta, gondolom igen). Ha belépek a router admin felületére 2.4G és 5G-nél sincs beírva semmi. Ott át sem tudom nevezni őket. Kábelen van rajta net, mondjuk az internet led nem világít. Lehet valami nem sikerült neki bdata módosításnál? Valami ötlet? :F

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#4259) Rick4 válasza winbox (#4257) üzenetére


Rick4
félisten

Mennyiért adták, hogy megérte nem itthoni, bolti garival venni?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4260) winbox válasza Rick4 (#4259) üzenetére


winbox
senior tag

27.000 Ft volt kuponnal.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#4261) FingR86 válasza winbox (#4260) üzenetére


FingR86
őstag

csináld meg ez alapján, ezzel a pythonnal, itt jók a kódok is, nem kell javítani semmit. [link]

(#4262) winbox válasza FingR86 (#4261) üzenetére


winbox
senior tag

Köszi! Igen keresgélve láttam itt a topikban, hogy az új python miatt lehet nem ment valami én meg átsiklottam fele, mindjárt neki is kezdek.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#4263) Rick4


Rick4
félisten

Én rápróbálnék az openwrt-re, tudjuk, az jelenleg hogy áll? 330km-re pakolnék le egy routert, szóval a gyári rendszerrel arra kiváló, hogy menjen mindenféle gond nélkül, de el tudnék pár plusz funkciót képzelni, ami az openwrt-re felpakolható...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4264) FingR86 válasza Rick4 (#4259) üzenetére


FingR86
őstag

egyébként most van ilyen páros akció kint, ha kettőt veszel akkor olyan 25.500-be jön ki darabja.

(#4265) Rick4 válasza FingR86 (#4264) üzenetére


Rick4
félisten

Van már három, nincs tervben több. :D De az az ár teljesen rendben van.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4266) winbox válasza FingR86 (#4261) üzenetére


winbox
senior tag

És már működik is, köszönöm szépen! :R

Közben a hibára is rájöttem, kimaradt az mtd erase crash
:B
Most konfigolom és megnézem mennyire viszi át a falakat a 2db kínai AX3 Pro után.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#4267) winbox válasza winbox (#4266) üzenetére


winbox
senior tag

Na itt is kevés lesz az egy darab, nagyon sokat levesz a vasbeton födém ennél is, úgyhogy rendelem majd a következőt a mesh-hez :D Az adóteljesítmény ugyanaz, mint a kínai ax3 pronál, viszont sebességben kicsivel jobb. Illetve nekem is alapból van rejtett hálózat mióta beállítottam, tuti a backhaul miatt.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#4268) dethroner válasza winbox (#4267) üzenetére


dethroner
veterán

Végre valakinél szintén megvan a rejtett hálózat. Én nem kapcsoltam be szerintem semmit :U Mi a fene amúgy ez a backhaul és hogy lehetne megszüntetni?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#4269) Rick4 válasza dethroner (#4268) üzenetére


Rick4
félisten

Mint ahogy azt már én is írtam 2 hete, nekem is ott van: [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4270) winbox válasza dethroner (#4268) üzenetére


winbox
senior tag

Sok mindent nem tudsz tenni, más gyártónál is ez van, ahogy én is írtam feljebb nekem a Huawei AX3-aimnál is ugyanez volt, reset után, mikor még mesh-ben sem voltak.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#4271) trance89 válasza dethroner (#4268) üzenetére


trance89
Topikgazda

Gyári fw alatt valószínűleg sehogy, ha viszont annyira zavar openwrt alatt nincs ilyen

(#4272) kentucky válasza trance89 (#4271) üzenetére


kentucky
őstag

/etc/config/wireless -ben, ha átírja lehet, de helyében inkább nem piszkálnám

(#4273) laca71


laca71
aktív tag

Sziasztok

Most üzemelném ba a routert, digis ppoe kapcsolatnál nem fogadja el a jelszavam, ami a másik routerben hibátlan
Mit rontok el?
A digi beltéri lanból megy a kábel a wanba...

(#4274) Rick4 válasza laca71 (#4273) üzenetére


Rick4
félisten

Írd be az adatokhoz a kapcsolat nevének, hogy DIGI2018, és menni fog.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4275) laca71 válasza Rick4 (#4274) üzenetére


laca71
aktív tag

Hova kellene beírnom?

(#4276) Rick4 válasza laca71 (#4275) üzenetére


Rick4
félisten

Várj, akkor az lehet, hogy az openwrt-s routeremen van, amit kivennék, hogy amoda a digis optika mellé betegyek egy ax3600-at, azt most nem tudom megnézni, majd csak hét végén, itt is pppoe-n megy a telekom optika, de az itthoni routeren én se látom azt a sort, ahova ezt be lehetne írni, szóval lehet mégse ez a gond.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4277) csomi1977 válasza Rick4 (#4274) üzenetére


csomi1977
tag

Semmi ilyen nem kell. Felhasználó név ,jelszó és mennie kell.
húzd ki a Digi routert és próbáld újra

(#4278) laca71 válasza csomi1977 (#4277) üzenetére


laca71
aktív tag

Köszönöm, már minden rendben
Brutális lett a jel erősség 🙂

(#4279) Dot


Dot
őstag

Hali,
Van itt olyan aki használ AX3600-at külföldön? Főleg Luxemburg (Tango hálózat) érdekelne.
Sajnos nem tudott csatlakozni a router pppoe-n. :/ A technikus azt mondta, hogy VLAN-ozni kellene tudnia. (ez számomra elég érdekes)

üdv.
Dot

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#4280) laca71


laca71
aktív tag

Sziasztok

Segitséget kérnék ,hogyan tudom a Transmissiont portot beállítani mert nem akar elindulni a le ill. feltöltés..port , ip beállítva..

(#4281) FingR86 válasza laca71 (#4280) üzenetére


FingR86
őstag

szerintem ha semmit nem állítasz be a routerben, a letöltésnek akkor is el kellene indulnia.

egyébként nálam úgy van belőve, hogy a router menüben port forward
TCP and UDP
IP címnek a BOX ip címe, külső és belső portnak is azt írtam be, amit látsz a transmission beállításaiban a portnál. [kép] [link]

[ Szerkesztve ]

(#4282) Rick4 válasza laca71 (#4280) üzenetére


Rick4
félisten

Semmiféle portbeállítás nem kell hozzá. Nem a routerrel van a gond.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4283) laca71 válasza FingR86 (#4281) üzenetére


laca71
aktív tag

Köszönöm szépen, más gond volt 🙂

(#4284) Tom5


Tom5
addikt

Sziasztok.

Adott ez a router. Pár hete a TV-m elkezdte eldobálni a kapcsolatot. Lecsatlakozik, majd vissza. Közben addig megszakad a Netflix, HBO max, stb. Nagyon idegesítő. Gyári legfrissebb firmware van rajta. Próbáltam, hogy kikapcsoltam a smart connectet. Mind 2.4 és 5Ghz-en is ugyanezt csinálja. Egyéb telefonon, laptopon nem érzékelem ezt a jelenséget. Min állíthatnék? Fix ip-t adni neki? Vagy a wireless chanellt fixre állítani? Ha igen melyiket? Vagy ez full random, hogy adott helyen (panel lakás) melyik a leg életképesebb? Válaszokat/ötleteket előre is köszi!

mod - Fehérvár közelében nincs vki aki feldobná nekem a kínai firmwaret? :U

[ Szerkesztve ]

(#4285) Gyurka6 válasza Tom5 (#4284) üzenetére


Gyurka6
őstag

Utp kábel a varázsszó....

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#4286) Tom5 válasza Gyurka6 (#4285) üzenetére


Tom5
addikt

Mire gondolsz? :F Tv-t kössem kábellel a Routerre? Az nem kivitelezhető. Plusz eddig nem volt gond a wifivel.

(#4287) Rick4 válasza Tom5 (#4286) üzenetére


Rick4
félisten

Nem írtad, hogy egy texasi farmon élsz, ahol 80 km-es körzetben senki sincs, vagy egy fehérvéri panelben, ahol körülötted 80 másik wifi router kiabál, és esetleg összeakad a technika, mert 87 router dolgozik ugyanazon a csatornán... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4288) FingR86 válasza Tom5 (#4284) üzenetére


FingR86
őstag

a gyári firm elég gyászos wifi teljesítményt tud csak.
nem tudom, hogy ezzel a firm-el tudod e használni az újabb miwifi alkalmazást (mert nekem nem igazán sikerült párosítani vele), amiben a plugin-ek között van olyan, hogy wifi optimization. Az keresne neked vmi nem annyira zsúfolt csatornát. Egy próbát megér. Egyébként meg: [link] eléggé szájbarágós :D

[ Szerkesztve ]

(#4289) dchard válasza Dot (#4279) üzenetére


dchard
veterán

Igen, vannak ilyen szolgáltatók, ha jól emlékszem Olasz és Spanyol szolgáltatók is előszeretettel VLAN tag-elt forgalmat adnak át, tehát a routernek VLAN felett kell tudnia a PPPoE-t. Én a gyári menüben nem láttam ilyen opciót, de nem néztem meg nagyon alaposan.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#4290) Tom5 válasza FingR86 (#4288) üzenetére


Tom5
addikt

:R :R

(#4291) Dot válasza dchard (#4289) üzenetére


Dot
őstag

Ami legjobban fáj, hogy direkt megkérdeztem a szolgáltatót, hogy használhatom-e a saját router-em.. De nyilván semmilyen technikai infót nem tudtak mondani, hogy mik a követelmények.. :/
Esetleg használna ha a régiót átállítanám Luxemburgra? Jelenleg Németország-on van (ahogy nézegettem ott is ilyen Fritz!box-okat adnak a szolgáltatók mint amit én kaptam.)
Neked milyen fw van fent? (Nekem global MiWiFi Release 3.0.22)
Valamelyik global vagy kínai fw-ben esetleg van opció erre? Az OpenWRT béta nagyon béta? Abban vajon abban van VLAN? :)

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#4292) dchard válasza Dot (#4291) üzenetére


dchard
veterán

Nem titok, hogy én Openwrt-vel használom mostmár bő egy éve. Nálam jól működik. Mintha valaki használná VLAN+PPPoE-vel, de ebben most így hirtelen nem vagyok biztos. Egy a léyneg: ha kipróbálod, eszedbe ne jusson valami OWRT-nek tűnő kínai szart rárakni, mert végérvényesen szétcseszi a router partíciós tábláját, és ha megpróbálod visszaállítsani, akkor tégla lesz az eredmény. Tehát gyáriról a leírás alapján a Robimarko által készített (vagy az ő forrásából saját magad által fordított) verziót kell rá feltolni. OWRT wikin minden szépen le van írva.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#4293) Rick4 válasza dchard (#4292) üzenetére


Rick4
félisten

Erről is kellene lassan egy linkes- letöltős leírás...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4294) dchard válasza Rick4 (#4293) üzenetére


dchard
veterán

Aztán majd jönnek az áthekkelt BDF-es, kínaisított figurák akik téglásítják a routerüket... Nem köszönöm :) OWRT fórum is tele van ilyenekkel: ráraktak valami kínai szart, aztán jönnek sírni, hogy a valódi OWRT upgrade után tégla lett a technika. Jobb esetben TTL-lel vissza lehet hozni, de ahhoz is forrasztani kell... És a legjobb, hogy a Xiaomi gyári recovery-je szarja el az egészet végérvényesen, ami nem meglepő ha azt nézzük, hogy már elbaszták a partíciós táblát amiről a recovery tool nem tud...

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#4295) Rick4 válasza dchard (#4294) üzenetére


Rick4
félisten

Gondolom ahogy le van írva a kínaiasítás, és mindenki kénye- kedve szerint ha akarja, végig követi, vagy sem, úgy egyben vállalja is a felelősséget a maga dolgaiért, téglásítja a routerét vagy sem, mindehhez a leírás elkészítőjének nem sok köze van, gondolom a leírások nem azért születnek, hogy pár % ember túlgondolja, hanem hogy sokan használhassák az adott megoldás, a fórumok leginkább erről szólnak.
De hogy mindennek mi köze ahhoz, hogy a kínai, vagy akár egy openwrt-s szoftvert bárki egy leírással összefüggésben meghekkel, és elront, azt nem értem.
Én kérek elnézést, hogy rákérdeztem. Majd akkor beszerzem máshonnan az infót.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4296) dchard válasza Rick4 (#4295) üzenetére


dchard
veterán

Az openwrt AX3600 wikije teljesen jó, de csak akkor, ha gyári szoftverről mész OWRT-re (a valódira és nem valami egyébre ami annak nevezi magát). Ha valami mókolt akármit már felraktál, akkor good luck, bár ha az eredeti BDF-edről csináltál mentést és azt visszaírod, és ezt leszámítva nem változtattál meg semmit (különösen a partíciós táblát), akkor menni fog. Ennyit tudok mondani.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#4297) laca71


laca71
aktív tag

Sziasztok

A falra hogy lehetne rögziteni a routert?

(#4298) XtremLor válasza laca71 (#4297) üzenetére


XtremLor
őstag

Pl [link]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#4299) kinghaxor


kinghaxor
aktív tag

Sziasztok. Érdeklődni szeretnék, hogy a legfrisebb kínai firmware-ben van e wake on lan funkció? Jelenleg módosított global firmware van a routeren. Abban én nem találtam. Ha van akkor létezik olyan android miwifi app amiben ez szintén elérhető? A google play verzió elég fapados a beállíthatóság szempontjából.

(#4300) zelikocc


zelikocc
senior tag

Sziasztok!
Valaki találkozott-e már azzal, hogy a 2,4 GHz-es frekin folyamatosan ugyanazon csatornán egy rejtett hálózatot is sugároz a router? (kínaisított AX1800, de esetleg a nagytesónál is előfordulhat(?))

Arra jöttem rá, hogy ha az alabbi "gyors csatlakozás"-nak fordított kapcsolót (WiFi beaállítások) be és kikapcsolom, akkor azonnal eltűnik.

Ez a kapcsoló csak az iOS MiWiFi alkalmazásban van jelen, az androidosban nincs.
Úgy vettem észre, hogy amint újraindul a router, ismét visszatér ez a rejtett hálózat, ezért ki kellett kapcsolnom az automatikus újraindítás ütemezését - ami viszont jó lenne ha maradna.
Zavar, ha ott van a rejtett hálózat, mert tartok tőle, hogy interferálódik miatta a hálózat.

Valakinek esetleg van ötlete hogy lehetne kiküszöbölni, hogy minden újraindítás után bekapcsolja magát, miközben a kapcsoló ki van kapcsolva, vagy együtt kell élni ezzel a buggal?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.