Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 19:21:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) szjoci válasza Tonyk (#5000) üzenetére


szjoci
őstag

Lehet hogy vámolják, csak tipp de gondolom erre célzott.

[ Szerkesztve ]

(#5002) PpenoO válasza szjoci (#5001) üzenetére


PpenoO
őstag

Számoljatok vám + áfa + kezelési költséggel.

[ Szerkesztve ]

(#5003) redst4r


redst4r
tag

Sziasztok! Vettem egy AX3600 routert. A kínai 1.1.19 firmware van rajt, bár Németországból jött. Nem tudom a MIWifivel összehozni. Megtalálja a routert, látom is, de nem tudok semmit állítani. A régiót Németországra kellett állítanom. Mi lehet a gond?

(#5004) trance89 válasza redst4r (#5003) üzenetére


trance89
Topikgazda

1.1.19 nem fog menni csak CN régióval

(#5005) redst4r válasza trance89 (#5004) üzenetére


redst4r
tag

Ha CN régióra állítom a MiWifit, akkor nem találja a routert, kiírja, hogy nem egyeznek a régiók. Le kell cserélnem a firmware-t a módosított verzióra?

(#5006) trance89 válasza redst4r (#5005) üzenetére


trance89
Topikgazda

Olvasd át az összefoglalót, ha kínai verzió a router akkor a miwifi app-ban Chinese mainland-et választva látnia kéne. Ha viszont global akkor a bdata átírásra is szükség lesz

(#5007) redst4r válasza trance89 (#5006) üzenetére


redst4r
tag

Rendben, köszönöm.

(#5008) bakszazsolt


bakszazsolt
csendes tag

Sziasztok! AX9000 mivel köthető Mesh -be (GLOBAL)? van már egy AX3600 (GLOBAL) és egy AX1800 otthon, tegnap vettem egy AX9000 de nem sikerült Mesh hálózatot összehozni. Mi kell hozzá?

(#5009) csabi10


csabi10
senior tag

Valaki segítsen nekem, hogy az OpenWRT sysupgrade-t hogyan tudom megcsinálni! Köszönöm.

(#5010) nocry válasza csabi10 (#5009) üzenetére


nocry
csendes tag

Legegyszerűbb Luci-n keresztül. A menüben megkeresed a System/Startup oldalt, majd a wpad szolgáltatást leallitod (érdemes ezt LAN keresztül csinalni) Ezután a System/Backup Flash firmware oldalon megkeresed a Flash new firmware image részt, majd itt feltöltöd a megfelelő sysugprade imaget.

[ Szerkesztve ]

(#5011) csabi10 válasza nocry (#5010) üzenetére


csabi10
senior tag

Köszönöm. Így mindkét particiót frissíti?

[ Szerkesztve ]

(#5012) nocry válasza csabi10 (#5011) üzenetére


nocry
csendes tag

Tudtommal igen. Eddig 3-szor upgradeltem a leirtak szerint es eddig nem volt gond.

(#5013) dchard válasza csabi10 (#5011) üzenetére


dchard
veterán

Nem, nem frissíti mind a kettőt. Ha azt akarod hogy mindkét partíció frissüljön, akkor kétszer kel elvégezni a #5010 lépéssort. A sysupgrade mindig a passzív partíciót írja, majd a bootloader-nek megmondja, hogy a következő indításkor melyik partícióról induljon.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5014) nocry válasza dchard (#5013) üzenetére


nocry
csendes tag

Ertem... Megkerdezhetem, hogy mi a best practice? Erdemes mind 2 particiora felrakni, vagy eleg csak az egyik?
Ugy olvastam, hogyha a "flag_ota_reboot=1", akkor minden egyes reboot-nal a masik particio aktivalodik => ebben az esetben mind 2 particiora fel kell rakni. Nalam ez nincs, ugyhogy eleg az 1 particios upgrade.

(#5015) dchard válasza nocry (#5014) üzenetére


dchard
veterán

Én egyszer szoktam megírni. Nem volt még vele gond. De ha te nyugodtan alszol tőle, megírhatod kétszer.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5016) csabi10 válasza dchard (#5013) üzenetére


csabi10
senior tag

Értem köszönöm. A mostani update-et érdemes felrakni van benne valami fontos?

[ Szerkesztve ]

(#5017) dchard válasza csabi10 (#5016) üzenetére


dchard
veterán

Tekintve, hogy az upstream támogatás a cél, minden új verzió tesztelése és a visszajelzés fontos dolog. De van benne javítás is, a commit log-ban látszik, hogy mi változott.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5018) FingR86


FingR86
őstag

segítettem valakinek FB-on feltenni a firmet, bdatát is megcsinálta.
de nem megy neki a miwifi alkalmazás.
gondoltam, küldök neki beta apk-t és akkor bukott ki, hogy iphone-ja van.
arra van esetleg ez az angolra lefordított beta miwifi ?

(#5020) trance89 válasza FingR86 (#5018) üzenetére


trance89
Topikgazda

Mit takar a "nem megy"?
Lehet csak régió gond van, akkor erre lesz szükség (benne van az összefoglalóban is)
Másik dolog, kínai fw lett feltéve?

(#5021) Mulholland válasza PpenoO (#5002) üzenetére


Mulholland
tag

Megrendeltem a Gshopper esetében nincs se vám, se áfa

ARCAM AVR20, LG C8 oled TV, Monitor Audio GS 10+polk LSIM703 szett, Monolith 12THX sub

(#5022) szjoci válasza Mulholland (#5021) üzenetére


szjoci
őstag

Király, köszi a visszajelzést! DPD hozta, vagy posta?

(#5023) csabi10 válasza FingR86 (#5018) üzenetére


csabi10
senior tag

Az alkalmazásban Chinese mainland-ra kell állítani a régiót

(#5024) FingR86 válasza csabi10 (#5023) üzenetére


FingR86
őstag

köszi, lehet ez maradt csak ki neki.

(#5025) T4KK


T4KK
csendes tag

Üdv!

Csatlakozik a router a nethez elvileg, mégsincs net valamiért. Valaki tudja a megoldást erre a problémára?

Köszi!

Taki

(#5026) sittes79


sittes79
addikt

Hi,

Eddig ezen a routeren gondolkodtam ASUS TUF Gaming AX5400 , aztan ide talaltam, nem tudom megeri-e a felarat az asus?

(#5027) iloilo2000


iloilo2000
csendes tag

Sziasztok,

Nekem is megjött ma reggel az AX3600, global 3.x firmware-el, ami egy órával később tégla lett.

A leghivatalosabb oldal szerint csináltam az első lépést:

"1. On both Chinese and International model variants, roll back to the Chinese OEM firmware version 1.0.17, available here."

Vagyis letöltöttem a linken lévő firmware-t, majd a router kezdő varázslóját végigcsinálva (telefonos appot nem használtam) megkerestem az update részt, megadtam a letöltött bin file-t és soha többet nem bootolt a cucc. Narancs led világít.

Oké, akkor debrick. Letöltöttem a Windows-os TFTP appot, átneveztem a firmware file-t, sikeresen feltöltöttem a routerre, ami elkezdett kéken villogni. Reboot. Narancs led világít.

Akkor újra. Ugyanez.

Megpróbáltam Linux-ról, a router és a noti között switch, szintén sikeres TFTP feltöltés, kék villogás, majd a narancs bootloop.

Ugyanezeket eljátszottam a legújabb 3.x global firmware-el is, de az sem indul el.

Hangsúlyozom, a router kicsomagolása után, a gyári global firmware-re nem tudtam feltölteni kínai downgrade firmware-t. Nem játszottam kotyvasztott partíció-szétcsesző firmware-kkel.

Szóval a kérdésem: ki tudja megcsinálni a routert? Cserébe megkapja ajándékba.

üdv.

(#5028) T4KK válasza redst4r (#5003) üzenetére


T4KK
csendes tag

Hello! Nekem is ugyanez a problémám. Sikerült megoldani azóta esetleg?

(#5029) pisti222 válasza iloilo2000 (#5027) üzenetére


pisti222
csendes tag

Érdekes jelenség, lehet tároló hiba és sérülten kerül felírásra az FW. Forrasztós módszerrel, valószínű feléleszthető lehet. Ha viszont sérült a memória, akkor ugyan úgy kiáll majd később. Ha gondolod, teszek egy próbát neked, már csak a kihívás végett :)

(#5030) netcore válasza T4KK (#5028) üzenetére


netcore
tag

Szia, engem érdekel a kihívás :)

Üdv Laci

(#5031) dchard válasza iloilo2000 (#5027) üzenetére


dchard
veterán

Az Openwrt fejlesztéshez tudnék vele mit kezdeni, az elmondottak alapján javíthatónak tűnik.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5032) redst4r válasza T4KK (#5028) üzenetére


redst4r
tag

Ahogy elolvastam az összefoglalót, a bdata partíciót kellene átírni, hogy az is kínai legyen ne csak a firmware. Egyelőre elengedtem, tudok élni MiWifi nélkül is :))

(#5033) T4KK válasza redst4r (#5032) üzenetére


T4KK
csendes tag

Global verzió.

(#5034) Tonyk


Tonyk
veterán

A robimarko-féle Openwrt-ben 2022.12.04-től kezdődően már nem openwrt-ipq807x-generic-xiaomi_ax3600-squashfs-nand-factory.ubi
hanem
openwrt-ipq807x-generic-xiaomi_ax3600-squashfs-factory.ubi
nevű fájl van. Mérete alapján gondolom ez u.a. csak lespórolódott belőle a "nand" :F

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5035) dchard válasza Tonyk (#5034) üzenetére


dchard
veterán

Pontosan ugyanaz.

Holnap kiadják a 6.1-es LTS kernelt, utána pár nappal elkészülnek belőle a szükséges backportok, aztán szépen megindulnak a végső tesztek a PR irányába... Persze ezt már egy éve mondogatjuk, de most úgy tűnik tényleg lesz belőle valami. :B

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5036) Tonyk válasza dchard (#5035) üzenetére


Tonyk
veterán

Köszönöm!
De ha már itt vagy! Itt [link] írod, hogy "gyári firmware fájlból a rootfs-t ki kell szedni, tehát nem a gyári binárist kell beégetni egy az egyben.”
A tutira mennék, és bebiztosítanám magam, akkor hogyan is szedem ki a gyáriból a rootfs-t?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5037) dchard válasza Tonyk (#5036) üzenetére


dchard
veterán

Binwalk és unsquashfs segedelmével lehet kibányászni a szükséges állományt. Nem éppen egyszerű, már ha még nem csináltál ilyet.

De ha ehhez nem füllik a fogad, akkor használhatod a Xiaomi reocvery tool-t is a gyári verzióra való visszaálláshoz. Feltéve hogy a partíciós tábla még gyári.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5038) Tonyk válasza dchard (#5037) üzenetére


Tonyk
veterán

:R

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5039) tlala


tlala
addikt

Segítséget kérnék Telekom IP TV beállításához openwrt alatt - talán használja valaki ezt a kombót.
Feltelepítettem az igmpproxy-t, a box kap is IP címet, de aztán megáll, csak az üres színes háromszög oldalon álldogál, nem jelenik meg az adás.
Hol és mit kell beállítanom?

(#5040) St0k1 válasza tlala (#5039) üzenetére


St0k1
csendes tag

Szerintem csak a szolgáltató eszközről megy a tv! Bár az openwrt nem próbáltam!
Én több routert és fw is kipróbáltam, de vagy lassú és instabil volt vagy egyáltalán el sem indult az adás!
Azért ha sikerül akkor megoszthatnád majd!

(#5041) Black&White


Black&White
addikt

Új event, új xiaomi (csúcs)router: LINK

[ Szerkesztve ]

(#5042) Laza... válasza Black&White (#5041) üzenetére


Laza...
addikt

Az a baj, hogy szórják kifele az újabbnál újabb hardwaret, support meg 0. Ez is csak 1 "kínai". Ha nincs közösség, akkor feldugahtnák maguknak az összelegózott cuccaikat. Lásd telefonok, hőmérők, router, stb...Mind egy kutya. Attól hogy valami csúcshardware, meg igényes anyaghasználat, jó design, még mindig először a szét kell nézni hogy valamelyik közösség fejleszt-e a cuccukhoz valami emészthető supportot

Never give up!

(#5043) dchard válasza Black&White (#5041) üzenetére


dchard
veterán

A dizájn borzalom, nem tudjuk milyen SoC (nagyon nem mindegy, 4 magos ARM-ból van 3 féle QCA is, de ebből csak egy az ami használható, és hát... borzalmas nagy. Ja és nem 6E képes... Ennél többet vártam, hogy mit ne mondjak...

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5044) Tonyk válasza dchard (#5043) üzenetére


Tonyk
veterán

Nekem bejön a design. Pedig ebben nagyon maradi tudok lenni. Egy az egyben a Star Wars-os Zeta-Class Imperial Shuttle : [link] (és egy Prometheus leszállóegység szerelemgyereke.)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5045) Benhill


Benhill
senior tag

Hali.

Nemrég véletlenül valamit kerestem google-be, és olyan linket dobott be, amivel látom topológia formájában, hogy hol milyen eszköz van és mi csatlakozik rá.

Xiaomi saját topológiája, mert felül volt a Xiaomi logó, de most nem találom akárhogy keresem, esetleg tud valaki linket küldeni?

[ Szerkesztve ]

(#5046) dchard válasza Tonyk (#5044) üzenetére


dchard
veterán

Meg egy arctámadóé. Ha már itt tartunk :DDD

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5047) tlala válasza St0k1 (#5040) üzenetére


tlala
addikt

Na, ma már az openwrt rendszerű AX600-as LAN portján nézem az IPTV-t. :)

Igaz, még nagyon felemás ez a részeredmény, egyelőre a dedikált LAN3-as porton megy csak, ráadásul az ONT-tól kapja a tv box az IP-t - szóval nincs közös hálózaton a routerrel.
De nem adom fel. :)
Ha valakit érdekel, leírom.
A br-lan bridzsből kivettem a LAN3-at, és létrehoztam a Network menüpontban egy új bridge eszközt IPTV néven, amibe betettem az eth0-t (wan) és az eth3-at.
Viszont a PPOE kapcsolatot létrehozó wan interfésznél a net usernév/jelszó résznél a kapcsolódás eszközét le kellett cserélni (az eredeti eth0-t) erre az új IPTV bridzsre (enélkül nem megy a mutatvány, ezt - illetve valami hasonlót - ebben a videóban láttam).
Így már működik az IPTV a LAN3-ról, de az STB az ONT-tól kap IP-t.
Szóval haladok tovább!
Tervezek megírni egy openwrt telepítési leírást is a magamfajta kezdő fórumtársak számára.
Köszönet a bridge ötletért dchard fórumtársnak, a videó linkért pedig Rick4-nek.

(#5048) Benhill válasza Benhill (#5045) üzenetére


Benhill
senior tag

Na meglett, de nem egészen jól emlékeztem, a csatlakoztatott eszközöket nem látom itt

Ez az amit kerestem:
[http://miwifi.com:8080/cgi-bin/luci/web/topo]

(#5049) Bandi67


Bandi67
csendes tag

Hello Mindenkinek!
Segítségre lenne szükségem a Xiaomi AX3600-all kapcsolatban.
Másfél éve működik nálam, rendben megy. Viszont most Telekom router csere lesz nálunk, és abban kellene a segítség, hogy ilyenkor mit kell tenni.
A Wifi routert csak átdugom az új Telekom kütyübe és azon kell valamit még állítani, vagy valami egyéb.
Köszönöm előre is a segítséget.

(#5050) Rick4 válasza Bandi67 (#5049) üzenetére


Rick4
félisten

Amennyiben eddig kábelnet volt, és most is az lesz, nincs változás, ha optika volt és az is marad, nincs változás.
Az persze nem mindegy, hogy a régi eszközöd mondjuk bridge módban volt, vagy pppoe passthrough-ra volt állítva, ezt a szerelőnek tudnia kell, ha ugyanúgy állítja be az újat, mint ahogy a régi volt, összedugod és működik.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.