Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-25 19:21:40

LOGOUT.hu

Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4901) woodworm válasza qqzs (#4898) üzenetére


woodworm
veterán

Az ax3600-ason ott van a settings, the local network lap alján, dhcp/ip assignment néven. Gőzöm sincs, hogy az eredeti angolban hogyan van, a rumiwifi így fordítja.

(#4902) netcore válasza Rick4 (#4895) üzenetére


netcore
tag

Van már stabil verzió? nem szeretném naponta mókolni, ha nincs net meló se megy :D

Üdv Laci

(#4903) Rick4 válasza netcore (#4902) üzenetére


Rick4
félisten

Mi számít stabilnak? Nálam megy egy hete röccenés nélkül, pedig kínzom rendesen!
Én innen és ezt tettem fel, kb 5 perc megcsinálni: [link]
Ha ilyen marad, sose teszem vissza a gyárit...

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4904) netcore válasza Rick4 (#4903) üzenetére


netcore
tag

időközben feltettem, de ez a wifi beállítás egyenlőre kínai nekem :D jó lenne ha menne ugyanazon a ssid néven mindegyik freki mint a gyári fw-el , de egyenlőre nem találtam meg hogy hogyan is fog működni

Üdv Laci

(#4905) csabi10 válasza Rick4 (#4903) üzenetére


csabi10
senior tag

Most akkor melyik leírás alapján kell felrakni?
[link]
[link]
Mert a kettő között van eltérés.
Illetev amit linkeltél az a particókat is megváltoztatja, ha jól látom.

[ Szerkesztve ]

(#4906) szjoci válasza csabi10 (#4905) üzenetére


szjoci
őstag

Az első link szerint csináltam. Működik

(#4907) dchard válasza csabi10 (#4905) üzenetére


dchard
veterán

Az első szerint kell csinálni. A második dimfish saját hekkelt verziójához készült leírás, nem javaslom.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#4908) Rick4 válasza dchard (#4907) üzenetére


Rick4
félisten

Miért nem javaslod?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4909) Rick4 válasza csabi10 (#4905) üzenetére


Rick4
félisten

Mivel ugye linkeltem valamit, szerintem nyilvánvaló, hogy én aszerint csináltam, és mint írtam, egy hete hibátlan.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4910) dchard válasza Rick4 (#4908) üzenetére


dchard
veterán

Azt hiszem jobb ha távolabbról indítok.

Tehát, jelenleg azon dolgozunk, hogy a platform szintű támogatás az IPQ807x-hez végre bekerüljön az Openwrt master-be. Ezt alapvetően Robimarko, Ansuel és kis mértékben jómagam végezzük. Ez nem egy, hanem számos eszköz támogatását jelenti, nem csak az AX3600-ét. Az összes ezzel kapcsolatos muknát Robimarko fogja össze, és a saját github account-ján található "a" változat, amit tesztelni kell. Ez segíti a fejlesztési munkát, minden más viszont nem. Vannak ilyen vadhajtásk, mint a Dimfish féle verzió, ami egyébként a Robi féle fork-ra épül, de belenyúlt a partíciós táblába. Hogy ezt helyesen tette-e vagy sem, az nem derül ki, mert akinek lenne hozzá esze, annak fontosabb dolga van. A partíció tábla összevonás ugyanis sokadlagos kérdés. És ha valaki (és volt már rá példa) egy ilyen vadhajtással elrontja a saját routerét, az magára fog maradni.

Tehát továbbra is ez az egyetlen forrás amit használni érdemes:

https://github.com/robimarko/openwrt/tree/ipq807x-5.15-pr

Persze mindenki azt rak fel a routerére amit akar, csak aztán nem szeretném hallgatni a "szar az openwrt" című nótát, meg téglásodott a routerem című örökzöldet :)

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#4911) Rick4 válasza dchard (#4910) üzenetére


Rick4
félisten

Hát, ez mostmár mindegy, mert az enyémen az van, amit linkeltem. Én csak azt tudom mondani, felraktam, restart, ment, és azóta is rendben megy, mindenki más azt gondol erről, amit akar, de ez különösebben nem befolyásolja az én routeremet, van még ezen kívül kettő eldobozolva, ha megmakkan, rápakolok egy másikat is, és kiderül, hogy szalad vele.
Figyelemmel kísérted eddig is a fejlesztést, vártam, mikor jön el a megfelelő pillanat, de nem értek hozzá, nem látok olyan rossz vagy jó dolgokat, amitől nekem az egyik rosszá vagy jóvá tenné az egyik vagy másik publikált megoldást.
Követtem az általam linkelt helyről a leírást, letöltöttem a fájlokat, feltettem, rendben működik több, mint egy hete. Van szerinted értelme ezen túl ragozni a dolgot az én szintemen?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4912) csabi10 válasza dchard (#4907) üzenetére


csabi10
senior tag

Köszönöm.

(#4913) dchard válasza Rick4 (#4911) üzenetére


dchard
veterán

Ez majd akkor lesz probléma, amikor megpróbálsz a két változat között váltani... 1-2 hónap múlva elkészül a PR, bemegy master-be, a Dimfish féle verzió eltűnik a sülyesztőben, és amikor majd megpróbálod a Dimfish-re ráfrissíteni a valódi OWRT-t na majd akkor lesz gond...

" Van szerinted értelme ezen túl ragozni a dolgot az én szintemen? "

Persze hogy van: felvilágosítani másokat, hogy ne kövessék el ők is ezt a hibát.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#4914) qqzs válasza woodworm (#4901) üzenetére


qqzs
őstag

Es a 3600 meshben megy az AX3000-el

Eladó: GTS450

(#4915) Rick4 válasza dchard (#4913) üzenetére


Rick4
félisten

És nem tudom visszatenni a gyárit, majd onnan a hivatalosra frissíteni? Dehogynem! Eszembe se jutna egyik verzióra ráfrissíteni a másikat, ez rossz példa volt, mert egyrészt nem történhet meg magától, ha megtörténik az pedig user error, és nem a router, vagy nem a fw hibája, és pláne nem érinti semmilyen szinten a jelenlegi működést.
Ansuel, Robimarko, és rajtad kívül a készítő, Dimfish is ott van az openwrt fejlesztői theadben, sőt, ő maga posztolta oda be a linket 10 napja amit én is betettem, és egyértelműen leírta, hogy nem megy a sima frissítés a régi kisebb tárhelyes rendszerről, újra kell pakolni.. Ha ezek után ráfrissítek, az már az én bajom, nem a routeré. Ilyen akármivel meg lehet csinálni, ez nem a készülék hibája.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4916) qqzs válasza qqzs (#4914) üzenetére


qqzs
őstag

Azt talaltam hogy csak ugy megy ha a router az ax3000 es a node a 3600. Gondolom igy nem tudok fix ipeket kiosztani?

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#4917) dchard válasza Rick4 (#4915) üzenetére


dchard
veterán

"És nem tudom visszatenni a gyárit, majd onnan a hivatalosra frissíteni? Dehogynem! "

Ezt többen képzelték a QSDK alapú "változatoknál" is, aztán némelyeknél hard brick lett belőle. Az, hogy a gyári recovery tool pontosan mit csinál, és milyen mértékű változtatás az, amit még tolerál, nem ismerjük pontosan, és ezek a túlzóan magabiztos kijelentések, amik azt sugallják az átlagos usernek, hogy akármekkora szart csinál, a recovery tool majd mindig ott lesz hogy megoldja, egyszerűen hamis illúziók, alapos tesztelésükre soha nem került sor...

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#4918) Tim82 válasza dchard (#4913) üzenetére


Tim82
nagyúr

A Robimarko-féle OpenWRT-nál már meg van oldva az a bug, hogy nem lehet frissíteni a LuCI felületen betallózva az újabb verzió bin-fájlját?

Május óta van AX3600-om, első dolgom volt a Robimarko-féle OWRT feltétele rá és amúgy elégedett vagyok vele, csak kb. egy hónapja próbáltam így újabb verzióra frissíteni és akkor nem ment (elvileg lefutott, gyakorlatban meg maradt a korábbi verzió - a 4. ilyen kísérlet után feladtam akkor).

Az OpenWRT wikin még mindig kint van, mint probléma, de nem tudon, ez mennyire frissül: Sysupgrade does work, but for now there is currently a know issue where you need to flash the device two or more times (via sysupgrade) for the firmware to be upgraded, it should be fixed in the official firmware

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4919) dchard válasza Tim82 (#4918) üzenetére


dchard
veterán

Ez amit leírsz, létező jelenség, alapvetően nincs még megoldva, de könnyen megkerülhető:

Frissítés előtt belépsz SSH-n, és kiadod a "service wpad stop" parancsot, utána LuCI-n is működni fog a frissítés.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#4920) Tim82 válasza dchard (#4919) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm, megpróbálom így. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4921) dchard válasza Tim82 (#4920) üzenetére


dchard
veterán

Nincs mit.

Hogy legyen ehhez egy kis magyarázat is: az Openwrt frissítő rutinja a tmpfs-re tölti fel a fájlt, ami a memória része. Azért hogy a kisebb memóriával rendelkező eszközök is működjenek, a sysupgrade jellemzően leálltja a wifit és más egyéb nem létfontosságú szolgáltatásokat, hogy legyen elég szabad RAM a frissítéshez. A probléma az, hogy az ath11k (a wifi driver) nem áll le kellően gyorsan és ez okozza a problémát. Ha a wpad szolgáltatást leállítod a frissítés előtt, akkor ezzel megkerülted a hibát.

De most jövök rá, hogy ezt a Luci alatt is meg tudod csinálni:

System --> Startup és itt a WPAD mellett nyomsz egy stop-ot. Így SSH-zni sem kell :)

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#4922) Tim82 válasza dchard (#4921) üzenetére


Tim82
nagyúr

Még jobb, mert egyszerűbb eleve LuCi alól, de az SSH-s megoldás sem lenne gond. :)

Nem otthon vagyok most, de holnapután meg is lesz.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4923) dchard válasza Tim82 (#4922) üzenetére


dchard
veterán

Annyit még ehhez, hogy nyilván ne wifin csináld, mert ha a wpad-t megállítod, megáll a wifi is :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#4924) Tim82 válasza dchard (#4923) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ezt (is) jó tudni, mert alapból, magamtól wifin csináltam volna a firmware update-t (még ha tudom is, hogy vezetéken keresztül biztonságosabb). Köszönöm. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4925) dchard válasza Tim82 (#4924) üzenetére


dchard
veterán

Nem egy biztonsági kérdés, amikor feltölti a fájlt, md5 ellenőrzést végez, csak hát itt az a sepciális helyzet, hogy elérhetetlen lesz a wifi amíg az új firmware beíródik és újraindul a router :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#4926) Rick4 válasza dchard (#4917) üzenetére


Rick4
félisten

Szerencsére képzelni mindenki tud, a valóság meg sokszor eltér a képzelgéstől.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4927) Tim82 válasza dchard (#4925) üzenetére


Tim82
nagyúr

Úgy néz ki, sikeres is volt a sysupgrade, ellenőrizve Robimarko github oldaláról a firmware build-et. Még egyszer köszönöm. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4928) dchard válasza Tim82 (#4927) üzenetére


dchard
veterán

Na ennek örülök. Újabb sikeres "képzelgés" :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#4929) konci79 válasza dchard (#4928) üzenetére


konci79
őstag

Sziasztok.
Gondolkodom egy "torony" AX 3000-esen, de nem tudom hogy ez a Kínával beszélgetés vagy adatküldözés amiről olvasni,ez mit jelent pontosan.
Nem értek hozzá, ezért kérdezem, nem akarom piszkálni, módosítgatni, csak beállítani és használni.
Valaki fel tud világosítani, hogy kell-e tartani valamitől, vagy túl van tolva ?
Köszönöm :R

Szerk: bocs nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#4930) Rick4 válasza Tim82 (#4927) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem is megvolt, egy dologra kellett figyelnem, ugyanúgy a 175MB-ost tegyem fel, pikkpakk felment, mindenféle képzelgés nélkül! :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4931) Tim82 válasza Rick4 (#4930) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha 175 MB-os volt a sysupgrade.bin fájlod, akkor téged átvertek. ;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4932) Rick4 válasza Tim82 (#4931) üzenetére


Rick4
félisten

175MB az a szabad hely... :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4933) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok! A leírás szerint feltettem a 3.0.22_INT+SSH+MI+txpwr.zip fw-t, hátha így nagyobb az adatbiztonság. Vodafone 1 Gbit netem van itthon, a modem bridge módban, arra kötve a router. Egy hétig flottul működött a dolog.

Viszont az elmúlt napokban naponta több alkalommal 10 percekre mintha meghülyülne a router. Feldobja, hogy megszakadt a kapcsolatom, holott működik, de érezhetően lassabb, szinte akadozik. Továbbá a Chromeban gyakorlatilag a legkülönbözőbb, megbízható, hétköznapi weboldalakat is megnyitva "Az Ön kapcsolata nem privát" jelzés érkezik.

A routert, laptopot restartoltam, de semmi változás. Kb. 10-15 perc és meg is oldódik a történet magától.

A vodafone szar vagy a routerrel van valami? Köszi!

(#4934) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok! Feltettem a 3.0.22_INT+SSH+MI+txpwr.zip global fw-t. Gigabites Vodafone netem van itthon, a modem bridge módban. Egy hétig kifogástalanul működött a történet.

Az elmúlt napokban azonban minden nap 10-15-20 percekre teljesen meghülyül a router. Felugrik egy új böngészőlapon, hogy a kapcsolatom megszakadt, holott az továbbra is él, de érezhetően belassult. Ami még érdekesebb, hogy a Chromeban a legkülönbözőbb, megbízható weboldalakra is azt írja, hogy az "Ön kapcsolata nem privát." Router/laptop restart nem segít, egy 10-20 perc után viszont magától megszűnik a probléma.

A Vodafone szar vagy a routerrel van valami? Támadnak kínaiak?

(#4935) woodworm válasza krisi047 (#4934) üzenetére


woodworm
veterán

A vodafone a szar.

(#4936) netcore válasza dchard (#4928) üzenetére


netcore
tag

Egy rövid összefoglalót irhatnátok az egész openwrt-ről,
Telepítés pontos menete,alap beállítások stb
Érdemes lehet az összefoglalót bővíteni ezzel sokat hoz a gyári rendszerehez képest.

Üdv Laci

(#4937) tlala válasza netcore (#4936) üzenetére


tlala
addikt

Az tényleg nagyon jó lenne!

(#4938) pisti222


pisti222
csendes tag

Operwrt-ben mennyire stabil a mesh? Tesztelte már valaki itt a fórumról....?

[ Szerkesztve ]

(#4939) victorhun7 válasza -FreaK- (#15) üzenetére


victorhun7
tag

Hm már 185k 😂

(#4940) trance89 válasza netcore (#4936) üzenetére


trance89
Topikgazda

Az openwrt oldalán szerintem eleve minden le van írva

(#4941) dchard válasza netcore (#4936) üzenetére


dchard
veterán

Tekintve, hogy ki nem látszom a melóból, és közben ezerrel készül a platform támogatás (no meg a 2.7-es wifi fővrzióra történő frissítés), így biztosan nem én leszek aki tutorial-t fog írni.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#4942) szjoci válasza trance89 (#4940) üzenetére


szjoci
őstag

... a beállításokban pedig az openwrt topikban biztos tudnak segíteni

(#4943) XtremLor válasza victorhun7 (#4939) üzenetére


XtremLor
őstag

Döglött oldal.... A forint meg nem javul a 2.5evvel ezelőttihez kepest :DDD

"Legen...Wait for it...Dary"

(#4944) netcore válasza trance89 (#4940) üzenetére


netcore
tag

ok de jobb lenne itt egy korrekt összefoglaló leírás :)

Üdv Laci

(#4945) Rick4 válasza netcore (#4936) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem 2 hete van fent, egy röccenés se volt, mindent tud, mindent megfog, minden állítható. Mesht még nem próbáltam, mert nem volt rá szükség, elég egy router is, kettő a dobozban vár, de fel fogom pakolni, azt írják, totál rendben van a mesh is.
Aki meg tudja magának azt a 20 sor bemásolást meg 15 embert csinálni, ne várjon semmire. Nekem a legfontosabb, hogy van adblock, és ha elmenne a net, akkor is van belső háló. Minden elsőre ment, pár perc az egész, igaz utána mire mindent belősz, eltelik egy kis idő.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4946) csabi10


csabi10
senior tag

Nos végül rászántam magam és feltettem az OpenWRT-t eddig minden oké. Egy kis gondom van, mégpedig az, hogy vezetéken az 1000 digi netből 500 mbit körül hoz. A gyári kína fw-vel meg volt a 900. Van valami beállítás amivel lehet növelni a sebességet?

(#4947) Rick4 válasza csabi10 (#4946) üzenetére


Rick4
félisten

A kérdés az lenne, honnan, és mi alapján tetted fel, illletve a feltöltendő fájlokat honnan töltötted le?

A hálózat- tűzfal, és ott az alja fölött nem sokkal lesz a :

Szoftveres áramláskiürítés Szoftver alapú kiürítés az útválasztásnál vagy NAT-nál

rész, oda kell egy pipa.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4948) csabi10 válasza Rick4 (#4947) üzenetére


csabi10
senior tag

Az összefoglalóban található linkről töltöttem le és az ottani leírás alapján tettem fel.

A tüzfalnál bekapcsoltam most 650-re fel ment. A hardveres is be kell pipálni vagy csak a szoftverest?

(#4949) qqzs


qqzs
őstag

Gyönyörűen beüzemeltem a Xiaomi ax3000-et. Családi ház négy pontján vannak elhelyezve mindenütt szuper térerő.De van egy régebbi időjárás állomáson(Aercus weather ranger), ami vagy nem is veszi a jelet vagy ha igen akkor egy csíkkal jelöli úgy hogy két node is van három méterre tőle. Csak valami frekire vagy csatornákra gyanakszom, de nem értek hozza. így néz ki most a wifi beállítás a felső a 2.4-es. ami meg erdekes hogy a mesh beuzemeles utan siman csatlakozott, de kb egy nappal kesobb elvesztette a jelet es azota is igy viselkedik

Eladó: GTS450

(#4950) Rick4 válasza csabi10 (#4948) üzenetére


Rick4
félisten

Nálam csak a szoftveres van, n úgy tudom, a hardveres még nem megy, ugyan én nem az összefoglalóból leírtak szerint, és nem arról a helyről töltöttem le, de nekem mindig 935Mbit körül megy, annyi volt a gyári rendszerrel is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.