Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Xbox tulajok OFF topicja

Hozzászólások

(#58351) homerhamm


homerhamm
addikt

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#58352) Steve1207 válasza ρσгτσ (#58350) üzenetére


Steve1207
veterán

Az adott hdmi portot használod, van egy adott kép profil, az tartalmazza a képi beállítást, azért van kitalálva, nem? Ahogy átállítod a gyári profiltulajdonságokat igény szerint és amin hagyod, azon (kellene) maradnak. Múltkor levittem a régi lg-t anyumhoz, összekötöttük, ugyanazzal a képbeállítással indult, ahogy a konzol rá volt kötve és be volt lőve a hdmi 1-re a standard módosított profillal, másik porton a módosított movie profil, ahogy a külön android box-szal használtam (igaz elég ős tv volt már). Világ életemben így használtam az összes tv-t, ami volt (lg, samsung, pana).
Ha jól emlékszem bátyámnál hasonlóképp van most a Philips oled-en is, hogy ki van választva egy adott profile és annak a settings-ét állítod. Az a profile meg úgy marad, amin hagyta az értékeket, ha váltja a hdmi-t pl, akkor a korábban ott használt profilera kapcsol. Csak példaként, mert ez egy újabb 2 év körüli oled modell.

Ezért nem értem a switch-es kérdést, az fapadosan mondva egy digitális Y kábel, csak érzékeli merről jön a jel és a másik irányba meg továbbítja. A kisebbeknek, ami 2-3m-es össz hatótávban működik még táp se kell elvégre.

Persze lehet már "ilyenek" az elmúlt 1-2 éves modellek LG, Samsung vonalon, de ez egy baromi hülye működés, ha nem jegyzi meg fixen a beállításokat, ha már így volt 10 éve is, de minimum a módosított profil megmaradt.

.

(#58353) ρσгτσ válasza Steve1207 (#58352) üzenetére


ρσгτσ
őstag

C1 volt amin számtalanszor állítottam újra. Úgy néz ki ez egy szoftveres bug volt akkor, mert úgy látom már megjegyzi. Vagy lehet egyéni, nem tudom.

Azóta jött már talán 2 frissítés, mióta utoljára sz@rakodtam ezzel...

Én elég sok mindenhez hozzá szoktam nyúlni, de ez függ az adott TV -től is. Ezért nem mindegy menti -e vagy sem. Pl. 2 és 20 pontos fehéregyensúlyhoz is. Bár LG -nél az kevésbé szokott problémás lenni. Legalábbis OLED -nél.

S90C is megjegyzi. Azon eddig még nem néztem, mert nem volt még egyszer sem lehúzva a konzol. De most arra is rálestem.

Szerk.:
Mondjuk mindent nem néztem meg, csak gyorsan kipróbáltam. A bemenet PC -re állítását például biztos nem jegyzi meg, de az nem ehhez kapcsolódik, mivel újra fel kell ismernie az eszközt.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#58354) ρσгτσ válasza ρσгτσ (#58353) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Megnéztem közben az USB "tápolást" is. C1 -en pár perc után, S90C -n azonnal megszűnik az USB tápellátás kikapcsolásnál.

Lehet más kikapcsolási módban nem szűnik meg, de az annyira nem izgat, mert nem kell TV -nél alvó állapot. Pl. hangvezérlés is működik normál kikapcsolásnál.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#58355) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Megérkezett a HDMI - mini HDMI kábel Anbernic -hez. :)

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#58356) homerhamm válasza ρσгτσ (#58355) üzenetére


homerhamm
addikt

Ez melyik játék?

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#58357) ρσгτσ válasza homerhamm (#58356) üzenetére


ρσгτσ
őstag

GTA Vice City.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#58358) homerhamm válasza ρσгτσ (#58357) üzenetére


homerhamm
addikt

Akkor jól gondoltam, hogy GTA, én a San Andreasra tippeltem volna. :)

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#58359) icemad válasza ρσгτσ (#58357) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Vice City Stories-nak nézem inkább.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#58360) ρσгτσ válasza icemad (#58359) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Igen, mert PSP emu.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#58361) icemad válasza ρσгτσ (#58360) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

2 külön játék, csak azért írtam. Teljesen más a szereplő és a történet is.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#58362) ρσгτσ válasza icemad (#58361) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nekem mindegy. Én nem szeretem. :D Csak elindítottam.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#58363) homerhamm


homerhamm
addikt

Akrobeto úr külföldi csapatneveket mond ki. :)

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#58364) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Tök jó, Dió 4 -nél nem kellett semmivel sem sz@rakodnom. Csak simán beléptem és behúzta a mentésem PS -ről. Vagyis Battle.net -ről. Bírom az ilyeneket. Ez több játéknál is működhetne...

Már fent van a Game Pass -ban.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#58365) negyven2 válasza ρσгτσ (#58364) üzenetére


negyven2
veterán

Ubisoft játékai már egy ideje (3-4 éve?), is hasonlóan működnek. Igaz ott talán manuálisan kell a játékon belül letölteni (és fel?) a mentéseket.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#58366) ρσгτσ válasza negyven2 (#58365) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Van egy-két ilyen játék, de jó lenne sűrűbben találkozni vele.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#58367) Steve1207 válasza ρσгτσ (#58366) üzenetére


Steve1207
veterán

Itt válaszolok a steam-xbox cuccra odaátról, mert ha valaki benyögi ezeket már megy a harc pár óra után :D

Szóval szinte ugyanaz, fiókot összekötöd, a kliens meg nézi, hogy min vagy épp, játékonként meg megjelölik, hogy játszható-e boxon vagy sem és le van tudva. Ugyanígy a kontroller támogatást is, ami támogatott, azt beszűrik, hogy mehet és a többivel nem foglalkoznak, Steam Deck-nél se minden támogatott, ott se problémáznak rajta. Ennél egyszerűbb nincs és a játékok háromnegyede kapásból problémamentes indításra.

Mivel van steam accountod vagy epic, amit megvettél és rajta van az engedélyezett listán, hogy "mehet" itt is, az megy és le van tudva, de minek csinálnának egy EpicStore2-t vagy Steam2-t fölöslegesen, ha minden be tudnak pár paraméter alapján szűrni elérhetőségre? Szerintem még grafikai beállításokat is tudnának így fixálni, ahogy Deck-nél is vannak ilyen game profile-ok és akkor amit megad neki a kliens úgy fut. Ezt annyira nem ismerem, sose volt, de ott vannak a videók, hogy felülbírálja a játék settingsét.

Kontroller is adott, Steam-en ott van minden játék alatt, hogy lehessen szinte bármilyen bemeneti eszközzel, kontrollerrel használni 10+ éve. Csak bekapcsolják és belövik xbox kontrollerre. Ami nagyon egyedi/régi játék és nincs kontroller támogatás, arra is tudnak csinálni kiosztást amúgy, a kliens emulálja az adott inputokat a kiválasztott kontrollernél problémamentesen, delay sincs. Steam Deck minta a beállítgatások végett, itt egy minta, ahogy személyre szabja, ahol nem a touch részt használja főként egérként, hanem a karokat (persze azt is, de anélkül is belőhető, de nem az a fő lényeg, hanem, hogy ilyet is lehet).

.

(#58368) ρσгτσ válasza Steve1207 (#58367) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Pedig ez pont oda való. Szerintem.

Igen, így működik Ubi+ -nál is aktív előfizetés mellett. Ami kompatibilis, az Xbox -on elérhető. Ami pedig nem, azt ezzel a hozzáféréssel tudod játszani PC -n.

Viszont szerintem itt pont nem erről lesz szó, vagyis nem ez a lényege a nagy "nyitásnak". Hanem a Microsoft egy elérhető árú fix hardveres PC -t akar saját felülettel gaming -re. Így más store vásárlásnál is be tudja húzni a lét az értékesítések után.

Ráadásul az Xbox store nagyjából a kutyát sem fogja érdekelni, ha belépnek a képbe a külsős áruházak. Főleg úgy, hogy például a Microsoft is egyre jobban összemelegedik például a Steam -mel is. Szerintem várható, hogy szépen lassan minden játékuk elérhető lesz ott.

A kontrollernél pedig az a vezérvonal jelenleg, hogy jól működő irányításnak kell lennie. Erre próbáltam utalni abban a hozzászólásban, amire válaszoltál. Tehát az önmagában nagyon kevés, hogy mi megoldható. Inkább az a kérdés hogyan, és mennyire jól kivitelezhető.

Meg egyáltalán mennyire akar foglalkozni vele az adott fejlesztő. Mert nem mindennél működőképes dolog simán a felprogramozás. Pl. analógra rátenni egy egér mozgást elég esetlen dolog. Ahhoz fel kell programozni az adott menüt a gombokra. Pl. LoL -nál meccs közben, amikor fejleszted a karaktert.

A sz@r kontrolleres irányítás nálam már egyenlő azzal, hogy megszűnik a kontroller 100% -os támogatása.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#58369) homerhamm


homerhamm
addikt

Ma. Nincsen. BÓT!!! Csaxszólok!

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#58370) ρσгτσ válasza homerhamm (#58369) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Ha van a közelben Spar -os benzinkút az is jó. :)

ZX Spectrum - Commodore 64

(#58371) koncsik válasza homerhamm (#58369) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

AZ összes kis maszek nyitva van, amerre jártam :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#58372) oriic válasza homerhamm (#58369) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem baj. Este 10kor tegnap csináltam bolognait magamnak, meg van sonka, kukoricasaláta, szóval elvagyok (két napig :D)

Live-Die-Respawn

(#58373) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

ZX Spectrum - Commodore 64

(#58374) oriic válasza ρσгτσ (#58373) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Simán rámondom hogy troll :D

Live-Die-Respawn

(#58375) homerhamm válasza ρσгτσ (#58373) üzenetére


homerhamm
addikt

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#58376) ρσгτσ válasza oriic (#58374) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nem az. Megnéztem előtte az accountot. Valószínű nála a konzol = Nintendo.

Mondjuk attól még retkes az egész. Meg nyilván nem ér egy TV játék 50 ezret. Akkor sem, ha tiszta.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#58377) Bogyi007 válasza koncsik (#58371) üzenetére


Bogyi007
veterán

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#58378) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#58379) homerhamm válasza Bogyi007 (#58377) üzenetére


homerhamm
addikt

Amugy milyen lenne, ha az online boltok is bezárnának húsvetkor. :D Microsoft store, PS store, stb...

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#58380) negyven2 válasza ρσгτσ (#58373) üzenetére


negyven2
veterán

Ez valamivel olcsóbb "Nintendo"... és ezt pl. a Media Mark árulja!

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#58381) homerhamm válasza negyven2 (#58380) üzenetére


homerhamm
addikt

A sárga veszedelem!!!!!!!!

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#58382) ρσгτσ válasza negyven2 (#58380) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Ezen gondolkoztam egy darabig, aztán végül elengedtem. Ez amúgy hivatalos licensz.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#58383) homerhamm


homerhamm
addikt

Amugy az életbe nem vennék kínai piacon elektromos eszközt kínaitól.

A régi GTA-król csak annyit, hogy szerintem elég unfair húzás, hogy ha meghalsz elveszted az összes fegyvered.

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#58384) ρσгτσ válasza ρσгτσ (#58382) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Jah meg lesznek amúgy új cuccok is, bár nem tudom ebből mi jut el hozzánk.

My Arcade announces new Atari-licensed gaming devices – full control suites!

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#58385) negyven2 válasza ρσгτσ (#58382) üzenetére


negyven2
veterán

Igen... de kérdés, hogy érdemes-e megvenni amikor pl. Xbox-ra van külön Atari retro pack is, meg elérhető rá az Antstream Arcade is, ahol meg 1300 klasszikus játékot kapsz és a lifetime license is olcsóbb mint ez.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#58386) ρσгτσ válasza negyven2 (#58385) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Igen, az elsőt anno megvettem én is.

A kézi konzolt mondjuk lehet megvenném. Az előd 40 dollárért megy, annyit talán megérne nekem is.

Szerk.:
Be is "követem" a régit árukeresőn. Jelenleg 22 az alja, annál azért olcsóbbnak kell lennie.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#58388) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

Praktikus megoldás vízhűtéssel.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#58389) homerhamm válasza ρσгτσ (#58388) üzenetére


homerhamm
addikt

A kávé már csak dlc. :P

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#58390) oriic válasza homerhamm (#58389) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ez nem az EA :DDD

Live-Die-Respawn

(#58391) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#58392) negyven2


negyven2
veterán

Csak mert fel szokott jönni, hogy mi ez a sok hozzászólás az Xbox/PS topicokban...

PS5-ben jelenleg a Pro témája jött megint elő (meg a nincs/van játék PS-re)...

Vagyis aki be szeretne nézni oda az tegye meg a megfelelő óvintézkedéseket...

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#58393) ρσгτσ válasza negyven2 (#58392) üzenetére


ρσгτσ
őstag

PS5 konzol eladásával én zártam azt a topikot. Van 3 topikgazda, és nem tudják rendben tartani.

Szerk.:
Mindig vita a vége mindennek... Van hogy napokig egy témán, teljesen feleslegesen megy a rágódás. Ráadásul elég indulatosan.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#58394) icemad válasza ρσгτσ (#58393) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem most teljesen jó. Normális vitatkozás van, nem veszekedés. Legalábbis a játékok visszafejlődésével kapcsolatban. A 30/60/120 fps téma engem sem érdekel. Egyszerűen továbbgörgetek.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#58395) homerhamm válasza ρσгτσ (#58393) üzenetére


homerhamm
addikt

Nekem egyszer sikerült bezáratnom a békescsabai topikot a moderátorokkal. (poénból, szilveszterkor, mikor meglett este a 45k. :D :D)

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#58396) icemad válasza homerhamm (#58395) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Degetzen születtél? :DDD

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#58397) homerhamm


homerhamm
addikt

Ja, ezt majdnem elfelejtettem.

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#58398) ρσгτσ válasza icemad (#58394) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Nem is rátok gondoltam, de az szerencsére(?) elült. Ez ritkán jön össze.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#58400) ρσгτσ


ρσгτσ
őstag

13 pontos hátrányban...
Kane megint hiába szárnyal.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Xbox tulajok OFF topicja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.