Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  World of Tanks - OFF topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-16 19:31:31

LOGOUT.hu

World of Tanks OFF topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7901) Patrick76496 válasza fsb1000 (#7873) üzenetére


Patrick76496
őstag

Ne olyan tankokkal játssz, amit más emberek szeretnek/nagyra tartanak (teszt szerveren mindenki az FV183-ra veri, pedig a nagy sebzésén kívül nincs egy jó tulajdonsága). Akármennyire is dicsérik az emberek pl a T-62-t és az E5-öt, én akkor sem vagyok annyira oda értük. Hiába pontosabbak papíron, az IS-4-7 duóval kevesebbet lövök mellé nagy távra valahogy (plusz mostanában az IS-4 inkább a kedvencem a 7-es helyett).

És még azt is figyelembe vehetjük, hogy melyik tankot mennyire könnyű fenntartani. Nézzük meg a kredit/sebzés arányokat (egy sebzés mennyi kreditbe kerül).
IS-4 1065/440=2,42 kredit/sebzés
IS-7 1118/490=2,28 kredit/sebzés
T-62A 1100/320=3,44 kredit/sebzés
T110E5 1060/400=2,65 kredit/sebzés

A javítási költségeket is érdemes összehasonlítani:
IS-4: 25038 - 32903 avg: 28971
IS-7: 24020 - 32545 avg: 28283
T-62A: 24003 - 32428 avg: 28216
T110E5: 24488 - 30603 avg: 27546

Te válaszd ki a kedvenc tankjaidat, a kedvenc típusodat, amivel a legjobban megy a játék (nekem a med). Biztos rengeteg géped volt eddig, nézd vissza a statodat, melyik tankkal volt 8-10-es E értéked (XVM-ben van, nem effi), azokkal valszeg nagyon jól ment a játék.

(#7876) Dobi 562: Hát igen, épp ezért tartok tőle, mert nagyon pontatlan. Amúgy szép kör.

(#7882) Runo: Tegnap én többször is megkaptam (több körben), szóval nem.

(#7893) Dobi 562: Ha gondolod kipróbálhatjuk gyakorlóban, épp van egy a garázsban. :) Egyébként szerintem azért I-vel írják, mert római szám.

Tegnapi képek:
- Tiger ammo rack, természetesen Comet-tel. ;)
- Comet 3205+1437 dmg
- Comet 3489+1043 dmg
- WZ-131 3955 dmg

Ne kövezzetek meg, itt az én PlanetWOT-os grafikonom:

Egyébként ez semmit sem jelent, ugyan úgy én is kiveszem a részem a szívásból. Tegnap este az istenért sem bírtam értelmes kört menni, pedig már a teszten is voltam, de ott sem. Kifejlesztettem a Centurion I-et, de még megyek a Comet-tel. Nincs az az isten, hogy az a nagy dögöt (nagyobb, mint az IS-7) lámpa nélkül kezdjem. Meg amúgy is nagyon jó kis gép a Comet, szívesen játszok vele, ha értelmes tierbe kerülök értelmes pályán, értelmes csapattal. Remélem sikerül megtartani vele az 1650+ sebzésátlagot jelenleg ilyen szinten még QuickyBaby-nél is jobban teljesítek (a Comet a kedvenc tankja).

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#7902) Imilenni


Imilenni
addikt

Éjszaka a legjobb játszani..
6272 spot sebzés :DDD
59-16 csúcsú köre :D
Csapat rúlz
Csapat rúlz 2

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#7903) fsb1000 válasza Patrick76496 (#7901) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Ne olyan tankokkal játssz, amit más emberek szeretnek/nagyra tartanak"

Szerintem most volt belőled elegem, meg a nagyonokos tanácsaidból.
Ne egy gyerek adjon már nekem életvezetési tanácsokat.

csessze már meg a kánya...

(#7904) Patrick76496 válasza fsb1000 (#7903) üzenetére


Patrick76496
őstag

Rendben. Elnézést, csak segíteni szerettem volna, de hát ha nem, akkor nem. Nem gondoltam volna, hogy ennyire zavar, ha egy 17 éves "gyerek" próbál tanácsot adni a jobb sikerélményért, pár nappal ezelőtt még ezt írtad:

"Kezdem unni a játékot.... már nincs sikerélmény, csak a sorozatos kudarcok."

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#7905) fsb1000 válasza Patrick76496 (#7904) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Az a baj, hogy egy 17 éves gyerek nem fogja még fel, mi számít játékon belüli tanácsnak és mi számít a célszemély személyiségét érintő életvezetési beleokoskodásnak.

Azt sem fogja fel egy 17 éves gyerek, hogy minden olyan jellegű "tanács", mint amit előbb kifogás tárgyává tettem az egyben prejudikáció a tekintetben, hogy egyfajta viselkedés mintát tulajdonít a tanácsra szorulónak.

****

Mindezekért nem haragszom, mert még nem vagy azon a mentális szinten, hogy a hsz-eid mögött rosszindulatot tételezzek fel, mindazonáltal kifejezem nemtetszésem a nekem célzott jótanácsaid kapcsán, remélve hogy befejezed. Mert zavar... Igen zavar mikor egy gyerek irkál nekem ilyeneket.
Sokszor elmondjuk hogy a kor nem számít ebben a játékban, de itt nem erről van szó. A köztünk lévő több mint 30 év hidd el mégiscsak jelent valamit ez esetben.

(#7906) Patrick76496 válasza fsb1000 (#7905) üzenetére


Patrick76496
őstag

Értem. Akkor nem írok több ilyen jellegű "segítő szöveget", de egyébként tényleg nem volt semmi rossz indulat a #7901-es hsz-ben. Béke.

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#7907) emre válasza fsb1000 (#7892) üzenetére


emre
veterán

Hát persze..... :U

(#7905) fsb1000
Akik így állnak hozzá azokat szerintem épp úgy jól pofán kéne vágni mint egy tizenéves kölyköt.
Sajnos jó páran ebből a korosztályból semmivel sem lettek bölcsebbek az évek során viszont apró kis rigolyáikat sikerült merev rögeszmékké csiszolgatni.

Egyébként én némi apai büszkeséggel veszem tudomásul, hogy anno akiknek annak idején megpróbáltam csekély tapasztalatommal segíteni mára sokkal jobb játékossá váltak nálam. És mivel elmúltam 40 éves talán megengedhetem magamnak az efféle gondolatokat, valamint az sem zavar ha egy nálam okosabb de fiatalabb ad tanácsot.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#7908) fsb1000 válasza Patrick76496 (#7901) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Hogy értsd:

"Te válaszd ki a kedvenc tankjaidat, a kedvenc típusodat, amivel a legjobban megy a játék"

Ezt a coaching-os dumát egy nálad jelentősen érettebb személyiségtől sem hagynám szó nélkül. Értésére adnám, hogy amit felböfög az okossági kiskátéjából az azt feltételezi, hogy a döntéseimet nem a saját prioritásaim szerint és nem önállóan hozom meg valamint erős motivációként jelenik meg viselkedésemben a másoknak való megfelelés.

Egy ilyen mondattal akaratlanul is jellemzel egy embert, akiről nem lehet más a véleményed, minthogy erős önbizalom hiánnyal küzd és pl, az én esetemben, korosztályának és nemének nem megfelelő viselkedésmintákat mutat.

Nem kérem hogy megértsd amit írtam, csak fogad el, hogy egy másik dimenzióban így értelmeződik amit 17 vagy akárhány évesen előadsz jóindulatú, de mindenképp kéretlen tanácsként.

***

#7906) patrikgtaivs: Ok, részemről is rendben, zárjuk a témát. Ezt a hsz-ed csak később olvastam.

[ Szerkesztve ]

(#7909) fsb1000 válasza emre (#7907) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ja... persze...
Nem egészen értem a szmájlival gyengített mondatod.. de a középiskolai matekot nem akarom tanítani. Nem vagyok rá alkalmas.

Az viszont bizonyos, hogy a WOT rendszerében, ahol a győzelmi arányok eloszlása szűk határok közé van szorítva, ott 3%-os eltérés igen jelentősnek számít, ha kellő számú mintát (csatát) vizsgálunk egy felhasználó tekintetében.

****

Bocs.... mégiscsak eszembe jutott egy jó példa, amit talán érthető lesz.

Melyiket választanád? (ha kötelező lenne valamelyiket választani)
Belepisilek kőbányai víztározóba és az így keletkezett elegyből kell egy pohárkával meginnod.
vagy egy ásványvízzel félig töltött 3 decis poharat hugyozok tele.

Én mindenképp az elsőt választanám, mert a nagy bázisra elenyésző hatással van az átlagtól eltérő hatás, míg a második esetben már a színe is mutatja hogy a kis bázist alaposan megváltoztatta ugyanaz a hatás.

(#7910) fsb1000 válasza emre (#7907) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerkesztésedre a válasz:

Nem csak a matekot nem érted, de a humán részét se a mondókámnak.
Nincs miről beszéljünk, különböző intellektuális dimenziókban utazunk az életünk vége felé.

(#7911) bullseye


bullseye
addikt

Nagy szerencse, hogy fsb1000 senkit sem bánt meg akaratlanul a jellemzéseivel. Kár, hogy empátiára nem jár Nobel díj...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#7912) Dr_Syrex válasza fsb1000 (#7908) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

Csak mellékesen jegyezném meg, hogy eddigi szerény megfigyeléseim alapján Patrik az itteni wot fórumokon bőven a legnormálisabb kommentelők között szerepelt (nem mintha bármilyen listát vezetnék e téren :) ).

Tőled viszont meglepő volt ez a "kicsit" dúrva, kioktató, lekezelő válasz egy ártatlan tanácsra/megjegyzésre. Simán háríthattad volna jóval lágyabban is.
Távol álljon tőlem, hogy én mondjam meg, mit hogyan kell értelmezni, pláne, hogy kicsivel 30 előtt messze nem járt át a bölcsesség jótékony hatása :)

Ne rontsuk már el ennek az OFF topiknak a kellemes hangulatát.

szép napot mindenkinek :)

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#7913) Taragas


Taragas
aktív tag

Nem tom megy itt a szócséplés melyik a jobb... Én mind a négyet kifejlesztem, és mind a néggyel fogok játszani... :DDD (is7-4,e5,t62a)

Lehet akármilyen APU, és bár bennük van a jövő, a dVGA, az dVGA marad örökre!

(#7914) fsb1000 válasza Dr_Syrex (#7912) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem is a normális kommentelők közé tartozik, de ettől még leírom neki amit gondolok, ha valami nem tetszik.

Nincs gondom a konkrét WoT tanácsaival (akkor sem ha kéretlenek), de itt túllépet egy olyan határt, amit nekem se kedvem, sem okom nem volt tolerálni. Részletesen leírtam, hogy a két idézet mondattal mi a gondom. Aki nem érti az nem érti.

Vele meg lezártam a dolgot.
(ha akartam volna akkor másként, "lágyabban" mondtam, volna, de volt már egy kis előéletünk.)

(#7915) Dr_Syrex válasza fsb1000 (#7914) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

Ok, rendben. Nem teljesen értek egyet, de tiszteletben tartom a véleményedet, szóval továbbra is maradjunk a téma lezárásánál :)

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#7916) pws válasza Dr_Syrex (#7915) üzenetére


pws
aktív tag

Urak, ez csak egy játék. Nem túlzás egy kicsit ez a sok statisztika, egy minden izében random játék elemzésére?
'Statistics are like a drunk with a lampost: used more for support than illumination' -a szivaros, kalapos mondta

(#7917) fsb1000 válasza pws (#7916) üzenetére


fsb1000
nagyúr

WoT-ban a statisztikai adatok elég jól jellemzik a játékosok elért eredményeit, amiből lehet következtetni a játéktudásukra is.

Van aki ezt elfogadja, van aki nem.
Van akit nem érdekel a statja, van akinek ez is a játék része.

A játékok általában építenek a versenyszellemre. WoT-ban pedig nincs jobb mérőszám a rangsor kialakításra mint az EFF vagy a WN6/7. Lehet küzdeni, hogy elérj egy áhított tankot, de lehet küzdeni azért is, hogy elérj egy olyan eredményt amit a statisztikai számokkal lehet jellemezni.
Pl X winráta, vagy Y eff. Vagy csak simán kill vagy sebzés átlag.

Vagy van olyan fórumtárs aki nagyon nehezen elérhető plecsni megszerzését tűzte célul ki, szerintem ez se nem jobb se nem rosszabb cél ebben a játékban, mint bármi más, amihez magunkat tudjuk mérni.

(#7918) Dr_Syrex válasza pws (#7916) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

Én spec. szeretem figyelemmel ksérni a statisztikáim alakulását, mert jól mutatja, hogyan teljesítettem az adott időszakban vagy a játék egészére nézve.
Azért is jó, mert aki jobban elmerülni a sok adat, grafikon elemzésébe, annak is megvan rá a lehetősége. Viszont bizányára sokan enélkül is jól megvannak.
A rendom faktor jelen van a játékban, de szerencsére egyáltalán nem túlzó mértékben, hiszen akkor játszhatatlan lenne az egész :)

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#7919) kirjak


kirjak
aktív tag

Egy kört mentem a héten ha jól emlékszem ilyen lett :)

A fórum visszaolvasása után küldeni szeretnék nektek valamit ami nem egészen ide tartozik és mégis nagyon ide!

Részlet az életbölcsesség kézikönyvéből (Baltasar Gracián) :

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#7920) #21346560 válasza kirjak (#7919) üzenetére


#21346560
törölt tag

Ha nem versengenénk egymással, mi vinné előre a fejlődést?

(#7921) Borote válasza #21346560 (#7920) üzenetére


Borote
addikt

Az igény arra, hogy jobb legyél - csak nem másoknál, hanem korábbi önmagadnál. Felfogható versengésnek, de nem másokkal, hanem magaddal.
Kicsit utópisztikus, nem? :DDD

(#7922) kirjak válasza Borote (#7921) üzenetére


kirjak
aktív tag

Persze... nem várom el hogy megértse mindenki, főként azt nem hogy egyet is értsen. Ezt olyan valaki írta akivel szerintem nem nagyon lehet vitázni. Belekötni meg bele lehet de csak akkor ha nem egy kiragadott részletet vetünk nagyító alá hanem az egészet egyben értékeljük.
No de nem tartok irodalom órát, aki veszi a lapot az veszi, aki nem az nem.

Akit érdekel az egész (RUNO)

[ Szerkesztve ]

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#7923) Borote válasza kirjak (#7922) üzenetére


Borote
addikt

Ezt miért nekem írod? Én sem vagyok az a versengő típus, amit az elején írtam azt teljesen komolyan mondtam.

Irodalomórát pedig tényleg ne tarts ;]

[ Szerkesztve ]

(#7924) fsb1000 válasza kirjak (#7922) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ennek a szerzőnek Darwinnal kellet volna elbeszélgetnie.

Vagy lehet hyposzexuális volt. Bocs... nem bántásból írtam, hanem valós okként amiért ilyen szemszögből látja a világot. A két alapvető és intellektusunkat is átszövő ösztön csakis a versengésről szól. Versengés hogy a "holnapot" is túléljük, és versengés hogy magunkat tovább örökíthessük. Ez csapódik le a legtöbb tevékenységünkben, az emberekkel és társadalmunkkal kialakított viszonyunkban is. Még egy játékban is.

Legalábbis szerintem.

(#7925) Stigma.HC


Stigma.HC
senior tag

Most csak T110E4-el megyek, ahogy látom még magasabb tierben is sokan luxusnak tartják azt a vacak tűzoltó készüléket .

Viszont ha a sebzéseket ilyen ütemben tudom kiosztani most este, ahogy eddig akkor durván 4k felett lesz az átlagsebzésem.

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#7926) Bingisz


Bingisz
addikt

Patrick!

Első zombi top gunom :DD

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#7927) #21346560 válasza fsb1000 (#7924) üzenetére


#21346560
törölt tag

Elég ha csak az állat világot nézzük
Az erősebb kutya b@szik :DDD

(#7928) Taragas


Taragas
aktív tag

yes yes yes :DD :DD :DD
Ezt hajszolom 2 napja, 2 is3 csapattársunkon múlott, ha nem indulnak meg(az egyik piros 200as eff, a másik sárga 600as eff), nem nyertük volna meg.... :DDD De meg lett!!!
Jah és én is kifejlesztettem vele a t28at, így legalább tovább élvezhetem a kicsikét.... :)

[ Szerkesztve ]

Lehet akármilyen APU, és bár bennük van a jövő, a dVGA, az dVGA marad örökre!

(#7929) Máté94


Máté94
addikt

Vannak még csodák... :)) :D

[ Szerkesztve ]

(#7930) Patrick76496 válasza Dr_Syrex (#7912) üzenetére


Patrick76496
őstag

Köszönöm, csak az kezdeti hsz-eimet légyszíves ne olvasd el a legelső ON topic-ban (most a harmadik megy). :B

(#7914) fsb1000: Azt még megkérdezhetem, hogy konkrétan milyen előéletre gondolsz?

(#7926) Bingisz: Grat, azt hittem, hogy csak én ismerem ezt a játékot. :) Az E-50 pont jó tank erre, bár a BatChat-tel meg könnyebb lehagyni a lassabb tankokat.

(#7928) Taragas: Az konkrét. A Taragás lecsapott. :D Szép kör, nekem anno T32-vel voltak ilyenek. Azok voltak az igazi amcsi heavy-k, azoknak volt normális gun depression és nem lőtték be annyira könnyen a tornyot meg a kupolát.

És hogy én se maradjak ki a jó körökből:
- Napi T-34-85, Top Gun 2906 sebzéssel
- Tier 11-es csatában (csak a két szakasztársam volt 8-as) WZ-vel 3100 sebzés, úgy, hogy az ellenségnél 3 HHR-es Maus volt :)
- WZ-131 3981 sebzés
- Eddig még egy Orlik medálom sem volt, ma rögtön szereztem kettőt a WZ-vel

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#7931) fsb1000 válasza Patrick76496 (#7930) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Azokat a hsz-eimet keresd ahol kimérten és az elvárhatónál udvariasabban köszöntem meg a tanácsaid vagy furán reagálok. Példák:
#7859 / #7853 -> gyenge játékosok lenézése
#7026 / #7025 -> életvezetési tanács

Amúgy nem lényeges.....

(#7932) NandoXXL válasza fsb1000 (#7905) üzenetére


NandoXXL
senior tag

'Szerintem meg nem.
Ha naponta megyek 50-60 csatát és 46% alatti a winrátám /nap, akkor abba a kategóriába esek, hogy kárára voltam a csapatomnak.
Nem pár vereségről van szó... hanem nagyon sokról és 2 hete ez megy.
Az hogy előtte mit csináltam az nem nagyon érdekli azt akivel összesorsol az MM, mert ott abban a csatában fogok t10-el 0 sebzést produkálni, és nyomathatja hogy ebay user vagyok.'

Károgsz egyfolytában itt a fórumon mint egy öreg asszony. Amikor pedig valaki segíteni akar, akkor kioktatod Ez nem szép dolog szerintem, ez pedig csak egy játék nem az életed (igen okoskodom akár csak te ;] ).

(#7933) virkir válasza fsb1000 (#7931) üzenetére


virkir
veterán

De lényeges...
Ugyanis ismét a szokásos hibádba estél, a mindenki hüjje csak én vagyok a helipopperbe.
Feltettél egy kérdést, hogy "nem tudod mit csinálsz rosszul mert nem nyersz", amire kaptál egy értelmes, meggondolásra alkalmas választ. Erre besértődsz teljesen alaptalanul.
Ne egy gyerek adjon már nekem életvezetési tanácsokat.
Marhára nem életvezetési tanácsot kaptál, pusztán egy játékbelit amit szvsz nem szégyen megfogadni akár milyen fiatal adja ha jobb nálad az adott témában.
Márpedig jobb nálad, de legalábbis jobban látja a problémád gyökerét.
De nézzük akkor statilag.
Ugye szeretsz játszani az E100-al, nagy kedvenced.
De nem megy neked. Akárhogy is csűrjük-csavarjuk nem vagy vele a toppon.
2200 átlagsebzést csinálsz vele körönként egy 750-es átlagsebzésű ágyúval. Ez 3 sebző lövés körönként ami szvsz kevés. Nagyon kevés.
Vagy a másik az FV215 amivel még a 2k-t sem éred el. Egy 1150/1750-es átlagsebzéssel :Y
Nincs két sebző lövésed csatánként.
Egyértelmű, hogy például ezzel a két tankkal semmi hasznod a csapat számára inkább csak a fölösleges +1 vagy körönként. Aztán, hogy ez most a tank vagy a te hibád azt lehetne tovább boncolgatni a magánvéleményem, hogy mondjuk úgy, nem a te stílusod ez a kettő.
De lényegében ugyan ilyenek teljesítményeid az összes 1k fölötti kört futott tankjaiddal kivéve a PzIV-et.
Szerinted ha ehhez hozzácsapjuk a nyaraló debilek segítségét mit fog eredményezni?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#7934) kirjak válasza virkir (#7933) üzenetére


kirjak
aktív tag

Nekem meg az a véleményem hogy bár főként sebzés alapú a jutalmazása a meccseinknek, nem feltétlen akkor vagyok hasznára a csapatnak ha sokat sebzek.
Amik még fontosak lehetnének a csapatjáték során:

- sebzés felvétele (!!!)
- együttműködési képesség az aktuális szituációnak megfelelően
- türelem
- határozottság
- kérések/utasítások kiosztása és elfogadása, egyáltalán megfontolása

Ezeket a játék nem díjazza viszont más jól profitál belőle helyetted!

Sokszor látom hogy a kék és zöld netán lila (epic) játékosok a szitunak megfelelően állnak és nem mozdulnak heavy tankokkal, mondjuk mind nagyon "okosan" védekeznek. Tartják a pozíciójukat és várják a sültgalambot még akkor is ha már csak 3-4 perc van hátra.
Ha beírok egy pls help-et és nyomok mellé egy F7-et és előre lépek egyet fedezék mögé bújva és ezt megcsinálom 3 szor így spottolva pár ellent aki megpróbál kilőni és így felfedezetté válik majd kisvártatva kilőnek akkor azok akik nem mozdultak sokkal tapasztaltabbak? Ügyesebbek?

Elég szépen sértegetitek egymást számomra érthetetlen okból, türelem aztán nem sok van bennetek.
Ez egy játék és méltósággal kellene játszani közben is és utána is. (itt)

[ Szerkesztve ]

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#7935) fsb1000 válasza NandoXXL (#7932) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Amikor pedig valaki segíteni akar, akkor kioktatod"

Neked sem magyarázom el mérgegyszer mi volt a gond, mert úgy sem értenéd.

(#7933) virkir
Detto.

Bocsi... ráuntam az 1 bites beszélgetőpartnerekre.

[ Szerkesztve ]

(#7936) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Szeretem nézegetni a statokat.
lehet tippelni melyik az enyém:

(#7937) Taragas válasza fsb1000 (#7936) üzenetére


Taragas
aktív tag

A felső... :DDD

Lehet akármilyen APU, és bár bennük van a jövő, a dVGA, az dVGA marad örökre!

(#7938) SgtBradly


SgtBradly
csendes tag

Én sem vagyok kiemelkedő E100-al, az 57%-os átlagomat hozom vele.

[ Szerkesztve ]

(#7939) AlexWolf válasza fsb1000 (#7936) üzenetére


AlexWolf
senior tag

Nekem Egérke áll a garázsban már 1-1,5 éve, jól mutat, de kb ennyi.

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#7940) fsb1000 válasza SgtBradly (#7938) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem ez nagyon szép eredmény, de te szinte minden tankkal jól játszol. A Top1%-ban lehetsz.

Én csak egy jó átlagos teljesítményt hozok, de a statoldalak szerint az 53,5% winrátámmal meg az 1483-as wn6-ommal is a TOP10-ben vagyok (felső 10%)

Nem azért mert ennyire pro játékos vagyok, hanem mert a játékosok nagy többsége nem jut el magsabb tierig és a winrátájukat sem tudják befolyásolni.

*-****

Ha csak az eredményeimet nézem akkor is furán jönne k,i hogy egy gyerek azt mondja nekem
"Ne olyan tankokkal játssz, amit más emberek szeretnek/nagyra tartanak"

Mit nem lehet ezen érteni?????
Nyilvánvaló hogy nem olyan tankokkal játszok, amiket joskapista nagyra tart, hanem amelyekkel én szeretek menni valamilyen szempontból.
És ebbe beletartozik az FV(183) a borzasztó rossz stattal. Néha borzasztó, néha halálosztó.

Ha bejön a kocsmába egy tejfölös szájú borszakértő és aszongya nekem hogy ne azt fröccsöt igyam amit a többi lumpen szeret/nagyratart akkor vajon mit lépek erre?
Mert ez a kijelentés nem a borminőségre vonatkozik, hanem arra hogy a többi hülyeségét követem.
Nem kell csodálkozni ha lefejelem a 3. ilyen mondat után és erre nem csak a köztünk lévő 30 év és 50 kiló visz rá. A reakció teljesen független attól, hogy ő ismeri a borok minden attributumát én meg csak berugni tudok azoktól.

Mit nem lehet ezen érteni?
Rohadtul nem érdekel mit isznak mások, ha én a bikavért szeretem x éve és rohadtul nem érdekel 26K csata után hogy mások mivel játszanak mit tartanak nagyra, mert azzal játszok és azt iszom ami nekem tetszik.

De ettől még panaszkodhatok, hogy két hete koszos pohárba kapom az italom. Nem?
Meghogy a winrátám egyik napról a másikra zuhanásnak indult. Mi köze ennek ahhoz hogy mivel játszom??? 8.6 elött ugyanezekkel a tankokkal akár 60%-os napi winrátákat is produkáltam.

Majd elmúlik ez is.
De a hülyeség már bosszant.

(#7941) Steelheart2


Steelheart2
senior tag

Árulja el nekem valaki,hogy egy adott tanknál miért mindenki a winratat helyezi előtérbe? Szerintem az nem a te tudásodat tükrözi. Sokkal inkább az átlagos sebzés és a kilőtt tankok száma a mérvadó szerintem. De lehet hogy én tudom rosszul. Van pár tankom amikkel szeretek menni és úgy érzem megy is vele a játék,de ha olyan csapatot kapok,akkor egyedül nem tudom lehozni a csatát. Tehát a nem fog emelkedni a winratem.

Iphone 13 pro,Xiaomi Mi 10 Pro 8/256,; Xbox Series X,Asus TUF Gaming FX 505 DT

(#7942) SgtBradly válasza fsb1000 (#7940) üzenetére


SgtBradly
csendes tag

Köszi, de pl. E50M-el csak 51%-os vagyok, azzal valahogy nem érzem. 3x vettem vissza és aztán el is adtam pár héten belül. M48-al sem boldogultam nagyon jól, HT és a TD-kel megy jobban.

Valaki írta hogy 750 dmg egy lövés azzal nagy átlagsebzést lehet elérni, de nem is lő olyan gyorsan mint amelyik kisebbet sebez. Azért szinteken beleül jól ki van egyenlítve a dmg/perc arány.
Sokszor jól jön a nagy sebzés, ha jön egy 40-50%-os ellen és 1 lövéssel ki lehet lőni, de ha elrontod akkor pánik van. :)

(#7943) #21346560 válasza Steelheart2 (#7941) üzenetére


#21346560
törölt tag

Olyan tankkal, amivel tudsz játszani, az idióták mellett is nagy mértékben befolyásolhatod a csata kimenetelét, megölhetsz egyedül 4-5 tankot, kioszthatsz annyi sebzést, amennyit a csapat társak összesen sem... tehát számít az a win ráta is...

Még valami. Sok tankomra mondtam már, hogy ha 50% alá megy a win rátám vele, akkor eladom, mert az a tank nem nekem való, nem tudok vele játszani... nem tudom befolyásolni a csata kimenetelét...

[ Szerkesztve ]

(#7944) SgtBradly válasza Steelheart2 (#7941) üzenetére


SgtBradly
csendes tag

Általában a győzelmi arány és a kilőtt tankok + sebzés azért összefügg . Nagy sebzés + sok kilőtt tankkal még nem láttam 40%-os játékost.

(#7945) Steelheart2 válasza #21346560 (#7943) üzenetére


Steelheart2
senior tag

AZ igaz,hogy megölhetsz 4-5 tankot is egy jo csatában és sokszor igy is van,de a csapat 15 tankbol áll.Mivel én legtöbb csatámat Td-kel játszom igy nem sok esélyem van a végjátékban 5-6 tank ellen,ha azok értik a játékot és ismerik a gyengeségét a td-knek.Pld szeretem a jp2-öt.Sokszor a végjátékban vagyok vele,de amikor 5-6 ellen marad,akkor már nincs nagy esélyem.És ez most a 8.6 ban mégjobban elöjön a hibás MM kiosztás végett.Rengeteg csatában vagyok t10 ellen egyedül 8as.Persze a jp2 ágyuja alkalmas a t10es csatára,de a páncélja már t8ban is kevés. :D

#7944) SgtBradly
Persze ez igy van.Bár nekem sem 40% a winratam,csak nehezen tudom 52% felett tartani.Most esett a legtöbbet 8.6 alatt.

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 pro,Xiaomi Mi 10 Pro 8/256,; Xbox Series X,Asus TUF Gaming FX 505 DT

(#7946) #21346560 válasza Steelheart2 (#7945) üzenetére


#21346560
törölt tag

Amit én írtam, általánosítás volt, amit te írtál, az konkrét példálózás :)
Még 1x:
Amivel TUDSZ játszani, azzal NAGYOBB esélyed van, hogy győzelemre segítsd a csatát, ezáltal nagyobb lesz vele a győzelmi arányod... ha ez csak PÁR százalékban is érvényes, de az már 50 fölé viszi a tank átlagát.
Az artyval egyértelműen nem tudod annyira befolyásolni a csata kimenetelét, mint másik tanktípussal.
Legalábbis nálam ez a tendencia figyelhető meg.

(#7947) fsb1000 válasza Steelheart2 (#7941) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Van egy régi elmélet, amit szerintem sokan elfogadtunk. (még a főtopik elődjében)

Tisztán matek alapon 49% lenne az átlag winráta. 2% a döntetlen. (ez szerintem csökkent azóta a sok 15:2-es csata miatt) A becsült és tapasztalati szórás alapján +- 3% eltérés lehet ami még a játékostól független, azaz aki 46-52% tartományban van, arról sokat nem lehet mondani winráta alapján.

De...
Aki 46% alatt van, az már a csapatát visszahúzza a csatákat negatívan befolyásolja
Aki 52% felett van az viszont biztos tesz valamit a győzelemért.

Az elmélet "működéséhez" kell pár ezer csata a játékosnak és konkrét tank esetén pár száz csata.
Az elmélet működik, mert még senki sem tudott olyan játékost mutatni akinek 46% alatt van a winrátája, de a többi mutatójó (kill, dmg) kiemelkedően magas lenne.
És fordítva sem lehet találni olyan 53% játékost akinek nagyon alacsony lenne a kill és dmg adata.
(2-3K csata után értendő)

De hát ez logikus is, hiszen a winráta következménye a kill és dmg teljesítménynek, mégha csatánként csak 1/15-öd részben is van matematikai befolyásunk. Ettől sokkal több ha az átlagtól eltérünk. Persze van benne egy nagy adag véletlenfaktor is ez tény, de aki átlépi az 53% az már legyőzte a randomfaktort is. Aki meg 46% alatt van... az gyorsan szedje össze magát.

(#7948) Steelheart2 válasza #21346560 (#7946) üzenetére


Steelheart2
senior tag

Értettem amit irtál.:) Sokszor a legjobb tudásom szerint használom a tankjaimat.Mivel inkább egyedül játszom és nem szakaszozgatok,igy nehezen emelkedik a winratam.Ha van egy jo szakasztárs,akkor hamarabb eldönthetitek a csatát ketten vagy hárman.Egyedül tényleg nagyon ritka.
A wn6/7 emelkedés számomra többet jelent és szerencsére ez napról napra magasabb.
Nem vagyok egy profi játékos,de igyekszem.:D

#7947) fsb1000
Ebben tökéletesen igazad van.Jol megfigyelhetö a statomon,hogy kb a 8.6 indulásakor kezdett esni a winratem.Már épp örültem hogy elérem az 52% ot,erre most 51,4 nél álldogálok.A wn6 és a többi pedig emelkedik.
stat

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 pro,Xiaomi Mi 10 Pro 8/256,; Xbox Series X,Asus TUF Gaming FX 505 DT

(#7949) SgtBradly válasza Steelheart2 (#7945) üzenetére


SgtBradly
csendes tag

8.6 óta nekem is esett, nem sokat (0.2-0.3%-ot), de fejlődni ritkán tudok, max szinten tartani.

A garázsban már csak azokat tartottam meg amikkel átlagomon felett vagyok, kivéve a T110e5-öt azzal kicsit gyengébben. Hellcattal is 69%-on voltam de azt eladtam mert kellett a kis pénz. :)
SP-vel az első 130-150 csatával még 70%-os voltam. :((

[ Szerkesztve ]

(#7950) Steelheart2 válasza SgtBradly (#7949) üzenetére


Steelheart2
senior tag

Szép stat.Remélem majd én is felfejlödök kb ilyen szintre minden tankommal.:D
Még a fele csataszámnál sem tartok,mint te.:D

Iphone 13 pro,Xiaomi Mi 10 Pro 8/256,; Xbox Series X,Asus TUF Gaming FX 505 DT

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  World of Tanks - OFF topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.