Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40901) brd válasza Petes (#40899) üzenetére


brd
nagyúr

Ekkora felbontást analóg VGA kábelen csak nagyon jó minőségű kábellel lehet átvinni, de tökéletes ott sem lesz. HDMI, esetleg (ha van a TV-n) Displayporttal (vagy még esetleg DVI, bár azt már tényleg csak nagyon ritkán találni TV-n) kellene próbálkozni.
Még esetleg azt megpróbálhatod, hogy nem 50, vagy 60 Hz-re állítod, hanem 55, vagy 75, vagy ilyesmire, de attól sem fog valószínűleg teljesen eltűnni a vibrálás.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#40902) ruti


ruti
Közösségépítő

sziasztok!

egy régebbi netezős konfigot kellene SOS-ben újrahúzni XPsp3-mal, de gondom akadt:

alaplapi integrált LAN, a gépen korábban a net tökéletesen ment...
most azonban újratelepítés után képtelen csatlakozni a netre
abit kw7, már a realtek lan drivert frissítettem, de a szélessávú netet nem találja

ugyanebből a kábelmodemből, ugyanezen a kábelen másik gépen OK a net
teljesen szűz az XP, nincs külső internet security alkalmazás telepítve
IP cím automatikusra van állítva, de látszólag nem osztja ki

mivel sajnos nem értek a hálózatokhoz, minden segítséget előre is megköszönök :R
mihez nyúljak? mit állítsak? milyen infót mondjak még?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#40903) cellpeti


cellpeti
veterán

XP-ben hol találom meg az egérkurzorokat? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#40904) DS39 válasza cellpeti (#40903) üzenetére


DS39
nagyúr

Vezérlőpult/Nyomtatók és más hardverek/Egér

(#40905) cellpeti válasza DS39 (#40904) üzenetére


cellpeti
veterán

bocsánat, akkor úgy kérdezem, hol találom az ikonokat, amiket a vezérlőpultban lehet kiválasztani

Tigris, tigris, csóvafény...

(#40906) Atapi válasza ruti (#40902) üzenetére


Atapi
senior tag

milyen internet? sok kábeles szolgáltató regisztrálja a kábelmodemre csatlakozó gép mac címét, és ha az változik, nem engedi netre a gépet, csak a mac cím újraregisztrálása után. szóval első körben az lenne az érdekes, hogy eszközkezelőben driver rendben van-e (nem kérdő/felkiáltó jeles az eszköz), amikor bedugod a kábelt, érzékeli-e (eltűnik a piros x-es hálózati kapcsolat ikon a tálcán), kap-e ip címet a gép (futtatás --> cmd --> ipconfig --> a parancs kimeneténél az ip cím lenne az érdekes, az anonymitás jegyében az utolsó két számcsoportot ne publikáld). esetleg próbáltad a kábel modemet újraindítani (konnektroból kihúz majd visszadug)?

@(#40899) Petes: ilyen vibrálós hibát okozhat földhurok is, esetleg egy próba erejéig az egyik eszközt (gép/TV) dugd füldeletlen konnektorba.

(#40907) czanga


czanga
őstag

Sziasztok.

Olyan vírus létezhet amely beépülve megakadályoza,hogy a bal klikk működjön egy egéren? Másik egeret is próbáltam, ugyanezt csinálj.
Feláll rendszer, és nincs bal klikk.

Futtatom a security esentialst ép, és frissítve van az XP.

(#40909) DS39 válasza cellpeti (#40905) üzenetére


DS39
nagyúr

C:\WINDOWS\Cursors

(#40910) cellpeti válasza DS39 (#40909) üzenetére


cellpeti
veterán

köszönöm

Tigris, tigris, csóvafény...

(#40911) ruti válasza Atapi (#40906) üzenetére


ruti
Közösségépítő

0. Hálókártya driver rendben. Lekérdezésben van IP (192.168.x.x) és MAC cím is.
Modemet nem húztam ki, mert ugye átdugva a saját gépembe a kábelt, ott van net.

1. kösz a tippet, rákérdeztem a tulajra, és az alábbiakat tudta az otthoni netjéről:
Invitel területen (gondolom adsl) modem + valami doboz (gondolom egy router) lehet, elmondása szerint. Nálam közvetlenül kábelmodembe dugom, Rubicom kábelnetem van.
DE:

Egyáltalán nincs hálózatos tapasztalatom :B de szomjazom a tudásra, jönnek a kérdések:
ez már más topic lenne? :B
Azt mondod, hogy ilyen esetben a gépében lévő hálókártya csak az ő router-én kapcsolódva érheti el a netet, közvetlenül az én modemembe dugva nem? Ilyenkor az otthoni szolgáltatója (Invitel) mit és miért állított be a routerén, hálókártyáján? Esetleges gép (hálókártya) csere esetén ami a mostani kártyájának lekérdezhető fizikai címe, azt kell visszaadni az újnak, de hogyan?
Az én szolgáltatóm (Rubi) biztosan nem korlátozott az én pillanatnyi hálókártyám MAC-ére, mert nemrég más géppel simán neteztem közvetlenül a modemről.
Haver hálókártyájának a MAC címe miért nem jó az én modememhez, csak az a ő routeréhez? Haver gépét hogyan tudom az én modememre felengedni? Akkor az én kártyámmal nem tudok majd felmenni - vagy hogyan működik ez?

köszi :R

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#40913) ruti válasza *VARJU* (#40908) üzenetére


ruti
Közösségépítő

köszi,
nekem a telepítéskor az alap XP lan driver is felment, de már frissítettem az alaplapi realtek "legújabbjára", azzal sem történt változás.

[ Módosította: philoxenia ]

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#40915) Atapi válasza ruti (#40911) üzenetére


Atapi
senior tag

ej. a sztori felénél elvesztem, hogy mit dugsz hol hova, és hol nincs net. szóval valahogy pontosítsunk.
1. van nálad kábelnet, ahol több kép a modemre kötve működik, egy nem.
2. ami nem működik, az most lett újratelepítve, modemre kötve kap ip címet (192.168.x.x) de nincs net (nincs véletlenül fx ip beállítva? --> vezérlőpult --> hálózati kapcsolatok --> helyi hálózat jobb klikk --> tulajdonságok --> tcp/ip protokoll tulajdonságok --> automatikus kérésre vannak állítva a beállítási lehetőségek?).

mac címre a net szolágltatók szoktak korlátozni úgy, hogy regisztrálja a rendszerük a kábelmodemre csatlakozó gép(ek) mac címét. ez alapján korlátozhatják, hogy hány mac címnek engedjen rendes ip címet adni a rendszer. a korlátozott gépek ilyenkor általában valamilyen belső ip címet kapnak, amivel csak a szolgáltató bizonyos oldalai érhetőek el, pl mac cím regisztrációs oldal. a korlátozás kikerülhető, ha a hálókártya enged mac címet módosítani, ez esetben beállítható neki olyan mac address, ami kap rendses ip-t a szolgáltatótól. ez a beállítási lehetőség eszközkezelőben a kártya driverének beállításai között érhető el valahol, ha jól rémlik locally administered address szokott lenni a neve, vagy valami ilyemi.

(#40919) DS39 válasza *VARJU* (#40916) üzenetére


DS39
nagyúr

a Microsoft nem adott ki semmilyen SP4-et az XP-hez! ilyen sufni-tuning frissítéseket csak saját felelősségre telepíts és inkább ne ajánlgasd másnak.

(#40920) *VARJU*


*VARJU*
tag

kár hogy nincs web kamom megmutadtam volna, és az otta lasult be a gép de csak a startlap betöltésnél :) ÉS ha törlöm? ha lehet egyáltalán, SP3 menne továb? Én nem ajánlottam senkinek, csak el mondtam mi a helyzet hátha van jobb ötlet

[ Szerkesztve ]

(#40921) ro_bert17 válasza *VARJU* (#40920) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ezt a valamit mindenféleképp távolítsd el a gépedről. Telepítsd fel a SP3-at, és az összes szükséges frissítést. Végezz vírus keresést, telepítsd a böngésződnek megfelelő legújabb flash playert.

(#40922) *VARJU* válasza ro_bert17 (#40921) üzenetére


*VARJU*
tag

a virus keresö kétnaponta lefut+ spybot belőve+malwarebites freede azért letörlöm :) megprobálom

(#40923) DS39 válasza *VARJU* (#40920) üzenetére


DS39
nagyúr

Firefox-ot használsz? mert azzal volt már panasz hogy a startlapnál befagyott, de ez már egy másik topichoz tartozik.

(#40924) *VARJU* válasza DS39 (#40923) üzenetére


*VARJU*
tag

megváltam tőlle :) Chrome-s lettem :D

(#40925) McKane


McKane
senior tag

feltettem az az "UXtheme patcher"-t hogy ne csak az alap témák legyenek,de hol találok témákat,amelyek működnek vele?

(#40926) *VARJU* válasza ro_bert17 (#40921) üzenetére


*VARJU*
tag

nhhha megváltam töle és megvan a 3 csomag, minden oké de még mindig lasu, 3-4 ablaknál borzasztó! Ötlet?

(#40927) Dr. Student


Dr. Student
senior tag

Hello!

Van egy kis gondom, van egy kliens webes program, amit megnyitok belépek, és mikor importálni illetve exportálni akarok valamit akkor, egy régebbi windowsos ablak nyílik fel, ilyen win 95-os ablaknak néz ki, az az érdekes, csak ennél az egy programnál csinálja, internet Explorer 8-ason futtatom. Ilyennel találkozott már valaki ?

Dr. Student

(#40928) ruti válasza Atapi (#40915) üzenetére


ruti
Közösségépítő

Atapi: :R
úgy tűnik nem is vesztetted el a fonalat, mert minden stimmel!
nincs fix IP beállítva

akkor amit én gondolok, az összeesküvés-elmélet?
ha visszavisszük hozzá, lehet hogy menni fog az ő netjével, az enyémmel meg nem?
hát én ilyenről még nem hallottam :U

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#40929) Csontikka válasza Dr. Student (#40927) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Szia,

egy screenshot azért adna némi támpontot, mert ez így cirka bármi lehet :)

Üdv,
Csontikka

(#40930) aag


aag
őstag

Meg lehet azt valahogyan csinálni, hogy induláskor mindjárt ki legyen nyitva az asztalon a Skype, meg a böngésző?

(#40931) God Vazzeg válasza aag (#40930) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Bahh bocs, ez nem a linuxos topik :B :D

[ Szerkesztve ]

(#40932) aag válasza God Vazzeg (#40931) üzenetére


aag
őstag

:R

(#40933) aag válasza God Vazzeg (#40931) üzenetére


aag
őstag

Néha én is keverem a kettőt. :K

(#40934) Dr. Student válasza Csontikka (#40929) üzenetére


Dr. Student
senior tag

Pénteken kerül hozzám a gépezet, akkor megcsinálom. :R

Dr. Student

(#40935) DS39 válasza aag (#40930) üzenetére


DS39
nagyúr

tedd be a parancsikonjukat az indítópultba.

(#40936) aag válasza DS39 (#40935) üzenetére


aag
őstag

Az nemjó, mert akkor a Skype-ot kétszer akarja indítani. Emiatt hibaüzit kapok.

(#40937) Atapi válasza ruti (#40928) üzenetére


Atapi
senior tag

a 192.168.x.x olyan belső hálózati ip cím, ami ha nincs bele vasalva, akkor kap valahonnan az os. ha igazam van, akkor ez azt jelenti, hogy működőképes a hálózati vezérlő, net pedig vélhetően azért nincs, mert nem lát külső hálózatra a gép (ennek egy lehetséges oka lehet a korábban említett korlátozás, ami nálad vagy van, vagy nincs, ezt passzolom). megpróbálhatod az ipconfig átjáró sorában szereplő ip címet pingelni (ping 192.168.átj.áró, ha jól tippelek, lesz válasz), de ha külső címet próbálsz meg elérni (pl ping index.hu), akkor gondolom címfeloldási/egyéb probléma fog fellépni.

@(#40936) aag: akkor is, ha a skype-ban kikapcsolod az automatikus indítást?

(#40938) aag válasza Atapi (#40937) üzenetére


aag
őstag

Azt még majd kipróbálom. Köszi!

(#40939) God Vazzeg válasza aag (#40938) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nekem linux alatt az általános fül alatt van ilyen hogy: induláskor minimalizálja a tálcára. Ez elől vedd ki a pipát ha van ilyen beállításod :)

Szerk: megnéztem wine alatt, nincs ilyen a windowsosban :(

[ Szerkesztve ]

(#40940) DS39 válasza aag (#40936) üzenetére


DS39
nagyúr

ebben az esetben csak az egyiket használd (automatikus indulás beállítás a Skype-on belül vagy a parancsikont az indítópultban), akkor nem lesz ilyen. :)

(#40941) Oracle


Oracle
senior tag

Hi

A következő hülye jelenség van a melóhelyi gépen, ha seekel a vinyó akkor remeg a kép és az írások teljesen elhomályosodnak elég idegesítő. Mitől lehet ez? :F

(#40942) cellpeti


cellpeti
veterán

megvannak az ikonok, köszönöm

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#40943) cellpeti


cellpeti
veterán

valakit megkérhetek arra, hogy a dinoszauruszos és a lovas egérmutatókat fényképezze le, hogy hova melyiket kell betallózni?! :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#40944) aag válasza DS39 (#40940) üzenetére


aag
őstag

Sajnos sehogyan sem sikerül. Neked megy?

(#40945) ruti válasza Atapi (#40937) üzenetére


ruti
Közösségépítő

Atapi:
betettem egy hálókártyát, hátha az alaplapival van gond
az ipconfig egy 169.254.xxx.xxx formátumú IP címet ad vissza,
ez rémlik, hogy hibára utal, de mire?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#40946) DS39 válasza aag (#40944) üzenetére


DS39
nagyúr

de pontosan mi nem sikerül? ha a Skype-ban bekapcsolod hogy induljon együtt a windows-zal, akkor indul, de ha nem ott állítod be, hanem beteszed a parancsikonját Indítópultba akkor is indulni fog.

(#40947) Csöves


Csöves
senior tag

Start/keresés/fájlok és mappák, katt és 100% prociterhelésen kívül nem csinál semmit.
Megoldás?

Köszi.

Aquila non captat muscas.

(#40948) kraftxld válasza Csöves (#40947) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Total Commander :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#40949) Csöves válasza kraftxld (#40948) üzenetére


Csöves
senior tag

Ok, de miért nem működik az XP keresője? :)

Aquila non captat muscas.

(#40950) Atapi válasza ruti (#40945) üzenetére


Atapi
senior tag

ezt az ip tartományt az xp állítja be magának, ha van élő hálózati link, de nincs dhcp.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.