Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40351) dutra44 válasza dutra44 (#40348) üzenetére


dutra44
csendes tag

Senkinek nincs semmi tippje?

(#40352) brd válasza dutra44 (#40348) üzenetére


brd
nagyúr

Valszeg' megoldás. Nem muszáj batchfile, simán bemásolhatod (copy/paste) így az egészet parancssorba, majd enter.

The only real valuable thing is intuition.

(#40353) dutra44 válasza brd (#40352) üzenetére


dutra44
csendes tag

Hu. Most aztán mondtál valamit. Meg tennéd hogy egy nagyon kezdő mint amilyen én vagyok megértse. Bocsi. Köszönöm szépen :(

(#40354) Dluinet válasza dutra44 (#40353) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Jegyzettömb-öt nyisd meg, másold bele, mentsd el up.txt néven, nevezd át up.bat -ra, mjd kattints rá kétszer, hogy elinduljon.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#40355) dutra44 válasza Dluinet (#40354) üzenetére


dutra44
csendes tag

Hálás köszönet nektek! Sziasztok :R

(#40356) vilmaboy válasza dutra44 (#40348) üzenetére


vilmaboy
őstag

frissitsd online a microsoft oldalról, vagy kapcsolad ki a frissítést egy időre... leeht hogy hibás valami. nem ez lenne az első sem a huszadik, hogy a microsoft hibás frissítést ad ki. a legjobb tanács pedig, hogy válts linuxra :)

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#40357) netboy


netboy
senior tag

Szerintetek, hogy lehet rábírni a Windows xp-t, hogy vlan tagged csomagokkal kommunikáljon a hálózaton?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#40358) InfiniteReality válasza netboy (#40357) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Intel hálózati kártyával. Azokból vannak olyan típusok, amik képesek erre. Mikor felteszed az Intel hálókártya drivert, ki lehet választani ezt a lehetőséget. Szerintem alaplapi intel chipek között is van ilyen (főleg gigabitesek között).

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#40359) szab.tam


szab.tam
nagyúr

(#40342)

senki? :U :O

azóta volt újabb kékülés....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#40360) InfiniteReality válasza szab.tam (#40342) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Avastot szedd le, helyette MS Security Essentials és nézd meg úgy.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#40361) vilmaboy


vilmaboy
őstag

+1

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#40362) szab.tam


szab.tam
nagyúr

:R

idáig nem volt problémám az avast-tel. nem szívesen válok meg tőle, ha van más út. elég sokat hallottam más vírusírtok mellett bekapott vírusokról, (nod, norton és társai). évek alatt ez az első gondom, és ez is valami összeakadás lesz, nem bekapott vírus.
volt 1x hasonló, a skype akadt össze valamivel, és restartolt a win, ha hívást kezdeményzetem. egy régebbi verzió felrakása megoldotta a problémát.

tehát első körben az avast megtartása mellett keresnék megoldást...

az avast kukába vágása csak egy álalános ötlet volt, vagy egy konkrét, mély, hibakódok ellemzéséből jövő, szakértői javaslat?
mert ha nem az avast-tel van gond, hanem amibe beleakad, akor hiába cserélnék írtót....

(mert a ph-s toipc-okban eltejedt gyakorlat az is, hogy egy egyszerű driver problémánál is jönnek többen a szenzációs ötlettel, hogy újra kell húzni a win-t...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#40363) vilmaboy válasza szab.tam (#40342) üzenetére


vilmaboy
őstag

csak úgy snassz dobja, avgy valami folyatat indításakor?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#40364) vilmaboy válasza A_ScHuLcZ (#40346) üzenetére


vilmaboy
őstag

elméletben szerintem maradhatott. a particionális tábla újraírásával még az adatok visszaállíthatóak amég felül nem írod őket. Én lehet kivenném és másik gépre kötve mélyformatálnám... olyan progival ami felül is írja adatokkal majd törli...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#40365) szab.tam válasza vilmaboy (#40363) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem igazán értem a kérdést.... :N
a restart után feláll, mintha semmi sem történt volna. pont úgy csinál, mint amikor túlhúzáskor instabilitási probléma miatt elkékül...

a (#40302)-ben leírtam bővebben a jelenséget.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#40366) InfiniteReality válasza szab.tam (#40362) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Az Avast eldobása az elmúlt 20-25 év tapasztalata alapján született javaslat csupán. Nyilván nem ennyi ideje kerültem kapcsolatba az Avast-tal, hanem kicsit kevesebb. Viszont akárhány embernél volt probléma a belassult, néhol használhatatlan, különböző problémákkal teletűzdelt gépével, a gondok egy jelentős hányadára az Avast lecserélése önmagában megoldást hozott.
Sajnos a víruskeresők melletti kardoskodás olyan, hogy mindenki amellett érvel, amit "szeret". Hogy őszinte legyek, az MS Security Essentialsom összeakadna valamivel vagy ilyen problémákat okozna, akkor ha nincs valami könnyen megtalálható triviális megoldás a problémámra, lecserélném. Persze az is kérdés mivel akad össze. Egyelőre úgytűnik minden gépen tökéletesen működik az Sec. Essentials, problémák nélkül. Nem fogja meg a gépet (mint sok egyéb víruskereső), nem telepit terabyte-okat (mint a Norton cuccai), teszi a dolgát szépen a háttérben. Ha észlel valamit úgyis szól, de nem zavarja az embert felesleges kérdésekkel. Ettől függetlenül mindenki azt szeret amit akar.
Ha nem válik be, ahogy csinálom, majd igazítok rajta, eddig 100%-osan bevált.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#40367) vilmaboy válasza InfiniteReality (#40366) üzenetére


vilmaboy
őstag

Csatlakozom a véleményedhez. A windows-t már akkor is nyomkodtam én is, amikor 3.1 is alig volt... Láttam már ezt azt... Az Avastal évekkel ezelőtt felhagytam és leszedtem minden általam kontrolált gépről is. Majd tettem helyette Norton Internet Security-t, de 2 éve kb, hogy mindenhova Microsoft Security Essential-t telepítek és láss csodát... Nincs vírus, nincs összeakadás, nincs kékhalál, nincs lassulás... Érdekes... :B

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#40368) Lenry válasza szab.tam (#40362) üzenetére


Lenry
félisten

mert a ph-s toipc-okban eltejedt gyakorlat az is, hogy egy egyszerű driver problémánál is jönnek többen a szenzációs ötlettel, hogy újra kell húzni a win-t...

tűzzel-vassal irtom az összes ilyen javaslatot, ahol csak látom.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#40369) Lenry válasza szab.tam (#40342) üzenetére


Lenry
félisten

kékhalál volt?
ha igen, akkor a C:\Windows\Minidump mappa tartalmából a megfelelő dátumos fájlt juttasd el valahogy hozzám (mailcsatolmány, akármi) és jól megnézem, hátha van benne valami releváns

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#40370) InfiniteReality válasza Lenry (#40368) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Pedig egy széthullott rendszeren csak az segít biztosan, ha le van szedve a francba az egész és utána NORMÁLISAN feltelepítve, feldriverezve, beállítgatva, adatok visszamásolva, szükséges programok feltelepítve, és a user megtanítva 1-2 alap dologra, hogy ne legyen megint ilyen.
Apróbb hibákat (pl kékhalált) én sem feltétlen újratelepítéssel kezelek, az csak akkor megoldás, ha a javítás több vesződség lenne mint a teljes újratelepítés. Rossz alapokra nem lehet építkezni, tehát ha egy széthullott, elég ramaty állapotban lévő XP-n azt látom hogy még az alaplapi drivert sem tették fel, nem vesződök vele sokat. Az utólagos javítás nem minden esetben hozza el azt a felhasználói élményt, mint egy kezdetektől fogva rendesen feltelepített OS. Mondjuk nekem mindegy mit csinálok, az ember legyen elégedett és a rendszere működjön.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#40371) vilmaboy válasza InfiniteReality (#40370) üzenetére


vilmaboy
őstag

+1 :C

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#40372) akoska23


akoska23
aktív tag

Sziasztok.
Néha szabálytalan időközönként lefagy az xp-m.De eddig sosem akkor mikor dolgozom rajta hanem ha magára hagyom de előfordult már hogy letöltés közben.Hogyan lehetne kideríteni a hiba okát esetleg léteznek hibakereső speciálisan minden átfogó programok?

Köszönöm.

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#40373) Воланд válasza akoska23 (#40372) üzenetére


Воланд
titán

esemenynaplo, elso korben.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#40374) akoska23 válasza Воланд (#40373) üzenetére


akoska23
aktív tag

Mindjárt Print Screen -elem hátha valakinek mond valamit.

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#40375) kbalazsa válasza akoska23 (#40374) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Inkább csak keress benne hibákat és azokat nézegesd át. Utána járhatsz annak is, hogy volt/van -e kék halál is ilyenkor.

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#40376) akoska23


akoska23
aktív tag

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#40377) akoska23 válasza kbalazsa (#40375) üzenetére


akoska23
aktív tag

Kék halál még nem volt csak kifagy.

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#40378) Visormail válasza akoska23 (#40377) üzenetére


Visormail
addikt

A hibákra duplán rá kéne klikkelni ott van a leírás.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#40379) InfiniteReality válasza akoska23 (#40376) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Vagy a Windows Defenderrel akad össze valami (érdemes helyette MS Security Essentialst feltenni), vagy ez:

This event is generated when Forefront (FCS) cannot get updates from Internet or WSUS server. This problem is caused by WinHTTP proxy settings. See M883821 to resolve this problem. ! Ezutóbbi eventid.net-ről van másolva de ránézésre nem sok megoldási javaslattam szolgál. Az Mszám ugyan link, de regisztrálni kell hozzá.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#40380) akoska23 válasza InfiniteReality (#40379) üzenetére


akoska23
aktív tag

Nem tudom ott kezdődtek a gondok felraktam a NOD 32-ŐT de lassitotta a gépet ezért kuka
utána jött az avast de szintén teljesítményromlás
Aztán eszembe jutott a MS Security Essentials most az fut rajta .
Az elöző 2 virusirtóból visszamaradt fájlok ne okozhatják?

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#40381) vilmaboy válasza akoska23 (#40380) üzenetére


vilmaboy
őstag

használsz CCleanert??? ha nem akkor töltsd le és pucold ki a rendszered...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#40382) InfiniteReality válasza akoska23 (#40380) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Az essentials elvileg leszedi a Defendert. Okozhatják visszamaradt dolgok, nem de nem vennék rá mérget, hogy ez az ok. A teljes szoftverkörnyezettel tisztába kell lenni, illetve tapasztalni kell a jelenséget a pontosabb hibafelderítéshez.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#40383) akoska23 válasza vilmaboy (#40381) üzenetére


akoska23
aktív tag

Na ezt a CCleanert kipróbálom nem tudom hazavágni vele a gépet?
Még egy hülye kérdés: Panelban lakom nem jól földeltek a konnektorok és ráz a gép néha sőt olyan is volt hogy a usb wifi antenna fém része rázott meg. Lehet összefüggés?

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#40384) InfiniteReality válasza akoska23 (#40383) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A földet érdemes ellenőriztetni és javítani ahol nincs. Panelokban tipikusan csak a konyhában és a fürdőszobában van földelt konnektor, többi az nem szokott az lenni.
A CCleaner nem rossz progi, de ésszel kell használni, és nem szabad mindent hagyni neki törölni.
Összefüggés lehet, csak elég csekély az esélye. Viszont tény, hogy a PC-t kötelezően ajánlott (valóban) földelt aljzatból üzemeltetni.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#40385) netboy válasza InfiniteReality (#40358) üzenetére


netboy
senior tag

intel hálózati kártyámnál nem kínálta fel az a baj :(

(#40386) sz.j válasza InfiniteReality (#40384) üzenetére


sz.j
nagyúr

"...Viszont tény, hogy a PC-t kötelezően ajánlott (valóban) földelt aljzatból üzemeltetni."

Sajnos én is panelben lakom (persze a mostani körülményeket figyelembe véve örülök, hogy van hol laknom) és itt sincs földelés, és ennek ellenére, az elmúlt tizenvalahány év alatt mindenfajta "rázás" nélkül hibátlanul megy a gép ..., még extrémebb tuningnál is.

Szvsz ahol a "gép ráz" ott valami gond lehet a gép összeszerelésével vagy valamelyik hardverével....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#40387) akoska23 válasza sz.j (#40386) üzenetére


akoska23
aktív tag

Sajna eddig minden gépem rázott. Extraként felhoznám hogy a multkor a DVD lejátszó rázott meg amikor kihúztam belőle az USB pendriveot. Nekem akkor nagyon gagyi nappalim van..............

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#40388) Dluinet válasza akoska23 (#40387) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Amelyik gép ráz, azt esetleg próbáld meg 180 fokkal elfordítva bedugni a csatlakozóját az aljzatba.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#40389) H.B.


H.B.
csendes tag

van egy n270-es netbookom, 576p-s kijelzővel és egy csomó játék, pl. hitman 2 nem indul el, miközben a gépigényt bőven hozza. Miért van ez?

(#40390) Lenry válasza H.B. (#40389) üzenetére


Lenry
félisten

gondolom nem tudnak mit kezdeni az 576 magas felbontással

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#40391) InfiniteReality


InfiniteReality
őstag

(#40388) Dluinet
Igen, ez is tipikus panelhiba. Azthiszem a föld és a nulla fel van cserélve.

(#40385) netboy
Vagy az a kártya nemtudja, vagy legfrissebb driver kell hozzá és menni fog. Gigabites, notebookban lévő intelek (pl ibm lenovo t60) tudják, ha a drivert úgy teszed fel. De az újabbak biztosan. Asztaliknál nemtudom.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#40392) brd válasza InfiniteReality (#40379) üzenetére


brd
nagyúr

Azok (általában? - még eddig nem találtam kivételt) megegyező számú KB cikkekre szoktak hivatkozni, jelen esetben pl. erre (ill. az angol megfelelőjére).

The only real valuable thing is intuition.

(#40393) InfiniteReality válasza brd (#40392) üzenetére


InfiniteReality
őstag

M883821
Akkor itt az első kivétel :)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#40394) brd válasza InfiniteReality (#40393) üzenetére


brd
nagyúr

Úgy értem, ha van előfizetésed, és megnyitod a linket, akkor visz a linkelt M$ oldalra, azaz M883821=KB883821

The only real valuable thing is intuition.

(#40395) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

Érdeklődni szeretnék, hogy WindowsXP-ben be lehet-e állítani az ablakok "tapadását"? Arra gondolok, hogy adott egy program, ami ablakban fut - ezt szeretném eltenni a "sarokba", és mindent úgy, hogy ne kelljen pixelenként óvatosan odahúznom, hanem egy bizonyos távolságon belül automatikusan ugorjon oda.

Aki értette, mit is akartam írni, és tudna is segíteni ebben, az legyen szíves tegye meg.

Köszi!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#40396) InfiniteReality válasza brd (#40394) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Szerintem nem. Amit a KB883821-re kidob találatot a MS oldaláról annak köze nincs ahhoz a hibához, amit a hivatkozott EventID hibához leírnak...
Én azt gyanitom, azért előfizetéses a szolgáltatás, mert van saját megoldásuk. Ha ilyen egyszerű lenne a megfeleltetés, bolond lenne bárki is előfizetni...

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#40397) brd válasza InfiniteReality (#40396) üzenetére


brd
nagyúr

Elolvastad a linkelt cikket? :F Arról van benne szó, hogy a M$ Update-hez csatlakozáskor milyen hibák fordulhatnak elő, és közte van proxyval kapcsolatos is.
Pedig ilyen egyszerű...

The only real valuable thing is intuition.

(#40398) szab.tam válasza Lenry (#40369) üzenetére


szab.tam
nagyúr

többieknek is :R

igen, kék leállás. feljebb írtam is.

és az ide vonatkozókat is:
-> (#40342) szab.tam

(csak még 1. szakmai kérdés: ezt a hsz-t majd töröltessem? tartalmaz nem biztonságos adatot?)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#40399) Lenry válasza szab.tam (#40398) üzenetére


Lenry
félisten

nem, nem tartalmaz semmi személyeset vagy bármi veszélyeset

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#40400) akoska23


akoska23
aktív tag

Üdv!
Már tegnap írtam ide de a problémám még nem oldódott meg. Még mindig lefagy az XP-m szabálytalan időközönként most legutóbb pár perce néztem az eseménynaplót de semmi bejegyzés a hibáról hogy tudnám felderíteni mi okozhatja? Nem sűrűn csinálja napi 1-2 szer de nagyon zavar mert a hiba mégis csak hiba.

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.