Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40701) xcds


xcds
őstag

Sziasztok!
Olyan gondom van, hogy próbálgattam különböző médialejátszó programokat és egyes fájltípusokat mindig társítottam a programhoz. Na most ennek úgy kéne működnie, hogy mindig az adott program ikonja van a társított fájltípus előtt. De nekem vhogy "odanőtt" :DDD az egyiké és hiába társítom más programhoz az adot fájltípust, nem változik vissza az ikon. A mappa beállításaiban a fájltípusoknál az ikoncsere nem működik, csak ha előtte visszaállítom az alapértelmezést(azaz AVI esetén a WMP-t), de én nem azt a lejátszót szeretném használni.
Köszi, ha vki tud vmit javasolni!

(#40702) xcds válasza Ocarina (#40699) üzenetére


xcds
őstag

Vezérlőpult-rendszer-speciális-teljesítmény, beállítások-vizuális hatások.
Be kell pipálni a "vetett árnyék az asztali ikoncímkén" opciót.
Nem tudom, hogy erre gondoltál-e, de próbáld ki azért.

(#40703) Ocarina válasza kefir081 (#40700) üzenetére


Ocarina
aktív tag

:R
Közben megtaláltam:
Vezérlőpult - Rendszer - Speciális - Teljesítmény - Vetett árnyék az asztali ikoncímkéken.

(#40702) xcds: Köszi neked is. Én is ezt találtam.

[ Szerkesztve ]

Keelah se'lai | SEN: ZsomleHUN

(#40704) Ocarina válasza Ocarina (#40699) üzenetére


Ocarina
aktív tag

Plusz egy:
Az ikonok nevét el lehet tüntetni?

Keelah se'lai | SEN: ZsomleHUN

(#40705) tpopity válasza looser (#40694) üzenetére


tpopity
csendes tag

Szia!
Hát ez eléggé érdekes kérdés.
Kérdés: engedélyezve van-e a Windows7tűzfalon a tűzfal távoli konfigurálása? Amennyiben igen, akkor mmc konzolból konfigurálhatnád, de minimum vista kellene hozzá.

Aktív profiltól függően a netsh advfirewall set domainprofile/privateprofile/publicprofile state off paranccsal kikapcsolhatnád, amennyiben átküldöd psexec -el, de ha be van kapcsolva a tűzfal valószínűleg nem fog átmenni.

Milyen admin jelszavad van hozzá?
Ami biztosan menne, az, hogy group policyben kellene egy olyan GP, amit ráhúzol arra a konténerre, amiben ezok a gépek vannak, amelyiken ki akarod kapcsolni a tűzfalat, ehhez legalább domain admin jog kellene. Illetvge újraindítani a klienst.

Távoli asztallal belépve kézzel is ki lehetne kapcsolni.
Üdv,
Tibor

(#40706) kefir081 válasza Ocarina (#40704) üzenetére


kefir081
csendes tag

beírsz a neve helyére egy space-t akkor eltűnik...végül is
első találatként ezt dobta ki csak azzal a felesleges körítéssel, hogy Alt+0160-val írta be, de az ugyanúgy space (Num-okkal)

(#40707) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Sziasztok !

Van egy problémám:

32 bites XPre belövök egy /3GB /userva=2900 kapcsolót boot.inibe, hogy lehessen user módban is 2Gnél többet foglalni. Újraindítás után az ati vga driver agyhalottá válik. Az eszközezelőben minden rendben, nem ír ki hibát, viszont láthatólag nem töltődik be bootnál, az ablakok lagolnak játékok nem mennek, stb. Ha kiveszem a kapcsolót minden tökéletes.

Ötlet ?

(#40708) looser válasza tpopity (#40705) üzenetére


looser
addikt

A lokál rendszergazdaiba bekerül automatikusan az az admin csoport, amelynek tagja vagyok, szóval ez nem gond. A gp később, ha minden gép átállt, le fogja kapcsolni a tűzfalat és egyebeket, erre nem nagyon látok rá. A lényeg, hogy tudjuk távolról menedzselni a gépeket. Egyelőre csak tíz gépre került fel a win7 a kb. 400-ból, szóval nem gond, igazán. Távoli asztal is megoldás lenne, igazad van, csak az meg nincs alapból engedélyezve. Ismétlem, nem én konfiguráltam a telepítőt és velünk üzemeltetőkkel nem egyeztettek, szóval ez kimaradt. Meg fog oldódni, eddig is megoldódott :-)
Köszi a segítséget!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#40709) brd válasza VinoRosso (#40707) üzenetére


brd
nagyúr

Ez ilyen, szokd meg. Még minimális HW-rel (virtualizált server) bíró serveren sem problémamentes a 2600-nál nagyobb érték.

The only real valuable thing is intuition.

(#40710) VinoRosso válasza brd (#40709) üzenetére


VinoRosso
veterán

max mennyit állíthatok be hogy menjen a driver ?

[ Szerkesztve ]

(#40711) tpopity válasza looser (#40708) üzenetére


tpopity
csendes tag

Szia!
Hát nem sok mozgástered van... nem irigyellek. Sok sikert.
Üdv,
Tibor

(#40712) degu válasza kraftxld (#40693) üzenetére


degu
senior tag

$-t irt ki

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#40713) brd válasza VinoRosso (#40710) üzenetére


brd
nagyúr

Ezt sajnos magadnak kell kikísérletezni. 2500-zal indíts, aztán 100-anként menj lejjebb, ha valami problémát tapasztalsz. Ez lehet az, hogy nem működik egy driver, lehet az, hogy másolás közben valami fura hibát ír ki (pl. mintha nem tudná olvasni a forrásfile-t), ilyesmi.

The only real valuable thing is intuition.

(#40714) looser válasza tpopity (#40711) üzenetére


looser
addikt

A szívem vágya, hogy egyszer átállunk vékony kliensekre, persze ez nem fog bekövetkezni. Központi menedzsment és minimális hibalehetőség, még akkor sem baj, ha mi nem kellünk hozzá, de legalább olcsóbban üzemelne a cég. A sávszélt persze jócskán bővíteni kellene, de az egyszerűbb menedzselhetőség és a kliens oldali kérések e felé billentenék a mérleg nyelvét. Tényleg futurisztikus elképzelés :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#40715) DAVID0000


DAVID0000
aktív tag

Üdv.
Segítség kéne. Létre akartam hozni egy mappát és véletlenül /-jelet raktam a mappa neve után commanderbe eddig nem is lenne baj mert tudtommal nem engedte volna de valami történt. Létrehozta a mappát és azóta nem tudom törölni.
Sőt az üres mappa 1116,4 megát fogalal. Kb. 10 megáról indult és felment eddig. Most meg folyamatosan csökken. A mappába tudok másolni és törölni is tudok belőle de magát a mappát nem tudom törölni. Commanderben ha a mappát megnyitom és nyomok egy CTRL+R -t akkor kidob a gyökérkönyvtárba.
Valaki tud segítni hogy egyáltalán mi ez és hogyan tudom törölni?
Mod: ez a meghajtó egy külön vinyó a rendszer egy másikon van.
Próbáltam azt is hogy Vistába belépek és onnan törlöm de onnan se tudtam.

[ Szerkesztve ]

(#40716) looser válasza DAVID0000 (#40715) üzenetére


looser
addikt

Próbáld ki az Unlocker nevű alkalmazást, hátha segít.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#40717) DAVID0000 válasza looser (#40716) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Más ötleted nincs? mert ez nem vált be. Ha jobb gombal rákattintok akkor ezek jönnek csak be:
Mappa neve
Parancssor
Keresés
Play in Winamp
Másol
Átnevez
Mozgat
Parancsikon készítése
Töröl
Adatlap

Olyan mint a csomagolt file-oknál ha rákattintok jobb gombbal.
Adatlapra ha kattintok nem jön be semmi.

(#40718) looser válasza DAVID0000 (#40717) üzenetére


looser
addikt

Várj. Feltelepítetted és nem jelenik meg az, hogy Unlocker, amikor jobb klattyot nyomsz ezen a mappán? Pedig meg kellene jelennie.
Kipróbálhatod még a Process Explorer-t, ez megmondja, melyik futó alkalmazás/szolgáltatás mely mappát/filet fogja éppen.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#40719) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Azt nem tudja valaki véletlenül miért van az, hogy amikor felfrissítettem a windows update-el akkor amikor leteszek egy bármilyen programot a tálcára és visszaakarom hozni teljes méretbe egy pillanatra olyan mintha lefagyna a rendszer és nem történi ka kattintásra semmi de 1 másodperc elteltével ugrik is vissza teljes méretbe.

Vagy bármikor előfordul akarok frissíteni az asztalon jobb egér és nem történik semmi egyszer csak hogy beugrik a menüsor ahol tudom választani a frissítést.

Szóval arra lennék kíváncsi, hogy mi okozza az akadást?

Nem egyszer volt már újrarakva a win és mindig a windows update után jött ez a pillanatra lefagy efektus.

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#40720) DAVID0000 válasza looser (#40718) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Letöltöttem a progit meg is néztem de azt a mappát semmi se zárolja.
Itt valami más lesz szerintem csak még nem tudom mi.

(#40721) tpopity válasza DAVID0000 (#40720) üzenetére


tpopity
csendes tag

Szia!

Indíts egy parancssori ablakot rendszergazdaként, töltsd le a psexec progamot, majd futtasd a parancssori ablakból a követlező formában: psexec -i -s cmd.exe Ez megadja neked a helyi istent,a LOCALSYSTEM accountot, ezzel próbáld törölni a mappát rd mappa /s/q, vagy legalább a benn levő összes file-t del *.* /f/s/q
Vagy:
1. Windows7 telepítőlemez nyelvválasztásnál SHIFT+F10 és parancssorból rd mappa /s/q
2. linux live cdről bootloni, és úgy törölni
3. hiren's bootcd és valami filekezelőből kitakarítani

Üdv,
Tibor

(#40722) kraftxld válasza DAVID0000 (#40720) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Vedd saját tulajdonba a mappát, szerintem nincs jogosultságod törölni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#40723) VinoRosso válasza brd (#40713) üzenetére


VinoRosso
veterán

Sajnos nem megy sehogy sem. 2500-tól 2100ig minden értéket próbáltam százasával, de ugyanaz a szitu. Egyéb ötlet ?

(#40724) brd válasza VinoRosso (#40723) üzenetére


brd
nagyúr

Másik driver, de szerintem felesleges küzdeni, ez nem fog menni... 64bitre áttérés? Ott eleve 4 GB-ot kapnak a 32bites alkalmazások.

The only real valuable thing is intuition.

(#40725) JetiRulez válasza JetiRulez (#40691) üzenetére


JetiRulez
őstag

Ötlet? :U

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#40726) VinoRosso válasza brd (#40724) üzenetére


VinoRosso
veterán

Ha minden kötél szakad 64 bit lesz, de egy 32 bites alkalmazásnak szeretnék több ramot adni, ami meg eleve lassabb 64 biten, szóval amit nyerek a vámon elbukom a réven... azért köszi a helpet !

(#40727) allein


allein
addikt

Üdv. mindenkinek. Van egy gépem amin XP SP3 van. USB-n keresztül rákötök egy 2 terás vinyót, saját gépben nem látom ezt a merevlemezt, viszont a számítógép-kezelésben látom. Mi az oka ennek? Van valami köze, hogy win 7 alatt lett formázva a 2 terás vinyó?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#40728) kraftxld válasza allein (#40727) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nincs, csak betűjelet kell neki adni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#40729) allein


allein
addikt

Így szerepel a 2 terás vinyó: 1863,02 GB, kifogástalan (GPT - védőpartíció)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#40730) kraftxld válasza allein (#40729) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Így már más a dolog, GPT helyett MBR-re kellett volna formázni.

Meg lehet próbálkozni a konvertálással, itt egy megoldás rá: [link]

Mivel még nem próbáltam ezt a progit, semmiféle garancia nincs, hogy tökéletesen működni fog.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#40731) God Vazzeg válasza allein (#40729) üzenetére


God Vazzeg
veterán

(#40732) kraftxld válasza God Vazzeg (#40731) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Inkább ne linkeld, az első válasznál csak fogtam a fejem :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#40733) God Vazzeg válasza kraftxld (#40732) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nem az a lényeg :D

(#40734) allein


allein
addikt

Köszönöm szépen a válaszokat. Ha nem muszáj nem rizikózom, mert a vinyó tele van adatokkal, jó lett volna átmásolni a terás vinyóimról a cuccaimat a 2 terásokra :K
Köszönöm szépen a válaszokat. Érdekes, hogy a gép felismeri a terás vinyót, az is win 7 alatt lett formázva annó, nem értem :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#40735) Visormail válasza allein (#40734) üzenetére


Visormail
addikt

Nem az a baj hogy win7 alatt lett formázva hanem hogy gpt-re, win7 alatt is formázhattad volna ezt is mbr-re csak nem figyeltél/nem tudtad mi az, next-next-finish-sírás.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#40736) God Vazzeg válasza allein (#40734) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ments le mindent róla, és formázd át ntfs-re és nem lesz probléma többet :)

(#40737) allein


allein
addikt

Értettem. Köszönöm szépen a válaszokat :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#40738) allein


allein
addikt

Nincs értelme átmenteni egyik 2 terásról a másik 2 terásra. Csak usb-n keresztül tudom és sok időt vesz igénybe. Egy másik kérdésem van, lehet nem tartozik ide de azért felteszem: ha rakok a gépembe egy ide csatlakozású ssd-t gyorsabb lesz valamivel a gép, nem de?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#40739) pibácsi válasza Dluinet (#40050) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia Dluinet!
Igazad van, mivel én már számtalanszor visszaállítottam a gépet, mert úgy hozta a "sors".
Arról kell gondoskodni esetleg, hogy csináljunk egy új visszaállítási pontot, amikor jól megy minden. A másik, hogy akkor, amikor a gépen nagy tisztítást végzünk, utána már megszünt a visszaállítás lehetősége, így a tisztítást követően létre kell hozni egy új pontot és a régieket törölni a lemezkarbantartó felhasználásával. Bár én előtte szoktam törölni, mivel a tisztítás után úgysem venném hasznát. Kikapcsolom a sajátgép - tulajdonságok - rendszer visszaállítás résznél, majd a tisztítás után ugyanitt visszakapcsolom.
Nagy hasznát vettem már számtalanszor a CD-re másolt biztonsági másolatoknak is. Általában havonta-kéthavonta mentek. Volt már úgy, hogy a párhónappal azelőtti másolat hozta helyre a gépemet. Persze sokszor kinlódás, de akinek sok program fut a gépén, az megpróbálja elkerűlni az ujratelepítést.

Ü. Pibácsi

(#40740) pibácsi válasza Dluinet (#40050) üzenetére


pibácsi
senior tag

Dluinet!
Az előbb feltettem egy írományt, csak azt nem tettem hozzá, hogy ez még 2011.12 havi téma, de úgy gondoltam leírom az én meglátásomat is, hátha valaki hasznát veszi.

Ü. Pibácsi

(#40741) Dluinet válasza pibácsi (#40739) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Legalább tudod használni ésszerűen, és nem a "kéthavonta telepítsük újra" irányvonal követője vagy.
Én már annak örülök ha van visszaállítás pont, nemhogy menedzselve lenne.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#40742) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Kérlek segítsetek!

Adott barátnőm laptopja, amin xp van már 3 éve. Ő nem telepítget változtat rajta semmit, mert csak netezésre kell neki 99%-ban. Ugyanakkor azt vette észre, hogy az utóbbi időben egyre katasztrófálisabb a netezés, a böngészők (akár az explorer, akár az opera) pár perc után "behalnak". A képernyőn a görgetősávot nem lehet lehúzni, ha a futtatott alkalmazások között váltani akar, az akár több percet is igénybe vesz. Gyakorlatilag képtelennetezni. Pár percig megy, utána viszont úgy lelassul, mintha egy régi pentiumon futtatnánk mindnet. (Bő 3 évig ilyen gond nem volt.)

Megnéztem vírusírtóval, nem talált semmit, én nem látok semmi gondot.

Szerintetek a gép haldoklik, vagy az xp-vel lehet gond? Újratelepítés előtt vagy ötletetek, hogy mit nézzek még meg? Hátha bejönne... :)

(#40743) InfiniteReality válasza allein (#40738) üzenetére


InfiniteReality
őstag

SSD-ből tudtommal csak satás van, ide nincs. Nem véletlenül.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#40744) kraftxld válasza InfiniteReality (#40743) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Van IDE SSD a régi gépekhez:
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#40745) brd válasza InfiniteReality (#40743) üzenetére


brd
nagyúr

Mi az a nem véletlenül? (Nem vita, csak kíváncsi vagyok.) Sebességben semmit nem számít (alig lassabb az UDMA133, mint a S-ATA1), sok régi SSD meg amúgy sem támogat TRIM-et (a normálisabbak/újabbak pedig anélkül is jól elvannak), más oka mi lenne?

The only real valuable thing is intuition.

(#40746) degu válasza kraftxld (#40744) üzenetére


degu
senior tag

*Csak az ékezetes betűknél történik ilyen? Ha mondjuk nyomsz egy shift+4-et akkor felkiálltójelet ír vagy dollárt?*

Ez volt a kerdesed,az ekezetkeresgelo problemamra.
Megirtam,hogy SHIFT+4 lenyomasara $ jelet ir ki! :F
Tudsz valami tippet adni?

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#40747) kraftxld válasza degu (#40746) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, a vezérlőpult, billentyűzetnél rakd fel a magyar kiosztást :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#40748) InfiniteReality válasza brd (#40745) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Azért a satát nem csak az hívta életre, hogy megint ki kellett találni valami újat és eladni valamit. Szükség volt egy megbízhatóbb interface-re, aminek a sebessége növelhető még.
Ahogy itt már írták, tényleg létezik régebbi gépekhez IDE csatolójú SSD, ami tényleg gyorsít a gépen valamelyest. És tényleg gyorsabb is lesz mint bármelyik IDE winchesterrel. Ettől függetlenül jó hogy az IDE le lett cserélve.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#40749) aag


aag
őstag

Sziasztok!

Újrainstalláltam az ősrégi WinXP HOME rendszeremet. (mielőtt megkérdeznétek elmondom, hogy jogtiszta) A Skype-al van gondom. Nem megy fel. kifényképeztem:

Aztán amikor letöltöm és azzal próbálkozom, ugyanez történik. Sokszor próbálkoztam már, eredménytelenül. Van valami tippetek, hogy miért van ez? (még azt elmondom, hogy előzőleg ment a Skype)

Please help!

[ Szerkesztve ]

(#40750) aag válasza aag (#40749) üzenetére


aag
őstag

Megoldódott, köszi!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.