Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25551) Steelmanus válasza _Gudella (#25548) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igy sem sikerul csinalni egy rendesen integralt SP3-as XP-t?
Link:

(#25552) canniball válasza Steelmanus (#25550) üzenetére


canniball
nagyúr

"...azt nem tudhattam hogy NLite-al buheraltad az XP-t..."
Valóban, de én meg azt hittem "mezei" telepítésnél is így jönnek létre a fiókok, csak annyi a különbség hogy én előre megadtam őket. Ezek szerint tévedtem.

"...en nem szoktam buheralni az NLite-al..."
Esetemben csak olyan kisebb dolgokra kell gondolni mint egzotikus karakterkészletek kigyomlálása, nyelv beállítása, felhasználói fiókok megadása stb. Hogy gyorsabban menjen a telepítés. :)

"...a Dokumentumok mappaja hova van iranyitva ha atvan iranyitva egyaltalan egy masik particiora ha nem akkor mikent rendezed a jogait?"
Nincs sehova irányítva, de mit kéne rendezni a jogain? :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#25553) _Gudella válasza Steelmanus (#25551) üzenetére


_Gudella
senior tag

Megtaláltam a megoldást a Windows File Protection kikapcsolására SP3-nál: (google és pár fórum átnézése)

system32 könyvtárban módosítani kell az sfc_os.dll fájl-t
az EC84 címtől kezdve a "83F89D7508" értéket kell átírni "3BC0EB3290"-re
Nekem angol verzióval működött, más fórumon írta valaki hogy cseh verzióval is működött, szóval jó eséllyel más nyelvűeken is, de persz mindenestre legyen backup az eredeti fájl-ról. Futó Windiws alatt a fájl-t nem lehet felülírni, el kell menteni más néven, és Recovery Consol-ban lehet kicserélni

Az nLite azt írta a telepítő cd-mre, hogy nem tudja integrálni rá az sp3-at, mert már van benne sp1

(#25554) _Gudella válasza _Gudella (#25553) üzenetére


_Gudella
senior tag

Ja és mellesleg a művelett elvégzése után 7 megabyte-al kevesebb memóriát használ a Windows :D

(#25555) canniball válasza _Gudella (#25553) üzenetére


canniball
nagyúr

"Az nLite azt írta a telepítő cd-mre, hogy nem tudja integrálni rá az sp3-at, mert már van benne sp1"
Illetve azt közölte hogy van benne SP1 és csak akkor tudja integrálni az SP3-t ha az előzőt eltávolítja, és megkérdezte akarod-e ezt, nem? :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#25556) _Gudella válasza canniball (#25555) üzenetére


_Gudella
senior tag

most az új rendszeren már nincs fent az nLite, de én úgy emlékszek hogy nem engedte, mert hogy olyanba nem tud integrálni amiben már van egy integrált service pack. Mindegy, most már megcsináltam mindent jól, egy pár évig megint nem akarok windows-t telepíteni :D

(#25557) akaido válasza Mauzes (#25529) üzenetére


akaido
addikt

Az Eszközkezelőben milyen módban üzemel a hdd? PIO vagy UDMA módban?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#25558) Steelmanus válasza canniball (#25555) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nem, de valami mas lehet a baj mert en az erdeti XP-be egymasutan integraltam bele mindig ami kijott, tehat SP1, SP2, SP3, tehat mindig a modositott xp-t masoltam be a C:\ egy mappajaba es melle tettem a mindig aktualis SPx-et es az epp legfrissebb NLite portable valtozataval csinaltam minden gond nelkul, tehat semmi ilyen hiba uzit nem kaptam. Igaz semmit nem allitottam be csak a Javitocsomag integralasat hasznaltam semmi buhera.
Most pedig amikor lapot csereltem ugyanezzel az Nlite verzioval tettem bele az AHCI drivert is, buheralni a mar feltett rendszert szoktam immar visszafogottan mert csinaltam en olyan NLite-s valtozatot is hogy a kesz rendszer 50% tomoritessel es a felrakott progikkal egyutt nem volt mint 650 Mb vagyis a rendszer maga nagyjabol 350 Mb volt igaz erre van kulon program is mert kapasbol ellehet tavolitani belole kozel 1 Gb-t es teljeserteku XP marad.

(#25559) Steelmanus válasza _Gudella (#25553) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ezt hogy erted hexa-ban vagy mikent?

(#25560) _Gudella válasza Steelmanus (#25559) üzenetére


_Gudella
senior tag

Igen, hexadecimális.

(#25561) Steelmanus válasza _Gudella (#25560) üzenetére


Steelmanus
addikt

Hat ez a lenyeg mert en ilyen erteket az enyemben nem talalok. Igaz magyar de ilyen ertek amit irtal az enyemben nincs ilyen, vagyis nincs mit atirni.

(#25562) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok, xp sp3 at próbálnám telepíteni de kb a felénél kiírja hozzáférés megtagadva, és megáll, rendszergazdai fiókban vagyok. Van valakinek ötlete mi lehet ez?

(#25563) Jarod1


Jarod1
addikt

"Sziasztok, xp sp3 at próbálnám telepíteni de kb a felénél kiírja hozzáférés megtagadva, és megáll, rendszergazdai fiókban vagyok. Van valakinek ötlete mi lehet ez?"

ezt tudtam kihámozni ötlete vkinek?

#E065 A(z) c:\ae24cfb85e9e232f36f69a626d4c28\i386\update\update.inf Product.Add.Reg szakaszában található AddReg feldolgozása nem sikerült: Hibakód: 5: A hozzáférés megtagadva.
#E064 A(z) c:\ae24cfb85e9e232f36f69a626d4c28\i386\update\update.inf ProductInstall.GlobalRegistryChanges.ReInstall telepítési szakaszának feldolgozása nem sikerült: Hibakód: 5: A hozzáférés megtagadva.
#E008 A(z) HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\BITS\\DependOnGroup rendszerleíró kulcs beállítása
#E033 Hibakód: 5: A hozzáférés megtagadva.
#E065 A(z) c:\ae24cfb85e9e232f36f69a626d4c28\i386\update\update.inf Product.Add.Reg szakaszában található AddReg feldolgozása nem sikerült: Hibakód: 5: A hozzáférés megtagadva.
#E064 A(z) c:\ae24cfb85e9e232f36f69a626d4c28\i386\update\update.inf ProductInstall.GlobalRegistryChanges.ReInstall telepítési szakaszának feldolgozása nem sikerült: Hibakód: 5: A hozzáférés megtagadva.

[ Szerkesztve ]

(#25564) _Gudella válasza Steelmanus (#25561) üzenetére


_Gudella
senior tag

érdekes. Minden hexadecimális, a cím is, meg az érték is, tehát összesen 5 bájt adatot kell megváltoztatni a fájlban.

Itt van az enyémben bekarikázva a már átírt változat: [link]

Aztán lehet hogy mégiscsak van külünbség a különböző windows verziókban...

(#25565) Steelmanus válasza _Gudella (#25564) üzenetére


Steelmanus
addikt

Koszonom a kepet ujra atnezem csak mar holnap keso van, de nem hagyom ki.

(#25566) Prof01


Prof01
veterán

Sziasztok!

Valami gond van a notim Wlan-jával. Ma amikor egy usb-s wifi adaptert csatlakoztattam rá, majd lehúztam és eltávolítottam a driver-ét, azóta, nem működik az integrált wifi. Mi lehet a probléma? Ezt írja: [link]

Köszönöm előre is a segítséget! :R

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#25567) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok, ertetlen dolog elott allok, ezen a gepen, barmelyik bongeszovel, pl a frissen letoltott Chrome-l sem nyilik meg a www.gamestar.hu oldal. Egyebkent Firefoxot hasznalok.
Ha megnyilik, is akkor is baromi lassan es a kepek nem jelennek meg. Fasterfox szerint 120sec amikorra a szovegek megjelennek. De mondom IE, FF, frissen leszedett Chome -al is ugyanez.
Mikozben mas gepeken meg bejon.
Java, es flash ujratelepitettem, gyorsitotarakat, sutiket, elozmenyeket uritettem.
Semmi javulas. Minden mas oldal gyorsan es jol bejon.

(#25568) pumatom válasza Prof01 (#25566) üzenetére


pumatom
aktív tag

Ezek a wlanos segéd programok (nem az alap MS) nekem se mindig úgy alakították a wifi beállítást, ahogy azt szerettem volna...

Én mostmár mindig, ha wifizek, az alap ms programot használom....

Neked valamiért még mindig úgy érzékeli, mintha egy másik ilyen progi lenne...

Meg kellene nézni, hogy biztosan eltávolítottál minden összetevőjét az adapternek.

Bár nem értem, ha a notebook-od wifis akor miért tettél rá, egy usb-s vevőt?

CCcleaner, vagy ashampoo winoptimizer-rel "pucold" le a gépről a szükségtelen file-okat...

Üdv!

(#25569) Jarod1 válasza Prof01 (#25566) üzenetére


Jarod1
addikt

HAli! még mindig az usb drivert használná nem az xp jét, spec beállítások, vez nélk hálózatok - a windows konfigurálja a hálózatot....

(#25570) Met


Met
nagyúr

Attól lefagyhat vagy újraindulhat a gép, hogy túllépi a TCP/IP kapcsolatok számát? Reggel csak a torrent futott elég nagy peer számmal és újraindult. A hiba naplóban TCP/IP hibás bejegyzés volt.
Xp 64 bit.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25571) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

sziasztok!

Érdekelne, hogy le lehet-e tölteni valahonnan a hivatalos Windows XP telepítőlemezt (sp3 kéne)? Csak azért kéne hivatalos, nem tört változat, mert van eredeti termékkulcsom, csak lemezem nincs. Ugyanez a kérdés érdekelhet vista esetében is, hogy honnan lehet leszedni a dvd tartalmát.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#25572) Prof01 válasza pumatom (#25568) üzenetére


Prof01
veterán

Lepucoltam, de most se jó.
Am. azért tettem rá az adapter-t, mert ki akartam próbálni a hatótávját, mert a pc nem érzékelt semmit amihez vettem.

Jarod1: Részletesebben le tudnád írni? Mert így nem találom. :U

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#25573) localhost válasza FireKeeper (#25571) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem.
Sehonnan.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#25574) Steelmanus válasza Met (#25570) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szerintem nem, mert oda csak azt irja hogy elerte a max 10 szalat amit az MS limitalt a reszere es kesz. Ezt lehet kulso patch progikkal allitani en is atszoktam allitani 99-re.
Pl ezt letoltod es elinditod de elotte lodd le a netet ez fontos es irjal be egy tetszoleges erteket de ne vidd tulzasba, es inditsd ujra a rendszert ezutan nem lesz hibajelzes a naploban, de a geped nem ettol indult ujra.

(#25575) canniball válasza Steelmanus (#25558) üzenetére


canniball
nagyúr

Nálam is eredeti, de lehet akkor az volt a baj hogy az enyémben "gyárilag" van SP2...?

A Dokumentumok mappás gondolatodat még nem fejtetted ki! :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#25576) Steelmanus válasza canniball (#25575) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ha nincs atiranyitva sehova akkor semmit.

(#25577) Met válasza Steelmanus (#25574) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi, a lődd le a netet azt jelenti, hogy húzzam ki a hálókábelt?

Van valami progi amivel lehet az egész gépet tesztelni? Vagy csak a vinyót és az alaplapot?
Teszteltem, ramot, procit, vga-t de nem fagyott le és nem is hibázott semmi :U

Abból gondoltam, hogy esetleg az miatt indul újra mert torrent nélkül ment a gép és nem indult újra.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25578) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

XP-n a Rendszergazda alap profil mellé kreáltam egy új felhasználót, szintén admin jogokkal, amit most le szeretnék törölni, de nem tudok. Ha a "Rendszergazda" accounttal lépek be (amit egyébként nem is ajánl föl, csak ha a Tweak Ui-ban beállítom, hogy mutassa), akkor nem törölhetem, mert nem is mutatja azt az opciót.

(#25579) Khmm


Khmm
csendes tag

Sziasztok
magyar XP Pro-hoz kapott kulccsal lehet angol nyelvűt telepíteni (mármint úgy, hogy majd genuine-nak lássa a MU)?

(#25580) Khmm


Khmm
csendes tag

Ja, és még vmi: a hiberfil.sys töred.mentesítésére lehet még használni vmit a PageDefrag-on kívül?
Előre is kösz! :R

[ Szerkesztve ]

(#25581) _Gudella válasza Khmm (#25580) üzenetére


_Gudella
senior tag

hibefil.sys defrag-jára szerintem: hibernálást kikapcsolod, letörlöd a meghajtőról a felesleges szemetet, töredezettség mentesítesz (ha nagyon szanaszét van a meghajtó lehet hogy többször is kell), aztán újra engedélyezed a hibernálást. Ilyenkor szerintem egy darabban kell létrejönnie a hiberfil.sys-nek és úgy is marad

(#25582) fugcsi


fugcsi
csendes tag

Sziasztok ! Az lenne a problémám hogy 2*2gb ram-om van és Vista64-et használok ,de szeretnék egy Xp32- öt felrakni mellé, azonkívűl hogy 2gb -ot fog kezelni lehet valami más probléma ? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#25583) |kisbandi| válasza Khmm (#25580) üzenetére


|kisbandi|
tag

O&O Defrag, Diskeeper, PerfectDisk

Ezek pl. tudnak boot time (vagy offline) defragot.

(#25584) canniball válasza Steelmanus (#25576) üzenetére


canniball
nagyúr

Az jó. De kíváncsivá tettél :) : ha át lenne írányítva akkor az mennyiben jelentene változást?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#25585) marcee


marcee
addikt

Egy illegális windows xp professional rendszerrel telepített gépet szeretnék legalizálni. A rendszer már lebukott a WGA-n. Azt hiszem mennyiségi licenszes változat lehet. Kérdésem, hogy ha veszek a géphez egy szintén magyar, szintén xp prof. sp3, OEM licenszet, akkor a microsoft leírás alapján a kulcsot megváltoztatva és újraaktiválva megúszhatom-e az újratelepítést és legális lesz-e így a windows? Nem okoz-e gondot a mennyiségi licenszes és oem közötti eltérés, ha van egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

\m/

(#25586) pumatom válasza VÁMpír (#25578) üzenetére


pumatom
aktív tag

Felhasználói fiókokban;
A felhasználók ki-és bejelentkezési módjának megváltoztatása sorra kattintva kikapcsolod(pipát kiveszed a négyzetből) az üdvözlőképernyőt, ez azt eredményezi, hogy ha újraindítod a gépet akkor nem egy ikonra kell kattintanod, hanem te adod meg, hogy ki jelentkezzen be.
Rendszergazdaként kellene bejelentkezni, és sajátgépen jobb klikk, és kezelés...

Helyi felhasználók és csoportokból kitörlöd a felhasználót (felhasználók rész; felhasználóra jobb klikk törlés)

(#25587) _Gudella válasza fugcsi (#25582) üzenetére


_Gudella
senior tag

3300 MB-ot fog kezelni belőle :)

(#25588) marcee válasza fugcsi (#25582) üzenetére


marcee
addikt

Igen, lehet. Ha másik particióra telepíted az XP-t, de azonos winchester-re, akkor csak XP-be fogsz tudni boot-olni. Alapszabály, hogy mindig az újabb rendszert kell előbb telepíetni, akkor az menet közben felismeri a régit és létrehoz egy boot menüt, amiben bekapcsoláskor választhatsz, hogy melyik rendszer induljon. Ha két külön winchester-en lenne a két rendszer, akkor az XP telepítése alatt húzd le a Vistás winchester-t, majd utána visszadugva a bios boot menüjéből választhatod, hogy melyiket indítod. (általában F12 a post képernyőn). Illetve telepíthetsz 3rd party bootloader-t is.

\m/

(#25589) Steelmanus válasza Met (#25577) üzenetére


Steelmanus
addikt

nem csak szakitsd meg a kapcsolatot, mert a kapcsolat alatt a rendszer fogvatartja a fajlt amit eppen modositani akarsz, majd inditsd ujra a gepet, es ellenorizd le ugy hogy ijbol elinditod akkor mar a modositott erteket kell mutassa. ekkor mar ne csinalj vele semmit csak zard be es inditsd ujra a netkapcsolatot kesz vagy.

(#25590) Steelmanus válasza VÁMpír (#25578) üzenetére


Steelmanus
addikt

Az mar baj, van jelszavad a Rendszergazda fiokhoz? Ha van es grafikusfeluleten lepsz be inditsd Csokk.modban abban ott kell lenni a Rendszergazda fioknak es kell a jelszo probald meg ugy is.

(#25591) localhost válasza marcee (#25585) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem inkább erre van szükséged?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#25592) Steelmanus válasza canniball (#25584) üzenetére


Steelmanus
addikt

Az attol fugg hogy mivel particionaltad a tobbi particiot az XP alol mert akkor atveszi a C:\ jogait, vagy egy kulso progival mert akkor a Biztonsagi fulon csak annyi latszik a jogoknal hogy Mindenki teljes joggal de pl a System hianyzik. Ha XP alol keszited a particiokat:

Nekem a D:\-n van Doksik mappa mert akkor nem veszlik el ami benne van akkor amikor az Acronis-al visszateszek egy mentett imagefajlt.

[ Szerkesztve ]

(#25593) Steelmanus válasza localhost (#25591) üzenetére


Steelmanus
addikt

De reg lattam mar ezt :D

(#25594) marcee válasza localhost (#25591) üzenetére


marcee
addikt

Ohh, tök jó! Köszi! :R

\m/

(#25595) localhost válasza marcee (#25594) üzenetére


localhost
Közösségépítő

"Pók utcainak" bármikor!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#25596) canniball válasza Steelmanus (#25592) üzenetére


canniball
nagyúr

"Nekem a D:\-n van Doksik mappa mert akkor nem veszlik el ami benne van akkor amikor az Acronis-al visszateszek egy mentett imagefajlt."
Én meg eleve nem használom azt a mappát. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#25597) T-Nagyon


T-Nagyon
tag

Sziasztok!
Akadt némi problémám. Van egy külső merevlemezem, amire a fotóimat pakolom a memóriakártyáról. Ma vissza szerettem volna nézni néhány képet, de a mappákat nem tudom megnyitni, mert a Win szerint kiterjesztés nélküli, ismeretlen fájlokká alakultak... :( Tudok valamit tenni, vagy integethetek a fotóknak? Segítsetek!!! :O

Fotóim: http://flickr.com/skublics_gergely

(#25598) bkca válasza marcee (#25588) üzenetére


bkca
tag

Rosszul írtad. Mindig a régebbi op. r.-t kell először telepíteni.

(#25599) pumatom válasza T-Nagyon (#25597) üzenetére


pumatom
aktív tag

ha tudod a kiterjesztést pl.: jpg vagy ilyesmi, ami volt. akkor próbáld meg átnevezni úgy, hogy utánuk irod pl.: .jpg, ha ez volt az eredeti formátum... Nem biztos, hogy ha beirod mögé a .jpg-t akkor kiterjesztésnek fogja venni, így inkább egy progival kéne; win commanderrel például. Ha sikerült akkor a fájl "ikonja" is átváltozik olyanra amit valamelyik program kezelni tud; pl; win képnézegető.

De ha így alakult és még megvannak a memóriakártyán inkább másolnám újra, pl egy win commanderral...

(#25600) T-Nagyon válasza pumatom (#25599) üzenetére


T-Nagyon
tag

Sajnos a mappákat nézi egy ismeretlen fájloknak. A nevük az eredeti, de a méretüket elvesztették, mindegyik 32kb helyet foglal a lemezen... :((( És a totalcomander se tud mit kezdeni a dologgal...

[ Szerkesztve ]

Fotóim: http://flickr.com/skublics_gergely

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.