Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25101) pumatom


pumatom
aktív tag

Ahogy Sk8erPeter is javasolja!

(#25102) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Vki tud nekem dobni egy linket SP3ról fölakarom dobni az XP-re de nem találom pedig meg volt! :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#25103) kételkedem válasza DJ. Ru$y (#25102) üzenetére


kételkedem
addikt

Windows XP Service Pack 3 – ISO-9660 formátumú CD-képfájl

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#25104) pumatom válasza DJ. Ru$y (#25102) üzenetére


pumatom
aktív tag

Google a jó barátod :C

SP3

(#25105) Tosee válasza pumatom (#25101) üzenetére


Tosee
őstag

Nem kötekedés ként mondom, de használd a "Válasz" gombot, mert egy idő után nem lehet majd követni, hogy kinek a hozzászólására válaszoltál! ;) Minden hozzászólásnál megtalálod, és értelemszerűen annál használd amelyikre válaszolni szeretnél! :)

Látom már használod... akkor nem mondtam semmit! :)

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#25106) Kegyetlen


Kegyetlen
tag

Igazan koszonom a segitsegeket, vagy 1,5GB helyet folszabaditottam. Lapozofajl kell valamire ha 4GB ramom van es 64bit winXP-t hasznalok?

El a géptűl!!!

(#25107) Kolcsi


Kolcsi
csendes tag

Sziasztok!

Egy régi P3-as gépre próbálom újratelepíteni az XP-t. Eddig futott rajta a rendszer, semmit sem változtattam rajta. A gond a következő: rendesen elindul minden, szinte teljesen végigmegy a telepítés, regisztrálja az összetevőket stb, viszont ezután rendre kifagy. Kicseréltem már a winchestert, a kábelt is, de ugyanaz. A képernyőn most pl. legutóbb 4-5 egymást váltó, függőleges fekete és kék csík jelent meg, és ezután semmi. Ha újraindítom, akkor újrakezdi a telepítést, de ugyanide jutok. Van valami ötletetek?

(#25108) Lenry válasza Kegyetlen (#25097) üzenetére


Lenry
félisten

docs&settings\<userneved>\local settings\temp
windows temp
illetve a windows mappából a $NtUninstall kezdetű mappákat, ezek a javítások uninstallerjei
$hf_mig$-et ne, mert abban van eltárolva, hogy milyen javítások lettek már telepítve, ha letörlöd, nem fogja tudni a windows

lapozófájl törléséről megoszlanak a vélemények, elvileg ennyi RAMnál nem kell, gyakorlatilag ha mégis, akkor szar dolog, ha nincs :)
nekem lett már instabil OS-em a lapozófájl kikapcsolása után (4GB RAM + Win7x64), nem tudom, hogy volt-e összefüggés, de azóta nem piszkálom, elfér

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25109) Sk8erPeter válasza Kegyetlen (#25106) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem feltétlenül. Ha nem használsz annyi memóriazabáló alkalmazást (egyszerre), hogy még a 4 GB RAM is kevés legyen, akkor felesleges, és csak lassít. (+helyet foglal) Tehát kikapcsolhatod, nem veszíthetsz vele, legfeljebb ha mégis szükség van rá, akkor visszakapcsolod.

Sk8erPeter

(#25110) pumatom válasza Tosee (#25105) üzenetére


pumatom
aktív tag

Csak arra nem nyomom a válasz gombot amire egyből folytatólagosan írok ha nincs utánna komment,és lejár az 5 perc... az meg ugye hülyén nézne ki, hogy magamnak válaszolok :C , ha lehet ilyet egyáltalán a kommentezésnél...

Azért köszi a tanácsot ;)

Üdv!

(#25111) Sk8erPeter válasza Lenry (#25108) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

CCleanerrel mindez egy gombnyomás. :D Szerintem felesleges azzal időt elcseszni, hogy kézzel törölgesse, amikor van program, ami kikeresi helyette.

(#25110) pumatom: lehet "magadnak válaszolni", és ha saját hozzászólásod gondolatait folytatnád, vagy esetleg saját problémádat oldod meg (ilyen is van :D), akkor tedd is ezt, mert inkább az mutat hülyén, hogy nem lehet tudni, kihez-mihez szólsz hozzá.
A válasz gombot csak akkor ne nyomd meg, ha tök új kérdésed/gondolatod van adott topichoz.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#25112) Lenry válasza Sk8erPeter (#25111) üzenetére


Lenry
félisten

:R

mentségemre szolgáljon, hogy nem ismerem a CCleanert, jobb szeretem az ilyen dolgokat magam intézni, mert akkor biztosan tudom, hogy mivel mi történik

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25113) localhost válasza Lenry (#25112) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Érdemes egyszer kipróbálni, meg fogod szeretni, ott is láthatod és meghatározhatod, hogy mi legyen letörölve.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#25114) Sk8erPeter válasza Lenry (#25112) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Alapvetően én sem vagyok túl nagy bizalommal az ilyen jellegű programok iránt, de a CCleanert már nagyon régóta használom, és elégedett vagyok vele, és végül is nyomon lehet követni, hogy mit csinál, szerencsére nem az a típusú program, aminél nyomsz egy gombot, és fogalmad sincs, mi fog történni. :D Szóval a CCleaner igen megbízható program, az alap takarító része és a registry-tisztítója is jól végzi a dolgát, utóbbi többnyire hibátlanul kikeresi az "árván" maradt kulcsokat, amik nem tartoznak semmilyen progihoz, vagy feleslegesek. (nálam még semmilyen problémát nem okozott a registry-tisztítója, sőt)
Szerintem érdemes használni a progit, sok időt spórol meg! ;)

Sk8erPeter

(#25115) harylmu


harylmu
őstag

Hali

unokatestvéreméknél nem lehet az mp3ra pakolni egy csomó számot, mert azt írja írásvédett. megnéztem a tulajdonságait, de nincs bepipálva az írásvédettség. valami ötlet?
kösz

(#25116) localhost válasza harylmu (#25115) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Általában a hangerőszabályzó mellett - vagy bárhol máshol nincs egy fizikai pöcök (kapcsoló) az MP3 játékoson?

// az enyémen van!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#25117) harylmu válasza localhost (#25116) üzenetére


harylmu
őstag

Szerintem félreérted. Azok a fájlok írásvédettek, amiket rá akar tenni. Unlocker nem segít.

szerk.: mégsem! az mp3 írásvédett

[ Szerkesztve ]

(#25118) localhost válasza harylmu (#25117) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Szerintem féreértem, a másolásvédett file-t COPY-zni (másolni) sem lehet? Mert annak semmi köze az írásvédettséghez! Csak ha MOVE (mozgatni) akarod... akkor meg lépj ki a DÉCÉBŐL vagy a TORRETPROGRAMBÓL amíg mozgatsz.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#25119) Lenry válasza Sk8erPeter (#25114) üzenetére


Lenry
félisten

kipróbáltam, valóban egész jónak tűnik... marad a gépen, aztán meglátom, hányszor jut eszembe használni :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25120) harylmu válasza localhost (#25118) üzenetére


harylmu
őstag

Tehát. :)
Van rengeteg mp3 fájlt. De mikor rá akarom másolni az mp3-ra, akkor nem engedi, mert azt írja írásvédett. Közben nem. Viszont az mp3 fájlt engedi letörölni, tehát biztos nem írásvédett.

Szerintem az mp3-al lehet baj, mert például mappát sem enged létrehozni rajta.. Azt mondta untestvérem, hogy 1 órája még jó volt és hogy nem piszkált semmihez.

"akkor meg lépj ki a DÉCÉBŐL vagy a TORRETPROGRAMBÓL amíg mozgatsz."
nem fut semmi.

(#25121) localhost válasza harylmu (#25120) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Bólogató vadászkutya legyek, ha értem!
"Szerintem az mp3-al lehet baj, mert például mappát sem enged létrehozni rajta.." - ez tipikusan a bekapcsolt írásvédelmi kapcsoló, amit mondtam.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#25122) harylmu válasza localhost (#25121) üzenetére


harylmu
őstag

Azt mondja unokatestvérem, hogy nincs semmilyen kapcsoló rajta.

(#25123) pumatom válasza harylmu (#25122) üzenetére


pumatom
aktív tag

Probáltátok leformázni?

Üdv!

(#25124) harylmu válasza pumatom (#25123) üzenetére


harylmu
őstag

Nem. Köszi az ötletet, megnézzük.

(#25125) Jarod1


Jarod1
addikt

erre a hibára tud valaki megoldást?
nem megy a súgója az xp nek, van valami windows javító parancssor?

[link]

(#25126) Steelmanus válasza Jarod1 (#25125) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nezz szet a Szolgaltatasoknal, Futattas -ba ird be services.msc es keresd meg a Sugot.

(#25127) Steelmanus válasza Lenry (#25119) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igaza van Sk8erPeter tarsunknak, valoban jo progi csak azert irtam mert ennek es az ugyanezen ceg Defraggler nevu proginak van portable valtozata is vagyis nem kell telepiteni. En azert szeretem ezeket, mert a D:\ van egy Portable mappam abban vannak az ilyen jellegu progik, *.ini-ben taroljak a beallitasokat igy ha ujra kell rakni a rendszert akkor csak kihuzigalom a prancsikonokat es nem kell telepiteni sem beallitani. Frissitesnel pedig csak egyszeruen felul kell irni az uj valtozattal a regit. En az USite.hu szoktam beszerezni.
CCleaner Portable
Defraggler Portable
Minta a hatekonysagarol, ezt eleg nehez elerni a beepitett XP-s defraggal.


Az ne zavarjon hogy a beepitetrol keszitettem kepet igy jobban latni a hatast.

[ Szerkesztve ]

(#25128) Sk8erPeter válasza Steelmanus (#25127) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem rossz! :) Most már én is kipróbálom a Defragglert! :K
Eddig Diskeepert használtam, de lejárt a trial... :B Remélhetőleg a Defraggler hasonlóan biztonságos, értsd: pl. áramszünet esetén nem kell búcsút mondani a fájloknak... :B

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#25129) Manitou válasza Sk8erPeter (#25045) üzenetére


Manitou
addikt

Hú, köszi :R Majd ha lesz rá időm kipróbálom, a progit már letöltöttem.

(#25130) Jarod1 válasza Steelmanus (#25126) üzenetére


Jarod1
addikt

Kösz, tudnál küldeni 1 teljes képet mik vannak letilva mik engedélyezve

(#25131) akaido válasza Sk8erPeter (#25114) üzenetére


akaido
addikt

Ha "bele-vau-vauzhatok" :) egy kicsit, csak annyit tennék hozzá, hogy Kandón tanult ismerősöm is saját maga pucoválja a registryt. Azt mondja macerás, de legalább jól meggondolja mit töröl, így jobban ismeri a rendszerét is.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#25132) Steelmanus válasza Sk8erPeter (#25128) üzenetére


Steelmanus
addikt

Jonak mondod Peter, vill.szer/energetikus/vill.halozatszer, meg minden amit csak lehet tanulni egy technikumban csak nem ma hanem mar regen amikor meg a technikum 4. eve egyenlo volt az egyetem elso evevel. Halozatkimaradas eseten mindennemu veszteseget ellehet erni, ersd: PLC vezerlesek hibas mentesei PC-k tomeges logikai hibai, en kapcsoltam le teljes irodahazat es hiaba jartuk vegig az osszes osztalyt hogy mentsenek es kikapcs a PC, nem, mert mi "csak" egy melosok voltunk a sok kozul. Akkor es meg sok helyen ma sincs rendszergazda, igy erdekes volt nezni az Arcokat amikor eltunt az eppen vezetett konyvelese, vagy levele. A Fonok az sem tudta hogy mi fan terem a PC, csak felelosegre vont, en meg azt mondtam hogyha cseszeget akkor naponta haromszor kapcsolok le csak nem szolok elore. Megertette.
Mire veljem ezt az arculatvaltast? Csak nem vettel egy kutyust :D

[ Szerkesztve ]

(#25133) Steelmanus válasza Jarod1 (#25130) üzenetére


Steelmanus
addikt

Az azert nem ilyen egyszeru mert alapjaiban ugyan vannak allando beallitasok amiknek futniuk kell, de en kb 1/2 orat csak a Group Policy toltok el kettesben majd a szervizek, engedelyek meg ilyesmik, es ez azert gepenkent valtozo is lehet, pl nalam a Help nem fut Automatikusan hanem Kezi-ben mert minek foglaljon le memoriat he nem kell, ha meg kell majd betolti magat, amolyan Linux filozofia. Ezert ha az en beallitasomat lemasolod ahhoz kell meg mashol is allitani, ezert szemelyreszabott. Pl a WeClient mindig tiltva volt, csak rabeszeltek a Messenger-re igy azt ma mar engedelyezni kell, de meg sorolhatnam.

(#25134) Sk8erPeter válasza akaido (#25131) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát ha valaki időmilliomos, akkor persze kotorászhat maga is a registry-ben. Én nem cseszem el ilyennel az időmet. :D (korábban már kotorásztam, kiélvezkedtem magam, elég volt :P)
Egyébként azt nem nagyon értem, hogy jön ide, hogy hol tanult. :D

Sk8erPeter

(#25135) Sk8erPeter válasza Steelmanus (#25132) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát igen, ilyenkor jön jól a szünetmentes tápegység...
Meg ezért hívja fel liksoft is folyton-folyvást a figyelmet arra, hogy adatmentés mindenek előtt... Ha valaki, hát ő biztosan tudja, milyen adatvesztéseket lehet elszenvedni. :D
Kutyám már régóta van, de az avatarváltásra csak most került sor. ;) Már uncsi volt a sapkás srác. :D

Sk8erPeter

(#25136) localhost válasza akaido (#25131) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Itt a fórumon is van olyan Májroszoftológus kollégánk, aki szerint a regisztry tisztító az az ördögtől való! :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#25137) Steelmanus válasza localhost (#25136) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ne mond mar, akkor teszek egy fuzer foghagymakoszorut a gepembe, ra a vincsire :)
Allitolag az ved az ordogtol, kiprobalom.

[ Szerkesztve ]

(#25138) vikcsi


vikcsi
aktív tag

sziasztok!

Már fél órája próbálkozok, de sikertelenül... Hogy lehet korlatozni, hogy a vendeg fiok ne telepithessen programot? xp sp2...
jo lenne ha gpedit, vagy socpol segitsegevel egyszeruen megoldhato lenne... :R

johet egy otlet arra is, hogy hogy lehet ezt tobb gepre atvinni anelkul, h mindegyiken be kellene allitani.

köszi

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#25139) Sk8erPeter válasza Steelmanus (#25137) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem, sajnos csak a fokhagyma véd... ;] :P

Sk8erPeter

(#25140) brd válasza vikcsi (#25138) üzenetére


brd
nagyúr

A Vendég fiók nem telepíthet. Persze ha a Vendég egyben rendszergazda is, vagy a rendszergazda egy Vendég nevű felhasználó... ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#25141) vikcsi válasza brd (#25140) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Ez az erdekdes, hogy hoztam letre egy korlatozott fiokot is, de ott is siman tudok telepiteni. pedig mar rengeteg jogot megvontam... :W

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#25142) brd válasza vikcsi (#25141) üzenetére


brd
nagyúr

Hogyan hozod létre pontosan? Milyen OS? (Home, Pro).

The only real valuable thing is intuition.

(#25143) Bluegene


Bluegene
addikt

sziasztok, ismim gépén nem mennek a filmek

nincs nála internet(azért mert nem fizetett elő), ezért frissítést se tud letölteni

mit kéne neki felrakni h fussanak a filmek? az nvidia drivert már elvittem neki pendrive-on

talán VLC player? vagy Kodec pack? abból is melyiket?

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#25144) PazsitZ válasza Bluegene (#25143) üzenetére


PazsitZ
addikt

K-Lite codecpack nekem visz mindent.
Egyébként VLC vagy Mplayer is tökéletes lehet ilyen célra.

- http://pazsitz.hu -

(#25145) Sk8erPeter válasza PazsitZ (#25144) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Felejtsük már el a kodekcsomagok ajánlgatását, könyörgöm... :O
Minek, amikor a VLC mindent visz? :U

Sk8erPeter

(#25146) Jarod1


Jarod1
addikt

Hali !

Indítottam 1 svchost analyzert ami a képen látható módon az egyik svchost.exe inaktív állapotban van,,, hogy tudom aktív állapotva hozni?

[link]

(#25147) Lenry válasza Jarod1 (#25146) üzenetére


Lenry
félisten

tudod mi az, hogy aktív meg inaktív állapot az svchostnál? mert én nem.
honnan tudod, hogy annak nem kell-e inaktívnak lenni? majd aktiválódik, ha szükség lesz rá

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25148) PazsitZ válasza Sk8erPeter (#25145) üzenetére


PazsitZ
addikt

És miért muszáj VLC-t használni? ;]
Egyébként írtam is, hogy az is jó megoldás
Én pl ezt a codecpackot használom, bár van MPlayerem is, de azt ritkábban.

- http://pazsitz.hu -

(#25149) akaido válasza localhost (#25136) üzenetére


akaido
addikt

Pl a JVPowerTools regisrty buheráló nála szűz XP rendszeren is fagyott. Utóbb említett progi elődjét a RegistryCleanert még Ő is dícsérte.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#25150) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok! Baj van. Megcsináltam a lapozófile lemez elejére hozását [link], de valamiért FAT a filerendszer ezen a partíción, míg amúgy NTFS. Nem lesz abból gondom, ha ezt újraformázom mondjuk egy win isnstall CD alól? (XP alól nem engedi, mert "rendszer" partíció - nem ezen van a rendszer, de a lemezkezelőben ez a sötétkék, a másik meg a világoskék)
[link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.