Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ghostolás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3951) C. s. válasza C. s. (#3950) üzenetére


C. s.
addikt

A cikkben lévő link másik végén lévő tatalom frissítve lett, bocs, hogy nem néztem rá előbb. Ki fogom próbálni ezzel.

Ettől függetlenül továbbra is érdekelne, hogyan tudnék én magam iso fájlt készíteni a penem tartalmából.

(#3952) sz.j válasza C. s. (#3951) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Ettől függetlenül továbbra is érdekelne, hogyan tudnék én magam iso fájlt készíteni ...."

Ha a Macrium Reflect ISO érdekel, akkor töltsd le a progit, indítsd el és a programon belül válaszd ezt a lehetőséget.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3953) C. s. válasza sz.j (#3952) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi, ezt már telepítettem korábban, azt hiszem, épp Te ajánlottad, meg adtál egy linket egy részletes használati útmutatóval, az is remek volt, úgy emlékszem, Te írtad. :) Régen volt.

Csak még mindig nem találom azt a lehetőséget, hogy a Macrium saját magából egy pendrájvra való iso fájlt csináljon, ne egy bootolható pent. Odáig eljutottam, hogy egy bootolható penem van, de multibootosat szeretnék, azt meg én csak egy másik programmal tudom megcsinálni, amihez iso kell. Ha magában csak ez van a penen, emellé már nem tudom odarakni a többit. Biztos van rá mód, de alig értek hozzá, csak a kályhától tudok elindulni. :B

Úgy kezdtem, hogy "Create bootable rescue media". Jött a varázsló, és végigvitt. Ott kerülte el valami a figyelmem? Kapásból kiírta a pendrájvra, nem "isózott".

[ Szerkesztve ]

(#3954) sz.j válasza C. s. (#3953) üzenetére


sz.j
nagyúr

Pedig az ISO fájlt le is lehet tölteni, az oldalamon lévőket is letöltöttem.
Viszont azt nem tudom, hogy az újabb verzióknál (v6.xxx) ez továbbra is lehetséges e vagy sem.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3955) C. s. válasza sz.j (#3954) üzenetére


C. s.
addikt

Mindegy végülis, Fire/SOUL/CD oldalán megtaláltam a frisset a nagy kék letöltés gombbal, csak azt reméltem, hogy a házi barkácsműhelyben összehozhatom magamnak. Jobban szeretek önellátó lenni. A lényeg, hogy megvan! :K Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#3956) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok, akadt egy gondom és ennek megoldására kérnék infót.

Az egyik gépemen a Macrium Reflect bootolható CD-jéről valamiért nem bootol be a gép hanem a win áll fel.
A biosban a CD-ről való bootolás van beállítva és amikor az újraindítást követően kiírja, hogy "Press any key-to boot from CD or DVD" hiába nyomok meg egy gombot a pontocskák tovább mennek ée elkezdi betölteni a wint.

Szerintetek mi lehet a gond?

Ui. A másik két gépemen nincs ilyen gond ott a CD simán bebootol.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3957) sz.j válasza sz.j (#3956) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ajjaj, itt valami más lesz a gond, mert egy eredeti win7 lemezről sem bootol be a gép .., pedig nem rég lett telepítve. :W

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3958) bivalyolo válasza sz.j (#3957) üzenetére


bivalyolo
őstag

Korábban jó volt azon a gépen? Ha igen, akkor volt bios reset vagy bármi más, ami miatt elállítódhatott valami?
Esetleg próbáld meg pendriveról hátha arról bootol.

"Let's agree to disagree!"

(#3959) sz.j válasza bivalyolo (#3958) üzenetére


sz.j
nagyúr

Már mindent megpróbáltam/ellenőriztem, de hibás beállítást nem találtam, továbbra se bootol CD/DVD-ről a gép ....

Pendrive-ról való bootolással nincs gond, simán bebootol a Macrium, csak hát én a CD-s megoldást jobban kedvelem.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3961) C. s. válasza sz.j (#3959) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

A kábeleket és a csatlakozásokat ellenőrizted? Nem csúszott ki a DVD-meghajtó csatija? Esetleg döglődik a meghajtó? Próbáld meg egy másikkal!

Bootmenüből kézzel is próbáltad vagy "csak" automatán? (Az én alaplapom F12-ként ismeri, a régié más volt, de nem emlékszem már.)

[ Szerkesztve ]

(#3962) Doky586 válasza sz.j (#3954) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

winPE generálható windows home verzió alól is, vagy csak pro és feljebb..?

(#3963) King Unique válasza Doky586 (#3962) üzenetére


King Unique
titán

Nem hinném, hogy itt az adott Windows-kiadás jelentene korlátot, de ha kipróbálod, akkor kiderül...

(#3964) Doky586 válasza King Unique (#3963) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

azért kérdeztem mert nem akarok feleslegesen(?) Macrium-ot telepítgetni...

Még soha nem telepítettem. kizárólag pendriveról használom FSCD jóvoltából. (de ha így lehetne frissíteni akkor elgondolkoznék rajta)

[ Szerkesztve ]

(#3965) King Unique válasza Doky586 (#3964) üzenetére


King Unique
titán

Ezt értem, de nekem meg speciel nincs otthon W10 Home. Illetve azért nyilván egyszerűbb egy programot feltelepíteni ilyen céllal, mint egy komplett rendszert. De ennyi erővel rákérdezhetnél a Win10 topikban is, mert gondolom csak használ valaki Home alatt Macriumot.

Azóta lehet már ki is próbáltad. :)

[ Szerkesztve ]

(#3966) SilentNight


SilentNight
csendes újonc

Sziasztok. Azt szeretném kérdezni hogy az működhet ha át-ghostolok 1 régi rendszert 1 külső hdd-ra majd ezt a rendszert egy teljesen új gépre állítom vissza a külső hdd-ről? Azt akarom hogy az új gépen legyenek a régi gép adatai.Ez megoldhato?

(#3967) krealon válasza SilentNight (#3966) üzenetére


krealon
veterán

"Azt szeretném kérdezni hogy az működhet ha át-ghostolok 1 régi rendszert 1 külső hdd-ra majd ezt a rendszert egy teljesen új gépre állítom vissza a külső hdd-ről?"

Abban az esetben mukodik, ha az uj gep boot (rendszertoltes) folyamatahoz szukseges driverek (meghajtoprogramok) rendelkezesre allnak a regi gepen.

Ez egy sok osszetevos problema, altalaban proba-szerencse alapon mukodik. (Illetve a gondosabbak pontosan felmerik a szukseges osszetevoket es elotelepitik.)

Ha nagyon sok kulonbseg van a regi es az uj gep kozott, akkor nem szokott sikerulni a muvelet. (BIOS - UEFI, Intel - AMD, stb)

(#3968) rii


rii
nagyúr

sziasztok

nincs most keret - úgy néz ki - SSD-re, azt szeretném megkérdezni, hogyha felteszem a HDD-re most az oprendszer(eke)t, akkor később lehet ghostolni SSD-re?

két SSD-t szerettem volna, 2 oprendszernek 1-et, 1-et.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3969) krealon válasza rii (#3968) üzenetére


krealon
veterán

"hogyha felteszem a HDD-re most az oprendszer(eke)t, akkor később lehet ghostolni SSD-re?"

Valoszinuleg igen.
Konkret osszeallitasra lehetne csak biztosat mondani.

(#3970) rii válasza krealon (#3969) üzenetére


rii
nagyúr

értem, köszönöm!

pld. ha most feltolok egy OS-t 60 GB-os HDD-re akkor fel lehet ghotstolni egy 240 GB-os SSD-re, vagy csak egy 60 GB-os particióra?

van otthon 3-4-5 db 2,5"-os HDD, 60-GB-tól nem tudom meddig ...

meg 3,5"-osból 640 GB-os meg 2 TB-os ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3971) krealon válasza rii (#3970) üzenetére


krealon
veterán

"ha most feltolok egy OS-t 60 GB-os HDD-re akkor fel lehet ghotstolni egy 240 GB-os SSD-re, vagy csak egy 60 GB-os particióra?"

Az adattarolo meretetol fugg a legkevesbe, hogy lehet-e ghost-olni, vagy sem.

Pl. Norton Ghost 11-el Windows 7, vagy ujabbat nem fogsz tudni migralni, mert a rendszerindito reszt rosszul kezeli.
A Macrium Reflect Free viszont tokeletesen kepes megoldani a fenti problemat.

Szoval a "konkret osszeallitas" azt jelenti, hogy
- a migralashoz felhasznalni kivant szamitogep tipusa (Intel-AMD, MBR-UEFI, stb),
- a migralni kivant OS verzioja (Windows, Linux, BSD, stb),
- a felhasznalt particiok tipusa (NTFS, ext, HFS, stb)
- a taroloeszkozok tipusa (HDD, SSD, sdcard, CFcard, pendrive, stb),
- merete, es
- a felhasznalni kivant "ghost"-olo szoftver
fuggvenyeben lehet megmondani, hogy mukodik-e vagy sem.

Szoval egy ilyen 6 dimenzios problemara nem letezik igen-nem valasz. :R

(#3972) rii válasza krealon (#3971) üzenetére


rii
nagyúr

ahááá :DDD köszönöm!

akkor amint tudom, összeszedem ezen infokat ... a gép is még csak most lett megrendelve ... 1 hét mire megérkezik, össze is kell pakolni .-)

amint tudok válaszolni a 6 pontra, jelentkezem ismét, és nagyon köszönöm a segítséget! .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3973) fuze


fuze
őstag

Sziasztok!

Adott 5 db gép, melyek 100%-ig megegyező hardveres konfiggal rendelkeznek. Az egyikre feltelepítettem minden szükséges szoftvert és szeretném az egész rendszert átmásolni a többire is. Hogyan lehet ezt megtenni? Néztem a sysprep-et, de ha jól értettem akkor az meg már ott el volt rontva, hogy a Win fel lett telepítve, mert be kellett volna lépni akkor audit módba. Viszont ezeken már volt egy telepített szűz windows 10. Olvastam még, hogy ha egy az egyben átmásoljuk egy másik gépre a rendszert lehetnek gondok, nem tudnak majd egy hálózatban működni, illetve a windows aktiválással is gondok lehetnek. Mi lenne az ideális megoldás? Jó lenne ha nem kéne egyenként minden gépre feltenni az alkalmazásokat.

Szerk.: Közben megtaláltam az egyik fórumtárs hozzászólását. Pontosan erre lenne szükségem. Ennek mi a menete?

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#3974) sz.j válasza fuze (#3973) üzenetére


sz.j
nagyúr

A "Szerk." részben lévő link tartalmával kapcsolatban talán itt lenne érdemes (többek között) körülnézned.
A Macrium Reflect progit ajánlom figyelmedbe.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3975) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

Egy Windows 7-es gép c: rendszermeghajtója le van mentve az adott gépen a d: partícióra. Hogyan tudnám azzal a ghost képpel felülírni a c:-t a legegyszerűbben (a többi meghajtóhoz ne nyúljon)? A gépet nem szedhetem szét, nem tudom kivenni a hdd-t.

Tudtok olyan bootolható ghost image fájlról, amivel ez megoldható lenne? Ebben a formában még nem használtam a ghostot. Találtam több leírást, de elég macerásnak tűnik az image elkészítése. Előre is köszönöm!

(#3976) bot1978


bot1978
senior tag

Sziasztok!

Oculus telesírta az SSD-met. Van nékem másik, de...

Azt nemtom, hogy a M.Reflect free verziója mit fog ahhoz szólni, ha a lemezképet, amit a rendszer SSD-ről mentek le vissza akarom tölteni egy Raid 0 kötetre?

Van ő néki drivere ehhez, vagy nem látja majd a raid kötetet és tehetem a fülem mögé a mentést?

(#3977) krealon válasza bot1978 (#3976) üzenetére


krealon
veterán

"Azt nemtom, hogy a M.Reflect free verziója mit fog ahhoz szólni, ha a lemezképet, amit a rendszer SSD-ről mentek le vissza akarom tölteni egy Raid 0 kötetre?
Van ő néki drivere ehhez, vagy nem látja majd a raid kötetet és tehetem a fülem mögé a mentést?
"

Nem a Macrium Reflect-nek kell, hogy drivere legyen, hanem a WinPE-nek, amirol a Macrium-ot futtatod.

(Es a RAID vezerlo szoftvere is jo, ha telepitve van a klonozando rendszeren, kulonben elofordulhat, hogy nem fog boot-olni az uj vason / vezerlon a Windows.)

(#3978) bot1978 válasza krealon (#3977) üzenetére


bot1978
senior tag

Nálam úgy fut a reflect, hogy adott egy iso (ami letölthető, illetve akkor amikor letöltöttem még letölthető volt), ebből készítek pent, ami bootol. Tehát a penről indul a vas. Gondoltam lehúzom a HDD-ket lesz a gépben két SSD, ami alaplappal raid0 teszek előtte, mielőtt a penről elindulok. (Így képzeltem a dolgot.) Elindul a gép, USB HDD-ről betallózom a lementett lemezképet és a célnak kiválasztom a Raid 0 kötetet ha látja. Ha nem látja akkor megszívtam.

Független lemezkép mentéséhez és visszatöltéséhez ez így nekem tök jó volt idáig, csak idáig mindig HDD-re vagy SSD-re töltöttem vissza. Raid kötetre még soha és miközben bootol ez a pen csak arra kérdez rá, hogy akarok e hálózatot, raid driver betallózására nem láttam opciót, mint a wingyóz telepítőnél.

Szóval úgy értsem a választ, hogy akkor valahogy integrálni kell és új iso-t csinálni amiben benne van a raid "támogatás", vagy benne van a letölthető iso-ban? A weblapjukon annyit írnak a kérdésre, hogy a reflect támogatja e a Raid-et, hogy a rövid válasz az, hogy igen.

Kipróbálnám, csak elég sok adatot kéne migrálni hozzá és kevés a helyem, emiatt vakarózom ennyit rajta.

(#3979) snake1977


snake1977
őstag

Sziasztok, nekem egy picit speciálisabb problémám lenne, adott egy beltéri egység amiben a hdd-n (160gb sata) speckó rendszer van, win/linux nem látja, létezik olyan program ami a hdd tartalmat szektorról szektorra át tudja menteni egy másik 160gb-os merevlemezre?

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#3980) krealon válasza snake1977 (#3979) üzenetére


krealon
veterán

"létezik olyan program ami a hdd tartalmat szektorról szektorra át tudja menteni egy másik 160gb-os merevlemezre?"

Linux alatt a
dd
parancs.

dd --help
kiirja, hogy hogyan hasznalhato.

valami ehhez hasonlo lesz:
dd if=/dev/sdX of=/dev/sdY bs=1M
A bs parqameter adja meg, hogy mekkora szeletekben ir-olvas, az 1M (1MegaByte) ertek segitsegevel sokkal gyorsabb, mint ha egyesevel foglalkozna az 512 / 4096 Byte-os szektorokkal.

(#3981) snake1977


snake1977
őstag

Köszi, linuxhoz nem értek, de akkor keritek egy ismerőst aki elnavigál. :) :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#3982) krealon válasza snake1977 (#3981) üzenetére


krealon
veterán

Elegendo egy Live Linux (pl SystemRescueCD), de az fontos, hogy az "uj" HDD szektorra pontosan ugyanakkor legyen, mint az elozo (vagy nagyobb, de mivel nem nem tudom, mijen rendszer szerint dolgozik a felvevo, lehet, hogy a meretkulonbseg problemas).

(#3983) snake1977 válasza krealon (#3982) üzenetére


snake1977
őstag

Mindkettő hdd 160gb-os, viszont nem egyforma a gyártó.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#3984) mzso


mzso
veterán

Helló!

Manapság mivel érdemes klónozni egy rendszer partíciót fájlba (ntfs partícióra), úgyhogy vissza is tudjam állítani bootolhatóra?

Gondolom ehhez valamilyen live OS is kell. Volt már hogy Gparted-el másoltam paríticót. De sok volt vele a baj. Szét kellett barmolni máshol a partíciókat és nem volt bootolható után, már nem is tudom hogy kellett megjavítani, de sokáig szívtam vele.

(#3985) sz.j válasza mzso (#3984) üzenetére


sz.j
nagyúr

Például az ingyenes Macrium Reflect-el

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3986) mzso válasza sz.j (#3985) üzenetére


mzso
veterán

És visszarakni hogy tudom a lementett rendszert?
Látom, hogy van ilyen "create rescue media" opció, de vajon az hogy működik. De valami windows kernelt használ, az meg gondolom nincs ingyen.

(#3987) King Unique válasza mzso (#3986) üzenetére


King Unique
titán

Ha Windowst akarsz lemezképfájlba lementeni, illetve közvetlenül klónozni, akkor nemrég egy másik topikban említve volt néhány program ilyen célra. Amúgy + 1 a Macrium Reflect szoftverre. A linkelt leírások pedig megtalálsz minden szükséges információt. A Macrium a visszaállításhoz WinPE-alapú helyreállítási meghajtót tud készíteni optikai lemezre / USB-s tárolóeszközre és természetesen ingyen, ahogyan a programnak amúgy is van free változata.

(#3988) sz.j válasza mzso (#3986) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha gondolod, akkor itt találsz infót a használatáról.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3989) Jarod1 válasza mzso (#3984) üzenetére


Jarod1
addikt

Norton Ghost 15

(#3990) mzso


mzso
veterán

Kösz a válaszokat!

(#3991) Jarod1


Jarod1
addikt

ssd cere után,(ghostal tettem át) nem látja az új ssdt a Norton ghost 15...Ötlete van valakinek? Win7

(#3992) Jarod1 válasza Jarod1 (#3991) üzenetére


Jarod1
addikt

no a megoldás : csinálsz 1 rendszer backupot a rendszerről AOMEI , és törlöd a partíciót( jelen esetbe volt 1 128 Megást rejtett partíció ezek után System restore és minden jó.

(#3993) noPublicFG válasza Jarod1 (#3992) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Köszönöm, pont ezt kerestem! :R

plus ça change, plus c'est la même chose

(#3994) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok! Milyen ingyenes eszköz létezik, külső eszközként felcsatlakoztatott rendszermeghajtó mentésére?
Elromlott az egyik notebookom billentyűzete, amitől nem kapcsol be a gép. Kivettem az ssd-t belőle, beraknám egy működő gépbe, de előtte menteném.
Köszi előre is

(#3995) kispx válasza ro_bert17 (#3994) üzenetére


kispx
addikt

Pl. clonezilla (vagy esetleg Macrium Reflect Free bár ezzel külső eszközt még nem próbáltam menteni, de felhasználóbarátabb mint a clonezilla)

(#3996) ro_bert17 válasza kispx (#3995) üzenetére


ro_bert17
őstag

Köszönöm, ez utóbbit próbáltam. Úgy tűnik működik, bár a vissza állításnál fog kiderülni :)
Kicsit körülményes a letöltés, de azt hiszem most jól jött.
Köszönöm! :R

(#3997) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Ebben tudna valaki segíteni?

(#3998) Fire/SOUL/CD válasza C. s. (#3997) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azért van mert ezt követted el: Add Recovery Boot Menu Option..

A megoldás annyi, hogy újra használod a Add Recovery Boot Menu Option... lehetőséget és a No menu opciót választod és OK.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3999) C. s. válasza Fire/SOUL/CD (#3998) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm szépen!

(#4000) beers


beers
addikt

Sziasztok!
Egy CF kártyát kellene klónoznom (2 ext partíció), ami boot-ol is!
Mi a leginkább javasolt eljárás? :R

M&N

(#4001) n0rbert0


n0rbert0
senior tag

Sziasztok,
Látom nem igazán pörög a topik, de hátha valaki tud segíteni. A problémám az, hogy vannak régebbi ipari pc-k amiket leszeretnénk menteni, ha véletlen tönkre mennének, akkor vissza tudjuk őket állítani. A probléma az, hogy nem lehet telepíteni rájuk szoftvert. A kérdésem az, hogy létezik olyan eljárás amivel mondjuk telepítés nélkül letudom menteni a PC-k tartalmát, hogy később visszaállítható legyen? pl. pendrive-ról bootolva egy külső merevlemezre menteni?

(#4002) krealon válasza n0rbert0 (#4001) üzenetére


krealon
veterán

XP-ig Hirens BootCD + Ghost
Win7 fölött Hirens BootPE + Macrium Reflect Free
Az egyetlen kérdés, hogy spéci tároló (pl. eMMC) támogatva van-e.

(#4003) n0rbert0 válasza krealon (#4002) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Köszönöm :R

XP-ig ez jó lehet? [link]

(#4004) krealon válasza n0rbert0 (#4003) üzenetére


krealon
veterán

10.6-os BootCD-n volt utoljára Ghost.
A linkelt 13-as verzión a DriveImage XML van, amivel nem volt sikeres a mentés visszaállítás kör, amikor utoljára próbálkoztam vele. De nincs kizárva, hogy azóta fejlődött.
BootCD 15.2 a legutolsó.

A BootCD PE x64 -ből a v1.0.2 az aktuális, amin a Macrium Reflect PE v7.3.5925 -es veziója már kompatibilis a Windows 10 21H2-vel is.

(#4005) n0rbert0 válasza krealon (#4004) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Értem, köszönöm. A mentés így többé kevésbé világos. A vissza állítás az hogy működik? Tudok készíteni a mentésből egy bootolható adathordozót amit telepítve vissza áll a rendszer?

(#4006) krealon válasza n0rbert0 (#4005) üzenetére


krealon
veterán

A Hirens BootCD es a BootCD PE maga a bootolhato adathordozó.
Emellé még kell egy írható tárhely, ahova a képfajlként lementhetó az eredeti meghsjtó tartalma.
A visszaállítás pontosan ugyanígy történik, csak a forrás és a cél változik.
Google video search: Hirens BootCD Ghost

(#4007) n0rbert0 válasza krealon (#4006) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Világos, köszönöm.

(#4008) sz.j


sz.j
nagyúr

"Macrium Reflect Free Edition Ending"

Ha jól értelmezem, akkor az MR ingyenes kiadása (előbb-utóbb) megszűnik .., ha így van vagy lesz, akkor nagyon nagy kár érte

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#4009) sz.j válasza sz.j (#4008) üzenetére


sz.j
nagyúr

Bár ez év végén megszűnik az ingyenes Macrium Reflect és annak a támogatása, de szerintem a már meglévő Macrium Rescue Media-ra (DVD/pendrive) ez semmilyem hatással nem lesz.

Szerintem érdemes több/különboző ISO-t beszerezni és ha mód van rá kiprobálni win10 és win11-en is majd a legjobbakat (hibátlannak tűnő működésűeket) megtartani.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ghostolás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.