Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35801) GFM


GFM
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném telepíteni a Windows Vista 32bit es verzióját csak van egy kis probléma.(jelenlegi op. rendszerem XP SP3) Légyszi segítsetek!
Az a problémám, hogy mikor a BIOS ban beállítom, hogy cd ről induljon a gép( mind a három lehetőséget cd re állítom) utána elmentem de amikor már ujra indul a gép eljut odáig, hogy kiírja azt, hogy boot from cd-rom(meg is pörgeti a Vista DVD jét , de semmi, egyszer csak elindul az XP betöltése.
KÉRDÉS: az lenne, hogy miért nem DVD ről indul a gép, valamint, hogy, ha az XP fut akkor el lehet indítani a telepítést az asztalról is vagy csak bootolással lehet telepíteni?

ALAPLAPOM:GIGABYTE
OPTIARC DVD rw meghajtó van a gépben(a BIOSban csak cd-rom ra tudom állítani)

Válaszaitokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#35802) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok. Nekem jogtisztán van meg a Vista 64 Home Basic, és eddig Raid 0-ba használtam..(3 winyo van a gépbe ebből 2 raid 0 +1 a töltés stb)
Mindig bosszankodtam hogy van 1perc is a boot.. A Win mérésen 5.9 lett a winchetser.. azaz a maximumot kapta..
Ujra kellet tenni a rendszert és elhagytam a raid vezérlőt a pendriveról. Na modnom mind1 kipróbálom simába is.
Hát tragédia.. A boot van vagy3-4 perc is, és még utánna is tekeri a winyót.. És 5.4 et kap a hardverteszben..
Szóval lehet visszateszem maj a következőt Raidbe.. Ja és raidbe ilyen 110mb/seces másolásaim voltak..

(#35803) Qru válasza GFM (#35801) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mikor kiírja, hogy boot from CD-rom akkor nyomj meg egy billentyűt (pl space), mert csak akkor bootol lemezről.

#nincsbennetarcsi

(#35804) Dyno


Dyno
veterán

Sziasztok.

Nagy problémám akadt ma mikor bekapcsoltam a gépet,ez várt:

Valami nagyon nem stimmel az oldalsávval, akár az aida64 vagy akár az időjárás vagy árfolyamok, vagy jegyzet, vagy óra, egyikse jelenik emg rendesen, utolsó kikapcsolásnál tökéletes volt még.
Van valami ötletetek, esetleg valami javítás amit ráküldök és megjavítja?
Köszönöm előre is. :)

[ Szerkesztve ]

(#35805) Tosee válasza Dyno (#35804) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Nekem is volt hasonló win 7-en...
Nyisd meg a feladatkezelőt, majd a folyamatok között keresd meg a sidebar.exe -t és állítsd le! Majd indítsd el újra! Nálam ez mindig segített eddig...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#35806) Dyno válasza Tosee (#35805) üzenetére


Dyno
veterán

Már a gépet is rengetegszer újra indítottam, sidebart is már nem egyszer, msot megprobáltam amit írtál, az sem segített.
Esetleg valami ötlet?Valami javítás?

(#35807) tálusz válasza Dyno (#35806) üzenetére


tálusz
tag

Helló!

Így próbáltad?

"Titeket apátok ATI kártyával vert Abu85 for president pólóban? Vagy mi fáj ennyire?" by nemlehet "

(#35808) Dale válasza Dyno (#35806) üzenetére


Dale
aktív tag

Miközben ez a hiba fennáll, az Internet Explorer tökéletesen működik? Ugyanis a sidebar gadgeteket gyakorlatilag az IE szolgálja ki (vagyis annak a HTML/script motorja), légyszi nézd meg, hátha az valami informatívabbat ír ki. Ha viszont az IE tökéletesen működik akkor nincs tippem, nem láttam még ilyen hibát.

https://enginedesigns.net

(#35809) Dyno válasza Dale (#35808) üzenetére


Dyno
veterán

Tökéletesen működik.Bár mit kéne észrvennem, milyen hibát kéne vétenie? Mert ha valami extrta dolgot kell csinálni vele megprobálom hátha előjön a hiba.

A másik fura hogy vírust írtottam, 10-15-t talált is északára engedtem rá, aztán mentem el itthonról kikapcsoltam a gépet, aztán ugye tegnap mikor hazajöttem ez várt, lehet valamit kitörölt a windowsból az írtó?

Ja igen lehet baromság amit kérdezek, de hardver hiba nem lehet, igaz? Mert minden más tökéletes a gépen.

Tálusz: Köszi, de így sem jó. :(

(#35810) Dale válasza Dyno (#35809) üzenetére


Dale
aktív tag

Nem tudom, gyanús. Ha nem tiltottad le a Rendszervisszaállítást, nézd meg mikori az utolsó mentett állapot és állítsd azt vissza, max elbuksz 1-2 az utóbbi napokban feltelepített programot.

A vírusírtó nem hiszem hogy szó nélkül törölgetne neked rendszerfájlokat, de mivel biztosan van history-ja, meg tudod nézni hogy mit törölgetett mostanában.

Ja és hardware hiba kizárt ebben az esetben, a sidebar keretrendszerrel vagy az IE komponenssel van valami tutira. Ha lelövöldözöd az összes gadgetet, reboot, aztán kihúzol oda egy órát vagy valami egyszerűbb, nem netes dolgot, akkor is csak kék felkiáltójelet kapsz? De nekem nagyon úgy tűnik hogy ezt ráolvasás nem oldja meg, csak a system restore.

[ Szerkesztve ]

https://enginedesigns.net

(#35811) Dyno válasza Dale (#35810) üzenetére


Dyno
veterán

Hát sajnos a rendszer visszaállítás sem segített.

A legfelső fekete ikon akarna az óra lenni.

Viszont gáz mert így még megvannak a vírusjaim. :DDD

Megprobálom visszaállítani inkább mára.

(#35812) Andrewhouse


Andrewhouse
aktív tag

Sziasztok!

4gb RAM esetén hogy érdemes beállítani a virtuális memóriát, vagy érdemesebb hogy a Windows kezelje?

Üdv.

(#35813) Воланд válasza Andrewhouse (#35812) üzenetére


Воланд
titán

Hagyjad, hogy a vista kezelje, megoldja ésszerűen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35814) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Hülyét kapok már, azt írja az Everest támogatott az USB2 a gépemen, de nem minden eszközzel működik. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#35815) sfdrakex válasza zoltanz (#35814) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az eszközök tutira tudják az usb 2.0 -t? Ha előlapin próbálod esetleg próbáld ki a hátsó usb-n is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#35816) zoltanz válasza sfdrakex (#35815) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Biztos mert írja is a Win, hogy gyorsabb működésre képes. A hátlapin van. :K

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#35817) sfdrakex válasza zoltanz (#35816) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nekem is játszik ilyet a pendriveom, xp-n és w7en is, bedugom kiírja hogy gyorsabb működésre is képes, kihúzom újra bedugom akkor nem írja ki és megy rendesen usb 2.0 sebességgel. Van amikor csak 3. -4. ki be dugdosás után megy jól, nem tudom mitől függ.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#35818) jeni válasza sfdrakex (#35817) üzenetére


jeni
félisten

chipset drivert tedd fel és ha van akkor az USB-nek is az alaplapodhoz kell lenni a gyártói oldalán.
ha ez az alaplapod van akkor erre keressél rá

MSI K9NASGM--V

[ Szerkesztve ]

(#35819) zoltanz válasza jeni (#35818) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ennyi illesztőprogit fel kell tenni, akkor tákolok már magamnak saját os -t... :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#35820) sfdrakex válasza jeni (#35818) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mindenből a legújabb van fent. Van amikor megy rendesen, van mikor csak többszöri ki be húzásra, ha driver gond lenne, akkor sose menne rendesen. Továbbá csinálja az otthoni w7 es gépen is, meg a céges xpsen is. Csak zoltanz, panaszára reagálva írtam hogy nálam is van ilyen de csak néha.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#35821) jeni válasza zoltanz (#35819) üzenetére


jeni
félisten

hát...
egyben van az egész :DDD ezt meséld az MSI-nek :Y

(#35822) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Én érzem úgy csak, hogy lassan dolgozik a Win DVD -ről vagy tényleg valami gond van?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#35823) Воланд válasza zoltanz (#35822) üzenetére


Воланд
titán

Mármint a telepítés lassú?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35824) zoltanz válasza Воланд (#35823) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ha másolok egy DVD -ről olyan allassúnak tűnik, de majd az írást is ltesztelem pontossan.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#35825) sfdrakex válasza zoltanz (#35824) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A vinyó amire másolsz rendben van? Mivel másolsz? TC írja a sebességet másolásnál, alacsony?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#35826) Воланд válasza zoltanz (#35824) üzenetére


Воланд
titán

Az is lehet, hogy a dvd olvasó haldoklik. Egy teszt valóban nem ártana.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35827) zoltanz válasza Воланд (#35826) üzenetére


zoltanz
nagyúr

XP, Linux/BSD -n tökéletes Win7 -el is mintha ilyesmi lenne. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#35828) The_dog


The_dog
csendes tag

Windows Vistán akarom megosztani a UPC kábelinternetes kapcsolatom itthon WiFi-n a laptopommal, de nem megy. Egy ideig ment, aztán egy idő óta nem osztódik meg az internetes kapcsolat. Beállítok egy hálózatot, be van jelölve az internetmegosztás, de nem megy a dolog. Windows-os tűzfal meg NOD van védelemnek telepítve, ha azokat kikapcsolom, akkor sem megy. A diagnosztika semmit nem ír. A célgép bárhonnan fogad WiFi-t, próbáltam már több helyen, az itthoni gépről is fogadta régen, de egy idő óta nem. Egyszer csak gondolt egyet, és nem megy az internet megosztás. Próbáltam más laptoppal is, az asztali gépről egyik se veszi az internetet. A hálózat látrejöttét érzékelik csak. Ötlete van valakinek mit lehet ezzel csinálni?

(#35829) #93794560 válasza zoltanz (#35827) üzenetére


#93794560
törölt tag

Vistán és Win7-en nálam is lassabban indul a fájlok átvitele. XP-n szinte azonnal elkezdi másolni a fájlokat, Vistán és Win7-en egy ideig gondolkodik, majd végül elindul a másolás. Ez nem a vinyó és a DVD meghajtó hibája, hanem a Vista/Win7 ablakkezelőjének a jellegzetessége, mivel mielőtt elkezdené a fájlok másolását, megbecsüli a hátralévő időt, meg vakarózik is egy ideig, majd nagy nehezen ráveszi magát a másolásra. De maga a másolási folyamat nem lassabb, csak megőrülsz, amíg elkezd másolni. De nálam ez csak az Intéző, valamint grafikus felület használatakor, tehát Másolás-Beillesztés alkalmazásakor van így. Ha Total Commanderrel másolok, az simán elkezdi a másolást, nem vakarózik előtte.
Ez a jelenség Win7-en is így van, de nem annyira lassú, mint Vistán.

[ Szerkesztve ]

(#35830) zoltanz válasza #93794560 (#35829) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én ha jól figyeltem minden proginál ez van, és nemcsak az elején lassú.
Addig nem akarok konkrétabb dolgokat mondani amíg le nem tesztelem pontossan.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#35831) eziskamu


eziskamu
addikt

Egy fullra felfrissített újonnan telepített 64 bites Vista Home Basic mennyivel lassabb egy adott gépen mint mondjuk Windows7 Home premium, ha eltekintünk a csicsáktól? Csak azért kérdezem mert kellene egy olcsó 64 bites DX11 képes rendszer, és 64 bites Vista Home-ot már 23-ért is láttam (a 32 bitest pedig 20k-ért) .

(#35832) Воланд válasza eziskamu (#35831) üzenetére


Воланд
titán

Én a w7 helyett nem vennék vistát. Egy w7 hp 64bites oem 28.000 huf, megéri azt a plusz 5-ret. Ha hosszabb távra vesszük, akkor egy w7 jobban kifizetődő.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35833) eziskamu válasza Воланд (#35832) üzenetére


eziskamu
addikt

Ha dobozos volna, de az OEM-et nem szeressük. Ha már OEM, akkor az olcsóbbik legyen.

[ Szerkesztve ]

(#35834) Воланд válasza eziskamu (#35833) üzenetére


Воланд
titán

MI a baj az OEM-el?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35835) eziskamu válasza Воланд (#35834) üzenetére


eziskamu
addikt

Hogy hivatalosan nem szereti, ha kicserélem alatta a fél gépet :DDD

(#35836) Воланд válasza eziskamu (#35835) üzenetére


Воланд
titán

Nincs vele semmi gond, csak fel kell hívni az ms supportot, ha sír az op a regisztrálás miatt. Megértőek ezzel kapcsolatban, legalábbis w7 topikban ez a tapasztalat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35837) Ayg0


Ayg0
senior tag

sziasztok!

a service pack 1, 2 a telepítés során a gyökérkönyvtárba létrehozott három eszméletlen hosszú, mindenféle betűvel és számmal tűzdelt nevű mappát, majd az installálás végeztével elfelejtette(?) elpaterolni őket. kérdés, hogy eltávolíthatóak e bárminemű negatív következmény nélkül?

előre is köszönöm! :R

mod: #35831

a rendszer feltápászkodásának idejében észleltem pár másodperc különbséget a w7 javára. ezen kívül semmi extra. ja de: a blackberry-t szoftverét nem tudtam frissíteni vista alatt. : )

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#35838) sfdrakex válasza Ayg0 (#35837) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nyugodtan törölheted azokat a mappákat.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#35839) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Win7 -en meg néztem nem Intézővel a másolást CD/DVD -ről úgy rendben van a sebesség, még Vista-n is ellenőrzöm...

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#35840) Gondar


Gondar
tag

Sziasztok,
Van egy hp pavilon dv5-ös laptopom, ma beakartam kapcsolni és azután a kép után, hogy kiírja "Üdvözöljök!" nem történek semmi. Előjön a kurzor és egy fekete háttér és ennyi, egyébként a kurzort lehet mozgatni.
Csökkentet módba elindul, de a "súgó és támogatást" alapból nem tölti be a gép, rendszer-visszaállítást pedig nem tudok csinálni, mert amikor rákattintok nem történik semmi.
Valakinek bármi ötlete?
Nod32 van rajta, nem hiszem, hogy vírusos lenne... bár...

(#35841) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Üdv!

Mai problémám: van egy NEC notebook Vista Home rendszerrel. Kábelen keresztül nincs gond a nettel és hálózattal, de wifi-n valami gubanc van. A böngészők (IE, Firefox) nem működnek, ellenben a Windows Live Messenger teljeskörűen funkcionál, és az Avast is frissít. Mi lehet a probléma? A gépen lokálban kell lennie valaminek, mert két külön wifi hálózaton is volt próbálva, ugyanaz a helyzet.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#35842) sfdrakex válasza Dilikutya (#35841) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vírusirtó vagy tűzfal nem foghatja?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#35843) Szab24


Szab24
tag

Sziasztok!

Egy Toshiba p300 laptopom van gyári vista home premiummal. A hét elején amikor elindítottam a gépet akkor a vista indítása közben kiírt egy hibaüzenetet a c++ kapcsolatos hibával amit kb 4* kellett leokézni mire elindította a vistát. Legközelebb elindítottam safe mode-ban elindult, majd utána kb 20 leokézás után sem, hiába nyomkodtam az F8-at nem tudtam belépni abba a menübe ahol a biztonságos indítást lehet választani Több kísérlet után nagy nehezen elindult a gép és azóta sem kapcsoltam ki mert rengeteg munkám van rajta.

Esetleg ennyiből valaki tud segíteni, hogy merre felé kellene keresgélnem, tudom jó lenne a hibaüzenet pontos szövege, de most nem kockáztathatom meg a gép kikapcsolását (de hétvégére talán már igen) A vistát egyébként decemberbe telepítettem újra

Előre is köszi

(#35844) Szab24 válasza Szab24 (#35843) üzenetére


Szab24
tag

A hibaüzenet:

Microsoft Visual C++ Runtime Library

This application has requested the Runtime to terminate it in an unusual way.
Please contact the application's support team for more information.

(#35845) #93794560 válasza Szab24 (#35844) üzenetére


#93794560
törölt tag

Van valami automatikusan induló programod, ami a Visual C++ futtatókörnyezetet használja. Ennek a szoftvernek a működésében valami zavar adódhatott. Meg lehet próbálni eltávolítani a Microsoft Visual C++ runtime-ot, majd újra föltenni. Bár azt sem ártana, ha tudnánk, hogy melyik szoftver használja a Visual C++-t, mert mostanában elég sok szoftver fölteszi. Lehet, hogy az egyik szoftver feltett egy verziót, majd egy másik egy régebbi változatot telepített rá, és ezért az a program, ami csak az újabbal működik, a régebbivel hibát generál.
Én eddig a Visual C++ 2005 és 2008-as verzióját láttam a gépemen.

(#35846) bringus


bringus
csendes tag

Jó reggelt mindenkinek.Tudnátok segíteni?Virusos lett a leptoppunk,vista van rajta.Van újratelepítö progi is csak úgy tudom el kell távolítani elöször a régit el kell tüntetni.Azt hogy kell csinálni?Légyszi egyszerüen mert nem értek a géphez.Nagyon köszönöm szépen ha valaki segít. :R

(#35847) Dilikutya válasza sfdrakex (#35842) üzenetére


Dilikutya
félisten

Elvileg nincs változás a gépen ilyen téren. Ha pingelem, megvan a router, rendben, de böngészőből nem tudok belelépni, ugyanúgy időtúllépés a hibaüzenet.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#35848) Ringman


Ringman
nagyúr

Hello!

Adott egy laptop vista business 32 bites licensszel (most épp win7 van rajta, már volt xp is), nem akarom a recovery partícióról visszaállítani a rendszert (felrak egy csomó bloatware-t), hanem dvd-ről telepíteném.

Van 1 vista rtm x86/x64 ultimate iso-m - amibe elvileg nem nyúltak bele. Ezzel fel tudom úgy telepíteni a vistát, hogy jogtiszta legyen? Ha igen hogyan?

A válaszokat előre is köszönöm :R

(#35849) Mateosz


Mateosz
aktív tag

Sziasztok!

Már utánakerestem a topicban, de semmi sem használt...

Kérdésem a következő:
Ha az alvó állapotra kattintok elsötétül a képernyő, ahogy kell, de a gép nem kapcsol le, hanem kb. 5 percig jár, aztán újraindul. Ez mitől lehet?
Évek óta használom a Vistát (32 bit, Enterprise), és eddig is szinte csak altattam. (kb. havi 1-szer indítottam újra/kapcsoltam le)
Most meg egyszer csak nem megy?
Lehet köze az ATI 10.11-es driverhez? Ezt tettem fel legutóbb, jan. 17-én, de a hibajelenség csak kb. 7 napja jön elő... Semmi mást nem telepítettem. Vírus sincs.

Kinek mi az ötlete?

Előre is köszi!

*** Be prepared! ***

(#35850) tálusz válasza Mateosz (#35849) üzenetére


tálusz
tag

Energiagazdálkodási beállításokat nézted? Drivernek sztem nem sok köze lehet hozzá, de megnézheted az előzővel, próba-szerencse.

"Titeket apátok ATI kártyával vert Abu85 for president pólóban? Vagy mi fáj ennyire?" by nemlehet "

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.