Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36252) #41133696 válasza #53955904 (#36251) üzenetére


#41133696
törölt tag

Próbáld meg csökkentett módból felrakni.

(#36253) vinikorn


vinikorn
aktív tag

Miért nem tudták megoldani, hogy az USB Biztonságos eltávolítás ablakban ki van írva melyik-melyik USB: [link]?

(#36254) #93794560 válasza vinikorn (#36253) üzenetére


#93794560
törölt tag

Szia!

Ha a biztonságos eltávolítás ikonra nem jobb klikkel, hanem ballal kattintasz, akkor egy buborékban mutatja az eszköz típusát, és esetleges betűjelét is.

(#36255) #41133696 válasza #41133696 (#36248) üzenetére


#41133696
törölt tag

A júniusi adag.

Windows 7 esetében 14 volt Vistához 9 :)

(#36256) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok,

segitseg kellene.

egy acer aspire x1700 ez a hibat dobja nonstop:

hardver vagy softver?

Aurea mediocritas

(#36257) AXisBOLD válasza AXisBOLD (#36256) üzenetére


AXisBOLD
addikt

szerk.: vista home premium

es ha el is indul, azt asztalt betolti aztan egybol freeze. a merev desktop bamul velem szembe.

Aurea mediocritas

(#36258) #41133696


#41133696
törölt tag

Windows 7 -en nem, XP-n nem tudom, Vistán viszont frissült az Update Agent.

(#36259) Воланд válasza #41133696 (#36258) üzenetére


Воланд
titán

w7-en is frissult, ket napja raktam egy laptopra sp1-es hp-t es ez volt az elso frissites.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36260) #41133696 válasza Воланд (#36259) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja most, hogy megnéztem a frissítési előzményeket már látom 19.-iei dátummal, viszont engem az tévesztett meg, hogy itt nem jelzi:

(#36262) Taoharcos


Taoharcos
aktív tag

Üdv,
Fujitsu Siemens Amilo Li1718 Windows Vistával van. Újra kéne telepíteni, de nincs Vista telepítő, és recovery lemezként egy olyan van, ami XP-hez van. Hol lehetne beszerezni hozzá valami telepítő vagy recovery lemezt? Illetve van valami billentyű amivel bootoláskor elő lehet csalogatni a valami recovery particiót? A Vistát kéne visszatelepíteni, mert fontos az eredeti legális szoftver.
A gyors segítséget nagyon megköszönném.

(#36263) derossi válasza desirehd (#36261) üzenetére


derossi
aktív tag

windows vista alatt nem megy a wpa2 válassz más titkosítást ,én wep-et használom .

(#36264) fatal` válasza derossi (#36263) üzenetére


fatal`
titán

Ha megfelelő a driver, akkor simán működik, én gond nélkül használtam anno WPA2-t Vista alatt.

(#36265) #41133696


#41133696
törölt tag

E havi foltozó kedd... 30.9 MB :K

(#36266) #41133696


#41133696
törölt tag

Ez is elég sovánka lett :D

(#36267) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! Szinte ugyanolyan problémám van mint a néhány hozzászólóval előttem lévőnek. Adott egy gép amin van egy Vista, már kb 5 éve fut, tele van mindenféle hulladékkal stb. szóval újra kell telepíteni. A gépen van matrica, teljesen legális, megvásárolt Vista volt, de ahol feltették rá, ott behúzták a dvd-jét sajnos, így nincsen hozzá semmiféle telepítőm.

Mivel tudnám úgy feltelepíteni, hogy a gyári kóddal működjön? Bárhonnan letölteném, csak gondolom a "fekete" változat nem lesz jó a gyári kóddal.

(#36268) lck válasza Babetta-X (#36267) üzenetére


lck
senior tag

Miért ne lenne jó ?
Ha pl. valamelyik torrent oldalon találsz egy a gépeden lévővel megegyező verziójú érintetlen ( MSDN ) telepítőt, akkor a gépen lévő kóddal működni kell.
Telepítés után ugyanúgy jogtiszta lesz mintha az eredeti lemezről raktad volna, mert a kód számít, nem a telepítés módja.

(#36269) Воланд válasza lck (#36268) üzenetére


Воланд
titán

felteve, hogy az msdn verzio elfogadja a kodjat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36270) Babetta-X válasza lck (#36268) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Az oké, csak emlékeim szerint egy torrentes xp-vel, sokszor volt, hogy a gyári kóddal nem települt fel (mondjuk azoknak a nagyja tört változat sajnos) ezt szeretném elkerülni. Microsoftnak nincs valami legális letöltési lehetősége ilyen esetekre? XP-nél egy kedves fórumtárs a windows fejlesztő központjából letöltött nekem egy XP-t ami teljesen gyári és legális.

(#36271) Tibi86 válasza Babetta-X (#36270) üzenetére


Tibi86
aktív tag

De, letöltheted az isokat hivatalosan is. Nezd meg a win7 topik elso hozzaszolasat, ott van a vegen a link. Az ott levo oldalt tovabblapozva ott lesznek a Vista kepfajlok is. (magyar az nincs fent)

(#36272) Babetta-X válasza Tibi86 (#36271) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Vicces, hogy pont a magyar hiányzik :) Mondjuk gondolom utólag le lehet hozzá tölteni valami furmányos módon nyelvi fileokat.

(#36273) Tibi86 válasza Babetta-X (#36272) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Ha, Business vagy 'ne adj isten Ultimate volt a laposra előtelepítve akkor minden gond nélkül letöltesz majd update-n keresztül nyelvi csomagot. Ha Home premium-od van akkor is megoldható, van leírás hozzá talán itt a logout-on is.

Az ultimate iso tartalmazza egyébként mindegyik verziót.

[ Szerkesztve ]

(#36274) Tibi86 válasza Tibi86 (#36273) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Ja, és ezek retail verziók, amiket oem/retail kulccsal is tudsz majd aktiválni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#36275) fatal` válasza Tibi86 (#36273) üzenetére


fatal`
titán

Businessre updateről nem tudsz nyelvi csomagot tölteni, csak Enterprisera (ez biztosan nem volt előtelepítve) és Ultimatere.

(#36276) Storms


Storms
őstag

üdv!

Mit jelent az hogy megszünt a vista támogatottsága? ha felteszem nem lesz rá pl.: defender frissítés? Miért szűnik meg, az Xp-nek akkor miért volt több mint 10 évig?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#36277) Storms


Storms
őstag

valaki?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#36278) #93794560 válasza Storms (#36277) üzenetére


#93794560
törölt tag

Egy ideje meghosszabbították a Vista támogatottságát, egészen 2017 áprilisáig, azaz eddig érkeznek hozzá frissítések. Ha jól tudom, eredetileg 2012 elejéig tartott volna, de kitolták még újabb öt évvel. Addig nincs vele gond.
Az XP marad csak 2014-ig.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#36279) Brucehun


Brucehun
aktív tag

Sziasztok!

Egy problémám, hogy a Vista Ultimate-t szeretném telepíteni egy 40GB-os IDE HDD-re amelyet USB-el tudom csak rákötni a gépre! A telepítő látja a particíót, de nem engedi telepíteni rá, de az XP telepítő igen! Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#36280) fgordon


fgordon
senior tag

Sziasztok, Vista Business-t lehet ingyenesen frissíteni Windows 7-re? Vagy ha nem ingyen, akkor mennyiért, mi módon?

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#36281) fgordon


fgordon
senior tag

"Windows Server 2008 is built from the same code base as Windows Vista; therefore, it shares much of the same architecture and functionality. Since the code base is common, it automatically comes with most of the technical, security, management and administrative features new to Windows Vista"

Ha így van, miért nincs (SSD) TRIM támogatás Vista-ban, míg 2008 srv-ben van, ha ugyanaz az alapja? Valami hack hozzá? :B

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#36282) #41133696 válasza fgordon (#36280) üzenetére


#41133696
törölt tag

A Windows 8 nem felelne meg helyette? Az olcsóbb lenne. Egyébként attól is függ, hogy OEM vagy dobozos Windows Vistád van, ha a 7 -esre akarsz frissíteni.

(#36283) GRaul


GRaul
őstag

sziasztok!

Windows Vista business 64 bitest honnan tudok leszedni?
A kód megvan hozzá a laptop alján. de a telepítő dvd már nincs meg.
Most pedig szeretném upgradelni windows 8 ra.

Köszönöm a segitséget.

Üdv Misi

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#36284) Воланд válasza GRaul (#36283) üzenetére


Воланд
titán

miert, mi van most a laptopon?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36285) GRaul válasza Воланд (#36284) üzenetére


GRaul
őstag

semmi jogtiszta :)

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#36286) Воланд válasza GRaul (#36285) üzenetére


Воланд
titán

azzal is vegrehajthatod a frissitest.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36287) GRaul válasza Воланд (#36286) üzenetére


GRaul
őstag

most ez komoly?

Van egy saját laptopom ahhoz kaptam jogtiszta win 7et. azt upgradeltem win8ra.
A céges laptopom alján van a windows vista business kód.
Az asztalin meg most jelenleg a win 8 pro van. amit a 64 bites dvdről telepitettem fel.
De amikor akartam aktiválni a megvett kóddal, akkor kiirta h ez a kód csak tiszta upgradere használható.
Tiszta telepitésre nem.
erre van vmi ötleted?
Hallottam vmi átirogatásról is.
Mehet privibe is.
És köszi a segitséged előre is.

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#36288) Воланд válasza GRaul (#36287) üzenetére


Воланд
titán

igen, komoly. bar, ha ceges laptop van es azon van a vista, akkor az upgrade-et is a ceg nevere kellene megvenni, hogy jogtiszta legyen. frissitest meg csak akkor lehet atvinni masik gepre, hogy ha ahhoz is van valamilyen jogtiszta win (oem, vagy dobozos).

tiszta telepites utan ezt kell megcsinalni es lehet aktivalni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36289) GRaul válasza Воланд (#36288) üzenetére


GRaul
őstag

és ez mennyire legális?

illetve miért van az h a laptopos upgrade kóddal amit emailbe kaptam azt engedte tiszta telepitéshez is és jó volt

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#36290) Воланд válasza GRaul (#36289) üzenetére


Воланд
titán

a regedites piszkalas nem gond. az mar annal inkabb, hogy olyan gepre telepited az upgrade-et, amihez nincs regebbi, eredeti win-ed (ha jol ertem). felmenni fel fog, aktivalni is lehet majd, de elobb-utobb sirni fog a rendzser, hogy az adott kulcs ket helyen van hasznalva egyszerre.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36291) GRaul válasza Воланд (#36290) üzenetére


GRaul
őstag

De nekem ket win 8am van. Egy eredeti win 7et upgradeltem 8ra. Az van a sajat laptopomon. Plusz most kaptam a samsung ssd melle egy win 8 upgrade packot. Ez a harci helyzet.

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#36292) #41133696


#41133696
törölt tag

Foltozó kedd :)

(#36293) Tibitabi


Tibitabi
tag

Sziasztok!
A Vista-s laptop-unkra feltelepítettem az ioBit Advanced System Care 5.2.0 nevű rendszer optimalizálót, ami más gépeken be szokott válni, tulajdonképpen ezt is szépen kitakarította. Vista-val eddig nem használtam, és elég sokszor újraindult a gép amíg rendbe tette a Registryt meg mindent.
A baj az, hogy megkeverte a gépet a tisztogatás és most nem hajlandó csatlakozni a Router-hez, pedig előtte semmi gond nem volt. Hiába írom be a jelszót és állítgatom a titkosításokat, egyiket sem fogadja el.
Mi a megoldás? Hogy lesz ismét internet elérésem? :F ( Az XP-be meg a Win7-ben jobban otthon vagyok )

(#36294) Tibi86 válasza Tibitabi (#36293) üzenetére


Tibi86
aktív tag

A registry tisztítók általában készítenek biztonsági mentést. Annyi tudsz csinálni, hogy visszaállítod a biztonsági mentéseket a System Care-ben.

(#36295) Tibitabi válasza Tibi86 (#36294) üzenetére


Tibitabi
tag

Köszi! Ma újraindítottam a modemet és a routert és már működött is. De elképzelhető a routert is megkeverte a tisztogatás, mert este nagyon lelassult a sebesség, ma már nem is volt a Reset-ig. (Illetve csak áramtalanítottam őket.)

(#36296) #41133696


#41133696
törölt tag

Aktuális

(#36297) BurnOut


BurnOut
csendes tag

üdv.

elején kezdem h minden világos legyen!
egyik barátom gépének biztonsági mentése itt van a gépemen (win7 64 bit) képek, zenék...stb
vett egy használt laptopot (fujitsu siemens amilo li 1705) amihez csak vista drivereket gyártottak (xp feltettem kikukáztam a drivereket de használhatatlan volt a gép) szóval most vista ultimate sp2 van rajta.
Most röccenés mentesen csinál mindent (netezésre kiváló), de ha vissza akarom másolni a fájljait a gépére (van 3 külső vinyóm mindet próbáltam fat32 vel és ntfs el is) akkor a képek egyszerűen szétesnek, pixelesek, homályosak. Ha a vinyót visszadugom az én gépemre akkor minden tökéletes!
Próbáltam képnézegetőt (ACDseed) de abban is nézhetetlenek a képek!
Az tűnt fel még mikor telepítettem a vistát akkor az asztlimon leszedegettem a drivereket a laposhoz (hivatalos oldalról), és amikor kész lett az install akkor pendriven át akartam vinni az illesztőket meg 1-2 progot (winrar, codeck..etcetc..) de semmit sem tudtam használni (ekkor azt hittem h a pendrivel van vmi gubanc) a winrart 2 hiba üzivel tette fel utána mindent crc hibásnak látott...amikor a laposon mentem fel netre és ugyan onnan töltöttem le a winrart meg a drivereket akkor minden flottul felment elsőre...:S

remélem tudtok segíteni mert én kifogytam az ötletekből :S
kösz előre is

who said that the rock it´s only for crzy people its for all yeahhhhhhh

(#36298) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
Nekem az a bajom,h még sima vistám van,letöltöttem anno, axem sp 2-eset,de azóta is jópár frissítés van.(kb 2 éves a lemezem,a gyári meg még több)
Nem tudtok vhol olyan telepítőt,ami tartalmaz frissítéseket?

Mire letöltöm,felrakom mindet,jóval lassul a rendszer...
Vista home premium x64

Avatar

(#36299) BurnOut válasza BurnOut (#36297) üzenetére


BurnOut
csendes tag

nos a fő h a problémát kiküszöböltem , de az okát még mindig nem tudom (ez a kissebik baj) :S

am kiírtam a fileket dvd re és onnan másoltam őket a laposra így nem estek szét...nem tudom mi baja lehet a flash driveokkal és a külső harddrivokkal, de az is lehet h az usb portal van vmi...az az egy közös pont a fals próbálkozásoknál :/

szép napot! :C

who said that the rock it´s only for crzy people its for all yeahhhhhhh

(#36300) #41133696


#41133696
törölt tag

Aktuális:

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.