Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36351) Joker88


Joker88
őstag

A Vistához várható szervízcsomag 3 ?
ugye van SP1, és SP2 ..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#36352) jeni válasza Joker88 (#36351) üzenetére


jeni
félisten

Nem :(

Leálltak a fejlesztéssel,magyarul a Microsoft a Windows Vista családot,csomagot kukázta.

Xp sokkal sikeresebb volt,mint a Vista,így nem is meglepő,hogy ejtették gyorsan.

Inkább egyéb javítások,a biztonsági vonalon még lehetnek,de fejlesztések vagyis SP3 NEM lesz.

Lassan már a Windows 7-t is kevésbé fogják támogatni,mert jönnek az újabb verziók a 9-s vagy afeletti változatok.

A Microsoft a jelenleg működő rendszert tekintve a Windows 8-ba fektet energiát.

[ Szerkesztve ]

(#36353) jeni válasza Joker88 (#36351) üzenetére


jeni
félisten

Fontos momentum idő hiányában lemaradt. :K
Több,mint egy évvel ezelőtt leálltak vele.

A Microsoft egyik legkevésbé kedvelt Windowsának, a Vistának ma véget ért a "mainstream" terméktámogatása, a 2007-ben megjelent operációs rendszerhez mostantól csak a biztonsági frissítések készülnek el, minden más frissítést csak szerződés keretében ad ki az ügyfeleknek a gyártó. A mainstream támogatási periódust követően az extended periódusba lép a support, amely 2017. április 11-ig tart.

[ Szerkesztve ]

(#36354) Joker88 válasza jeni (#36353) üzenetére


Joker88
őstag

tehát ha jól értelmezem, ha hirtelen megjelenne mondjuk az USB4.akárhány, és ahhoz külön szoftver kellene hogy tudja használni teljes sebességgel a Windows akkor az a szoftver a Microsoft részről csak a Win7 és 8 kapná meg ? :Y

In loving memory of Garrett Lockhart

(#36355) jeni válasza Joker88 (#36354) üzenetére


jeni
félisten

lefelé kompatibilis lesz,rosszabb esetben nem fogod tudni használni azon az USB 4 szabvány által specifikált sebességen az adatátvitelt.

(#36356) GAbre


GAbre
veterán

Sziasztok.
Szeretnem ujrarakni a gepem.De a telepitom mar eleg regi.
Nem tud vki akàr torrentes akar màs vista home prem. 64bites telepitot,ami frissebb 1-2evnel?(ne kelljen annyi updatet raknom)

Avatar

(#36357) jeni válasza GAbre (#36356) üzenetére


jeni
félisten

amit írtál az szabályzat ellenes,erről nem szabad írni,amúgy tedd fel a simát,arra le lehet tölteni hivatalosan a Microsoft oldaláról az SP1 és az SP2 javító csomagot.
amúgy ha aktiválod a Vista-t ismét és frissül,akkor majd amúgy is felkínálja a frissítő csomagokat.

(#36358) GAbre válasza jeni (#36357) üzenetére


GAbre
veterán

Oks.
De en nem akarok orakat ott ülni.
Szeretnék 1 telepitot amiben legalabb a nagyja benne van.
Mire felrakja az spket ido+ a boot ideje is drasztikusan csökken...
Azert koszonom.

Amúgy nem tudom,miert szabalyellenes.Van kulcsom+matricam.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#36359) jeni válasza GAbre (#36358) üzenetére


jeni
félisten

a torrent szó használata

(#36360) Dhampir válasza X@b3e (#36349) üzenetére


Dhampir
félisten

A Windows 7 Upgrade Advisor megmutatja, hogy mire lehet frissíteni.

Windows 7 Professional, Ultimate vagy Enterprise verióra lehet frissíteni.

Hogyan kell wiki.

(#36361) #41133696


#41133696
törölt tag

Nem túl acélos :)

(#36362) attis71


attis71
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy Vista kódos laptopot vettem (használtan).
Lehet újra aktiválni új telepítésnél?

Üdv.:
attis71

(#36363) jeni válasza attis71 (#36362) üzenetére


jeni
félisten

ha van hozzá az alján rá ragasztva kód akkor tuti

(#36364) attis71 válasza jeni (#36363) üzenetére


attis71
tag

Szia,
van kód az alján. Így akkor valószínű, hogy működni fog az aktiválás.

(#36365) jeni válasza attis71 (#36364) üzenetére


jeni
félisten

Hello
Sok sikert a telepítéshez,érdemes a Sp1 és a Sp2 javító csomagot leszedni előre és,Lemezre kiírni.

(#36366) #41133696


#41133696
törölt tag

Havi:

(#36367) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Sziasztok!

Igazából a problémám nem feltétlenúl Vista specifikus, csak egy ilyen rendszeren jött elő. A következőt csinálja a gép (op. redszer Vista + a legújabb Service Pack):

Elindul úgy, ahogyan kell, betölti a progikat is a Windows indulásánál. Majd ha megnyitom mondjuk az Outlook-t és el szeretnék olvasni egy levelet, látom, hogy hirtelen felvillan a levél ablaka, majd hirtelen el is tűnik. Ezt addig csinálja, amíg határozottan le nem nyomom az Esc-t. Utána egy ideig minden tökéletes, de az egészet kezdi újra.

A kérdés az, hogy ez szoftveres vagy hardveres probléma volna? Feleslegesen nem telepíteném újra a rendszert, ha felesleges/vagy nem kell. Viszon elég idegesítő, hogy időnként meghülyül a dolog. A billentyűzettel eddig semmi gond nem volt, ezért állok értetlenül a dolog előtt, ráadásul ez egy notebook, ami külső billentyűzetről volt használva.

Minden ötletel előre is köszönök. Remélem valaki már találkozott hasonlóval és nagyobb tapasztalata van a témában, mint nekem.

Üdv.
P1eTr0

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#36368) #41133696


#41133696
törölt tag

[ Szerkesztve ]

(#36369) Joker88


Joker88
őstag

Érdemes még Vistát telepíteni ? Mert van elfekvőben egy 64 bites legális,egyszer sem használt dvd-m, és most cserélek alaplapot.
az új lap : Gigabyte GA-880GA-UD3H

Vagy inkább Windows8-at keressek a boltban ? Bár nemtudom hogy mennyire támogatja az alaplap a Win8-at .

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#36370) jeni válasza Joker88 (#36369) üzenetére


jeni
félisten

Win Pistára már nincs támogatás leálltak vele,ettől függetlenül ha jól rakod fel és jól csinálod akkor tökéletesen tudod használni,ellenben a Win 8-t (kifuttatják) sem nagyon kapod meg igaz arra van még támogatás.
Esetleg a Win 7-t vagy a Win 8.1 -t érdemes megvenni.
A Win 7 64bit rendszerrel jobban járnál,megbízhatóbb ,több támogatással bír,lévén,hogy kiforrottabb
a gyártói oldalon fent vannak a rendszerek drivereik, kivétel a Win 8.1

[ Szerkesztve ]

(#36371) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

tegnapi probléma: ha bekapcsolom a gépet akkor várnom kell kb.10 percet mert megy a töltésjelzőm. A gép +üresjáratban van és amíg el nem alszik a töltésjelző, nem tudok sem játszani sem firefoxozni sem explorerezni mert 1x-űen nem reagál semmire.
Ha ha sikerül is neteznem az tuti hogy ha egyszer kilépek a böngészőből onnéttól már nem tudok semmit se csinálni, se a játékokra nem reagál,újra a netre sem és még kikapcsolni sem tudom a gépet mert arra sem reagál.
Ez tegnap megoldodott, nagyjából úgy hogy az előtöltés szolgáltatást kilőttem, a firefox böngészőt pedig eltávolítottam chrome-ra. Újrainditas után a gép használható lett.

Ma viszont:
Netezni akartam az egyik felhasználónévvel de kifagyott. Csaak fekete képernyő volt, majd vissza váltottam másik fiókba -netezés után játszani akartam és megint a régi nóta fogadott,bármit nyitottam meg nem indult el,a feladatkezelőben írta hogy fut de am.semmi nem történik - ismét nem reagált sem az újraindításra sem a kikapcsolásra.

(#36372) Peczek


Peczek
aktív tag

Tisztelt fórumozók,

van egy hp 6930p-m, amit renew-ban vettem, egy Vista business-el, de a vásárláskor downgradeltem XP-re. Most egy ssd csere kapcsán az XP-t is lecserélném, kérdés, hogy létezik-e hivatalos Windows upgrade 7-re, illetve érdemes -e 7-re frissíteni (a vas elbírná nagyjából a 7-est, ez már kiderült). Vistában nem gondolkodtam. Azért itt teszem fel a kérdésemet, mivel Vistás matricám van, még ha telepítőlemezt nem is kaptam hozzá.
És gondolom, 64 bites Win7 kellene, a 4 GB Ram miatt.

üdv, köszi a válaszokat

[ Szerkesztve ]

(#36373) jeni válasza Peczek (#36372) üzenetére


jeni
félisten

Üdv
Hivatalosan ha megveszed a gyári bontatlan Win 7 csomagolás-t bármely 64 bites csomagban.
A Windows Vistáról is csak akkor tudsz tovább lépni,ha megveszed a WIn 7 csomagot,sőt a Win 8.1-t is használhatod ha veszed a gyári bontatlan csomagolást.
Meg lehet venni a netes webes(Microsoft) Upgrade csomagot,én a rendes boltit venném.

(#36374) Peczek válasza jeni (#36373) üzenetére


Peczek
aktív tag

Kérdés, melyik olcsóbb. A microsoft.com-on, ha megszakadok, sem látok vásárlási lehetőséget, semmilyen upgrade-re.

(#36375) jeni válasza Peczek (#36374) üzenetére


jeni
félisten

(#36376) Peczek válasza jeni (#36375) üzenetére


Peczek
aktív tag

Kösz. Egyébként elég drágán. 7-es nincs, csak 8-as

(#36377) Peczek


Peczek
aktív tag

Tisztelt fórumtársak, megint én, egy kérdés: a jelenlegi XP-t le akarom váltani. Elmebeteg ötlet feltenni egy Vistát (ez volt gyárilag a géphez), vagy mindenképpen kellene min. egy Win 7-es?
Ugye a Vista (már meg)van ingyért, a 7-est meg venni kellene, OEM is min. 25 eFt bruttó.

Azért kérdezem itt, mert gondolom itt vannak Vista használók. Én elég sok rosszat olvastam a Vistáról, ezért is downgradeltem lefelé.

[ Szerkesztve ]

(#36378) jeni válasza Peczek (#36377) üzenetére


jeni
félisten

ha rendesen fel van frissítve a Vista akkor semmi gondod nem lesz vele

(#36379) Peczek válasza jeni (#36378) üzenetére


Peczek
aktív tag

Egy szavazat eddig a Vistának

(#36380) jeni válasza Peczek (#36379) üzenetére


jeni
félisten

hátul ütője a dolognak,hogy leálltak a Vista fejlesztésével vagyis már nincs támogatás rá

(#36381) sixpack89


sixpack89
tag

sziasztok! olyan problémám van,hogy a képernyőkímélő automatikusan bekapcsol,hol ott többször kikapcsoltam,meg átállítottam 50 percre,mégis 20 perc után bekapcsol,ez azért zavaró,mert gyakran nézek videót youtube-n filmeket sorozatok részeit. mi lehet a megoldás? vista fut a gépen.

(#36382) cigam válasza jeni (#36380) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Feature fejlesztés nincs, de biztonsági frissítések kiadása továbra is várható. A Vista számára 2017 április 11. lesz a "valódi" vég. (Ahogy 2014 április 18. az XP számára)[link]

Most próbálom felimátkozni a Vista-t egy OEM WVB matricás gépre. Sikerült is beszerezni a gyárttó telepítőlemezét, de a frissítések letöltése után (első körben 101-et szed le) a legtöbjét nem tudja feltelepíteni.
Ez normális, és majd megint megpróbálja feltenni őket? Esetleg amit nem sikerült telepíteni, azt többet nem is próbálja meg felrakni?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36383) cigam válasza cigam (#36382) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Konkrétan ez a hibaüzi:

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36384) #93794560 válasza cigam (#36383) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ilyenkor segíthet, ha a gépet újraindítod, és a frissítésekre manuálisan újra rákeresel.

(#36385) cigam válasza #93794560 (#36384) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Köszi! Közben rájöttem, hogy ez egy mezei telepítő, és jobban járok ha kézzel felteszem az sp1,2-t. Csak utánna engedem ki az internetre frissítésekért.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36386) #93794560 válasza cigam (#36385) üzenetére


#93794560
törölt tag

Rámegy a fél életed, amíg mindet megcsinálod. Ez az update-elés rengeteg időt elvesz.

(#36387) #41133696


#41133696
törölt tag

A korszerűbb Windowsokon is elég kevés volt, de ez kb negatív értelemben vett rekord :D

(#36388) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Van egy régi 2GHz-es P4-es gép, amin jelenleg XP fut. 768MB vagy 1GB Ram van benne, hirtelen nem tudom.
Internet kapcsolat nélkül működik, mert nincs rá szükség. Áramokör és műszaki rajz tervezésre használjuk 10-15 éves szoftverekkel.
Kérdésem, hogy megéri-e Vistát raknom rá bármely okból?
Van egy jogtiszta dobozos Vistám, amit még nem használtam fel egy gépre sem, és gondoltam, ha picit is gyorsabb lesz a gép tőle, akkor felteszem.
Tudom, hogy azt szokták mondani, hogy a Vista lassabb, mint az XP, de azóta SP2-nél tartunk, és hátha azzal és a kezdeti Vista utálat elmúlásával változott a helyzet... Vagy ez túl gyenge gép neki mindentől függetlenül?

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#36389) Воланд válasza Bici (#36388) üzenetére


Воланд
titán

keves a ram, szoval en nem tennem fel.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36390) Bici válasza Воланд (#36389) üzenetére


Bici
félisten

Értem. Köszönöm! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#36391) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Adott egy vista-s laptop, amin most az én régi xp-m fut, de hamarosan leáll a terméktámogatás, gondoltam fel kéne dobni a vista-t, de van értelme? Home Basic-ről van szó.

(#36392) cigam válasza diegho (#36391) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Érdemes. 2017-ig támogatva van, és minden működik mint most xp alatt.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36393) cigam válasza cigam (#36392) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Ja, és elötte menteni,menteni,menteni. Szintén a telepítés előkészítéséhez tartozik a nyelvi verziódnak megfelelő SP1, és SP2 beszerzése/letöltése. Vista esetében addig nem engedi feltenni az SP2-t, míg fel nem teszed az SP1-et. Tehát XP-vel ellentétben ahol elég a legutolsó javítócsomagot feltenni, itt egyenként egymás után telepíteni kell a javítócsomagokat.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36394) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

IE9 alatt hogyan tudom felvenni az euronews RSS oldalát?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36395) Joker88 válasza cigam (#36394) üzenetére


Joker88
őstag

feedburner nevű programmal. mintha olyant írna ki,vagy a legördülő listában vannak még ilyen RSS programok.

MÁS kérdés :
Mivel a jogtiszta Vista OEM DVD telepítőm Service Pack nélküli, meg lehet oldani,hogy a DVD-re ráintegrálom az SP1 és SP2 -t ? Bár azt nemtudom,hogy így is elfogadná-e a kulcsot .
Mert emlékeim szerint itt afórumon a Windows 7-el voltak efféle gondok, hogy az alap SP nélküli DVD telepítőkódját nem fogadta el a szervizcsomagos telepítőmédia .

In loving memory of Garrett Lockhart

(#36396) szabonagyur válasza Joker88 (#36395) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Se a Vistával se a 7-el nincs ilyen baj. A lényeg, hogy a sima és Sp-s verzió is ugyanaz a típus legyen (Home, Pro, stb..).

A Win8-8.1 esetében vannak problémák, de ott a 8.1 ugye nem szervíz pack szóval ez sem probléma..

(#36397) cigam válasza Joker88 (#36395) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

De én nem külső programba tenném, hanem az IE "feeds" listájába. (Merthogy az rss gadget inen veszi mit mutogasson.
Valami ideológia is kellene miért csinálják ennyire bonyolultra, mert se a hwsw, se a prohardver-nél, se a pcworld-nél nem ütköztem ilyen problémába.

Azért köszi!

----

Én is gondoltam az integrációra, de valahol ott megakadtam, hogy az sp2 csak sp1-re megy fel. A vlite-al feltettem rá az sp1-et, de utánna nem tudtam rábírni hogy az sp2-t is tegye rá.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36398) jeni válasza cigam (#36397) üzenetére


jeni
félisten

egyszerűbb DVD (minőségi) lemezre kimenteni a két SP1 és a SP2-t javító csomagot a Vista rendszernek megfelelően,akár két külön mappába helyezve.

(#36399) q1w21


q1w21
csendes tag

Sziasztok

A wikipédiát olvasgattam és felfigyeltem egy dologra
[link]

A Home Basic csak egy fizikai processzort támogat.

Windows Vista Home Premium A Home Basic-hez hasonlóan egyetlen fizikai processzort támogat, de több processzormagot.

A laptopomban van egy kétmagos proci és home basic van gyárilag telepítve.
Lehetséges, hogy mindvégig úgy használtam a laptopomat, hogy a processzornak csak az egyik magja volt kihasználva? Vagy hogy is van ez? :)

(#36400) cigam válasza q1w21 (#36399) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Nyisd meg a feladatkezelőt, és máris láthatod, hogy kihasználja mindkét core-t (Nevezzük így a fizikailag egy házba épített processzormagokat.)

Anno a gyártástechnológia/CPU tervezés még nemtartott ott, hogy egy lapkára fizikailag több magot pakoljanak. pl a 2 processzoros rendszerben, fizikailag is 2 külön foglalat volt processzornak:

Vagyis 1 processzor 1 mag.

Ma már a processzoron belül vannak a magok:

Itt már 1 processzor n+1 mag.

(Persze ezt lehet fokozni, mert az új spéci 2 foglalatos alaplapoknál a 2 processzor is n+1mag van, vagyis összesen 2x(n+1) maggal kell számolni. Ebbe még bele se számoltuk a "virtuálisan megduplázott " magokat :D)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.