Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36401) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

Már a 2. napja szopat a rendszer. Munka végén lecsukom a noti fedelét, és szépen elmegy alvó módba. Aztán - a napló szerint - éjjel 3-kor felébreszti magát (, hogy frissítse a rendszert). Tippem szerint vmi interakcióra vár ezzel kapcsolatban, mert nem sikeról neki, és elhalasztja a következő napra. Eddig talán rendben is lenne, de! Miért nem alszik vissza? Reggelre az aksi lemerül, a gép felhevül (a hátizsákban)

Mi a megoldás?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36402) Blue Eagle válasza cigam (#36401) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ilyen is van? Alvásból felébreszti az Update? Hm... ilyennel még nem találkoztam! Nem lehet ezt valahogy letiltani?
Vagy állítsd át az időt nappalra.

[ Szerkesztve ]

(#36403) cigam válasza Blue Eagle (#36402) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Bezonyám. :)
Végülis a nap végén kikapcsoltam. Ekkor feltette azt a frissítést(úgy hogy hozzá se kellett nyúlnom, ergó simán feltehette volna az este is, hisz nem tett fel eldöntendő kérdést.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36404) gyurci11


gyurci11
csendes tag

Valaki meg tudja nekem mondani a Windows Vista Home Basic kódját?
Nagyon fontos lenne mert nem találok hozzá.

(#36405) cigam válasza gyurci11 (#36404) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Rajta van a gépre ragasztott matricán, vagy a telepítőmédia dobozán.

Amúgy meg figyelmedbe ajánlom az alapelvek fejezet tanulmányozását.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36406) Livius


Livius
őstag

Hello!
A notebook-omhoz ezt a Vistát kellene újratelepítenem a matricán lévő kulcssal:
Windows Vista Home Premium OEMAct

Ez az OEMAct mit jelent? Egy mezei MSDN-es iso-val telepíthető lenne az ilyen kulcs?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#36407) cigam válasza Livius (#36406) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Nem fog menni. Szerezd be a gyári (nyelvhelyes OEM)telepítőt.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36408) Blue Eagle válasza Livius (#36406) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Nem tudom, de nekem Vista Business OEMact megjelölés van a matricán és a rajta lévő kulccsal simán aktiváltam az ugyanilyen Vista Business x86 MSDN verziót.

[ Szerkesztve ]

(#36409) Livius válasza cigam (#36407) üzenetére


Livius
őstag

Az eredeti telepítőt esélytelen már beszereznem. Egy rokontól kaptam ajándékba betört LCD-vel ezt a notebokot régen, és magamnak rendbe hozattam. Csak matrica van és kész, de igazából az is nagy feladat ám, hogy beszerezzek akármilyen MSDN-es megbízható Vista iso-t már manapság, mivel eléggé parkoló pályán van ez az OS már. :F

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#36410) jeni válasza Livius (#36409) üzenetére


jeni
félisten

lehet,hogy tudnál venni bontatlan Vista OEM csomagot,jóval olcsóbban(egyes boltok esetleg kiszórják) mint egy Windows 7-t.

(#36411) cigam válasza Livius (#36409) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Ahonnan a "megbízható MSDN"-es iso-t beszereznéd, megtalálható a cégspecifikus is.
Pl. a D630-as Dell notimhoz is piratebay-ről van a DELL oem vista busines telepítő.

Sőt a cég supportját megkeresve még telepítő médiumot is kaphatsz, esetleg a márkaszervízben felteszik a recovery partíciót.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36412) Blue Eagle válasza cigam (#36411) üzenetére


Blue Eagle
őstag

S mi a helyzet egy Lenovo esetében? Arra is lehet specifikus?

(#36413) cigam válasza Blue Eagle (#36412) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Természetesen, pl. Lenovo Thinkpad T61 / R61 Recovery Disks Vista Professional

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36414) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Ismerősnek van egy HP notija és Vista van rajta alapból,de újra kéne húzni ezt h kellene kiviteleznem? Csak mert OEM gépnek nem szeretnék kérdezés nélkül nekiugrani. A HP vajon adott telepítőlemezt, vagy az is bekapcsolásnál települt és akkor egy belső program, vagy egyéb segítségével tudom újrahúzni a rendszert?

Matthew 24:42

(#36415) jeni válasza @matthew@ (#36414) üzenetére


jeni
félisten

Üdv
Tudomásom szerint amit laptoppal árultak anno egy rejtett partíción megtalálod a telepítendő rendszert,és azt kiírva újra telepítheted a Vista-t. Ha ilyen nincs és nem kapott az illető telepítő lemezt akkor a HP oldaláról esetleg letölteni,feltéve ha van ilyen fent ha nem akkor más hivatalos oldalról leszedni a serial matrica alapján levő rendszert.
Melyik van meg neki? Home,Pro,Ultimate,32 bit/64bit,stb...

(#36416) @matthew@ válasza jeni (#36415) üzenetére


@matthew@
őstag

A gépet holnap kapom kézhez, mondtam h az osszes DVD-t hozzák el lehetőleg de nem sok esélse van h meglesz, de amint látom mi áll a rendelkezésemre, jelzem :)

Matthew 24:42

(#36417) cigam válasza jeni (#36415) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

a HP oldaláról esetleg letölteni

Kizárt dolog, hogy letölthető a telepítő. Általában némi pénzmagért cserébe(anyag áron) megkapod a telepítőkészletrt, vagy a szervíz visszateszi a recovery partíciót.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36418) @matthew@ válasza jeni (#36415) üzenetére


@matthew@
őstag

Nos megkaptam a notit, de az a baj h annyira be van márlakva és sok mindent így nem tudnék visszaállítani h inkább nem erőltetem a reinstallt. Amúgy Compaq 6715b a noti típusa, és látok egy recovery partíciót szöval gondolom vhogy vissza tudnám "állítani".
Így igazáböl annyi lenne a kérdés h mivel tudok rajta gyorsítani vmennyire? CCleanerrel megpucolom kicsit, érdemes még vmit rátenni h a szemetet kiszedje?

Matthew 24:42

(#36419) jeni válasza @matthew@ (#36418) üzenetére


jeni
félisten

szerintem az kevés lesz,sőt az sokat segítene ha minden felesleges progkat eltávolítasz
és csak a kötelezőket tennéd fel vagy vissza
miért hízik a Vista
nincs infóm arra nézve,hogy melyek a "legjobb takarító progik" ?

(#36420) Blue Eagle válasza @matthew@ (#36418) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Én Ezt használom. Nem rossz. Vigyétek... ;]

(#36421) Joker88


Joker88
őstag

mennyire biztonságos még az IE9 ami Vistán a legfrissebb Internet Explorer ? Minden frissítésével eggyütt persze :-)

In loving memory of Garrett Lockhart

(#36422) Blue Eagle válasza Joker88 (#36421) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Crome-t használok zömében a google fiókom szinkronizálása miatt. Nézd, én kellemesen csalódtam a Vistában. Persze SP2+az összes hotfix. Nálam minden rendben, gyors, stabil is. A belakott, nem szétszemetelt, elkapott rendszerről teljes mentésem van, így halhatatlan az egész.

(#36423) #93794560 válasza Blue Eagle (#36422) üzenetére


#93794560
törölt tag

A mostani notimhoz már nincs Vista driver, de a régi asztali gépemen Vista volt. Én is nagyon szerettem azt a rendszert. Nem volt vele semmi bajom, az SP1 és SP2 után már nagyon jó lett. Ráadásul a Windows-ok közül ez volt a legszebb. A dizájn-ját nagyon eltalálták.

(#36424) Blue Eagle válasza #93794560 (#36423) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Igen, szerintem is nagyon jó! Ezen sokan csodálkoznak, meglepődnek, hogy ilyet használok 2014-ben. Az én notimhoz (Lenovo Thinkpad T61) ami nem mai darab, még csak a Vistához van igazán drájv és util. A win 8-hoz meg alig.

(#36425) #41133696


#41133696
törölt tag

(#36426) Blue Eagle válasza #41133696 (#36425) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Igen, települt nekem is.

(#36427) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!

Van egy olyan kérdésem,hogy 13db xp-vista telepitő lemezem van kibontatlan mind van közöttük tasakos és dvd tokos is.Mindegyik OEM rendszerépítői csomag ez mit jelet és hogyan tudnám meg,hogy ezek aktiváltak-e?

(#36428) #93794560 válasza qwertly (#36427) üzenetére


#93794560
törölt tag

Szia!

Az OEM azt jelenti, hogy csak egy gépre aktiválható, ha ez megtörtént, akkor a rendszer más gépre már nem vihető át, csak azon az egy gépen használható. Ha egy felhasználó a saját gépére telepíti a rendszert, akkor ő számít rendszerépítőnek.
Az aktiválhatóságot csak élesben lehet kipróbálni. Ha egy gépre feltéve aktiválható, akkor jó. Ha már máshol volt aktiválva, akkor azt kiírja a Windows. Bár ha bontatlanok a dobozok, akkor nem valószínű, hogy már valahol felhasználták volna a hozzájuk tartozó serialt.
Mivel ezek OEM kiszerelések, nem célszerű csak a tesztelés miatt próbából aktiválni, mert ha valóban aktiválható, akkor hozzárendeli magát a próbagéphez.

Az azért érdekelne, honnan van neked ennyi Windows lemezed. Raktárkisöprés volt valahol, és rád sózták a Vista lemezeket? :)

[ Szerkesztve ]

(#36429) qwertly válasza #93794560 (#36428) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Bácsi a műszaki egyetemen tanított nagy számítógép örült volt nyugdíjasként örökölt egy nagyon jelentős összeget ettől bekattant és eszetlenül költötte a pénzt.Mindenből irracionális mennyiséget vett "örököse nem volt" és amikor meghalt 2011 a felesége nem tudott a szobájába be menni mert a gondozó költözött oda :U Most lehetett kitenni a gondozót és meg látni mire is szórta el a pénzt a bácsi :Y :Y :Y .Itt van pár kép a xp és a vista csomagról van még ott egy windows mileneum és egy office 2003 is.[link] [link] [link] [link]

(#36430) #93794560 válasza qwertly (#36429) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ha a csomagok bontatlanok, és olyan sok van belőlük, akkor jó esély van rá, hogy aktiválatlanok. Ezeket meg lehet próbálni feltenni és aktiválni, bár ma már nagyon kevesen vannak, akik Vistát használnak. Talán csak azok, akiknek a gépe nem támogatja a későbbi rendszereket, vagy akik megszerették, és nem nagyon akarnak váltani.
Ha ezek az OEM cuccok fel lesznek téve egy gépre, és beaktiválják, akkor ahhoz az egy géphez kötődik hozzá, és más gépre feltelepítve utána már nem lehet aktiválni. Ha te tudod használni valamire, akkor a bontatlanok jó eséllyel aktiválhatók.

(#36431) #41133696 válasza qwertly (#36429) üzenetére


#41133696
törölt tag

Durva :D

(#36432) #41133696


#41133696
törölt tag

Tegnapi:

(#36433) Blue Eagle válasza #41133696 (#36432) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Igen, köszi!

(#36434) Werkly


Werkly
őstag

Egy 2009-es notinak a BIOS-a Vistatámogatást ír. Nos anno 320GB HDD volt benne de az behalt. Kérdésem lenne, hogy egy 1TB HDD-t kezelne a gép? A Vista tudott 1TB HDD-t "kezelni"? Mert szervíz szerint 0,5 TB-nál nagyobb HDD-t nem vinne! Létezhet ez? Kösz!

(#36435) King Unique válasza Werkly (#36434) üzenetére


King Unique
titán

Nem akarod okoskodni, de mért ne kezelné :F
Eleve az, h OS mekkora vinyóról tud bootolni, az MBR vs GPT partíciótól függ, de utóbbi csak 2,2 TB felett szükséges, illetve ahhoz már UEFI is feltétel aszem. Elvileg ez alatt 32 és 64 bites is tudja kezelni, de utóbbi eleve ajánlottabb lehet.

Nem tudom szervíz pontosan mire gondolt, honnan vette az 500 GB-os vinyó korlátot, de, ha fentivel nincsenek tisztában, az elég nagy hiányosság... :U Esetleg BIOS-ban van vmi lekorlátozva :F , de azon egy BIOS update-el lehet segíteni, ha így lenne.

[ Szerkesztve ]

(#36436) Werkly válasza King Unique (#36435) üzenetére


Werkly
őstag

Ez egy 2009 Toshiba noti amiben 320 GB volt gyárilag. BIOS XP/Vista van rá 32/64 bit-re. De a last update is 2010-es csak. Ezért nem tudom menne e. Az alap 320 GB gondolom SATA I volt.

(#36437) King Unique válasza Werkly (#36436) üzenetére


King Unique
titán

Ennek utána kéne nézni kicsit...
Alapban a SATA1-es alaplapra fizikálisan tudsz kötni SATA2 HDD-t, de aszem akár SATA3-at is. Van amikor játszani kell a jumper-rel, SATA1 módba kell rakni [link].
Illetve nálad vsz az lehet a gond, h ugye Vista minden további nélkül kezelné az 1 TB-os notivinyót, de mivel gép BIOS-a mondhatni régi, lehet az nem ismerné fel, hanem csak 500-640 GB-os vinyót...Ha erre gondoltak a szervízben (szerintem), akkor sajna emiatt meghiúsulhat a dolog.... :(

Mást nem tudok javasolni, mint h tedd fel a legfrisebb BIOS-t a laposodhoz és próbálkozz meg 1 TB notivinyóval, esetleg állítsd át jumpert, hátha kezeli. Ha nem menne, akkor max kisebbre cserélteted. Vagy, ha tartasz a dologtól, akkor eleve kisebb HDD-t vegyél bele.

[ Szerkesztve ]

(#36438) BoB


BoB
veterán

Sziasztok

Eredeti Vista telepítő lemezek hol érhetőek el?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#36439) jeni válasza BoB (#36438) üzenetére


jeni
félisten

Üdv
Boltban sehol,esetleg elfekvőben. Talán az aprón van pár darab eladó.
Ha csak a lemez kell azt annak a forrását meg lehet keresni a neten.

[ Szerkesztve ]

(#36440) BoB válasza jeni (#36439) üzenetére


BoB
veterán

Köszi

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#36441) #41133696


#41133696
törölt tag

Valamennyi támogatott rendszer felhasználóit illeti (Vista vonal - Vista, 7, 8.x):

Nem fog a jövőben szólni a Windows biztonsági hibáiról a Microsoft

(#36443) #41133696


#41133696
törölt tag

Ha valakinek kimaradt volna a keddi, nekem is ma volt csak időm a Vistát elindítani...

[ Szerkesztve ]

(#36445) #41133696 válasza #41133696 (#36444) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az iménti link esetében a második kép alatti szöveg erre a képre értendő:

(#36446) Werkly


Werkly
őstag

A Vista Direct X 10.1-ig támogat?

(#36447) footy


footy
addikt

Windows Vista Business HUN lett telepitve egy ismeros gepere.

1. Nemreg vettuk eszre, hogy a gephez adott licensz csak a home valtozatu. Lehet regisztralni, vagy ujra kell telepiteni a windowst?

2. Nemet nyelvure kellene allitani a rendszert. Megoldhato ez ujratelepites nelkul?

koszi.

(#36448) Werkly


Werkly
őstag

A Windows Update frissítéseinél van valami fontossági sorrend? Értem ezalatt, hogy először pl. biztonsági frissítések utána meg net keretrendszerek? A választhatók közül a 4.5.1 keretrendszert érdemes föltenni?
Mennyi telepítést ajánlott egyszerre letölteni szűz telepítés során? Mondjuk tízet? Várom a javaslatokat! Köszi! A Media Player és Center törölhető vagy leállítható a Vistában?

(#36449) szabonagyur válasza Werkly (#36448) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Mivel mint kiderül Vista és nem Win7, azért adnék egy tanácsot, hogy az összes frissítést semmiképpen ne indítsd el egyből.

Miért akarod leállítani őket? Én csak a média megosztási részt szoktam kikapcsolni, illetve a WMC-t a szolgáltatásokból, ennyi elég neki.

(#36450) #41133696


#41133696
törölt tag

Tegnapi:

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.